HOST DEDENÍKU – Matylda: Kočičáku, nechej to!

1217mat4_1Psy jsem na povel „nechej“ naučila s jistou trpělivostí dost snadno. No, ne úplně snadno, ale šlo to, kavalírky se snažily vyhovět. S kočičáky je situace o dost jinačí.

 

Nepochybně by bylo jednodušší, kdyby nesežrali všechno, co není zavřené nebo přitlučené hřebíkem. Oriášek objevil kouzlo nudlí do polévky. Nejdřív jsem měla pocit, že na stůl leze jen tak z nezbednosti, dokud hladina nudlí v misce nezačala povážlivě klesat. Ještě že jsme měli po obědě!

Do večeře k misce teskně lnulo pár přischlých nudliček, zatímco Oriášek dvacet minut po obvyklé hodině krmení imitoval smrt hlady a vysílením. Naštěstí půlka kapsičky a miska granulí doplnily nebohému kocourovi zásoby energie.

 

1217mat1

Chvíle klidu

 

Kilián se naopak zaměřil na buchty. Měla jsem vzít buchty s sebou na kreativní kurz v místní škole. Když jsem se při krájení vyhnula okousaným místům, dala se jablková buchta předložit veřejnosti. Někde na netu se vědci vyjádřili, že kočky neznají sladkou chuť. Nemohl by to Kilimu někdo vysvětlit?

Následné dekorování tašek převážně malovanými kočkami mi připomnělo, že jsem na lince nechala chladnout uvařené hovězí kosti z polévky s trochou masa. Když jsem přišla domů a chtěla z kostí obrat maso a flaksy pro zvěř, bylo mi řečeno, že kočkám už dávat nemusím (ovšem ty byly jiného názoru). Psice se tvářily natolik zoufale, že se na tuhle zhůvěřilost musely dívat, že jsem obrané maso až na malý kousek nacpala jen jim.

 

1217mat2

Hledejte kocoura!:))

 

Onehdy jsem chodila po domě a čuchala jak honicí pes – někde značkoval kocour. Nemohla jsem na to přijít, až jsem došla k vysavači. Požádala jsem syna, aby provedl dekontaminaci dotyčné techniky. Ten se k věci nějakou dobu neměl, až nakonec rozdělal hadici a trubky. A omdlel. Některý kocour načural dovnitř tak, že to nateklo i do vroubkované hadice. Jak, to je mi prozatím záhadou mimo hranice mé fantazie a anatomické možnosti kocourů (alespoň podle mne).

Oriášek si začal hrát se Světluškou, dřív to zkoušel jen Kilián. Psice radostně trdluje s prdelkou do vrchu a snaží se kocoura přimět k další hře. Ten ji nechá lovit svůj ocásek, aby ji následně propleskl.

 

Kilián Nekonečný:))

Kilián Nekonečný:))

 

Vím, že v tomhle spoléhám na vstřícnost  našich psic. Kavalírky jsou hodné psí holky a zřejmě věří, že žádnou opravdovou lumpárnu bych nikdy nepřešla – z žádné strany.

Oriášek okusuje barborky. Doufám, že to znamená, že příští rok budeme mít všichni chuť k jídlu 🙂

 

Další fotky najdete tady: http://malcka.rajce.idnes.cz/2015_advent

 

A já se dnes směju a taky se ptám: Jak vaše zvěř prožívá vánoční přípravy, tedy hlavně úklid a pečení cukroví? Přidají se k pracujícím? Eh… kradou?

A pak jedna žasnoucí: jak si myslíte, že mohl kocour načůrat do hadice od vysavače???:))

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:32

51 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, Tvoji kocicaci su rozkosni :}
  Ja som na kocky zatazena, ale za tie roky som sa uz naucila, ze na kocky povel NESMIES neplati, pokial ho nepodporite “ padnejsim argumentom“, napr. mucharom.
  Mmch. vhodne aj na spacifikovanie hysterickych deti.
  Ublizit to neublizi, ale stipe :{

 2. To je ale zábava s kocouřími brášky! I když některé vtípky jako třeba ten kontaminovaný vysavač byste jistě s radostí oželeli.
  V tomhle je to se psy podle mne jednodušší. Z případných počátečních loužiček rychle vyrostou a je klid.
  Co se týče vánočních příprav, na pečení se Denis nepodílí, zato k úklidovým pracem přispívá tak, že začal mohutně pelichat. Nevím, jestli čeká mírnější zimu nebo má výměnu srsti tak špatně načasovanou. Jo a taky dozoruje práce externích dodavatelů. Pána od mytí oken provázel na každém kroku – pokaždé ho doprovodil do koupelny pro vodu, postával mu za zády, když myl a kontroloval, co si odnáší nazpět do auta. Aby pak na závěr otiskl na čerstvě vyčištěné dveře na terasu svůj čenich. 😀

  1. To bys měla vidět u nás. Minul týden celá velká igelitka nacpaná chlupy, kromě každodenního luxování zachlupaceného bytu. K tomu osm medvědích pacek. A vánoční uklízení je kde?

 3. Matylko – krásní kocouří kluci jako buci. A skvělé, že se snáší s psicemi.

  Nikdy jsem neměla kocoury, nevím proč, ale CD vždy přidělila jen kočičky. Říká se, že kocourci jsou živější, hravější. Ať tak, či onak, nebude dlouho trvat a budeš ještě na to jejich řádění(a zlodějny) vzpomínat a s úsměvem říkat „pamatujete jako Ori (Kili) jako malý dělal tohle???… „. Kočičí hravé mládí mě vždycky přijde tááák krátké. Ne, že by se z nich pak stali lenoši, ale prostě ve hrách zpomalí, nebudou tak zvědaví, novostmi udivení. Třeba ta TV – naše kočky jako koťata také TV velice zajímala, Smoky se na obrazovku natahovala jako Ori. Všechny je jako malé velice a legračně zajímalo zrdcátko, pacičkami šťouraly a zvědavě nakukovaly „za roh“, skákaly na všechno, co se klimbalo, šustilo. Zkoušela jsi jim u nich červenou tečku-světýlko? Rusty i Woody ho jako koťata honily po zemi, skákaly po zdi. Teď už polevily, ale baví je to furt. Rusty třeba sedi v kuchyni a z ničeho nic začne tak skoro žalostně „vrkat-žebrat“ – a já vím, že chce honit světýlko. Chvilku za ním lítá po domě (a přiláká tím Woody), když má dost, mohu s baterčičkou dělat spirály, ignoruje to.

  Jelikož já ráno nebývám 2x čiperná, v době, kdy pracuji v kuchyni (třeba peču cukroví) jsou už kočky zavřené v ložnici. V žebrání a „překážení“ je ale skvěle zastupuje Trixie, kterou musím nakonec vystrčit na zahradu. Ne proto, že by mi její přítomnost za zadkem tak vadila, ale vadí mi její naslintaná louže (a take nemám dostatek sebeovládání u jejiho prosícího kukuč).

 4. Duo Kili a Ori potesi. (inlove) To bych fakt jednou chtela videt – kocour curajici dovnitr vysavace. (think) Technika provedeni musi byt zajimava. Cimz tedy netouzim po tom, aby mi to nasi kocouri predvedli. Proste akademicky zajem.

 5. „jak si myslíte, že mohl kocour načůrat do hadice od vysavače???:)) “

  Jednoduše. mPodmínkou je, že hadice trčí do luftu.
  To jednou takhle Žofík diskutoval s novým mladým vometákem, co si na něj drze vyskakoval a tento ho pronásledoval až domů. Zavřela jsem pro jistotu okno. Kocouřisko vyskočilo na parapet, otočilo se zadkem – a spustilo tak, že jsem nevěřila vlastním očím – jak z hadice! Myla jsem celé okno….

 6. Jsou úžasní a neboj, to přejde. I ten Jája po čtyřech letech konečně pochopil, že fakt najíst dostane denně, a nesvítí úpěnlivě, kdykoliv jde někdo do kuchyně, že je tam jeden kocourek hlady málem na umření. A tuhle dokonce i nedojedl kapsičku. Neboj, bude líp. Jen musíte vydržet i vy :-). Super článek.

  1. Hm, koukám, mobil si zas psal co chtěl. Jasně že Jája v kuchyni nesvítí, ale ani nekvílí, kteréžto slovo mělo být napsáno v komentu nahoře.

 7. Ha, ha, dnes se tedy perlí všade! Ti Tvoji dva uličnící vám, celé rodině ještě dají zabrat. Já měla a mám naštěstí jenom jednoho takového, ale dva?….. Tak to je už na Chocholouška.
  Štíhlí a hlavně dlouzí, jako ty špagety jsou, KM11 proto, že jsou to předpuberťáci, jsou ve vývoji. Dareček také v tomto věku ochutnával kde co a velmi se podobal postavou zvlášť Kiliánovi.

  1. Cecilce by mělo být tak necelých 1,5 roku – ta pipina mi jí donesla 29.11. loni, to jí byly tak cca 3 měsíce. Byla droboučká, dlouhá, teď je větší a mohutnější, ale pořád stejně hubená, nohatá, ušatá, ocásek dlouhý jako celé tělo, ještě se víc natáhla. Vypadá pořád jako koťátko a taky se tak chová. Když se „válcují“ s Bělinkou, tak pod tou bílou chlupatou koulí není někdy ani vidět. Ale občas jí Cecilka zakousne a má jednoznačně navrch. To se Melíšek raději klidí z cesty, protože nechce být zapojen do těch jejich rošťáren.

 8. Moc krásně se to čte. Pořídili jste si opravdové zpestření domácnosti. Klučíci jsou krásní, vynalézaví, prostě kočičí!
  Cecilka se naučila otvírat šuplík, takže z něj postupně vytahá kdeco a rozprostře kdekoliv. Různé sponky, tužky, papírky…… A sežere také co najde. Tuhle našla meruňkovou kapsu. Vytáhla si jí s mikrotenovým pytlíčkem z tašky, kde jsem jí nerozvážně nechala, pytlík rozdrbala, užrala kousek těsta zboku a vylízala tu meruňkovou náplň. Trochu jsem nechápala, ale halt asi měla chuť na marmeládu.

 9. Matyldo to víš kočičáci, ti nezklamou.
  Ale Kili a Ori jsou úžasní. Nejvíce mě dostal Ori v myčce.

  Náš Fousáč s oblibou leze do tašek a šmejdí. Tuhle než se manžel stačil převlíct, kocour vlezl do tašky odcizil sáček s párkem a stačil půlku sežrat. Ano co není přibité nebo schované neobstojí.

 10. No, s tím načůráním – mohl načůrat na hadici a ono to tam mohlo protéct. Když jsme čekali až bude RR dospělá a budeme moct kastrovat, také se jim podařilo označkovat podle mého názoru věci neoznačkovatelné.

  Jinak Majda pochopitelně čekuje dění v kuchyni, ale protože ona na sladké není, pečení by se nevěnovala. Takhle bourání masa, to je jíná. To jsem tak dlouho Bimbouše otravovala, že bych ráda zvěřinu a když má v práci tři myslivce, mohl by od nich něco koupit, až se přihrnul v pátek odpoledne s prasetem. Než jsem to rozbourala a nacpala do mrazáku Majda podle mne spočívala tak kilo masa

  1. Jenže oni kastrovaní jsou, to byla jen sprostá lumpárna, už ani na hormony to svést nemůžou (punch)

    1. i když tepelně opravované…ale veterinární správa mne uvedla do rozpaků.. napřed ukončej vakcinaci,že to tu není a najednou to má 30% div. prasat?

     1. Pozor – jedná se o chov prasat , tam není a to opravdu už hodně dlouho. Zatímco u populace divočáků pochopitelně je a bude, ale pokud se za poměrně dlouhou dobu neprokázala nákaza divočák – užitkové prase, nemá cenu velkochovy proočkovávat. Očkovala bych domácího pašíka, kterýho bych pouštěla na pastvu nebo do lesa si porýt

   1. Nemám, vím, odkud to prasátko bylo, vím, jaká nákazová situace v tom místě je. Pokud bych dostala něco neznámého, tak jedině vařené.

    1. Eště že tak. Já jsem byla v šoku, když mi volala majitelka štěněte, mělo tehdy cca 9 týdnů, že jestli mu může dát kost z divočáka. Baba samozřejmě žádné informace neměla a v té době pár psíků na tu nemoc umřelo…

     1. Ivo, oni s tím myslivci běžně krmí i v místech, kde ta nákazová situace není tak ideální.

     2. Proč šokovala? Je snad v pořádku, že se přeptala – víc by mne šoklo, kdyby mu to dala a pak se při řeči zeptala, jestli něco tenkrát, před měsícem, nezkazila … ještě pořád si myslím, že je daleko lidštější se zeptat chovatelky (předpokládám, že to bylo štěně od tebe) než furt něco gúglit – stejnak tomu vygúglenému mnohdy prd rozumím.

      1. Já jsem byla z toho na nic, protože dva týdny před tím si to štěně brala, dostala „manuál“, čím krmit, co nedávat…Hodinu to lidem i vykládáš,když si pro štěně přijedou, zdůrazníš, že z divočáků fakt nic syrového, že místy je nákaza …

 11. na konci hadice je posuvnej vehement, když něco vcucnete omylem, tak se tím odpouští sací vzduch,aby se to dalo vyndat bez vypnutí luxu. Je pošupovací lehce, když je vysavač vypnutej…a do malý díry se čůrá dobře, když se jeden umí naštelovat…. nateče to pak do hadice a částečně při spuštění vysavače i do sáčku….vysavači se tak dává najevo,kdo tu má navrch a že krást hračky tím chobotem se nemá!!! (uměj to i holky kočičí Matyldo.. u nás Kačenka a Pidikočka) A jestli jsi vyluxovala stelivo a zůstalo ve vysavači…asi bych měla poslat pochvalnou ódu výrobci značky Zelmer. jejich vysavač,vydrží cokoli… i kočky.

 12. Vánoční přípravy? Ehm..vánoce nebudou…včera během dne z jesliček zmizel Ježíšek i s kolébkou, Pannu Marii někdo zezadu udeřil do hlavy, ležela obličejem k zemi a nic si nepamatuje. Vůl s oslem odmítli vypovídat,Josef má škrábanec přes obličej a lékaři nevědí,jestli mu zachrání pravé oko.
  Ani přes usilovné celobytové pátrání se zatím nepodařilo unesené boží dítě najít.

   1. no, já tam včera stála u jeslí jak Lotova žena a pak se plazila po bytě jako Meresjev…

  1. Jó Sharko – kam ten svět spěje … už i ve svatém chlévě se unáší a rabuje.

   Možná, že by oslík s volíkem i vypovídali, kdybys je zařadila do programu ochrany svědků – samosebou se změnou identity a s dostatečným finančním zajištěním – nekde na Havaji. Takhle nevím, nevím … Možná je načase si zajistit mezi místní zločineckou komunitou nějakého šikovného práskače. (chuckle)

      1. Samozřejmě. Nejlépe Gourmetky a už otevřené (v lidském světě by to bylo v malých bankovkách).

    1. Hm, u nás bych šla skoro najisto. Jamie umí zapracovat do kočkolitu i ručník, Ježíšek by mu nedal moc práce 😉

  2. Fantastický opis zločinu, chechtám sa na celé kolo. Dúfam, že sa Ježiško čoskoro nájde a Vianoce predsa len budú 🙂

 13. Teda tí dvaja sú čoraz krajší … a vypečenejší! A jak to že sú stále takí štíhli jak lasičky, keď podľa toho čo popisuješ, jeden je väčší otesánek než druhý? A sacharidom sa teda rozhodne nevyhýbajú? Asi že sú ešte vo vývoji (chuckle) Oriho vášeň pre rezance (nudle) do polievky mi zase pripomenula jednu našu dovolenkovú partičku mačacích stravníkov. Tuším to bolo na severe Korfu, mali sme bydlík s francúzskym oknom do záhrady plnej citrusov a teraskou, pekné to tam bolo. Mačací stravníci nenechali na seba dlho čakať, zhmotnili sa z ničoho vždy, keď sme otvorili dvere na terasu. Lenže nad slovenskou klobáskou,fašírkou aj mačacími konzervami a granulami ohŕňali čumáčiky, vraj je to jedovaté. Až sme jedného dňa varili špagety a nastal frmol, zvyšok holých špagiet v nich zmizol v zlomku sekundy. Vtedy sme pochopili, že to sú reštauračné kočeny – somráčky, čo od nemeckých a anglických turistov, futrujúcich sa v Grécku špagetami (sic!), boli zvyknuté hlavne na zvyšky tohto druhu. Ale nakoniec sme ich aj na tú klobásku a konzervy naučili 😀

  1. Nevyhýbají se vůbec ničemu… včera okousali Kubovi sýrové croissanty, co měl mít do školy na svačinu. Odhryzali ze dvou tu část posypanou sýrem 🙂 večer jsem Kubovi dovezla tvarohové buchty na další den. Strčil je do linky a zavřel- asi nestál o buchty bez tvarohu 🙂 Jenže oni večer dostanou misku granulí a ta je ráno prázdná- ty croissanty byly jen zpestření…

   1. Matyldo, sešlo se víc věcí:
    a) jsou z útulku
    b) jsou to dorůstající kocourci puberťáci
    c) ač se to nezdá, venku je podle zvěře zima (asi se řídí délkou dne) a na tu je potřeba se řádně vykrmit

   2. no jo,hele to přejde, až u Vás budou déle, tohle útulkáči dělaj a taky toulaví a hladoví, když někde najdou domov…podle hesla: kocour se stará,kocour má….
    vše se musí ochutnat..co kdyby to bylo dobrý….
    dělal to Miňák, Majolenka i Pitina.
    Teda, ne že by s tím úplně přestali..občas to udělaj prostě znova..buď si vzpomenou nebo se jim tou vůní něco připomene..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN