BTW: A to má být ta hodná!

0901dar3_1Koukám a nevěřím svým vlastním očím – tady měl být jen jeden pes, jak to, že tu jsou dva? Ta bestie! Zase jsem jí to sežrala i s navijákem!

 

Kdykoliv jsem za poslední roky koukala na důsledky nějaké psí neplechy, byl směr mých myšlenek (a obvinění:)) naprosto jasný – Ari! A taky jsem se většinou nepletla, protože množství neplech a škod, které má náš bílý prevít na svědomí, je úctyhodné.

Ano, už z toho skoro vyrostla, ale ten zvyk a to ztotožnění v mé hlavě nějak zůstalo. Možná i proto že Ari je velmi upřímný a čitelný pes a když páchá či spáchala neplechu, snadno to na ní poznáte.

 

0901dar3

 

Jenže ona je v těch neplechách jen málokdy sama, Berry se velmi ráda přidá. Ale jak se na psy kouknete, tak zatímco Ari se obvykle upřímně kaje, nebo se tak aspoň tváří (nebo raduje z provedené práce a vůbec nechápe, co se vám na těch dokonale vyhrabaných kytkách nelíbí:)), o Berryinu chlupatou svatozář byste si mohli opřít kolo. Ten pohled! Ty neodolatelné srpečky pod výmluvnýma očima vás nenechají na pochybách: tady je anděl v černém kožichu.

Mám velkého černého psa a lidé se obvykle velkých černých psů bojí. Přesto naši velkou černou Berušku si rádi hladí dospělí i děti. Vždyť kdo by se bál tvora s tak milým pohledem? Jenže fakta jsou fakta – nenápadná Berry s andělským úsměvem umí klamat tělem. Její neplechy jsou prostě rafinovanější. Potíž je v tom, že jí na to stále ještě často skočím.

Jako třeba tuhle na tréninku. Měli jsme za sebou práce na loukách, kde jsme cvičili pachové rozlišení, a přesunuli jsme se na velké pole, kde byly na strništi balíky slámy. Bylo už po sedmé večer, když jsme našlápli pro každého ze čtyř zúčastněných psů tréninkovou stopu,

 

0901dar1

 

Berry byla na řadě jako třetí. Stopu šla krásně, ale než jsme skončili, už se začalo dost významně šeřit. Navíc k autům to už bylo dost daleko, takže když jsem nechala Berry skočit do kufru auta, abych vzala do práce Ari, už jsem doopravdy spěchala. „Ne, nebudu ji vázat, vždyť je to hodná Berry…“ řekla jsem si. „Ušetřím spoustu času!“

(Když musím nechat v autě jen jednu z fen, používám kšíry a úvazky, abych jim znemožnila cestovat po autě, sedat na místo řidiče a troubit – rozhořčené vytí jim bohužel zakázat nedokážu:))

Jen na začátek stopy to bylo asi 300 metrů a cestou mě doprovázely Berryiny hlasité protesty. Nedbala jsem, uvedla Ari na stopu a začaly jsme pracovat. Za chvíli za sebou slyším dupot a funění a ejhle, kdo se nám tu objevil? Berry šťastně vtrhla na scénu odhodlaná ukázat té mladé, jak se pracuje – a pokud možno urvat další chutnou odměnu.

Stálo mě to dost povelů, než jsem si dala rozhořčenou Berry k levé noze a se stopovačkou jen v pravé ruce donutila totálně rozhozenou Ari pokračovat v práci, přičemž jsem v duchu řešila otázku: jak moc asi Berry poškrabala lak na autě, když tím oknem vyskakovala ven?

Když nakonec holky uviděly hledanou osobu, pustila jsem je obě, protože ten záběr bych neustála. Dana se smála, že ji našel dvojpes a komu že to má dát odměnu? No, dostala ji Ari a Berry si směla vylízat misku 😛

 

0901dar2

 

Přemýšlela jsem nad tím, jak nepřemýšlím. Vím přece, že holky na sebe žárlí, když pracují. Vím, že vždycky musím brát první Berry, nebo se tato naštve a nepracuje vůbec. Vím, že Berry je pes s velmi silnou vůlí. Jak jsem se mohla zase nechat ošálit tím pohledem plným nevinnosti? Já vím, spěchala jsem a věřit jsem chtěla.

No, měla jsem štěstí, Berry skočila z auta velice kultivovaným způsobem a lak nepoškodily žádné stopy po drápech. Dávala jsem si pár dní poté pozor a sledovala, jak se v těch oříškově hnědých očích v černé tváři čas od času mihnou čertovské jiskřičky a jak vynalézavá umí Berry být, když jí o něco jde.

Ano, teď se mám na pozoru. Ale nepochybuju o tom, že mi to dlouho nevydrží a Berry mě zase na něco nachytá:))

 

A tak se dnes ptám: znáte také někoho, člověka či zvíře, kdo ovládá toto účinné zdání nevinnosti? Umíte se vůči tomu zatvrdit?

U zvířat to bývá jen k smíchu, protože nám nechtějí ublížit, jen si hledají cestu, jak si užít i v zakázaných vodách – nebo netuší, proč by cosi vůbec zakázáno být mělo a ta nevinnost je tam pravá. Ostatně, velmi podobné je to s dětmi.

U dospělých to bývá horší… přesto často důvěřujeme i tam, kde bychom neměli. Většinou proto, že důvěřovat z nějakého důvodu chceme.  

Pojďme si povídat vesele i vážně o důvěře a nevinnosti:))

 

Aktualizováno: 31.8.2015 — 17:54

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ale Berryška moja mališká, veď ona to určite zle nemyslela, keby si Dede chcela, aby v tom aute zostala, tak by si ju priviazala, takže pri nepriviazaní je predsa jasné, že ťa má nasledovať, ona je v tom ale úúúplne nevinne 🙂 . Naša Jackie O. je duša prostá, na nejaké intrigy nemá kapacitu ani trpezlivosť. Z ničenia vecí už hádam trochu vyrástla, len keď sa jej deje nejaká krivda, napríklad keď sa celá rodina niekam vyberie a ju nechajú doma, ešte občas hryzie kraj svojho prúteného pelechu (ako brácho hovorí, vyrába soletky, lebo tie odhryzané kúsky prútia celkom tak vyzerajú). Najčastejší vrúbok má, keď neposlúchne a nedá sa privolať, lebo: zajac, bažant, srny, susedove sliepky, ob-sudedova psica, a tak. Keď potom nakoniec príde, tvári sa akože „čo reveš, šak som tu, nie?“
  OT: Bola som mimo netu, mali sme u nás včera sviatok, vybehli sme do lesa a hneď na začiatku našli 2 kabele kozákov hrabových, 30 dubákov (pravákov) a pár suchohríbov plstnatých. Okolo ani ďalej nič, len na tom jednom mieste. A to sme pôvodne išli na bedle, lenže tie museli byť tak 2 – 3 dni skôr, buď boli vyzbierané, že len stopky trčali, alebo úplne zoschli. Tak ale sušíme niečo lepšie 🙂

 2. Jo Dede,“ty neodolatelné srpečky pod výmluvnýma očima“ moc dobře znám a jejich síle nedokážu odolat, Trixie vždy vyhrává. Tak jako nedokážu vyprávět legrační vtip s vážnou tváří, ale rozchechtám se dřív než ho dopovím (protože JÁ už vím, jak končí), tak se nedokážu tvářit káravě natož zle, když Trixie skloní hlavu v zvedne ty svoje tááák nevinné oči – jsem ztracena, neumím se vážně zlobit, polykám smích a odpouštím. Prostě mě Trixie vždy dokáže na svém pohledu utáhne jak na tu pověstnou nudli. Naštěstí Trixina není ničitelka, takže její „provinění“ je hlavně neposlušnost, což je výsledek naší nedůsledné výchovy. Takže one je v tom vlastně úplně nevinně 🙂

  OT co se stalo !!! Náš vedlejší dům – když tam nejsou hosti – je prázdný, jen v noci tam spí kočka Indy (ráno ji zase pustím ven). Někdy v půlce minulého týdne jsem při otevření hlavních dveří měla pocit, že cítím divný zápach. Prošla jsem celý dům, jestli se třeba Indy nevyzvracela či tak, Nic. S každým dnem byla „vůně“ silnější, nešlo mi do hlavy, od čeho to může být. Lehla jsem si na břicho, nakoukla pod postele – nic. Říkala jsem si – no dlouho tu kvasilo víno, nedávno tu byly kamrádky, vařilo se kafe, jedly se dobroty – možná se to teď nahromadilo, běží klimatizace a tak dům asi potřebuje pořádně vyvětrat. Tak jsem chlazení vypla a v domě otevřela na pár hodin všechna okna a dveře, aby byl průvan. Měla jsem pocit, že to pomohlo, ale další den – zase stejný, dokonce silnější smrad. Jakoby někde ležela chcíplá myš, smrad byl takový „kysele živočišný“. Jenže Indy do domu odnáším v náručí, tak bych viděla, jestli si s sebou nese chipmunka (myši tu nemáme). Byla jsem v koncích, od čeho to může být. No a dneska ráno tam jdu z mrazáku vyndat kuřecí prsíčka k večeři. Při tom můj pohlad padl na vršek lednice (lednice je velká, vršek mám ho na úrovni očí). A tam ležel sáček se 4 vepřovými kotletami !!! Po jeho sundání jsem konečně zjistila, odkud smrad pochází !!! Minulý týden jsem totiž do mrazáku šla pro kotlety. Mám je tam nasáčkováné po 4, 6. a podle kvality. Navrchu ležely tyhle 4, ale ty byly libové a já chtěla prorosteljší, abych měla na omáčku. Tak jsem sáček „prozatím“ odložila nahoru na lednici, při vytahování těch druhých. No a slavnostně ho zapomněla dát zpět. Ležel tam, rozmrazil se, kotlety ležely v krvavé „štávě“ a i přes uzavřený sáček to vše začalo „dozrávat“ a zavánět !!! Bez klimatizace ani nechci pomyslet – asi by se už celý sáček hýbal ! Zápach z prstů, jen jak jsem sáček měla v ruce, jsem musela vydrbat kartáčem, obyčejným umytím rukou nezmizel. Teď je tam vypnutá klimatizace (ač venku hic) a na plno větrám (i skrz garáž, protože Trixie je už u nás). Skoda krásných, velkých a libových kotlet. Moje skleróza začíná být nebezpečná :

  Míšo, včera moc hezký článek. V Římě jsem nikdy nebyla, tak jsem si hezky početla a prohlédla krásné fotky.

  1. Hlavně škoda, že se ke kotletkám za včasu nedostala Trixie nebo Indy – ty by si pochutnaly (chuckle)

   1. Jo YGo, však to se mnou chvíli cloumalo, kotelty poctivě propláchnout, povařit a dát sníst Trixie. Fakt mi bylo toho krásného masa velmi líto. Navíc kotlety na pohled vypadaly „zdravě“, smrděla především ta zkažená zředěná krev co vytekla po rozmražení a kotlety v ní ležely. Ale neudělala jsem to, co kdyby se vařením „nepročistily“ a Trixie měla nedejbože následky – to jsem nemohla riskovat. A Indy by je nejedla. Ona nejí ani játra (syrová, vařená, smažená) ani žádné jiné maso (a že jsem nabízela a přemlouvala). S velkou laskavostí sežere vařené mini ždibíčky kuřecího masa. Chutnají jí jen granule a dětská masová kašička !!!

 3. Jaaa ze jsem nechal dvere od lednicky otevrene pres noc? No jak bych mohl? To se muselo samo. A takove smutne nevinne oci, ublizene, ze by byl podeziran = prednosta.

  1. Děti to dovedly k dokonalosti jaksi ve hmatatelné rovině. První stupeň byl „ty lívance vysublimovaly samy“, to ještě nic nebylo. Hmatatelná rovina spočívá v tom, že sežerou celou sklenici Nutely, ale uvnitř sklenice nechají asi tak milimetrový povlak, takže to vypadá, že Nutelu nikdo ani nenačal 🙂

 4. Náš pes se nikdy netváří nevinně. Spíš tam vidím – no aby si se nepo! Zrovna dneska jsem otočila list v kalendáři a vykoukla na mne krásná retrívří hlava, které bych preventivně hned jednu plácla. Hlava měla charakteristický pohled, pes zvažuje, jestli stačí vypálit dřív, než si té znamenitosti všimnu já. Rozhodne se, že nemám šanci a pohled se změní v potměšilý. Haha, a jedeem, vona to nestihne. A vyrazí. Vrátí se ne kajícný, ale namyšlený, plný radosti… to byl fofr, co!? Takže o nevinnosti to u nás není ani náhodou. Je vzdorovitý, neposlušný, milovaný.

  Fotka Berry je kráásnáá.

 5. Zlatíčko Baroušek mě vzorně provázel po lese, na zvěř jen moudře koukal (a bedlivě si zapisoval kde co viděl), aby se pak v nestřežené vteřince vypařil – jeho zmizení od mé nohy, které neviděl nikdo z přítomné bandy pejskařů a ke kterému stačilo, že jsem se otočila k jinému psovi je pověstné.
  Vašík se zase pro jistotu vždycky tváří jako spráskaný pes, i když je zrovna nevinný.
  no, tohle zrovna vinný byl: http://2cvoci.rajce.idnes.cz/13.10.01._pruserari/

   1. jsem myslela že vynesu – Vaška v zubech! Ty koberce byly přesně den staré…

    1. tohle znám , kdykoli jsem zapomněla na koš, byl roznesen… i den po vyprání koberců…. 😉

 6. U nás se na svatozáře nehraje, protože MY VÍME, kdo je vinen – kdo sežere, na co přijde (a má hubu umorýsanú od másla, sýra a svíčkové).

  Navíc v jistých případech uznávám kolektivní vinu – řvete jak protržený Slapy? Nezjišťuji, kdo začal a rukou nerozdílnou dostanou pantoflem všecí tří (teda Toyu už setřím, tam jenom naznačuji).

  Takže se svatozáří se už nikdo ani nenamáhá (rofl)

 7. ano,pamatuju si udivený výraz Barunky (Šarikovy maminky)nad přelámanými angreštovými stromky a ty oči říkaly: Ty rejskové jsou ale svině, nejen ,že podhrabou kořínky,ale ještě překoušou a zlámou kmínky…
  byla jediná,kdo ze všech psů miloval angrešt, takže když ho očesala dole, vadily jí ty trny,takže si stromky upravila,aby se dostala na plody…

  1. (rofl) Sharko, já ten pohled úplně vidím (rofl) tedy stejně, jako ty stromky… 😛 Tohle kdysi dělal Daník!

 8. „o Berryinu chlupatou svatozář byste si mohli opřít kolo“
  Tak to je hláška dne 🙂
  Pokud dojde na lumpárnu s kusem žvance, je obvykle pachatelem Borůvka. Za ní sedí Světluch a do daleka zářivým pohledem sděluje „Vidíte, jak jsem vzorná? Hodná? V životě by mě něco takovýho nenapadlo!“ A pak člověk zjistí, že ukradla Borůvce kost a nastražila ji doprostřed ložnice, abychom mohli nadávat, že se v ložnici povalují hnusy…

  1. Chceš říct, že hraběnka Borůvková se sníží k loupežím? (rofl) A Světluch je ztělesnění nevinnosti, už jen tím, jak vypadá 😛

   1. Málokdy se sníží k loupežím. Páč můj řev za to obvykle nestojí 🙂 Minulý týden Kačka odešla od své večeře cosi vyřídit ke dveřím. Talíř s masem a zeleninou měla na stolku v obýváku. Borůvka seděla na pohovce nad talířem, hladově koukala a občas žalostně zaplakala, ale neodvážila se do toho talíře strčit hubu 🙂 Ovšem tato pravidla se nevztahují na věci odložené v taškách na zemi, že.

 9. Dede, moc krásné povídání. MOc všechny po dlouhé době zdravím a o nevinném pohledu a lumpárnách bych mohla vyprávět romány, ale neumím to tak dobře.
  Mám stejný problém – celkem velký černý pes. Navíc neskutečně zvědavý a kontaktní, takže náš častý povel je „nečuchat, neotravovat!“. Už se mi občas dostalo odpovědi – „vždyť já nesmrdím!“, jenže ne každý rozdýchá, když se k němu to moje pometlo žene a chce se seznamovat. Když se někdo vysloveně bojí a Sissce se chce vyhnout, ta můra začne mrskat ocasem, zasvítí se jiskřičky v očích a jde předvádět zlého psa, co dotyčného nebožáka roztrhá a roznese po městě. Nevím, jak jí to odnaučit, je za to potrestaná, dojde se dotyčnému omluvit žduchnutím čenichem, ale při další příležitosti to udělá zase. Naštěstí už dovedu docela slušně číst jak Síssu, tak lidi kolem, tak se mi tomu dost často povede zabránit. Chápu hrůzu těch lidí, taky jsem se kdysi velkých psů bála ( nechápu, proč, mnohem zákeřnější jsou malí prckové).
  No a u dětí je to mnohem horší. „nevinných andílků“ mám zase plnou třídu a vloni jsem velmi často řešila hnusnou šikanu :-(.

   1. Matyldo, v životě bych to nečekala u tak malých dětí a na speciálce. Vloni jsem si jí bohužel užila až moc a byla jsem vykulená, jak moc dovedou být na sebe děti zlé a opravdu s úsměvem andílka.

    1. Zažila jsem to v první třídě normální školy – tedy na jako žák. A přesvědčila se, že to opravdu jde.
     Myško, děláš kouzla s tím, jak dětem pomáháš, ale jak je vidět, některé věci se vykořenit nedají.
     A když píšeš, žes tu šikanu řešila velmi často… brr. Přemýšlím o tom, jak moc zraněné musí být dítě, které je šikanováno navíc k tomu, že se pere se svým handicapem.
     jak tě znám, tak věřím, žes dělala cos mohla, abys pomohla, vždycky to děláš (h)

     1. Dede, já si říkám, že ve speciálce ten hendikep mají alespoň všichni. Každý jiný, ale všichni jsou jaksi znevýhodněni. Ale jak zraněné na duši musí být dítě s hendikepem (zdravotním), integrované do normální školy, které čelí šikaně ze strany zdravých spolužáků.

      1. tak to bych po tobě nechtěla, to mě nenapadlo,myslela jsem o strachu z velkejch psů a jak tě to přešlo….

        1. Milá Myško, já bych si ráda přečetla i o té šikaně. O tom se vůbec nepíše. Rodiče vůbec netuší, jak to funguje a na co si mají dát pozor. Myslím, že ten princip je stejný v Myší škole i v ostatních školách.

         1. tak ne že by mě to nezajímalo,ale aby to nějak Myšce a její školičce neublížilo…lidi jsou různé..znáš to Renato…

    2. Jo, šikana v první třídě … taky jsem si nemyslela, že je to možné, dokud Minitosca nenastoupila do první třídy. Malá škola, 16 dětí ve třídě, 15 se znalo z MŠ. Ta jedna nová si ne zrovna hezké (vhodné) chování některých spolužáků zažívá stále. Minitosca si zažila šikanu v prvním pololetí. Naštěstí se doma svěřila relativně brzo, takže se to chytilo v začátcích a vyřešilo, pevně věřím, že bez šrámů na její duši. A asi to šlo vyřešit i díky tomu, že minitosca není žádné tiché a ušlápnuté dítě 🙂 U její spolužačky je to složitější 🙁 A když člověk poslouchá názory některých rodičů, přestává se divit chování dětí 🙁

 10. Hihi. Krásné počteníčko.
  U nás je andílek s ďáblem v těle kdo? Cecilka.
  Jak ta dodokáže své lumpárny maskovat svým miloučkým nevinným xichtíčkem. To je neuvěřitelné.
  Bibiiiiiis byla taky pěkné číslo. Ale vyrostla z toho. Dneska mám bílou Mňaudámu, která zdobí a nepáchá žádné nepřístojnosti.
  Cecilka rozhryže krabici, vyhází ručníky z police, udělá si z nich hnízdo, shodí mi šminky do odmáčejících se misek v umývadle, džongluje se zralým rajčetem, zapomenutým na lednici, takže ho pěkně rozpatlá po koberci…….. to vše za pár hodin v noci. Ráno? Nejmazlivější koťátečko na světě

  1. Karolíno, mám dojem, že opravdové tóčo v tvé kočičí domácnosti nastalo až s příchodek kočičích holčiček, ne? (rofl)

   1. Jj. Melíšek byl strašně hodné koťátko. Ty dvě holky jsou jak z čertích vajec.

 11. Naši kočičáci se umí tvářit jako dva v andělské říze. Oni jsou přece Ti nejhodnější na světě.

  “ Ten bobek v rohu, blázníš, ten jsem v životě neviděla.“ tváří se nevinně Hepina. Fousáč jí vypráskal z jejího záchodu, tak se pomstila.

  Fousáč zase ovládá pohled několik měsíců hlady týraný kocourek, se kterým obejde celou rodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme ho prokoukli.

  Nevinně se tvářit uměl v dětství můj mladší syn Pavel. Nezapomenu, jak s nevinným obličejíčkem tvrdil Mikuláši, že je hrozně hodný a uklízí pokojíček a vůbec nezlobí . Prostě bloňďatý andílek s velkýma modrýma očima, který zlobil jako čert.

  1. Řekla bych, že váš Fousáč si uměl život zařídit 😀 Baví se, zlobí a je celej spokojenej. Ten kocour přišel z útulku do nebe a teď ho nabízí i vám (inlove)

 12. Krásné povídání o černobílých beruškách. Oni pejsani vždycky něco vymyslí, ať pro pobavení nebo pro pozlobení.

  1. Maruško, jsem si jistá, že i tvoji kluci kolií mají plno podobných příhod. (inlove) Jen by mě zajímalo, kdo z nich bývá častěji „ten nevinný“? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN