HOST DEDENÍKU – George: Časoprostor bez hranic

logo ŠvehlaTaké se vám někdy stalo, že vás vaše fantazie zavedla do neskutečného světa snů? Do světa, kde čas ba ani prostor nemá s realitou nic společného? Kde čas neplyne neúprosně lineárně pouze kupředu, ale přítomnost se prolíná s budoucností a minulostí?

 

Kde prostor není omezený třemi rozměry a existuje paralelně v několika rovinách navzájem se prolínajících? Kde se setkáváte jak s přítomně živými tak i dávno mrtvými jedinci v prostředí z dávné historie a naopak v budoucnosti?

Mě se to stalo už mnohokrát, naposledy brzy ráno ve snu po mých nedávných 74 narozeninách a to jsem prosím předešlý večer nic nepil, nekouřil a ani nepolykal. Silný zážitek hodný zaznamenání aspoň toho co ve vědomé paměti utkvělo. Mozek probuzený do racionality všedních dnů se mě poťouchle vysmívá a říká cosi o mojí zralosti pro mentální instituci, zatím co podvědomí mu odpovídá příslovím, „kdo se směje naposled ten se směje nejlépe,“ a tak vlastně nevím…

Třeba mozek je v tom nevinně a pouze zprostředkovává spojení s něčím vyšším, větším a nadmíru moudrým. Takže mozek se jeví jako pouhý vysílač a přijímač s omezenou autonomií. Vše ostatní je jinde, v jakési spirituální, astrální či univerzální moudrosti, singularitě, nebo podstatě všeho, která také vše prostupuje, takže je všude – všudepřítomná a také vševědoucí .

Takže na příklad v takovém snu si klidně v myšlenkách hovořím (slov netřeba) s dívenkou, která zemřela jako dítě za druhé světové války. Byla ze sousedství, tedy z Brna a Moravanka. Avšak ve snu je to elegantní starší dáma, černá jako bota a myšlenkově se „domlouváme“ anglicky. Do naší rozmluvy se samozřejmě zapojuje nedaleko stojící krásný vraník, na kterém jsem kdysi jezdil jako na bělouši.

Takže konverzace pokračuje i s koněm a stalo se, že jsem rozmlouval i se skálou a balvanem. Prostě svůj k svému, že ano. A pokaždé v “řeči“ nám zúčastněným srozumitelné. Místo této rozmluvy je někde v přilehlém vesmíru na nějakém nebeském tělese ale rozhodně ne na Zemi. To je ostatně jedno, můžeme se rychlostí myšlenky přenést tam, kam chceme a dokonce i pevnou hmotou prostoupit.

Takové instantní cestování prostorem a také časem. Čas je podivný už jen proto, že můžeme být v přítomnosti, budoucnosti nebo minulosti v tu stejnou dobu, v ten stejný okamžik. Popsat se to moc dobře nedá ale pocit to je zajímavý a příjemný, zrovna jako projít zavřenými dveřmi nebo i skálou či se vznášet prostorem.

V takovém časoprostoru se setkávám s podivnými a zajímavými bytostmi, ne vždy lidmi, i když jako lidé vypadají. Jako třeba jedinci co vzhledem připomínají „svaté“ muže (sadhu) z Indie nebo Tibetu. Tyto bytosti ke svému bytí nemusí přijímat potravu a ani nepít a životní sílu čerpají z univerzální kosmické síly v hinduismu známou pod jménem prána. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1 na a nebo anglicky a více zde, https://en.wikipedia.org/wiki/Prana)

Veškerá racionalita, na jakou jsme zvyklí z vědomého života, zde neexistuje. Zato zde existuje univerzální znalost a pochopení všeho. Tím myslím, že vše pochází z jednoho. Ať už život, příroda nebo celý vesmír. Veškeré nám známé a také doposud neznámé fyzikální a přírodní zákony jsou součástí tohoto jednoho, nebo chcete-li singularity. Takže vše vzniklo z vesmírného prachu, který sám vznikl z prvotní myšlenky, která existuje od nepaměti a bude existovat i když už celý vesmír zmizí, tedy je nesmrtelná.

V tomto prostředí, kde můžeme potkat i jedince zlé a nepříjemné, i když většinou zde jsou jedinci příjemní a hodní, máme převládající pocit nesmírného klidu, vzájemné lásky a bezpečí. Prostě se cítíme nadmíru dobře. Tak dobře, že po probuzení jsme jaksi rozčarovaní že jsme se opět octli v realitě jak ji známe a rádi bychom se vrátili zpět, nebo si přejeme vůbec se neprobudit.

V tomto prostředí se cítíme nadmíru dobře také proto, že nám je ozřejmeno, či v tomto stavu je nám vlastně jasné, že náš život jak ho známe, smrtí nekončí, ale pokračuje v jiné rovině. Naše já, esence nebo chcete-li, duše, se vrací domů, tam odkud přišla a stává se opět součástí celku, odkud každý nový život počíná. Fyzické tělo je jen naše přechodná či dočasná schránka, se kterou se mnozí budou docela lehce loučit, už z důvodů že je poslední léta příliš neposlouchala.

Jak jsem už předeslal, tak vlastně nevím. Vše v těchto snech ukazuje na pravdy Boží hlásané spíš hinduismem a buddhismem než křesťanstvím v jehož kultuře jsem vyrostl, i když jeho učení nepopírají, ale spíš v mnoha rovinách doplňují. Na příklad pohled na sex, jako zdroj rozkoše a nejen jeho funkce rozmnožovací.

Tak mě napadá, nevznikla spiritualita a různá náboženství právě z podobných snů různých jedinců? A jsou to skutečně sny, jak si je vykládáme, nebo skrytá pravda a skutečnost na kterou jako homo sapiens sapiens vlastně nemáme?

Je zajímavé, že s přibývajícím věkem se mě sny na toto téma zdávají čím dál častěji. Není to snad tím, že se krokem jarým blížím k přestupní stanici? Tedy jakási přípravka? Nebo už začínám být ready pro tu mentální instituci? Každopádně to vypadá na to, že se mě blíží velké a poslední dobrodružství tohoto života.

 

 

Dede: Náhledy do snů či skrze ně do jiných realit nebývají vždy příjemné ani bezpečné pro pohodu lidské duše. Možná právě proto, že často nedokážeme rozlišit, nakolik jde o „skutečnost“ nebo o vnitřní zákruty našeho mozku, které podivně zrcadlí reálný svět. Přesto tyto zkušenosti vyvolávají zvědavost, i když vybavenou mnoha brzdami, řekla bych:))

A tak se dnes ptám – míváte někdy sny, které nejsou obvyklé? Které vypadají, že jsou víc, než úklidem v mozku a v pocitech po uplynulém dni? Případně – slyšeli jste o někom, kdo takové sny má – nebo míval? Je to trochu mystické téma, já vím, ale někdy udělá člověku dobře pustit se cestou dohadů:))

Milý Georgi, moc doufám, že tvé konečné dobrodružství ještě zdaleka neplánuje svůj parádní výstup  (inlove)

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:33

40 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milý Georgi, k tématu nemám co říct, díkybohu mám občejné sny, většinou strašně zmatené (prakticky nikdy se nepodobají realitě), sem tak obsahují plno krutých kousků, protože moje podvědomí dobře ví, čeho se děsím.
  Věštecké sny měl můj děda – mám dojem, že vídal, co se má stát, ale nevěděl kdy. Jsem ze srdce vděčná, že takové sny nemám.
  Jinak mám dojem, milý Georgi, že by stálo za to změnit životosprávu 😛 – dopřát si více legrace a méně přemýšlení o životě (inlove) On tenhle druh přemýšlení má tendenci padat do depresivních křivek, sám život bývá snesitelnější (wave)

 2. Ahoj, zdravím a mávám a hlásím, že mám dojem, že jsem prvně od pátečního poledne sedla 😛
  Novomanželé moc děkují za přání, právě se s autem naloženým po střechu kodrcají ku Praze:)) Svatba byla nádherná, o příhodách, které jí předcházely zkusím s humorem pohovořit v článku 😛
  Bohužel fotograf nesplnil slovo a neposlal mi ani jednu fotku, takže na zítra dávám Matyldin článek (díky moc, Matyldo, zachránilas mě!:)) a toho nešťastníka pohoním.
  Byla to od pátku pořádná jízda, v pátek večer u nás bylo dvacet lidí a v neděli zase. Nemůžu na nohy, ale bylo to fajn 🙂
  PS: jen to šeptám, ale jak já se těším, že zase budu chvíli sama doma! (blush)

 3. Milá Baty, díky za informace.

  Takže posílám vřelé gratulace novomanželům – Mr&Mrs Marek Raskek 🙂 a moc přeji, aby jejich společná cesta životem byla hladká pěšinka, na níž se jim občasné klacíky a kamení podaří přehupsnout s úsměvem, nebo jen lehce zvládnutým zaškobrtnutím. Jestli se v budoucnu narodí malá princeznička, budou pak můžské a ženské rodinné síly vyrovnané !!!

  Čemu prosím říkáte „fascinátor“ 🙂 Je to nějaký „anglický“ doplněk (když baty už zmínila róbu) tak úžasný, že z nej všichni hosté zůstanou zcela paf (od slovesa to fascinate ) ? No doufám, že „piece de resistance“ budeme mít možnost obdivovat i my na (slíbené) hromadné fotečce (ještě lépe na nějaké detailní !!!)

  Jirko, sny si nepamatuji, občas nějaké útržky, dokud mám ještě oči zavřené. Ale i tehdy jsou to většinou nesmysly, kde místa, lidi, národnosti, příhody na sebe vůbec nenavazují, nikdy to nejsou sjednocené sny. Naštěstí se mi nikdy nezdál hororový sen, který by mě probudil vlastním křikem, nebo bych měla spocené tělo. Ty normální sny jsou zase přerušovány pravidelnou nutností jít na záchod, a „vrátit se do snu“ se mi nikdy nepovede (i když někdy cítím, že to byl hezký sen a chtěla bych pokračovat). Myslím, že sen by měl být mozkový ventil, trochu jako sval na uvolnění tlaku, pod kterým člověk je, když je vzhůru. Ovšem často nechápu, kde se vzaly určité scénu v mých snech, které jsem neprožila ani osobně, neviděla ve filmu, nečetla v knize? Takže raději nad spiritualitou snů moc nepřemýšlím a raduji se z toho, že se každé ráno probudím do dalšího dne. Ale článek jsi napsal zajímavě.

   1. Jéé díky moc YGO !!! No a já (tedy jako žena) se stydím za tak velkou mezeru, kdy jsem vůbec netušila, že se tak říká mini-kloboučkům a podobným dámským parádičkám. Především na hlavinkách členek angl. královské rodiny. vlasové parády. Některé takové kreace fakt musí mít na vlasech nalepené, jen sponka či gumička by to neudržely 🙂 Ještě jednou díky a hned se cítím chytřejší 🙂

    1. Verenko, a vis, ze mne vubec neprekvapuje, ze neco takoveho mas? Konec koncu, zenska, ktera vyjela na skutru pres ostrov pro halenku….

 4. SVATEBNÍ HLÁSÁNÍ
  Po komplikacích klasických, i takových, jaké hlavou nevymyslíte, slavně začala, proběhla a skončila krásná svatba jak má být. Všichni, vyfotografovaní ze všech stran profesionálem, se teď sesedli u svatební hostiny. Svatební matka šťastně září v elegantní róbě a fascinujícím fascinátoru z Anglie. Všechny moc pozdravuje a těší se na shledanou v pondělí, kdy bude i nějaká ta fotka. Tak třikrát sláva novomanželům!

  1. Hurá hurá hurá – tak to je moc důležitá zpráva. Jsem přesvědčená, že to všem moc sluší a těším se na foto.

  2. Díky za svatební zpravodajství. Dúležité je, že i navzdory komplikacím si řekli ano a tak už se teď mohou všichno radovat a hodovat.
   Novomanželům přeji hodně štěstí a těším se na pondělí! 🙂

  3. Sláva novomanželům, hodně štěstí, ať všichni září celý život a gratulace matce svatby, byl to jistě záhul ale stál za to.

  4. Já se těším na fotku svatební matky ve fascinátoru- doufám, že omračovala davy, byť někteří mohli mít obočí až na zádech 🙂

  5. Vyskytla som sa až teraz – gratulácia preveliká! Snáď svadobnú slávnosť nespláchlo, u nás bola okolo polnoci búrka s veľkou hrmavicou, čo to aj popršalo (voda! zhora!). Teším na fotky! A s fascinátorom som sa zase čosi nové naučila 😉

   1. Nebyla jsem tu včas, tak aspoň dodatečně: Novomanželům třikrát hurá! Přeju jim krásnou společnou cestu životem a sílu překonávat překážky, které jim život na té cestě připraví. Ať jsou šťastní!

  6. baty, dííííky za za hlásání a Dede a ostatním přeji lehké vklouznutí do všedního života. Věřím, že fascinátor jistě pomáhala vybírat v Anglii Matylda! Těším se na hlásání a jsem ráda, že všechno dobře dopadlo!!!

  7. Novomanželům upřímné blahopřání, ať jim v životě vyjde vše podle jejich přání.

 5. Mám sny celý svůj dosavadní život. Jsou to sny krásné i zlé ale na ty zlé už mám svoji metodu. Ve snech hovořím s předky i s kamarády, kteří tu už nejsou, někdy vím přesně, kdy něco vypukne a co bude ale ne vždy. Ve snech zažívám úžasná dobrodružství, navštěvuji destinace, kde jsem jakživ nebyla a ani nebudu,vždy pozoruji celá území,ulice, domy,o následném deja vu ani nemluvím. Někdy taky bydlím se zvířaty na stromech,navštěvují mne různé bytosti, občas skládám verše v cizím jazyce. Většinou je to nádherné a zajímavé a ale někdy takové blbosti, že by se jeden divil.Jen je to těžké někomu vyprávět, nevím kdo by mně pochopil, takže za toto téma Jiří, děkuji. Umím si sny i trochu řídit, musela jsem si o tom něco načíst, jinak to dál nešlo. Některé sny jsou i na pokračování, hodně snů si pamatuji a připadají mi hodně reálné ale asi v nějakém jiném rozměru. Je úžasné, jak tělo odpočívá a mozek si, dělá co chce, nezávisle naprosto sám,je to podivuhodné.

 6. Tak mladí už jsou jistě svoji. Hodně štěstí, zdraví a hlavně vzájemné tolerance!! My s pánečkem letos máme společných 38 let. Byla to někdy fuška, ale nakonec to šlo 😉 .

 7. Skoro pozdě, ale přec posílám to nejsrdečnější přání novomanželatům. Nerýmuji, jen jim přeji, aby spolu žili tak, aby dělali radost rodičům a byli vzorem následujícím generacím.

 8. Tak už se nám ti naši mladí berou … (h) (h) (h) – tak co nejméně záludných zatáček na společné cestě životem a fůru štěstí

 9. Jiŕíku,oneskorene blahoželám k narodeninám,mavam väčšinoui príjemné sny-raz som mala zvláštne krásny spirituálny sen.Boľavý,ale krásny-nemôžem o tom hovoriť.

 10. Dede,krásnu svatbu,mladým veľa šťastia,lásky a ako sa na slovensku hovorí:“do roka kočiarik“.

  1. připojím se k předchozím a přeji také hodně a hodně štěstí, lásky a porozumění. Ať se vám všechno vydaří tak jak si přejete.

 11. Georgi, netuším, kde se berou mé sny. Ten poslední byl velmi ošklivý o paní v kostýmku, co chroupala lidské kosti. Obávám se, že naznačuje, že budu mít co do činění s úřady. Kéž by ne.

 12. Ach, Yetti, klobouk dolu nad Tvymi uvahami , ale ja, jako „verici“ Agnostik nemohu bohuzel jet na Tve koleji. Po svete beham zu 66 let, ale nikdy jsem nic mystickeho nezazil. Tak si jeste pockam.

  Ahoj

  Moura

 13. Jirko, nemívám téměř žádné sny. Takže nemohu na toto téma komunikovat, ale hodnotím Tvůj literární výtvor velmi pozitivně. Jiří Grygar by měl jistě radost z Tvé věty, jak všechno vzniklo.
  Chlapsky, byť jen velmi lehce, jsi se zmínil i o sexuálních rozkoších. Postrádám však nějaké slovo o chlastu. Ten přivádí své vyznavače také k prapodivným myšlenkám. O tom bys mohl, jsa podporován svými kumpány-trampy, psát ódy. Tak příště, jo?
  Ahoj.

  1. Karle, tuším, že si svoje sny spíš nepamatuješ, než že je nemíváš. Děkuju za pochvalu a zmínka jak by reagoval pan Jiří Grygar mě potěšila. By the way, víš že jeho snacha, něco přes 30 let stará zahynula na ledovci v Himalájích? Psát o tom co cítí a provádí ti co holdují alkoholu a povšechně drogám se moc povolán necítím, už jen proto, že nemám vlastní zkušenosti. Z mého názoru to jsou takové berličky jak se dostat do podobného stavu jako hlubokou meditací a nebo jako já ve snu.

 14. jednou za čas se mi zdá konkrétní situace, vidím co se děje,vidím i lidi a zvířata,stroje a věci..a vím, že to bude..ani je třeba neznám…jen nevím kdy, ale když to pak nastane, mám takovej mírnej náskok,protože to „znám“… někdy mi to hodně pomohlo se rozhodnout..

  1. Milá Sharko.68,
   vy byste se báječně doplňovaly s mojí mámou. Té se zdávala data kdy se a nebo někomu něco stane ale zase nevěděla co a komu. Tak a vypínám počítadlo a jdu spát u klokanů už stejně máme sobotu. Mrknu se sem ráno.

 15. Nemívám až tak hluboce spirituální sny. Zdává se mi o radostech života(většinou o koních) a to jsou sny, které se při probuzení snažím ještě zachytit, nebo si je alespoň dlouho pamatovat. Na ty nepříjemné má můj mozek tlačítko Delete a tak díky němu už nad umyvadlem s kartáčkem na zuby nemám potuchy, co mě tak ve snu vyděsilo 😉 . Na duchovno ale věřím. Jistě mohou existovat energie, o kterých nemáme ještě ani tucha. Vždyť jak dlouho trvalo homo sapiens než začal leštit ebenovou tyč liščím ocasem a později z toho byla energie, které nyní říkáme elektřina (wasntme) .

 16. Já takové sny nemám, ale mám též svůj spirituální zážitek. Chodím ke kamarádce masérce na masáž. Ona se též zabývá Shamballou. Napojuje se na mě a nabíjí mě energií. Moc mi to pomáhá.

  Jednou byla energie zvláště silná a mě se zatočila hlava a najednou jsem viděla obličeje lidí, kterak obíhají kolem mé hlavy. Byli to muži i ženy. Obličeje byly šedivé a muži měli kšiltovky a ženy šátky. Trvalo to jen chvíli.

  S kamarádkou jsme se o tom bavily, ona je také viděla. Byli to mí předkové . Zvláštní spirituální zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN