HOST DEDENÍKU – Matylda: Na co se dneska koukneme?

0514mat1_1Televizi má skoro každý. Programy si vybíráme podle svého, ale jak vlastně moc si vybíráme?

 

 

Já se na televizi dívám málo, snad s výjimkou Toulavé kamery v neděli dopoledne – to sedím na zemi a češu psy – a někdy poobědové pohádky, kterou málokdy vidím celou 🙂

Doba považovaná za prime time je pro mě tabu – to jsem totiž v práci. Nejen to je důvod, proč jsem už dlouho neviděla žádný seriál ani pořad o vaření. Ne že by mi to vadilo – ani jedno z toho není Star Trek, což je jeden z mála seriálů, na který se dívám aspoň občas (mimochodem, výborně se u něj žehlí :).

Má jednu nezměrnou výhodu – tváří se jako pořad pro dospělé a přitom je to bezva pohádka, byť některé z rádobyšílených vynálezů z prvních řad jsou dnes už skutečností. Je to epizodový seriál, takže mě nenaštve utnutím děje v tom nejzajímavějším, což pro mě není motivací k tomu, abych se dívala dál, jak si tvůrci seriálů naivně myslí, jen se rozčílím a rozhodně se dívat dál nebudu.

Dcera se na televizi nedívá, je přes týden na internátu. Syna zajímá víc YouTube, protože tam se případně podívá na seriály, které naše televize rozhodně nekoupí, a pokud ano, tak s tříletým zpožděním.

I Mušketýr se na televizi dívá málokdy. Díval se onehdy, když byl nemocný. Objevil spoustu zajímavých dokumentů, které se ovšem vysílaly dopoledne nebo brzy odpoledne, kdy jsou lidé většinou v práci nebo ve škole.

Proč tu televizi vlastně platíme? Máme spoustu programů, na které se obvykle nedíváme. Po deváté večer, když se vrátím z práce, je v televizi ten nejhorší odpad. To, co bych chtěla vidět, bych si musela nahrávat, programovat nahrávače a podobně, strávit spoustu času s programem v ruce a pátrat. Opravdu musí všechny stanice vysílat totéž v podobnou dobu? Kdo vlastně tu skladbu určuje a jaké je spektrum oslovených osob?

Možná nejsem standardní divák. Třeba se na ty seriály opravdu lidi dívají (z mých známých málokdo). Nebo mají televizi jen jako zvukovou kulisu? Ke své naprosté hrůze jsem zjistila, že zejména starší příbuzné považují televizní fikci za realitu a myslí si, že takhle lidé opravdu žijí! Tuší tvůrci, že splétáním pitomých zápletek o nevěrách a podrazech ovlivňují myšlení lidí?

Tak si zase asi půjdu číst. Nebo si pustím oblíbený film na DVD. Vždycky se něco najde. Ty rádoby zajímavé příběhy ze současnosti to ovšem rozhodně nebudou.

 

A já se k tomu ptám: Díváte se na televizi? Na co se díváte nejradši? Co naopak nemáte rádi? Nahradí vám internet televizi?

Dede

Aktualizováno: 14.12.2019 — 23:33

75 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak já jsem výjimka – třicet let vlastní domácnost a v ní nikdy televize nebyla 😉

  1. Jseš můj člověk. Co chci, to si pustím přes internet, jinak tu bednu fakt doma nepotřebuju.

 2. OT – Hanko W, zkusila jsem polévku miso! Netuším sice, jak to má doopravdy chutnat, ale můj pokus chutnal dobře (blush) Ještě, aby to bylo tak zdravé! (chuckle)

  Takže děkuju za nápad a recept! (wave)

  1. Jupiii!. Tu chut si muze kazdy doladit – zejmena na mnozstvi miso pasty. Prilis mnoho, a je to moc slany; prilis malo – slaby. A to same s tou rybi omackou. Ale jak jsem to psala, tak to fakt chutna jak to, co znam ze svych restauracnich let. Exprimentuju ted s jinyma japonskyma polivkama – castecne z pameti.Hodne zeleniny,neco masicka,prejite jen lehce varem. Moje japonska svagrova Hana (manzelka Chetova bratrance) tomu anglicky rika hot pot. Az to vyladim, tak se podelim.

   1. Fajn, určitě napiš. 🙂 Já jsem většinu roku polívková a potřebuju kapku obměnit repertoár. Pokud přitom bude vaření navíc rychlé, zlobit se nebudu 😛

    1. hanko a dede, já taky, nakoupila jsem miso, řasy a tofu, a byla to dobrota, udělala jsem si včera ráno

 3. Telku máme, ale já na ni v podstatě nekoukám. Není v tom nic ideového 😛 jen pokud si mám ve volném čase zvolit telku nebo knížku, vyhraje vždycky knížka. Martin rád kouká na filmy, ale většinou se dívá na něco z DVD. Když už koukám, mám ráda dokumenty, hlkavně cestopisné a přírodovědné. Kdysi jsem měla ráda některé seriály, ale co jsme se vrátili do Čech, nezačala jsem se na nic dívat – prostě jsem čtenář a posluchač rádia. (blush)
  Díky, Matyldo, za moc pěkný článek! (inlove)

 4. Milí přátelé, musím vám ale něco říci mimo téma, promiň Matyldo. Spatřil jsem turisty, chodící s takovými hůlkami, na jejichž konci byly upevněné fotoaparáty. Ty hůlky slouží k tomu, aby jejich majitelé mohli sami sebe vyfotit z dálky. Prý je to nyní běžné turistické vybavení. Tenhle svět spěje ke konci. 😡

  1. Selfie tyčka, v Praze už jich je…Ale pokrok se blíží, už vyvinuli speciálního drona (takový vrtulníček s kamerou), který vás všude umí následovat a fotit 😀

   1. No, já tohle focení furt und furt prostě nesnáším. I proto (teda samozřejmě mimo jiné, většinou nestíhám, a to je ten hlavní důvod) jsem přestala chodit na Zvířetnické srazy v Brně, tam se fotí „imrvérefurt“ a ihned publikuje, i když jsem prosila, abych nebyla snímána, byla jsem 🙁 – to focení je mi opravdu velice, ale velice nepříjemné. S kamarády jsem si to už vysvětlila, když máme naše akce, fotí se jiní lidi, já ne. Opravdu to nemám ráda, a moc.

    1. Aido, s tím souhlasím. Taky se nerada fotím. Fotím sice ráda, ale hlavně okolí, sebe ani náhodou. A když už dávám fotky na rajče, tak ty osobní, rodinné a pod. zamykám. Přístupné jsou jen fotky přírody, koček, domů, klik… atd. Já tohle prostě nechápu, ty selfie. A to se s tím málem kolikrát přizabijou, jak se snažej vyfotit sebe, katedrály, skály.. kde co.

  2. K čemu jim to je dobrý, že se pořád fotí? Oni snad neví, jak vypadají? Že se o tom musí den co den přesvědčovat na nějakém displeji?

 5. Poriadne ma štvú nekonečné seriály typu Jednoducho mária, Panelák a pod. Tieto krávoviny začnú pravidelne vysielať o 20:30, do každého dielu popchajú ešte Milión päť keklám a normálny slyšný film začnú vysirlať o 23:00. Samozrejme ani ten nezabudnú prešpikovať reklamami. Preto 90-min. film skončí o pol druhej.
  Preto najradšej pozerám na RTVS 2 prírodopisné a cestopisné filmy. Včera bol pekný film o chovateľoch koní a býkov z Camarque

  1. Ospravedlňujem sa za pravopisné chyby, ale keď som mesiac nebola doma.tak môj Mravkoslav sa mi neomylne musí umiestniť na Klábosnicu. Aby som sa venovala iba jemu (sun)

 6. Já na TV koukám, a to tak nějak průměrně. Celkem často když mám čas tak kouknu na zprávy, pokud možno na několikeré, abych to měla z více stran, takže ČT jako (nekvalitní) základ doplněný o BBC a Rossia 1. Na seriály typu Ordinace nebo Cesty se nedívám, neb mě nebaví. Ale miluju již vícekrát zmíněného Poirota a taky třeba Colomba. Na ty koukávám příležitostně vždycky, když jdou, a jelikož obojí dvojí už šlo tolikrát, tak už jsem patrně viděla od každého všechny díly :-). Momentálně vysílaného otce Browna taky občas zkouknu, když mi to vyjde. Líbilo se mi například Bratrstvo neohrožených, Most nebo MI5. Některé dokumenty na ČT 2 nebo Prima Zoom nebo na komerčních dokumentárních kanálech jsou taky zajímavé. Sport sleduji hlavně když je olympiáda – letní i zimní, baví mě ta různorodost a ten velký výběr sportů. A když aktuální program zrovna stojí za houby, tak mám vždycky něco podle svého gusta nahraného na dekodéru (například zrovna dneska plánuju Bessonovu Brutální Nikitu – můj velmi, velmi, velmi oblíbený film). Občas si nahraju i něco, co se pak obávám si pustit. Takhle mě už delší dobu čeká nahraná celá trilogie Lordana Zafranoviče (nahraná z ČT!) a já nějak nemám odvahu si to pustit, protože si pamatuju, jak mě to při minulém shlédnutí sebralo. Ale za dva týdny se stěhuju a budu vracet dekodér, a jelikož o to nechci přijít, tak si budu muset připravit tři emocionálně náročné večery!
  K žehlení si TV pouštím vždycky a je mi skoro jedno, co tam zrovna běží. Bez TV bych se k žehlení snad vůbec nedokopala.

 7. Vendulko, jeste jednou velice gratuluju. Pri praci, kterou delas, si jeste udelat skolu – klobouk dolu. (bow) Jses dobra.

  1. Vandulko, naprosto souhlasím s Hankou a taky moc blahopřeju! jsi šikovné, statečné a vytrvalé děvče a přeju ti, ať se ve svém volnu vynadíváš na cokoliv, co tě potěší! (inlove)

 8. Nedávno jsme přešli u O2 i na TV. Jedinné co je na této investici dobré je možnost 30 hodin zpětně si pustit program o který máme zájem, nebo jednoduše naťukat nahrávání. 10 hodin nahrávacího času a nahrávka vydrží 7 dní, potom se automaticky maže. Jiří je spokojený, že má asi 4 motoristické kanály, takže od pátku u nás řvou motorky GP, nebo F1 a co nestihne v přenosech na to dokoukává v těch 30-ti hodinách a dokonce i natáčí. Když jsme byli v Lednici, tak se semozřejmě cosi nahrávalo. Jinak by se mnou nejel. A když nemá motorky a F1, tak zaručeně najde program se soutěžemi v letectví, no, budiž mu přáno :* . Já bych se z toho snad zbláznila.
  Já momentálně si nahrávám v neděli v noci Případy komisaře Lienlyho, velmi jemné britské krimi příběhy a také velmi pozdě. Vraždy na pitevně apod, buď shlédnu v 30-ti hodinovce, nebo nikdy. A další jsou různé přírodopisné dokumenty. Jinak ani nevím co v TV dávají.Jo a ráda se podívám na šumavskou Modravu. Jsou to sice mordy, ale zabalené do takového poklidu.

 9. Tak mým seriálem je Ulice, pěkně si u ní vyčistím hlavu, k údivu všech, koukám pokud to jde na Velkolepé století..historicky katastrofa, kostýmy jak na karneval, ale některé bitvičky,pochody a intriky, to je lepší jak současná kriminálka… no a v neděli Policie Modrava..ta Šumava je nádherná … semo támo pořady o vaření…na TV Mňam jde neskutečnej Heston B. , kdo tuhle stanici chytnete podívejte se na něj… (jinak Poirot a kriminální příběhy a seriály)..když jsem byla dlouhodobě marod,ráda jsem koukala na Dva a půl chlapa…

  1. Jo, když prokmitnu kolem bedny a jde Ulice, tak se jednou za čas mrknu. Je vidět, že parta scénáristů se snaží ukázat i neduhy dnešní doby a upozornit na ně.

  2. Také si člověk někdy musí odpočinout u něčeho nenáročného a ne pořád dělat intelektuála. Seriály jsou náhodou zajímavé, nemusíš vidět všechny díly, jsi zvědavá co zase za kravinu vymysleli do dalšího dílu a např. bych se v takové nemocnici jako je Růžofka bála, že nevyjdu živá. A určo to neberu jako realitu.
   Teď je dlouho světlo tak se stejně na bednu nedostanu ani na zprávy, protože pesani jsou přednější, ráno a večer jsou procházky nejpěknější.

 10. Pár týdnů po přestěhování jsme konečně koupili televizi. Už několik měsíců jsme byli bez ní a docela jsme odvykli, takže máme potíž si vzpomenout, že už je Večerníček. Musíme zjistit, jak funguje TV archiv, abychom ho mohli dětem pouštět třeba v osm.
  Občas sledujeme zprávy. Občas místo toho koukají děti na pohádky, co jsou po Večerníčku (Rysince se nelíbí, jsou spíš pro Rysíka). Já se občas snažím pustit něco k žehlení, obvykle nějakou detektivku či kriminálku. Ale teď když se mi to povede, tak pouštím GoT z počítače, abych dohnala MLP a pak už koukali spolu.
  Problém je, že co chci sledovat, není pro děti a děti málokdy zapadnou do postelí před devátou. Spíš se coutají ještě v půl desáté. Pak už fakt nemám na nic náladu a hlavně sílu. Co máme TV, nebyly děti ještě nemocné, takže zatím nedošlo k nějakému výraznějšímu čučení na bednu. Jo a samozřejmě na TV prohlížíme fotky a videa (museli jsme babičkám ukázat besídky ze školky, to byla snad první věc, co jsme pouštěli) a taky je připojená na youtube a internetu obecně. Hm, byly by asi věci, na které bych koukala, ale nejsou ve vhodnou dobu.

  1. Karakal, pusť jim občas D-čko České televize, zapněte to o pět minut dřív než Večerníčka. 18.40 jsou tam Zprávičky, velice pěkně pojaté i pro malé děti, to by je mohlo bavit. Moji kluci mají na tomhle kanále rádi různé pořady typu vyrábíme (ne)šikovnýma rukama.

   Fakt je, že courání dětí po osmé by mne připravilo o poslední zbytky energie, co ještě večer mám, takže je ženu do postele po Večerníčku s tím, že ještě přečtu pohádku a pak odpadnou (anebo se tak budou tvářit). Dohoda zatím funguje 😀 .

  1. Matyldo, já byla dnes ráno v lese. Také už bylo hodně teplo a poskytla jsem vlastním tělem snídaji různým breberkám. Drbu se jako bych měla blechy (sweat).

 11. Na televizi večer díváme, ale rozhodně ne na nekonečné seriály na komerčních televizních stanicích.
  Máme rádi cestopisy, kvalitní filmy ( obzvláště italské filmy 50 a 60-sátých let ). V neděli pravidelně na Toulavou kameru a Objektiv. A přiznám se i k sledování diskuzního pořadu Václava Moravce.
  A když se opravdu není na co dívat, tak máme naši DVD sbírku. Milujeme filmy s Audrey Hepburn, Meryl Streep nebo Sophii Loren. Ale i starší filmy naší provenience. Např. takoví Světáci, tam co replika to perla.
  Míša

 12. Jasně, že se díváme na televizi. Někdy dá spoustu práce vyhrabat nějakou kriminálku, ale podaří se mi to skoro každý večer.
  Samozřejmě, mám oblíbená „žehlící a šicí“ DVD, někdy prohlížíme fotky z foťáku. To když jsme na výletě třeba s návštěvou a pak sedíme kolem televize a ukazujeme si vzájemně, co kdo nafotil. Je to zábavnější než na monitorech, společenštější 🙂
  Někdy páník nebo mládě hrají zajímavé hry. Pak připřáhnou televizi jako monitor, abych taky viděla. Můžu fandit jak při hokeji 😀
  Nemyslím, že televizi odvezeme do sběrného dvora.
  Jen české produkci se důsledně vyhýbám. Všechno mi splývá do bloku věčně řvoucích, otrávených a nepříjemných lidí v kostýmech z popelnic… nebo že by to schválně dávali jen do upoutávek ? Jejich chyba 😉

 13. No jo, u nás televize jede. Tak samozřejmě, slečna Marplová a Poirot téměř vždy, ale včera v noci (hodně v noci) jsem náhodou narazila na to, že ČT1 dává seriál o otci Brownovi (teda aspoň doufám, že je to seriál) – ale proč v takovou nekřesťanskou hodinu?! Jinak máme opravdu rádi české kriminálky – teď v neděli jede Bobrava …

  A jinak máme telku kvůli sportu – Jenda teda hlavně čučí na fotbal, ale v sezónu se u nás kouká na Snooker (ovšem ta už skončila, tak zase v zimě) a na dostihy. Jinak dokumentární kanály jsou bezva – tam se najdou opravdu zajímavé pořady.

  A nejlepší je, když se všichni dívají v obýváku na volačo a já si v kuchyni čtu taky volačo (chuckle)

  1. Otca Browna som nedávno objavila aj ja, a je to čisté potešenie, ten herec v hlavnej úlohe sa pre ňu tuším narodil, neuveriteľne mu sedí.

   1. otce browna neznám, budu muset skouknout až to někde najde, detektivky můžu sledovat v neomezeném množství. ještě jsem zapomněla zmínit midsomer murders, ale poslední série zatím skončila v únoru.

  2. Možná že je to v nekřesťanskou hodinu proto, že hlavní hrdina je katolický kněz.
   Jinak seriál probíhá na ČT1 dopo, myslím, v sobotu.

    1. Dede, v redakci ČT1 jest možno naprosto vše, jak dobře ty, i tatínek, víš. 🙂
     Ale tohle byl spíš pokus o vtip. :))

     1. Jen na doplnění – seriál s Otcem Brownem byl relativně nedávno (konec lonského nebo začátek letošního roku) v sobotu dopoledne.

 14. Bez TV a je mi to jedno, co chci najdu na internetu a podívám se kdy chci a nepřerušují to reklamy. Nové TV už se stejně pomalu mění v mediaCentra, kde si pouštíte přes web YouTube, sociální sítě a zpravodajské servery. Standartní vysílání mi nechybí a už vůbec mi nechybí taková ta éra, kdy se život řídil televizí „v určitou dobu zprávy, někdy politické debaty, pak určité seriály (jednou zmeškáš, roky neuvidíš), večerníčky pro dětičky“. Teď už jediné u čeho vnímám čas vysílání jsou občas sportovní přenosy (tenis,biatlon,hokej)

  1. Akurát, že na hokej se muselo koukat na slovenských kanálech. České ho nevysílaly 😀

 15. Jooo, televize. Tu zapinám tak průměrně jednou měsíčně a vždycky je to menší napětí zda se ještě rozběhne, nebo už ne. Občas nějaký film chci vidět. O zvířatech. Nebo pohádky mám také rád. Případně pokud je hudební pořad s mými oblíbenci, ale to je zřídka. Zpravodajství jen výjimečně. Seriály extrémně výjimečně, naposledy už ani nevím co,
  Pokud se jednoho dne nerozběhne, půjde do sběrného dvora.

  1. Takovou televizi mají rodiče na chalupě- zapínají ji jen v případě náhlého deště a taky je to vždycky napínavé, jestli vůbec pojede 🙂

   1. Ta moje zatím ano, i když už jen tlačítky, které má na sobě. Dálkové ovládání má vybité baterie a mně už nestojí za to dávat do něj nové. Jak píši, až jednoho dnes padne za vlast, půjde do dvora a nahrazena již nebude. V deštivém dni, pokud člověk nemá nic na práci, se kupříkladu báječně poslouchá hudba, či disputuje u vína s návštěvou, je-li nějaká.

    1. To je přesně ten způsob, jak jsem v 21 zjistila, že televizi vlastně nepotřebuju. Vyletěla jsem z hnízda do starého babiččina a tam byla prastará černobílá televize, co jela na sirky. Sirkou v ní držel kabel od antény, sirkou se zajišťoval čudlík… No a tak jsem ji zapnula a když dvě hodiny jenom zrnila, odnesla jsem ji dolů do sklepa na hromadu „nechci to, vemte si to“.
     Zmizela do dvou dnů. Snad někomu udělala radost.
     Pak jsem dobře rok zařizovala to hnízdo, šlo to celkem těžko z brigád při studiu, takže na telku furt nezbývalo. A pak jsem zjistila, že ji vlastně nepotřebuju.
     Od té doby funguju jako vypínač. Když někam přijdu, obvykle tam brzo domácí vypnou televizi. Ono bavit se s živým člověkem (kterej není zvyklej čučet na blikotající „svatostánek“, takže tím směrem nečučí nebo rozhodně ne mlčky, prostě komentuje a má poznámky i od sledovaného poředu dost odlehlé) – bavit se s živým člověkem je zábavnější než čumět na pohyblivé obrázky. 🙂
     Když chci vidět nějaký film, pustím si ho na noťasu. Vyberu si ho sama, seženu si ho a pustím tehdy, kdy chci. Přeruším si ho tolikrát, kolikrát chci a pokud chci. Zopakuju si ho, kolikrát chci. Titulky si přidám nebo nepřidám, dabing si pustím nebo nepustím… Přijde mi to pohodlnější.
     (Anglicky mluvený věci pouštím prvně s českýma titulkama, potom s anglickýma a nakonec bez titulků. Pokud se mi film líbí natolik, že ho chci vidět víckrát.)
     Ale taky občas ujíždím. Momentálně opět na BSG. 🙂

     1. Tomu rozumím, dělám to stejně a pokud mne donutí se s nimi dívat, tak to stejně nakonec vypnou, protože mívám nepřístojné poznámky k dění na obrazovce, po kterých se diváci buďto smějí, nebo na mne zlobí, případně obé. Kdybys přišla ke mně, televizi puštěnou nenajdeš, protože bude buďto vypnutá anebo ji vypnu já okamžitě poté, co Agadir štěkotem ohlásí, že někdo jde, případně se rozdrnčí zvonek. S filmy to dělám vesměs stejně jako ty. Co je to BSG ovšem nemám potuchy. 🙂

 16. Nedívám, nemáme. Předloni jsme zjistili, že jsme od roku 2009 TV nezapnuli, tak putovala do sběrného dvora a já na poštu odhlásit poplatek.

  1. Já přece jen občas jo… ale stejně mě štve, že platím něco s tak malým využitím.

   1. Poplatek se platí „od antény“? Já jsem měl dojem, že „od televize“ nebo „od tuneru“.

    1. kdysi stačilo čestné prohlášení, že je tv určena jen ke sledování DVD nebo videa

 17. No, já ujíždím na kriminálních seriálech, takže mám stažené Sběratele kostí, Closer, Sherlocka, Myšlenky zločince……. a pokud Bimbo nenalezne nic válečného a nedá si náhodou po stoaprvé Bratrstvo neohrožených, už tam mám nějakou tu vraždičku.
  Jinak ano, ČT2 a ZOOM jsou prakticky výhradně stanice, na které koukáme. Miluju dokumenty, zrovna v pondělí jsme sledovali jeden o výrobě aut na elektrický pohon….

   1. Dobré jsou takové ty samonahrávací krabičky, kdy se dá pustit se zpožděním 48h cokoli a ještě přeskakovat reklamy. No nebo archív na netu.

  1. ano, šerlocka jsem zapomněla, taky se mi líbí. a vůbec plno bbc dokumentů o přírodě jsou krásné, nejenom frozen planet

  2. Ano, ano, pravidelná dávka krve, taky dívám a pak na dokumenty, které mně zajímají a hlavně zvířata.
   Dokument zrovna teď, před chvíli běžel o Rasputinoví, zajímavé, také pěkné zvíře nebezpečné. Přišla jsem totiž od rybníka se psy, splavená jak kůň, následovala sprcha a upadnutí do křesla, víc nelze.

 18. Pozeram na dokumentarne kanaly, najviac Viasat Nature alebo Animal planet. Slovenske nepozeram skoro vobec, vynimkou je nedela poobede na STV1, ked ide Poirot alebo slecna Marplova. ale teraz pozeram na youtube vsetky serie Time Team, takze telku ani nezapinam. dcera anime pozera na youtube a syn ho tiez uprednostuje. film si obcas pusti manzel, ja uz na filmy nemam nervy, este takna rozpravky.

  1. Poirot a slečna Marplová patří mezi mé oblíbence- a tak mám ty seriály stažené. Ale když na něj náhodou narazím v televizi, stejně se kouknu 🙂

 19. Dívám se na TV denně, jsem zřejmě poznamenaná ze svého mládí, kdy v TV byly dva programy, na nichž byla převážně politika, nebo fotbal.Světlé výjimky byly pořady pro děti, pohádky a kriminálky.Ale chodila jsem do práce, takže jsem toho zas tolik neviděla.Jen mně štve, že teď není v TV buď nic zajímavého, nebo se zajímavé filmy a pořady vysílají ve stejnou dobu na všech programech.A to nemluvím o reklamách, ty jdou také zároveň.ČT je výjimka.

  1. to mi připomíná oblíbené rčení v naší rodině „Žádnej ze všech dvou kanálů jim není dost dobrej“

  2. No, taky si na tu dobu vzpomínám. I na to, jak jsem soptila, když mi kvůli fotbalu zrušili večerníček 🙂

   1. toto je šimek a grossman blahé paměti.
    „Lidi jsou zhejčkaný televizí. Mačkaj si programy jak chtěj, žádnej ze všech dvou kanálů jim není dost dobrej…“

 20. dede, já jsem v sobotu odevzdala dissertation, a teď mám šest měsíců prázdniny z university, tak mám v úmyslu koukat na všechno co jsem za posledních devět měsíců zmeškala.
  dívám se na pár zábavných pořadů s chytrým humorem, dívám se na doctor who a na torchwood, protože to je nejlepší britské scifi a vůbec jedny z nejlepších pořadů tady. na syfy kanálu dávají opakování star trek voyager a star trek deep space nine, a na bbc opakují jejich úžasný přírodovědný seriál frozen planet. a na fox tv se dívám na kriminální seriály, the mentalist, monk, a medium. a ještě se musím dokoukat několik epizod z poslední série buffy the vampire slayer, a poirot co mám na dvd, a ještě jsem si koupila celých sedm sérií big bang theory ať se zasměju.
  a z českých koukám na ulici a na partičku.
  ano na tohle všechno se budu dívat příštích šest měsíců, abych dohonila ty roky bez televize,a nebudu se vůbec ani trochu nic učit.

   1. ano matyldo doufám že bude deštivé léto. i když taky mám docela hafo knížek na čtení na kindlu a těším se jak budu ve volné dny sedět na zahrádce a číst. mám hlavně hodně nových urban fantasy knížek a ty mají tu výhodu, že pokud se mi líbí ta první, tak na tuty je v sérii dalších dvacet, takže mi nikdy nedojdou knížky na čtení.

  1. Star trek voyager jsem milovala. Dívali jsme se na to syny, když byli ještě školou povinní.

  2. My jsme zase kdysi s tátou nadšeně sledovali Star Trek Deep Space Nine, nesměl nám utéct ani díl!

   1. deep space nine byl v televizi když jsem byla starší teenager, s tím jsem začala. pak v anglii voyager a next generation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN