BTW: Mobilová cesta tam a zase zpátky aneb zešílím z nich!

0525dar2_1Potřebuju telefonovat a prsty mi zoufale šátrají po klávesnici, zatímco si mozek snaží vybavit čtyři roky starou informaci o tom, jak se tlačítka vlastně odemykají. Když mi telefon zazvoní, tak netuším, kdo volá – nemůžu si vzpomenout, které z kdysi poslouchaných melodií patří které osobě. A proč tak vyšiluju? Inu, mám mobil v opravě a musela jsem sáhnout po modelu o nějakou tu generaci starším.

 

Začalo to před čtyřmi roky o Vánocích, kdy mi Ježíšek přinesl můj první dotykový mobil – Samsung Galaxy s Androidem. Velký byl akorát a poté, co mi Marek řekl, ať k němu přistupuju jako k počítači, se kterým se dá telefonovat, jsem si na něj dokonce i celkem rychle zvykla. Samozřejmě první pokusy ovládat dotykovou obrazovku by občas zasloužily ztvárnění v grotesce, ale celkem rychle to přešlo a já si začala užívat oblíbených internetových aplikací.

Po poměrně dlouhém spokojeném užívání však začal mobil trpět dvěma dost zásadními poruchami, které mě ale dost dlouho nechávaly celkem v klidu, protože dělaly problém hlavně lidem, kteří se mnou chtěli mluvit:))

Jako první se pokazil mikrofon, takže jsem byla postupně stále více osočována z toho, že huhlám, mumlám a vůbec, nemůžeš mluvit POŘÁDNĚ?? Ke konci byl telefon k použití vlastně už jen v autě, kde mám handsfree.

Druhá porucha byla záludnější. Telefon se sám odpojil z mobilní sítě, aniž by mi tuto skutečnost jakkoliv naznačil, byť ikonkami vhodnými pro tuto příležitost rozhodně disponoval. Já si toho obvykle všimla až poté, co se mi z něj nedařilo někam dovolat a i tuto skutečnost se mobil snažil maskovat coby běžný výpadek sítě.

Pokud si myslíte, že jsem extrémně natvrdlá, tak vězte, že žiju v místě, kde je signál mizerný, při telefonování obvykle musím pobíhat po Domě, občas mě lov na signál vyvede i na zápraží. Takže odlišit situaci, kdy je momentální výpadek operátora a kdy vypadnul telefon, tvářící se v té době (ikonkou), že signál má, dalo nějaké to zkoušení.

Poté, co rodina párkrát zdlouhavě pátrala, zda ještě žiju, mi bylo řečeno: dostaneš novej mobil a basta! Jenže já ho nechtěla! Všechny nové mobily neskutečně vyrostly a ty, které byly menší, byly i dvakrát dražší než ty urostlejší a já skutečně o drahý přístroj nestojím. Můj mobil je dost chudák, nejčastěji ho vláčím různou přírodou po kapsách… a do nich by se mi taky sakra měl vejít, ne?

0525dar2

 

Ale nebylo zbytí. Tak jsme se spolehli na dobré recenze a koupili Nokii Lumia 535, coby na první pohled slušný kompromis mezi nabídkou a mými potřebami. Jo, je to velikej krám, ale přehlednej, snadno pohltil potřebná data, načetl maily, esemesky, i kalendář, slušně se na něj koukalo a ostatní se mi zase jednou bez problémů dovolali. Jenže to bych nebyla já, abych si nepořídila něco zvláštního. Ten pitomej mobil měl doslova hyperaktivní displej!

Navzdory dokoupenému obalu, který kryje displej i při telefonování, se mi stávala spousta absurdních příhod, kdy pouhé přiložení telefonu k uchu aktivovalo všechny možné nabídky, které se při přijetí hovoru na displeji zobrazí: od tichého režimu, přes přidržení hovoru, až po zobrazení klávesnice, na které se náhodně zapínala tlačítka, což někdy vedlo k pozoruhodným volbám a přesměrování hovorů, zvlášť, když jsem volala na firemní čísla.

Když se mi však během hovoru zapnul (místo toho hovoru:)) i foťák, na který ten ďábel neměl vůbec během hovoru dosáhnout, řekla jsem si dost. Já mám většinou trpělivost s tvory živými i předměty neživými, ale co je moc… I vyrazila jsem, vyzbrojena záručním listem, do opravny Nokií. Mládenec, se kterým jsem mluvila po telefonu, vypadal, že chápe, v čem je problém a tvářil se, že si budou vědět rady.

Slečna za přepážkou se netvářila nijak, ale poté, co jsem jí musela vrátit zakázkový list, protože tam napsala zřejmě obvyklou hlášku „displej nereaguje“, pochytily mě jisté pochybnosti. O nefunkčních displejích jsem četla, ale o hyperaktivních, žijících vlastním životem, nikoliv. Slečna pravila, že pokud je to softwarové, bude to hotové do 24 hodin, pokud ne, bude to trvat asi týden a dají mi vědět. Dnes už vím, že softwarem to nebude… Tak čekám.

A zatímco čekám, používám svůj starý mobil z roku nevím kolik, jednoduchý a mrňavý Sony Ericsson. Jak jsem se po šíleném displeji těšila na spolehlivé klávesy, tak mě iritovala takřka totální ztráta návyků jak s nimi zacházet. Vždyť já si jakou dobu vůbec nemohla vzpomenout, jak se ta pitomá klávesnice odemyká! Ale zase bylo zajímavé najít v přístroji staré fotky a hudbu, kterou jsem tehdy poslouchala:))

No a teď jsem v takovém zvláštním stavu. Raduju se z malého skladného a odolného mobilu, ale chybějí mi aplikace, na které jsem si zvykla a které považuju za užitečné. Takže teď doma používám přístroje dva – malej na telefonování a starý Samsung, který na wifi funguje jako minitablet.

No, uvidíme, jaká bude zpráva z opravny. Ale řeknu vám jedno – po mnoho let mě mobily zajímaly a byly značky a modely, po kterých jsem dokázala i toužit. Dnes mě nabídka na trhu vlastně vůbec neoslovuje. Malý, přehledný a odolný chytrý mobil zřejmě představuje pro výrobce protimluv. A hezké ty mobily už taky nejsou:))

 

A tak se vás dnes ptám: Co vy a mobilní telefon? Upřednostňujete tlačítkovou klasiku nebo dotykový displej? Používáte chytrý mobil, nebo vystačíte s tím nechytrým?

A maličká zašeptaná: nestýská se vám taky po časech, kdy každý mobil vypadal jinak a některé byly doopravdy šik?:))

 

A vtípek na závěr:)) (zdroj – internet)

 

0525dar1

 

Aktualizováno: 24.5.2015 — 20:34

58 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak tentokrát jsem se jen pobavila komentáři, osobní zkušenost nepřidám. Já na mobil „kouknu“(doslova) jedno denně ,když kontroluji, zda je v kapse batůžku(a nenabíjí se), ve které ho nosíme při procházkách s Trixie (a manžel se Sadie). Máme ho a vozíme v autě „pro případ nouze“ a sami z něj voláme jen vééélmi zřídka (a číslo na něj má od nás jen pár lidí s informací, že jistější je pevná linka, v té kapse batohu bychom zvonění těžko zaslechli).

 2. Prihodne tema. Moje naroky na mobil byly doted minimalni. Nemam ani potrebu pouzivat SMS. V tomhle smeru jsem skutecne v technologickem stredoveku. Aaale, kdyz jsem byla v zime v CR, tak jsem se o mobil musela delit s mamou. Muj americky mobil nesel pouzit ani jako budik – nejak vedel, ze je v jinem pasmu, a ani cas neukazal. Mezitim jsem si poskodila muj oblibeny fotak Panasonic Lumix DMC-FH2. Za velmi rozumnou cenu velmi dobra optika a hlavne kompaktni, i do kapsy od kalhot se vejde. Moje pritelkyne, vyborna fotografka, ktera jezdi po svete, si nedavno koupila nejaky iPhone, ktery ma globalni pouziti, a moc si chvali jeho kameru. Byla ted v Holandsku a rikala, ze kdyz se ji v desti (temer furt) nechtelo vytahovat veliky fotak a udelatka, tak z toho iPhonu dostala velmi slusne fotky. Jen co se vrati z dalsi cesty, tak se na to musim kouknout, protoze pro mne by to zabilo dve mouchy jednou ranou. Mobil funkcni i v CR a jeste to slusne foti. Mne se s nasim velkym fotakem dost spatne zachazi, kdyz musim obcas o holi.

  1. Dnes už jsou funkční v ČR a USA skoro všechny mobily. iPhone fotí slušně, ale moc adekvátní to vzhledem k ceně není. Z dobrých nokii jako 830 a 930 jde dostat i lepší snímky za mnohem nižší cenu.

 3. Jó mobil … Jenda i Terka mi minimální třikrát za týden vytýkají „Na co máš ten mobil, když ho nemáš s sebou (když ho nebereš, když je vypnutý, když ho neslyšíš, …. doplň si sám)? Tobě by stačil vyřezaný ze dřeva!“ A mají pravdu – buď ho zapomenu, nebo ho neslyším, nebo ho nemůžu najít v kabelce (fubar) !

  Jinak při nákupu nového mobilu mi Jeník nejprve podstrčil ten dotykový, naštěstí to byl takový šmejd, že nešel ani nabít, tudíž šel štandopéde zpátky a penízky sem (já bych ho asi stejnak brzo rozšlapala, neb na takové vymoženosti nemám nervy)! A pokorně jsme vešli do prodejny T-mobilu. Na dotaz, jaký chceme přístroj, Jeník prohlásil, že pro mobilové analfabety (čímž mne urazil, neb psát na mobilu umím). A tak mám jako jediná v rodině tlačítkový přístrojek Samsung S5610 a jsem celkem spokojená – akorát neumí rychlé psaní (teda umí, ale ne takové, jaké jsem měla na minulém vajíčku Siemens – pořád mi tam vkládal slova, o jakých jsem ani neslyšela, natož abych je použila a než jsem to slovo opravila, tak SMS bych napsala i pozpátku). Navíc já po mobilu chcu fakt jenom volat a psát SMS – ani ten foťák nevyužívám, radši s sebou tahám foťák.

  1. S5610 je výborný telefon a ten foťák zkus, dělá opravdu dobré fotky. Krom toho do něj jde nahrát Java aplikace jako jízdní řády MHD

 4. Ač stále ještě mladá, nemám chytrý telefon. Mám tlačítkovou Nokii, i když mě hlavně zezačátku dost deptalo, že to nejsou žádná tlačítka. Ta minulá byla lepší, ale Rysík mi ji rozflákal. Jsou okmažiky, kdy by se net v mobilu hodil, ale vlastně jsme ráda, že ho tam nemám. Mám bohužel obě ruce levý, takže mi mobily docela často padaj. Vlastně čím tenčí a hladší, tím spíš mi vyletí z ruky. Ten starý mi tolik nepadal, ten jsem v ruce ještě cítila.
  Mé požadavky na mobil: do kapsy, ale ne placatý, tlačítka, spolehlivá baterka a dobrá anténa. Mám ho na telefonování a smskování. Jediná další využívaná fce je budík, ale teď už ani to ne, budím se sama minimálně půl hodiny dopředu :/
  Co udělám, až tenhle zdechne, to fakt nevím.

  1. Nápodobne karakal, pravým dotykáčom s androidom aj ja stále odolávam. Teraz mám dvojsimkovú Nokiu C02-06 a tá má aj klávesnicu aj dotykovú obrazovku, ale tá „dotykovosť“ je taká, hm, no, nokiácka, človek niekedy môže ďobať do tej obrazovky ako ďateľ, ale nič, je tuhá 🙂 . Inak robí napodiv celkom dobré fotky, je malá ale cítiť ju v ruke a má pogumované okraje krytu, takže až tak nevypadáva. No ale už ma smartfón asi neminie, tá obrazovka vytuhuje čoraz viac a častejšie. Už má 4 roky, starenka.

 5. Dede, to snad není možný, jsem na tom úplně stejně, včetně toho, že jsem skončila u naprosto stejného telefonu jako Ty! 😀 Teda ale do smíchu mi moc není! Můj maličký, lehoučký, lehce ovladatelný tlačítkový Samsung se zrazu odmítá nabíjet, ale nabíječkou ani baterkou, jak jsem se přesvědčila v servisu, to není. Oprava už není rentabilní. Jenže! Chvilku předtím, než se mi telefon odmlčel úplně, jsem zjistila, že mám uložené kontakty jen v telefonu, nikoliv na SIM kartě! (fubar) Stačila jsem přeházet kontakty A – H a finito. Tak teď mi synek zapůjčil nebo možná už i věnoval Sony Ericsson, jako máš Ty. Asi si ho nechám, stačí mi telefon na volání a smsky. Totiž – jestli zjistím, že se obejdu (anebo časem doplním) kontakty CH – Z. (chuckle) V opačném případě budu muset dát opravit svůj porouchaný Samsung (nevím sice, kolik by oprava stála, ale tuším, že víc než pořízení nového aparátu).
  Jo, ode mne se rady ohledně nové techniky nedočkáš! (tmi)

  1. Pokud máš ty kontakty i na mailu nebo znáš lidi, kteří znají ty samé lidi, tak kontakty doplníš snadno, nemluvě o možnosti ty lidi vyhledat někde na sociálních sítích (co kdyby náhodou tam byli). Firmy ty se najdou na webu.

  2. Hančo, a nemohli by v opravě jen najít ty kontakty? 🙂 Já je mám (doufám, že kopírovatelně) zálohované na PC… No uvidím, co mě potká, až se je budu snažit zase dostat do telefonu, doufejme opraveného (zatím opravna mlčí)

 6. Jinak jsem teď zjistil, že i Evolveo Strongphony se už také vyrábějí s dotykovými displeji a všemi těmi vymoženostmi, aniž by podle všeho měly kompromisy v odolnosti, takže až budu muset jít do nového mobilu, tak to opět bude tato značka. Teď ale zatím není důvod, spíš to vypadá na podstatně větší výdaj a to výměnu auta. 🙁 Můj Suzuki Jimník už bohužel ztráci svou pověstnou spolehlivost přesmíru. Takže dumám a rozhoduji zda bude nahrazen ojetou Toyotou Raw, nebo nebo dostane šanci Jeep Wrangler.

  1. A co Suzuki Samurai? To je super auto „na hraní“, já ho mám hrozně rád a lidi s tím sjíždí třeba Bosenské nebo Rumunské hory 🙂

   Evolveo dělá dotykové Strongphony, stejně jako je Galxy Xcover, Sencor, Caterpillar apod., ale ty telefony mají v drtivé většině případů opravdu příšernou výbavu, jsou pomalé, mají mizerný fotoaparát, velmi špatný displej a pomalou GPS a tak tlusté rámečky, že i když mají menší displej, tak se jednou rukou téměř nedají ovládat, takže to chce opravdu hodně důkladně ozkoušet před nákupem jestli ten telefon nebude jen ke škodě.

   1. „Na hraní“… 😀 vy jste dobrý! 🙂 Ale máte pravdu, i v této značce by se snad ještě dal po bazarech najít spolehlivý kousek. Když mně už ale po zkušební jízdě okouzlil ten Wrangler, je ale poněkud dražší, protože je stár jen 2 roky a nemá moc naběháno, a jsou k němu další kola i s gumami. No ještě uvidím, nechci tady diskusi o telefonech plevelit auty, omlouvám se. (blush)

    1. Alasdair, napadla ma Toyota Hillux, v istom nemenovanom automobilovom programe BBC ju všelijako rafinovane ničili, ale nezničili. Nakoniec ju zaparkovali na streche paneláku, ktorý odstrelili. Toyotu vyhrabali z trosiek a po spojení pár káblikov pod kapotou naštartovala 😀

     1. Ano, to také není špatná varianta. Musím ještě popřemýšlet, mám na to dva měsíce.

  2. Alasdaire, myslela jsem si, že máš Jimmíka! 🙂 Já to auto znám, u nás ho rádi používají lesáci a Vítek s Danou ho mají přebudovaného na „psí“ auto – za předními sedadly nechali udělat vlastně na celou velikost auta bezpečnou klec pro psy, s pěknou vysokou gumovou rohoží – psi tam mají pohodlí a Jimmík dojede všude 🙂
   No, ono od nás všech se předpokládá, že projedeme všude, tréninky míváme v lese. Místní lesáci nás znají a protože už roky netropíme nikde neplechu ani nepořádek, máme od letoška trvale klíče od závor lesních cest 🙂
   Tak přeju dobrou ruku při vybírání nového auta – vím, co to znamená být na autě závislý a když k tomu přidám, že ještě musíš jezdit terénem… 🙂 Když se ti bude chtít, tak dej vědět, co se ti líbí. Já si o autech povídám ještě mnohem radši než o mobilech (chuckle)

 7. Jejda, ty snad píšeš o mně! Taky mám mobil v opravě, ještě v záruce se vyskytla závada. Vůbec mě to netěší, všechno je najednou jinak!!! 🙁

 8. Když odešla do věčných lovišť moje kovová Nokia, pořídil mi syn jinou, pochopitelně svoji bývalou Nokii. Je celá černá a hlavně outdoorová. Vysvětlil mi outdoorovost tak, že s telefonem praštil o zem a nic se nestalo. Tím jsem uvítala skvělý starý aparátu, který nosím po kapsách a hledám ho na nejnemožnějších místech jeho odložení.Je klasický s dostatečným množstvím funkcí pro mé potřeby. Dotykový jsem už měla ale jsem ničitelka , takže raději asi ne. Ovšem ten modrozelený co má Ri, se mi líbí, tak nevím, možná…., nikdy neříkej nikdy. Stejně nás všechny brzo očipují a budeme blekotat do vzduchu samomluvu a konečně nás budou mít tam kde chtěli,bububu, straším. :-)) (bat) 8) (rofl)

 9. U klasických tlačítkových mobilů jsem byla věrná Nokiím. Můj první a zatím i poslední (protože už několik let vcelku spolehlivě funguje) chytrý telefon je Sony Ericsson Xperia mini – je maličký, takže se dá ovládat jednou rukou, umí všechno, co potřebuju, a kromě toho strašnou spoustu věcí, které nepotřebuju a ani netuším, k čemu jsou 😀 Jeho jediná vada je poškrábaný displej a ještě poškrábanější foťák, což ale je spíš vada moje než vada telefonu – prostě je na něm vidět ze všech stran, že ho používám (chuckle)

 10. Hehe, Dede, dobrýýýý. Tak za prvé já a mobil to je jako eskymákovi dát plavky. Neustále jej někde odkládám, ba zakládám. Můj muž už dávno rezignoval když po dvou dnech ho žádám, aby mě můj mobil prozvonil a já potom s ušima jak radary chodím po domě a naslouchám, ze které, skříně, batohu, kapsy se ozve.
  Za druhé odmítla jsem chytrý mobil, zatím. Od Zanina článku o platbách přes e-banking, se řídím její radou a mám „hloupý“ mobil.Chytrý má můj manžel s výborným kreditem, zrušili jsme pevnou hlasovou linku a nechali si jenom internetové ADSL připojení a já hodně telefonuji z jeho telefonu, pokud on nebrouzdá po internetu. Na počítač nepůjde a nepůjde, ale na mrňavé LCD na mobilu je ochoten neustále čučet. Nu, což jsou to jeho oči. Nabízela jsem mu tablet, ale také ne. Je to obdoba „mužského zaseknutí se“, jako včera popisovala Hanka W., u cestování a bloudění se svým manželem 😉 .
  Já jsem na podzim ztratila svůj Sony Ericsson, který byl jedním z posledních „hloupých“ tlačítkových modelů a byl už skutečně dobře vychytaný, měl výborný i foťák. Tak jsem zakoupila další obyč tlačítkový mobil a ten mne uvádí v šílenství, protože i když zamknu klávesnici, tak se mi v kapse nebo v kabelce jaksi pomačká a odemkne se. Mně potom volají příbuzní a známí, že jim stále telefonuji a nejsem tam. Foťák nemá zoom, takže když fotím, tak musím chodit semotamo (envy) . Špatně vidím na displey i na tlačítka, takže když mi někdo zavolá, tak se hlásím pitomým haló, protože nevím, jestli už hovor přijímám a vůbec kdo volá. Čím dál víc brečím po ztraceném Ericssonu ;( .

  1. Foťáky v mobilu nemají Zoom, jen zvětšují obraz (tím ztrácí kvalitu), takže stejného jde docílit vyfocením a zvětšením v mobilu. Jinak asi nejlepší současný klasický mobil je Samsung S5611, ten má i výborný foťák i nějaké ty kecací funkce (wifi a gps bych tma nehledal).

   1. Jo, ten mám, fotí slušně (na mobil), velký display … Mám ho už asi tři roky a i po mnoha pádech pořád funguje.

 11. Dobré téma Dede, já mám jakousi nokii, dotykovou, za korunu a víc bych za ni nedala, umím poslat sms a zavolat, kde mám staženou hudbu dodnes netuším, umím najít slovník a navigaci a kalkulačku a tím moje využití telefonu končí 🙂

  jo vyměnila jsem si kryt za modrý, aby byl telefon veselejší a pasovalo se mi to k přívěsku tlapičky

  tím moje využití telefonu končí 🙂

 12. Tak já souhlasím s LenkouS. Mobil mám, abych telefonovala nebo poslala SMS. Případně opačně 😀
  Mám starý Aligator s oprýskanými písmenky. Má jednu výhodu – SOS tlačítko. Po zmačknutí automaticky volá a posílá SMS na čtyři přednastavená čísla. Když to nikdo z těch čtyř nezvedne, přepíná na hlasitý odposlech na linku 112. Kdybych sebou někde na dvoře sekla a zlomila si nohu (nedej Bože), mám zaručeno, že mně někdo najde! A dotykový displej? Rukama věčně upatlanýma od hlíny bych mu asi moc neposloužila 🙂

 13. Já jsem na tom stejně podobně jako ty DEDE.
  Vždy jsem měla mobil Nokia. Sloužil mi dlouho a vyhovoval mi.

  Pak jsem dostala Nokii napůl s displejem a napůl s klávesnicí. Tak ten se Nokii nepovedl. 3 x se rozbil, až mi vrátili peníze.

  Koupila jsem si dotykový Samsung Galaxy. Po počátečních problémech, kdy jsem si uchem vypínala hovory nebo měla problém přijmout hovor, se to ustálilo a já dokázala využívat i mnohé aplikace. Jenže před nedávnem se mi mobil sám vypínal při hovoru nebo při hledání na internetu. Po zapojení do nabíječky, ale baterii vykazovala plnou kapacitu. Byl ještě v záruce, tak teď je v opravě.
  Mám starý obyčejný Samsug a čekám jak to dopadne.

  Míša

  1. Mám Samsung Galaxy a tupě využívám sms a volání. Rodina mi tam nastavila emaily a data, ale jaksi jsme se s tím doposud nedokázala poprat. Když už náhodou emaily zapnu, tak se jich stahuje metrák a trvá to sto let. Což je pikantní vzhledem k tomu, že můj stařičký notebook mívá potíže s připojením jinde než doma- a ani můj brácha, který je IT, nepřišel na to proč, ale stará herka má velký displej a to je to, co potřebuju.Takže na mejlu jsem až doma a chytrý telefon si své aplikace nechává v klidu spát.

 14. A jinak vývoj telefonů se ubírá směrem, který se mi vůbec nelíbí. Telefony nejde ovládat jednou rukou, jsou mnohem náchylnější k poruchám, jsou téměř neovladatelné na přímém slunci, za deště i za sněžení. Většinu mobilů ani neodemknete pokud nesete něco v druhé ruce a máte volnou jen jednu ruku. Malé mobily do čtyř palců displeje už jsou jen nejnižší řady bez nějaké pořádné výbavy jako kvalitního fotoaparátu nebo rychlého internetu. Nemluvě o tlačítkových mobilech, které byly dotykáči převálcovány a nyní už jsou v prodeji jen mobily na volání a SMS, GPS a WiFi nemá žádný tlačítkový mobil vyrobený za posledních 5 let. Bohužel trend určují Asijské trhy (díky početnosti) a tam platí, že čím větší mobil, tím lepší 🙁

  1. No jo, krásně jsi to shrnul, to jsou přesně ty moje problémy, které mám s tím svým novým „moderním“ hloupým, tlačítkovým mobilem Samsung. Prostě všechny firmy se vrhly na SUPER počítačové mobily a mobily pro normální ovládání malé a lehce skladovatelné DO JEDNÉ RUKY (ukaž mi ženskou, která má furt volné obě ruce) ty už poslaly k vodě (devil) . Manželova Galaxy 3 se mi zdá ještě tak dost vhodná pro mé použití. Uvažuji o ponechání jednoho mobilu bez OS k placení, u počítače na kartu a když si bude páneček pořizovat nový mobil, tak podědím tu jeho Galaxy 3 😉 (koupila jsem si, tedy jemu k narozeninám do ní navigaci 😛 ). Mně se nové technologie moc líbí a zajímají mne. Jsem ráda, že jsem se dožila jejich uvedení do života.

   1. A to Galaxy S3 ve své době uvedení byl jako jeden z největších mobilů na trhu, teď je to slabý podprůměr.

 15. Jééé 535 a její Multitouch bug, to je chyba populárnější než samotný telefon 😀 Ale myslím, že poslední aktualizace by ten problém měly vyřešit, první várka tím byla však postížená brutálně. Pokud bys chtěla mít menší telefon o stejné výbavě, tak Lumia 532 (jako 535, jen má 4″ displej tj. velikost jako tvůj galaxy). Na reklamaci buď aktualizují SW a problém zmizí, nebo to byl jeden z výběhových kusů a budou muset vyměnit kus za kus. 535 je asi jediná, která vylezla z linky nedodělaná, Microsoft hrozně spěchal po měsících ticha na poli telefonů.

  1. Hm, těší mě, že je chyba mého mobilu tak populární 😛 Jen ta slečna v opravě o ní mohla vědět taky, ne?

   Tak 532? Hm…

   Jo, díky! (inlove)

   1. Asi nesleduje dost článků a diskusních fór 😛 532 je dobrá, výkonem stejná, jen displej 4″ místo 5″ a foťák nemá autofocus (nechápu proč), zas má Glance Screen, to by se ti mohlo líbit, vidíš po vytažení z kapsy hned kolik je hodin a jestli ti někdo volal. Tady záleží jestli chceš velký nebo malý telefon (z velkých je velmi solidní Lumia 640, má i dualsim a LTE verzi a 8mpx fotoaparát a nestojí moc peněz). Pokud by ses dokázala vyrovnat s Androidem, pak Huawei G7,P7,P8 a P8 Lite mají dvojitou anténu na příjem signálu a Huawei je jedním ze stavitelů mobilní infrastruktury. Ohlasy lidí jsou pozitivní ba přímo nadšené tím, kde všude chytají signál (včetně speciální optimalizace příjmu pro rychlé vlaky).

   2. Ještě jsem zapomněl, že nyní jde za dobré peníze pořídit Lumii 830, asi momentálně nejlepší telefon s poměrem cena/výkon, ale zas velkých 5″.

   3. Lumii 532 dual vlastním pár měsíců a můžu říct,že lepší mobil jsem ještě neměl.Ovládání a spolehlivost super,žádné vytuhnutí jako u androidu,provázanost s účtem na PC…. Za málo peněz hodně muziky

 16. Alasdaire, tvůj komentář je velmi sugestivní, musím uznat! (rofl) Uvažuju tímto způsobem, skutečně ano! Jen já ten net potřebuju… 😛
  Díky všem za názory, budu zpět až později večer, přes den nenahlédnu (inu, nemám na to mobil, abych koukala na net na cestách (chuckle) ) a těším se, co se dočtu. Pokud někdo máte opravdu dobré zkušenosti s nějakým typem mobilu, tak to sem klidně napište – tohle jsou soukromé stránky a diskuze je k věci (wave)

  1. Já jsem si tak napůl dělal legraci, ono je jasné, že pokud někdo potřebuje tahat na cesty „kancelář“ a k tomu mít dostupný internet, tak tyhle mobily jsou dobrá volba. Mně se sice obecně tenhle trend „zuniverzálnění“ jednoho zařízení moc nelíbí, ale doba to holt žádá.

   1. Tak existují dotykové mobily, které zastanou obojí (jsou chytré a jsou velmi odolné), bohužel všechny jsou s Androidem a ten se časem umí pěkně zasekat, vyžaduje hrozně moc paměti a je nutné jej čas od času přeinstalovat. Tyhle odolné telefony většinou výkonem moc neoplývají. Výjimkou je snad jen Sony Xperia Z1/Z3 a jejich Compact verze, ty vydrží dost i když Strongphonu nedosahují.

    1. Sony Xperia Z3 mini, nebo compact nebo tak nějak. Mám ho krátce, něco přes půl roku, to je na odzkoušení málo.
     Android mi nevadí, tahle verze už jde a od Win8 se životní filozofií moc neliší.
     Překvapivou vymožeností je fakt, že přes to, že má velmi slušný foťák, barevný šmat-pad, pořád by něco instaloval, visí na wifině atd atd, nabíjím ho jednou za dva až tři dny. V porovnání s jinými … já ho vlastně nenabíjím vůbec 😀 .

     1. Z3 Compact, ano to je on. Asi nejlepší mobil pod 5 palců na trhu. Jednou rukou ještě relativně ovladatelný (obdivuju sony do čeho dokázali 4.6″ dispej nacpat), výkonu má tolik, že většina uživatelů ho v životě nevytíží. Škoda jen fotoaparátu, věčného neduhu Sony. 20 mpx fotky jsou obrovské na posílání po síti a přitom trpí podivnou kompresí, kdy se slévají barvy do sebe a fotky se jeví takové „vyblitější a mdlejší“, jde to obejít instalací jiné aplikace na focení (třeba Camera MX), ale i tak je to naprosto zbytečná komplikace u jinak naprosto bezchybného telefonu. Android od SONY je navíc ještě celkem vyladěný, i když já ty WP mám stejně radši, na ovládání a ergonomii jsou nejlepší 🙂

      1. Mobil už z fyzikálního principu fotit nemůže.
       Ale může hbitě obrázek dopočítat podle GPS. Ostatně, koho zajímá realita?
       😀
       Někdy dost pomůže otřít zadní stranu mobilu o kalhoty 😀

       1. Mně. 😀 A vidím, že jsem podivín, protože na fotografování nosím fotoaparát. 😀

        1. Taky nosím fotoaparát, ale někdy není při ruce a pokud mobil stojí kolem 10000 jako Z3C tak bych už od něj nějakou kvalitu požadoval. Proti některým modelům od Nokie/Microsoftu nebo od Samsungu či Huawei však fotí docela bídně. Z fyzikálního hlediska je právě 20mpx v mobilu hrozný nesmysl, tolik nemají ani zrcadlovky.

          1. Jsou i malé foťáky co mají velmi slušné výsledky (Sony řady RX, Canon Powershot řady G atd.)

     2. Tak to fakticky nabíjíš dost málo, protože manžel nabíjí stále (také stále je připojený na wi-fi). GPS na cestách, raději připojuji v autě do elektriky.
      Budu muset také sledovat tento článek, protože další manželovy narozeniny se blíží……

      1. Z3 Compact má docela solidní baterku proti jiným smartphonům s Androidem nebo iPhonům, ty ji mají fakt tragickou

    2. Já vám věřím, ale já výkon nepotřebuji. Já potřebuji základní funkce a to, abych se nemusel bát hodit kolegovi mobil přes potok, napsat SMS v hustém lijáku, odložit si ho na vlhkou špinavou zem, apod.

 17. Já jsem hrozná konzerva, takže cokoli technického nového je pro mne bubák. Navíc nechci, aby mi internet tolik ovlivňoval život a v neposlední řadě zastávám názor, že člověk musí mít právo na soukromí, pokud má podávat nějaké výkony.

 18. Mluvící kost chci takovou,abych se z ní dovolala a poslala sms, aby se dovolali lidi mě a došly mi sms..nestojím o dotykovou obrazovku,mmsky atd..a tak jsem oplakala Nokia 3310, která odešla do lovišť a mám zase Nokii-véčko,starší,opečovávané a pak Nokii 206 na dvě simkarty, červenou (beda modrou, Dan šedou) a jseM plně spokojená,všechny jsou tlačítkové…ale mě by dostačoval i můj první mobil starý alcatel one touche easy, kdyby se do něj daly sehnat baterky!!!!

 19. Ahoj Dede. S těmi strašlivými mobily, co člověku pomalu i uvaří kávu a vyperou prádlo bez namáčení, se úspěšně míjím, u mně to vyhrává můj Evolveo Stronghold, protože ten sice (oproti nim) funkcemi právě neoplývá, ale zato je to naprostý pašák do terénu, což by se, jak se domnívám, hodilo i tobě. Absolutně mu nevadí špína, prach ani voda (to dokonce ani v případě, že ti do té vody spadne a celý se potopí). Zničit ho nárazem? To bys musela leda schválně, běžné pády jsou neškodné. No a při běžném provozu vydrží nabitý asi měsíc (tady je možná nevýhoda, že člověk stihne zapomenout kam položil nabiják). Pokud se rozhodneš učit fenky donést telefon, vydrží to. Ten chytrý by se tomu asi vzepřel. Krátce a dobře Dede, vykašli se na ty směšné navoněné telefonní seladóny a dej přednost off-roadu. A k čertu, teď vypadám jako obchodník s mobily. 😀

 20. Mám tři mobily, všechny Nokia. Dva jsou bývalé špičkové manažerské (ještě z dob, kdy o dotykovém displeji nikdo neměl ani tušení), jeden je základní verze telefon/sms. Používám je jen na telefonování a sms. Chráním si tím své soukromí, všichni v mém okolí i v práci vědí, že o víkendech jsem mimo signál a že mobilní internet se mě netýká vůbec. Myslím, že mi to kdekdo závidí 🙂

 21. DEDE, TOHLE JE ZAS TÉMA. JÁ NEMÁM VŮBEC ŽÁDNÝ MODERNÍ MOBILNÍ TELEFON.NA INTERNET Z NICH NECHODÍM A POTŘEBUJI OD NICH JEN TO, ABY UMĚLY POSLAT A PŘIJMOUT SMS A TAKY TOTÉŽ UDĚLAT S HOVORY. JEDEN , MODERNĚJŠÍ JSEM NEDÁVNO ZAKOUPILA, ALE NENAUČILA JSEM SE HO VŮBEC OVLÁDAT, TUDÍŽ PUTOVAL K MÉMU JIŘÍMU.PRO MNE JE DRAHÉHO MOBILU FAKT ŠKODA. JEDEN, SKORO NOVÝ A DVOUSIMKOVÝ JSEM TOTÁLNĚ ZNIČILA, KDYŽ ZŮSTAL CHUDÁČEK V KAPSE KALHOT, CO LETĚLY VZÁPĚTÍ DO PRAČKY. UŽ NEBYLO MOŽNÉ TEN MOBIL VZKŘÍSIT. LITUJU JEN TOHO, ŽE NEŽ JSEM SI STIHLA ZVYKNOUT NA DVOSIMKOVÝ KOMFORT, UŽ JSEM MOBIL TOTÁLNĚ A DEFINITIVNĚ ZNIČILA.JSEM V TOMTO OHLEDU OPRAVDU VELICE KONZERVATIVNÍ A VLASTNĚ MOBILKAZNÁ OSOBA. MÁM NYNÍ DVA, FAKT PŘEDPOTOTPNÍ PŘÍSTROJE. UMĚJÍ OBA POUZE VŠE, CO NEZBYTNĚ POTŘEBUJI. A HLAVNĚ JEJICH VYZVÁNĚCÍ TÓN ZCELA JASNĚ SLYŠÍM I PŘI CESTĚ JEDOUCÍM VLAKEM. V TĚCH MODERNÍCH PŘÍSTROJÍCH JIŽ JSOU TAK NEVÝRAZNÉMELODIE, ŽE MOU POTŘEBU DOKONALE USLYŠET VYZVÁNĚNÍ NAPROSTO NEUSPOKOJUJÍ.MOJE SOUČASNÉ MOBILY JSOU JEDINĚ NOKIE. JIÍNOU ZNAČKU JSEM SE JEŠTĚ NENAUČILA OVLÁDAT. NA ZAČÁTKU, KDY MI BYL MOBILNÍ PŘÍSTROJ VNUCEN KVŮLI OBAVÁM RODINY O MÉ ZDRAVÍ, JSEM MĚLA JAKÝSI SAMSUNG. PAK JSEM ZAKOUPILA NEJJEDNODUŠŠÍ NOKII A U TÉ UŽ PATRNĚ ZŮSTANU. OVŠEM NĚKDY ZCELA NENÁVIDÍM JAKÝKOLI MOBILNÍ PŘÍSTROJ. TOUŽÍM PO DOBŠ, KDY BYLY POUZE PEVNÉ TELEFONNÍ LINKY A NIKDO NIKOHO STÁLE NEVOLAL A NEOTRAVOVAL. ZKRÁTKA, POKUD ČLOVĚK BYL DOMA. S DOTYČNÝM SE MOHLE DOMLUVIT. POKUD VOLANÝ NEBYL V DOSAHU PEVNÉ LINKY, MĚLI OBA SMŮLU. NIKDO NIKOHO NENUTIL MÍT TELEFON STÁLE ZAPNUTÝ A NOSIT HO STÁLE SEBOU. JE SICE PRAVDA, ŽE UPROSTŘED LESA SI ČLOVĚK TEHDY POMOC NEZAVOLAL, ALE BYLY TO DALEKO KLIDNĚJŠÍ DOBY, KDY NIKDO NEOTRAVOVAL VŠELIJAKÝM VOLÁNÍM KVŮLI „VÝHODNÝM“ NABÍDKÁM A REKLAMÁM. A ŘEKNU TU PRAVDU, ŽE MÍVÁM NA TOHO DEBILNÍHO MOBILA OBČAS TAKOVÝ DOPAL, ŽE JE S PODIVEM, ŽE JEŠTĚ NESKONČIL NĚKDE V RADBUZE. JEDEN PŘÍSTROJ KVŮLI KLIDU OPD STATNÍCH ČLENŮ RODINY NOSÍM PŘI SOBĚ STÁLE A JE POŘÁD ZAPNUTÝ, ABY SE NEJBLIŽŠÍ MOHLI DOVOLAT. ALE KVŮLI TOMUHLE MOBILU SE PRAVIDELNĚ RÁNO NEDOKÁŽU V KLIDU ANI VYTENTOVAT.ZKRÁTKA SI OBČAS PŘIPADÁM JAKO NECHTĚNÁ TELEFONNÍ CENTRÁLA A BERE MNE AMOK. KDYŽ TELEFON VYPNU, HNED PO ZAPNUTÍ NA MNE ZAČNOU ŘVÁT ESEEMSKY ZMEŠKANÝCH HOVORŮ APOD.TYHLE PŘÍSTROJE MI BYL ČERT DLUŽEN, ALE MUSÍM UZNAT, ŽE JEN DÍKY MOBILU JSEM SE DOSTALA DO ŠPITÁLU,KDYŽ MNE V PROSINCI 2000 POSTIHL TĚŽKÝ INFARKT. A TAKY BEZ MOBILU BYCH PATRNĚ DODNEŠKA BYLA ZDRACENÁ NĚKDE UPROSTŘED LESA, KDE JSEM LEŽELA V BEZVĚDOMÍ , A KDE SE MNOU BYL TEHDY JEN MŮJ PES HOKI, KTERÝ SE ODE MNE NEHNUL NA KROK A HLÍDAL MNE U I PŘED ZÁCHRANÁŘI.ZKRÁTKA MOBILY JSOU NEJEN PRO UŽITEK, ALE I PRO VZTEK. PODOTÝKÁM, ŽE ANI NA JEDNOM ZE SVÝCH PŘÍSTROJŮ NEMÁM FOTOAPARÁT.ZDRAVÍM A PŘEJU VŠEM DOBRÝ ZAČÁTEK TÝDNE.

 22. Přinutili mne, před více už lety, přejít na chytrý mobil. Mládě mi dávalo půlrok, než si na něj zvyknu. Mělo pravdu. Po půl roce byl v opravě (a nebylo to proto, že bych s ním práskla o zem, i když jsem k tomu měla několikrát našlápnuto). A zjistila jsem, že jsem si zvykla.

  Vybírám si mobily pečlivě, zdlouhavě a jedním z požadavků je outdoorovost. Naše mobily jezdí v batozích, padají z kol a moknou v dešti a vlhnou v kapsách promočených bund.
  Teď už ho mám. Chytrý, malý, hezký a voděodolný mobil. Dokonce s dírkou na kterou se dá přivěsit kočka, takže vím kde je dole, a proto je i přehledný 🙂
  A jako bonus je tyrkysový 🙂
  Na tenhle jsem si zvykla hned druhý den 😀

    1. Z3C má i docela dobrou nabídku krytů včetně těch úplně nejoutdoorovějších, takže se aspoň nikdy neokouká 🙂

    2. Áááách, to je barva přímo do očí bijící a to právě můj mobil také nemá. Je elegantně šedočerný (sweat) a tím pádem ho nikdy včas nenajdu v žádném baťohu, v žádné kabelce a v košíku na kole.

     1. Alex, abych oba svoje mobily našla někde v batohu, ušila jsem si na ně jednoduché elastické a hodně barevné punčošky, které jsou univerzální a pestré tak, že i odložený mobil najdu snadněji. Punčoškové obaly jsou ušité ze strarých dosti elastických dětských trik, ne z bavlny, kteerá se brzy vytahala.je to praktické taky proto, že mám 2 mobily, ale každý s jinou simkou a ještě blbě vidím, takže nemohu stále tipovat, který z telefonů zrovna držím v ruce.ty punčošky jsou fakt dobrým řešením kvůli pádu mobilu.Jsem totiž děsná nešika, a taky mám ruce stále zapatlané od hlíny nebo od vaření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN