BTW: Certifikát spokojeného pacienta

BTW_dé_logoNapadlo mě to na té nedávné pedikúře. Seděla jsem v pohodlném křesle, nahřívala si nožky a koukala, kde co lítá. A všimla si, kolik má paní pedikérka na stěně vystavených všelijakých osvědčení a certifikátů.

 

Nejen na pedikúru a manikúru, ale i na různé druhy masáží – o některých jsem se takto dozvěděla poprvé. Tiše jsem přemýšlela o tom, jakou asi mají vypovídací hodnotu. Že se paní zúčastnila a poučila… nebo, že to taky umí? A dobře dělá?

Vystavené certifikáty mají člověka, který je klientem nebo i pacientem, přesvědčit a uklidnit. Že je v dobrých rukách kvalifikovaného odborníka. A do jisté míry se tak skutečně i stane, vůbec, když je přítomnost certifikátů doplněna kvalitní službou nebo ošetřením.

Ale mě napadlo, že by nebylo od věci, kdyby existovaly i certifikáty vystavené vděčnými a spokojenými klienty a pacienty. Něco jako: Moje nohy se k této pedikérce těší už týden dopředu! Tito automechanici skutečně opravili závadu, kterou jsem jim nedokázal popsat! Nebo: tato paní doktorka mi vrátila nejen zdraví, ale radost ze života!

Já vím, je to hloupá myšlenka. Nejen proto, že na stěnu si každý pověsí jen to, co chce, ale třeba i proto, že ne každý je skutečně objektivní, když hodnotí přijatou službu. Ale představuju si, jak zajímavé a poučné čtení by to bylo. V dobrém i v zlém.

 

A tak se dnes ptám: Komu byste rádi vystavili certifikát spokojeného klienta či pacienta? Případně… znáte někoho, kdo má sice stěnu plnou certifikátů, ale ten váš by mluvil spíš o nespokojenosti?

Aktualizováno: 26.4.2015 — 09:20

17 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Musím hrozně moc pochválit kliniku SurGal. Nejenom že jsou skvělí, oni se tam ještě umí i usmívat.

 2. Děkuju všem za milé komentáře… měla jsem nabitý den . v Praze a večer i tady. (Zkoušky nové divadelní hry jsou v plném proudu:))

  A ještě něco – příští týden pro vás bude psát Andy – my a psi v pátek mizíme za hranice všedních dní i napětí 22OV (chuckle) Nebudu tedy nejspíš vůbec on-line…

 3. Pěkné téma – jo, někdo si na různé certifikáty a osvědčení hodně potrpí! 🙂 Nakonec jsou tu v příspěvcích samí nominanti na certifikát za dobré výkony, to je hezké! Já bych nominovala svého zubaře, nejen za obzvlášť šikovné ručičky, ale i za humor a dobrou náladu, kterou dokáže přenést i na pacienty. Mě dokázal úplně zbavit strachu ze zákroků na chrupu.

 4. Já vystavuji certifikát milé knihovnici v dětském oddělení Místní knihovny Břeclav, která mi s úsměvem našla všech pět pohádkových knížek (Terka dělá seminárku) a dokonce ještě před půjčovními hodinami, neb by mi ujel autobus (y) . A vůbec vystavuji hromadný certifikát všem zaměstnankyním výše citované instituce – milé, vstřícné, pohodové (a navíc půjčují zdarma deštníky) (clap) (clap)

 5. Já bych certifikát rozhodně vystavila své zubařce. Po otřesném zážitku u jiné zubařky jsem tuto mladičkou, velmi pečlivou a velmi šikovnou zubařku našla náhodou a jsem spokojena na 200 procent.
  Když mě předloni skolila rozsáhlá oboustranná plicní embolie a projevila se poměrně dramaticky, dostala jsem se do péče IKEMu. Byla to naprostá špička, nestačila jserm se divit. Z vážného stavu jsem se vzpamatovala rychle a naprosto bez následků. Na špičkové úrovni tam navíc byla nejen lékařská péče, ale i naprosto slušné jednání veškerého personálu, s kterým jsem se setkala. Bohužel to nebývá vždycky zvykem. Patří jim můj certifikát.

  1. Tak to kdyby ses, Tapuz, chtěla podělit o jméno oné zubodravkyně, byla bych ti velmi zavázána – budu muset brzy nějakou šikovnou zubařku najít, protože moje jde do důchodu 🙁

   1. Kaa, nevím, odkud jsi. Tahle moje zubařka ordinuje v Praze na Spořilově, vloni si tu na místní poliklinice otevřela vlastní praxi. Jestli Tě to zajímá, mrkni na stomatologiesporilov.cz, to je ona. Já jsem ji poznala, když ještě pracovala na velké zubní klinice na Smíchově, pak se přestěhovala sem na Spořilov, takže teď ji mám doslova přes ulici. V květnu se sice budu stěhovat na druhý konec Prahy, ale u ní zůstanu.

 6. já bych též udělila Zlatý certifikát dvěma mladým pokrývačům, kteří se starají o naše staré střechy. Profesionální a flexibilní přístup k práci. Nejenže vyměnili starou krytinu za novou ale co bylo potřeba opravit i kolem, třeba i trámy, prostě cokoliv. Práci odvedli precizní. Měla bych i více adeptů, to bylo na delší psaní.

 7. dede, v kamenickém šenově chodím k paní masérce co dělá hodně různých druhů masáží a každou se učila měsíce nebo i roky. v březnu jsem si nechala dělat tři meridiánové masáže, a to prý po kurzu ještě rok trénovala jenom na rodině. ale samozřejmě asi ne každý je tak svědomitý.
  já myslím, že by měla být nějaká internetová stránka pro všechny řemeslníky a služby, kam by lidi mohli psát doporučení. tak jako úplně každý jde na trip advisor když chtějí vědět jaký hotel nebo restaurace jsou dobré, nebo o tom chtějí něco napsat, tak by to mělo být i pro služby. já vím, že různé stránky už existují kam můžou lidi psát doporučení na řemeslníky, ale je jich moc

 8. Zlatý certifikát pro modré andílky, kteří se o mně starali když jsem byl na kusy. Byli úžasní a když jsem odcházel, kdo měl službu, přišel se rozloučit, to jsem tedy valil oči. 🙂

 9. Tak já bych certifikát vystavila své pedikérce, kadeřnici a masérce. Všechny jsou z okolních vesnic a odvádějí lepší práci, něž na jakou jsem byla zvyklá z Brna. Možná proto, že tyhle služby se u nás doporučují „per huba“ stejně jako služby řemeslníků a veterinářů.
  Když mi odešla do důchodu brněnská gynekoložka, zodpovědně jsme provedla anketu mezi místními ženami a vybrala si podle doporučení. Ve městě se podobný průzkum provádí hůř, ale taky to jde.

 10. vystavila bych ji u nás v Perníkovicích firmě FIKEIS – zámečnictví,montáže dveří atd…co se naotevírají zámků, povyměňují vložek atd…a vždy v dobré náladě a do hodiny…. (f)

 11. Já bych vystavila certifikát spokojeného zákazníka obkladačům, kteří nám dělali podlahu v předsíni. Pracovití, šikovní a navíc příjemní pánové. Předsíň udělali moc dobře a slouží nám ke spokojenosti.

  Já pracuji v nemocnici a u nás spokojení pacienti píšou děkovné dopisy na ředitelství. A ty jsou každý měsíc zveřejňovány na intranetu. Věřím, že to lékaře potěší.

  Míša

 12. Dede, to je zas otázka…Opovím jen za sebe a stručně:udělila bych nejvyšší hodnocení své plzeňské kardioložce, paní docentce Linhartové, ke které jsem přešla,když můj kardiolog odešel do důchodu. Paní docentka je nejen příjemná, ale velmi tzkušená ve svém oboru. Umí bedlivě naslouchat,všímne si i těch nejmenších maličkostí a hlavně řeší vše s odborným přehledem, precizností a důsledností. A stěny své ordinace a čekárny má PRÁZDNÉ. NIC NEVYPOVÍDAJÍCÍ CERTIFIKÁTY TAM NEVISÍ a ani viset nemusejí, protože o jejích kvalitách vypovídá narvaná čekárna i ordinace plná spokojených pacientů . Druhý certifikát je pro mou osobní pedikérku. Jelikož mám stále problémy se zarůstajícími nehty, který musím kvůli diabetu na inzulínu řešit fakt přepečlivě,musím sem docházet každý měsíc, aby žádná patálie nenastala. Sama nejsem bohužel schopna svoje zarostlé nehty ošetřit doma,protože bych si mohla spíš kvůli špatnému zraku ublížit.Raději se svěřím do péče pedikérce, nežli bych si na nohou „vyrobila“ jakýkoli problém. Mám už dlouho diagnostikovanou polyneuropatii,takže některé skutečnosti nedokážu cítit ani posoudit.

 13. Jak psala Renata. První co jsem v Olomouci udělal byla kontrola přes Známý Lékař. Stejně tak hospody mají hodnocení, ubytování i výrobky na Heurece. Problém těch služeb může být, že výběr i systém hodnocení závisí na autorech hodnotících serverů.

 14. Takové „certifikáty“ existují, vyskytují se na internetu. Např. „známý lékař“ a mnohé další. Síla internetu je fascinující, pokud je člověk ochoten věnovat výběru nějaký čas, dokáže se obvykle dobrat uspokojivého výsledku.
  Nejlepší certifikáty ovšem vystavují přátelé: „Potřebuju instalatéra, kterej mi nebude tvrdit, že ta trubka neteče, když vím, že teče, ale nevím kudy…“ „Dám ti číslo na Nováka.“ Novák přijde, vyslechne problém, odhalí příčinu, opraví, uklidí po sobě, inkasuje honorář a všechno funguje.
  Jako majitelka staré chalupy v místě, kde snad ani lišky nedávají dobrou noc, jsem zjistila, že takoví řemeslníci skutečně existují a dokonce fungují v tzv. off-line režimu. Vyslechnou mírně hysterický telefonát: „Vyměnila jsem prasklou žárovku a když jsem rozsvítila, tak ta nová praskla taky a vyhodila celou elektriku. Tak jsem ji vyšroubovala, nahodila elektriku a začalo se kouřit z objímky, pak to všechno vypadlo a už to nefunguje vůůůbeeec….a musím odjet….“ Zcela samozřejmě souhlasí, že klíč od domu bude v hospodě, jističe jsou za dveřmi, až to spraví, tak má v celém domě pozhasínat a o placení se dohodneme. Další týden se cestou na chalupu potkáme ve vesnici na půl cesty mezi chalupou a jeho bydlištěm, dostane požadovaný honorář, klíče jsou v hospodě a všechno funguje 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN