BTW: O barvách

0331dar3_1Dívám se na svoji aktuální kabelku, bundu, městský kabátek a jarní botky a je mi to jasné – už nějaký čas se nacházím v červeném období. Ráda bych věděla, co to vlastně znamená, ta výrazná obliba červené? Zatím jsem v životě většinou střídala období modrá s nachovými, výrazná obliba jasně červené je u mě novinkou:))

 

Nevím, jestli je to u vás podobné, ale já v průběhu let procházela různě barevnými obdobími. Znamená to, že v mých věcech začne najednou převažovat nějaká barva – nejdřív nenápadně, později výrazně. A pak se něco stane a nastoupí jiná převažující barevnost.

 

0331dar1

 

Jako dítě jsem milovala hlavně modrou, prakticky ve všech odstínech. Neznamenalo to, že jsem měla všechno modré, ale většina toho důležitějšího modrá byla. Později jsem dlouho existovala v módu, kterému moje babička říkala „jak ten prápor“, čímž myslela velmi oblíbenou kombinaci modré, bílé a červené. Z jiných barev se obvykle vloupala maximálně černá.

Později se pamatuju na období nachová – to znamenalo, že byla potlačena dominance modré a červená se změnila na škálu barev od růžové až k temně bordó. Místo modré nastoupila černá, doplněno to bývalo jemně holubičí šedou. Modrá se stala barvou doplňkovou.

 

0331dar2

 

Když jsem si začala barvit přirozeně světlé vlasy na tmavo, troufla jsem si občas na studeně žlutou, temně čokoládovou a na některé odstíny zelené – spíš khaki, než třeba hráškové. Ale tyto barvy v mém šatníku zůstaly jen výstřelkem, stejně jako se zcela vyhýbám jinak milovaným barvám podzimu. Když si totiž pořídím něco v těchto odstínech, tak prakticky zmizím – opravdu mi nesluší.

No a před časem jsem zjistila, že jsem jednoznačně vstoupila do období jasně červené, s doplňkovou černou, modrou a sem tam bílou. Zajímavé je, že mimo oblečení se u mě objevila i vášeň pro zářivě světle zelenou. Takže nemám zelenou bundu ani boty, ale třeba mobil a novou koupelnu:))

 

0331dar3

 

Zkoušela jsem přijít na to, co určuje, která barva je momentálně moje charakteristická? Jednoduché závěry „jasné příjemné životní období = jasné živé barvy“ neplatí. Ovšem vím, že když jsem byla Dáma v modrém, lišila jsem se od Dámy v bordó a rozhodně jsem zase jiná, coby Dáma v šarlatu. Patrně to nějak souvisí s mým postojem ke světu kolem mě, ale já sama netuším, jak.

Už mě napadlo, že je to možná škoda. Kdybych třeba najisto věděla, že obliba červené souvisí s „aktivním, energickým a pozitivním přístupem ke světu“, hned bych se uměla tím směrem ladit ve chvíli, kdy bych se cítila unavená, vystrašená nebo apatická. Jenže co když je to tak, že obliba červené znamená, že v hloubi duše chci být aktivní a energická, zatímco bojuju se strachem a apatií?

Hm, jak to tak po sobě čtu, tak si jsem skoro jistá, že je dobře, že to nevím a barvy stále vnímám spíš ve smyslu: budu v tom krásná, můžu to nosit nebo tohle ani náhodou:))

 

A tak se dneska ptám: jaké jsou vaše oblíbené barvy, pokud jde o oblečení a doplňky? Mění se, nebo zůstáváte u osvědčeného vzoru? Měli (či spíš asi měly:)) jste v životě období, kdy na vás prostě přišla touha změnit barevně šatník? Pojďme si povídat o barvách, oblečení a o duši:))

Aktualizováno: 30.3.2015 — 16:48

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Prošla jsem téměř celým barevným spektrem. Jako dítě mně oblékali do svátečních bílých pletených vln, sukénka plisé,halenka se šňůrkou u krku a na to pletený svetřík či pulovr.Později mne máti žádala v růžové, obdařila mne růžovými taftovými šaty se spodničkou a s těmi jsem se vydala na stadion na dětský den, nejen , že jsem je pocintala zmrzlinou ale lezla se v nich i přes plot. Pak přišlo období modré, nejen tvrdě vydobyté džíny ale halenky, svetry, trička i trenky :-).Škála pokračovala šedou s doplňky v módní barvě,přišlo i období černé, tajemné, pak červená,kostýmek byl rudý a byla i kabelka a rukavičky,vypadala jsem jak rudá Soňa, následovala brčálově zelená,zastihl mne i teplý podzim s jeho barvami, kombinovaný s teplými odstíny barevného listí.Nyní se opět vracím k černé a k ní kombinuji hodně barevná trika, cítím se v černé dobře, hodně doplňuji taky barevnými šátky. Proč černá, to nevím, pravděpodobně si pomalu zvykám. :-)) Jen ta bílá mi nesedí, jsem totiž čuně a všechno si pocintám, holt se asi vracím do dětství.

 2. Dede všechny pozdravuje a hlásí, že jim ve vichuře vypadla elektřina, wifina i občas mobilní signál. Jestli je to strom na vedení nebo něco jiného a jak to dlouho bude trvat nedá se zatím zjistit. Žítřejší článek bude, až všechno zase půjde.

  1. Díky, Batýsku. Dráty, wifina a pod. se spraví, hlavně aby ten strom nepřimáčkl někoho živého.

   1. U nás je taková slota, že by ani jeden tuláka nevyhodil. Přednosta šel teď venčit smečku, už je tam dost dlouho, snad je to neodneslo. Já byla na prochajdě odpoledne ale to se nedalo, za chvíli jsme juchali domů, psouni byli rádi, že můžou naskákat do auta.Taky padají stromy a větve.Držte se pardálové, přeji všem teplé pelíšky.

    1. U nás byla po 18 hodině taková čina, že lítaly vlnité plechy ze sousedního baráku až přes silnici k nám. Stromy padaly a elektřinu opravili až někde pozdě k ránu, Sníh už na silnici neleží jen sem tam na trávě. Bylo ho asi 10 čísel. Hlavně když se nikomu nic nestane.

  2. AHOJ, BATY, PRÁVĚ SE MI OBJASNILA ZÁHADU. U NÁS TOHLE ŘÁDÍ OD VČEREJŠKA A DNES TO MÁ VYVRCHOLIT. JE TO DĚS A BĚS,PROTOŽE TŘEBA DRÁHA TADY V KRAJI MÁ SPOUSTY LESNÍCH ÚSEKŮ. PŘED NĚKOLIKA LETY ŘÁDIL KIRIL, PAK ORKÁN JMÉNA ŽENSKÉHO. DELŠÍ DOBU BYL KLID, ALE UŽ JE TO TU ZAS. VČERA NÁM VICHR SEBRAL JEDNO OKNO ZE ZASTŘEŠENÍ NAD RAJČATOVÝM ZÁHONEM. MRŠTIL HO PROTI SOUSEDOVU PLOTU TAK PRUDCE, ŽE SE SKLO ROZSYPALO DO OKOLÍ. SOUSEDI MAJÍ MALOU KRYSAŘIČKU A S NÍ NA ZAHRADU CHODÍ. NABÍZELE JSEM JIM , ŽE SKLO VYSBÍRÁM, ALE NECHTĚLI. BYLI ALE RÁDI, ŽE O TOM VĚDÍ A PRÝ NA FENKU DAJ POZOR.LIDI, DRŽTE PĚSTI, PROTOŽE TO NEJHORŠÍ MÁ TEPRVE DORAZIT Z NĚMECKA.

 3. Tak já se hlásím k té odstrkované hnědé 🙂 Vůbec miluju všechny podzimní barvy – oranžovou, zelenou, trochu žluté… Ten poslední teplý den, co teď byl, jsem si koupila trávově zelený baloňák (nejspíš mluvím o limetkové (blush) ).
  Černá a fialová mi nejdou, jsem na ně moc bledá. Dokonce jsem nějak minula černé období v pubertě.
  Barva, které jsem se celý život vyhýbala, je modrá (dokud jsem se nebyla schopná ubránit, utrpěla jsem několik bleděmodrých bundiček). Až nedávno jsem si všimla, že hodně tmavě modrá se v kombinaci s nějakou podzimní barvou dá použít i na mne.
  Jo a synek byl v pubertě jak starej Ford (můžete mít auto v jakékoliv barvě, pokud je černá (chuckle) ). Teda abych nekecala – toleroval ještě skoro bílou béžovou.

 4. Tak se mi zdá, že hnědá patří k nejméně preferovaným barvám. Ani já ji nenosím, ne že bych ji neměla ráda, ale vůbec mi nesluší. Jen jednou jedinkrát jsem měla hnědý svetřík! To jsem z mladické nerozvážnosti kdysi dávno odpověděla svému muži na otázku, jaký bych chtěla dárek, že jako něco na sebe. Fakt jsem tehdá byla hodně mladá! 🙂 No, že by byl tak ďábelsky rafinovaný a zakoupil svetr hnědé barvy na důkaz svého mimoňství v této oblasti (chuckle) , z toho bych ho snad ani nepodezírala. Každopádně byl napříště plnění podobných přání ušetřen!
  Mám ráda jasné barvy – zářivou žlutou (v kombinaci s černou), tyrkysovou !!!!!, jasně světle modrou, tmavě modrou v kombinaci s bílou, ze zelených zase jen světlou nebo zelenomodrou.
  Doprovodné duhové obrázky jsou krásné, líbil by se mi takový šátek nebo tričko do bílého sáčka.

 5. V mém šatníku převládá modrá a šedivá (od obou různé odstíny). Cítím se v těchto barvách nejlépe. Mám ráda růžovou, myslím, že je to skvělá barva pro starší dámy. Kalhoty (kromě modrých džín) nosím převážně černé, protože zeštíhlují, ale mám i šedé a několik s jemným vzorkem. Mívala jsem ráda proužky, jen bych teď místo vodorovných potřebovala svislé, ale ty jaksi v obchodech nevidím. Pár kousků s vzorkem mám, koupené spíše proto, že měly střih či kvalitu které mi vyhovovaly a jsou příjemné na nošení. %C%Jelikož jsem bledule, černá mi nesluší ani když jsem opálená. Přesto mám jeden černý svetřík, ale musím ho vždy něčím kolem krku „oživit“. Nemám nic v hnědé, zelené a fialové (jakýkoliv odstíny) tyhle barvy mi prostě ani trochu nesluší.

  Parádní oblečení nosím opravdu velmi málo, vlastně pouze do divadla a tak společenské oblečení kupuji fakt vyjímečně. Co si vezmu na sebe záleží na počasí, na náladě a na momentálním vzhledu (unavená atd). Kolikrát si v hlavě „vyberu“ co si do divadla obléknu. Jenže pak to na sebe vezmu, vůůůbec to není ono a nakonec z domu odjíždím v úplně něčem jiném. Když je to jednobarevné, skoro vždy s sebou beru nějakou šálu. Mám jich víc, různé délky a šířky – oproti oblečení je naopak kupuji ráda. Veselé vzory a barvy, když potřebuji „oživit vzezření“, decentní chladnější barvy, které naopak ztlumí nějaký jasnější oděv. Sumasumárum bych ale řekla, že když už kupuji oblečení (tedy kromě triček, můj „denní oděv“), tak vybírám sice podle barvy, ale především podle střihu. Ve zdejším počasí nesnesu nic, co mě tísní – přes hruď, v ramenou, v pase a hlavně v podpaží (potím se a nesnáším těsné rukávy). Jak se mi změnil tvar těla a nutnost mít pohodlné oblečení i na delší jízdu v autě- prostě vše v mém šatníku péruje.

  Kostýmek, jsem měla na sobě pouze jedinkrát v r. 2001 na svatbě neteře a bylo to i naposledy (darovala jsem ho). Stejně tak sukni už jsem neoblékla ani nepamatuji, jsem prostě kalhotová a jejich „eleganci“, kdy které vzít řeším kvalitou látky.

 6. Nenosím černou, hodně tmavě modrou a hodně tmavou bordó, protože v nich vypadám asi o sto let starší – vylezou všechny vrásky, nerovnosti, a bylo to tak i v době, kdy mi bylo dvacet. Pak se vyhýbám zelené, v létě to jakžtakž ujde, v zimě v ní vypadám jako zombie. A barva, kterou nemám na oblečení ráda, je jednoznačně hnědá.

 7. Tak já mám nejraději černou. Někdy bílou nebo taky někdy červenou a béžovou. Boty a kabelka vždy stejné barvy jsem prostě konzerva. Nemám ráda modrou a hnědou.

  1. S dovolením se přidám, to jsou přesně ty moje barvy.
   Poslední dobou jsem to ale kapku rozšířila, ale ne moc. Co nesnáším, to je žlutá a oranžová, fakt nevím proč, ani růžovou moc nemusím, vždycky si vzpomenu na Vančuru (a všem příznivkyním těchto barev se moc a moc omlouvám).
   Pokud jde o přírodu, tam se mi barvy líbí všecky, protože jsou přirozené, od přírody.
   A pokud jde o zařízení bytu, tam je to bílá (a hodně bílé) a barva přírodního dřeva (u mě borovice, mám pro ni slabost, nevím proč). A pak šedá, světlá (na svou světlešedobílou koupelnu jsem vážně hrdá, je krásná a za ty tři roky, co ji máme, se mi pořád neokoukala) i tmavá (pohovka), s červenými doplňky.

 8. Ja som mala celú výšku šedé obdobie, ktovie čo ma to pochytilo. Všetko som mala šedé, svetre, sukne, šaty na skúšky, topánky slušivej holbičej šedi … Našťastie ma obdobie sivej myšky prešlo a dnes mám k šedej priam averziu. Nič nechcem šedé! Na všedné nosenie mám asi najradšej modrú a hnedú a ich rôzne kombinácie a na staré kolená som sa zbláznila do ostrej limetkovej zelenej (blush) Mám limetkovú softšelku, nepremokavú bundu, v ktorej chodím von s Jackie a zladenú kapsičku cez plece s ostro zelenými „tetovacími“ vzormi na čiernom podklade. Jaj a ešte mám ostro limetkovo zelenú maľovku v kuchyni! Ale tá už chudina bude potrebovať trochu dosť osviežiť.

  1. Km, limetková? To bude asi blízské mé současné zelené obsesi (chuckle)

   Období šedivé jsem neměla nikdy, ale černou jsem si prošla:))

 9. Tak můj životní barevný vývoj:
  Modrá je dobrá. Asi skoro celou základku.
  Pak jsem začala trochu přecházet ke khaki, která na VŠ totálně převládla. Aby ne, když jsem studovala zoologii.
  Už na VŠ se občas objevila červená a oranžová.
  Momentálně u kalhot převládají hnědá, černá a různé odstíny modrých džín. Spíš tmavší. I když mám i bílé kalhoty. Bundy a svetry vesměs podobně, sukně taktéž (bez té džínově modré). Ale mám ráda všelijaké odstíny červené a oranžové, případně některé odstíny žluté. Takže trička, blůzy a některé šaty mám v těchto barvách. Červená mi fakt sluší. Mám jedny růžové šaty, ale je to takový snesitelný odstín. Nesnáším růžovou a většinu odstínů fialové. Rysinka ovšem část oblečení dědí, takže má i růžové a fialové a SLUŠÍ jí to. Předpokládám, že z toho vyroste. Rysík nosí červená trička a strašně mu sluší. Někteří lidé ho pak mají za holku, přestože na tom červeném triku je třeba auto a on fakt nevypadá jako holka. Že mě v tom modrém oblečení po bráchovi a sestřihu na kluka považovali za kluka pochopit dokážu. Ale třeba prostě špatně vidí, tak hodnotí podle červeného fleku.

  1. Červená je bezvadná barva pro kluka! A je to i mužná barva – koukni třeba na záchranáře! 🙂
   Rysinka holt asi nebude úplně po tobě – někdy stačí málo, aby barvy jinak seděly. My jsme s maminou vypadaly podobně, ale zatímco ona mohla nosit podzimní barvy a třeba laky na nehty s příměsí zlaté, já pouze studené bervy a dodnes jsem věrná stříbru – ve třpytkách i špercích 🙂

 10. Milá Dede. Já hlavně chodím oblečen nerad nějak křiklavě. Barvy oděvu mám raději spíše nenápadné. Mám sice rád modrou a zelenou, ale s oblečením to nesouvisí, spíš se prostě na tyhle barvy rád dívám. Červenou barvu, s výjimkou květin, moc nemusím, nedělá mi dobře. Doma pak ale mám rád barvy přírody, tzn. barvy a textury dřeva a kamene. 🙂

  1. Alasdaire, takový vkus chápu a Martin by s tebou nejspíš souhlasil 🙂
   Pokud jde o moje oblečení do přírody, tak mám ještě z Norska sice starší, ale pořád kvalitní vybavení v tmavě šedé a khaki. Tady z toho nosím do lesa jen ty kalhoty – bundy mám dnes křiklavě červené nebo žluté. To kvůli těm našim střelcům tady… nechtěla bych mít na hrobě epitaf „spletli si ji s divočákem“ (angel)

   1. Tohle už čtu po několikátý a děsí mě to. Celej život se snažím v přírodě nebýt vidět, ale umřít na to je blbý…

    1. Naprosto s tebou souhlasím. Radši se nebudu vyjadřovat o typech „střílímnavšechnocosehýbe“. Fakt je, že se snažím o totéž, ale v poslední době se taky začínám bát.

 11. chumelí,prší,je hnusně a nějakej dement skočil v rozvodně na dráty,takže Přelouč hodně dlouho bez proudu….

 12. Liják. Ale ono to chce. Bylo sucho, i sněhu nebylo právě moc, krajina se potřebuje trochu napít, hlavně stromy. Vydržte, uvidíte, jak pak všechno pěkně poroste. 🙂 A ty teploty na rozhraní března a dubna také nejsou neobvyklé. 🙂 Takže vlastně je venku nádherně. 🙂

   1. Leckde. Sucho si nepředstavujte jen jako vedro a vyprahlou poušť. To je také málo vody vsáklé v zemi, ze které pak nemohou čerpat zesláblé stromy a vše roste jen neochotně. To, že někde je po těch deštích na tocích stav bdělost či pohotovost je jiný problém a to ten, že jsme tam krajinu zničili a díky tomu nás tam teď ohrožují dva dny lijáku.

    1. To máš pravdu, obsluhujeme jez, tak to mám z praxe. Bodejť by se vsáklo do betonu a asfaltu. Lesy jsou hodně zničené technikou. I když uznávám, že je třeba kácet ale takové zásahy? Trošku se to zlepšilo v tom, že se u nás hodně brzy vykácené stráně zalesňují ale stromky nemají vláhu a špatně zakořeňují. Mě zkrátka vadí, můžu říci bolí když vidím další a další betonové plochy místo polí. Na rovině, která končí stráněmi se zasije řepka nebo kukuřice a nekouká se na to, že prudší déšť pole doslova odnese. Nechci ale musím se rozčilovat. Opravdu záleží jen na penězích a ne na budoucnosti?

     1. S tím musím bohužel souhlasit. Osobně jsem viděl jak liják smetl pole osazené kukuřicí a vzal to rovnou přes vesnici. A co myslíte, příští rok tam ta kukuřice byla znovu. A to betonováni krajiny mně hodně děsí, nebere to konce, do ucha těm nahoře pořád troubíme, kam to povede, ale…nebere to konce. Správný postřeh s těmi stromky. Strom, který se pořádně „nenají a nenapije“ padne k zemi při prvním větříčku. Třeba někomu na hlavu.

     1. Kde je napitá zem? Spíš udusaná technikou a voda nevsákne. Tady na sever od M.B. je neustálý deficit vláhy. Vidím to v zalévací studánce i v Mohelce, jsou vidět hladové kameny. Teď tedy zrovna ne, protože od neděle pořád prší a skoro všechna voda odtéká. Možná, že tomu pomůže dnešní sněhová nadílka.

      1. Já mám dojem, že od loňského podzimu, kdy na jihu Jižní Moravy vydatně pršelo, obeschla zem teprve včera (na polích ležely kaluže i tam, kde jsem je nikdy neviděla) … a dnes už zase prší. Ale mi to ani tak nevadí – však léto se o vodu postará a zase tu budeme mít saharu

       1. Když u vás pršelo tak tady ani kapka. A to jsme vždycky byli nočník Čech. Mám kolegu z Uherského Brodu a ten říká, že nepamatuje takové deště na J.M.

        1. U nás bylo taky sucho – celý loňský rok. Zima to vylepšila (objevily se mokřiny tam, kde loni nebyly a předtím ano), ale moc rychle zase vyschlo – jak jsem to ocenila vzhledem k bahnu a psům. Pro „můj“ kraj (Podkrkonoší) souhlasím s Alasdairem – tahle voda už byla dost potřeba.
         Že se ale z bahna ani maličko neraduju, to je druhá stránka věci 😛

 13. Jako malou holčičku mě všichni měli tendenci oblékat do růžové, takže možná právě proto jsem si k ní časem vytvořila takovou averzi (chuckle) Vždycky jsem milovala zelenou a obzvláště babička mi často předhazovala, že jsem bledá sama o sobě a že když se obléknu do zelené, budu vypadat už příšerně. Tyto rady jsem úspěšně ignorovala a dnes nejčastěji nosím zelenou, hnědou, oranžovou… Takové spíše přírodní kombinace. Ale! Nedávno jsem viděla západ slunce, který byl skutečně růžový! Ne obvykle oranžový, kde se sem tam mihne červánek! Tohle byla opravdická růžová! Tak možná ještě změním názor, když i příroda dokáže takovou barvu vykouzlit – za určitých okolností může být i růžová přírodní (chuckle)

  1. Ivano! Já rozumím – ty se ladíš do křečkova! (inlove)

   Pokud jde o růžovou, tak se přijď podívat na moje růže a uvidíš, jak nádherně přírodní je růžová barva! (chuckle)

   Já mám růžovou ráda – tedy některé její odstíny (nesmí mít v sobě oranžovou, tedy lososovou, že:)) Pokud to není řvavá hallo Kitty, tak to umí být barva jemná i temnější, i vášnivá 😛 A rozhodně je lichotivá k pleti – aspoň té mé určitě (jsem bledule:))

 14. Kolem sebe mám ráda zelenou, hnědou, žlutou, oranžovou … přírodní tóny, je mi to příjemné.
  Na sobě … co já vím, co mi sluší.
  Už roky kupuju oblečení „abych se vešla“ a v mé velikosti je to vždycky růžová. Sice různé odstíny, ale růžová. Předpokládám, že výrobci se bojí, že v malém by to neprodali 😀
  Takže to moc neřeším. S jednou výjimkou.
  Na kole chci mít žluté tričko 😀
  Jezdí totiž nejrychleji 😀

  1. Ri – strašně se mi líbí poznámka o žlutém tričku! (rofl) Myslíš, že bych třeba na kole byla rychlejší, kdybych vsadila na žlutou? (wasntme)

   Jinak jsem ráda, že i někdo jiný přizná oblibu v růžové (chuckle) Já růžových věcí moc nemám, ale ty, které mám, nosím ráda.

   1. Naše Jana, ta jak vidí něco růžového, růžovofialového a pod. tak má hned chuť si to koupit i kdyby to byl kbelík nebo hrneček. Ale ony ji ty barvy sluší.

 15. pro mě platí modrá je dobrá – vždy a všude 😀 Mám to tak odjakživa a asi se to už nezmění.

 16. Pokud jde o barvy kolem mne, tak miluju ohnivý podzim- všechny ty zářivky oranžové, žluté a červené a krásnou hnědou. Někdy je i nosím, ale třeba žluté se bojím. Kdysi jsme měla všechno modré, ale časem jsem modré trochu ustoupila ve prospěch červené. Ovšem naštěstí jsem překonala mladické období zn. černá Máry, kdy jsem měla černé úplně všechno. V kombinaci s přirozenou blond a bledým obličejem to vypadalo- no, tehdy snad snesitelně, ale s přibývajícím věkem v černé vypadám čím dál víc jako kilo tvarohu.Takže usilovně sháním barevné oblečení 🙂 což v mé velikosti není snadné, protože černý prý zeštíhluje a v tomto čísle ji chtějí všichni!
  V čem opravdu nevypadám, je hnědá od béžové po klasickou hnědou, snad jen odstín hořké čokolády by ušel. V běžové působím dojmem světlé skvrny na zdi. K šedé musím nabrat dostatek barevných doplňl, ale stejně v ní vypadám jako přísná úča. Takže barvy sem!
  A jednou si pořídím takové oblečení, jaké nosila Kaččina učitelka výtvarky na základce- třeba červené lacláče s jásavě žlutým tričkem, k tomu žlutočerveně pruhovanou velkou šálu a velké náušnice v dotyčných barvách. K tomu nosila martensky. A děsně jí to seklo, byla to velká baba jako já. Ovšem učila výtvarku a ne angličitnu a bylo jí 27 a ne 44 jako mně. Ale stejně bych to chtěla 🙂

 17. Mám ráda barvy – třebas takové ty ohnivé miluju a dokonce si myslím, že mi celkem sluší (když to s nima nepřeháním). Co mi vůbec nejde k pleti (rofl) je čokoládově hnědá. Ale jinak vím, že černá to jistí a šedá není špatná, když se propojí s nějakou veselou barvičkou (koukám na sebe – mám tmavě modré tříčtvrťáky, tmavě šedý svetr a sytě růžový šátek – není to tak špatné).

  AD „Když jsem si začala barvit přirozeně světlé vlasy na tmavo, troufla jsem si občas na studeně žlutou, temně čokoládovou a na některé odstíny zelené …“ Tady jsi mne trochu zmátla, nejprve jsem myslela, že jsi si barvila vlasy na tmavo a mezi tím na studeně žlutou (ech), temně čokoládovou (to by šlo) a odstíny zelené (jejda) – tak jsem si ty barvy na tvé hřívě představovala … a ještě dlouho budu … hlavně ty khaki kudrny stříklé hráškovým odstínem ti fakt seknou (chuckle) (chuckle) – aneb Dede s barvičkami ve vlasech je něco jak Slunce v duši 😉

  1. Dneska bys tady k těm tříčtvrťákům musela mít červené kozačky a zimní bundu. Máme asi 10cm sněhu. Před sedmou začalo chumelit a zatím nepřestalo. Psi si to náramně užívají. Mě pomalu nestačily botasky.

   1. Potvrzuju minimálně deset čísel sněhu – od rána jsem už dvakrát čistila auto! Když jsem jela na úřad a když jsem o hodinu později jela zpátky (nod)

    Musím říct, že takhle rychle přes zimu nenasněžilo – tedy u nás. Jo u Andyho tohle měli před deseti dny – přes noc jim nesněžilo 50 cm a následně přes den dalších 30. Úplně to neroztálo do teď. V zimě měli míň sněhu než my tady…
    No jo, Apríl je za dveřma 😛

    Zase mizím, ozvu se později! Těším se na vaše barevné dojmy (inlove)

       1. snad ti ani nepřeju,vidět to nadělení u nás..no aby ne, když jsem včera přezula na letní gumy 🙂

        1. To bylo předčasné. Poté co manžel havaroval jedenáctého dubna na dálnici na náledí, tak přazouvá až na konci dubna. 😉

    1. tak to ty fotky sněhu na facebooku byly ze dneška dede? mě to vůbec nenapadlo, až teď mi mamka poslala zprávu, že chtěla jet do boru na nákup ale napadlo hafo sněhu

 18. Víš DEDE jsem narozená ve znamení Skopce. A moje oblíbená barva je červená ve všech škálách. Jasně červená, vínová, tmavě růžová. Ta barva mě, myslím i sluší.
  Kalhoty mám vždy modré, černé nebo šedivé. Tam si na tu červenou netroufám.

  Která barva mě ale opravdu nesluší je šedivá. Jsem v ní jako ta pověstná šedivá myš.

  A barvy mé duše jsou červená, žlutá a oranžová. Ty mě vždy pohladí na duši.

  Míša

 19. Opět dobré téma. Nesluší mi zemité odstíny a fialová, to vím určitě. Mám ráda studené odstíny, teď mám krásně pastelově žlutou chodbu, v ložnici mám světle modré závěsy a povlečení vždy do modra. Mám ráda zelenou a nesluší mi vlastně na oblečení vůbec nic. Ve všem bych se hodila do včerejšího téma- Strašáci, neboli hastroš do zelí. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN