BTW: Jak Ari k malému pejskovi přišla

Ari_logoSedím na zastupitelstvu, čaj z termosky už mám skoro vypitý a s úlevou sleduju, jak se pomalu blížíme k závěru. Najednou se otevřou dveře do zasedací místnosti, nakoukne starší paní, omluví se za vyrušení a náznakem zoufalství v hlase se ptá na mě. Když kývnu, že já jsem já, tak povídá: „Promiňte, ale mě k vám do zahrady vlezl pejsek a ta vaše bílá fenka ho nechce pustit zpátky!“

 

Odpověděla jsem, že přijdu hned, jak to bude možné, a v duchu tušila, o jakého pejska jde. Ale radši začnu ze začátku. Když jsem odpoledne jela na jednání zastupitelstva, viděla jsem na naší cestě, blízko u úřadu, pobíhat malého bílého pejska – vypadal jako maltézáček. Takže když jsem přišla do zasedačky, rovnou jsem se zeptala přítomných, jestli nevědí, co je ten malý tulák zač.

Nikdo se k němu neznal. Sousedka, která došla později, mi potvrdila, že psíka taky viděla, jak si zrovna přes plot štěká urážky s Bárnym, bernským salašnickým psem.  Bylo odpoledne, hezky, a psík nebyl na silnici, ale na vesnické cestě, kde není skoro žádný provoz. Lidé zrovna chodili z práce, a tak jsem celkem oprávněně doufala, že páneček je nedaleko. Tak či onak, odejít z úřadu jsem nemohla.

No a nyní, asi dvě a půl hodiny poté, jsem se měla dozvědět pokračování celé historky. Pejsek vlastně bydlí nedaleko, jen nechodí na vycházky naším směrem, takže ho neznám. Ten den využil toho, že panička nedávala pozor, a šel si proběhnout naši cestu. Když jsem ho viděla já, dělal nejspíš něco jako hrubý průzkum možností, které se mladému aktivnímu maltézáčkovi ve zvoleném regionu nabízejí.

Přitom zjistil, že v naší zahradě se nacházejí dvě oslnivé psí krasavice a pod bránou je zrovna tolik místa, aby se mládenec jeho vzrůstu protáhl. Bylo mi jasné, že Berry byl jedno. Ne, že by nebyla koketa, ale svádí pouze psy své velikostní kategorie. Konec konců co s nápadníkem, který jí sahá kousek nad kotníky?

 

Bosorky na kameni:))

 

Ovšem Ari musela být štěstím bez sebe. Malej pejsek! Miluje malé pejsky a skoro nikdo je k ní nepustí. A tenhle ji navíc necepuje jako taťkův Bertík. A má ho jen pro sebe! Tudíž si ho přisvojila a malej hrdina proti tomu zjevně nic neměl. Ten, kdo byl chudák, byla jeho panička.

Volala, lákala, pes nic, selektivně hluchej. Když se zkusila přiblížit k naší bráně, aby bílému Romeovi ukázala, kudy má vylézt, byla vždy zahnána Ari Lidožravou chránící svého Malého Pejska. Naštěstí paní dřív také mívala ovčandu, tak se nepokoušela o žádné nesmysly a zůstávala mimo dosah lidožravých, leč naštěstí ne psožravých zubů.

Potom se jí snažila pomoct naše mladá sousedka a volala mi na mobil. Leč signál mého operátora je v centru naší obce nepolapitelný, tak se nedovolala. Tak se nakonec chudák unavená a prochladlá paní, po skoro dvou hodinách čekání, lákání, přemítání a láteření vypravila na ten úřad za mnou.

Já ji vzala k nám domů autem – už byla tma. Stoupla jsem si proti bráně, zapnula dálková světla a ejhle, malej bílej pejsek vesele poskakuje mezi vítajícími holkami. Normálně otevřu vrata a vjedu dovnitř, ale to mi nepřišlo jako dobrý nápad – malej nezbeda by ještě mohl zdrhnout a kdo ví, co si Ari myslí o pejskově paničce.

Do zahrady jsem tedy vešla malými vrátky. Berry mě vítala normálně, Ari kolem mě skákala a kvílela nadšením: „Koukej paničko, co mám! Našla jsem si pejska! Opravdovýho pejska! Na hraní!“ a při každém přeletu se mi pokusila olíznout dosažitelný kus anatomie, obvykle ucho, nos nebo alespoň ty brýle.

Malej Romeo tam klidně stál a vypadal, že se taky přivítá – tedy až ta bílá vichřice přestane kvílet. Tak jsem ho oslovila, pohladila a pokusila se mu připnout vodítko na obojek. Vzhledem k Ariiným interferencím a mojí neschopností pracovat s mikroskopickou psí výstrojí jsem ho nakonec prostě vzala do náručí a odnesla paničce.

Psík vypadal celkem potěšeně, ale rozhodně se k paničce nehnal – nejspíš bystrým psím sluchem slyšel bublání vnitřní sopky, která nejspíš měla po dvou hodinách obléhání cizí zahrady tendenci najít vhodný sopouch a bouchnout. Paní to ale zvládla elegantně, případný vztek spolkla a odešla, aniž by malému tulákovi řekla ostřejší slovo.

Čekala jsem, jestli mi Ari nebude mít za zlé, že jsem jí pejska vzala, ale dopadlo to dobře – servírovala jsem večeři a kdo by se trápil, když se může dosyta najíst, zavraždit plyšovou kachnu a usnout pod paniččiným křeslem?

 

Neohroženost:))

 

 

 

Takže dnes se jen směju a zvědavě se ptám: pamatujete se, kdy vás vaše zvěř opravdu překvapila, když se při normálním životě či lumpárnách zachovala tak, jak byste to nikdy nečekali?

Já bych třeba nevěřila, že holky jen tak snesou na zahradě cizího psa. Fenu by nepustily, to vím.

A pro bezzvířecí lidi a každého, kdo bude mít hezkou historku, rozšiřuju téma nečekaného chování i na děti či jiné příbuzné a známé. Pište, povídejte, bude legrace to číst:))

 

Aktualizováno: 17.3.2015 — 21:49

41 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Denise před časem navštěvovala na zahradě jackrussell teriérka Julie. Poprvé jsem se zdráhala uvěřit vlastním očím, když jsem zjistila, že mám najednou 2 psy. 🙂 Pak jsme zjistili, že se Julie protahuje miniaturní škvírkou v (našem) plotě. Muž škvíru utěsnil, protože jsme měli přece jen i jinou práci než vracet Jůlinku majitelům, kterým navíc bylo celkem jedno, že jim někde trajdá pes. Jenže ona byla fikaná – když nemohla přes zahradu, počkala si, až půjdeme s Denisem ven a vešla k nám hlavními dveřmi! (chuckle) Jako dáma, naprosto nevzrušeně.
  Teď už Jůlinku nevídáme, ani nemám chuť se zeptat, kam se poděla.
  Tak se mi zdá, že už jsem to jednou vyprávěla, (tmi) ale tahle příhoda byla první, co mě k tématu okamžitě napadla.

 2. Dede, moc jsem se pri cteni nasmala. Jako napr.: „Koukej paničko, co mám! Našla jsem si pejska! Opravdovýho pejska! Na hraní!“ (inlove) I kdyz chapu, ze Ari musi byt nekdy napor na nervy. (sweat)

  1. Někdy je, ale ona je tak plná života, radosti a lásky (tomu kolemjdoucí neuvěří:)), že jí to odpustíš 🙂 Ona je Daník s vlčím ostřím (chuckle)

 3. Jsem to psala na začátku února na Hady: někdo u nás zvonil, za dveřmi u bytu.ne dole u vchodu do baráku. A já jdu ke dveřím a říkám : „Kdo to může bejt?“
  A Pitina povídá: „VRAH!“
  Tak mne překvapila, že jsem neotevřela! :blbej:

  1. Chichi, představuju si, jak je to nevinnej soused, kterej si zabouchnul a hledá pomoc! (chuckle)

   1. Dede, nebyl,já se koukla opatrně kukátkem. chlap to byl,ale cizej…možná nějakej dealer..no,co kdyby měla Pitina pravdu…sichr je sichr.

    1. Jednou , za mladších let, jsem šla domů a z domu vyletěli nějací chlapi a za nimi naše 1. boxina Denynka,velká jako stodola, která je pěkně hnala. Na schodech stála moje malinká babička a smála se na celé kolo, prý jí přišli přít popeláři šťastná Nový rok. 🙂

 4. Trixie nás překvapila – novou zábavou. V neděli s ní většinou chodíme k lesu (odkud je Woody). Je před ním velké parkoviště u budov, v neděli zavřených, takže ticho, prázdno a Trixie může běhat volně. U parkoviště stojí veliký odpadový kontejner. Když jsme se tuhle neděli vraceli po procházce k autu, všimla jsem si, že nad okrajem kontejneru poskakuje velký žlutý, nafouknutý blaónek, stužkou zachycený o okraj.
  Tak jsem pro něj došla, dát ho Trixie, abych viděla, jak bude reagovat (nikdy nafouklý balonek neviděla). Zprvu jen koukala, jak se zlehka povaloval po parkovišti (bylo skoro bezvětří). Ale když jsem do balonku kopla a on se více nadnesl, to už ji zaujalo. Rozeběhla se za ním a nejprve ho zvesela čumákem jen popstrkovala. Ale pak se najednou rozparádila, chvilku ho honila po parkovišti a „zápasila“ s ním, než ho nakonec prokousla. Rány se sice trochu zalekla, jakoby jí překvapilo, co se stalo, ale pak popadla ty splasklé zbytky a začala s nimi třepat, jako to dělá s každou hračkou. Šla jsem se podívat do kontejneru, jestli tam náhodou není ještě jeden. A v útrobách jinak prázdného kontejnéru jich tam byly plné tři velké pytle, nejméně tucet, žluto-bílých balónků. Asi byla oslava, pak nevěděli co s balonky, tak je nacpali do pytlů a vyhodili. Pytle jsem vytáhla a následující snad čtvrt hodinu jsme Trixie házeli a kopali balonky, které ona po celém parkovišti s nadšením honila a rdousila. U některých balónků se stužky zašmodrchaly a tak jsem Trixie hodili „dvojici“, což jí ještě více rozvášnilo. Pokaždé, když balonek „vypustil duši“, Trixie na nej bafla a pelášila za dalším. Až nás mrzelo, že balonků bylo jen tak málo. Když došly, začala jsem ty potrhané zbytky sbírat. Jenže to se Trixie vůbec nelíbilo, sotva jsem kousek sebrala, tahala mi ho z ruky – „já si je zakousla, jsou celé moje, nedám“. Pak kousky začal sbírat i manžel a chudák Trixie protestně přebíhala od jednoho k truhému, jen funěla. Nakonec jsem jí z části zbytků udělala hromádku, ona co nejvíce kousků nabrala vítězně do tlamky a pyšně si tu svoji gumvou střapatou trofej odnášela do auta. No a já mohla konečně v klidu posbírat a vyhodit ostatní zbytky roztroušené po parkovišti. Teď uvažujeme, že budeme muset nakoupit a nafouknout zásobu balonků, aby měla Trixie i doma na zahradě občas zábavu.

  1. Zkuste jí pořídit kopačák, vydrží o něco dýl.
   Balony všeho druhu milovala Penny, naučila jsem ji právě i fotbal s míčem dost velkým, aby jí nevešel do tlamy – bušila do něj packama a čumákem. Vydržel vždycky pár let, pak se jí povedlo se mu dodrápat na duši. 🙂

   1. Kopací mičudy měla Trixie dvě – plastickou a koženou. Honila je, když jsem jí je kopla, ale tak 2x, 3x, pak jí to přestalo bavit, teď má stale tu koženou na své zahradě, občas jí ji kopnu, ale nic moc. Trixie u balónků bavilo právě to, že samy od sebe lehce poskakovaly, poletovaly po parkovišti, prostě jako živé. Také některé balonky nejprve hrudí „zalehla“, když ji podklouzly, čumákem je „nakopla“ a pak prokousla 🙂 No byla to legrace pro všechny zůsastněné a Trixie byla vyhoněná víc, než jindy. Také žíznivě vyžunkla plnou misku vody 🙂

    1. Aha, tak to jo, to ji na tom baví něco jinýho než Penušku. 🙂
     Donda tuhle úžasně blbnula s tenisákem na gumičce. Bavilo ji, že skákal jinam, než čekala.
     (Melly naopak rychle přišla na to, že se tenisák jednou odrazí a pak se sám vrátí. Takže v téhle hře měla Melly víc bodů za ulovení než rychlejší a obratnější Donda.)
     Možná by bavil Trixinku taky?

  2. Maričko, je skvělé, když člověk náhodou najde něco, co jeho zvířecího kamaráda nadchne a navíc to není ani zakázané ani zdraví škodlivé (inlove)

   Jinak kopací míče, i ty kožené, Kazan likvidoval tak do deseti minut – nezapomenutelná scéna byla, když jeden našel na hřišti a tak spěchal, aby se ho zmocnil (tušil, že když není jeho, tak mu ho nedopřeju:)), až se mu míč napíchl na horní tesák (koženej míč!) a chudák Kazan zůstal s otevřenou hubou a míč nechtěl jít dolů. Musela jsem ho vysvobodit. Ovšem lásku k míčům neztratil, jen jsme doma vždycky mívali „fujtajksl“, aneb míč prokousnutej 😛

 5. Mě kdysi překvapil můj první a nejstarší kocour Matýsek. Přišel k nám, když mu byly tři měsíce, a pár let si žil jako jedináček. Pak se na zahradě objevil starý a nemocný kocour Pepíček no a jak jinak, skončil u nás jako Matýskův parťák. Dali jsme ho v rámci možností do kupy, Pepča byl šťastný, že má domov, jídlo, teplo a mazleníčko. Byl by se přátelil i s Matýskem, ale ten, truhlík, se ho hrozně bál. Utíkal před ním, stranil se ho, jak to šlo, nikdy s ním nebyl na jednom místě. Pak Pepíček onemocněl. Bylo to vážné, nedalo se to léčit a pomaloučku to spělo ke konci. Několik týdnů před smrtí byl Pepíček už takový unavený, spavý, hodně odpočíval na polštářích u topení. A Matýsek, který by se k němu dřív ani nepřiblížil, si najednou začal lehat vedle těch polštářů a trávil tam prakticky celou dobu, co tam Pepča vždycky ležel. Jako by věděl, co se děje, a jako by ho hlídal. Nebo spíš asi to věděl a asi ho skutečně hlídal. Těžko říct, co se těm dvěma kocourům honilo hlavou, ale dojímalo mě to. Není to sice žádná veselá historka, ale stála za to.
  Matýskovi už je jedenáct let.

  1. Nenechal Pepíčka čekat na duhový most samotného… (h) Empatie u zvířat umí být nádherná – i když se v některých situacích chovají pro nás lidi jakoby bezcitně. Tím např. myslím, když matka usmrtí nebo opustí neživotaschopné mládě…

    1. mají rozum..to jen my, zachraňujeme ty novorozence, co se bez naší pomoci až do smrti neobejdou.

 6. Naša Jackie je v medzipsích vzťahoch tak trochu asociál. Psov si v lepšom prípade nevšíma, fenky provokuje, hlavne veľké (čím väčšie, tým viac). U bráchovho suseda býva Keny, bastardík, ktorý vyzerá ako kríženec jazvečíka, šeltie a bohviečoho ešte. Keny je strašný dobrotisko, vďačný za každé pohladenie, ale je tulák, lebo jeho páničkovia si ho moc nevšímajú. Aj keď je nízky, je určite aj trojnásobne väčší od Jackie, ale tá ho má úplne omotaného okolo packy. Keny sa jej korí ako kráľovnej zo Sáby, nič si k nej nedovolí a za
  každý pokus o zblíženie ho mylady sprdne pod čiernu zem. Druhého poddaného má v psíkovi u babky mojej švagrovej, ktorá býva na tej istej dedine a švagrová u nej vyrástla. Babka psíka menom Puco adoptovala už ako dospelého od miestneho kamenára, kde mal teda tvrdú službu a nebudem sa k tomu radšej ani viac vyjadrovať, len toľko poviem, že presťahovaním sa k babke si Puco značne polepšil. Je to tiež dlhosrstý strapatý podvraťáčik,
  len je vyšší a štíhlejší ako Keny. No a hoci Puco je u babky doma, tak keď naši prídu k babke na návštevu aj s Jackie, tá ho na jeho vlastnom dvore preháňa, komanduje a k nikomu zo svojej rodiny nepustí, aby ho nemali šancu ani poškrabkať za ušami, no ešte to tak! Keď sa to náhodou niekomu podarí, stropí žiarlivú scénu s piskľavým
  štekotom. A keď sa ide dnu do domu, stráži naježená pred dverami a vrčí na neho: ty tam pôjdeš len cez moju mŕtvolu, teraz sú tam MOJI ľudia! (voľne preložené) Je to proste jedno prerastené ego v krpatej psici 😀
  A už som tu písala, ako našich mladých najviac šokovala tým, že keď ju omylom vymkli na ulici, štekaním sa pýtala domov, namiesto aby išla na vandrovku, ako predtým. I usúdili sme, že už možno dostáva čosi ako stopy rozumu, trdlo naše … (inlove)

  1. Jackie je čubinka, co bys chtěla (inlove) A správná čubka (nemyslím to jako nadávku:)) má svoje hodnoty srovnaný! (chuckle)

 7. Psí myšlenkové pochody mě překvapily zrovna včera. Jsem nemocná, takže psi už pět dní nikde pořádně nebyli, jen kolem baráku vyčůrat a zase domů. Fenka mi dala jasně najevo, co si o tomhle šlendriánu myslí – při venčení se přidala k sousedovi, který zrovna nastupoval do auta, a jednoznačně mu sdělila, že nastupuje s ním, pojede s ním na výlet a nějaká panička, která si támhle huláká „ke mně“, jí je zcela ukradená 😀 Normálně poslouchá na slovo.

  1. Lamo, soucím s tebou – to jsem byla zrovna uprostřed své chorobné fáze (psi nevyběhaní, samozřejmě) a tak mi holky zdrhly během vycházky. ne na moc dlouho, ale když je ti zle, tak je dlouho všechno. Jak jsem se dozvěděla od lidí, kteří je viděli, tak si prostě oběhly náš obvyklý vycházkový okruh (neutekly za zvěří), když se panička šourala jen na dohled od auta. Měl jsem vztek, ale na druhou stranu jsem je chápala. Takže pokud ti fenka s tím sousedem neodjela, tak je to pořá ještě dobrý! (inlove) No a ať je ti líp!

 8. Mě nejvíc překvapilo, když první pes našeho domu cíleně ochočil kotě. On vyrůstal s kočkami. K těm prvním měl respekt, byly dospělé, když přišel, pozdější dva koucourky měl pak velmi rád (jenže první se ztratil neznámo kam a druhý umřel na nějakou hnusnou kočičí nakažlivou nemoc). Cizí kočky ze zahrady poctivě vyháněl, ale pokud kočce při skoku na plot podjely packy, cvaknul jí zubama za zadkem naprázdno, takže zloba v tom nebyla. Jenže domácí kočky zrovna nějak nebyly, nebo se nekamarádily a on byl smutný a taky stárnul a bolely ho nožičky. Pak jsme začali pozorovat, jak se u něj ve výběhu pohybuje kotě. Evidentně bojácné, kontrolovalo, jestli nevidí pána domu (ten ležel, ani nedutal, jen uši mu občas střihly) a šlo mu vyjídat misku. On pán moc nepapal, hodně mu tam zbývalo, ani to jedno kotě nemohlo sníst. Pes věděl, že se ho kotě bojí, bylo to vidět, ale postupně se vyskytoval blíž a blíž u jídla, pak se i občas pohnul no a nakonec bydleli v boudě (a garáži) spolu :). Pak kocour vyfasoval vlastní misky a kočičí konzervy, později i veterinární průkazku a nakonec se stal kocourem domácím. Nakonec ho zdědilo nové štěně, ale ta láska už to nebyla. Dneska už je za duhou i se svým strýčkem, který díky kocourkovi výrazně omládnul.

 9. Na té poslední fotce vypadá Ari jako takový nevinný spící vlček (inlove) Třeba si nechává zdát o SVÉM maltézáčkovi 🙂
  Překvapivých zážitků je určitě daleko víc, než na které si teď vzpomenu. První mi na mysl přichází ten s Bertíkem. Bertík byl náš první pes, panelákový pes, který venku chodil jenom na vodítku. Byl strašně hodný, nebláznil z háravých fen a na chalupě ze zahrady neutíkal. Prostě úžasný pes. Jednou v létě jsme opravovali na chalupě plot. Byl tam takový nižší, provizorní, ale pořád se zdál dost vysoký a psem nepřeskočitelný. I nechali jsme k večeru psa na zahradě, protože bylo teplo a krásně, a odešli jsme do hospody. Nějakou dobu jsme tam seděli a popíjeli, když tu náhle se ve dveřích objevil Bertík a radostným kňučením nás začal vítat. Když jsme ho nevzali s sebou, tak za námi prostě přišel sám (chuckle) (h)

  1. Ivano, prostě jste překročili míru i u hodného psa – jít do hospody bez něj, nota bene. když bylo krásně. Tak to Bertík napravil (chuckle)
   Jo máš překrásnej článek na Zvířetníku – a ty obrázky! Já jen dnes poletuju (kromě jiného nám dělají omítku, přivezli dřevo, sekačka byla v opravě a bylo třeba ji vyzvednout a chcíplo mi rádio) a teprve te´d mám jakž takž hotovo, abych si mohla povídat 🙂

   1. Moc děkuji 🙂 Já vůbec nečekala, že něco jako deník polního křečka bude mít takový ohlas. 🙂

   2. To jsme na tom skoro stejně. Dneska nám stavěli lešení a začnou nám otloukat starou omítku. A tak mám po starosti s velikonočním úklidem.
    Legy má asi x-tou pubertu

 10. Hm, zožralo mi to niekde môj prvý komentár, tak skúsim znova…
  Môj prvý pes Brett, skorojazvečík, ktorého som mala ako dieťa, býval do cca piatich rokov tak trochu zdrhací. Ono to zase nebol taký problém, vtedy ešte nebolo toľko áut ako teraz, a on sa vždy vrátil do predzáhradky, kde zdvorilo čakal, kým si ho vyzdvihneme. Obvykle to stihol skôr, ako ja, takže ho domov zobrala mama a mňa potom čakala na balkóne s hláškou „už je doma“.
  Raz ma ale čakalo prekvapenie v podobe „už je v predzáhradke, ale domov ho nevezmem, vybav si to s ním“. Mno, neviem ako a prečo, ale Brett si doviedol dvoch kamošov – chrty saluki, veľké ako stodola, ktoré sa tvárili, že budú s ním bývať u nás. Nedivím sa, že mama túto trojicu odmietla ubytovať. Netušila som, komu chrty patria, tak som sa len toho nášho opýtala, že kde ich ukradol.
  Na moje prekvapenie nás Brett doviedol do vilky asi 30 minút chôdze od nás, chrty šli spokojne s nami a vo vilke sme ich odovzdali už mierne znepokojenej paničke. Netuším, ako Brett pochopil, čo od neho chcem. Táto príhoda sa u nás spomína už viac ako 20 rokov.

 11. Mě překvapil Očko,docela dost.
  Měli jsme odjíždět na prodloužený víkend a kočko měla opatrovat neteř.Nachystala jsem kapsičky,granulky a neteř byla poučena kolik čeho vydávat.Kočičáci mohli vycházet ven.Odjížděli jsme ve čtvrtek ráno a vrátili jsme se v neděli po obědě.Doma mě přivítala jen Čiči,Očko nebyl.Neteř říkala,že jídlo téměř nemizelo.Tak jsem začala panikařit,že Očko zmizel.No a když jsem asi tak hodinu po příjezdu došla do ložnice,slyšela jsem ze skřínš šramot a mňouknutí.A od Očko,byl v té skříni zavřený po celou dobu co jsme byli pryč.Nic mu nebylo,ani ve skříni nic neudělal,jen tam byla sposta chlupů a stažené oblečení z ramínek jak se snažil dostat ven.Od té doby kontroluji zda není někde zavřený,on totiž jak vidí pootevřeno,hned proniká dovnitř.

 12. U protějšího domu je zahrada a v ní dva kříženci. Jelikož jsou hlavně na zahradě a málokdy venku, ořvávají každého, co jde kolem, pečlivě celou cestu kolem plotu. Strakatice měly snahu jim odpovídat, ale vysvětlila jsme jim, že to jsou uřvaní blbci a ony dvě nemusí. Od té doby procházejí kolem hrdě a div ne s čumákem nahoru, protože s takovýma ony se teda nebaví… 🙂

 13. Některé naše kočky nám taky občas připravily veselé chvilky. Namátkou Rozárka, když nám vypla teplou vodu, shodila radiobudik a zalila ho sklenicí vody,nebo skočila do bazénu a udělala mu do kožichu pár děr… Barbucha jí zdatně sekunduje, do bazénu skočil taky, oblbuje svatebčany (hlavně malé družičky, kolik už jich šlo na obřad špšpinavých), naposled si vyčíhal vhodný okamžik a šlohnul sousedům z rybníčku zlatou rybičku… Atd. Čeněk nám nejvíc zatopil, když se před lety na deset dní vypařil.
  Mimochodem, zrovna dnes je mu 15 let. Moc mu přeji ještě pár klidných dalších let. Je to můj mazel, ale to jsou vlastně všichni.

 14. Naši kočičáci se zatím jen tolerují, o lásce nemůže být řeč.

  Ale náš Fousín zřejmě slyší i do sna. Kočičák chrupe, tvrdě chrupe. Chci toho využít a dát najíst Hepince, aby se v klidu najedla a neměla čumák Fousína ve své misce. Do 2 vteřin od otevření víčka od GOURMETKY v kuchyni, mám za paty vrkajícího kocoura.

  A tuhle mě rozesmál 4,5 letý vnouček Samík. Byl u nás o víkendu. V neděli mu říkám, aby se šel sbalit, že maminka si při něj už přišla.
  A on na to : “ To zas bude nuda „.
  Já ho chápu. Táta, děda i babi se mu v Plzni pořád věnují. Vymýšlejí aktivity, kupují dárečky. A doma u maminky a druhého táty je ta výchova. Ale rozesmálo mě to.
  Bylo to tak bezprostřední.

  Míša

  1. Tak to má byť (f) .
   Rodičia sú na to, aby deti vychovávali, starí rodičia sú na to, aby ich rozmaznávali (dap) .

 15. naše Nastěnka miluje barzoje Atreje z ranče, on ji má taky rád ale má trochu lufty z Terryho, a ještě má ráda borderáčka zaplotového, kolem kterého chodíme ovšem málokdy neb je to dál a navíc cesta zpátky je dokopce a mě se nechce tlačit kočár 🙂 ale tudle jsme tama šli a Nastik jak zdrhala se pozdravit, dřív než dojde i Terry a legraci pokazí protože kluci se na sebe prsí 🙂

 16. No podľa tej fotky sa mi nezdá, že by Ari spala „pod paniččiným kreslem“ 🙂 . Skôr to bude tak, že pod kreslom bude spať panička (inlove) . Ale čo by sme neurobili pre našich plyšákov…

  Tieto medzipsie „lásky“ sú neraz pozoruhodné : čierny NO Dinko mal frajerku malú bielu pudlicu, 40-kilová obézna rotwailerka Bety bola zamilovaná do malého bieleho špica ( keď sa spolu hrali, zvalila ho na zem, zaľahla a ožužlávala – malý si to očividne užíval).

  Naposledy ma prekvapil Minuš, keď mi ráno o štvrtej potiahol okuliare a hral sa s nimi.
  Zobudil ma ešte pred 04:00, lebo chudáčik bol na smrť vyhladovaný. Ak by som nevstala a OKAMŽITE mu nedala mäsíčko, tak by zomrel od hladu. Nuž som naplnila mištičku a zaliezla späť do postele. Zvyčajne, keď sa ráno napapá, tak zalezie do postele aj on. Ale tentoraz sa ozýval šramot od PC stolíka, potom som začula ľahké buchnutie a nasledovali zvuky prehadzovania ľahkého predmetu. V presvedčení, že Minuš mi zasa potiahol tužku (mám vedľa PC zápisník a obyčajnú tužku) som sa neobťažovala vstať a ukončiť jeho alotrium. Až keď som normálne, približne o 07:00 vstala a hľadala svoje okuliare, našla som ich „zaškrtené“ na zemi. Keby som ich nezbadala a stúpila na ne … 🙁

 17. V jedné zahradě bydlí labroš s velice špatnýma tlapama. Ten pes chodí prakticky po kotníkách.
  Moje holky se do něj zamilovaly. Chodí se s ním pusinkovat přes plot.
  Plot jsou takové ty kovové tyče, co je mezi nimi místo akorát na prolezení jednoho štěněte.
  Hádejte dvakrát, co dělala malinkatá Donda, dokud se tam vešla?
  Ano, správně. A pak se škrábala na betonový soklík toho plotu, vyšší než ona celá i s ocáskem (tehdy dávno).
  Co udělal labroš, když viděl, jak se to pitomé štěně strašlivě snaží poslechnout a přijít ke mně?
  Nejdřív jí podložil vlastní tělo, a když na něj odmítala vylézt, vyšťouchal tu čtyřkilovou budoucí kólii na sokl čumákem. (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN