BTW: Jaro v drápech

0310dar2_1Když už se nám tu konečně pořádně usalašil březen, rozhodla jsem se zatáhnout si do domu pár jarních kytek, když ty na zahradě se kvůli mrazivým nocím ne a ne zmátořit. Cestou ze špitálu jsem si koupila narcisky a tulipány, dnes to byly macešky.

 

Narcisky a tulipány jsem dala mezi okna, macešky do truhlíků pod Matterhorn. Hezky jsem si s nimi pohrála, dostaly čerstvý substrát, jemně jsem je zalila. Kvítkům to na pískovci slušelo a já se zasnila při představě, jaká to bude krása, až se z kamenné pustiny nového zahradního projektu stane příslušně obrostlá skalka.

 

Jaro v kuchyni:))

Jaro v kuchyni:))

 

A pak odjela na obecní úřad, kde jsem měla práci. Vrátila jsem se asi za hodinu, zatočila s autem do vrat a stačil mi jediný pohled, abych zařvala: „Ta bestie zatracená! Přetrhnu ji jak hada!“ Pečlivě zasazené macešky z truhlíku č. 2 byly vyhrabané, na původním místě se udržela jediná. A co bylo příznačné, vítala mě jen Berry. „Kde je ten bílej poděs?“ zavrčela jsem.

 

Květiny pod Matterhornem

Květiny pod Matterhornem

 

„Nevím,“ pravila Berry důstojně a opřela si svatozář o moje koleno. Než jsem se stihla ujistit, že kytky jsou více méně celé, přiřítil se bílej delikvent, v hubě stylový růžový míček, hop a skok a to máme ale dneska hezkej den, co? „Kdo vyhrabal ty kytky, nevíš náhodou?“ tážu se důrazně.

 

A jaký byly...

A jaký byly…

 

„Kytky? Jaký kytky? Já jsem neviděla žádný kytky! Ale mohla bys mi hodit míček, co myslíš?“ Nohy jí pomalu přestávaly tancovat, protože jí došlo, že se zlobím, byť poctivě nechápala proč. Povzdechla jsem si. Kdybych ji chytla přímo při nepleše a zahřměla zákaz, fungovalo by to bezvadně.  Teď už nemělo cenu vyvádět.

 

Kytky! Ty s nima ale naděláš:P

Kytky! Ty s nima ale naděláš:P (Ari se zrovna olizovala, když jsem ji fotila – a získala tak skutečně ďábelský výraz:))

 

A tak jsem za starostlivé asistence zvědavého bílého čenichu kytky zase zasadila a pro jistotu vzala holky domů. Konec konců, sezóna teprve začíná a Ari už po svých druhých narozeninách mívá záblesky jakéhosi rozumu. Třeba si už svoje letos odhrabala… A pak mě napadlo, že těch pokušení na Ari číhá víc. Vždyť jsem s maceškami koupila i novou plastovou zahraní konev!

Tak jsem nelenila a šla konev uložit do garáže. Ale v duchu jsem jásala – pokud nadávám kvůli vyhrabaným kytkám a schovávám konev, tak je to jasné: jaro je už definitivně tady:))

 

A tak se dnes ptám: Jak vítáte jary vy? S kytičkami? Jarními botkami a oblečením? Výletem do přírody? Co potěší vaši duši po šedivé zimě?:))

Aktualizováno: 9.3.2015 — 21:30

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ještě nerozkvetlé tulipány mi něco v zemi useklo ( řez jako od nože ) v délce 6 metrů.Jsem z toho smutná.

 2. Náš maxičinžák funguje ako tepelná ochrana pred jarnými mrazíkmi. Takže už 2.5 týždňa máme snežienky, niečo vyše týždňa krokusy a už zo zeme vytŕčajú aj narcisky (f) .
  V posledných dňoch bolo teplo asi tak + 12C, čo sa odráža od budovy a znásobuje.
  Meteorológovia predpovedajú ochladenie, ale dúfajme, že to naše kvietky vydržia (sun) .
  Minule dávali v TN, že v Bratislave sa v JANUÁRI (leden) vyliahli 4 malé sovičky. Vtáčiky sa majú k svetu a uprostred marca by už mali opustiť hniezdo.
  Podľa ornitológov je to neobvyklé, ale môže za to veľmi mierna zima a dostatok hlodavcov .

  1. Mikroklima fakt funguje, milá Yetti – a nejen u činžáku 🙂 I moje macešky těží z polohy na více méně uzavřeném dvorku, i když bez asfaltu kolem je tepelný efekt menší, než by mohl být 🙂 Tak to avizované ochlazení snad i tvoje kvítka zvládnou (wave)

   A vážně sovičky? V lednu? Ty tedy ale mají studený odchov (angel)

   1. Keď ich natočili,už sa preperovali, vyzerali ako plyšáci, boli veľmi milé, keď “ koukali jako súva z duba“ 🙂

 3. Pro mě opravdové jaro nastává, když si koupím první jarní kytky, k čemuž mě letos inspirovala Matylda a její nádherné fotky primulí. Koupila jsem primule, jak jinak. 🙂 Dále se jaro projeví tím, že si místo zimní bundy vezmu jarní.
  Výlety do přírody mám ráda, ale ty podnikám celoročně. (toivo)

  1. Máš pravdu s tou bundou, milá Hančo – ale v tuto dobu mám po ruce jak tenkou, tak zimní. Ani u nás ještě není úplně rozhodnuto, že teplo vítězí 🙂

 4. DEDE, ARI JE ASPOŇ PEJSEK, ALE KDYŽ NAŠE VĚRA VLONI SÁZELA KYTIČKY S ADÉLKOU ZA ZÁDY, BYLA TO FAKT PRÁCE ZCELA MARNÁ. sTAČIL MOMENT NEPOZORNOSTI, ABY TO, CO MÁMA VYSADILA ADÉLKA VZÁPĚTÍ NEVYTRHLA , NEZNIČILA A NEZAHODILA DO KOLEČKA K PLEVELU. dCEŘI DALO VELICE MOC PRÁCE, ABY ADÉLCE VYSVĚTLILA, PROČ TO TAKZO DĚLAT NEMŮŽE. MALÉ ZAHRADNICI SE TĚŽKO VYSVĚTLOVALO, ŽE TY KYTIČKY FAKT NEJSOU PLEVEL

  1. JAK VYSVĚTLOVALO??? MĚ ZA TOHLE TETA DALA PŘES RUCE PROUTKEM A CHÁPALA JSEM TO HNED.A TO MI BYLY ASI 3 ROKY.

   1. No jǒ, teta nebyla sluníčkovej člověk 😉 Teď na to musíš jít opatrně, abys náhodou neublížila křehké dětské dušičce. Dodnes si pamatuju jak jsem dostala nařezáno, když jsem příborovým nožem opižlala jablůňku u dědy na zahradě. Musela jsem mít kolem těch tří let, bydleli jsme u babičky, než se narodil brácha (v mých třech letech).

 5. No k nám už se jaro vrátilo asi před dvěma týdny, teď v půl jedné odp. je venku +24. Možná se ještě několikrát trochu ochladí (hlavně na noc), ale teplo už se u nás zřejmě usadilo. Všimla jsem si, že začíná rozkvétat žlutý jasmín nad bazénem a ptáci hnízdí. Manžel mi už také zryl záhon a asi se brzy vypravím do obchodu na nákup sazenic paprik a rajčat. Vždycky mi tam oči přecházejí nad spoustou krásných závěsných květin, ale už jsem se naučila pokušení odolat. Dříve jsem ty krásy kupovala, ale nikdy nevydržely dostatečně dlouho za ty peníze, co jsem tam při nákupu nechala. Tady se může teplota vyhoupnout na +30 i víc během několika dnů a pak přežije pouze to, co je v zemi, která chladí kořeny. Stačí na zavěšenou krásu třeba den, dva zapomenout se zalitím a zajde. V Německu jsem měla – jako skoro všichni – na vnějších parapetech oken truhlíky a přestože sem nikdy nedokázala mít jejich typické květinové hrozny visící dolů, pelargonie i petunie jsem měla hezké. Truhlíkovou parádu jsem zkusila první rok i tady – sice nemáme vnější parapety (jen uzoučké) , ale truhlíky jsem stavěla na zem. Neuspěla jsem. Kytky mi ani ve velkých kameninových květináčích nevydrží víc jak dva, tři roky, pak vymřou. Takže se postupně dopracovávám k „cykasové parádě“. Sice je to jednobarevná okrasa, ale téhle rostlině se tu daří skvěle. Letos můj záhon jarně lemovaly nádherné narcisy, byly jich tam stovky, nejvíce, co pamatuji (určitě jim pomohlo rozsazení před dvěma či třemi roky). Začaly kvést začátkem února a teprve teď začínají postupně usychat.

  Všem marodům přeji brzké uzdravení !!!!

  1. Tedy Maričko, u vás začíná jaro, jako u nás léto! Jen tou dobou nedokvétají narcisky, ale rozkvétají růže (chuckle)

   Tvoje cykasy se mi moc líbí a chápu potíž se závěsnými květináči. Já taky stůňu na závěsné květináče, leč mohu je mít zavěšené jen v vrbě a jakmile ta s létem zhoustne, mají kytky málo světla. Jinak to vypadá moc hezky – kudrnatá vrba s přistřiženým čírem a s náušnicemi z červených převislých muškátů:))

 6. Po sedivej zime ma nepotesi nic, pretoze je mi smutno po tej sedivej zime a jej dlhych veceroch. uz sa tesim na november.

  1. Milá Alenisko, nezoufej! Jako pro nás světlomilce konečně přicházejí dlouhé dny, tak ty se zase dočkáš těch krátkých (inlove)
   I když já sama ze sebe se raduju ze světla, umím pochopit, když to má někdo obráceně:))

 7. No, já tam sice ještě nebydlim, ale co kdybych si na nový balkon koupila nějakou jarní kytičku? Jenže jestli bude mrznout, tak by asi zmrzla, co? Zalévání by se zvládlo, jezdíme tam aspoň dvakrát do týdne, to není jako v létě, kdy všechno hned uschne. Mám, nemám? Možná počkám, až se přestěhujeme. U nás je jasné, kdy začne jaro. Protože se stěhujeme na jaře! Tedy první den, který je celý v astronomickém jaru. Mimochodem, jak je to vlastně dlouho, co nám začátek jara posunuli na 20.3.? Ale někdy během dne, takže kus dne je ještě zima.

  1. Karakal, ty kytky by asi vydržely, ale k čemu je ti kytička, kterou vlastně nevidíš? Počkej, až tam budete bydlet… 🙂

 8. My dva s MLP vítáme jaro v posteli, dostihl nás kašlací virus. Opíjíme se čajovou směsí PULMORAN s medem a citronem, prokládáme to paracetamolem. Venku je nádherně, v neděli jsem ještě byla v zahradnictví na výstavě kytiček 🙁 .

  1. Johó – takže u vás jsou momentálně postelové orgie?! Tak držím palce, ať opíjení a zobání brzo přestane a jste oba buď fit!
   A posílám aspoň jarní kytičky (f) (f) (f) (f)

  2. No potěš, já kašlu už víc jak měsíc. Nic moc na to nepomáhá, zkusila jsme léky i nevšímat si, momentálně jsem si k tomu přidala ještě rýmu.

    1. Jo, šílená, nemohla jsem mluvit 8 dní, jen slabounko šeptat. Včera se to trošku zlepšilo, už jsem vydala zvuk jak ze sudu, dneska občas řeknu nahlas dvě, tři slova. Mít doma něco na hlasové ovládání, jak je velmi oblíbené ve filmech, tak bych byla zastřelena nebo jinak zneškodněna, protože by mě to nepoznalo 😀

     1. Ivo, aspoň ty léky konečně zabraly… letos se ta chřipka fakt vyvedla.

      Ostatně, už víš, jestli je Fleur březí? Vím, žes říkala, že je nakrytá… 🙂

      1. Zítra je to 21.den po nakrytí, už se dá dělat UTZ, ale půjdu tam až za týden. Ona si ty prcky vždycky schovává až někde v krku, takže vet nic nevidí. No, jsem napnutá jak kšandy, pokud se zadařilo, jsou to na hodně dlouhou dobu poslední stěňata, Fleurka bude mít v červnu osm let, takže jí končí chovnost. Airu jsme neuchovnili, Ellie nebyla dobrá matka a navíc u její vnučky diagnostikovali dědičné onemocnění ledvin, takže Ellie je zřejmě přenašeč. Nemám na to svědomí, pustit do světa další štěňata s možným problémem…

  3. ALEX, VÍTEJ. JÁ TAKY CHCÍPU, ALE ZATÍM MOC NEKAŠLU. VČERA ODPOLEDNE ALE TEPLOTA VYLETĚLA NA SKORO39. SRAZILA JSEM JI PRO JISTOOTU OCTOVÝMI ZÁBALY NA RUCE I NOHY, ALE JEŠTĚ DOBŘE NENÍ. U NÁS CELÉ POSLEDNÍ DVA DNY SVÍTÍ NÁDHERNÉ SLUNKO A JE KOLEM 18°c, TAKŽE NIC KVŮLI CHCÍPU NESTÍHÁML AŽ BUDU FIT A BUDU MOC VEN. MÁ ZAS SNĚŽIT.AKYTIČKAMI SLAVÍM PŘÍCHOD JARA TAKY. MÁM UŽ DLOUHO ZASAZENÉ SKALKOVÉ TULIPÁNY A VYLEZLY I NÁDHERNĚ BAREVNÉ KROKUSKY, JEN BSNĚŽENKY MI LOETOS VŮBEC NEVYLEZLY. JE PODEZŘELÉ, ŽE NEVYLEZLY SNĚŽENKY. ALE KROKUSY MÁM VENKU VŠECHNY A KVETOU JAK O ŽIVOT.

   1. I TY BRUTE? TAK DLOUHO JSI VYDRŽELA A NAKONEC TĚ TO PŘECE JEN DOSTIHLO… TAK AŤ JSI BRZY ZDRAVÁ (inlove)

    JO A JÁ TAKY NEMÁM SNĚŽENKY, ŽÁDNÉ. NĚCO JE ASI SEŽRALO, STEJNĚ JAKO VĚTŠINU KROKUSŮ. KUPODIVU NARCISKY A TULIPÁNY PŘEŽILY – TEDY ASPOŇ NĚKTERÉ.

    1. JO, IJÁ, IJÁ. ZATÍM TO VYPADÁ DOCELA OBSTOJNĚ,ALE NECHCI NIC ZAKŘIKNOUT. TRPÍM ŘÍDKÝM PŘÍPADEM S HUSTÝM BĚHÁNÍM, ŽIVÍM SE SPÍŠ SUCHARY, ALE NĚCO SNÍST VŽDY MUSÍM KVŮLI INZULÍNU. DNESKAM JSEM MĚLA DEN BLBEC. RÁNO JSEM SE DOSLOVA POS…. V TOM STRESU A ZMATKU Z TÉHLE UDÁLOSTI JSEM ZAPOMNĚLA V KAPSA PODĚLANÝCH TEPLÁKŮ SVŮJ DVOUSIMKOVÝ ZÁNOVNÍ MOBIL.. JASNĚ, ŽE BYL VYPRÁN I S TEPLÁKY. ZATÍM NETUŠÍM, ZDA VŮBEC BUDE FUNGOVAT, PROTOŽE SE STÁLE JEŠTĚ ROZEBRANÝ NA PRVOČINITELE SUŠÍ NA TOPENÍ. ZKRÁTKA JSEM FAKTZ JAK PŘEVÁLCOVANÁ A DĚLÁM BLBINY. A JEŠTĚ SE TĚ, DEDE ZEPTÁM, ZDA TA ANTIBIOTIKA, CO TI ZPŮSOBILA TAKOVÉ PRUDKÉ POTÍŽE SE NÁHODOU ČIROU NEJMENOVALA CIPRINOL? TOHLE ATB JSWEM DOSTALA ASI PŘED PŮLROKEM A VYVOLALO TO U MNE STRAŠNĚ BOUŘLIVOU REAKCI. VŠE ZE MNE LÍTALO HORM I DOLEM, TLAK VYLÍTL NA NWSKUTWČNÝCH 200 NA 90, GLYKÉMI JSME NALAČNO MĚLA 21!! ZKRÁTKA HRŮZA A DĚS. PRÝ MI DOKTORO CHTĚL PROPSPĚT. TA ATB MĚLA BÝT ŠIROKOSPEKTRÁ A ŠETRNÁ. ZKRÁTKA CIPRINOL UŽ NIKDY VÍC!!

     1. LENKO, JÁ ATB NEMĚLA – JÁ JSEM MĚLA TU BLICÍ VIRÓZU, PAK TU KAŠLACÍ, PAK SE VRÁTILA TA BLICÍ A OD TOHO MI VZNIKL ZÁNĚT JINAK ZDRAVÝHO ŽLUČNÍKU (TEDY ŽÁDNÉ KAMENY A TAK). MUSÍM ŘÍCT, ŽE TAKHLE ZLE MI NEBYLO CO JSEM MĚLA KDYSI SALMONELÓZU. ATB SE NA TOHLE DÁVAJÍ JEN PŘED OPERACÍ A JAK TO BUDE U MĚ, TO ZJISTÍM ZÍTRA U DOKTORKY. ZATÍM MÁM HODNOTY CRP VÍC NEŽ DESETKRÁT VYŠŠÍ NEŽ JE NORMA, ALE DOUFÁM, ŽE TO ŘEPÍK TROCHU UMOŘÍ 🙂
      JINAK DOUFÁM, ŽE MOBIL ROZCHODÍŠ, BYŤ BY TO BYL TAK TROCHU ZÁZRAK… (angel)

      1. Mobil a dily k nemu komplet nalozit do suche ryze. Nejlepe zasunout primo do otevreneho pytliku s ryzi. Nechat tam cca 24 hodin. Dvakrat jsem takle rozchodila jeden telefon. Sucha ryze absorbuje vlhkost…..

       1. KAŠTÁNKU, MNOHOKRÁT DĚKUJU ZA CENNOU RADU. UŽ JE MOBIL ROZEBRÁN A ZAHRABÁN DO PYTLÍKU S RÝŽÍ, KTERÉ MÁM VŽDY DOMA DOSTI, BO MY RÝŽI OBA S MLP RÁDI. TO, ŽE RÝŽE DOBŘE ABSORBUJE VÍM, JELIKOŽ UŽ SPOUSTU LET DÁVÁM K SUŠENÝM JOUBÁM VŽDY HRSTKU RÝŘE. NIKDY MI TY SUŠENÝ HOUBY NEZVLHLY, ALE ZASTRČIT DO REJŽE ROZEBRANÝ VYPRANÝ(SICE NA KRÁTKÝ PROGRAM) MOBIL MNE FAKT NENAPADLO. JUŽ JSEMM SI TUHLE CENNOU RADU ULOŽILA MEZI MOUDROSTI PRO OBĚ DCERKY. MALÁ VNUČKA ADÉLKA, TA DOVEDE V NESTŘEŽENÝCH CHVILKÁCH UDĚLAT TAKY PĚKNÉ BLBINY.STEJNĚ SE TO STALO V ŠOKU Z TOHO „VOŇAVÉHO“ NADĚLENÍ VE VLASTNÍCH GATÍCH . ZÍTRA PODÁM REFERNECE, JAKÝ BYL ÚSPĚCH.

  4. Alex (inlove) , tak i na vás došlo? Lity lity, letos jsou chcípy děsivý. Tak ať jste brzy zdraví!

   Já jdu k doktorce zítra na kontrolu a jsem zvědavá, jak se mi daří bojovat se zánětem pouze za pomoci řepíku 😛

   1. DEDE, JAKÝ MÁŠ ZÁNĚT?NA KRK JE ŘEPÍK DOBRÝ, ALE POKUD MÁŠ ZÁNĚT VE ŽLUČNÍKU A JÁTRECH, CHCE TO ČERSTVÁ SEMÍNKA NEBO TINKTURU Z OSTROPESTŘCE MARIÁNSKÉHO. A Z OSTROPESTŘE NEDĚLAT ČAJ, VE VODĚ SE LÁTKY NEROZPUSTÍ, ALE JEN JE PODRTIT A POLYKAT PO LŘ ŽIČKÁCH. JEN NESMÍŠ MÍT TACHYKARDII, TA BY SDE S OSTROPESTŘECEM NESNE
    SLA.

 9. Dede, ja ani psa nemám a o jeden záhradnícky pokus na parapete som aj tak prišla. Ešte na starých oknách som mala dobré parapety a na obývačkovej strane na veľkom okne aj železnú ohrádku, aby truhlíky nepopadali. Raz som zasadila hľuzy veľkokvetých begónií a už som sa tešila na tie pestré farby. Zničili mi ich drozdy, každú jednu hľuzu vyhrabali a zeminu rozhádzali všade naokolo. Asi tá krásna čierna hlina bola neodolateľná, museli to hĺbkovo skontrolovať, či by sa tam nejaké dážďovky alebo pandravy nenašli 🙂 .
  Potom som vymenila okná a nové parapety už nie sú to pravé na kvety. Tak sa starám o záhon pod barákom a ten mi zase priebežne likvidujú iní dvojnožci. Ale už to aj tam lezie, ľaliovky (denivky) už vystrkujú zo zeme svetlozelené špičky (sun)

  1. Tedy Km, tomu říkám smůla! Že psí tlapy nebývají pro zahradu požehnáním, je celkem snadno představitelné, ale že ti truhlík zrejou k nepoznání kosáci… (chuckle)

   Mimochodem Martin se v neděli zase věnoval zenovému přemisťování zeminy – z krtin ji bral a jámy vyhrabané Ariberry zasypával. (wasntme) Copak výkopy krtků a myší nejsou nic zvláštního, ale proč se holky pokusily podkopat dřevník a sloup elektrického vedení, to fakt netuším (fubar)

 10. Mám slíbené macešky, Mušketýr mi slíbil, že je koupí, až do dotyčného obchodu půjde. Snad se jich letos dočkám 🙂 Jaro volám už několik let tak, že ke konci hnusné šedivé zimy si kupuju v supermarketech kytky tulipánů na stůl v kuchyni. Mám pak dojem, že příchod jara postrkuju usilovně vpřed 🙂

  1. To jsem zvědavá, jestli to Mušketýr zvládne aspoň do prvního jarního dne (chuckle)

   Řezané tulipány mám taky ráda, ale v teple od kamen mi obvykle strašně rychle odkvetou. Pokud jsou v kěvtináči a mezi oknama, tak se z nich raduju přece jen trochu déle 🙂

  2. macešky už u nás prodávají,v mém oblíbeném zahradnictví,mají je cca za 10-13 kaček…a barev, že zrak přechází

 11. Koupila jsem si takové drobné karafiátky /ne letos/ měly krásnou růžovofialovou barvu. Janě jsem říkala, že nikomu z toho nedám ani kousek. Šla jsem je sázet a položila vedle záhonku, že udělám jamku a nasypu krásnou zeminu. Když jsem se otočila tak náš had ušatej měl z toho nadělaných asi padesát nepoužitelných kousků. No, nezabila jsem ho.

  1. Už zadúhový špringeršpaniel Beny mojej kamošky tiež pomáhal v záhrade – ona sadila planty a Beníček ich za jej chrbtom priebežne vyhrabával a úhľadne ukladal vedľa brázdy (chuckle)

  2. Jejej Maruško, jak tě chápu! Na podzim mi takhle Ari „nastříhala nadrobno“ chryzantémy. Ona je na ně strašně vysazená, takže nakonec jsem měla květináš s koupenou chryzulí na střeše psí boudy – to byla ale paráda! 😛

 12. Dede, podla mna sa na to divas zo zleho uhla, Ari len chcela pomoct – akurat ma o idealnom vzhlade zahrady malinko odlisne predstavy 🙂
  U nas sa jar uz par dni prejavuje tym, ze pes sa pri dome tvari, ze tam nebyva. Vraj byva vonku. Tam to je vraj ovela lepsie, nez v tom dome, kde nebyva 🙂

 13. Ahoj Dede. Přesně, jak píše níže Ioanna. Čím déle je světlo, tím déle se dá být venku. A od toho se vše odvíjí. 🙂 No a já musím také začít už přemýšlet, jak letos rozvrhnout pěstění zeleniny. (Ovoce už je rozvrženo jako každý rok, mám 1 jabloň, 1 třešeň, 3 smrky a 1 borovici. „Ovoce“ druhých dvou jmenovaných ovšem pochopitelně nekonzumuji. 🙂

  1. Alasdaire, jsem taky člověk venkovní a ze světla se raduju velice velmi 🙂
   Jakou zeleninu pěstuješ? Pokud nemáš nějaký skleník, tak je asi ještě moc brzy, ne?
   Jinak, jak to zvládáš doma sám se všemi svými zraněními? Jde to? 🙂

   1. Ano Dede, je brzy, ale úvahy je nutno již zahájit. 😀 Pěstuji si papriky, rajčata, kedlubny, mrkev, hrášek, brambory, ředkvičky. Ale ne vždy a všechno, to se mi tam do užitkové části pozemku nevleze. Navíc, loni mi tam na to začaly chodit srnky, mrchy mlsné, ale opravil jsem plot. 😀 A k Tvé druhé otázce, tak, lehké to není, to víš. 🙁 Ale poradím si nějak, jako vždycky, jsem zvyklý. 🙂 Děkuji za optání. 🙂

    1. To jseš dost samozásobitel, člověče. 🙂 To je aspoň jídlo, z vlastního záhonu, mňam.
     Pohyb zvládneš. Časem to bude lepší a lepší. (h) Myslím na tebe.

     1. Já na Tebe, přesněji řečeno vás, taky. Co Tvé soukólií?

      Celkem jsem, mám chladný sklep a nejsou v něm myši. Tam se to vejde. Úrodu ze stromů obvykle napůl sním a napůl rozdám a ta zelenina je dobrá, v obchodě to stojí majlant a není to bůhvíco.

      1. Právě. Nejlepší rajče je čerstvě utržený. 🙂 (Už se děsně těším!!!)

       Soukólií bude chodit na soucvičák. Donda do velkejch a Melly do štěňat, abychom ji pořádně umazlili.

       1. Já taky, a nejen na rajčata, také třeba až si vykopu brambory, donesu domů, uvařím a dám se solí. Ale to je ještě fakt za dlouho. 😀

 14. V neděli bylo tak krásně, že jsme vyrazili na venčení k Rybničnímu zámečku. Vzpomínám, že před rokem jsem tam v březnu fotila jarní cvrčky, ale na ně přece jenom ještě není dost teplo, tak tentokrát nic. Ale vyfotila jsem si první letošní křivatec, na bezu vystrkují nesmělé prstíčky první lístky (ale jsou ještě zabarvené do hněda) a taky jsem potkala rozkvetlou hluchavku nachovou, ale tu jsem nefotila (shake) , protože jsem doufala, že jich bude víc. A Toya má báječný jarní sestřih a vypadá jak štěňátko a hopsala skoro jak za mlada (nod)

  1. Ukaž Toyu! (inlove) Jo a když ti to nebude proti mysli, dej sem někdy odkaz na svoje fotky… i když už nefotíš rok na vsi 🙂 stejně se ráda podívám – a nejen já, řekla bych (wave)

 15. Jaro sice už nakukuje DEDE, ale já pořád mám v mysli to staré české přísloví : “ Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem. “

  Také jsem si koupila narcisky do práce, aby se mi lépe pracovalo.

  Když ještě žil Honásek, tak u nás žadná kytka neobstála. On každou okousal. Častokrát jsme ho přistihli, jak zamilovaně kouká na tulipány ve váze. A v noci na ně podnikl výpad. Jednou jsem ho načapala jak v noci balancuje na televizi a chystá se tulipán ukousnout. Jak mě zmerčil, nasadil výraz, já si jen chtěl přivonět.
  Fousín ani Hepinka to nedělají, takže teď kytičky přežijí.

  Fotka Ari s “ dabelským výrazem “ je nádherná. Ari je tam skvostná.

  Míša

  1. Míšo, rozesmála mě představa Honáska mlsně si měřícího vázu s tulipány… a pak se tvářícího, že já nic, já muzikant (rofl)

   Jo a na březen za kamny nezpomínám a statečně si v nich topím – jen ta kvítka si už k tomu přibalím 🙂

 16. Když je světlo dýl do večera, takže můžu víc courat s kóliema. 🙂
  Na kytičky teprv dojde, tady na ně nemám prostor, sem se vejdou jenom řezaný.
  I když… zvenku na parapet…
  Pokušiteli! 😀

  1. Parapet je vlastně na kytky předurčenej, ne? 🙂 Tedy pokud nemáš okna jako já, pak máš prd.

   Io, vážně jsi napsala Anzelma??? A mohla bych si ho přečíst, prosím, prosím? (blush)

   1. Vážně. Chceš si počkat na autorák? Bude tam mít ilustraci.

    Jestli máš takový ty bezparapetový okna, co takhle přitlouct truhlík na stěnu?

  1. Jé, Lukrécie vykvetla! (inlove) Díky Ri, to je moc pěkný jraní pozdrav. A koukla jsem albem samozřejmě dál a došla ke kachnímu rybníčku. Poslouchej… fakt ty zelený nejsou plastový??? 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN