BTW: Krutá zima

0122dar5_1„Kde jste, proboha, chodili?“ ptám se, a nevěřícně zírám na tu katastrofu. „Zaběhli jsme si na Zvičinu a zpátky!“ oznámil mi hrdě můj nejdražší a nevypadal, že by si všiml čehokoliv nepatřičného.

 

Můj pohled přejížděl z něho na psy, stále ještě navlečené v postrojích. Ze všech odkapávalo příznačně narudlé bahno. Nelhal, takto červená půda je skutečně pro Zvičinu charakteristická.

Zoufale jsem si povzdechla. Což o to, vyprat komplet jeho oblečení není problém, pračka to zvládne. Ale co se psy? Odmítám si cpát do sprcháče dlouhosrsté vlčáky – to bychom museli nakonec i vymalovat. A na zahradě už voda neteče.

 

Tak to má být prosím leden v podhůří Krkonoš...

Tak to má být prosím leden v podhůří Krkonoš…Co takhle posedět a podívat se do kraje?

 

Nakonec jsem je drbala na dvorku s pomocí houby a kýblů teplé vody. A prala jsem na dvakrát – v druhé várce byly psí ručníky a postroje. Jedna vycházka a pár hodin práce navíc. Co nadělám. Prostě máme zase krutou zimu.

Od začátku prosince prohledávám nejrůznější předpovědi počasí a pátrám po mrazivých dnech. Naděje však byla snad kromě tří dnů marná – pořád jsme byli v červených číslech! Jsou lidé, kteří se radují a tvrdí, že mají radši teplo. „Jaké teplo?“ ptám se.

 

Berry pije z bukové studánky, která by správně mela být zamrzlá...

Berry pije z bukové studánky, která by správně mela být zamrzlá…

 

Neznám otravnější teploty, než interval od jednoho do pěti stupňů, zvlášť když do toho prší! A vzestup k deseti stupňům v prosinci nebo v lednu taky ničemu nepomůže. Jen bahnu. Bahno vydrží všechno. A my na venkově pak máme rodné hroudy brzy plné zuby – a to doslova.

Já vím, ve městě je líp, když je sucho nebo mokro, kdo by stál o mráz a sníh. Sníh se musí uklízet, kloužou chodníky a vůbec. Jenže příroda zimu a sníh potřebuje a víc, než jen malou ukázku dva týdny po Vánocích. Loni nebyl sníh ani na horách, letos je jen málo. Zase bude chybět voda ve studních.

 

Vidíte, že není! Prý leden...

Vidíte, že není! Prý leden…

 

Bože, jak toužím po mrazivých dnech! I příroda by si užila pěknou sněhovou peřinu, která by při příležitostných oblevách maličko odtávala a sytila tak zásoby podzemních vod. Mráz by trošku zaplašil všudypřítomné viry, a kdo ví, třeba by příští rok nebylo tolik klíšťat a slimáků.

Po Vánocích jsme chvíli zimu měli a byla to krása! Užívala jsem si každý den. Jenže co to jsou dva týdny proti potřebným dvěma měsícům? A tak zaklínám počasí a pročítám všechny dostupné předpovědi, jestli aspoň někdo si nemyslí, že by zima mohla přijít.

 

Buk, který má ve svých patách studánku... a kde je aspoň troška sněhu, ha?

Buk, který má ve svých patách studánku… a kde je aspoň troška sněhu, ha?

 

No, zatím to na to nevypadá, stále vítězí ten trapný teplotní interval 0-5 stupňů, minimálně přes den. Ale já se nevzdávám a v duchu prosím – aspoň ještě jednou dva týdny, ano?:))

 

Dnes se ptám velmi jednoduše: máte rádi zimu?:))

A pro ty, kdo nežijí jen na asfaltových chodnících a třeba mají i psy: jak se vyrovnáváte se všudypřítomným bahnem? Taky z něj šílíte?:))

A jedna jen tajně zašeptaná – opět cílená hlavně na rodiny se psy: taky vám to na podlaze zametání nezametání pořád křupe? (wasntme)

 

Ari zase zpozorněla - chystám si hlas "zupák 8" pro případ výskytu jakékoliv zvěře:))

Ari zase zpozorněla – chystám si hlas „zupák 8“ pro případ výskytu jakékoliv zvěře:))

Aktualizováno: 21.1.2015 — 20:51

80 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přidávám se k těm, co zoufale vyhlíží mráz.Při těch pár mrazivých dnech nám povyrostli dobytci (hlavně koně) snad o patnáct čísel. Bahna je místy po vršek holinek. Výběhy rozdupané, příští rok tam asi tráva neporoste,ovce a kozy zavřené, psi se porádně neproběhnou (venkovní psy po procházce koupat nemůžu, tak teplo zas není), slepice mají ubahněná i vajíčka, prasátka mají hromadu hnoje před kotcem (kolečko neprojede), od bláta jsou i naštvané znechucené kočky (a postele a židle a všechno má tlapkový vzor) a dítě je většinu času detašováno do babiččina domu v civilizaci. Snad jen kachny a husy to zvládají. Přitom před zimou byli všichni nasrstění, jak na Sibiř, možná to v únoru ještě přijde. Většina našich zvířat razí heslo, lepší suchý mráz než studené vlhko. Invazi blech poitvrzuju, téměř na všech nalezencích z venku a taky jejich zvýšenou odolnost proti odblešovacím přípravkům. Království za pár mrazivých dnů.

  1. stejně to vypadá u nás. A co teprve děti v lesní školce, to bahno mi ucpalo už i odpad za pračkou.

   1. Hm, je fakt – Báro i Lamme, že jsem ze svých úvah vypustila malé děti, an momentálně tady žádnými nedisponuju. Ale z praxe vím, že se vyrovnají těm psům! (wasntme)

    Báro, v hospodářství to je mnohem větší peklo než jen na zahradě…Ale už teď by mělo být líp! (inlove)

    Lamme – jaké máte zkušenosti s lesní školkou? 🙂

 2. Milá DEDE včera jsem měla dovču a zajeli jsme na chatu. Ptáci zpívali jako o život, zdá se jim, že jaro je za dveřmi.

  Co se týká křupání, souhlas se Sharkou. V kočičích rodinách je to pořád.

  Míša

  1. U nás aj pred barákom ráno drozdy vyspevujú ako v marci. Padá z toho na mňa nejaká tieseň, aj keď skorej jari by som sa potešila, toto je ešte príliš skoro.

 3. Psice meju po procházce ve sprcháči, na těch bílých packách je to bahno vidět dost výrazně 🙂 No a písek nám křupe pod nohama pořád, i když zametáme a zametáme… Obávám se, že písek a chlupy jsou všudypřítomné.

 4. Dede, mám to naprosto stejně. Též sleduji počasí, hlavně norský server, jestli se teploty konečně dostanou alespoň do modré barvy. Na rozdíl od Tebe mám ale mrňavou práci se zabahněným psem. 2x denně ji sprchuji ve sprcháči celý podvozek. Už ani neprotestuje. Stále máme křupavo i po vyluxování pod bačkorama.
  A co se týká virů. Byla jsem dnes s praneteří u našeho včelaře pro med a ten nám říkal, jak je to špatné se včelstvy, jakási další choroba (není to varoáza). Praneteř je veterinářka, takže věděla o co jde. Říkala, že to je těmi posledními zimami-nezimami. Také říkala, že je na kočkách a psech plno blech, takhle rozmožené v zimě (rozuměj v „normální“ zimě) nebývají. A těch klíšťat co bude! A na stromech breberek. Ach jo.

 5. No přímo zabahněnou Trixie jsme domů nikdy z procházky nepřivedli. Asi i proto, že když je po dešti vyhýváme se polním procházkám a když jí dopřejeme volného pobíhání, jedeme tam, kde je sucho a tráva 🙂

  Doma máme na verandě dlouhý pruh plachty (podélně přepůlený, takže ji mohu 4x přeložit „na čistou stranu“ než plachtu dám do pračky. Trixie i kočky tak zanechají hlavní špínu ze zahrady právě na ní.

  Dede, zase moc hezké fotky ! Ta s lavičkou by se krásně vyjímala jako obálková ilustrace pro Máchův „Máj“.

 6. Já ti nevím, Dede, mě tento způsob zimy nijak zvlášť nerozčiluje. Jednak jsem zvyklá chodit za každého počasí, důležité je jen správně se obléknout, jednak – jak už dole podotkla Asteris – jsou strakáči samočisticí. Takže myjeme jen zřídkakdy, obvykle stačí ještě před vstupem do domu pořádně vytřít břicho a tlapy. Stejně pak během dne ještě několikrát pouštím psa na zahradu, takže to u nás také skřípe. (chuckle) Ať suchou nebo mokrou očistu, ani jednu nemá Denis rád. Popochází drobnými krůčky, já za ním s hadrem v podřepu. Akci zakončíme holubičkou = stoj na třech s jednou zadní perfektně nataženou, předanou k čištění. 🙂

  1. To je psina – četla jsem tvůj příspěvek a Maruščin a obě jste mi potvrdily moje podezření, že pejsci umějí počítat jen do tří – pokud jde o nohy (rofl) Moje holky jsou to samé, jen Ari se dá přesvědčit, zatímco Berry kvílí už u třetí čištěné nohy a při čtvrté se snaží definitivně odejít!

   Samočistící strakáče normálně závidím. Z Ari to taky snadno opadává, ale zůstávají na ní nepěkné fleky – no, je (původně) bílá. Ovšem Berry bahno miluje (myslím, že bahno miluje psa, ne pes bahno, psovi je bahno fuk:)) a drží na jejích dlouhých chlupech jak helvítská víra. Tu vyčistit, to je pořádná fuška! navíc u toho žalostně vyje a snaží se odcházet. (Pes, ne víra! Čeština umí být hrozná:)) (blush)

   1. Presne! Daj pacičku, druhú, tretiu, heeeej, kam utekáš slečna, máš štyri packy! Na to vie hodiť ten najotrávenejší psí ksichtík v strednej Európe |-(

 7. Dobré téma Dede, ke dnešku se fakt hodí. Jdu ven se třemi natěšenými psy a domů jdou v závěsu tři ohavy. Ája neodolá a zkusí pole,vrátí se hned ale co naplat oranisko je na břuchu a všude,Daník , jak se na chvíli otočím už hrabe,na tlapkách má poty z bahna kropenatou mordu,malá Babu,je nízko a jak nevidí, přeoře všechny krtince po cestě. Naházím to všechno do sprcháče, pak ucpaný sprcháč protáhnu,smeták má taky hody a pak už radostně vytírám, zatímco psiska se slastně vyvalují ve vypraných dekách. No, nejsou to krásné dny !?

  1. Jo, je to přesnej popis. Taky už jsou holky doma, vydrhnuté houbou a teplou vodou – nosím ji na dvůr v kýblu. pak je suším, pak suším ty ručníky, přece je nemůžu prát každej den, že 😛

   1. U nás je to taky tak, jenom v klučičím provedení. A při mytí počítáme nožičky – jedna nožička, druhá nožička…. třetí, no neutíkej, ještě máš čtvrtou a to celé dvakrát. Mezitím Legy zdrhá po chodbě a nezdrhne, je odloven

 8. já se tedy nebudu vyjadřovat k počasí – psa nemám a morčata rozhazují seno a piliny bez ohledu na počasí – ale zaujalo mě, že psy jdeš mýt ty. To máte tak rozděleno, že jeden jde na procházku a druhý myje, nebo jak? Já se svou povahou bych se na venčitele líbezně usmála a pravila „máš je dost od bahna, umej je, než je pustíš dovnitř“ a odkráčela.

  1. A co kdyby neumyl a odkráčel on se slovy, že je to zbytečné, že stejně za chvíli bude zase jako to prasátko! Někdy je logické myšlení mužů prapodivné.

 9. Ale jo, ještě to napíšu jednou.
  Víc mi vadí ta tma a mokro, než vysoká teplota.
  S bahnem válčíme všelijak. Letos psiska dostaly k vánocům boudu, ať se tam trochu ovrtí z nejhoršího. Na dvoře je letos víc trávy než obvykle, tak potom bez dalšího zabahnění přeběhnou do baráku. Naučili jsme je japonský povel „SUŠIME!“ Do češtiny se překládá takhle: Jestli se hneš jen fousem z toho koberce, jedeš ven a nic tě nezachrání.
  He, kam se hrabe zůstaň 😀
  Když shledám zvěř dost opucovanou, může sebou jít praštit před krb.
  Existuje počasí, při kterém tenhle jednoduchý postup nefunguje, protože bahna je moc i na dalmatiní kožíšky. Pak SUŠIME provádíme v garáži. Tam mi trocha bahna nevadí 😀

 10. 😀
  kašlu na bláto 😀

  Lidíííí, teď mi volal syn 😀
  Máme holku 😀 49cm, 3,4kg … já to musela vykecat
  😀

    1. Gratulace! Ať vám malá prospívá. Já vlastně asi syna viděla jen na Losince. Ba ne, ještě někdy na venčení. Každopádně jsem informací překvapená. Nejseš náhodou nějak mladá na babičku? Aspoň budeš akční babička ;).

    2. To je super, nech sa jej darí! (y) A že jej je teda riadny kúsok (ale to dievčatká bývajú také priestorovo výraznejšie po narodení). A pridávam sa ku karakal, vekovo mi to nejako nesedí! :O

      1. Gratuluju, ať vám malá prospívá. 🙂
       Tady jsou samý děsně mladý babky, jedna by z vás měla mindrák 😉

      2. Toť zajímavá otázka. Z čistě praktického hlediska: Tak nějak těsně kolem odchodu do důchodu, aby ještě byla čilá a dětem stačila, ale aby mohla hlídat v pracovní době (rofl)
       Například má tchýně je uplně akorát, do důchodu nastoupila těsně po mém návratu do práce a díky tomu má už zase od pondělí u sebe obě mé děti.
       Jinak co nejmladší, aby si vnoučata prostě pořádně užila. Vidím to na své mámě. Ta si babičkování neužívá, protože na vnoučata nemá dost sil.

       1. zde souhlasím, ještě bych přidala babička s řidičákem, moje mamka neřídí a k nám to jinak než autem nejde pokud nechce šlapat 3km do hnusného kopce

       1. gratuluji, přeji ať se jak mamince, tak malé slečně dobře daří a ať jste všichni zdraví jako buci.

  1. přeji hodně radosti, málo starostí a celé rodině hlavně hodně zdraví. Ať vám maličká pěkně prospívá.

   K tomu věku : jestli si Ri pospíšila tak může být babičkou hodně brzy (rose1)

   1. Jo. Když má člověk fakt naspěch, zvládne to i v třiceti :).
    Ri, moc gratuluju, ať vnučka vzkvétá a dělá jen radost (h) .

  2. Ri, to je paráda, nádherná zpráva, moc a moc gratuluju! (party) (f) (f) (party) (inlove)
   Ať malá Ela zdárně roste, spinká, papá a dělá všechny ty věci, aby z novorozeňátka bylo miminko a pak (třeba i hodná:)) holčička:)) A maminka ať je zdravá a celá rodina si užívá 🙂

  3. Jůů – ta váha je akorát, ani obr ani mrňous. A Ela je moc hezké jméno. Tak vítej na tento svět, milá Elinkou, nechť jsou ti sudičky nakloněny (h) (h) . Ri a jakkeli – gratuluji k babičkovství a dědečkování. Moc vám to přeju.
   (clap) (clap)

  4. Milá Ri (a Jakelli), máš recht, „bláto sem, bláto tam“, hlavně že vnučka se narodila zdravá a jako jistě budoucí krasavice má už teď správné „miry“

   Moc gratuluji, užívejte si babidědování !!!!

 11. Ano 0 – 5 je nejhorší, to minulá zima si na nic nehrála, ta prostě nebyla. Letos je taková ošklivě lezavá, mokrá a pochmurná. Ve vyšších polohách však sníh je, takže s vodou to tak hrozné nebude.

 12. No teploty u nás sú nemlich to samé alebo vyššie, okolo 6 – 7°C a ani v noci sa o moc neochladí. Bráchova hláška v tieto dni, keď beriem Jackie von, je že „a nevoď ju po blate!“. Ťažko mu vyhoviem, lebo hoci chodíme z väčšej časti po aspoň nejako spevnenom povrchu (staré rozbité družstevné asfaltky, štrk, tráva), tak psíčka využíva celý akčný rádius 5m alebo 8m flexy vodítka (na voľno si netrúfam s ňou chodiť, lebo mňa má len za fajn parťáka a má ma u zadelky, naozaj na slovo poslúcha len brácha) a zásadne sa potrebuje premávať po čerstvej oráčine, hlbokom blate, kalužiach alebo aj močovke (po trase máme 2 hnojiská a tie močovkové kaluže sú proste neodolateľné). Ale JRT sú bezúdržboví psíci, stačí jej po príchode vyšúchať bruško a packy starým uterákom a je v podstate čistá. Naučila sa už aj podávať packy na očistu, keď dojdeme zablatené, prvé tri podá v pohode a pri tej štvrtej je zrazu jej trpezlivosť u konca, už proste nevydrží a hrabe sa preč. Tak na štvrtú packu ju musím odchytávať (chuckle) Ale trochu mrazu by som už aj ja ako teplomil privítala, pri 0 – 5°C a vlhku mi je pocitovo väčšia zima, ako keď je -5 a jasno.

 13. to si moc dobře pamatuju dede, jaká otrava je to věčné bahno na jaře, na podzim, když zaprší. a jak jsem se těšila na zmrzlou zem v zimě nebo suchou v létě, jenom kvůli psům. naštěstí keryci a potom i český teriér jdou celkem snadno zvednou nebo těch pár kroků od dveří do koupelny ujít a skočit do vany. ale stejně to byla otrava a člověk se těšil na lepší počasí až bude stačit packy otřít ručníkem. i když občas jsme pak cestou kolem koupelny zahlédli psíka jak poslušně sedí ve vaně a čeká kdo je teda přijde osprchovat.

 14. Zrovna jsem zahlídla v nějakým časopisu z října předpovědi, že určitě bude strašně krutá zima…
  Taky tohle počasí nesnáším, a to ani nemusím mýt psy. Nicméně doma to křupe taky, protože tady se sníh sype takovým úplně droboučkým štěrkem, príma věc, akorát že to na ulicích tak nějak leží až do jara a na botách se to prostě domů nenosí, ať člověk dělá, co chce.

 15. mám to zrovna tak, blato mokro pak mokří špinavi psi, peru jim packy venku v lavoru, máchám je tak na 3x každého, pak musejí počkat v chodbě než vyschnou a jsou puštěni dál, Oli pak po té podlaze leze a jak čuně taky 🙂

  takže pěkně prosím trošku zamrznout to blato bych od svatého Petra chtěla, to není moc ne??

  jinak boty gatě lítačkovou bundu neřeším to opadá a pak to uklidím.

  1. Tak tady najdete hrátky kolií na sněhu 🙂
   Maruško, kluci jsou překrásní! (inlove)

   http://123majka.rajce.idnes.cz/chlupaci_ve_snehu/

   Jinak k nám do vsi se nastěhovala paní s mladým koliákem, frajer je to… holky s ním běhaly, dokud nezačal harašit. Berry ho účinně odbyla, ale Ari bezmocně kvílela, snažila se mu utéct nebo mi hupsnout do náručí (kapku problém, s její velikostí, že). Teprve když jsem jí po x-té řekla, ať si to vyřeší sama, tak na něj štěkla „nech mě bejt, jó!“ a ono to pomohlo! Ari byla tak spokojená, že se ho pak snažila zpražit, i když se o nic nepokoušel, takže jsem ji zase musela usměrnit já. No, jak u blbejch (chuckle)

   1. Dede, moc děkuji, jsem momentálně zavostalá.
    Tvoje dvojka je výraznější a i poslušnější, my máme x-tou pubertu. Lux bude mít v neděli 5 a Legy 7.února 2 roky, strašně to letí.
    Legýs Luxe otravuje, až musí být někdy na zadek. Lux se po něm jen málokdy ožene. Ono je všude plno krtin a bláta a pak jsou jak čuňata.

    1. Donda má zatím tu první (pubertu), ale jinak je to jak přes kopírák. 🙂
     Jdu ti okoukat kólie.

      1. (Borderka je jenom Donda, Melly je poctivej kříženec – už teď je znát ohromnej rozdíl v rychlosti reakcí i v temperamentu. Donda ještě zdaleka není vycvičená, a už reaguje přesněji a rychleji…)
       Ale – komentuju to zlobení. Melly taky drží, až tak moc, že jí říkám, aby tu potrhlou Dondu konečně kousla (chuckle) . A občas nahlas pronáším, k Melince: „Neboj se. Slíbila jsem ti na začátku její puberty, že ti ji nezabiju.“ 😀 Někdy je celkem dost proč. 😀
       (Ale celkově si Dondu chválím. Je sice potrhdílo, ale snaží se, fakt moc. Momentálně cvičíme jemnost – jsme ve fázi „kterak správně buditi a buzeného přitom nezabíti“. (rofl) Takže na té chytrosti možná něco bude… Fascinuje mě, když se Donda nad každou novou věcí zamýšlí a je vidět, jak jí to hlavička šrotuje…)
       Nicméně puberťák je, a tak zlobí. A Melinku zlobí podobně jako Legýs Luxe.

   2. to vypadá jako kdyby jsi to fotila u nás v lese až na tu vodu….a kluci jsou stejní a krásní, kámoška má koliáka a je šikovný, ovečky pase a canisku dělá

    sníh je fajn

 16. No dobrá, jsem teplomil, ale kvůli těm psům a kvůli vám bych snesla i těch mínus pět a trochu toho sněhu. (rofl)

  Jinak potvrzuju, že denně vymetám lopatku písku a hlíny (je opravdu plná). Ovšem musím říct, že největší bordelář je Zikmund – protože tomu packy neutírám a barák má permanentně průchozí, je to samé domů-ven-domu-ven-domů-ven. Nejvíc bince nanosí v noci, když je jinovatka – to se všechna špína drží na tlapkách a opadá u mne v posteli, když odtaje. Hnus, velebnosti. (chuckle)

  1. Vidím, že to má i své výhody nemít kočku (chuckle)
   Jinak když k počasí přidám kamna, mám dojem, že mi smeták přirůstá k pravé ruce a lopatka k levé 😛

 17. U nás nekřupe, ale tak zvláštně vrže :), nesnáším bahno. Ačkoliv bydlíme v Paze, tak po asfaltových cestičkách chodíme jen v období hárání. To už naštěstí skončilo – vracíme se z venčení zablácené. Moje bundavypadá jak vytažená z kontejneru: plná blátivých šmouh a ťapiček i ťápot. Kapsa, kde jsou pamlsky je natužená, jak se o ni decentně otírá tlamku gordonka Sára, případně boxer Andy. Kavalírek Robin a kříženečka Žofinka na ni nedosáhnou a abych je nepřehlédla a nezapomněla na ně, tak si něžně otírají přední packy o moje kalhoty. No a občas na mne radostně skočí i vlastní Arinka, aby mi dala na vědomí, že nezdrhla do lesa. Doma Arinu jen utřu hadrem, ona je „samočistící“, bohužel podlaha už ne :D. Toužim po troše sněhu a teplotě tak do -5, abych nemrzla a byla čistá. Zdá se, že letos to opět nehrozí, alespoň u nás. (chuckle)

  1. Ano, milá Asteris, to je přesnej popis 😀 Jo a moc se mi líbilo, jak na tebe Arinka občas skočí, aby ti ukázala, že nezdrhla do lesa (rofl) (rofl) Až na mě bude Ari skákat a nezdrhat, to si oddechnu! Zatím totiž jen skáče (wasntme)

 18. Mám na rajčeti pár zimních fotek našich chlupáčů. /neumím dát odkaz/ Sníh byl jen chvilku a teď je to zoufalost sama. Osm medvědovitých tlap, zablácených… i když se z procházky umyjí, tak něco na nich zůstane. Jinak lítají celý den venku a do baráku se jdou taky podívat :@ , Lux Legýskovi ochotně otevře dveře

 19. Nesnáším bahno a nesnáším zabahněného fudláka. Protože to nejde někam narvat, to jde prostě jenom po něm uklidit, vyprat koberec, vytřít a da capo al fine celou zimu. Jediní, kdo z toho mají trochu radost jsou kocouři, kteří mají okno otevřené a mohou courat

  1. Inko, to šlo ze srdce… (inlove) Myslím, že tvá jedna Majda vydá co do zabahněnosti za obě moje holky… (whew)

 20. Nekřupe. Naše bahno má jiný charakter a pevné kousky neobsahuje. Teploty nad nulou mě netrápí. V mrazu je samozřejmě všechno čistší, ale každodenní dobývání ledu z misek u králíků a rozbíjení rybníčku u kačen je otrava. A hlavně u toho šíleně mrznou ruce. Vždycky si promáčím rukavice. I ty pogumované

 21. Ahoj Dede. Zima, sníh a mráz, je důležitá, jinak si příroda neodpočine, nevypadá to letos dobře. Bahno je holt bahno, člověk věčně něco kartáčuje. 🙁 Na zimní pochůzky jsou někdy nutné běžky. Letos zatím ani jednou.

  1. Alasdaire, mluvíš mi z duše… U nás to jednu chvíli i na běžky bylo, když by ti bylo jedno, v jakém stavu bude skluznice, až přijdeš domů. Viděla jsem po Vánocích lidi na lyžích doslova přeskakovat místa bez sněhu, aby na těch zasněžených aspoň kousek ujeli…

 22. křupací podlahu mají i kočkaři,to stelivo z hajzlíků,se prostě vynáší….ale po zameteníé nebo vyluování máš tak minutu podlahu tichou ( chuckle)

  1. No, to je ten horší případ, milá Sharko – tohle křupání prostě nepodléhá sezóně (chuckle)

 23. Ano, mám ráda zimu. I ve městě, ale hlavně venku.
  Ano, taky šílím z bahna. Respektive jsem už asi rezignovala. Vrátím se z procházky, narvu holky do sprcháče (jdou samy, i když kólie má ksichty), shodím zablácené boty, podle potřeby osprchuju buď dolní půlky psů, nebo celé psy (když si hrály 🙂 ), utřu psy, pověsím ručník na topení, umeju boty, vytřu mokrou kuchyň a zaklínám Dondu, aby nechtěla za dvě hodiny zase. (Ne že by chtěla čurat, ale chce lítat. A já musím trochu pracovat. 🙂 )
  Ano, křupe. Ale neslyším to, protože vyhrožuju Dondě, že jestli mi bude kousat smeták, tak uvidí. Co uvidí, to ještě nebylo oznámeno. 😀

  Bonus: skládačka štěněte v prameni. http://www.jigidi.com/created.php?id=PPOB0UP6

  1. Myslel jsem, že po slovech „vytřu mokrou kuchyň“ budou IHNED následovat slova „nazouvám umyté boty, beru psy a jdeme ven.“ 😀

  2. Aspoň, že se ti do toho sprcháče holky vejdou (inlove)

   tak aspoň kousání smetáku už jsem nějaký čas ušetřena (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN