BTW: Duhový rok

0101dar2_1Nový rok 2015 se sotva vylíhnul, stojíme na jeho prahu a koukáme se na pláň, dosud neporušenou lidskými kroky. „Jaký asi bude?“ ptáme se sami sebe a popravdě, jen ti nemoudří by to skutečně chtěli vědět.

 

Ti zkušenější se pevně opřou do víry, že bude aspoň o kousíček lepší než ten loňský, a ti skutečně praktičtí už plánují, jak osudu to zlepšení maximálně usnadnit a jak se, pokud možno, ubránit katastrofám.

Nejlépe je na onu nepošlapanou plochu nového roku hledět s kuráží vypodloženou smyslem pro humor. A tak jsem se vám pokusila shrnout pár nevážných přání, srovnaných pěkně podle barev duhy.

Nejdřív vám přeju, ať je váš rok červený! Ať je v něm vzrušení a náruživost, energie a sebevědomí. A také, ať na vás varovně blikne kdykoliv se pokusíte o nějaký nesmysl, jehož následky vám nějak hned nestačily dojít:))

Rozhodně by ve vašem roce neměla chybět hřejivá a radostná oranžová, symbolizující slunce i bohatství. Prolínat by se měla s něžnou žlutí, která k vám přinese harmonii, povzbuzení, a potřebu otevřít se citům i zážitkům.

Odpočinek, naději a schopnost se rozvíjet vám do vašeho roku dodá zelená, nebraňte se jí! Někdy trochu omezuje, ale jen jako stěny domova, které vás sice oddělují od ostatních, ale zároveň vás i chrání.

Modrá vám dopřeje klid, důvěru a schopnost opřít se o rod, tradice, sílu společné krve i komunitu, ve které máte kořeny. S modrou v zádech se dá čelit chaosu, nejistotě a strachu.

A nakonec vám ve vašem roce přeju i ždibec fialové! Je v ní, pravda, trochu melancholie, ale také za hrst skrytého vzrušení, pojí se v ní majestát se zdrženlivostí – i to se někdy hodí!

Duhová přání pak zakončím jednoduše: v novém roce 2015 vám přeju zdraví, lásku, bezpečný kruh přátel a každý den nějakou radost. A za duhou radši nechoďte – je experimentálně ověřeno, že ten hrnec zlata tam opravdu není!:))

 

0101dar1

Aktualizováno: 31.12.2014 — 11:31

35 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hezká charakteristika pro oranžovou. Překvapila mě.
  Dávala jsem péefko už před Vánoci, páč jsem věděla, že budu přes svátky mimo net. Kdo chce, najde ho u mě tna Refugiu. Ale ještě jednou – všechno nej, a ať se ti, Dede, to jedno hlavní přání plní do sytosti (a všechna nevyslovená podpůrná taky).
  A ať je letošek lepší než loňsek – ať odbíhá od hrůzy toho roku a půl 2013/14 mílovými kroky pryč. nebyl to příjemný čas pro mnoho z nás. Nevím, co přesně se na Sluníčku dělo, ale stálo to teda za to. Takže – ať je Patnáctý rok lepší. Ať je v něm místo pro radost.

 2. Zase bych jen opakovala komentáře.
  Objímám Vás všechny a ať se Vám daří na co vzpomenete.

 3. Přeji všem krásný nový rok s laskavými lidmi, zdravím, dostatkem energie a minimem katastrof (sun) … a oblíbená barva bude příjeným bonusem navíc (nod)

  1. Milá Yezi, nejlepší asi bude se do těch oblíbených barev oblékat – třeba tak přivoláme ty hezké věci, které slibují (chuckle) Děkuju!

 4. Dede, moc pěkné. Myslím, že takhle krásně duhový je nejen náš život, ale i tenhle náš příjemný DeDeník. Tak ať nám všem dělá radost zase celý další rok.

  MMCH, ty barvy jsou krásně vystižené. To by bylo na celé jedno téma. Moje zásadní barva je fialová a ono to docela přesně sedí.

   1. Jo, fialová je moje nejmilejší barva, kterou jsem si ale musela „vyčekat“. Moje babička mívala takové různé prapodivné teorie, mimo jiné i o barvách. Podle ní je fialová barva falešná a nosí ji neupřímní lidé. Proto mi byla v dětství naprosto zapovězená (stejně jako zelená), i když se mi už tenkrát moc líbila. Byla jsem modrooká blondýnka a tak mi pořád cpali modrou (kterou jsem jednu dobu úplně nenáviděla). S fialovou jsem se mohla realizovat vlastně až v dospělosti. Blond vlasy jsem zlikvidovala a už léta se barvím na „tmavý mahagon“ (velmi tmavá hnědá s červenavými odlesky), oči mi modré zůstaly :-). Mám spousty fialových věcí. Ta barva je pro mě přítmí gotické katedrály zlehka prosvětlené rozetou nad vchodem s fialovou vitráží, chladná vůně kostelního kadidla, která zůstane, když je po mši a všichni už odešli. Je studená a trochu divná, těžko odhadujeme, co se za ní skrývá. Pro mě je fialová bezpečný štít, když ji mám na sobě nebo u sebe, cítím se dobře a relativně bezpečně. Nejlíp se cítím, když si vezmu černé kalhoty a fialový svetr nebo černý svetr a fialové kalhoty a trochu fialových stínů na oči. Mám ráda i barvy, které se fialové blíží – lila a bordó (vínovou), a dál pak tmavě červenou, která je vlastně základem fialové.

 5. Milá Dede, díky za duhové přání, díky za Dedeník! Přeji Ti, aby Tvoje dny nejen v tomto roce byly zbarveny všemi těmi duhovými barvami, o kterých jsi tak krásně napsala. Totéž přeji všem spolučtenářům, se kterými se tady v Tvé útulné hospůdce scházíme.
  (inlove) Je to tady moc fajn!

 6. Milá Dede, děkuji ti za krásné duhové přání a za všechny ty dny s příjemným počteníčkem v téhle tvé oáze.
  A přeji duhový rok bez šedých a černých stínů vám všem 🙂

 7. Dede, život by měl být duhový. Na duze černou a šedivou nenajdeš. Jenže, jak tady děvčata píšete i přes duhu tu a tam přeletí šedivý, nedej bože černý mrak. Ono se zase vyčasí a je líp. A tak vám přeji aby byl svět jen barevný podle duhy a plný sluníčka.

  1. Maruško, se šedivou a černou se člověk musí smířit, i ony do barev světa patří. Ale když se sejdou prima lidé, přece jen je snazší za těmi mraky tu duhu najít (sun)
   Jsem moc ráda, že sem chodíš (inlove) Když nás je tu víc, nebudeme se bát mraků nic 🙂

 8. Milá Dede, duhové přání je moc krásné. I když ze začátku jsem se trochu polekala, protože výraz za duhou nevzbuzuje zrovna příjemné asociace. Ale tvoje duha je krásná, povzbuzující, všemi barvami hrající a libé pocity vzbuzující.
  Přeji též všem lidem dobré vůle krásný a pohodový rok 2015. Kéž se všem splní některé z jejich přání, ale přesně tak, jak si je vysnili… protože osud dovede být úskočný a mnohdy naše přání vyplní způsobem, který nás zaskočí.
  Těším se na další návštěvy Dedeníku a na další povídání s milými lidmi, který tvůj duhový koutek navštěvují.
  Díky, Dede (h)

  1. Díky, milá Toro – stejně jako Lídě i tobě musím přiznat, že ta druhá asociace s duhou mě při psaní jaksi nenapadla. (wasntme)

   Přání mám poslední roky vlastně jediné – zdraví pro svoji rodinu a smečku. Nějak věřím, že když se zvládne tohle, tak s ostatním se už popereme (blush)

   Jsem ráda, že sem chodíš (inlove) Ráda povídám, ale stejně ráda i naslouchám 🙂 A vy všichni máte co říct a je fajn, když se o své názory podělíte. (wave)

 9. Milá Dede,

  krásnými duhovými barvama jsi vybarvila svoje novoroční přání. Podle rčení „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“ ti tvá milá barevná slova „vracím zpět“. A protože dvojitá duha je ještě hezčí, než jednoduchá, přeji nejen tobě, ale nám všem přes celý obzor dvojitou duhu po celý rok.

  1. Oj Maričko, s takovými lidmi, jako jsi ty, se dá duhovět opravdu snadno! (inlove) Mávám za oceán! (wave)

 10. Jo, za duhou opravdu není ten hrnec zlata, za duhou jsou všechna naše zlatíčka. A přeju vám všem, aby vás ani nenapadlo se chtít za tu duhu podívat. Na světě je krásně a s Dede, která umí tak nádherně psát, ještě o kus krásněji.
  Díky Dede (rose1)

  1. Víš, milá Lído, že mě tahle asociace při psaní vůbec nenapadla? A to ji běžně používám (blush)
   Díky, žes přišla a napsala (inlove)

 11. Milá Dede, díky za duhu na modré obloze. To barevné spektrum vyvolává naději a jak napsala Matylda, pokud ho budeme držet a rozdávat tak jako ty, bude nám dobře.
  Jsi naše duhová víla veskrze pozitvní ale i ty potřebuješ sílu abys mohla zpět rozdávat a tak když Ti bude někdy ouvej, vzpomeň na nás a vem si zase naši energii. (h)

  1. Jenny, ty jsi ale sluníčko! (sun) Děkuju, však já věděla, co jsem ti napsala o článek zpátky (chuckle)

 12. Milá Dede,jako vždy krásně napsáno. Mám ráda tvůj
  pozitivní přístup k životu, tvoje neustálé hledání a
  objevování nových možností.
  Děkuji, že mohu nahlédnout a radovat se s tebou.
  Tak ať se dobře daří tobě, rodině a všem milým lidem, kteří tě také rádi čtou. Děkuji Jana 🙂

  1. Děkuju moc, milá Jano – snažím se, ale bez milých lidí okolo by to šlo mnohem hůř! Takže díky i za to, žes ta milá slova napsala (inlove)

 13. Díky moc, Dede.
  Zneužívám tuhle poetickou literární rétoriku a přeji vám všem vaši vlastní duhu s nejzářivějšími barvami! Buďte šťastní, veselí, nikdy smutní. Je to sice nereálné, ale novoroční přání to snese.
  Takže šťastný a veselý!!

  1. Milá Jano, tak „novoroční přání to snese“ je moc krásná ukázka tvého smyslu pro humor (chuckle) Tak i tobě všechno nej a už se, prosím, nelámej! (inlove)

 14. Napsalas to moc dobře- vlastně všude vidíš jen to dobré, tak když to udržíme v hlavě, tak to zlé na nás nebude tolik moct.

  1. Víš, milá Matyldo, já se spíš snažím vidět to dobré a někdy mi to dá zatracenou práci. Ale s kruhem přátel a spřízněných duší se to hledá a nachází přece jen snáz (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN