DRABBLE: Hledejte v obrázku příběh!

Logo_pohádkyMilí hraví literáti, je mi jasné, že poslední víkend před Vánoci se těžko hledá čas na surfování po netu, o psaní příběhů nemluvíc. Leč stránky by neměly zahálet, tak jsem pro vás vymyslela úplnou novinku! Doufám, že vás nalákám aspoň ke kratičkým glosám:))

 

Napadlo mě to, když jsem vymýšlela úkol pro svůj autorský literární kurs. Proč nevypsat téma trošku jinak, než obvykle? I rozhodla jsem se poškádlit vaši fantazii pomocí obrázků. Je to velmi jednoduché – vyberte si obrázek a přimyslete si příběh… Dnes ani netrvám na sto slovech, délku nechám na vás. (Stoslůvka samozřejmě nevylučuju:))

 

Všechny následující fotografie jsem pořídila na zemědělské výstavě konané v Anglii, poblíž městečka Edenbridge. Hledala jsem fotky „mluvící“, které už základ příběhu obsahují. Ve vašich příbězích nemusí jít o výstavu, jde o příběh osoby (nebo zvířete), který si vymyslíte a který bude možné v některém okamžiku jeho děje oním vybraným obrázkem ilustrovat.

 

Téma č. 1 „Motorizovaný starý pán“

 

1220dar1

 

Téma č. 2 „Podkovář“

 

1220dar2

 

Téma č. 3 „Potřeba“

 

1220dar3

 

Téma č. 4 „Dva světy“

 

1220dar4

 

Doufám, že se vám nová hra bude líbit!

A v sobotu večer vzpomeňte na Doubravické ochotníky… je premiéra!:))

Aktualizováno: 19.12.2014 — 16:01

41 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Když stoslůvka, tak sto slov 🙂 :
  Hm, to zas bylo řečí!
  Prý počkej, než budeme hotovy, a pojedeme spolu. No to víte! Než si Joanne a Janet vyberou správné klobouky – „aby paní Pickeringová koukala“ – bude půlka výstavy pryč. Matka stejná jako dcera, pch… Ať aspoň řeknu Daisy, že mě odveze ona. Určitě! Daisy je hodná vnučka, ale bude především hledět, kde vystavuje Jack Davis. Všechna čest, ovce má Jack dobře ošetřované, ale já chci vidět hlavně vepříky. A ti naší Daisy nevoní… Teď to vezmu tady kolem kováře… dílo mu jde od ruky a hnědák je krásný. Ještěže mám svoje vozítko, mohu jet sám, kam chci.

  A Dede – dodatečně posílám upřímné blahopřání ke včerejšímu svátku i premiéře.

  1. Děkuju Mari – za přání a hlavně za drablátko! A jsem moc ráda, že tě oslovil snímek, který mám moc ráda (inlove)

 2. Obr. 1. Kovboj v důchodu.
  Obr. 2. „Co tam tak dlouho na tu podkovu čučíš? Hledáš štěstí?“
  Obr. 3. Ženy to mají v životě těžší, viz fronty před dámskými toaletami, jak vidět všude na světě…..
  Obr. 4. Dějiny dopravy urychleně. Tam kočáry s koňmi, zpět kočáry motorové.

 3. Dede, gratuluji k plnému sálu!!! A také k velkým úspěchům. Včera večer jsem na Vás myslela a držela všechny čtyři palce. Je vidět, že Ty můžeš být úspěšným dramatikem velmi rychle (clap) . (rose1) .

  1. Děkuju moc, ty palce jsme potřebovali! kdybys věděla, jak nám to dopoledne nešlo a co všechno se pokazilo! (chuckle)

 4. Na výstavu pojede bryčkou. Bude to stylové.
  Ráno zapřáhla kobylku a vyrazila. Seděla na kozlíku, vychutnávala sluníčko a pohrdlivě shlížela na kolemjedoucí auta. Potvory jedny neekologické. Jak ráda by je proměnila v kočáry.
  Procházela výstavou a obdivovala zvířata. Nebe se zatáhlo. Než pojede, ještě si odskočí. Zařadila se do dlouhatánské fronty před toaletami a s obavami hleděla, jak se na nebi kupí bouřkové mraky…
  Když doběhla k bryčce, už pršelo. Než se dostane domů, bude promoklá na kost. Seděla na kozlíku, třásla se zimou a závistivě koukala na kolemjedoucí auta. Jak ráda by svou bryčku proměnila v teplé, pohodlné auto.

  1. Shlédnuto, zatleskáno, zazáviděno! A srdečně gratulováno!

   Fakt Dede, povedlo se. Dialogy výborné (což se dalo čekat), herci dobří (což se nemuselo čekat) – prostě co jinak říct než povedlo se.

  2. Už se na to video těším. Ale v předvánočním shonu bych si ho nevychutnala, tak si to nechám na hodobožové odpoledne (clap)

  3. Tak jsem se na to mrkla, šikovní jste.
   A opožděně přeju vše nej nej nej k svátku, nějak nestíhám, obvyklá smršť předvánočních večírků a příprav je letos nějaká silná…

  4. Nedalo mi to, lehce jsem nakoukla tak asi na prvních 5 minut a moc se těším na ten zbytek, resp. na celé představení. Taky si ho nechám na některý sváteční den.
   Gratulace k úspěchu a návštěvnost, tu by vám mohly závidět mnohé renomované scény! (clap)

  5. Děkuju všem, byl to čistý adrenalin! Teď samozřejmě vím, co všechno se dalo udělat jinak, ale já vlastně viděla celé představení taky až včera (chuckle)
   Je to amatérské po všech stránkách, ale té legrace, co jsme si užili! Vznikla nám bezvadná parta (inlove)

 5. Bravo, Dede, gratuluji k úspěšné premiéře! Doufám, že budeme mít to potěšení shlédnout tuto událost někde na nettu. Brzy! Jestli ne, tak bude Ari chodit domů děsně špinavá furt a pořád celý rok!

  1. Jako, po téhle výhrůžce bych se ten pitomý program na videa snad naučila i sama – tedy nemít doma Marka (chuckle)

 6. Tak hlásím, že jsme narvali sál v naší hospodě (dokonce se prý na několik lidí nedostalo místo, tak koukali zvenku oknem:)) a lidi se smáli, tam, kde jsme chtěli. Na úplnou premiéru našeho spolku (teprve koncem září jsem sháněla příručku „dramatikem snadno a rychle“ a nikdo z nás nikdy předtím nehrál) se to fakt povedlo:)) (sun)

  1. Milá Dede! A nebude repríza??? To bych snad i dojel i když je to kus cesty. Spustím se komínem, když bude zase plno, jako že určitě bude.

  2. Moc gratuluji k divadelnickému úspěchu a dodatečně vše nejlepší ke včerejšímu svátku (rose1)

 7. Milá Dede, přeji Ti ze srdce všechno nejlepší k svátku, zdraví, štěstí a aby se Ti něco z toho, co si hodně přeješ, opravdu splnilo ! (inlove)
  A hezky si svůj sváteční den užij! (d) Ostatně, ty vlastně slavíš premiérou své vlastní hry – to je dnešní den dvakrát významný! Tak ať všechno dobře dopadne a divákům se líbí – tfuj, tfuj, tfuj pro štěstí! (wave)

 8. Na večer držím palce a tfuj tfuj tfuj a zlomte vaz.

  P.s. já pořád čekala na nějaké stoslůvkové vánoční téma, neb nosím v hlavě jedno naše „rodinné stříbro“ a ono furt nic (chuckle) – no nevadí, toto je moc zajímavé a budu se snažit něco vymyslet.

  1. Milá Ygo děkuju! A vánoční téma si pamatuj, protože existuje něco jako vánoční svátky a to budou drablátka taky – jako v neděli! (inlove)

    1. Neboj, pětadvacátého budeš moct nastoupit – i s kočkami! (inlove) Jsem zvědavá, co Sam s Karolínou řešili 😛

     1. Sam se povaluje před kamny a netuší, že na něho všechno vykecám. Já se zatím zamyslela a už vím naprosto přesně, co si myslí ten kůň na druhém obrázku. Takže toto se mu honí hlavou:

      Ještěže jsem takový kliďas. Jak by se VÁM líbilo, kdyby se vám někdo rýpal v noze? Já vím, že mě to nebolí. (Vás prý jo. Tuhle jsem jednomu chlápkovi na tu jeho titěrnou končetinu stoupl… nerad, prostě se mi tam připletl… a měli jste vidět, jak skučel.)
      Ale stejně, prostě to nemám rád, když se mi někdo hrabe v kopytech. A ještě při tom musím poslouchat takové to – Hodný, poslušný koníček, ten pěkně stojí…
      To by jeden vyskočil z kůže. Tedy, kdyby nebyl takový kliďas.Tak prý už to bude. Fajn.
      Jo, všimli jste si, jak mám krásně zapletenou hřívu?

      1. Díky! když jsem tu fotku vybírala, líbil se mi právě výraz toho koně… dá se interpretovat všelijak a těší mě, žes to načala 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN