NAŠE SMEČKA: Pes svatého Patrika

0719dar3_1Už jsem se tu několikrát zmínila o svém podezření, že Ari má nejspíš nějaký problém s pojetím vlastní identity – vypadá to, že prostě nechce být bílá. A pokud já na tom tak nějak zkouším trvat, jsem u ní za barvistu:))

 

 

 

Když si asi před dvěma týdny pořídla módní kreaci nazvanou dalmatin v bordó, kterou získala tím, že se povalovala pod třešní v opadaných přezrálých plodech, tak jsem myslela, že jsem s jejím čištěním dosáhla jakéhosi vrcholu. Ty fleky z ní opravdu nešly umýt.

Když ovšem začal Martin natírat sloupky u plotu, zatrnulo ve mě – jak bude vypadat bílý pes pocákaný rezatě narudlou základovou barvou? I žádala jsem svého nejdražšího, aby se snažil holky od své práce vyhazovat. Copak s Berry to je snadné – barva jí smrdí a konec konců, anglická lady se nezmaluje jako klaun jen proto, že může:)) To s Ari, s tou hyperaktivní zvědavinou, je problém!

Bylo to neuvěřitelné, ale dokázal to a žádný pes se nepřitřel. Potom mě den zavál do Krkonoš, a když jsem se vrátila, oznámil mi Martin s pochmurným zadostiučiněním, že můžeme jít klidně slavit svátek svatého Patrika. Podívala jsem se na něj… a pak na ty sloupky. Bylo mi jasné, že základová barva je už minulostí.

Prostě jsem zase jednou chválila dne před večerem. Že já se na to nevykašlu – ten pes je zelenej!

 

PS: Jak se nejlíp dostává ze psa barva na kov? V ředidle jsem ji nemáčela, prostě doufám, že časem to zaschne a co se neoddrolí, to vyčešu… Nebo máte jiný nápad? Nebo zkušenost?

 

0719dar1

Diskrétní zjišťování škod… flek je ocasově symetrický!

0719dar2

Pořídila si vskutku zajímavou módní kreaci…:))

 

0719dar3

A jedna normální náladovka na konec:))

Aktualizováno: 19.7.2014 — 00:16

32 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já bych se, pokud ji slepené chlupy nevadí, moc netrápila. Nebo bych jí je omyla v přesném ředidle nebo v acetonovém ředidle (opatrně, tak aby se to nedostalo na kůži, pomocí hadříku, ve dvou lidech, jeden by ji měl držet a druhý obouruč pucovat) (sweat) . Jó milášci. Náš Dareček byl zase víc jak půl roku zelený pod ocáskem, po kastraci, jak použili nějakou zelenou operační desinfekci.
  My, díky našim borovicím řešíme zase problémy se smůlou. Mají ji po tělech, v tlapkách a nevím čím ji dostat pryč. Kde to jde tak ostříhávám, ale koucour už má „zub“ na stehně. Víte někdo radu JAK NA PRYSKYŘICI ????

  1. My jako děcka jsme dostávaly pryskyřici z rukou sádlem, ale
   jak by to šlo ze srsti nevím.

 2. Ari, to je řečí, viď. Přitom ti to tak sluší a zelenobílá kombinace je určitě letním hitem. A jestli není, tak bude, přinejmenším na jednom nejmenovaném táboře…

 3. Jaká to byla základovka? Zkušenosti se srstí nemám, ale když mi naposledy skončila barva na kov ve vlasech, tak jsem používala kašičku z ředidla na tu barvu a Solviny, abych to očistila nahrubo, a pak jsem vzala na vlasy šampón. Ale je to strašně o nervy, dlouho to trvá a výsledek je nejistý, a navíc by tomu psovi asi narostla svatozář, kdyby to vydržel.
  Ono to po čase odroste (tedy doufám).

  1. Základovka byla červená a tou se zmazal jen Martin 🙂 Tohle je prostě zelená syntetická barva… a já doufám, že co se neodrolí, to vyčešu 😛

   1. Dede, obávám se, že nevyčeše. Možná bych zkusila na kousíčku srst namastit olejem, promnout a pak umýt, nejlépe obyčejným mýdlem. Ta zelená je hezká, nám se před pár lety Fleur namočila do motorového oleje…Prasklo těsnění na bloku motoru sekačky, teklo to fest a tak jsme pod to dali misku, aby nebyla zaolejovaná celá garáž než sekačku odvezeme do servisu. Ráno jsme vyjeli se psy k vodě, aby se zchladili a po příjezdu jsme je zavřeli do garáže, protože má nejchladnější podlahu a celkově ve vedrech je tam psékům líp. No a ta Fleur ne a ne uschnout, k večeru jsem Fleur pohladila po „mokré“ srsti a ejhle, měla jsem mastnou ruku, další analýzou jsem dospěla k tomu, že je to motorový olej. Ta blbka si v té garáži musela lehnout do té misky pod sekačkou, i když všude hafo místa. Takže jsem ji musela umýt – nejdříve jsem vzala veterinární šampon, to ještě jakžtakž vydržela, uschla a byla mastná stejně. Tak jsme postoupili do vyššího levelu, použila jsem lidský šampon, se stejným výsledkem. Fleur už moc nebyla ochotna spolupracovat, ale co naplat, vytáhla jsem na ni tekuté mýdlo, olej trošku pustil, ale opravdu jen trošičku. Takže v posledním kole jsem vzala obyčejné mýdlo na ruce a nedoufajíc v nějaký zázrak, jsem Fleur počtvrté během dvou hodin namočila a namydlila. To už jsme byli mokří všichni, protože jak viděla hadici, tak se snažila ze všech sil osvobodit, naštěstí nás nepokousala, olej kupodivu pustil, ale od té doby se nám Fleur nepodařilo vykoupat, jediné mytí má v zatopeném lomu, když tam s nimi zajedeme.

 4. Tak to náš Filip z Vás dopadl nejlíp. Na zrzavých předních tlapkách zrzavá barva (také od natírání plotu). Ani jsem to nezkoušela čistit.

 5. Já nevím, co se ti na té barvě nelíbí … když se kdysi chodily kačeny plavit do Luže, tak taky byly značeny různýma barvama, aby se poznaly … blbé bylo, když se tetičky nedohodly a mázly hlavu kačkám barvou, co jim zbyla z natírání rýny – totiž drtivá většina byla právě zelená (chuckle)

  Arince sluší vše – a toťkaj sem viděla jednu slečnu a ta měla pačesy némlich té samé barvy. A jak se nesla.

 6. 😀 Ari je šikovná holčička (chuckle) Bílý vlk by vypadal nenápadně jedině na sněhu, zatímco zelený vlk se v trávě ztratí. Jak na barvu, nevím, ale díky Ravence a dobrým radám už vím, že třeba takový asfalt se dá ze psa dostat sádlem (chuckle) . Čímž samozřejmě nechci navádět Ari, aby se příště zkusila obalit asfaltem…

 7. Arinka je kouzelná, vypadá jak psí Mis. Kdybys chtěla, tak ji tak nenalíčíš. Minulý týden jsme měli podobný problém s čištěním našeho Luxe. Lux, který se málokdy zamaže s e zřídil! Byli jsme na zahrádce a já koukám, že jsou po trávě nějaké černé stopy. Podívala jsem se na Legýse, který je na tohle expert, a nic. Teprve když jsem zavolala Luxe tak jsem viděla tu spoušť a neměla jsem foťák ani telefon. Luxínek měl přední bílou packu až po koleno celou černou od oleje. Měl to pořádně i mezi prsty. Ničím, co se dá použít na psa to nešlo dolů. Zkoušeli jsme psí šampon, to ani náhodou, tekuté mýdlo, to také ne, ani jar a teplá voda nepomohl. Tak jsme to hadrem očistili jak se dalo a prostě packa zůstala černá. Asi za dva za tři dny to odešlo samo. Oni totiž před tím nám opravovali ovládání od brány a asi si pomáhali hooodně černým olejem, neuklidili to po sobě, čehož jsme si nevšimli a náš miláček něco viděl, přestal se kontrolovat kam šlape a byl vymalován.

   1. Holka zlatá, nepovolilo. Nevím totiž jaký to byl sajrajt, mastné a černé to bylo. Povolilo to až za několik dnů, asi to oběhal v trávě.

 8. Dede Ari s tím zeleným chvostem vypadá tak zajímavě.
  Však ona dobře ví, že probíhá festival Colours of Ostrava.
  Tak se zapojila.

  Míša z Plzně

 9. Hele, vždyť je to hezký 🙂

  Rony je zelenej taky. Ale nenatírali jsme plot. 🙂
  Chudáka ho mouchy okousaly na uších až do krve. Nepomáhá nic. Ani repelenty, ani dezinfekce. Tak jsme ho natřeli novikovem (myslím, že tak se jmenuje ta zelená vodička na uzavření ran). Těm mouchám nevadí ani tohle 🙁
  Včera večer jsem je vykoupala v antiparazitálním šamponu. Tak uvidíme 🙂

  1. Lity lity, umím si představit, s čím bojujete – chudák Rony. My jsme řešili minulý týden něco podobného – Berry měla ve „spodničkách“, v těch strašně dlouhých chlupech v tříslech doslova nálet těch maličkých klíšťat – jedno si snažila vykousnout a už tam měla hnisavou bouli, protože se jí to samozřejmě nepovedlo. Okolí bylo rozlízané do takových plochých odřenin. Samozřejmě jsem ji okamžitě musela komplet ostříhat, vyčistit tu bouli, pak jsme dlouze hojili kůži. Naštěstí zrovna tam se mouchy moc nedostanou, tak aspoň o jednu komplikaci míň jsme měli.
   Koupila jsem frontline sprej a holt aplikuju… ten spot tentokrát nějak nefungoval.
   Tak držím palce, ať je Rony rychle zase zahojenej a černobílej! (inlove)

  2. To samý v bledě zeleným (chuckle) jsme měly asi před měsícem s Melly. Ona má alergii na kousavý potvory, takže stačí jediná blecha nebo placatá muška, a mám olysalýho psa se strupama.

 10. Ale no tak, Dede, to je docela slusiva zelena barva. (chuckle) Pokud te to irituje, tak to mozes vystrihat. Vsak ono to zas doroste.

  1. No, začínám si zvykat (rofl) Příští týden určitě uděláme na tom výcvikovém táboře nezapomenutelný dojem… 😛

   1. Hele, ale nechtěla bys ji těsně před táborem vyválet ještě v těch višních? Abys měla trikolóru? 😉

    1. Proč italskou 🙂 ? Pokud je Arinka patriotka, tak by měla napřed ulehnout do višní a pak strčit ocas do borůvek 😀 .

 11. Asi nezbude než počkat, až to vypadá. 🙂 Vyřiď Ari, že je šašek počmáranej!

  Už vím, jak vypadá okusování hlav. S Melly jsem se už dávno mazlila tak, že jsem jí okusovala čenich. Pak jsem okousala čenich Donynce – a teď Melly okusuje štěněti hlavu a štěně se snaží vyvrátit si čelist, jak se pokouší velkou napodobit. 😀

  1. Chichi, tak ty taky okusuješ hlavy? (rofl) Já to nechávám psům. A mám pár fotek, jak mizí Berryina hlvička v Kazanově tlamě, a o tři roky jsem pořídila podobnou, kdy byla „pojídána“ pro změnu hlava maličké Ari (chuckle)
   Je to forma mezipsího láskyplného chování a moc ráda se na to dívám 🙂

   1. Jakey zakusuje hlavu Kuliferdovi. Jsou to dva velci kamaradi. Pepa Navratil na to mezidruhove pritelickovani nahlizi s neduverou. Pod jeho uroven. Ale Kulca ma hlavicku makovickou casto oblemtanou, takze vyzaduje caste cisteni.

   2. Vypadá to dost příšerně s těma vyceněnýma zubama, ale je to kouzelný. Kdybych nevěděla, jak něžně umí Melly žužlat, asi bych se chvilku bála, ale jelikož to vím (žužle i mě), tak se jenom usmívám. Nebo se přidám. 🙂

  2. Jů, tak tohle znám. Když přijdeme se Sisskou k ségře, začnou si ohlodávat hlavy s Danem (starý NO), ze začátku jsem měla strach, když Sissčina hlava mizela v jeho hubě, ale pak jsem zjistila, že ona mu jí tam cpe dobrovolně. Ale vypadalo to moc hrozivě.
   Jinak mám zkušenosti pouze s fleky od primalexu a ty jdou vydrolit za Sissčina hlasitého držkování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN