NAŠE SMEČKA: Je ten beránek odvážnej nebo úplně blbej?

0710dar2_1Stojím u jednoho ze svých veletruhlíků, vyvazuju rajčata a najednou se za mými zády ozve dusot, prudké zaštěknutí a vzápětí zakvílení nadité frustrací. Ach jo. Už zase. Ari, beránek a plot. A jako pokaždé se mi v hlavě rozsvítí naléhavá otázka: Je ten beránek opravdu tak odvážnej nebo je úplně blbej?

 

 

Už stokrát jsem se klonila k té druhé možnosti. No řekněte sami – kterej beránek se bude pást tak blízko u plotu, aby ho mohla naše trhlá vlčka tahat za vlnu nad čelem? A kterej za této situace prostě pokračuje v ukusování trávy? Oskar jo! A já dumám – je tak chytrý, že chápe, že pes za plot nemůže? Je tak odvážný, že ho přiskočivší pes, stejně velký jako on, nijak nevzruší? Nebo prostě myslí jen na jídlo a věří v sílu Plotu?

Naši psi jsou na ovce v sousedství zvyklí a všímají si jich jen tehdy, pokud se ovečky pasou těsně u společné hranice obou pozemků. To na ně potom vybafnou, ovce kousek popoběhnou a pasou se dál. Nejdřív to Kazan naučil Berry, potom to Berry naučila Ari. Je zajímavé, že jak to ten starší toho mladšího naučil, sám toho nechal:)) Snažila jsem se jim mockrát vysvětlit, že na ovečky se nebafá, ale protože na zahradě se psy častěji nejsem, než jsem, je těžko být důsledná.

Přesto na hranici obou světů většinou vládl mír. Dokud ovšem nepřišel kávově zbarvený beránek Oskar. Jeho flegmatické ignorování jakýchkoliv Ariiných pokusů mu zrychlit krok vyvolává v naší vlčce pocity nevíry a frustrace. To je přece proti všem zásadám! Copak beránkovi maminka nevypravovala pohádku o zlých vlcích?

„Ari,“ vysvětluju jí trpělivě. „Máš na vlka špatnou barvu. Beránek je možná zmatenej! V pohádkách jsou přece vlci černí, ne?“ „No jo, ale on taky není bílej!“ namítá Ari, které jsem už pohádku vyprávěla. „A určitě není chytrej! To by uskočil! Protože já jsem strašlivý a zlý vlk!“ „Jsi truhlík a ne vlk. A dej mu už pokoj. Podívej, jak je hodnej…“ a drbu beránka na čele.

Blbej, drzej, odvážnej nebo chytrej? Ono je to vlastně jedno. Rozhodně to vypadá, že se Ari a beránek rozhodli na svých stranách plotu nenudit. A já vám přináším pár fotek, abyste se z té legrace taky něco měli:))

 

 

Beránek Oskar

Beránek Oskar

 

PS: Zajímavé je, že Ari venku dává ovcím pokoj. Na ty, co se pasou na oplocených pastvinách, ani nebafá, ty volně ložené (máme tu jedno samostatně putující stádo) jen pozoruje, protože ji vždycky včas připnu na vodítko:)) Berry se tváří, že ovce nevidí, ale popravdě jí radši taky moc nevěřím. Připadá mi lepší být mírně paranoidní, než potom řešit  (wasntme)

 

Uáá! Jsem strašlivej vlk, beránku, utíkej!

Uáá! Jsem strašlivej vlk, beránku, utíkej!

 

No tak! Řekla jsem - utíkej!!!

No tak! Řekla jsem – utíkej!!!

 

Paničko, já nehraju! On neutíká!

Paničko, já nehraju! On neutíká!

 

Proč by utíkal? Když někdo umí tak pěkně drbat...:))

Proč by utíkal? Když někdo umí tak pěkně drbat…:))

Aktualizováno: 9.7.2014 — 22:41

33 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
   1. přeji hezké víkendové počtení. A Yetti, co kočičáčci? Čertík tu leží vedle mne, vrní a nastavuje cejšku k podrbání.

 1. Moc hezké. Beránek to má na háku.Pěknej frajer.Tak kdo je tam v rouše beránčím,vlčka nebo šibal beránek?!

  1. Beránek se drží roucha beránčího, zatímco Ari si jen myslí, že je strašlivý vlk, je tedy beránkem v rouše vlčím 😛 (chuckle)

 2. Ari je charakter a 0skar je charakter a obaja sú krásni.
  Fotky sú bezva,škoda,že to nevidím naživo.
  Inak Ri,aký dážd a čo to je? Neviem ako je to distribuované v počasí,kto zariaďuje ,kde pršať,kde svietiť,ale viem,že je nedouk./sľubujú,že sa u nás ochladí na 29 až 27 st./Tak se jedna teší!

  1. Verenko, i u nás je už bláto – klidně bych ti nějaký déšť poslala (wave) Jenže ono neporučíme větru dešti… že jo (blush)

 3. Já si myslím, že beránek na ni prdí, protože ví, že mu nic nemůže 🙂 A pokud to je potměšilec, tak tam leze schválně, jako sousedovic kocour sedává na plotě a pohlíží shora na dva ječící psy a říká se, že na něj taky nemůžou… máš před sebou zajímavý předmět výzkumu 🙂

 4. beránek je šikula statečná 🙂 a blbiny se učí a předávají nejlépe a velmi rychle 🙂 ale musím pochválit Terrynka a Nastěnku, že ona od něho odkoukala přivolání ale spíš to bylo o mé důslednosti 🙂 jako mrně se vždy podívala jestli on jde taky a jako větší nečekala pelášila sama a rychle, aby zhrtila ten mlsek rychleji 🙂

  naše procházka vede kolem stáda oveček vlevo a stáda skotských krav vpravo, Terry semtam se rozhodne a naběhne na ovečky když jsou hodně blízko cesty asi se mu líbí, že před ním pak prchají…Nastule se okamžitě přidá k takové lumpárně, sama semtam pustí hrůzu na krávy nebo spíš na zvědavé telátko ale naštěstí blíž nechodí tak ani nemám strach, že by se chtěla rozběhnout do ohrady což by taky mohl být její poslední počinek v životě…

  1. Pájo, mají ty ovce a krávy ohradníky nebo je tam taky máte „na volno“? Já bych tedy stádo krav obcházela velkým obloukem… naštěstí na našich běžných trasách máme jenom ovce 🙂
   A že se blbiny předávájí nejsnáz… kdo by pochyboval? A platí to i u lidí (chuckle)

   1. jsou za ohradníkem, ty krávy mají i více drátů protože by mohly být velmi nebezpečné, hlavně když mají telata a pes je pro nepřítel….ovečky jsou zvyklé na borderky a někdy reagují na nás, že jdou před náma ale pak si asi vůdčí ovca uvědomí, že je nikdo nepase a zastaví se a celé stádo taky 🙂

    a když jsou malé fungl nové jehňátka to je krása, to se vždy kochám a sleduju jak rostou 🙂

    zrovna dneska mi vykládala kámoška, počkej až bude Oli 3letý a bude období „já sám“ a já se těším…blbka

 5. Ať už je beránek odvážnej nebo úplně blbej,to je jedno, ale je KRÁSNEJ!!! Taky bych ho drbala a drbala…. 😀

 6. (music) Jako beránky nad mou hlavou
  jako červánky nad Jihlavou
  jako poklad, co nad něj není
  ona je krásná až k zešílení (music)

  Ta písnička mne hned napadla, když jsem uviděla fotku krásného a statečného beránka.

  A že před Ari neutíká? Že on si myslí, že je Ari beránka, převlečena v rouše vlčím! (chuckle)

  1. Přesně, milá Ygo – formulovala jsem to tam nahoře, aniž bych tě četla (moje chyba, že čtu shora dolů:)) a teď je mi jasné, žes to prokoukla (rofl)

   A más moc pekné červnové fotky… (inlove)

 7. Si taky myslím, že se beránek skvěle baví. Hele, i ta Melina celkem rychle odhadne délku vodítka a pak provokuje těsně za ním (běhá už úplně na volno, ale o to víc provokuje ovodítkovaný psy – „Hele, hrajem si, ne? Lítáme? Jo tak ty jseš takovej dement, že musíš chodit na vodítku, jo? Hahaha!“) Bych ji někdy… Penny to dělala taky. Oni moc dobře vědí, odkud kam je špagát – nebo plot. A z beránkova pohledu je za plotem Ari! 😀
  Jo a Ari má luxusní kožich, ti povím.

  1. Provokujou jeden druhýho, koňové 😛

   A ten luxusní kožich… líná teď tak, že ještě chvíli a bude nahatá! Všichni ptáci v okolí už musejí mít v hnízdech bílé peřinky (chuckle)

   Ostatně – línají vám teď psi? Mě Ari hodně, Berry trochu a to má Berry těch chlupů mnohem víc a delších!

   1. Melly líná, ale jenom trochu. Jarní závěje to nejsou.

    Pátek, sobota, neděle, pondělí, ŠTĚNĚ! 😀
    (To bude teprve línat! Che, tomu budou i zuby padat!)
    ((Ééé… to nic. 😀 ))

 8. Hihi, obávám se, že nejen, že se beránek dobře baví. Navíc doufá, že ten plot povolí a on si konečně užije tu správnou beraní zábavu.
  😛

  Hele, kdo jste objednávali ten déšť:
  Tady už by stačilo, nebo všecko shnije (8-o)

 9. Hi, hi, on Oskárek není blbej. Ad a) věří v sílu Plotu, ad b) VÍ, že jak dospěje, nebude Oskárek, ale HROZNÝ OSKAR a Ari mu dá pokoj (chuckle) . Jinak je to moc hezká ovce, líbí se mi jeho barva a čupřina, po které se dá dobře drbat. Doufám, že dospěje a neskončí v klobásách.

  1. Je krásnej! A v klobásách by skončit neměl – on, ovce Pierotka (s dvoubarevnou hlavou) a zatím zcela nezajímavá malá ovečka jsou určitě k likvidaci trávy a kupovat každé jaro nové ovce se nevyplatí.

   No a až vyroste… jsem zvědavá, jestli jeho ochočenost a neústupnost nebude znamenat problém pro jeho lidi – tam bude záležet na tom, jestli bude hodnej nebo nebude… (pak se uvidí, jestli klobásy nebudou nebo budou (chuckle) )

 10. No jo, ale když sněhobílá Ari na strašlivého vlka vůbec nevypadá. I když nepochybuji, že se převelice snaží.

  A beránek bude pragmatik.
  Tráva je zelená a podrbání tak milé.

  Dnes ráno jsem dávala krmení našemu nemocničnímu kočičákovi, kterému říkám Murín. A on se chtěl mazlit.
  Většinou se žene k jídlu, ale dnes se šmajchloval.
  Musela jsem ho k jídlu posílat.

  Míša z Plzně

  1. No jo, citová deprivace je citová deprivace – když je jídlo jistý, může chvíli počkat, zatímco ty mu utečeš (inlove)

  2. když kočky u fabriky přepadne citová deprivace, tak se nechaj hladit i ty, co mne jinak pozorují tak z metru..lezou mi pod nohy, ducaj do mě a já mluvím, hladím a hladím..ony předou až se zalykají a pak jdou teprvá jíst…
   dnesk aj etak ypřepadla..jen byly od deště mokrý,jak na mne čekaly..no na mne-na konzervu,zakysanku a kus salámu z kantýny…ale mazlit urousaný kočky, to je zážitek… (chuckle) a stačila jsme dvěma vyndat asi 6 klíšťat….to držej a jsou rády,že se jich zbavěj…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN