NAŠE SMEČKA: Psi v pohybu

0417dar1Dívat se na zvířata v pohybu je jedna z mých čistých radostí, ať jsou to psi, kočky, koně, ptáci… vůbec, pokud jde o zdravá silná zvířata, která si pohyb užívají. Ta radost je nakažlivá.

 

 

Samozřejmě nejvíc koukám na naše psy a přiznám se, že ač je vidím denně, stejně se toho pohledu na tu sílu, rychlost a obratnost nemůžu nabažit. Samozřejmě pokud právě tryskem neutíkají za zajícem, že:))

Ale končím s řečmi – podívejte se se mnou: Marek fotil na Hrubých lukách.

 

0417dar1_1

 

 

0417dar2

 

 

0417dar3

 

 

0417dar4

 

 

0417dar5

 

 

0417dar6

 

 

0417dar7

 

Všechny fotky najdete tady: http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Psi_v_pohybu_-_Na_Hrubych_lukach/

 

Aktualizováno: 16.4.2014 — 19:37

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nějak nestíhám, tak jsem se dostala k tomuhle článku až dnes. Ty fotky jsou fakt nádherné, zachytit takhle čistě psa v pohybu, to není jen tak. Vyřiď fotografovi poklonu. Jo, asi má nějaký dobrý foťák, ale chce to i dobré oko,co si budem povídat.
  Psí agility je taky suprová, je vidět, jak si to (někteří) užívají 🙂
  Mně stačí fotit kočku v pohybu, a ty jsou proti psům mnohem míň akční – co já mám fotek ocásků, zad, tlapek – ale celou kočku v pohybu? Minimálně 🙂

 2. Ano takovéhle pohledy nikdy neomrzí, a když k tomu běhají takovéhle dvě krasavice divím se, že jste si k tomu nepřinesli židle a se dívali a dívali. Fakt se Ari s Berry nikde o klacký nepoperou (tedy myslím zle)? A jak už bylo níže řečeno – Marekovy fotky jsou záviděníhodné. Já vím, je to foťákem, ale i tak to chce stisknout spoušť v ten správný moment.

 3. Vyřiď Markovi, že umí úžasně fotit!
  On to sice určitě ví, ale i tak.
  A taky miluju pohled na běhající psy. Jsou… jako vítr a řeka a tak, a prostě běží za klackem nebo za kámošem, nohy se napínají, hřbet pruží, srst vlaje, a oni jsou celí soustředění na činnost nebo cíl vůbec, ale vůbec je nezajímá, že jsou přitom jen tak bokem nádherní.

 4. Ano, psi a koně v pohybu, to je divadlo, které nikdy neomrzí.
  Krásné fotky a krásné psí holky, já vím, opakuju se, ale je to tak 🙂

 5. Pohyb zvířat je nádherný! A fotkami s Ariberry jsem se kochala už včera. Jsou moc hezké, jak holky, tak fotky (y) .

 6. Šiš, ty jsou kráááásnýýý! Psice i fotky! Velmi přávidím. A ano, pozorovat psy v pohybu, nebo vlaštovky v letu patří k „čistým radostem mého života“. (h)

 7. já se nejvíc kochám při pohledu na Terryho jak běhá agility s někým jiným než se mnou, co jsem byla těhule s ním běhala od kámošky dcera Káča a jak jim to šlo!!!

  kdybyste se chtěli kuknout zde je video a Terry je na 8.25 minutě, a někde na 5.11minutě se tam plantám s Nastěnkou 🙂 to je pro zasmání 🙂

  duo černobílé je skvělé!!! holky chlupaté šikovné a fotky super!!

  http://www.youtube.com/watch?v=g08fsqUjzmc

  1. Pájo, ale byla jsi docela svižná těhulka 😉 . No a Terýček je třída, je úžasně veselý a nadšený.

  2. Tak už se nedivím, že se Olí narodil o něco dřív. Vždyť ty jsi to nebohé dítě vyloženy vytřásla (chuckle) (chuckle)

  3. Pájo, díky za odkaz, to jsou taky vlastně psi v pohybu 🙂 Agility se mi moc moc líbí, i když jsem nikdy neměla příležitost to poznat zblízka.
   A tvoji psíci jsou šikulky 🙂

  4. Pájo, to je krása! U Nastěnky jsem se opravdu tak trošičku smála – ona má skutečně svérázný přístup k cvičení (vidíš paničko, jak jsem krásně poskočila – máš nějakou mlsku?:)), ale Terry… to jsou skoky! Nádhernej kudrnatej atlet (party)

   A jak to jinak jde? Ještě je Olí hodné mimi? (inlove)

  5. Pajo, musela jsem se smát, jak se Nastěnka snažila běh šidit, ale tys nedovolila 🙂 (to Terry byl jiný pašák) Myslíš, že jako u lidí, tak i na agility musí mít pes talent? Nebo nějakou extra pohybovou motivaci, musí být běhací a ne čmuchací. Možná bych naši Trixie přiměla aby tunelem proběhla – možná by to zvládla i 2x, kdyby na konci čekala milovaná sušenka. Ale aby pak sama od sebe hupsla přes překážku (vyběhla na kladinu atd), to móc silně pochybuji. A aby to dělala sama od sebe, dobrovolně a hlavně opakovaně to si fakt nedovedu představit !!! Ale koukám, že je to pěkný tělocvit i pro panicky 🙂 Jak se s tím vůbec začíná – nejprve se trénuje jen tunel, pak samostatně překážky…nebo se zkusí se psem proběhnout celý okruh najednou?

   1. Ano, Maričko, napřed se opravdu trénují samostatně jednotlivé překážky, pak se přidávají další a nakonec je z toho celý parkur, kde se i jednotlivé překážky absolvují opakovaně. Skoro všichni pejsci se dají motivovat, aby je agility bavilo, buď na mlsky, nebo hračkou, podle toho, co má pejsek radši. A pak samozřejmě ooobrovskou pochvalou a radostí ze strany paničky/páníčka.

   2. Maričko, naše Nastěnka je přesně taková, že běhá pouze!!! za to maso 🙂 bez pamlsku a odměny ani ránu 🙂 to jsem si vyzkoušela na těch neofic závodech, nedáš?? nejdu neskáču nefunguju 🙂

    důležité je, aby to pejska bavilo pak už jde všechno snáz 🙂 a telant je potřeba spíš u psovodů ale i vedení na parkuru jde naučit 🙂 když se chce všechno jde 🙂

  6. Všichni jsou pašáci, ale absolutně nejúžasnější je ta borderka – skáče a nahoře uprostřed skoku se ohlíží přes rameno, kudy že to bude dál.

 8. Nádherný šťastný psice, je radost na ně koukat.
  Fotky jsou nádherný, jenom tiše závidím.

 9. Prosím, vyřiď Markovi, že jeho fotky běžících psů jsou moc krásné a působivé. Navíc miláček Berri (hmm – zjišťuju, že nadržuji vždy! starším psům – protože většina se rozplývá nad těmi mladšími (chuckle) ), tedy miláček Berri je nádherně lesklá a na jejím kožíšku je vidět snad každý chlup. Bravo.

  1. Nevím, jestli nadržuju starším psům, každopádně Berry je můj oblíbenec taky 🙂 Asi že je strakatější 🙂
   Ale každopádně ty fotky jsou bezva. Taky mám moc ráda fotky v pohybu. Občas i nějakou ulovím 🙂 ale velmi občas.

   1. Matyldo, ani já takové fotky obvykle neulovím – to je dáno hodně foťákem. Kompakt něco takového chytí jen když máš fakt kliku 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN