BTW: Všechno nejlepší, tati!

0411dar1_1Dnes je to právě osmdesát let, co ses narodil, a já se těším, jak to večer oslavíme. A když je to takové důležité výročí, tak ti chci ještě něco říct. A poděkovat.

 

 

Byli jste s maminou báječní rodiče. Laskaví i přísní, vždy milující a se smyslem pro humor. Jsem vděčná, že jste nás – své děti – vždy brali, jací jsme byli, což sice zní banálně, ale banální to není. Povzbuzovali jste nás, abychom objevovali svět ve všech jeho podobách, podporovali jste naši zvídavost, vždy jsme se měli co a od koho učit. Hodně jsme cestovali, kam až to tehdy šlo, dělali jsme plno věcí společně, žili jsme jako šťastná a soudržná rodina.

Když jste mě trestali, a nebylo to moc často, tak jsem naprosto přesně věděla, za co – a proč jsem to dělat neměla. Necítím žádné křivdy, i když jsem doma v Praze nikdy neměla koně ani psa, přestože jsem po nich tak toužila:)) Byl jsi dobrý a trpělivý otec a uměl jsi mě pochválit a podržet, když jsem to potřebovala.

Pamatuješ, jak jsem s tebou už jako mladá holka korigovala texty, které jsi psal? Naučila jsem se milovat češtinu a správně ji používat i díky tobě. Je fakt, že někdy z tvého puntičkářství, pokud jde o čistotu a správnost jazyka (hlavně, když hodnotíš výkon televizních hlasatelů:)) maličko lezu po zdi, ale neměnila bych!

Dokonce mám ráda i tvé vtipy, které s takovou chutí zkoušíš na nevinný svět, který tě obklopuje. Musím ti pošeptat, že Marek je v tomhle celý ty, ale neříkej mu to:)) Důležité je, že jsi důsledně čestný a poctivý člověk, a že jste nás stejně i s maminou vedli. Jsi zvyklý se za všech okolností chovat slušně a je zajímavé, že svět ti to většinou vrací.

A tak ti přeju všechno nejlepší, ať ti slouží zdraví a každý den najdeš nějakou radost, která ti prosvětlí den.

Mám tě ráda tati!  (f)   (inlove)   (f)

 

Tvoje dcera Dede

 

PS: Mnozí z vás mého otce znají ze zvířetnických setkání jako Josse…

 

0411dar1

Aktualizováno: 10.4.2014 — 18:32

18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milý Jossi, dodatečně všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a ještě dalších roků!

 2. Milá JJ, přeju ze srdce všechno nejlepší k narozeninám! (inlove) (f) Ať se ti všechno daří za stálého zdraví a učíš pořád se stejným nadšením vynalézavostí, jak činíš dosud (h)

 3. Taťka děkuje za všechna přání, moc jste ho potěšili (inlove) Není teď u počítače, tak to mám vyřídit já (wave)

 4. Včera jsem tu chyběla a tak alespoň dodatečně přeji hodně zdraví a pohody, pane Jossi (rose1)
  A milá JJ i tobě všechno nejlepší (d)

 5. Gratuluji Jossovi k narozeninám (rose1) i k dceři a Dede k takovému tatínkovi. Přeji vám, abyste spolu mohli prožít spoustu dalších let v lásce a pokoji.
  Všechno nejlepší i pro JJ.

 6. Milý Jossi, gratuluji ke krásnému výročí! (rose1) Krásný dárek jste tímto článkem už dostal (přiznávám, že při jeho čtení jsem byla opravdu dojatá), tak vám ještě přeji vydařenou oslavu a radost z toho, že máte bezvadnou rodinu a že jste spolu!!!

 7. Vsechno nejlepsi ke kulatym narozeninam, hlavne zdravi a pohodu na dusi. (sun) A hezkou oslavu. Slavit se ma, hlavne, kdyz je co slavit.

  Dede, tvoje pocta rodicum mne uprimne dojala. Tak nejak se ja divam na sve rodice a prostredi, ve kterem jsme s bratrem vyrostli. Takova vychova je nejvetsi dar, co rodice muzou dat detem. Je to kotva, ktera te udrzi, i kdyz mas pocit, ze plujes bezcilne v divokych vodach. Jeste jednou vsechno nejlepsi.

 8. Dede, tvého tatínka neznám, ale stejně mu přeju všechno nej. I když to úplně nej už oba máte – jste rodina, máte se rádi, jste spolu (i když třeba každej na jiným konci světa). Tak ať to vydrží napořád.

  A taky všechno nej JJ!

 9. Ad: Kosatce
  Ano, jde o bahnomilný druh, který se opravdu jmenuje kosatec žlutý. Lze ho přesadit, ale pozor! jeho kořeny dokáží zničit jakýkoli beton, nebo konstrukci jezírka, prorostou úplně vším. Navíc je rovněž, i když nevím proč, neb jde o celkem hojnou rostlinu, chráněný.

 10. Josefe, jestli se sem podíváš, budu ráda, že ti alespoň takhle můžu popřát to úplně všechno nejlepší, hodného Bertíka a trvalou lásku tvých dětí. Večer si oslavu užij a užívej ještě dlouuuho všechny další všední dny! My si s Karlem na tebe večer připijeme (alespoň budeme mít důvod, díky, hurá).
  Moc zdraví Jana

 11. Milá Dede, já také závidím…
  Člověk by rád poděkoval, rád by odprosil, ale není koho, a není komu, bohužel. Ale to je asi takový lidský prokletí,že?
  Sylva

 12. Opravdu krásné vyznání vašemu otci k životnímu výročí Dede. Také se připojuji k blahopřáním a přeji hlavně zdraví, štěstí a spokojenost.

  A vám Dede v dobrém závidím, že to máte komu napsat.
  Míša z Plzně

 13. Milý Joss/i?/musíš byť úžasný človek,keď to Tvoje deti vedia a vidia a sú také,aké sú.A budú to mať ťažké.Podľa zásad v slušnej spoločnosti musia/mali by/ odovzdať nasledujúcej generácii všetko to,čo dostali od Vás +dať niečo od seba.Prajem Ti,aby si sa dožil toho,či sa im to podarilo./tak sa o seba staraj a opatruj/

 14. Milý Jossi – přeji ti krásný narozeninový den, plný sluníčka a tepla (i kdyby se venku čerti ženili). Dále ti přeju do dalších let hlavně zdraví a spokojenost, plno hezkých procházek s Bertíkem a hlavně dobré lidi kolem sebe. A humor neztrácej, je to důležité koření života.

  Ať žiješ do sta let – živijó, živijó, živijó … (rose1)

  1. Já se se svými blízkými přidávám též ke gratulantům a přeji Vám ještě hodně zdraví a spokojených let mezi svými. (h) (d) (rose1) Máte krásnou rodinu.

   1. I my přejeme hodně zdraví, protože bez něj to není ono, trochu štěstí a moře radosti. Všechno nejlepší k narozeninám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN