BTW: Chlupatá předpověď

0327dar1_1Letošní rychle postupující jaro ve mě tuhle vzbudilo zvědavost – jak doopravdy bylo před rokem? A tak jsem si otevřela fotky z jara loňského. Kromě jednoznačného březnového sněhu a již tehdy silně determinovaného pohledu našeho štěňátka jsem zjistila, že Berry skutečně umí dlouhodobě předpovídat… no počasí asi ne, ale charakter zimy určitě. Popravdě byla loni lepší než ona příslovečná cibule!

 

Jenže to já bych si toho ještě musela všimnout. Tedy všimla jsem si, ale nějak mi to nepřišlo až tak moc, nebo se mi tomu prostě nechtělo věřit, prostě kdybych si už v prosinci všimla, jak málo je Berry na letošní zimu chlupatá, mohla jsem si ušetřit plané naděje, že skutečná zima přijde.

 

Zde je dobře vidět Berryina hříva a celkově velkolepý kožich (a vzdorující štěně:))

Zde je dobře vidět Berryina hříva a celkově velkolepý kožich (a vzdorující štěně:))

 

Vezmu to názorně. Koukněte na to, jaký kožich měla Beruška loni, když jsme jí nadělili malého bílého prevíta, naši milovanou Arišku:)) Fotky nejsou moc kvalitní, černý pes prostě dělá tak nějak černou skvrnu, ale stejně je vidět rozdíl v hustotě a délce kožichu loni a letos. Všimněte si, že loni měla ty svoje správné spodničky a´la kněžna Zaháňská, kdežto letos jí celou zimu byly vidět až nad paty! To je skandál hodný odhaleného viktoriánského kotníčku:))

 

Zde je možno obdivovat decentní spodničky... (a umíněné štěně:))

Zde je možno obdivovat decentní spodničky… (a umíněné štěně:))

 

No, a abych chlupaté hlášení doplnila, tak momentálně se Ari snaží udávit náš vysavač tím, že pouští chlupy málem po hrstech, zatímco Berry svůj polozimní kožich zatím drží fest. Věštit, jaké podle toho bude jaro, se neodvažuju.

 

Ještě jeden celkový pohled na loňský kožich (a hravé štěně:))

Ještě jeden celkový pohled na loňský kožich (a hravé štěně:))

Tak se ptám – jak drží chlup vaši miláčci právě teď? Doopravdy mě to zajímá, když u nás je to tak nějak padesát na padesát:))

 

A tady je stav letošního Berryina kožichu - to není kožich, to je sotva lehkej flaušák!:))

A tady je stav letošního Berryina kožichu – to není kožich, to je sotva lehkej flaušák – a navíc krátkej, protože jí koukají celé paty:))

Aktualizováno: 26.3.2014 — 21:11

60 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Můj miláček je chlupatý pořád stejně, línat nehodlá. Proč by taky línal, když si jen vezme lehčí triko a je to 😀 .

 2. Máš to Dede, barevně jako já 😀
  Ale pokud přihlédnu k tomu, že dalmatini „sněží“ kontinuálně a celoročně, myslím, že hlavní sezona se teprve chystá. Když přejedu kartáčem Lukrécii, získám třetinu chlupů, než při čísnutí Růži. Divné, ne?

  1. O úžasných vlastnostech chlupů dalmatina jsem slyšela… např. i o jednom zabodnutém v noze, říkala kdysi Dalmi (inlove)
   Jinak jak to tak vypadá, i kočky mají různý názor na to, kdy pustit chlup… (chuckle)

   1. Naše kočky to mají momentálně napůl. Ty, co se zdržují víc doma, línají jak o život, vyčesávám z nich hrstě chlupů. Ty, co víc couraj po venku, nepustí zatím ani chlup. Tak nevím. Asi to znamená, že doma už srst fakt nepotřebujou či co.

 3. Velmi chlupaty Jakey zacal linat v lednu – zrovna kdyz u nas byla neobvykle tuha zima, vcetne snehu a padajici namrazy. Mozna proto, ze se doma vic topilo. To linal tak, ze chomace se spontanne oddelovaly. Pohladis psa a zustane ti velka hrst chlupu, vcetne podsady. Takze jsem ho napred spis skubala. Pak nastoupil furminator, aby se odstranila podsada; ovsem Mr. Jakey jest velmi nevrly pri zachazeni s jeho telesem. Tenhle vikend prijde na nuzky a budou se strihat zadni suknicky a dlouhe chlupy na ocase. Ty se skutecne spatne rozcesavaji – je to tuhe jak hrebiky a kudla ho ho to. No a pak ho asi vykoupeme. To linani, krome toho ze pri pruvanu se zhmotnuji chomace, mi rovnez narusuje garderobu. Nosim dost cernych veci, zejmena kalhoty (mam pocit, ze vypadam stihlejsi (chuckle) ) a uz mam fobii, kdy nekam musim jit. Takove ty rolovaci valecky s lepicim papirem na odstranovani chlupu mam doma, v aute, v praci, ale stejne tu a tam se objevi souvenir. A to odchazim v cernych kalhotech z domu tak, ze uz jsem uplne hotova a na posledni minutu teprve natahnu gate a prcham. A prichod domu? Vstoupim do kuchyne a prvni co udelam, ze gate jdou dolu. Uz jsem premyslela, ze bych si je mohla nandavat a sundavat na terase.

  1. To víš Haničko, Jakey má hooodně z kolie tak se chlupů nezbavíš, leda bys ho ostříhala dohola ale to by zase nebyl Jakey. 😡

  2. Terasovou převlíkárnu by zase obsadily kočky… (chuckle) Ale uvažuj o tom, třeba potěšíš sousedy 😛

 4. Denis začal línat asi tak před měsícem, když byly ty první neobvykle teplé dny, a líná dosud, ale ne příliš zuřivě. Co se týče srsti, je Denis netypický, celkově má jemnější a delší srst než krátkosrstí jedinci, ale nemá chlupaté uši ani praporce na zadních nohách jako ti dlouhosrstí, takže ve výsledku se u nás vyskytují jak tužší chlupy, které se zapichují, tak jemné chomáče. Ó, my se máme! 🙂
  Dede, ty fotky sladkého štěňátka Arinky! (inlove) A říkáš, že už tehdy byla paličatá? (chuckle)

  1. Byla (blush) A to jsem si původně vybrala tu nejmenší a nejhodnější fenku… jak může zdání klamat! 😛

   Jinak vážně máš Denice polodlouze chlupatého? Člověk by řekl, že budeš mít míň práce – méně chlupů, že… a ono je to právě naopak! (tmi)
   No, ale miluješ ho stejně, co? (inlove)

 5. Bože, jak ten čas zvířatům letí – kam zmizelo to malé bílé štěně !!! Odpovím si sama – no vyrostlo (a v jakou krasavici). (h)

  Trixie má hladkou srst a vzhledem ke zdejšímu podnebí bych neřekla, že líná, spíše jen celoročně mění chlupy (ani nevím, jestli mám psát srst, nebo jen kůži, protože „kožich“ to rozhodně není). Stejně tak u koček, chlupy zanechávají celoročně všude. Ovšem, Woody má fakt ocas jako liška a málokdy se mi ho podaří pročíšnout od kořene až na špičku. Nejprve se zdá, že to půjde hladce, ale tak uprostřed ocasu se hřeben zasekne a pak už musím přitlačit a to se Woody nelíbí, takže většinou špička zůstane nepročísnutá. To jsou chvíle, když si říkám, jak zvládne česání celé kočky třeba Apina u Amálky, nebo Terrovic u svých nadměrně chlupatých koček. Mně stačí jeden kočičí ocas. A ač jsou Ariberry náramné krasavice, jsem vlastně ráda, že Trixie nemá jejich kožichy a hladce ji pročísnu čímkoliv. No ve zdejším podnebí (hlavně tom horkém) by Dede, asi tvoje holky trpěly (až teď jsem si prohlédla ty krásné fotky z Babiččina údolí).

  Ale když už jsme u zvířečích chlupů. Podle zákonu schválnosti se nám rozbila pračka zrovna mezi mezi dvěma návštěvami. Ale protože pračka byla už 25 let stará, tak trochu jsme s jejím brzkým odchodem počítali a jednu měli už předem vyhlídnutou. Novou jsme tedy koupili během deseti minut, o dva dny později ji dovezli a rozbitou odvezli s sebou. ALE u té staré (a všech předešlých, které jsem kdy měla), byl na vrchu „prací vrtule uprostřed bubnu“ (am. způsob praček) záchytný košíček na odpad z praní. Po každém vyprání se mi tam zachytily chuchvalce, které jsem vyndala a vyhodila. Nejvíce jsem to ocenila v posledních „multi zvířecích“ letech. Přestože jsem před praním vždy kočičí ručníky a povlaky Trixiných polštářů řádně vytřepala, v košíčku i tak byly dost velké chuchvalce chlupů. No a teď jsem zjistila, že tahle nová pračka žádný sběrný košíček nemá, v přiložené brožůrce také o něm nebyla řeč. Nechtělo se mi to věřit a s praním zvířecích věcí jsem váhala. Pak jsem se na internetu dočetla, že pračky posledních snad deseti let už žádné záchytné košíčky nemají, nejsou třeba, protože zvětšily průměr odpadových trubek a veškerý odpad se prostě odplaví s vodou. Přijde mi to nesmyslné „vylepšení“. Znamená to, že ty extra zvířecí chlupy se místo v košíčku (kde je mohu vyhodit) postupně hromadí někde v hloubi odtoku a po čase hrozí ucpání odpadových trubek – podstatně dražšího řešení, než ruční vyhození chuchvalců? Opravdu teď potřebuji vyprat všechno zvířecí povlečení, ale zatím jsem se k tomu neodhodlala, bála jsem se, že okamžitě ucpu fungl novou pračku. No budu to muset risknout, přeci to všechno nebudu prát ručně !!! Zajímalo by mě, jak jsou na tom evropské pračky a zda také perete zvířecí „povlečení“ v pračce? Zdejší sušičky samozřejmě filtr dále mají (já sušičku nemám), ale proč je přestali dávat do praček opravdu nechápu.

  1. Já jsem poslala pračku do jejího ráje po 30-ti letech a to stále fungovala. Jenomže měla hroznou spotřebu el.proudu a vody. Přede dvěma lety. Koupili jsme novou,je velmi chytrá, má 2 cm tlustou brožuru-návod na použití 😉 , proti asi 8 listům u té staré. Ale pere ZATÍM dobře, poklesla spotřeba elektřiny (též jsem odeslala 30-ti letou chladničku do jejich ráje i když fungovala). Hlavně! nová pračka MÁ dole košíček na zachycení chlupů (stejné zkušenosti jako ty, při praní zvířecího prádla) ALE, zatím jsem nikdy nemusela košíček čistit a jsou to už dva roky. Je mi to divné, ale je to fakt. Sušičku nemám.

  2. Ano, Maricko, to je veliky problem. V baracku, kdyz jsme ho koupili, zustala stara Maytag pracka s tou vrtuli uprostred. Podle naseho odhadu z tak konce 70. let. Ale prala, a s chlupama vubec nebyl problem. Asi pred 4 rokama odesla. I koupili jsme novou, chtela jsem tu bubnovou, protoze v tom se daji prat svetry a ruzne jine obleceni, ktere by jeden jinak pral v ruce, tak jsem si myslela, ze si usetrim praci. Jo houby, ona ta nova potvora zvireci chlupy neodstrani. A to nejen ze zvireciho povleceni, ale ze vseho, na co se chlup chytne. Jako kdyz Chet prijde domu, zuje si boty a capka kolem v cernych fuseklich. Z teho su uplne na mrtvicu, protoze on to pak, ve snaze pomoct doma, hodi do pracky s myma cernyma trikama, chlupy z fusekli se rozprostrou na tricka, a ani susicka to z toho nedostane. No co se na tu pracku podivam, tak sakruju.

   1. Tenhle typ amerických praček jsem zažila na Taiwanu a normálně mě okouzlily – jsou lepší, než ty naše (si myslím). Jinak já lovím chlupy z filtru, ale je to divné – taky je jich míň, než bych čekala. Dost ale zachytí sušička… ta je fajn.

    Maričko, když si vezmu, jak se brání česání Berry (a jak u toho vyje!), tak si nedovedu představit, jak se musí bránit pročesávání ocasu KOČKA (blush)

    1. Alex, budu doufat, že i ta moje pračka bude takhle hladce odolávat zachlupení.

     HankoW, s koupí bubnové pračky (tedy jestli máš na mysli ten evropský typ) jsem si jeden čas také pohrávala, když se tu začaly prodávat. Myslela jsem si, že se v ní prádlo nebude tolik šmodrchat, když se bude místo toho točiv „v bubnu“ (ta vrtule dokáže při kvrdlání např. šortky úplně otočit naruby – jistě znáš). Pak mě ale naštěstí došla včas jedna věc a zůstala jsem u typické „top load“. A sice – já velice často něco do pračky zapomenu dát a vzpomenu si na to, když už začala prát. U té s vrchním plnění mohu kdykoliv něco přihodit, prostě zvednu víko a šup (u staré se kvrdlala dál, teď se sice zastaví, ale jak zaklopím víko, zase se spustí). A také když někdy dávám aviváž a vzpomenu si na to až v půlce máchání, tak ji mohu honem dolít. U té bubnové ani jedno nejde (pokud si nechci vyplavit garáž i kdyby šla pračka otevřít). Sice jsem při výběru téhle nové zjistila, že teď už některé pračky tu vrtuli nemají, je uprostřed dole jen takový hrbůlek. Ale „kvůli úspoře“ se zase pračka smí plnit jen do poloviny, ten hrbůlek můsí zůstat vidět. Takže nevím, jak bych tam dávala povlaky a prostěradla z peřin (mám i teď velkou kapacitu), aby střed zůstal volný !!! No někdy jsou ty zlepšovány fakt k ničemu a tak jsem zůstala u vysokého šroubu a praní, jak ho znám.

     No Dede, někdy Woody tak rychle zaprotestuje, že mi zpod ruky uteče i s hřebenem zaseknutým uprostřed ocasu. Ale někdy se nedám a ocas jí pročísnu skrz ať se jí to líbí nebo ne. A pak je v hřebenu jen z toho ocasu pěkný chuchvalec chlupů.

    2. Kočka rozhodně nevyje 😀
     Jelikož je velmi dobře vyzbrojena, nějakým vytím se nezdržuje 😀

 6. Ad koniklece:
  Fotím pouze přírodní druhy. Ty rostou v ČR celkem 4, (možná, že už jen tři), a na všechny v kytkovníku dojde. To, co roste na zahrádkách a prodává se v květinářstvích a zahradnictvích jsou vyšlechtění kříženci. Pokud chcete, aby vám koniklece na zahrádce prosperovaly, musíte se k nim chovat s náležitou úctou, tedy moc nezalévat, vysadit na místo, kde je slunce a nedrží se vlhkost a hlavně neokopávat a nepohrabovat, max. opatrně ruko vytrhat případný plevel.

  1. Aha, Krakonoši, díky za poučení, už vím, kde je chyba. Já je okopávám! A jak pečlivě! Jsou na suchu a na slunci. A to jsem se chystala je i pohnojit. Toho jednoho chudinku, který opatrně vystrkuje chloupky ze země. Vedle něj dobře prospívají hlaváčky jarní.

  2. Krakonoši, něco jsem přehlídla? Kde bude KYTKOVNÍK? Já už se tak těším.
   Proto se našim koniklecům tak daří, že to s péčí nepřeháníme. Množí se samy od sebe, jen místo červených a jiných už máme jen růžovofialové.

    1. Já na NP moc nechodím, mě je nejlíp tady. Tady je klídek, pohoda. Ani na Hadech nejsem přihlášená.

 7. 😀 Berušce jsou skutečně vidět kotníčky-patičky, ó jak troufalé 😀 .
  Naše zvířectvo nelíná, naše psová byla před 14-ti dny paní chovatelkou vytrimovaná a já ám za úkol ještě pilně furminátorovat zbytek podsady, aby se uvolnilo ve folikulách místo pro růst pesíků a ty by měly být správně pravidelně vypepřené a tvrdé jako dráty. Uff. Nevím, jestli to dokážu, no pokusím se, aby paní chovatelka měla radost. Už menší radost má z těchhle procedur Ajvi. Ale nelíná!!!
  Dareček, pacholek jeden, ten začíná línat a vzhledem k tomu, že od malinka je s ním potíž při jakékoliv manipulaci, tak si bude muset vylínat bez pomoci. Drápanců jsem už od něho utržila mnohem víc než od všech našich předchozích kocourů dohromady. Jeho poslední černý pountík byl přede dvěma týdny u pana doktora. Jela jsem s kočkourem očkovat prevenci. Vytáhla jsem vzpouzejícího se kočkoura z přepravky. Syčel a vrčel jako tygr. Pan doktor ho chtěl jenom prohlédnout a já se těšila na pochvalu, jaký je to pěkný kočičí chlapeček. Nic takového, k tomu mi ten holomek nedal šanci. Když mu pan doktor píchl injekci, tak Darek zařval, prokousl MĚ, vlastní paničce, dva prsty a doškrábal ruku, teklo ze mně hódně krve (mám špatnou srážlivost). Darka jsme společnými silami vrazili zpět do přepravky a potom pan doktor musel ošetřit a zalepit mě! To trvalo déle než samotné proočkování kočičáka. Ale moje ošetření neúčtoval 😛 .
  Takže když bylo nedávno plno bílých chlupů okolo branky a před tím se konal velký kočičí řev, ani jsem ho nelitovala. I když bylo jasné, že dostal na frak a to pořádně. Přišel domů jako spráskaný pes, zalezl do pelíšku a ráno mě ani nebudil. Řekla jsem mu, že je to dobře, alespoň vidí jaké to je, když je jeden dodrápanej a dokousanej (envy) .

  1. Alex, a nevymýšlíš si trochu? Já jsem Darečka viděla (hm, na dálku:)) a vypadal jako ten nejněžnější bílej kocourek na světě širém (chuckle) A ty nám tu líčíš očkování ve stylu masakru motorovou pilou (wasntme)

 8. Sisska má hustý kožich,který je v současné době úplně všude,vysavač je nacpaný a vzápětí je nastláno jako v psí boudě a přitom ze Sissky nic neubylo.Tak nevím,jestli zimu ještě čekat nebo ne :o).

  1. Myško, vezmi hrabičky a postupně vytahej tu horní srst. Až zůstane podsada, tak ji furminátorem vytahej také. Bude po línání. Sisska bude mít podobnou srst jako má Evina střední černá kníračka Waiki, mělo by to být do dvou týdnů bezbolestně odbyté. Ten tvar se snaž udržet jako u kníračů, mrkni se na fotky na kníračích stránkách. Škoda, že jsi na opačném konci Vysočiny.

  2. Myško, upravuješ Sissku jako knírače? To by mě zajímalo, protože na fotkách Sissy vypadá, jako by jí takový střih slušel (inlove)

 9. Melly se koncem zimy nezimy lehce přichlupila a zatím nepouští. Loňské medvědovitosti nedosahuje ani náhodou.

 10. Arinka je hladkosrstá, teď moc nelíná (zato hárá (doh) ), ale když už, tak to stojí za to. Hlavně se ty její chlupy zapichují a proplétají tkaninou, takže nejdou z látky ani setřít ani vyluxovat. Hmmm, možná pinzetkou preparovat a tak chodím chlupatá….
  Krakonoši díky za Kytkovník, koniklece mám moc ráda, v Prokopáku na skliskách taky rostou pěkné, ale jiný druh. Těším se na další kytičkové povídání.

   1. Ano, to mě s tím smiřuje 🙂 Jen jsem musela odříci zajímavou akci na tento víkend. A už se těším, až to budeme mít za sebou 😀

    1. Asteris, představ si, že v pondělí se rozhárala Ajvi ! Nedomluvily se na dálku ty naše holky? Jajka Ti jistě přepošle odkaz na fotoalbum!

 11. Ani si neuvedomujem,že to!púšťanie!srsti robí taký bordel v domácnosti.Absolutne netuším,ako sa slovensky povie „línani“.Hlavne sa vytešujem obrazkami Ariberry.
  Ad Krakonoš:výborný nápad s kytkovníkom a pre mňa úplne nový pohľad na Krakonoša-krásny koníček,krásne fotky.Kvety milujem,len názvy poznám len tie neodborné,ako sa im hovorí medzi ľuďmi.Lúky u nás sú už posiate kvetmi.

  1. Verenko, není to „plznutie“ s dlouhým l? 🙂 Tak nějak „sa mi to marí“ (inlove)
   Jinak buď ráda, že nemáš chlupy v bytě – těžko vypadat jako větší špindíra, než když na tebe každou chvíli vyjukne chuchvalec (tedy v případě, že líná dlouhosrstý pes). Když se smíchají chlupy oobou holek, jsou chuchvalce šedivé a vypadají jako sto let neuklizený prach – a ví Bůh, že zametám nebo luxuju denně.
   Ale jak tu psala tuším Asteris, pořád lepší než krátké pevné chlupy – tyhle hrozně vypadají, ale aspoň se dobře uklízejí 🙂

  2. Kdo si hraje, nezlobí. Já jsem si sice hrál, (ale i zlobil) celý svůj aktivní život, (do práce jsem nikdy nechodil, to by pro mne byla potupa a přílišný stres), leč odborníci říkají, že když se člověk rozhodne odejít do důchodu, měl by si za práci najít náhradu, tedy v mém případě najít si jinou zábavu. Což jsem udělal. Pořídil jsem si výkonný notebook, tedy, přesněji řečeno pracovní stanici, profi fototiskárnu, vysoce kvalitní foťák se špičkovou optikou, kvalitní SW pro editaci fotek, nové auto, které jsem nechal upravit na lihobenzin, čili o 60 Kč za každých 100 km méně a jezdím po ČR a fotím kytky. Takže během roku budou fotky přibývat dál, jak v netové (ne)kvalitě, tak jako profi tisky na kvalitních fotolesklých A3 papírech. jo a jedna ta profi fotka o rozměru 42 x 30 cm mne vyjde na cca 5 Kč.

 12. Tak s línáním psů je to u nás takové neurčité – Brooke (holokrčka) líná průběžně, ale není to tak hrozné, neb ji Terka kartáčuje. Toya má již jarní střih, tudíž vypadávání chlupů nehrozí (ona vůbec líná bez ohledu na roční období – jak jí kožich naroste do určité délky, začne vypadávání a následný střih).
  Zikmund má pořád zimní kožich, ale už začal hubnout do plavek (chuckle) , takže sice vypadá mohutně, ale nahmatám mu žebra i pánevní kosti (to před pár týdny nešlo) – až se dá do línání, tak se budeme mít na co těšit (zas ho budeme týrat vyčesáváním)

  1. Borůvce už je taky vyhrožováno ostříháním- ty zvlněné dlouhé chlupy si na ní nelehnou a nelehnou. A už mi lidi říkali, že je zvláštní, že stříhám Světluch a Borůvku ne- a přitom je to naopak, že. Takže se budu muset domluvit s jistou paní na ÚJJM, aby jí ty chlupy trochu pokrotila :)Číro na hlavě (děsný) a paciny jí ostříhám sama, tuhle jsme zvládly i zadek u obou, ale ty praporky na předních, co Borůvka obrušuje o zem, a podobně jsou pro život na venkově silně nevhodné a vždycky je mi Borůvky líto, že Světluška proletí křovím a nic a z Borůvky pak čtvrt hodiny tahám binec.

 13. No, Majda neobrostla ani loni, takže nic moc. Co se týče línání – u nás zatím nezačalo. Na línání velmi dobře zabírá Biotin, je to vůbec na srst a kůži ideální doplněk, ale v období línání výrazně situaci prospěje. No a pochopitelně denní pročesávání, to pomůže taky. Nevím, jestli absence línání u nás není dána denní vydatnou koupelí kterou Majda provozuje. Máme u nás velký rybník a potom 3 malé rybníčky rybářské. Navštíví i ty co už jsou zarostlé, je to naše prasko.

  1. Páni, čtyři rybníky! To by se holkám taky líbilo. 🙂 My máme v blízském dosahu taky plavací rybník – Zátlucký, ale teď tam málo chodíme, protože je v lese a Ari zatím musí být v lese jen na vodítku (nevěřím děvence, nevěřím, a lesy jsou pořád ještě strašně zazvěřené)Tak chodíme na Hrubá luka – je to přehledná placka a holky se koupou v Labi…
   Jestli to má vliv na línání, to nevím, protože ty naše se koupou obě a líní jen jedna:))

 14. něco to tom bude, protože Murinek k nám přišel na podzim, ve srovnání s Lindou neměl tak hustý kožíšek, ale ani ona se nenachlupila na zimu, asi to fakt vycítí, Frogi jelikož jsem ho opět na jaro ostříhala, do zimy krásně obroste a než začne pelichat je znovu oholen ale letos nám pelichat začal, to jsem byla ještě těhule když začal pouštět chlupy…a včil je časené pes a moc mu to sluší a na začátku května zas bude hladkosrstý a zas ožije 🙂 a kerrýci mají kožíšky dle nálady paničky 🙂

  jinak dneska jsme poprvé sami doma, Tom už šel do práce, nechtělo se nechtělo 😛

  počasí se tváří nadějně takže to vypadá na procházku kočárkovou

  1. Tedy Pájo, to mi řekni, čím toho Frogáška stříháš – vždyť na něm se musí otupit cokoliv stříhacího! To jsou hektary hustých chlupů… (flex)

   Jinak hezky samostatně s Olíkem hospodařte a pak jděte Tomovi naproti – třeba jen na příjezdovou cestu. Kdysi jsem měla ten rituál ráda a Martin taky. A když vyrazíš s celou smečkou tak až vás Tom uvidí, tak si řekne – Páni, všichni tihle jsou moji! Jsem bohatý muž (inlove)

   1. Frogáška jsem loni ostříhala normálně nůžkama, paní psí kadeřnici jsme se nevešli do harmonogramu, tak chlupů byla celá igelitka, za hodinku byl ostříhaný a pěkně držel 🙂 spolupracoval, případné zuby a schody zarostly 🙂 pes byl fešák, nůžky se nabrousily a mě se zahojil puchýř 🙂

    letos už máme paní domluvenou, normálně ho sjede strojkem, až je hlava strojku zahřátá tak si ji vymění a jede dál 🙂 finančně se to dá, pes je pěkný a my si s paní pěkně pokecáme a celou dobu chválí Frogáška jak pěkně drží a jak je pěkně vychovaný, to se hezky poslouchá 🙂

    jo a Linda pak pustí zimní kožich zásadně na moje gatě 🙂

    tátovi naproti půjdeme ale je nejistá doma návratu 🙂 velikonocen a krku moc práce, tak můžu vzít malého v rukách v dece že???

     1. 🙂 nepronese zatím je lehký i když má 2,7kg 🙂 mám klokánka a slíbený šátek na ten se těším

      od parkoviště to mám k domu cca 100metrů po trávě, vypustím smečku ti poletí jak střely, Frogášek v rámci možností a my pomalu půjdeme 🙂 za nima

 15. Já vám Dede nevím. Naši kočičáci jsou tvorové veskrze domácí. Ven nechodí. A mám takový pocit, že chlupy pouští tak pořád nějak stejně přes celý rok. Chlupy se drží všude a nejvíce a nejraději na mém černém prádle.

  Kdybych měla soudit podle venkovních koček u nás ve FN, tak zdejší kočičák na podzim nasadil kožich typu bude zima jako sviň. A nebyla. Tak nevím.

  Ale já chci jaro. Opravdové jaro mého mládí. Teploty tak do 20 nebo trošku přes. Sluníčko a kvetoucí koberce pampelišek, fialek a tak dále. Po tom se mi stýská. Mám pocit, že nám nějak vymizelo.
  Hlavně aby nebylo hned léto.

  Míša z Plzně

  1. Podívej Míšo, zima nebyla, třeba se vyvede jaro (sun)
   Loni zima začala pozdě (u nás, na severozápadě ji měli od začátku prosince) a jaro zase pro změnu propršelo a přišly povodně. Já jsem někdy tak ráda, že neumím předvídat, protože pořád věřím v ty nejlepší varianty, dokud mě realita nepřesvědčí, že na ně kašle 😛

  2. Správně. Domácí kočičáci línají sice pomalu, ale zato pořád. A náš Čertík dostává spešl korálky od veta na srst, takže je krásně plyšovoučký na krku a hlavě a heboučký na tom zbytku. Už vidím, až ho v květnu ponesu na očkování, jak se nad ním budou pan doktor i sestřička opět rozplývat. 😀

 16. Ze psů letí chlupy po hrstech (prostě z nich padají zacuchtané dredy a to tak, že normálně vypadající pes si lehne. Vstane a zůstane ležet nějakej dred.) Kočka se zatím rozhodla si většinu chlupů podržet.

  1. Ještě to komplikuj kočkama 😀 Já nevím, proč Berry nelíná – asi si to nechává až po Ari, aby byl barák skutečně zachlupenej pořád! (tmi)

   1. U nás je barák letos neustále zachlupený. Stříhat můžeme jen packy. Svalí se oba na vyluxovaný koberec a je hotovo. A to Legýsek se ještě naučil na koberci „plavat“

     1. Ano, plazí se na boku a packama „plave a drbe koberec. Ještě, že mám v trucovně starý dobrý kovral. Koberce mít musíme, ve mlýně je zima od noh a podlahové topení máme jen v koupelně.

   2. DEDE, ŘEHTÁM SE TU NAD TĚMI TVÝMI LÍČENÍMI.MNĚ UŽ BYT NIC NEZACHLUPUJE.NECHCI DALŠÍHO PSÍKA, I KDYŽ BY HO JIŘÍ VELICE RÁD POŘÍDIL. CELÝ PŮLROK LÍTÁM PO DRECH, TAKŽE PSÍK BY BYL DOMA SÁM CELÉ DNY. KROM TOHO HOKINKOVA PANÍ VENČITELKA HODNĚ ZESTÁRLA, TAKŽE TŘIM, PATRA SVÝCH A DVĚ PATRA NAŠICH SCHODŮ NĚKOLIKRÁTB ZA DEN BY UŽ NEŠZVLÁDALA. A NIKOHO JINÉHO A HLAVNĚ TAK SPOLEHLIVÉHO A OCHOTNÉHO BYCH V OKOLÍ NENAŠLA A KLÍČE OD NAŠEHO BYTU UŽ NIKOMU SVĚŘIT NECHCI. DŘÍVEJŠÍ ZKUŠENOST S NAŠÍ SOUSEDKOU BYLA VELICE TVRDÁ A OD DALŠÍCH PÉKUSŮ MNE NAPROSTO SPOLEHLIVĚ ODRADILA.PANÍ, KTERÁ HOKINKA VENČILA, JSWEM FAKT DŮVEŘOVALA A ONA NÁS NKDY NEZKLAMALA. BOHUŽEL UŽ NEMŮŽE NA NOHY JAKO DŘÍV A CHŮZE DO A Z TOLIKA SCHODŮ JÍ UŽ NEJDE. TO JE DAŃ ZA BYDLENÍ VE STARÝCH PANELÁCÍCH BEZ VÝTAHŮ.MOC STARÝCH LIDÍ V TÉ NAŠÍ DÍŘE MARNĚ SHÁNÍ VÝMENU BYTU, ABY MOHLI BYDLIT V PŘÍZEMÍ A NEMĚLI ZTÍŽENÝ POHYB KAMKOLI. TĚCH BYTŮ K VÝMĚNĚ JE TU MÁLO,TAKŽE STAŘÍ PO SCHODECH SOTVA LEZOU, A KDYŽ TÉMĚŘ VYJÍMEČNĚ VYCHÁZEJÍ VEN, JDOU JEN NAKOUPIT NEBO KLE DRŮM A ZAS JE ČEKÁ TOLIK SCHODŮ PŘI NÁVRATU. I JÁ SI DNESKA VELMI ROZMÝŠLÍM, KOLIKRÁT TY SCHODY BUDU ZDOLÁVAT. A T ŽÁDNÉ TĚŽKÉ TAŠKY AHORU NENOSÍM, PROTOŽE NÁKUP JEN NECHÁM DOLE V KOLÁRNĚ A JIŘÍ HO VYNESE, KDYŽ PŘICHÁZÍ Z PRÁCE DOMŮ.ZDRAVÍM VŠECHNY A PŘEJU KRÁSNÝ VÍKEND. PERU SE S KAŠLEM, KTERÝ MNE AASI ZA 8 LET KLIDU PRVĚ POTREFIL.ASI JE TIO NĚJAKÝ JINÝ BACIL NEBO VIRUS, CO JIRKA DONES DOM.ON SE Z TOHO SBÍRÁ DOPDNES, JÁ TO CHYTLY A JE ZAS CHVÍLI ZLE. DOUFÁM, ŽE SE TO V NIC JINÉHO NEZMĚNÍ. NA ZÁPLAVU SLUNEČNÍHOP SVITU KOUKÁM JEN PŘES OKONO A MÁM VZTEK. TAK DOBŘE BY SE V TOMHLE POČASÍ REJPALO V ZEMI, ALE NELZE. DALŠÍ PROBLÉMY RISKOVAT NEHODLÁM.

    1. MILÁ LENKO, TAKOVÝCH UVĚZNĚNÝCH JE PLNO A NEMUSEJÍ TO BÝT JEN STAŘÍ LIDÉ. MOJE BABIČKA A DĚDA TAK TAKY BYLI A NEBYLO TO NIC LEHKÉHO.
     JINAK JÁ JSEM TAKY NEMOCNÁ, NAKONEC JSEM TO PO VŠECHN SVÝCH MUŽÍCH CHYTLA TAKY. ALE DNES UŽ JSEM BYLA NA CHVILKU VENKU, TAK JE TO O KOUSÍČEK LEPŠÍ.
     OPATRUJ SE! (INLOVE)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN