NAŠE SMEČKA: Jak zapomenout na neplechy

0311dar2_1Trysk, psí těla připomínají živoucí pružiny, oči hoří vášní, adrenalin jim stříká z uší, stejně jako lítá suché listí od tlapek. Radostná psí honička je nádherná na pohled, ale silně nebezpečná, pokud člověk není ve střehu – nebo fotí. Psí dělová koule totiž nekouká na podrobnosti a srazit dospělého člověka na zem není absolutně žádný problém. Ostatně ani důvod k zastavení…:))

 

A právě takovou zábavu si holky užily v neděli, když jsme byly na návštěvě u Alex a vyrazily na vycházku do kopců severně nad Brnem. Alexina ani ne roční fenka středního knírače Ajvinka se ukázala být bezvadným parťákem pro Ari – jakmile zjistila, že ji ten udivenej bílej vlk nesežere, nabraly hrátky na rychlosti a vynalézavosti. Mě se líbilo, jak moje holky dokázaly i zpomalit, pokud to vypadalo, že Ajvinku doženou. Protože dohnat nebyl cíl – cílem bylo běhat…

Později jsem si potvrdila teorii, že v psích hrách se nechá na zem překulovat vždy ten větší, starší, zkušenější. V mých psích dvojkách to fungovalo vždy, ale teprve tady jsem viděla, jak automaticky do tohoto módu přešla Ari – je jen o málo starší, ale přece jen o kus větší než Ajvinka, takže ve vzájemných „sežeru tě“ hrách byla na zemi ona.

Byla s námi i Yga s Toyenkou, statečnou čtrnáctiletou pejsinkou. Babuška šlapala statečně, čuchala si, co se jí líbilo a když se kolem ní nevychovaně přehnala mládež, tak neváhala a vysvětlila jim, co si o nich myslí. Respektovaly ji všechny tři…

Potěšte se fotkami – je to destilovaná psí radost a ta se hodí každý den:))

http://dig.rajce.idnes.cz/Ariberry/

 

0311dar1

Aktualizováno: 10.3.2014 — 18:11

26 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nádhera! Modré nebe a slunce nad hlavou, lesy a louky kolem dokola, milá společnost a šťastní psi – ano, to je i moje představa ideálně stráveného dne! Však taky všichni – totiž všechny, jak paničky, tak pejsinky – vypadáte náramně spokojeně!

 2. Musel to být skvělej výlet. Psiska vypadají spokojeně.
  (My bychom s váma tentokrát stejně nešly, Melly hárá.)

 3. Dede, to muselo být krásné. Je vidět, že den to byl jako vymalovaný a věřím, e si to neužívaly jen psí holky, ale i ty s Alex a Ygou. Přávidím a přeji, aby se to zase brzy zopakovalo.

 4. Jo jo…nezapomenu jak Berry na srazu pokácela tuším že Ejšku…? nebo koho…no, padla jak podříznutý smrk, jen trochu rychleji, bylo to docela děsivé.

  1. Jo, taky mě takhle sejmula – jednu vteřinu jsem s nimi běžela po louce a druhou ležela s vyraženým dechem na zádech… Berry má cca 30 kilo a Ari 28, což není moc, ale ale ta razance… ta je! (whew) 😀

  1. Maruško, byl to zlatý den – od nádherného svítání, kdy jsem od nás vyjížděla a sluníčko vstávalo z ranní mlhy, celou tu nádhernou návštěvu a milou společnost, až po ty úplně, ale totálně vylítané psy… škoda, že to mám přece jen těch 170 km:))

 5. Oj,to je krása,spokojená psí smečka.Velmi dobře si mezi nimi dovedu představit císařovnu,to by byl mazec ;o))).Krásně jste si to užily.

  1. Jo, přesně – císařovna by s nimi lítala v jednom chumlu, umím si ji živě představit (wave)

 6. Děcka, to jsme se v neděli užily (tvrdé Y je v pořádku, neb nás chlapi bojkotovali … zaplaťpambu (chuckle) ) Tolik srandy a radosti – krásný sluníčkový den ze všech úhlů pohledu (clap) .

  Alex opět nezklamala – naplánovala trasu, posléze ji operativně upravila na tlapky starší dámy (teda Toyy, aby bylo jasné, o kterou dámu se jedná) a navíc měla nachystaný eňoňuňo tvarohový dort (který jsem dostala s sebou domů a doma mi ho snědli!!! – máš poslat recept!).

  Tady je moje album – ovšem psy v pohybu nezvládám (rofl)
  http://yga.rajce.net/2014_Nedele_v_Lelekovicich

 7. Musel to být báječný den 🙂
  A s tím převalováním- ano, Světluška vyválí Borůvku a ta se nechá. Pokud je nutné Světluchu srovnat do latě, tak to Borůvka zvládne jediným žduchnutím, zahučením nebo zaštěknutím, ale při honičkách do sebe nechá žduchnout a válí se.

  1. Borůvka je velmi silná alfa a podle toho se chová (inlove) A Světluch mi připadá jako šťastná beta, která alfu ráda škádlí, ale ve skutečnosti ji spokojeně uznává…

 8. No, musím souhlasit s tím, že účelem je honička, takže když se Majda honí s devítiměsíční fouskou, Ajda se ohlíží a svoji rychlost reguluje podle rychlosti naší tramvaje.
  Jiná je vražda protivníka zakousnutím. To Majda praktikuje se všemi pejsky a i když je zdaleka největší, protihráče si nahňahňá pod sebe a huhlá mu do ksichtu. Jak jsem si všimla, většina pejsků si z toho nic nedělá a vesele po ní chňape

   1. Drobek Majda si myslím trochu dává pozor, to spíš já mám strach o prošlápnutá bříška. Takže jsou pejsci, kteří jsou hodně submisivní a hned ten pupík nastavují a s těmi si prostě hrát nemůže. Ale umí to opravdu i s malejma pejskama, pokud jsou pohybliví a nenastavují ten břuch

    1. Inko, ty občas říkáš, že je Majda na foundláka malá – co to znamená v kilogramech? 🙂 Představím-li si chlupatou tramvaj… (chuckle)

     1. Omlouvám se, že jsem se už nedostala a neodpověděla. No, vzhledem k tomu, že Mimi mělo v zimě metrák, je 60 majdinejch kil jako nic. V létě jsem ji udržela okolo 50 kg, ale to byla fakt jak chrt. Ale mohly jsme chodit i v létě a tolik ten organismus netrpěl. Teď už vlastně tak 14 dní nedostává ani tu lžíci rýže a má jen maso, kosti a zeleninu

  1. Inko, s tou tramvají jsi mě opravdu rozesmála. Úplně to vidím, přitom říkáš, že Majda je vlastně drobek (chuckle) Mám doma takovou kočičí tramvaj, ta její razance stojí také docela za to. Dnes už má přes 7 kilo (chápu, co je to proti NF, ale na kočku to není málo), a to je někde vidět. Akorát, že ani v domečku s ostatními kočkami moc nekamarádí, tak nemá oho pod sebe rolovat. Tuhle jsem se strašně smála. Kočička vyskočila na parapet – zrovna ten široký, jenže se tam blbě srovnala, a kus kočky zůstal ve vzduchu, bohužel zrovna její pozadí, které má opravdu nadkočičí rozměry. A gravitace zafungovala, prostě najednou se nejdříve pozadí, pak tělo a nakonec celá kočka sesula z parapetu na podlahu. Jen zamáchala tlapkami, jak se na poslední chvíli chtěla držet. Pak tam chvíli strašně rozpačitě seděla, já se chechtala jako blázen, načež kočka vznešeně odešla, asi že to tak vlastně mělo být.

 9. Jedním slovem – závidíme !
  S tím převalováním máš pravdu a já jsem si myslela jaký je náš Luxík trouba. Hned je na zemi a jen mlátí packama a cvaká zubama. Taky zase musím přidat nějaké hrátky na rajče. Jenomže máme většinou fotky z mobilu, neumíme kvalitní.

  1. Maruško, den to byl opravdu nádherný nejenom počasím, ale nasmály jsme se psům, ty honičky byly fascinující, „napráskala“ jsem přes 150 fotek, obrovské množství vyhodila, protože bych se z toho množství nevymotala do dneška 🙂 . Celých 6 kilometrů se nám pusy nezastavily 😛 a to potom doma Jiřímu z nás brněly uši ještě do druhého dne (chuckle) . Takových dní, prožitých naplno a vesele si musí člověk vážit.
   A z těch mobilových fotek se jistě dají také vybrat nějaké dobré, udělej album na zeleninu, napiš k tomu pár slov a Fotočlánek je na světě. Vždyť kolií je už také jako šafránu, tak to plemeno prezentuj!!!

 10. To musel být krásný den. Krásná fotoreportáž na rajčeti.
  A já z vašich článků a fotek Dede začínám nabývat dojmu, že ti pejskové jsou vlastně fajn. Já jsem sice kočičí a velkých pejsků se bojím.
  Ale myslím si,že bych se AriBerry možná už tolik nebála.

  Míša z Plzně

  1. Ano, nemusela by jsi se bát, Ariberry, jsou velmi dobře socializovaný a vychovaný dvojpes. Navíc půlka Berry, je přímo vystudovaná, den před prochajdou složila zkoušky z mantrailingu viz.: v úplně pravém sloupku ikona Rescue Stopaři. To jsou stránky Berrynčiny Alma Mater. Dnes už tam „studuje“ i Ari, ale k tomu by měla víc odpovědět Dede.
   Musím objasnit, není dnes dopoledne u počítače, tak mne pověřila, abych ji, než se vrátí zastoupila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN