NAŠE SMEČKA: Jak měly holky pro jednou svatozář

0215dar4_1Znáte Centrální Park v Praze Stodůlkách? To je nádherný kus země, který byl zatím uchráněn před dravými zuby developerů a pro desetitisíce lidí na pražském Jihozápadním městě představuje skutečnou oázu klidu a přírody. A pro pejsky nádhernou příležitost si počuchat a poběhat. Prostor je tak obrovský, že pokud se nenajde mezi přítomnými debil, mohou spolu pejskaři, běžci, děti i jiní přírodomilovní občané vycházet bez třenic.

 

V Praze jsem byla s Ari a Berry dva celé dny, takže jsme vždy po ránu do velkého parku vyrazily, aby si holky protáhly nohy. Já se radovala, že uprostřed města není až tak velká naděje, že narazíme na stádo srn a doufala, že malá zvěř se bude schovávat na Haldě, kam zase nepůjdeme my.

 

0215dar1

 

Musím uznat, že ač jsou holky vesnické buranky – Ari zvlášť, ta nemá Berrinu anglickou vyšší dívčí, tak se ve městě umějí chovat náležitým způsobem. Neotravují lidi, nešlapou na malé pejsky, nevyhrožují a neperou se. Když jsem pohlídala, aby Ari nekradla dětem klacíky, nebylo jejich chování co vytknout. Je to v podstatě výhoda cizího prostředí, ale kdo by si stěžoval, že?

No a tak jsme šli v pátek ráno do Central parku. Nejdřív holky běhaly za klackem, potom jsme potkali skupinku menších běhacích pejsků a nakonec jsme obcházely Nepomucký rybník. A tam byl. Blažený, děsně špinavý husky, který si máchal přední tlapy a půl břicha v bahně na kraji rybníka, kde asi zrovna vyplašil kachny. Obrátil k nám černobílý obličej s typickou kresbou a zjevně se zaradoval. Krásnej den, parádní bahno a dvě psí krásky na obzoru! Může snad být život lepší?

 

0215dar2

 

I vyběhl na chodník a bez váhání začal intenzivně harašit. Nemusím popisovat, jak vypadala chudák Ari, když se na ni věšel takovej zabahněnej ometák. Berry vypadala líp jen proto, že to na černé srsti nebylo vidět. Holky začínaly být nevrlé a já taky. Berry dokonce pustila z huby klacek a zaječela mu do ksichtu pár urážek, ale ten šťastný ignorant ničeho nedbal – ani mojí snahy ho poslat někam… k pánečkovi. Kterého jsem ostatně pilně hledala.

V parku bylo právě tolik lidí, abych po nějaký čas neztrácela naději. Ovšem když jsem se blížila k místu, kde jsem měla zaparkované auto a ometák byl stále s námi, tak mi došlo, že se stane jen to, co udělám. I odchytila jsem ho, hmátla pro známku a s úlevou našla telefonní číslo. „Nepostrádáte náhodou psa?“ zeptala jsem se ženy, která telefon vzala. Naštěstí ho opravdu postrádala, zdrhnul prý brzy ráno někde v Prokopském údolí.

 

0215dar3

 

Takže jsem milého Tobyho (jak se jmenoval ometák:)) připnula na vodítko, aby si to ještě náhodou nerozmyslel a nešel hledat dobrodružství jinam, a počkali jsme na paničku. Tvářil odevzdaně, prevít jeden, ale nevzpěčoval se. Panička se omlouvala a s rozpaky mi vysvětlovala, že on prostě utíká, tak má tu známku a… Podívala jsem se na zvědavě přihlížející holky, a sledovala, jak jim rostou kolem hlav potměšilé svatozáře.

„Já vás opravdu chápu,“ ujistila jsem Tobyho paničku upřímně. A duchu si dodala: jak je to krásné, že pro změnu ta hledající nejsem já!

Album z výletu najdete na rajčeti: http://sandvika.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno: 15.2.2014 — 19:48

27 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jak já ti závidím holky se svatozáří i to, že chodí na volno. Já Luxovi nevěřím a jak by vzal roha jeden,tak se to i druhý naučí. Na volno mohou jen když je pro nás dost velký rozhled. U nás je přezvěřeno. To měl možnost vyzkoušet i tento týden Jiří. I když počítáme se srnkami okolo silnice, tak mu skočila před auto a on, protože jelo v protisměru auto dost rychle, tak neměl kam se vyhnout. A to máme tzv. plašiče na autě, Asi nejsou moc platné. Tak má poničený přední nárazní a plasty. Vyřiď Berrince i Arince hlubokosklon od koliáků a každé jednu čumákovku.

  1. Nemáš co závidět, tuhle volnost měly holky právě v Praze – u nás je taky přezvěřeno. Stádo +- 30 srn na poli před naším domem je skoro denní realitou, v noci chodí divočáci, a lišky kdy je napadne. Ale všechno by šlo, kdyby nebylo srnců – pánských skupinek, které vyhledávají adrenalin…
   Takže klid, jsme na tom v podstatě stejně (whew)

 2. Mila Dede, to co mas Ty se psima, mam ja s chlapeckama… Kdyz nahodou jdeme kolem vriskajiciho ciziho ditete v hysterickem oblouku, v duchu si rikam – ooo, jak dobre ja to znam a dekuju v tu chvili panu bohu, ze nestastnici, ktera se dite snazi nejak spacifikovat, nejsem ja. Pochopitelne je cela situce zpestrena Sebikovym komentarem a dotazy, proc to dite tak rve. Tvoje holky si alespon nechaji reci od cesty 🙂

  1. Ach ano, na to si vzpomínám taky – včetně těch dotazů (chuckle)

   Ale neboj, jednou na to budeš s úsměvem vzpomínat… 🙂

    1. Ve starším věku už budou klást jen opatrné dotazy- a to jsme taky byli tak příšerní? Pokud to zaslechnou rodiče dítěte, které se právě láme v hysterickém oblouku, je dobře, že pohledem nelze vraždit.

 3. Jejda Dede, to je náhoda… zrovna jsem se z Prahy vrátila, a byla jsem na Hůrce, přes ten park chodívám ke kamarádce na Lužiny… no ale tentokrát jsem se do parku vůbec nedostala, byly jiné záležitosti. Škoda. Možná, kdybych tam uviděla ty dvě krasavice, jednu černou a druhou bílou – teda ještě před zabahněním – tak by mi to možná seplo a poznala bych je 🙂 Ale to by musela být náhoda jak hrom a tak to prostě nevyšlo. Třeba někdy příště. Až půjdu přes ten park, budu po vás koukat, třeba zrovna to klapne… 🙂

  1. Milá Toro, to je tedy náhoda! 🙂 Já přes ten park chodívala z Lužin na Hůrku do práce a byly to moc fajn časy:))

   Jinak černá a bílá byly skutečně jen do setkání s Tobym, pak už byly černo špinavá a šedošpinavá 😛

 4. U nás na vsi, je spousta harašivců a špatně postavených plotů. Takový harašivec rozlouskne skvělý designový plot jako nic a je včudu. Noví občané, přistěhovavší se (chuckle) z města, nechápou jaká je to síla, hormóny a tak láteří na své miláčky. Místo aby vybudovali pořádný plot uvážou psa na řetěz. Ano, i v dnešní době, jsou psi, pokud nejsou pánečkové doma, uvázaní na řetězu. Pokud nabídnu řešení – kastraci, tak už mne nezdraví. Napřed hlava rodiny, posléze i manželka a i děti. Zřejmě jim jejich domácí macho dal příkaz.

  1. Milá Alex, kastrace je přece týrání zvířat, zatímco marné toužení (u zodpovědných majitelů) či snaha obskákat všechny feny v okolí (u těch ostatních majitelů) je zcela přirozené a v pořádku. 😛 (Nechci tu zahajovat debatu o kastracích)

   Ovšem ten náruživec mi šel časem fakt na nervy, neviděl, neslyšel, nedal se odehnat, nic. Ari z něho byla zoufalá a na Berry bylo vidět, jak její zlost stoupá a ona je z principu velice klidnej pes. Naštěstí jsme to stopli dřív, než jí doopravdy došla trpělivost (to by nemuselo být příjemné, Berry má opravdu velkou sílu a velké zuby, když na to přijde…)

 5. Neposlušný husky měl ohromné štěstí, nejen, že měl na krku známky, ale že se mu do cesty připletly tvoje dvě krasavice a mohl být polapen. Pochlub se, kolik komplimentů jsi si na holky při procházce vyslechla (blush) ???

  A nádherné fotky. U těch dvou fotek, jak jsou holky na pařezech – když na obě kliknu rychle za sebou, holky při otáčení hlav „ožijí“. Jó kdybych já byla alespoň z pěti procent tak fotogenická, jako tvoje krasavice 😉

  Centrální park znám, maminka bydlela ve Stodůlkách.

  1. Ano, Maričko, komplimenty byly – i srdečný smích byl, když se mi Ari pokusila opakovaně skočit do náruče, abych ji ukryla před obzvlášť děsivým bišonkem (chuckle) Nevím, co jim na bišoncích vadí – snad jí ty do kulata ostříhané hlavičky nepřipadají jako psí (wasntme) A ten, kterého jsme ho potkaly, měl opravdu luxusní sestřih!
   Ale myslím, že největší úlevu pro místní pejskaře představoval fakt, že holky opravdu nejsou psožravé a umějí být velmi ohleduplné k těm opravdu malinkým psíkům 🙂

 6. Bodejť by neměly svatozáře, dovedeš si je představit bez nich? Ty pohledy, to je nevinnost sama, hodnější pejsinky bys kraj světa nenašla.

  1. Maruško, ve městě umějí skutečně působit jako poslušné a rozumné fenky (inlove) Ovšem ony i já víme moc dobře, jak si na tom ve skutečnosti stojíme (angel) (chuckle)

   Však ty si to díky svému koliímu nadělení umíš určitě dobře představit (inlove)

 7. Stejným způsobem jsem ještě v Brně odchytila psa. Neměla jsem mobil, ale kolemjdoucí pejskař ho měl a policajtům ochotně zavolal, když jsem měla na druhém konci přepínacího vodítka cizího psa. Majitelé ho už hledali a došli si- malá dcerka nedovřela vrátka. Tady na vsi je volně ložený pes buď pruda- ty utíkací už znám- nebo patří myslivcům, a tam to není třeba dlouze řešit, obvykle je jim hloupé, že jim vycvičený pes zdrhl.

  1. Matyldo, chtěla bych vidět, aspoň jako muška malá, jak vracíš myslivci psa se slovy – neutekl náhodou zrovna vám? (chuckle) Tvoje holky by určitě v tu chvíli taky měly škodolibé svatozáře 😀

 8. Hi, hi, …..a dvě psí krásky na obzoru! Může snad být život lepší? …..
  Měl štěstí mizera jeden chlupatej, že jsi se o něj postarala. Huskyové to mají, když nepracují (pořádně nemůžou běhat)snad v popisu práce. Zdrhat.

   1. Jo, a právě proto bych určitě neměla huskyho, malamuta, bígla… a zdrhají mi ovčandy, no (blush)

  1. Mají to v popisu práce! Taky jsem jednoho odchytila. Byl až z Majorstua, Dede. Jak se přes ty auta dostal pod Holmenkollen! – asi jeho psí anděl ztratil půlku peří z křídel.

 9. Telefon a adresa na obojku je bezvadná věc. Zrovna včera jsme takhle vraceli domů jednoho psa.
  Lehké negativum bylo, že kolem jedné v noci. 🙂
  Byla bych mu pomohla přes plot, ale oni za ním hlídali dva ČSV. Byla bych zavolala na uvedené číslo, ale ono tvrdilo, že neexistuje. Takže jsem se do toho domu prostě dozvonila. 😀
  Jo, v jednu v noci.
  A bahniví harašivci jsou i tu. O Melinčinu počestnost se tuhle pokoušel jeden bordeřák. Melly byla jedno bahno – zespodu se ohodila sama při šílených tryscích trávobahnem, shora ji otlapkal a oslintal amant. Ovšem aby si pamatoval, která že je to ta jeho momentálně jediná vyvolená, nakonec mi počůral sukni. 😀
  Srnci? Těším se!
  (Rikina zpoza duhy říká, že zdrhání je nejlepší zábava. Dokud vás za to nezavřou na den a noc do v podstatě cizí stodoly. Bez žrádla. Ehm, radši to holkám netlumoč… 😀 )

  1. Myslíš, že by ho ty vlčáci nechytili? (wasntme) 😀

   Ale zase jsi těm lidem ušetřila bezesnou noc – pokud tedy zaregistrovali, že jim jeden pes chybí…

   A harašivci mě štvou. Ještěže byl z těch hormonů tak zblblej, že se dal sundat z feny dřív, než mu tato minimálně procvakla ucho… (Berry byla opravdu vzteklá)

   1. Si právě myslim, že by ho chytli. 😀

    Harašivci… mě neštvou, mám z nich švandu. Melly se ráda koupe. A už se začala i bránit – dělá svým ladyovským způsobem „Haf! Haf? Haf! No to snad… já snad budu muset použít hrubá slova. Haf!“ (rofl)
    Obzvlášť mě baví jeden harašivec, který tu rád haraší na přední části feny. Ty Melininy ksichty jsou nepopsatelný. 😀
    Procvaknout ucho, respektive drsně štěknout do ucha, někdy s výskokem, to uměly Penny a Rikina. Penny krom toho uměla sednout si a tvářit se velmi, opravdu velmi nerudně („Přiblížíš ke mně čenich, prasáku, a budeš čichat ke kytičkám zespoda! A myslím to vážně! Vrrr!“). Melly se pomalu učí velmi jemně klepat vějířem… ech, štípat.

 10. Chichichi – kdybys byla zlolajná, tak bys mohla prohodit na půl úst „Tak se na to podívejte, holčičky, kdyby vás NÁHODOU napadlo odejít bez dovolení, dopadnete jako Toby – potupně odchyceny cizí ženskou a předány v poutech do domácího vězení!“ (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  Na fotkách jsou pejsky k pomuchlání (clap) .

  1. Eh, milá Ygo, věř, že mě to fakt napadlo!!! Ale neodvážila jsem si to pomyslet nahlas, aby to hned nevyzkoušely (blush)

   To totiž ještě neznáte středeční příhodu se srncema… dodám až to napíšu:))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN