NAŠE SMEČKA: Pomoc, tady straší!

0210dar1_1„Tak pojď Berry, když Ari neumí přijít na první zavolání, tak si na mističku prostě počká.“ Přitahuju si župan k tělu a honem zavírám dveře. Je nedělní ráno, venku je zima a nevlídno, tak se radši nejdřív obleču, než půjdu to nezdárnici vyvolávat z bůhvíjaké lotroviny, která ji zdržela venku.

 

Ještě jsem nedovřela dveře mezi předsíní a chodbou, když jsem zaslechla první uražené zakvílení – chci mističku!!! Tůdle, pravila jsem si neobměkčeně – neumíš přijít na zavolání, tak si minutku počkáš. Rychle jsem se oblékla a jdu znovu před dům. „Tak kde jsi, hladovče? Mistička je připravená!“ ptám se přívětivě a rozhlížím se po zahradě. Náhlé hladové zavytí mě přinutí nadskočit – ozývá se totiž z pod mých nohou!

Stačila vteřina, abych si uvědomila, že se jí to konečně povedlo! „Přerazím tě na sto malinkých kousíčků!“ vyhrožuju, ale v mém hlase je cítit jistá rezignace. A ještě jsem cestou zadupala! Protože náš malej hodnej pejsek byl kde? Pod dřevěnou terasou, kam se jí konečně podařilo podhrabat! Snad stokrát za poslední řekněme tři měsíce jsem se snažila jí k té jámě zamezit přístup, ale vždy se buď pod překážkou podhrabala, nebo ji nějakým způsobem odstranila. Zůstala jen její vytrvalost a děsná špína, protože to, co hrabe, je skoro čistý jíl.

 

0210dar1

 

Když jsem vyšla ven to ráno poprvé a zavolala ji, tak ani nedutala, protože dobře věděla, že zase jede v nepleše. Myslím, že se i radovala, že na ni nevidím. Jenže potom jsem vyslovila kouzelné slůvko – a „prosím“ to nebylo. Jakmile jí došlo, že by mohla přijít o mističku (zatímco Berry ji dostane), propadla náhlé panice. Ta vedla k tomu, že si v těsném prostoru pod terasou nedokázala uvědomit, kudy tam vlezla. Takže propadla sebelítosti a kvílení.

Opravdu jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo vztekle ječet, když jsem uviděla ten nešťastnej bílej ksichtík, koukající z místa, kde rozhodně neměl být. To už vyšel ven i Marek. „Dostaň ji ven,“ řekla jsem a odevzdaně šla do Domu pro kýbl s teplou vodou, protože jsem neměla pochyby o tom, jak to zvíře bude zase vypadat. Bílá princezna! Pche, čuně je to. Děsný!

 

0210dar2

 

Když Marka přešel smích, tak mu stačilo jen tomu truhlíkovi psímu ukázat, kde je vstupní jáma, aby se protáhla ven – tedy s jeho pomocí, protože ven to bylo do kopce a šlo to hůř než dovnitř. I radoval se psík velice velmi, a že prý honem domů, a kde je ta mistička? Jenže to měla smůlu, děvenka.

Nejdřív ji Marek na terase z nejhoršího oprášil. Potom jsem ji vzala velkým kartáčem (následně bylo nutné důkladně zamést terasu:)). Poté jsem ji převedla na dvorek nad štěrk a vydrhla – dva kbelíky teplé vody (ten první s malým cákancem jemného tekutého mýdla:)) málem nestačily! I tak byl výsledek dost tristní, protože mírně načervenalá barva jílu úplně z bílých chlupů dolů nešla.

 

0210dar3

 

Nakonec jsem ji vytřela ručníkem a přemýšlela jsem, kdo je za tohle dobrodružství víc potrestaný. Zda ona, která si užila bezvadnou legraci, pak se malinko lekla, aby nakonec musela přetrpět velkou očistu, nebo já, která se s tou kozou nadřela jak středověká pradlena a to v neděli ještě před snídaní!   (tmi)   🙂

 

Aktualizováno: 10.2.2014 — 09:41

57 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Aha, jako že Ari bude chovat plyšáky a bude je mít pod terasou v doupěti? Jo, to dává docela smysl.

  2. No, možné by to bylo, byť se vet více méně usnesl, že to druhé hárání (co začalo takřka na chlup 3 měsíce po začátku toho prvního) nebylo abych tak řekla plnocenné – proto se asi taky nevrátila ze svého výletu s outěžkem 🙂
   Takže já si myslím, že je to normální zvlčilost – ona to podhrabání se pod terasu má jako dlouhodobý cíl (blush) a kvílela, páč tam uvázla. Jinak ona nějakým způsobem kvílí pořád, je to taková řečná fenka (angel)

   1. Luxík také neměl falešku- zahrabával se pod tůjemi, nebo spíš mezi- máme 2. Dělal si tam jámu celkem dost hlubokou , vešel se tam v leže celý a zakopával si míč a hračky. Vydržel tam půldne. Legýs je takový škůdník a nenechal by ho v klidu.

 1. OT:
  Dede, pod článkem na Psu, Xerxová kecá. Kolem Branžeže jsou cesty HRBATÉ, do kopce každá druhá 🙂
  Já tam na kole jezdila.
  Pořádný terém je mezi Hradcem a Bělčí (n.O.), a kolem Labe od Lysé po Kolín … přes Poděbrady 🙂
  A k článku:
  Hele, já kdysi nějakou pračku na psy viděla … ale kde? kde?

  1. Nekecá, jsou tam cesty po rovině ale písečné. Zvládnu je i já se špatně zhojeným kotníkem.

    1. hele – na stranu druhou – musíme Dede maličko zvyšovat kondičku. Aby o prázdninách kočár s vnukem po lesích byla chopná vozit (chuckle) A místy opravdu rovinaté trasy jdou najít – a nemusíš se bořit do hlubokého písku… to zase nekecám

     1. To opět nekecáš, stačí od Srbska k rybníku a podél něj přes Branžež zpět po silnici, nebo z Branžeže k pomníkům a pod. Je tam rovina a já to tedy chodím pěšmo se psy /rajče album 123 majka/ a to dost často. Mám to tam ráda a je to kousek od nás. Jsou tam značené cyklotrasy.

     2. Xerxová! Tys skutečně nebezpečně kreativní:))) Jinak v hlubokém písku jsme kdysi jezdili kamsi směrem od hradu Kost… bylo to docela drsné, to si pamatuju (blush)

      Jako chodec se s kopečkama smířím (když to není skalní stěna:)), ale pokud mám jezdit tři dny na kole, tak bych brala přívětivější terén. U nás je to na jedno brdo – funím do kopce, makám, pomalu ujíždím vpřed, vylezu nahoru, oddechnu si, během pár vteřin sjedu kopec na druhé straně dolů a můžu zase začít stoupat. Tak přesně po tomhle NEtoužím (chuckle)

      1. Dobrá, NEJSOU všecky silnice do kopce, některé vedou z kopce. Stoupali jsme po jedné z těch rovinek a proti nám jela maminka (to vše na kolech) a hnala před sebou dva tak šesti – sedmileté špunty, všichni vybaveni cyklooděvy značky Svijany, myslím.
       Tohle chcete Dede ukazovat?
       😛
       Ale dobrá, letos v květnu tam asi pojedeme znovu, změřím to přesně. Pokud je někdo extrémní cyklista, doporučuju kruhem objet Mácháč. Něco asfaltu, něco skal, něco bílého písečku po ráfky … vše řádně značeno 🙂

       1. Milá Dede,
        a co takhle Znojemsko, případně NP Podyjí? Chodili jsme to tam s mužem před pár lety, bylo tam krásně, na pěšky trochu daleko, ale na kolo ideální. A v průměru po rovině.

        1. 🙂 V průměru po rovině jsme jednou zkoušeli objet Lipno 😀
         Hele, Dede a neuvažovala jsi přece jen o připojení chlupatého motoru? Když uvážím, kolik má mladá energie na výkopy…
         Shodou okolností jsem dnes jela pro kolo do Rožďalovic. Vzala jsem sebou Ronyho, protože s ním mávají jarní vůně zprava zleva. Je neuvěřitelné, jak se zploští kopec, když trochu pomáhá pes 🙂 Jen se musí udržet tempo, protože člověka neutáhne, jen pomáhá. Rony skákal radostí do výše mých ramen, když uviděl postroj. Pak ho otrávilo, když jsem ho cpala do auta, ale tu cestu zpátky si docela užil. A teď je (konečně)poléhavý jak jetel 😀

         1. Chichi, taky by se mi líbila poléhavá Ari (rofl) ale ji připřáhnout ke kolu, tak si můžu rovnou požádat o invalidní důchod (tmi) Ale na jaře, až jí bude přece jen víc přes rok, začně jezdit s Martinem u koloběžky – tam se kapku utahá a přece jen se z ní snáz seskakuje (z koloběžky myslím:))

        2. Hm, JJ, ty jsi matematik! Jak mám, prosím, chápat to „v průměru“? 😛 To u nás nás nakonec je v průměru placato taky, když se kopce vzájemně vyruší – zbyla by jen Zvičina 😀

 2. Keď Levica bola ešte malým mačiatkom, jednej noci – približne o pol tretej ma zobubilo zúfalé Mííííuuu, ktoré vychádzalo spoza ťažkej, zimnými kabátmi a bundami napratanej skrine. Levuška vyskočila hore a neopatrne spadla medzi skriňu a stenu, a pretože skriňa stála nakrivo zver zostal zašprajcovaný s labkami vo vzduchu. Nemohol ani hore, ani nadol.
  Tak si domyslite, s akou “ radosťou “ som vyprázdňovala skriňu, aby som s ňou pohla o pár cm a vyslobodila zaseknutú kočkandu. Nazad do skrine som všetky tie kabáty, bundy atď. pratala až odpoludnia, keď som prišla z práce.
  Dede, ono by asi neškodilo nechať Tvoju norovaciu psicu trošku vytrestať v dobrovolnej base ( keď si tam vliezla – tak si tam buď! ) .
  Dnes bolo u nás po dlhšom čase krásne slnečno, ale zajtra sa to znova pokazí – bŕŕŕ.

  Dievčatá, na čas sa odmlčím, cestujem za prácou do Nemecka. Majte sa tu krásne, bude mi za vami smutno 🙁 .

  1. Milá Yetti, tak se tam opatruj a pamatuj, že se sem dá nakouknout z každé internetové kavárny (h)

   Jo a uvězněná byla, něco přes hodinu. Jestli se poučí… pochybuju. Ona tomu poučení moc nedá (tady by měl být smajlík přetahující si peřinu přes hlavu:))

  2. Yetti, tak at se ti dari a obcas nakoukni. A posilam pohlazeni pro Levicu – asi se ji bude styskat. (cat) (h)

  3. Jak to tak čtu, jsme milé dámy, k ruce (tlapkám) a tělu hlavně my, paničky. A co teprve chystání papání, podávání léků a hlavně VÝCHOVY!!! (wait) !
   Yetti, opatruj se a někdy nakoukni. I v Německu mají internetové dráty (chuckle) .

 3. Tak já nevím, ty tomu pejskovi taky nic nedopřeješ. Kdybys byla hodná a přející panička, tak poprosíš Marka, ať ji tu díru lopatou prohrábne, aby se ji tam líp lezlo (chuckle) – a taky by pak nebyla tak špinavá.

  Jinak nemohu si vynachválit psi sprcháč v prádelce, který mi Jenda nechal nainstalovat (no je fakt, že nejvíc ho využívá on, neb je opravdu prostorný) – včera jsem byla nucena Toyu vysprchovat, pěkně jsem se s ní v tom sprcháči zavřela (tudíž nebyla voda všude a taky mi neprchala). Takže pokud renovujete domek a máte kousek místa, fakt neváhejte a investujte, bohatě se vyplatí. Když si vzpomenu na to zvedání do vany (můj MALÝ knirač svého času važil i 14 kilo (tmi) a rozhodně nespolupracovala při nástupu na všeobecnou očistu – zastávala názor „chceš mne čistou, tak se snaž a do té vany mne vyvzpírej – zkrátka mrtvá váha)

  1. Jo jdeme dělat jistou přestavbu, což znamená ta dva týdny žvota v bordelu. A jedním z menších výsledků bude sice ne psí sprcháč, ale zimní venkovní voda – hadice, tak aspoň nebudu tahat kýbl 🙂

   A noru ji neudělám! Příšeře 😛

   Ty mi chceš tvrdit, že něžná Toyenka ti strhla záda? :O

   1. No Dede – taky sprcháč pro tvoje pejsky se asi hned tak nesežene – to byste musely vystavět regulérní sprchovací kóji (chuckle) – ale i hadice je dobrá.

    Asi tak – něžná Toyenka by mi záda nestrhla. Ovšem zasajrajtěné prase, co ze sebe dělá tchoře, vylitého betonem, tak to jo!

    1. Ygóóó!!!! (rofl) (rofl)

     „zasajrajtěné prase, co ze sebe dělá tchoře, vylitého betonem“

     (rofl) 😡

   2. To je tak hezky napsané a ještě lepší jsou ty nápady vylíhlé v hlavinkách našich broučánků.

 4. Já ji nakonec opravdu přetrhnu jak hada!!! Už je tam zase (headbang) Ty trámky, které tam Marek včera dal, zase podhrabala. Už jen zbývá to zabetonovat (tmi)

  1. Tak tentokrát opravdu nemohla ven, tak musela počkat, až přijel Marek a vytahal zezadu z pod terasy trámky a prkna a tím jí uvolnil východ. Do té doby se tvářila jako princezna ve věži, byť jsem nezaznamenala, že by princezny vyly.
   jdu ji umýt (devil)

   1. Čuba je umytá, já vyčerpaná. Marek zase pomocí prken a trámků opevnil oblast Jámy. Vydrbaná psice (ty kuličky jílu v chlupech měly až 3 cm v průměru a musely se rozpustit (!), abych je dostala ze srsti ven) se válí na pelechu vedle mého psacích křesla, smrdí jako mokrej pes a s andělským výrazem (angel) se ptá, kdy bude večeře. (headbang)

    Kdo to napsal, zana? Aneb co se stane, když Malá Bílá Katastrofa vyroste? No přece je z ní Katastrofa Velká!
    Nezbývá mi, než souhlasit (whew)

    1. Mně to TAK připomíná důvod, proč Dupač dostal svoje indiánský jméno (Dupač Po Trámu).
     Něco šustne. Dupač vyběhne po schodech a hop na trám, kterej je celičkej schovanej, krom té části za schody. Trám běží nad starou zdí domku, bývalou zadní nosnou. Nejde se k němu dostat, jelikož půda není půda, ale podkroví, takže by se musely sundat všechny sádrokartony a v podstatě vybourat podkroví. Dupač vesele dupe. Běhá tam v té tmě a v tom prostoru o výšce max. 25 cm, až se stropy dole třesou. Já se třesu taky. Dupač vyleze a je z něj Velká Prachová Koule. Jde do sprchy, kde za jeho umytí platím krvavou daň.
     Díra je ucpána polystyrenovou deskou.
     Za dva dny je Dupač schopen desku odklopit a znovu dupat. Při pokusu o návrat zakufruje, zpanikaří a někde na tom trámu mňouká. Pak se zorientuje, ale jelikož desku odklopit zevnitř nemůže (nalehnutí na desku nepomáhá), tak ten polystyren jednoduše rozsápe.
     Postupem času se zjistilo, že neodstrčí jeidně kombinaci polystyrenu a těžkého květináče. 😀

     Taky jsem si myslela, že se poučí. Prdlajs, velebnosti.

     Lady Melly a její útěky do čehokoli boudu připomínajícího (například teď pod tím topením, ale jindy a jinde pod rozkládací sedačkou (na výšku 20 cm, rošt se prohýbal, nechápu, asi je lady améba), pod šuplíky mého pracovního stolu, pod ikeovým křeslem, takovým tím houpacím z banánových listů (vždycky někudy přečuhovala nějaká ta tlapa, takže jsem se naučila prvně křeslem zavrtět, než si sednu – ovšem kdybych zakopla a o křeslo se opřela, byla by ladyina přečuhující packa na plátky)… you name it. Většinou je to naprosto blbé, nejde odtud snadno vylézt a občas je ta schovka i dost nebezpečná. A nechá toho? Prdlajs, velebnosti.

     Ale žít v betonový krychli, což je ta „bezpečná“ varianta, by bylo na palici pro ni i pro mě.

 5. Chtělo by to něco, jako automatickou pračku s programy černý pes a bílý pes. Něco podobného, jako jsou myčky na auta. vzadu pevné dveře, vepředu dveře s otvorem pro mlsný čumáček a před ním misku s něčím moc dobrým. Uvnitř trysky a rotační kartáče, venku pak doplněk pro ohřev a recyklaci vody. A mohlo by to,za mírný poplatek, mýt všechny psy ve vesnici.

  1. Krakonoši, po něčem takovém toužím už dlouho 😀 Ale konečně budu mít v garáži i „zimní“ vodu, tak bude čištění zase trochu pohodlnější.

  2. Krakonoši, to chci ! Jste přece schopný vymyslet ledacos, tak se snažte ve prospěch majitelek špinavých psů.

   1. Zkuste vznést dotaz na firmy, vyrábějící automyčky, zda by nebyly schopné vyrábět něco přiměřeně menšího. A já už nikdy nic vyrábět nehodlám, jednak to nemám zapotřebí a jednak na to nemám prostory, vybavení, ani čas. 1. března máme v Brně startovací schůzi Orchideaklubu, takže vybírám a tisknu fotky z loňské a předloňské úrody, chystám výrobu přístroje pro měření odporu půdy a pH, což jsou údaje pro zdárný růst orchidejí důležité a pak už začne sezóna. kandíky, bledule, šafrány bělokvěté a t. d. A můj kocourek se bez takovéhoto zařízení klidně obejde.

 6. Připomíná mi Rikinu s její pověstnou norou v prosívce (vlezla dovnitř celá a byla schopná se tam otočit – a když vylezla, měla jsem psa ne černého, ale šedivého) a Lady Melly, která tu v klášteře nalezla skvělý pelech pod topením. Za dřevěným krytem. Leze tam škvírou 10×20 centimetrů, spí tam naštorc, na zemi má tak půl zadku, a otáčí se tam stojíc na zadních. A stejně je to lepší než pelech na příšerném volném prostranství vedle postele, kam jsem jí ho dala já.

   1. Taková ta šedá levnější verze písku – co ti zbude na dně lomu, když prodáš fakt všechen kámen. (Aspoň myslím.) Má to zrna velká jako písek a používá se to do malty místo něj.

   2. Jo a ne noru – boudu potřebuje, pitomec. Jsou to ještě zbytky z toho kotce, byla tam od malého štěněte, od června do února, kotec venkovní a s boudou. No a Melinka potřebuje mít pevnou střechu rozumně nízko nad hlavou, protože co kdyby zničehonic začala padat obloha, no? 😀

 7. Zaručeně jsi potrestaná v tomhle případě Ty (whew) .
  Jako dnes já ráno, ještě v noční košilce, jsem honem uklízela Ajvinčiny blívajzy, ale to je jenom procházka růžovým parkem, proti Arinčinu jílovému dobrodružství.
  Kdepak poslouchat ranní šveholení ptáků, nebo mžourat do mlhy prozářené slunečními paprsky (konečně). Mazat uklízet, toť úděl nás milujících paniček (chuckle) !

   1. Zdá se, že odhovňování zahrady a úklid po zvracející zvěři patří nejen u nás mezi delikátní ženské práce, něco na úrovni vyšívání a paličkování krajek, řekla bych.

    1. 😀 No dámy, tak to jste mne dostaly 😀 . Obě. Ještě také loužičky po štěňatech a rozžvejkané myší mrtvolky po kocourech.
     Dede, budete muset vyrobit CELOBETONOVOU terasu (chuckle) .

    2. Matyldo!!! (rofl) Vyšívání a paličkování krajek… (rofl)

     To si mám co představit, až zase budu odhovňovat zahradu nebo uklízet další eh… nechutnosti související s psím zažíváním (chuckle)

     1. Zlatej kocourek. Ráno papů, vybrat záchůdek, večer papů,vybrat záchůdek a jinak jen vrk vrk brouk, hodný kocourek, duc, brouk drbat cejšku, čelíčko… Toť jeho celodenní program. Ale když na ten záchůdek jde, smrdí jak dva tchoři.

 8. No ne, Růženka, to je skvostné. Stejně myslím, že Ari pod tu terasu poleze dál. Příště už bude také vědět, kudy ven! Ty fotky jsou úžasné, nejdříve malý nebohý uvězněný pejsek, pak velmi schlíplá zabahněná psí holčička a nakonec Růženka.

  Ta naše zvěř je všechna stejná. Včera jsem tak trochu vytrestala Amálku. Má v poslední době ve zvyku, že když přijdu domů, prosmykne se na chodbu a nechce domů. Je to tam totiž vzrušující. I když zavřu, dobře ví, že jsem za dveřmi a je velká hrdinka. Ví, že otevřu. Takže dělá blbosti a domů nechce. Jenže tentokrát přijdu z nákupu domů, kočka se doslova verve na chodbu. OK, stará vesta. Ale co udělala Apina? Když už byla obutá, rozhodla se ještě dojít pro prádlo do sušárny o patro výše. Tak si vzala koš a zvenčí zabouchla dveře a Amálku nechala venku na chodbě, když se jí tam tak líbí. A klidně si odešla o patro výš do sušárny. Najednou Apina nebyla nikde a určitě ne za dveřmi, kde by špehýrkou kontrolovala uprchlíka. No to bylo pro Amálku něco šokujícího. Nějak jí nedošlo, že je stejně kontrolovaná, jen odjinud. Najednou to byla malá nebohá kočička vyhozená na mráz bez jídla, vody i jakékoli něhy. I jala se plakat, no plakat. Řvala na celý dům: „Jsem malá nebohá opuštěná kočička! Já ciii domůůů!!! Maaauuu!!! Pusť mě domů! Já jsem tu samaaa!!! MMMiiiaaauuu!!!! Pomoooccc!“ No, Apina musela rychle posbírat prádlo, protože to vám byl křik! Vzbudila by mrtvého. Velká kočka má velké hlasivky a ozvěna v domě také dělá své. A tentokrát Amálka vůbec neváhala, když se dveře konečně otevřely. Moc ráda šla domů. Jen mám dojem, že jí asi dost brzy otrne.

  A mimochodem, momentálně opět nejezdím, nějak není čas, ale ověřila jsem si před nějakou dobou, že to jde. Jen ta kondička je úplně kdesi. Jestli napíšu? Uvidím. Ty časy byly svým způsobem krásné. Doba byla zlá, ale možná jsem byla mladá a v téhle společnosti se vedoucí úloha Strany tak nějak neřešila.

  1. Máš pravdu, moje časy na koních byly taky krásné a politika se tam neřešila, pokud jsme tedy nenaráželi na nedostatek těch úplně základních pomůcek. Víš, jak bylo strašně těžké sehnat jezdecké boty v sedmatřicítce? 😛 A nejen to, i pitomá vodítka na koně se pašovala z Německa…

   Amálka musela koukat! Nevywebíš zase nějaké fotky? Je to nádherná kočka… (inlove)

   1. Tys měla jezdecké boty!?!?!? Ty ses měla!!! Tak to já nejen, že jsem neměla tu přilbu, natož nějaký chránič na záda, ale jezdila jsem vždy a jedině v gumových holinách. Nic jiného prostě a jednoduše nebylo. Samozřejmě o nějakých rajtkách jsem si také mohla nechat zdát. Tepláky to jistily. Jejda, tohle kdyby zažily některé dnešní holčičky, ty by se divily. A pod koněm jsem strávila mnohem více času než na koni, možná tak 10:1 nebo v ještě širším poměru? Na to bych dnes neměla čas. Naposledy v Itálii jsem bydlela 2 km od jízdárny, tak to jsem využila. A tam ani nechtěli, abych se starala, ani bych neměla čas. Ale zase jsem k těm koním nikdy nezískala ten správný vztah. To asi ani nejde jen při ježdění. Toho koně je třeba poznat pěkně odspodu. Tenkrát jsem si ověřila, že se to nezapomene, jen zadek a celé tělo bolí úplně jinak.

    1. Apino, ty boty byly nejmíň z třetí ruky, ale švec je jakž takž držel pohromadě, protože byly opravdu kožené – někdy mě napadalo, jestli nebyly předválečné, které někdo našel, vytáhl, používal a pak prodal dál 😀
     Jinak máš pravdu – nejvíc bylo na té péči o koně, ježdění byla fakt jen ta třešnička. A máš můj obdiv, kondice nekondice, že to ježdění ještě zvládáš (h) . Já se už bojím – neseděla jsem na koni snad dvacet let a pak už to nikdy nebylo ono…

     1. Ony ty starší boty byly možná kvalitnější než ledaco, co se vyrobilo později. Kůže je kůže.

      Abych nepřeháněla, teď už jsem zase na koni nějakou dobu neseděla. Jen vím, že by to v zásadě šlo, pokud ten kůň bude přiměřeně ovladatelný. Naposledy mi bylo už docela dost přes 40, takže pro mě eventuálně připadá v úvahu nějaký klidný provozák, který už ví, o čem je život a ne nějaký nabušený mlaďas. V té Itálii mi tenkrát majitel po nějaké době začal dávat jednu starší kobylku, která mu začala „školit“ děti. Prostě je začala sundavat jako na běžícím pásu a nezkušené dětičky padaly. Se mnou to párkrát zkusila taky, je to docela efektivní metoda – ve cvalu poskočí, stáhne hlavu dolů, vyhrbí hřbet a dá pořádného „prďáka“. U těch dětiček ani nemusela cválat a myslím ani pořádně vyhazovat. Ale zase jinak byla velmi lehce ovladatelná. Tak jsem ji pokaždé po jejích legráckách pořádně stiskla, zapřela jsem se a pak ji trochu prohnala a zkoušela alespoň to málo, co si pamatuju, aby věděla, že má poslouchat. Čili alespoň přechody mezi jednotlivými chody, malé, velké kolečko, diagonály atp. když už toho víc neumím. A za nějakou dobu se uklidnila a mohly na ni zase děti. Tak snad jsem alespoň drobátko pomohla. I když majitel si ji určitě také začal více přiježďovat.

      A mimochodem, nevím, kolik by si řekl teď, ale bral tenkrát 10 Euro za jedno ježdění. O téhle ceně si okolo Prahy můžou lidi nechat jen zdát.

 9. Dede, já vím, že je to k vzteku a máš chuť jí rozškubnout na tisíc kousků, ale když se koukneš, jak zoufale kouká, nemůžeš se přece doopravdy zlobit, že ne? Znám to moc dobře. Jinak snad už doléčím chcípa a konečně pošlu povídání. Nějak mi došly myšlenky a humor, tak snad je zase posbírám.

  1. Samozřejmě, že ji nepřetrhnu – to by jich potom zlobilo víc! (rofl)

   Myšičko, jestli máš letoší putovní chcíp, dusivě kašlavý, virový, tak z našeho kroužku jsme ho měly (máme) tři a pod měsíc není naděje se ho zbavit. (headbang)
   Takže radši honem držím palce, s tím se fakt blbě žije. A piš, až tě to bude těšit (sun)

   1. Dede,nestraš.Jo,dusím se, kašlu jak tuberák,mám ATB,protože po týdnu chcípání to nebylo lepší a po 4dnech užívání léků žádná změna k lepšímu.Ve středu jedeme s Myšaty do Prahy za Luckou a Mandelinkou a v pátek se vydáváme směr Jizerské hory na víkendový pobyt.Potřebuju být fit,abych to byla schopná uřídit.

    1. Nechci strašit, ale vypadá to dost podobně, jako to, co se uhnízdilo u mě (zlé, občas skutečně dusící asi 2 týdny, špatné další dva, občasný kašel nejméně stejně dlouho) a u ostatních děvčat. Atb na to moc nereagují. Zcela vážně ti říkám – NEBLBNI! Pokud to nějak přechodíš, můžeš na to šeredně doplatit. Teď třeba něco zmeškáš, ale aspoň se do té práce vrátíš… Zkus jednou myslet taky na sebe, ano? (h)

     (Šmarjá, ještě Jizerky!!!)

     1. Děcka nestrašte – mně to chytlo v sobotu, včera jsem byla na humřítí a dnes jsem byla jen dvě hodiny v práci a pak zalehla do betle. A to si říkám, že ještě zítra zůstanu a ve středu že budu buď fit! I když se mi zdá, že je mi opravdu o hodně líp, takže ten můj chcíp není ten váš chcíp – aspoň něco (chuckle)

  1. Chicht, to ses fakt trefila, milá Renato! 😀 No a od Růženky už není daleko k Rozárce a pak se už není třeba divit ani temperamentu ani škodám (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN