NAŠE SMEČKA: O děsivém strážci

0207dar3_1Jakmile naše bílé štěňátko vyrostlo z fáze roztomilého štuclíka, rozpomnělo se kdesi v hloubi svých genů, že je vlastně vlčák a začalo předvádět základní snahu o ostrahu svěřeného teritoria. Nejdřív to bylo legrační, ale uběhlo pár měsíců a sousedé mi začali s uznáním říkat – konečně máš zase hlídače!

 

Musím uznat, že Beruška na kolemjdoucí dojem strašlivého vlčáka jaksi nedělá. Její decentně kavárenský společenský styl prostě neobsahoval lítání kolem plotu a řvaní na kohokoliv, kdo po cestě prochází. Hlavička na stranu a jemné chvění konce ocasu… víc dáma nedělá, byť si myslí své.

Puberťák Ari se zatím k etiketě dámy nedostala ani nadohled a šťastně ničeho takového nedbá. Vzhledem k tomu, že naše zahrada je rohová, má k ochraně tak dvě stě metrů plotu a náležitě si to užívá. Poslední dobou i Berry dochází k závěru, že vychování dámy lze příležitostně odložit, že je konec konců taky vlčák, a u toho plotu řve taky. Zatím aspoň na kocoury:))

Ovšem Ari mezi tím svoje hlídání ještě vylepšila a já občas přemítám, jestli z ní jednou někoho neklepne. Smíchy. Souvisí to totiž – jak jinak – se žlutým plastovým vejcem.

Ari tak nějak pudově ví, že je třeba hlídat všechno, co považuje za vlastnictví své smečky – tedy zahradu, Dům i nás. Naprosto jasně si je však jistá, že nejvíc musí hlídat SVOJE plastové vejce (či ještě lépe pak ukradené Berryino – pokud se ho zmocní). Jedna nikdy neví, kdo by jí tu vzácnost mohl vzít!

Takže když někdo zazvoní u vrátek, je mu dopřán opravdu mimořádný zážitek: zuřivě na něj štěká bílý vlk se žlutým plastovým vejcem v hubě. Jak to Ari zvládne, na to se mě neptejte, protože to nevím. Zato vím, jak dutě a podivně potom takový štěkot zní. Jedno je jisté – v našem okolí štěká spousta hlídacích psů, ale Ari si opravdu není možné s žádným jiným splést!

 

0207dar1

 

 

0207dar2

 

 

0207dar3

 

 

Pro ty, kdo stále ještě nemají dost psů a vajec, je zde album:

http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_doma_-_Ariberry_a_plastova_vejce…

Aktualizováno: 6.2.2014 — 22:44

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zdravím, čtu až dnes, jelikož jsem byla dva dny mimo internet.
  Ari, Berry a vejce jsou super 🙂 Najty má vajíčko taky – jen je modré a nenakousnuté. Na vylítání je to dokonalá hračka. Musí ho ale mít jenom „na příděl“, protože by byla schopná ho nahánět až do totálního vyčerpání (chuckle)
  Jinak naše Najty nejraději aportuje frisbee. Už ho dokáže i celkem obstojně chytit za letu. Tedy samozřejmě jen tehdy, když já ho aspoň trochu obstojně hodím (což nebývá zas tak často) 😛 Pustila jsem si na internetu pár videí z frisbee závodů a ejhle – mají disků několik, když pes jeden chytí, pán hodí další a tak pořád dokola. Skvělé. Vzala jsem tedy dva létající talíře. Hodila jsem jeden, Najty chytla. Hodila jsem druhý, Najty k němu přiběhla s prvním v tlamě a zírala. Chtěla oba naráz a nešlo to! Po chvíli zoufalého postávání nad tou nečekanou situací na mě vrhla pohled říkající „tato úloha nemá řešení“ 😀 A tak jsem to vzdala a házíme zase jenom s jedním…

  1. Ivano!
   „Po chvíli zoufalého postávání nad tou nečekanou situací na mě vrhla pohled říkající „tato úloha nemá řešení“ A tak jsem to vzdala a házíme zase jenom s jedním…“
   (rofl) (rofl) To je geniálně vyjádřené! Nemáš někde album s Najtynkou? Ona je fakt nádhernej pes…

 2. Beta běžně štěká s tlumičem (chuckle) … Vítá nás s plyšákem v tlamajzně a pak zjistí, že po chodníku někdo jde a je třeba ho seřvat. Zvuk je to prazvláštní – opravdu tlumený

   1. Hanko, to jsou krásné fotky! A Grizzlina je typ psa, jaký mě umí vzít za srdce 🙂
    S tím prasetem to fakt muselo být komické (chuckle)

 3. To jsem ten komentář řádně zkonila. Mám si brát na psaní brejle, řádky jsem zpřeházela, takže to je nesrozumitelné. To, že jim ujely nohy, to bylo při honičce. Alkohol piju jen zřídka a v poledne už vůbec ne

  1. Maruško, já nepiju vlastně vůbec a co dokážu napsat, to by se jeden až divil… tak buď v klidu, my jsme to stejně pochopili (sun)

 4. Konečně vidím žluté Vejce u vás v akci. Už provádím průmyslovou špionáž a dovolím si šlohnout TLP know-how na vylepšení našeho žlutého Fejce (clap) .

  1. Vejce jsou v akci velmi často a nejen se mnou jako házečem, dokážou si vystačit i samy 🙂

   Jo a odpověď k otázce u fotek – metám vejci postupně a už jsem dosáhla toho, že mi ho i Ari podá – to velmi dlouho nezvládala, protože neovládala své majetnické sklony (chuckle)

   1. Dede, ale za co ony to velike vejce drzi? Prijde mi, ze jim to musi vypadavat. Nema to nejakou uchytku?

    1. Staré vejce (Berryino, ještě z Anglie) bylo ohlodatelné, takže má na „špičce“ vykousanou poměrně velkou díru. To nové (dostala jsem ho jako bonus za nákupy tady v Čechách) bylo neokousatelné, takže leželo nepovšimnuto pod živým plotem, snad několik měsíců. Tak ho Marek v dílně „nahlodal“ pomocí rašple a tak. Díra musí být tak velká, aby tam zasunuly čelist… Od té doby jsou v trvalé permanenci obě 🙂

 5. Známí měli basetici. Ta se naučila vykopat velkou díru a do té pak štěkala. Měla na to nějaký grif, protože to fungovalo jako strašlivá hlásná trouba 🙂

  1. Tyjo, teď jsem si vzpomněla na hru svojí první fenky, Rikiny. Vyběhla na chatě na cestičku, namířila čumák přesně na jeskyni v Sokolím hřbetu na druhé straně řeky (odjinud než z konce cestičky to nefungovalo, zvláštní, kolik času jí asi zabralo to místo najít?) a štěkla se stoupavou intonací: „Haf – haf – haf!“ A počkala. Ozvěna pravila: „Haf – haf – haf! (Haf… af… f!)“ Rikina natočila hlavu nalevo a napravo a pravila: „Haf – haf -haf!“
   Vydrželo jí to vždycky asi tak čtvrt hodiny a prováděla to, když měla dobrou náladu, když zrovna nad chatou neletělo žádné letadlo (je tam několikrát denně využívaný letový koridor), nikdo nešel kolem – zkrátka když nebylo jiného nepřítele, kterého by mohla srdnatě zahnat.
   Ale nebyl to štěkot zaháněcí, vysloveně si tak hrála.

    1. Žejo? Jsou skvělí. Například si hrajou s ozvěnou, dělají trouby z plastových vajec a tak.
     Ale co mi vrtá hlavou – odkud máš plastová vejce?

     (Jo, kdyby ses zajímala o dění v Makovým domku, je tam nový zábavný článek.)

  2. Probůh, ri, jen aby se to holky nedozvěděly… (tmi) Už tak máme na zahradě víc děr, než je zdrávo – momentálně navíc proložené obrovskými krtinci (headbang)

 6. Teda to jsou úžasný fotky 🙂 hele a nebyl by tam někde aspoň kousíček natočeného záznamu s tím dutým štěkáním do vejcete? By mě fakt zajímalo, jak to dělá, jestli štěká se zavřenou hubou? pusou? asi tlamou, co… nebo jestli vyhodíš, štěkne,chytí… no jo, vím, co bych ještě nechtěla, že jo. Ale musí to být teda fakt zážitek, když jeden vidí psa jak štěká a má přitom v tlamě vejce 😀

  1. Můžu ti potvrdit z vlastních pozorování, že pes je schopen vydat téměř všechny obvyklé zvuky i s plyšákem / dřevěnou činkou / kostí v tlamě, jen jsou poněkud tlumené a méně přesně artikulované.
   Až na vrčení. Vrčet lze i s plnou tlamou zcela bez omezení. 🙂

   1. Zkusila jsem to. S kladivem mezi zuby se lze pořád ještě vyjadřovat poměrně srozumitelně, akorát se děsně nadřou obličejové svaly, rty a jazyk (rolf). Ale nejlíp se s takovým nářadím v zubech přece jen vrčí. Dutou násadu bohužel nemělo ;), tak stran rezonance nevím.

  2. Já bych ráda, ale ono je to pro mě těžké – obvykle to udělá na někoho, komu musím jít otevřít (často pošťáci 🙂 ) a když mě vidí přicházet, tak vejce vyplivne v naději, že jí ho hodím…
   To bych na ni musela vymyslet nějakou léčku, nebo tak (blush)

   Ale zvuk je to fakt podivnej. A daří se jí to vlastně jen s Berryiným vejce, které je starší a má vykousanou velkou díru, takže tam je místo na to, aby tu tlamu mohla i pootevřít

 7. Duté štěkání do masky… (rofl)
  Vyřiď Ari, že je pasována do role mého oblíbeného bílého psa!

  1. Ona je fakt srandista a bez kousku zlé vůle (zdrhání nepočítám – ale už se lepší 🙂 ŤUK ŤUK ŤUK!!)
   Když po ní uklízím nějakou katastrofu a tak trochu jí laju, tak vyrobí pohled ublíženého andělá „Kdo, já???“ a zjevně nechápe, jak může ona katastrofa souviset s jejími dobrými úmysly (chuckle)

   1. To je dokonalý!
    A abys věděla, pokud budu mít nový štěně bílý, tak je ti jasný, kdo mě nakazil, jo? 😉

 8. Fotky a povídání jsou nádherné, vždycky se těším na nějaké zprávy o kouzelných vlčicích.

 9. Dneska je našemu Legýsovi rok a zatím se nezdá, že by se zklidnil. Pořád funguje jako skartovačka a zlobí Luxe, který měl čtvrté narozeniny minulý týden. Lux je strašný trumbera, ten by se snad nechal od Legýse oškubat ani u jídla na něho nevyjede., vždycky jim po dlažbě ujely nohy, Mají dvě stejné zelené žáby ale tahají se o jednu. Včera měli raleycross – o plyšovou mrkev se tahali a pak se honili přes všechny místnosti, přes gauč, přes postele /on totiž Lux otevírá dveře/ až padli s vyplaženými jazyky. Škoda, že u sebe člověk zrovna v tu chvíli nemá foŤák s připraveným videem.

  1. Milá Marsko (inlove) , tak my je máme fakt vlastně stejně staré! Ari byl rok teď v půlce ledna a Berry budou čtcři (už!) v dubnu.

   Jinak když si představím, jak ti domem sviští v dostihu o plyšovou mrkev dva koliáci… to musí být úžasná podívaná (chuckle) Ostatně to o Legýsovi jsi psala, že hodně vyrostl? Měla bys podat nějakou souhrnější zprávu (nod) Určitě nejsem sama, kdo je zvědavý!
   Jo a k tomu otvírání dveří – umí to jako gentleman nebo má těžkou tlapu a ničí dveře? Kazan uměl otevřít cokoliv, ale ty následky jsou (z dálky) viditelné dodnes… (tmi)

   1. Následky po dvou otvíracích psech jsou víc než zřejmé. Na soužití našich psů se můžete podívat na rajče 123majka.
    Někdo mi prosím poraďte jak mám dát odkaz. Jsem PC skoro nedotčená. Fotky dát umím, ale po jedné,

 10. Myslím, že cizí člověk, co vidí velké psy s obrovskými vejci v zubech, z nich musí být dost perplex.

  1. No, vypadají zvláštně (wasntme) a navíc tu funguje další efekt – jakmile si holky hrají s vejcema, tak psi z obou sousedních zahrad začnou štěkat nebo aspoň kňučet. Někdy je to fakt jak u blbejch 🙂

  1. Milá Ygo, díky za komentáře u fotek – „Snes si svoje“ mě dostalo do kolen (rofl)

 11. Dede, ja si nemuzu pomoct, ale ony ty holky s temi velkymi vejci vypadaji strasne srandovne, zejmena, kdyz maji ten vyraz jako: jsme holky dulezitky, mame vlastni vejce. Nu, i proto asi to zvirectvo mame – obcas nas musi pobavit. (h)

  1. Jo, jsou srandovní – jen někdy ten smích jde těžko mezi sevřenými zuby, když vidím, co zase provedly 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN