BTW: A přece stojí!

0125dar1_1Je ráno, vedle vaří konvice vodu a já, probuzená jenom na „stand by“ vytahuju nádobí z myčky a ukládám ho do skříněk. Z horní přihrádky vytáhnu několik hrníčků a velkorysým způsobem je šoupnu do jejich poličky. Následuje kolaps. V mžiku bdělá chytám padající hrnky a láteřím – zase ten blbej kafáč!

 

 

No, pravda je samozřejmě jinde. Kafáč není blbej, je to prostě hrneček s nápadem. Kohosi chytrého, hledajícího konkurenční výhodu a novou cestu v oboru tak tradičním, jakým nepochybně výroba porcelánu pro pití teplých nápojů je, napadlo dát na dno hrníčku gumový kryt.

Jak prosté! Hrnek je možné postavit na jakýkoliv stůl přímo, bez podložky, aniž by hrozilo jeho poškození, byť je v hrnečku horký nápoj. Guma je pevná, úhledná a zabarvená v souladu s designem hrnku. Původně jsme měli takové dva – patřily do dárkového setu a byly inverzně barevné. Navíc měl každý v oušku otvor, do kterého byla zasunutá porcelánová lžička.

Hm. A teď hádejte, proč už mám jen jeden? Že jsem nešikovná a někde jsem s ním třískla? Kupodivu ne. Nešťastná náhoda? To už vůbec ne. Tak já vám to prozradím – to ta pitomá chytrá inovace! Ten hrníček se prostě mezi ostatními na poličce neposouvá.

Když přišoupnete čisté hrníčky do poličky a tenhle nešťastník je v jakékoliv skupině – přisunovaných či čekajících odsouvaných, tak s ostatními nedrží krok. Stojí si na svém. Neposune se ani na stole, když strčíte talířem, knihou nebo čímkoliv jiným. No a je-li nepozorný posun příliš velký, padá. A protože je to hrnek solidní, nepadá nikdy sám.

Tak vidíte. Jak je ta inovace chytrá, tak je i pitomá. Doslova jde o ztělesnění pravidla „něco za něco“. A neříkejte mi, prosím, že pozorný a bdělý jedinec si vychutnává jen tu lepší stránku oné inovace!

(blush)  …eh, já vím, Existují stále bdělí a pozorní jedinci. Jen u nás doma – a zejména pak v mém případě – je nelze předpokládat. Ani teoreticky! (wasntme)

 

 

0125dar1

Aktualizováno: 24.1.2014 — 20:28

57 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ještě vajíčka. Já po uvaření sliji vodu a na vajíčka napustím studenou. Nechám v ní ležet až do úplného vychladnutí vajec. A protože je vařím drive, než použíám, většinou leží ještě v lednici. Takže v loupáním nemívám problem. Takže je to možná čerstostí, ale možná i délkou chlazení.

  RenatoE – díky (dole) za odpověď ohledně angreštů.

 2. Kdyby jen jeden hrneček…. já před časem pojala nápad, že si na police do kuchyňské linky dám folii co prodává Ikea do šuplat. Vynikající nápad! Od té doby se mi neposunuje opravdu nic! (envy)

  1. Kytko! (rofl) To by mi tam asi ta folie nezůstala dlouho (shake) Tam ti nepomůže ani hrnečky obracet na hlavu…

 3. U nás je naučeno dávat hrnky do poliček dnem vzhůru..zkus to alespoň u tohodle, Dede

    1. Já je mám ve skříňce, tam se nepráší, ale prostě ty roky dělání věcí opačně se mi nějak zadřely pod kůži (wasntme)

 4. Jsem také v něčem konzerva, ale nové věcičky zvklášť elektronické mne zajímají, ale nemusím je mít. Ale ráda si je „ošahám“. Proto souhlasím s tím, že v mobilu mít O.S a sledovat výši konta na Babím lomu, to nemusím. Foťák v mobilu ano, ale jenom jako záznamník. V obchodě, když si chci zapsat např. typ spotřebiče a jeho cenu – nafotím mobilem. Jinak na FOTKY mám foťák a proto nemám zrcadlovku s dalšími objektivy, nejsem profík a fotkou se neživím a kdo by se s tím tahal po kotárech. Stačí mi ultrazoom, který dám i do větší kabelky. Nové O.S. mne také zatím nerozházely, zažila jsem jich už moc a moc, momentálně už pátý rok pracuji na noťasu co má Visty.Nerozumím tomu, ani nechci, nemusím rozumět všemu, ale jsem nadšeným uživatelem a přizpůsobuji se. Výrobci mají ze mne jistě radost.
  A Maričko, (wave) to udělátko na dírky do vajíček je kouzelné, ale už jsem spoustu takových udělátek vyházela. Pro mne to jsou prostě další „krámy“ do kuchyně na překážení. V tomto případě dělám dírky do vajíček špičkou nože. Jo a do vody v níž vařím vajíčka ještě přidávám ocet (skořápka zásaditá, ocet kyselý = vajíčko také nepraskne) (clap) .

  1. Mám chytrý telefon (navíc dotykáč), protože jsem ho dostala loni k Vánocům, předtím jsem měla ten nejjednodušší. No, zvykla jsem si a poměrně rychle, když mi Marek řekl – ber to jako počítač, který telefonuje:)) Jsem si vědoma jeho rizik a podle toho se chovám 😛
   Mám ráda elektronické vymyšlenosti, ale jak jdou roky nerada se je učím používat. Jak to zvládnu (ano, jde o motivaci), nemám problém 🙂
   Jinak Alex, jak to, že jsem úplně zapomněla na ten ocet k vajíčkům? Maminka mě to kdysi učila a mně to úplně vypadlo. Díky! (Dírky se mi neosvědčily, končívalo to smaženicí (chuckle) )

  2. Alex, s tím octem si to budu pamatovat a příště vyzkouším. Máš pravdu, spousta vymožeností jsou jen krámy do šuplete a take jich mám dost, ale tohle udělátko opravdu hodně používám. Jiné bych měla vyhodit, ale znáte to, v den kdy se toho zbavíte, tak to budete potřebovat. Tak skladuji dál.

   A MMCH – krásná zvířecí videjka !!!

  3. Na podzim jsem si pořídil dvě věci: Foťák Olympus OM-D E-M1 se zoomem 14 – 40/ 2,8 a do auta systém pro provoz na lihobenzin, čili E-85. Foťákem jsem toho moc spáchat už nestihl, ale bez problémů zvládám výstupy na papír A2. NA Éčko už jsem najezdil přes 1000 km a naprostá spokojenost. Spotřeba stejná, auto je živější a cena paliva je o 10 Kč na litr nižší! Takže na každých 100 km ušetřím 45 Kč za benzin. Navíc nehrozí, že by v palivovém systému zamrzla voda a pokud máte kvalitní adaptérovou jednotku, nejsou problém ani studené starty, (vyzkoušeno včera při -17°C).

     1. To jsem Renato nevěděla, že se dá koupit a tohle je dokonce lepší, než moje, jehla se dá zablokovat. Budu si pamatovat, až se moje rozbije.

      Ale prosím tě, to jste napichovali každou kuličku angreštu do kompotu extra (shake) !!!! Jen by mě zajímalo co v tom bylo za výhodu. Ano aby nepopraskal, ale pak v něm stejně byla dirka a šťáva vytékala, podobně, jako kdyby kulička praskla.

      1. Ano, napichovali jsme každou kuličku zvlášť. Babička měla angrešt s dost velkými plody, takže mi to ani nevadilo. Šťáva z nich nevytekla, asi bych to fyzikálně zdůvodnila tak, že se mezi angreštem a nálevem nějak vyrovnávaly tlaky 🙂 Kdyby kuličky popraskaly, stal by se z toho rosol a ne kompot, protože angrešt obsahuje hodně pektinů.

       1. Angreštový kompot jsem milovala. To bylo v době, kdy jsme angreštů měli koše, protože něco jako padlí byla jen poučka v zahradnických knihách a ne každodenní realita. S úděsem vzpomínám jen na to, jak jsem vyfasovala koš angreštu a malinké nůžky na odstřihování stopek a toho dole- nenapadá mě jiný výraz než šušínek 🙂 A pokud byly angrešty (srstky, amprcky a jiné krajové názvy) malé, byla to práce na celé odpoledne proložená puchýři od nůžek.

         1. Uff, také pamatuju – s manikúrovými nůžkami.A kompot angrešt + třešně – ten byl!!!

  1. Díky Maričko (a Renato), tohle udělátko vypadá zajímavě (wave) i když ocet je jednodušší 😛
   Já mám s vajíčky jiný problém – když je náhodou vařím na tvrdo, jdou mi navzdory zchlazení strašně špatně loupat. Lidé říkají, že je to čerstvými vejci – beru vajíčka tady na vsi od sousedů. Je fakt, že u kupovaných ten problém obvykle nemám – ale jen obvykle, není to na 100 %. Nevíte, čím to doopravdy je?

   1. Je to opravdu tím stářím, skořápka je prodyšná. Laicky řečeno starší vejce má uvnitř víc vzduchu a „odskočí“ od blány. Pokud vejce ve vodě plave na hladině, už ho ani nevař 🙂

   2. Je to čerstvostí, to jo, ale s tím vzduchem a odskočením si nejsem jistá. Když úplně čerstvé vajíčko uvaříš a zkusíš loupat, přivodíš si nejspíš vzteklinu. Ale když bude – uvařené – dva dny v lednici, loupat už půjde, stejně jako starší vajíčko.

    1. Já si myslím, že právě mezi tu blánu a bílek proleze voda (což by odpovídalo i u vařeného vejce v lednici – voda ze skořápky)- ale jen si to představuju, abych si to uměla vysvětlit 🙂

   3. Čím to je, nevím, ale vím, jak na to. Uvaření naklepej, odstraň kousek skořápky a blány a foukni dovnitř. Blána se odfoukne od bílku a půjde to oloupat.
    Nebo vař na hniličku a vyjídej lžičkou. 🙂

   4. Souhlasím, loupat vařené vejce je někdy za trest. Taky si myslím, že je to stářím vajíčka. Ale pokud to tak skutečně je, nechci vědět, jak stará jsou vejce, co se prodávají v obchodech (chuckle) . O prvních Vánocích, kdy už jsme měli plně funkční slepice, jsem navrhla uvařit do salátu vejce nejstarší, aby se to dobře loupalo… Vajíčka byla stará asi čtyři nebo dokonce pět týdnů… A oloupat se to skoro nedalo (whew)

    1. Asi dost. Když uvařím české vejce, vždy trochu zavání. Když uvařím německé, tak ne a ještě je levnější, než to české.

 5. Tak jsem včera vařila vajíčka na tvrdo a shodou okolností použila jednu z mých letitých (ale velice funkčních) inovačních věciček, která by mi už v kuchyni moc chyběla. Kdysi dávno mi někdo poradil, že aby skořápka vajíčka při vaření nepraskla, musí se propíchnout špendlíkem, aby z ní vyšla vzduchová bublina. Sice to jde, ale člověk se bojí, že při píchání víc přitlačí a vajíčko mu v ruce praskne (stalo se mi). No a pak jsem zjistila, že se v Německu prodávalo za tímto účelem „napichovátko“ (viz odkaz,který jsem nasal). Mám přesně tohle, jen v modrém. Tenkrát to stálo snad půl marky, ale funguje skvěle dodnes i když jehla už musí být tupější, po těch kvatnech vajíček, co jsem jí propíchla. Syrové vajíčko se postaví do důlku, zatlačí se na něj(nelze rozmačknout,důlek je mělký), ze spodní spirály vyjede špendlík a vajíčko proppíchne. A ono pak fakt při vaření nepraskne, ať je přimo z lednice, nebo ne. Úžasný vynález a jestli se to u vás někde prodává a dosud nemáte, doporučuji zakoupit.

  Přeji všem hezký zbytek neděle

 6. Nojo, ne každá inovace je pro každého (bez urážky), vhodná. Já také nějak nemusím dost různých, byť dobře míněných věcí. Nedávno jsem sháněl turistickou navigaci. Malou, jednoduchou, s tím, že zadám GPS a ona mi ukáže, kde je cíl a kde jsem já. Kamarád mi dodal nadupaný tablet, kde byla požadovaná funkce schována pod nejméně stovkou jiných, zcela pro mne nezajímavých a hrozně se divil, že tenhle super křáp, byť s dlouhoživotnostní baterií nechci. (Prosímtě proč, vždyť to umí i telefonovat, fotit…) Asi tak: Internet v mobilu nechci. Je to pomalé, drahé a snadno zneužitelné; čím chytřejší mobil, tím víc možností zneužití. Fotit mobilem, když mám Olyho M jedničku v žádném případě nebudu a dívat se na stav konta uprostřed lesa také ne. Takže kamarád po čtvrthodině pochopil a slíbil, že dodá něco, co skutečně potřebuji, snad se mu to podaří sehnat.

  1. Ani GPS-ka nie je dokonalá. Keď som ešte pracovala v AT, vozila ma na miesto práce istá dopravná firma. Teda nielen mňa, ale fšetky žienky pracujúce v tej oblasti. Raz sa stalo, že nás viezol iný šofér ako obvykle a tento da riadil presne podľa GPS. Keď sme sa blížili k mojmu pracovisku, videla som, že GPS ho posiela na dotyčné miesto okľukou. Tak som šoférovi povedala, že ak na tamtej ceste odbočí do prava, tak to má asi o 3 km kratšie.

   A dnešné mobily sú podľa mňa vyrábané pre pubertálnu mládež, ktorá potrebuje veľa funkcií na hranie.

   1. A hlavně je ochotná platit horentní sumy za nekvalitní a předražené služby! Pořád platí, že čím víc toho nějaká krabička umí, tím méně kvalitní je to, co z ní leze.

 7. Omlouvám se tohle patrí na mlsotník ,ale já jsem tupka a neumí se dostat do hadů ani na NP. Nápln´do špenátové rolády dělám s domácí lučiny. 40 dkg bílého jogurtu,20 dkg zakysané smetany a 20dkg smetany na šlehání, osolíme a nalejeme do sítka vyloženého plátěným ubrouskem nejlépe na 8 hod.Užití je velice široké, pomazánky, krémy, poháry. mám to vyzkoušené, v lednici v pohodě vydrží týden na dobré snídaně

  1. Moc se omlouvám, ale malé upřesnění – tohle Lučina není, i když se to „po všech internetech“ píše; je to labneh, Lučina má úplně jinou technologii výroby.

   1. aido, my si rozumime. Labneh miluju. Je tady jeden lebanonsky obchod. Maji zajimave veci.I ptala jsem se asi pred dvema lety, co je to v kelimcich zvane labneh. Dal mi ochutnat. Zamilovala jsem se. Ne do obchodnika, ale do labneh. Pouzivam ho misto cream cheese (asi u vas pod nazvem Philadelphia, vyrabi Kraft), ktery mi prijde takovej gumovej.

 8. Hrneček je Dede moc krásný (ten inverzní musel být též), a možná by mě dříve jeho výhoda také nadchla (jako toho, kdo vás jimi obdaroval, nebo pokud jsi koupila sama tak chápu proč). Teď ale už vím, že by mi brzy jeho „stabilita“ lezla na nervy. Já si totiž málokdy sednu jen tak s hrnkem pití a nic víc kolem. Většinou na stole ještě něco leží, nebo stůl vyskočí zkontrolovat kočka a pak je třeba posunovat (často rychle) vše v dosahu jejího ocasu, šmátravých tlapek či udělat prostor k jejímu posedu (přeci ji nevyženu žejo). Proto v první větě píšu, že bych se „dříve nadchla“. Už jsem se totiž během let trochu vyléčila z „inovačních“ chytáků. Dostáváme spousty různých kagalogů, plné podobných věciček. A že je umí prodat !!! V prvním nadšení jsem na tím „vynálezem“ přímo žasla, jaký že to bude pomocník v kuchyni atd. No nahromadilo se mi různých, zbrkle zakoupených a nakonec velice nepraktických věcí dost, než jsem nad obrázkem a popisem začala trochu více přemýšlet. Tedy ne, že bych občas i teď něco takového nekoupila a někdy ta věc opravu slouží jak má a jsem ráda, že ji mám. Ale mám tak přeplněnou kuchyň , že se přinutím popřemýšlet, jestli i přes tu inovaci věc opravdu potřebuji – většinou ne.

  1. Maričko, samozřejmě se rozbilo to praktičtější z hrnkových dvojčat – to uvnitř krémové a navrch hnědé. Do tohohle se blbě dělá kafe, protože prostě není vidět 😛
   Jinak to byl dárek, milej a praktickej… nebýt toho neposunování. Ono totiž člověku hned nedojde, že když se hrnek neposune, tak se překlápí (chuckle)

   Pokud jde o jiné výmysly, tak jsem dost odolná (neberu letáky 😀 ). Ten poslední se ke mně dostal přes Matyldu – jabkostroj! Bezvadnej strojek loupající, vykrajující a krájející jablka. Úžasné na to je, že to funguje… (nod)

   1. No, mně na jabkostroji zaujalo nejen to, že funguje, ale navíc je na kliku a ne na elektřinu 🙂

   2. Dede, nebudeš tomu věřit, ale já jsem ho dostala pod stromeček!! Od Karla! A už DRUHY! První jsem odevzdala do Armády Spásy a tenhle leží vzadu v botníku, než tam poputuje taky. Ten člověk zapomněl, že už mě jedním obdaroval a teď zajásal, když tu nádheru znovu objevil. To bude pane dárek! Bude, opět pro bezdomovce, kteří se jistě budou těšit, jak krásně si oloupají jablíčko. Já se z toho mého muže picnu, jak by řekla Beda.

    1. (rofl) Jano! Vážně už druhej? A taky na kliku? Karel má prostě vkus! (chuckle)

     Já tak strašně nerada loupu jablka, že jsem z něj nadšená. A jablka na štrůdl jsou tak skutečně hotová cobydup (party)

  2. Možná by nebylo od věci, kdyby ta guma fungovala, (na povel), jako přísavka. Pak by kočičí tlapky, nebo ocásek měly mnohem méně šancí.

  3. Řešení je jednoduché. Na poštovní schránku napsat: REKLAMY NE!, v počítači je pomocí Adblocku zablokovat a v TV vždy utéci na jiný kanál. Kvalitní informace o čemkoli a reklama se totiž vzájemně vylučují. A podomní prodavače vyhazuji preventivně hned, jak zjistím, že jde o nevyžádanou návštěvu. Poslední byl jakýsi tazatel od STEM.MARK.

 9. Hezky den preji z Drazdan,
  u maminky doma se hrnecky vzdycky do police v kredenci rovnaly „na hlavu“. Do ted jsem si myslela, ze to opravdu na hlavu je, ale tady by to poresilo problem s neklouzavym spodkem :).
  Ja mam ve vlastni domacnosti miniaturni kuchyn a jednu jedinou polici na hrnky. Hrnky jsou vetsinou konickeho tvaru a postavene spravne se vsechny nevejdou. Takze skladam jednou na hlavu, jednou normalne. Uplne stejne jsou takoveto sesikmene hrnky nebo sklenicky poskladane do kartonu v obchodech.
  Znamy ma kocku, ktera ujizdi na hrneccich. Nechate hrnek s i bez tekutiny na stole, lednici ci lince chvili bez dozoru a do par minut se vedle hrnecku zhmotni kocka a tak dlouho smatra packou, az hrnecek sesoupne na zem. V tu chvili kocka vysublimuje a kouka zpoza okna, jak panicci zametaji a utiraji podlahu. Takovy neposouvaci hrnek by nejspis ocenili na sto bodov.

  1. včera jsem viděla v TV několik maličkých popálených dětí právě od strženého hrnku s horkým nápojem, byla to jedna hrůza, dalo by se alespoň s tímto hrnečkem tomu zabránit? Pochopitelně je nutné dávat na ty malé pozor ale kdyby alespoň jednomu to pomohlo bylo by to fajn

  2. Evo, to je doslova převratná myšlenka! 🙂 Že mě to nikdy nenapadlo? A taky mám spoustu kónických hrnků… a na poličce v lince čisto, tak by hrnek vzhůru nohama nevadil.
   Dobrý! (wave)

   Marto, ty hrnky jsou o dost stabilnější než ty obyčejné (když se do nich extrémně nestrká), ale ty děti si (myslím) na sebe obvykle stáhnou hrnky s ubrusem. No a z tohoto důvodu jsem na celé roky kdysi zrušila všechny ubrusy a žili jsme s různorodým prostíráním… Spáleniny jsou děsné, taky se toho bojím.

 10. Někdy ti inovace překvapí , když se ukáže ta druhá tvář výhod. Takhle jsme si koupila struhadlo, které se posadí na misku. Hezky to vypadá, sýr ze struhadla padá přímo do misky- jen mě jaksi nenapadlo, že to, co ze struhadla odletuje na té strouhací ploše, k čemuž dojde skoro vždycky, vesele tancuje po lince…

  1. No asi si pod ten úžasnej vynález musíš nainstalovat dostatečně velký tác, který pochytá uteklé strouhance a pak je úhledně vsypeš do oné misky (wasntme)
   Jinak díky za dobrej postřeh – asi bych to taky koupila v domění, že si úžasně polepším (inlove)

 11. Dobré ráno,Dede a všichni příchozí.Budu asi vypadat jako zpátečník,ale moc inovace nemám ráda,obzvlášť v technickém světě a počítačovém obzvláště.Sotva se s verzí programu skamarádím,přijde aktualizace neboli inovace a něco dobrého přinese a něco dobrého sebere.Takhle pláču nad ztrátou starého dobrého wordu,kde jsem do pracovních listů hojně používala kliparty a v nové verzi prostě nejdou stáhnout a chybí mi.Naštěstí mi můj šikovný počdoktor nahrál knihovnu obrázků,ale i tak mi ty staré chybí.
  Holt už nejsem tak pružná a skamarádit se s novotami mi chvíli trvá :o(.

  1. Myško, tohle mi už leze na nervy taky – teď mám Windows osmičky a nový office a přiznám se, že moje trpělivost dostala dost zabrat (chuckle)
   Jinak když si vzpomenu na doby, kdy jsem v práci testovala mobily a měla tak každé dva týdny nový typ od jiného výrobce, tak se z dnešního pohledu divím, jak jsem to mohla snést – teď jsem ráda, když se naučím ten aktuální a vůbec nestojím o další změny. No, jsem stará konzerva 😛

   1. Mladá konzerva- 😡 to my staré konzervy už jsme prošlé a přesto se občas musíme něco naučit.

   2. Jo, změny mobilů taky nemusím a že jsem si jich za poslední rok díky jednomu Sisskou rozkousanému užila až až. Doufám, že tenhle mi už vydrží hodně dlouho.
    No a z „windousů“ mám taky hrůzu, mám ještě XP a ty v dubnu končí, tak jsem zvědavá, co mě čeká a děsím se předem.

    1. Myško W sedničky byly vysloveně fajn – z mého pohledu, fakt to fungovalo a spoustu věcí jsem si našla a nastavila sama. Osmičky jsou pro dotykáče a na notebooku byly otravné (a hlavně úplně jiné), ale celkem rychle jsem si našla cestu, jak tu divnost obejít 🙂 Takže žádný strachy, půjde to (inlove)

    2. Nic se nestane. XP pojedou bez problémů dál, jen bude potřeba vypnout automatické aktualizace a O. S. zakázat přístup na net. A pro surfování doinstalovat libovolnou Linuxovou distribuci, jako dualboot. XP pak pojedou pro tiskárny, skenery a další a na netu se bude fungovat pod linuxem. Místo W. Office se nainstalují Open/ Libre Office, takže dokumenty i prezentace pojedou současně v obou systémech a je vystaráno, dokud počítadlo neklekne.

   3. Ale houby!
    Já jsem přd třemi roky koupil nový NB, vybavený pro W7 a ty W7, bez záplat a aktualizací, v něm zůstanou, dokud bude fungovat! A až se jeho čas naplní, koupím nový, opět bez O. S. a ty W7 do něj půjdou zase. Není větší uhozenost, než bezhlavě záplatovat a upgradovat a pak se divit, že to, co dříve šlo najednou nejde, nebo že šest let stará tiskárna pod novým O. S. nepracuje, protože pro ni nejsou (a nebudou), ovládače. S W7 jsem měl problém s kinofilmovým skenerem, který pod W7 odmítal pracovat. Výrobce mi sdělil, že ovladače nejsou a nebudou a že si mám koupit něco novějšího. Místo vyhazování peněz jsem z netu stáhl zdarma program Vue Scan a nefungující skener nejen že se rozběhl, ale pracuje lépe, než s originálním SW.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN