BTW: Uvězněná

BTW_dé_logoZatracená práce! Krotím netrpělivost a znovu zkouším otočit klíčem. Nic. Prostě se to zaseklo a je to přesně tak, jak jsem se celá léta obávala. Jak si vlastně člověk užene tak stupidní fobii? Zvedla jsem oči a trochu si oddechla – nade dveřmi je mezera, nejsem tady úplně uvězněná. I když… jestli by tou mezerou prolezla kočka, tak já určitě ne.

 

 

Hm. Co teď? Existuje sice spousta trapnějších situací, než zůstat zamčená na záchodě v budově kempu, ale v daný moment to moc velká útěcha nebyla. Všude byl klid, protože v jídelně právě probíhala jedna z přednášek, které tvořily teoretickou nadstavbu výcvikového tábora psovodů záchranářských psů.

Oceňuju tu ironii – záchranář ztracený na záchodě! Znovu zkouším otočit klíčem, ale je mi jasné, že je to k ničemu. Přesně tak, jak jsem si to představovala na tisících veřejných toalet, kterými jsem doteď na všech svých cestách prošla.

Kolikrát mě napadlo, jak je dobře, že jsou mobily, že člověk může decentně přivolat pomoc. Přestože mám v kapse ten svůj, zdráhám se ho použít. Představuju si, jak zajímavě by zněly odpovědi mé kamarádky pro lidi, kteří právě hledají rozptýlení v pauze mezi proudem plynoucích vědomostí. Humor smečky psovodů nebývá snadné unést!

Ve chvíli, kdy se po sté dívám na ten nešťastný klíč, vrazí do místnosti skupinka rozesmátých holčiček. Mám nápad. Děvčata, vycepovaná táborovým životem a rodinnými záchranářskými tendencemi, se ničemu nediví. Házím klíč ven, mezerou mezi dveřmi a stropem, ten, vedený dívčí rukou, zvenku hladce zapadne do zámku a dveře se otvírají. Uf, to je úleva!

Žádná z nich se dokonce ani nechichotá, jsou hrdé, že se jim podařilo mě vysvobodit. Ta nejstarší mě dokonce utěšuje: „Nic si z toho nedělejte, ono to zlobí už dlouho!“ Děkuju jim, a zatímco odnáším klíč správci kempu, přemýšlím o tom, jak se vychovává vlastním příkladem. Ty holky byly prostě jedničky!

Aktualizováno: 22.1.2014 — 19:48

24 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To mi připomnělo, jak jsme jako děti zpívali:
  „Matylda Brown
  ztratila klíč,
  nemohla se dostat
  z ha.zlu
  pryč“
  (Hey Ba Ba Re Bop – Lionel Hampton)

  Ale v zaměstnání se kdysi stal ještě kurioznější případ:
  Kolega seděl na záchodě a mezitím dělníci navršili před dveře obrovskou hromadu parket, až do stropu, určených k opravě podlahy. On si toho uvnitř nevšiml (spal? – to je klidně možné) a oni netušili, že je tam záchod. Byla to stará budova a domnívali se, že dveře vedou na nepoužívaný balkon. Samozřejmě to byla pro nás povedená taškařice.

 2. K článku o babičce jsem přidala odkaz na album z výletu do Stavern – tak kdo máte chuť se podívat na ledové obrázky od ledového fjordu… 🙂

 3. Já osobně nemám zkušenosti s uzavřením na záchodě, ale můj manžel. A to docela nedávno, asi přede dvěma lety na našem vlastním záchodě.
  Nevím proč, ale tou dobou se začal na záchodě zamykat (fubar) . A to se mu vymstilo, asi proto, že zámek za ta desetiletí nebyl na zamykání zvyklý, tak se jednoho dne zasekl s manželem uvnitř místnůstky. Naštěstí jsem byla doma a začal asi půlhodinový boj. Ze záchodu vede u stropu malilinkaté okénko do sprcháče, ale opravdu miniaturní. I byla jsem zpočátku klidným hlasem povelována, co všechno a jaké nástroje podat okénkem, ale zámek odolával. Zkrátím to. Jak už byl nervózní tak jsem radila, že zavolám zámečníka, hasiče atd. U hasičů zaúpěl a z vnitřku ty dveře rozkopl! Fakt, jako ve filmech a to tam neměl vůbec rozběh! Zničil celou část s vložkou zámku i s usazením pro kliku, dřevo se roztříštilo. Krásné celomahagonové dveře. Já už neutrousila ani poznámečku (tmi) . Nu, po několika dnech je vysadil, a protože je to úžasně šikovný chlap, tak je tak opravil, že na nich není nic znát (whew) .

  1. Tak spravovat dveře vykopnuté stylem Chucka Norrise – na to už musí být fakt moc šikovnej chlap! 🙂 Jo a líbilo se mi, jak jsi chtěla volat hasiče 😀

   Šiš, my doma taky zamykáme klíčem… (blush)

 4. Jé, taky jsem se jednou ulovila na záchodě. V hospodě. Ve spěchu jsem za sebou pribouchla dveře a až potom zjistila, že vnitřní klika je ulomená. A tím zbytkem jsem nedokázala otočit. Nejdřív jsem trochu zmatkovala, ale pak jsem vymyslela, že určitě dokážu přelézt vrchem. Vylezla jsem na prkénko a abych byla výš, šlápla jsem na ulomenou kliku. A pod botou klika povolila a dveře se otevřely. Potom už jsem si dávala pozor, do které kabinky jdu 🙂

  1. Ri! A to ses udržela, nebo jsi ještě při vysvobozování sletěla? Když jsi stála na tom prkýnku… (chuckle)

   1. Vlastně jsem za packy visela nahoře na té zídce, takže jsem zpátky do mísy nespadla. Jen jsem byla špinavá 😀

 5. To jsou všechno krááásné historky. Zpětně pro všechny úsměvné vzpomínky, ale při Epulčině mi až přeběhl mráz po zádech. Ono je těch nerváků na letišti už tak dost, a představa, že krůli záchodu propásnu let, to musel být horor.

  Také dodám dvě „záchodové“, obě jsem ale myslím už kdysi popisovala.

  První – velice podobná Dede. Kdysi jsme jeli z Německa se čtyřmi anglickými přáteli na pár dnů do Čech. Zašli jsme do restaurace a ke konci oběda si jedna z kamarádek odskočila. Jenže se podezřele dlouho nevracela. No ono to někdy může déle trvat, tak jsme se zprvu ani moc nedivili(jen ve mně trochu hrklo, zda to nebylo spojené s českým jídlem). Jídlo bylo zaplacené, čas odejít, ona nikde. Pak se konečně vrátila s tím, že byla uvězněná na záchodě. Byly tam dvě kabinky, ona vstoupila hned do první. Klíč ve dveřích sice byl a fungoval, ale v klice chyběl šroubek a držela jen proto, že se jí nechtělo vypadnout. No a jak ona za sebou tou klikou dveře přitáhla a zabouchla, klika jí zůstala v ruce a druhá půlka s nástavcem na druhé straně vypadla ven. Klíč v zámku jí byl k ničemu, dveře jím neotevřela. A na smůlu nikde nikdo, mobily nebyly. Tak tam jen trpělivě seděla a čekala, dokud konečně nepřišla další paní toaletu použít a vysvobodila ji. Zasmáli jsme se tomu, zvedli se od stolu a šli ven k autu. A já, že si také honem ještě před jízdou dojdu. Co čert nechtěl, já v tom spěchu, abych nezdržovala, vlezla hned do té první kabinky. Nakonec jsem je zdržela také dost dlouho, než se i mě dostalo vysvobození. Když jsem k nim dorazila už prý se chystali jít podívat, jestli jsem neskončila jako kamarádka. Skončila. A raději jsem problém na toaletě šla nahlásit vrchímu.

  Druhá – také se stalo dávno. My máme v domě dveře na záchod stále otevřené a když jsou zavřené je obsazeno, zamykat netřeba. Byl u nás na návštěvě kamarád. Manžel si s ním povídal, já u toho nebyla a v jednu chvíli jsem šla na záchod. Sedím si klidně na trůnu, když v tom kamarád rázně otevřel a vpadnul do dveří. Kouknul na mne, ztuhnul,omluvil se a rychle zavřel. Jenže asi se mu jeho omluva zdála příliš zbrklá, tak dveře znovu bleskově otevřel, aby se ještě jednou, lépe omluvil. No ze svého posedu jsem se na něj mile usmála s tím, že se nic nestalo a když jsem pak přišla do pokoje, vyslechla jsem si omluvu ještě potřetí. U nich doma se holt dveře na záchod vždycky zavíraly (a zamykaly)

  1. Hi, hi, mě také jednou načapal nějaký náš známý na záchodě, ale věříš, že už si nepamatuji kdy,kde a kdo :O . Ale to prvotní leknutí mám v sobě (chuckle) .

  2. Maričko, uváznout dvě za sebou na stejném záchodě… to by jeden nevěřil 😀

   A nezamčené dveře oné místnůstky omylem oteřené – stalo se mi v obou pozicích, coby sedící i vpadající (blush)

 6. Pridám svoj príbeh.
  Bolo to dávno, pred viac ako 20 rokmi, ešte žili moji rodičia. Stalo sa to medzi Vianocami a Silvestrom. Hneď zrána, ako som vstala som dala do pračky prádlo a venovala som sa bežným ranným povinnostiam. Približne okolo pol deviatej som vybrala prádlo z pračky a šla som ho vyvesiť na balkón. Bolo krásne a mrzlo až sa kryštáliky ľadu jagali vo vzduchu. Napriek zime som mala oblečené iba tenké domáce tepláky a tenký pulover. Tých 5 minút to predsa človek na mraze vydrží – no nie?
  Ako tak vešiam prádlo (chrbtom otočená k balkonovým dverám),odrazu sa objavil otec a zahlásil:“ Idem do mesta kúpiť chlieb.“ To znamenalo, že okrem nákupu chleba si urobí aj kolečko okolo námestia a teda zostane preč približne 3/4 hodiny. Povedala som “ Dobre “ a bez toho, aby som sa otočila som pokračovala v práci. Ocko odišiel,zatvoril balkónové dvere A ZAHAČKAL KĽUČKU.
  To som zistila, až keď som skončila s vešaním prádla a chcela som vojsť. :-(. Mama bola síce doma, ale už bola po mrtvici a zdržovala sa v obývačke na druhom konci bytu. Pozrela som dole z balkóna – nikde nikoho. Búchala som, kričala som – stále nič. Potom som na balkóne objavila malú motyku, ktorú sme používali na cintoríne. Bola som taká premrznutá, že už som bola odhodlaná aj rozbiť tou motykou okno. Našťastie, mame sa zdalo, že akosi pridlho vešiam to prádlo a okrem toho aj začula buchot, tak sa krívajúc vybrala hľadať ma. Hoci už takmer nič nevidela, keď zbadala moju siluetu na balkóne, okamžite pochopila situáciu, 2 skokmi priskočila k balkónu a zachránila ma.
  Ocko prišiel o pol hodiny po tom, ako by sa nechumelilo :). Ten ale dostal hubovú polievku !!! Nie odo mňa ( ja som ešte stále mohla zubami robiť perforáciu na počítačový papier), ale OD MAMY.

  Dnes sa na tom smejem, ale vtedy mi nebolo všetko jedno. Napodiv, žiadne fyzické následky to nemalo.

  1. Yetti, tohle se mi stalo jen na chviličku a stačilo! Ještěže se mamka nechala vést šestým smyslem a vysvobodila tě 🙂 No a tatínek? Ten byl prostě tatínkovatej… (angel)

  2. Yetti, taky dobra historka. Pripomnela mi, jak nas tata nechtenne uveznil ctyrleteho vnoucka v kufru od Skodovenky. Na chalupe tata neco delal s autem a maly synovec sekundoval. Kdyz byl tata skoro hotovy, tak lezerne zaklapnul kufr od auta. Ovsem v kufru zbyl synovec s klicema v ruce. Tata zasel do chalupy a chvili mu trvalo, nez si uvedomil, ze jaksi vnouce chybi. Pri hledani venku zaslechnul plac z uvnitr auta. A kufr nesel otevrit. Uz si nepamatuju, jestli tata vypacil kufr nebo se k vnouckovi dostal pres zadni sedadla.

 7. Naštěstí se nestalo mně, ale kamarádce, zato v takové hodně dramatické situaci. Očekávala první dítko, dva dny před termínem nad ránem vyrazili do porodnice, že jako jí připadá, že možná UŽ. V porodnici ji poslali zpátky, že jako nejspíš ještě úplně ne, ať si doma dá horkou sprchu a uvidí, kdyžtak ať přijede zpátky. Inu, manžel ji dovezl do domečku k rodičům, odkud to měli do porodnice daleko blíž než z domova, a vyrazil cosi ještě někam vyřídit. Ona podle rady zalezla do koupelny, a ze zvyku za sebou tím klíčem otočila… Ano, tušíte správně. Po chvíli už bylo jasné, že je nejvyšší čas na návrat do porodnice, a dveře otevřít nešly! Skorobabička šílela na druhé straně dveří a skorostrýček s vrtačkou lezl ke skoro rodící ségře okénkem do koupelny, aby ji odtud co nejrychleji dostali 😀 Stihli to, holčička se narodila spořádaně na porodním sále.
  Když nám to kamarádka vyprávěla, hrozně se u toho chechtala. Ptali jsme se, jestli se tak chechtala i v té koupelně: a ona prý, že jo! Že když zrovna nehekala, přišla jí ta situace děsně komická! 😀 Tak nevím, že by smíchem k rychlejšímu porodu? (whew)

  1. Pavčo! tak dneska s historkou jednoznačně vedeš – jsem zvědavá, jestli se někdo připojí s něčím aspoň podobným (chuckle) A jestli se ona nastávající maminka k porodu prosmála, tak je to vlastně naprosto v pořádku – když se to nakonec stihlo 😀

 8. Taky mohu přispět svou troškou do mlýna vyprávění. Jako malou holku, přibližně 8 let, mě hlídal brácha a měl mě odvést na kroužek a protože měl jiné plány, prostě mě zavřel do skříně a zdrhnul za klukama. Ze skříně mě vysvobodila až mamka, když přišla po páté hodině z práce. Od té doby mám klaustrofóbii a na záchodě a v koupelně se zavírám pouze v případě, že mám doma návštěvu a to si stejně aspoň maličkou škvírečku nechám. V bytě mám všechny dveře otevřené.

  1. Myško, ten brácha ale byl drsňák, to zase jo (fubar) vůbec se ti nedivím, že nesneseš být někde zavřená.
   Já si tu fóbii ze zavření na cizím záchodě tak nějak vypěstovala sama bez vnějšího přičinění (wasntme) , stejně, jako jsem se roky bála, že se při větru vysype okno (bydleli jsme v šestém patře na kopci a přímo v cestě severáku, takže ve větru drnčící okno bylo častou realitou 🙂 ) Přešlo mě to, až když se za mojí přítomnosti okno opravdu za větru vysypalo. No, tak přemýšlím, jestli mě to zamčení vyléčilo z e záchodové fobie (chuckle) Řekla bych, že ne (angel)

 9. (chuckle) To je teda představa, být uvězněna na záchodě! Naštěstí se mi to (zatím) nestalo. Nicméně prvních pár vět mi připomnělo opačnou, i když neméně zábavnou situaci – jak jsme se s kolegyní nemohly dostat dovnitř hotelového pokoje.
  Bylo to před rokem na zoologické konferenci. Měly jsme společný pokoj v hotelu, se kterým sousedily vysokoškolské koleje. Vracely jsme se v pokročilou noční hodinu z rautu po prvním dni konference. Opilé jsme nebyly, ale orientovat se v cizím městě a za tmy nebylo zrovna jednoduché. Vešly jsme do hotelu, dorazily jsme k našemu pokoji, daly klíč do zámku… A nic. Obě dvě jsme to zkoušely, několikrát jsme kontrolovaly, zda číslo napsané na klíčích odpovídá číslu pokoje. V zoufalství už jsme se smiřovaly s tím, že asi budeme spát na chodbě, když tu náhle se dveře otevřely :O Někdo je otevřel zevnitř. Na prahu stál rozespalý mladík v trenýrkách a udiveně se ptal: „Co tady děláte?“ My dvě jsme ze sebe taktéž udiveně vykoktaly: „My tady bydlíme.“ (rofl)
  No jasně, že jsme si popletly vchod a místo do hotelu jsme vlezly na studentské koleje (tmi) Všechno tam vypadalo stejně, jen křesílka v hale měla jinou barvu… A klíče nepasovaly do zámků…

  1. Ivano, to je skvělá historka (rofl) Co byste dělaly, kdyby si vás prohlídnul a pozval dál? 😛

 10. Jo takový uvězněni na záchodě, to je věc. Když jsem poprvé, úplně sama letěla do Portlandu, cestovala jsem s natrzenym kolen nim vázem, ortezou a berlemi. Na vídeňském letišti jsem elegantně se všemi proprietámi zaplula do kabinky a ven uz jsem nemohla. Bylo brzy ráno, nikde nikdo. Chvilku jsem čekala, snažila se přemluvit dveře k otevření…. Uz jsem se rozhodovala, ze dveře prelezu, mezera byla dost velká. A tu se zjevila jako anděl spásy paní uklízečka. Rychle zavolala udrzbare, ten raz dva dveře otevřel a já díky rychlém zásahu nepromeskala odlet

  1. 🙂 Dámy, tak nevím, které příhodě se mám smát víc 🙂 . Zda-li epulce (jak přelézá záchodové dveře na letišti) nebo záchranářce Dede, zachraňované bandou rozřehtaných záchranářů. Pro obě to dopadlo decentně a v klidu (y) .
   Díky za odlehčené téma v Dedině hospůdce. To co je u vedlejšího stolku na NP je velmi smutné ….a rozčilující.

  2. Epulko, ještě s odletem letadla za krkem… šiš to musel být nervák! (whew) Mělas fakt kliku. Představ si, že trčíš na záchodě a slyšíš, jak vyvolávají rozhlasem: Poslední výzva pro cestující linky XXYY paní Epulku, dostavte se k východu AB, jinak budete vyloučena z přepravy! Bych se zbláznila! (tmi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN