BTW: Mocná Černá

0114dar3_1Sedím u jídelního stolu a rezignovaně odtahuju nohy pod židli, abych uvolnila koridor. Berry už zase emituje dominantní vlny, což znamená, že tu po trase ležaté osmičky, částečně kolem stolu a částečně pod ním, krouží černobílý vydatně kvílející tvor.

 

 

Přemýšlím o tom, jak dlouho trvá nekonečno – protože Ari je určitě přesvědčená, že svého medvídka (míček, kost… doplňte cokoliv, kromě plastového vejce – to je venku:)) už nikdy v životě nedostane a svůj žal se nesnaží nijak utajit. Popravdě řve jak pavián.

Ve chvíli, kdy Ari propadá zoufalství a já se zvedám, abych obě vyhodila z baráku na zahradu, Berry se lišácky usměje a tu věc jí nechá. Bílá začne kvíkat pro změnu potěšením a Velká Černá mi položí čenich na koleno, vrtí ocasem a vypadá sama se sebou náramně spokojená.

 

Před výchovnou lekcí - Ari schraňuje majetek:))

Před výchovnou lekcí – Ari schraňuje majetek:))

 

Podrbu ji za ušima a přemýšlím o tom, jak to ta Berry dělá. Obvykle vypadá jako laskavý plyšový polštář. Navzdory černé barvě si ji občas chtějí hladit děti. Je tak dokonale socializovaná, že kolikrát vypadá jako ňouma. Někdy ji Ari šidí tak strašně, že se na to nemůžu dívat. A pak najednou přijde chvíle CH a okamžik O a všechno se změní.

Ne na první pohled. Berry není naježená, nenašlapuje jako zápasník v ringu, rozhodně nevrčí. Jen sebere něco, co Ari zrovna považuje za své, a začne s tím chodit. Ari, která se s ní normálně přetahuje o cokoliv a často úspěšně, se najednou ani nesnaží.

Jen chodí za Berry a kvílí. Strašně. Někdy na ni přijde malomyslnost, tak přestane chodit, sedne si, kouká na mě a vyje jak šakal. (Mám to natočené, ale nevím, jak video zmenšit, aby se dalo dát na net)

 

Berry chodí a NEDÁ!

Berry chodí a NEDÁ!

 

Potom teprve Berry vypne „vlny moci“ a smiluje se nad tím malým bílým ubohým štěňátkem (stejně velkým, jako je ona:)) a tu věci jí prostě dá.

Hm. Já vím, co dělá, proč to dělá, ale nechápu, JAK to dělá.

A napadá mě jedno – nemohla by mě to třeba… naučit?   (blush)

 

To jsem ji vypekla, co?:))

Ta kvílela, co?:))

Aktualizováno: 13.1.2014 — 22:02

18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já už mám třetího kocourka a všichni byli černí, jen ten druhý měl pod bradou bílý flek. Nevím, proč ta antipatie, černá je přece barvou elegance a všichni naši kocourci si toho byli nejspíš dobře vědomi.

 2. Dede, Ari kvílí nádherně a k tomu to útrpné kukuč 😀 Kdybych jako ty věděla, že si jen tak „stěžuje světu“ asi bych se jí chechtala, až bych škytala, v opačném případě by mi nad ní srdce usedalo. Ale fešandy jsou obě stejné.

  A zrovna před pár dny ukazovali v TV, jak v útulcích povětšině zůstávají černá zvířata (psi i kočky), zcela černí psi nemají skoro vůbec šanci na adopci. Nějaká žena (mě neznámá celebrita) jednoho černého, už staršího psa adoptovala a snaží se s ním dělat osvětu že „černý pes je krásný“ (třeba pochod černých psů atd.). Mě se černá líbí ale je fakt, že se černé zvíře děsně blbě fotí. Právě tohle uváděli i jako jeden z důvodů, proč tuhle barvu lidé u zvířat nemají rádi.

  A přesně, jak píše Tora. Já si to včera ráno pustila, zrovna, když poblíž byly Rusty a Woody. Jak na povel obě zpozorněly, doslova točily ušima, aby zjistily odkud se ten zvuk nese. Ale vypadaly tak vystrašené až nešťastné, že jsem raději zvuk vypnula. Pak už jsem se k počítači nedostala, tak jsem si to postlechla (se zvukem) až dneska, zatímco kočky byly venku.

 3. Jo, kvilet Ari umi, to jo. Nas Jakey zas velmi hlasite vyje, kdykoliv kolem prejedou policajti, sanitka nebo hasici se sirenama. To je taky mazec.

 4. Tak jsem si to pustila, no to jsem si dala 🙂 díky varování jsem stáhla hlasitost na hodně málo, ale stejně – v tu ranu sykot ze všech stran jak kdyby se tu usadilo hejno rozzuřených papiňáků a kolem mne čtyři naježené koule. No, na naše kočky má tedy vliv i jen hlasem….
  Nicméně – moc dobrý článek a to video – jéžiš, ta nešťastná Ari… já dobře vím, proč nemůžu mít psa. Copak bych ho mohla nechat takhle kvílet? No, nemohla a v tu ránu by veškerá moje autorita byla doslova a do písmene ve psí…

  1. Milá Toro, to ona jen mluví, v tomto případě žaluje 🙂 S tím netřeba nic dělat, pokud nechci, aby byla ticho. 😛
   Ona prostě komentuje svět kolem sebe (angel)

 5. No, Dede, máš doma vykutálenou dvojku 🙂 . Než se srovnají do dospěláků, uteče ti ještě hodně nervů (chuckle) . I když je Ari „už“ rok je stále ještě štěndo a Berry ji vychovává správně, tak jako by to dělal ve smečce pes-samec. Vyhlásí (jak to dělá to také nevím, snad už tady několikrát diskutovaná telepatie) věc za tabu a štěněti nezbývá než jenom kvílet. Protože je to kecka ukecaná. Zkus to video zmenšit třeba v programu, který je součástí kamery (foťáku), kterým jsi to dělala (tak to dělám já). Možná i programy, které jsou automaticky dodané s Windowsama (mám Vistu a tam je program Movie Maker, ale ještě jsem to nezkoušela). U toho mého programu k Sony foťáku, po sestřihu videa zadám komprimovat do .wmv videoformátu a on to už udělá sám. Jinak neumím poradit, ale snad se tady najde někdo, kdo tomu rozumí dobře, bylo by to potřeba, alespoň u mne. Jsem tápající samouk! (whew)

   1. Tak teda toto JE BOŽÍ :).Moji kočkouni si vzájomné spory vybavovali tiež poriadne nahlas, ale zasahovala som, až keď naozaj hrozila obojstranná újma na zdraví.
    Zato svokrin kocúr sa mi vždy prišiel posťažovať, keď ho zmlátil miestny mačací macho.

 6. Dede, Bery je úžasně vychechtaná. Znám tenhle rozchechtaný ksichtík od Sissky. Ta zase chodí „obchodovat“, ale o tom až v povídání :o))).

 7. Má „vlny moci“, má. Z daleké ciziny jsem se ocitla na stejné zahradě jako ony dvě a byla posléze uznána coby použitelný objekt k házení Velkého Žlutého. Dámy lítají tam a zpátky, Berry má, Ari má, obě mají a najednou… má Berry a JDE. Žádná dominance, lehký krok, jenom mám pocit potměšilých očí. Malá za ní poklusává, něco vyčítá a vrhá na mne zoufalé oči. Najednou Berry vydá a znovu… Berry má, Ari má, obě mají, až to utnu s tím, aby mi vlezly na záda. Uznají to a vydají se najít dalšího házeče. Tímto tedy potvrzuji, že Berry vlny má a umí je ke svému potěšení rozvlnit.
  Mimochodem, popis k poslední fotce je perfektní!

 8. Berry je roztomilý plyšák- na ovčáka netypicky, asi je to tou dlouhou srstí. A nedivím se, že umí dělat Velkého psa- umí to i Borůvka a to je plyšák od pohledu. A měla bys je vidět, jak umí seřvat Světluši, když se s kočkou packuje víc, než je podle Borůvčina názoru vhodné. Stačí jedno BAF a oba provinilci okamžitě stojí v lati 🙂

   1. Já vím, Mari, že to zní divně, ale jo. Když Borůvka zasáhne, tak i kočka přestane mlátit tlapkou psici a v klidu se rozejdou.

  1. Eh, o Borůvce jsem nepochybovala ani na okamžik! Dobře si pamatuju, jak sepsula mladou Berry, stojíc při tom na gauči, aby na ni mohla hulákat zhora (rofl)
   Myslím, že by ji i teď Berry pro jistotu obešla obloukem 🙂

 9. Jo a Ari je dnes rok! (inlove) Mohu tak slavnostně prohlásit, že vyrostla z Malé Bílé Katastrofy v Katastrofu Velkou (chuckle)

  A v pátek to bude rok, co umřel Kazan… (h)

  1. vspomínám na ten loňský pátek sedmnáctého. Seděla jsem tehdy odpoledne u mého tatínka, který ten den slavil osmdesátku (on je zázrak přírody, když mu bylo 53, řekli nám, že do druhého dne zemře a pokud ne, bude již pouze ve vegetativním stavu…)… Volala jsi mi, že Kazan už je za Duhou – ale zároveň že se uvolnila rezervace na bílou fenečku a že tedy budeš mít tu vysněnou malinkatou bílou radost (o katastrofě jsi tenkrát nemluvila)… a řešily jsem Betu – ten týden byla hodně špatná a den předtím dostala navíc první velký záchvat…
   Ufff – klepu to na dřevo – ale v tyto dny je o hodně lepší, než před rokem.
   Já se flákám – čerpán loňskou dovolenou (zbylo mi jí nějak povíc) a tak dneska a zítra jsem doma…

 10. Vůbec se nedivím, že si chtějí děcka Berry pohladit – je táááák roztomilá. Hlavně na té poslední fotce – ten její veliký frňák je neodolatelný, a to už vůbec nemluvím o koketně spadlém oušku (chuckle) .

  1. Ona má Berry (většinou) strašně laskavé oči, klapoucho taky pomáhá, a tak asi ani nevadí ta černá barva. 🙂 Ari je vlčice a na cizí lidi kouká většinou podezíravě, takže tu nikdo moc hladit nechce (wasntme)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN