NAŠE SMEČKA: A mele a mele…

0106dar1_1„Sedni a zůstaň“ je jeden z nejhorších povelů, jaké mohu naší energií překypující fence Ari dát. Samo „zůstaň“ je pro ni neskutečně obtížný počin, ale doplněno o „sedni“ se už podle ní blíží sadistické praktice. Jak může zůstat, když jí nohy samy tancují nedočkavostí a ona si na ně ani nemůže lehnout?

 

 

No, a protože energie povelem zastaveného psa musí někudy ven, tak naše bílá vlčice řeční. „Vaúú, ňa ňa ňa, uáá, vaúú, ňa,ňa ŇA!!!“ Já pak stojím, v ruce držím klacek (míček, házecí talíř, žluté plastové vejce…) a výhružným hlasem držím napjaté psice v nuceném klidu.

Zatímco tichá Berry vypadá jako stlačená ocelová pružina v huňatém kožichu, na šlachovité hubené Ari hraje každý sval nedočkavostí. Jak se napětí zvyšuje, začnou jí nejdřív tancovat přední tlapy, potom dupat ty zadní (to je v sedě obzvlášť pikantní pohyb:)) a nakonec se frustrace provalí v takřka nepřetržitém hlasovém projevu. „Vaúú, ňa ňa ňa, uáá, vaúú, ňa,ňa ňa. HAF!!!“

Když jsem takhle byli v sobotu na Zvičině, byla Ari v nejlepší formě a házení klacku tak bylo poměrně hlučnou záležitostí. Martin nad ní jen vrtěl hlavou. „Nikdy jsme neměli tak ukecaného psa!“ pravil s přesvědčením. A já mu byla vděčná, že nedodal něco, co ho určitě napadlo: „Vždyť ona je celá ty!“:))

 

Ari ještě nedokázala dosednout (ale mele)

Ari ještě nedokázala dosednout, ale mele

 

 

Ari už sedí aspoň na půlzadku... a mele:))

Ari už sedí aspoň na půlzadku… a mele:))

 

 

Už běží! (a nemele - konečně:))

Už běží! (a nemele – konečně:))

 

 

Aktualizováno: 8.1.2014 — 21:08

35 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Kecala Penny, i když nedržkovala, spíš si povídala. Když se nudila. Ale bez odpovědí ji to nebavilo.
  Ari je mi sympatičtější a sympatičtější – jsem zvědavá, jestli to ještě jde, aby byla ještě sympatičtější. Ona to určitě dokáže.
  Jo, hele, dárek – ale nezabite mě, jo?
  http://www.jigidi.com/solve.php?id=3FO97NLH

  1. He … dostala jsi mě. Miluji puzzle. Ale v práci fakt nemůžu 🙁 … takže až doma 🙂

   1. No já asi byla ta první – skládala jsem včera !!!

    Io, tys mi tedy dala (whew). Jsem tu na pár dnů sama, tak jsem si libovala, jak budu dočítat zanedbané (včetně Hadů), případně se pustím do smolení nějakého článku. Včera k večeru tedy zasednu k počítači, otevřu NZ, precut hezké povídání Dede, kliknu na tvůj puzzle…chyba, chyba…jsem ztracena. Jsem totiž puzzly posedlá a tak jsem se do toho rovnou pustila. Pak jsem různě odbíhala a se vracela (zvířata, moje večeře atd) a vždy o kousek pokročila, ale čas bezel a já si pomalu říkala, že to vzdám. Ale už z piety k Penny jsem se rozhodla to dodělat. No dodělala, Pennuška na mně jukala z čumáčkem v trávě.. áále odbila půlnoc!!!! U těhle on-line puzzlů (znám je) je nevýhoda, že si člověk nemůže ty dílky rozšoupad dost do stran podle barvy, tady se chcě nechtě vždy některé překrývají a mě z toho klikání a odtahování pak pěkně bolel prst. Ale nevzdala jsem to i když zamýšlený skutek (článek) zase utek.

    1. První je pořád ještě neporažená Tora. 🙂
     Maričko, když pootočíš kolečkem myši, tak si plochu zmenšíš nebo zvětšíš. Ale taky se tím zmenšujou / zvětšujou kousky a na malejch už nejdou vidět detaily.
     Já ji skládala tuším 5 hodin, koncentrace po úrazu ještě nic moc, ale dala jsem to! (Zatracená tráva. 😀 )

     1. S tím prvenstvím jsem špatně pochopila. Myslela jsem, že ri má na mysli, že je (pod tvým odkazem) druhá po tosce, která se rozhodla to zkusit (a já že to skládala ještě před nimi, tedy pokud to už dříve nebylo na Hadech, tam jsem nebyla a Toře gratuluju). Já se pak už ani nedívala na čas, či výkonnost jiných, protože můj čas byl hodně přerušovaný a únavou mi padaly oči. Zaklikla jsem poslední kousek, usmála se na Penny a šla jsem spát. A ano, bez předlohy to bylo kromě hromádky tmavých kousků jen samá tráva, samá tráva.

      1. Aha – ale i v tomhle smyslu je první Tora, protože seděla vedle mě a učila mě, jak se vytváří puzzle, a pak si ho hnedka složila. 🙂
       Usmát se na Penušku, to je přesně ono, to je přesně ono. Proto puzzlík vzznikal. (h) Dík. (inlove)

       1. Taky jsem si rozklikla – a hned zavřela, protože puzzle-začátečník si bez obrázku hotového díla nemůže troufat složit něco, kde je vidět hlavně zelená – třeba se ještě povede, až bude víc času
        Jinak posílám pohlazení Melly a mňoukálkovi

     2. ufff – bez předlohy fuška – ale čas 1:38 není až tak špatný… ještě že to neskládám pravidelně – to by byl žrout času. Stačí ten puclíííček pod stromečkem – mapa Berlína je taky blbej nápad (chuckle)

      1. Tý jo, jsi dobrá! Fakt. Já to ani nezkoušela – mně vyhovují ty malé – tak od 40 do 60 kusů a to jen na počitadle. Na víc nemám – ani trpělivost, ani představivost 😛
       Jen jednou jsem skládala papírové, které jsem dostala – a málem to dostalo mě (chuckle)

       1. já i 10 000 kousků – ale to je na třičtvrtě roku a jednu nepoužívanou část předsíně…

 2. Dede, moc pěkné povídání. Sisska je taky ukecaná, s Linduškou jsem to nezažila, tak si to užívám a děsně mě to baví

  1. Eh, Myško, však čekám, jestli na Zvířetník pošleš něco o císařovně – myslím, že je hodně lidí zvědavých, jak to vy, holky, vedete (inlove)

   1. Už to začínám sumírovat v kebuli. Měla jsem teď zase takové ne zrovna klidné období, tak na to nebyly moc myšlenky, ale snad už to teď zmáknu.

 3. Orchideje:
  Loni nafoceno 43 druhů a najeto 32800 km. Pro letošek mám naplánovány takové ,,špeky“ jako jazýček kozlí a jadranský, měkkyně bažinná, Tořič včelonosný v Českém středohoří, (ano, na jedno místě jich tam několik roste), hnědenec zvrhlý, sklenobýl bezlistý a další. Auto jezdí na lihobenzin, který je o 10 Kč/litr levnější a mám zvládnutý tisk na formát A2 (složení ze dvou A3).

  1. Ahoj Krakonoši, máš ty fotky někde na webu? Dáš odkaz? přiznám se, že jsem v této oblasti naprosto nevzdělaná (wasntme)

   1. http://www.burle.blog.cz Něco je tam i ode mne. A orchidejí je u nás přes 60 druhů. Přesný počet není možno stanovit, protože o několik druhů se odborníci hádají. (Je to druh, nebo varieta?).

 4. Ukecané zvířátko je roztomilé, zvlášť když při tom občas i poslechne. Náš Čertík zase s oblibou důrazně odmlouvá, když je na něm požadováno, aby dojedl, co dostal do misky. Pravidelně to vypadá tak, že po soustavném loudění a následné asistenci obsah misky olíže a jde loudit, že chce něco jiného. A běda, když si mu dovolím říci: Napřed dopapej a pak dostaneš další! Keců má jak opoziční poslanec, nakonec to sice zbaští, ale každým chlupem dává najevo, jak velké úsilí ho to stojí a jak obrovskou oběť přináší na oltář vlasti. Ale jinak je boží, na povel ducá a pusinkuje.

  1. Moje mladší vnučka měla dnes vánoce. Dostal tiskárnu na fotky A3, včetně papírů a inkoustů. To bylo jásotu! Sama si ji vybalila, nasázela zásobníky s inkoustem, nainstalovala ovladače, (kalibraci barev jsem ji udělal) a po krátké instruktáži stroj i nastavila a začala sama tisknout. Paví oko na kopretině přes 90% formátu A3, což vyfotila v létě, nemělo chybu. A tátu totálně zničila, když mu na A3 vytiskla fotku z mobilu a bez kostiček. Je to chytrá a šikovná dívenka,(14), sice ďáblík a neposeda, ale hodná. Být o takových padesát let mladší, tak se do ní určitě natvrdo zamiluju.

   1. Páni, já bych to takhle nesvedla – máš šikovnou vnučku Krakonoši, jen se pyšni, máš čím (inlove)

    1. Vzhledem k tomu, že se píše rok 2014, tak ani nemá jinou možnost, pokud chce mít aspoň trochu ,,lidský“ život. V podstatě má dnes, stejně jako odjakživa a stejně, jako i v budoucnu, každý dvě možnosti: Buď být šikovný a mít se dobře, nebo šikovný nebýt a být za blbce. Jeden můj známý, takto profesionální botanik, VŠ a opravdu borec, který zná každý lupínek, ale bohužel nebyl šikovný, nemohl sehnat práci, nakonec skončil v kanclu na odboru životního prostředí s blbou šéfkou a 11.500 Kč hrubého. Po půl roce, kdy obětavě zápolil s resty svého předchůdce, který byl ochoten se namáhat úměrně k výši platu, takže nedělal prakticky vůbec nic a udělal po něm konečně pořádek dostal přidáno – celých 350 Kč!!! Takže začal být chytrý a dnes dělá na jisté nejmenované lokálce strojvedoucího. Má klídek, pohodu, botanizuje, jako hobby, v pauzách na drážních pozemcích, plat dvojnásobný a je naprosto spokojen. A také je strašně udiven, co za vzácnosti na železničních náspech roste. (Já to hledal leta po všech možných kopcích jak idiot a ono to roste kousek od pešunku!) A taky už se, (je mu 31), těší do penze! (Udělám to, jako ty; budu se živit tím, co vynáší a až budu v důchodu, budu si spokojeně dělat to, co mne baví, protože na to budu mít).

 5. som rada,že som sa dozvedela o pokračovaní NZ.Dobre „počteníčko“.Mojou favoritkou bola Berry,ale teraz sa na zlatú medailu prepracováva Ari.Ta ukecanosť mi je blízka./I komentár M/

  1. Vítej, Verenko 🙂 Právě dnes jsem mluvila s Ariinou chovatelkou a když jsem jí hlásila, jak pokračujeme s výcvikem, tak jsem se dozvěděla – jen tak mezi řečí – že Natálka, Ariina maminka, je prý taky ukecaný prdlouš. Prý ji musí i ve výstavním kruhu nenápadne povelovat, protože kdyby Natálka neměla co dělat, tak by stála a kušnila rozhodčímu do jeho práce (chuckle) Mimochodem, Ari je ze slovenské chovné stanice, takže momentálně nemám ani jednoho psa původem Čecha 😛

 6. I zezadu jsou to kouzelné dvě postavičky (dog) (nevhodná barva psího smajlíku) :).
  Já jsem naštěstí také nikdy neměla ukecanou psovou, ale znám takové pejsky ze cvičáků.
  U nás to kecání jistí koucour Darek. Ten dokáže vykřikovat uprostřed noci a vytáhne mě z hlubokého spánku razdva (bat).

  1. Hele Alex, já být tebou, tak radši nic neříkám – kdo ví, co bude třeba za dva-tři měsíce? (chuckle) Ajvinka může překvapit… (angel)

 7. Držkování při čekání není výsadou jen ovčáků 🙂 bravurně to ovládají i menší plemena psů.

  1. Vím 🙂 Tvoje strakatice jsem si na Hluboké poslechla naživo – já a asi tisíc dalších návštěvníků zámku (chuckle)

 8. Milá Dede, tohle asi nebude dáno biologickým druhem :). Jakmile začnu po dětech vyžadovat sedět a čekat, začnou se napřed vrtět na židli, pak komíhat nohama, a když je jim zakázáno tohleto všechno, tak zkoušejí alespoň kušnit. Že by taky byli po mně? 😀

  Jinak doufám, že dámy chlupaté černé a bílé jenom kušní a nepokoušejí Tvou trpělivost nějakými snahami o zdrhnutí nebo něčím podobně adrenalinovým.

  1. No, zatím jim v útěcích bráním systémem promyšlených opatření. (wasntme) Ovšem vždycky jen doufám, že se nevloudí chybička – Ari se zatím podrobuje kázni jen proto, že musí. Nevěřím, že by nezdrhla, kdyby by měla příležitost. Na to, než jí dojde, že jako poslušná má mnohem víc svobody, si ještě musíme počkat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN