BTW: Světlo v mydlinkách

0108dar2_1Tedy ten šok bych vám nepřála! Šla jsem dnes v podvečer kolem pračky peroucí mou žlutou zimní bundu, když moji pozornost cosi upoutalo. Záblesk! Červenej! Mezi mydlinkama! Trvalo mi tak vteřinu, než jsem pochopila, že jsem v průšvihu.

 

 

To bylo tak. Poslední dny nám příroda vedle nezvykle teplého počasí každou chvíli servíruje mlhu. Hustou, huňatou, někdy přikrývající celý kraj, jindy poházenou jako obří chumáče po vršcích i po údolích. Coby řidič mravně svítím celý den, v mlžných úsecích samozřejmě zapínám mlhovky.

Jako chodec na našich silničkách třetí třetí třídy (když čtvrtou oficiálně nemáme, tak je značím takto:)) si obvykle vystačím s kanárkově žlutou bundou, sem tam přidám reflexní prvky. Jenže v husté mlze je to k ničemu, takže když jsem šla tuhle chodit, přidělal mi Martin zezadu na límec červené blikací světélko ze svého silničního kola.

Je malé, ale s vynikajícím výkonem – však to vím, sama jsem mu ta světýlka – bílé dopředu a červené dozadu – kupovala v létě k narozeninám. Strávila jsem nad jejich výběrem hezkou chvíli, protože láskou k cyklistice postižený mladý muž v jednom trutnovském obchodě bral takový výběr velmi vážně. No tento skvost se právě teď točí v mydlinách v bubnu pračky!

 

0108dar1

 

Kruci, kruci, kruci!!! Okamžitě jsem přerušila program a ručně dovedla pračku k tomu, aby vypustila vodu a nechala si otevřít dveře. Sáhnu dovnitř, a chvějícíma rukama vytahuju světýlko, které stále statečně svítí. Rychle ho zvenku osuším a rozeberu, abych mohla vyndat baterie. Teď to všechno schne na papírovém ubrousku.

Teď abych si pěkně vycinkala. Ano, velmi poctivě jsem dodržela zásadu kontroly kapes před praním – však to byla pěkná hromádka věcí! Jenže automatický proces jaksi nezahrnoval kontrolu límců, že. Takže mi nezbude než s napětím čekat, jestli to vyprané světýlko bude i po tomto zážitku svítit…

 

0108dar2

 

 

Aktualizováno: 7.1.2014 — 18:33

14 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. A přece svítí! (party) tak se mi definitivně nepodařilo světýlko utopit – svítí a správně přepíná mezi jednotlivými módy. Asi měl ten nadšenej prodavač pravdu, když tvrdil, že je kvalitní (chuckle)

  1. To je dobře! Mohla bys obecné veřejnosti vysvětlit, že je to užitečné- já jsem večer jela domů v děsné mlze zn.krupicová kaše a na okreskách jsem potkala několik skupinek lidí- a nikdo neměl ani světýlko, ani reflexní prvky. Ale většina měla černé bundy… ;(

   1. Já tuhle na silnici potkala – byl to minulý pátek večer a mlha s dohledností max. 20 m cyklistu „v protisměru“ – kdyby mu nezůstalo jedno jediné odrazové sklíčko na šlapátku a já nejela „jak potentočkovaná“, tak ho asi smetu (fubar) .

   2. Obávám se, že tady je to stejné. Vysvětluju, upozorňuju a je to houby platné. Když k tomu přidáte tzv. denní svícení (bludička vepředu a nic vzadu) za současných mlh, tak bývám za volantem spro… no, hovořím jadrným jazykem. (devil)

    1. A tady se rozmohla nová móda. Cyklisti si dávají na čelo nebo dopředu ČERVENOU blikačku. Zejména potmě je to dost, dost matoucí :-/

 2. Přeji, aby svítilo !!!

  Já jsem naštěstí zatím nic závažnějšího neproprala, ale snad v každé várce prádla skončí papírový kapesník. Na bílém prádle se ty ždibíčky ztratí a po uschnutí vytřepou, z tmavého (hlavně z černých ponožek) je musím ručne odlepovat – pěkná otrava. Manžel si sice před praním kontroluje kapsy kalhot, jenže si kapesníky dává i do náprsních kapsiček košile a na to zapomíná. Stejně jako já na svoje, které mám ve zvyku šoupnout do manžety dlouhých rukávů.

  Mám už letitou, ale velkou, výkonnou pračku.“Po americku“ má uprostřed velký, tam a zpět se vrtící šroub. Takže se v ní prádlo někdy pořádně zašmodrchá (jednou jsem jím i roztrhla podšívku baloňáku). Když se tu před pár lety začali prodávat „euro pračky“, tedy ty vaše bubnové (bez šroubu) s prosklenou přední stěhou, říkala jsem si, že až mi tahle doslouží,určitě si jí koupím. Jenže pak jsem názor změnila právě z důvodu o kterém teď Dede píšeš. Pokorně zůstanu u té mojí (nová verze už má stejně šroub mízky, jen takový hrbolek). Američká pračka se totiž plní shora a mohu do ní kdykoliv během praní něco dodat, nebo vyndat (a dodávám skoro vždy, po každé něco zapomenu, co nebylo v prádelním košíku) ! Když se pere, prostě zvednu víko a buď do vrtící se vody něco přihodím, nebo stisknu knoflík, zastavím, vnořím ruku do vody a vyndám co chci. Pouze, když se voda odstřeďuje, po zvednutí víka (i bez stisknutí knoflíku) se motor automaticky (bezpečnostně) zastaví, což s celou pračkou řádně cukne,motoru to určitě nesvědčí, ale zastaví se.

 3. Velmi pravděpodobně bude. Jednak je, nebo by mělo být zkonstruováno vodovzdorně a jednak je to tak jednoduché, že se tam nemá co poškodit.

 4. Neztrácej naději – já Jendovi vyprala v kapse uložené poměrně drahé hodinky – a taky to přežily! A kdyby ne, tak víš co říkal doktor Plzák – zatloukat, zatloukat, zatloukat! (chuckle)

 5. No, taky už jsem vyprala kde co- jednou taky Kájovu košili během veletrhu. Volal asi za dvě hodiny po vyprání, že tam měl v kapsičce děsně důležitou vizitku s propiskou připsaným telefonním číslem. Musela jsem přiznat škody, protože z kapsišky jsem vytáhla několik mokrých žvanců, kde jsme společně dali dohromady jméno a název firmy. S číslem to bylo horší….

  1. No jo, ale to není na baterky (wasntme) Tušíte někdo, jak dlouho to asi musí schnout, než to budu moct dát zase dohromady? 🙂

   1. No když to svítilo ještě když jsi to vytahovala z pračky, tak si myslím,že to bude OK. Nech to proschnout aspoň den, možná bych to zkusila i vyfénovat. To půjde, uvidíš 🙂

     1. Dede, Scott měl světýlko pověšené na obojku, když jsem ho dávala Martě na hlídání. Když byl Scott zpátky, tak už nesvítilo. Posléze to Karel rozebral a ukázalo se, že se Scott s tím vykoupal, Marta si toho nevšimla a světýlko uvnitř zrezlo. Asi rez od baterie, protože samotný obal byl z plastu. Tímto chci říci, že jsi udělala dobře, když jsi věc rozebrala a nechala schnout separátně. Bude to dobré, uvidíš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN