NAŠE SMEČKA: Bombička

0106dar1_1Ta paní na mě vrhla tak káravý pohled, že jsem se málem přikrčila. Pokusila jsem se omluvit, ale odpovědí mi byla jen stroze vzpřímená záda rychle odcházející ženy. Ale já jsem říkala pravdu, nedělala jsem si legraci! I když uznávám, že ono to opravdu vyznělo zvláštně.

 

 

Taky se vám stalo, že vás mnohavrstevný český jazyk přivedl nechtěně do problémů? Poslouchejte, jak se to stalo mně.

Vzala jsem ten den naši divokou pubertální fenku švýcarského ovčáka do Dvora Králové, aby si, buranka malá, zase připomněla zásady slušného chování v civilizaci.

Ostatně pokud chci, aby pes uměl sledovat stopu městem, musí si ho nejdřív pořádně načuchat. Takže jsme střídaly povrchy i prostředí a než mi vypršel čas parkování, zašly jsme spolu jako obvykle do cukrárny na pěší zóně.

Bílá vlčice netrpělivě, leč poslušně stepovala před vchodem, zatímco já jsem procházela místní nabídku minizákusků. „Bombičku, prosím – do ruky!“ S radostnou dychtivostí čtyřletého dítěte jsem zaplatila, vzala zákusek do dlaně a vyšla ven. „Sedni ty příšero, dostaneš až nakonec!“ zaburácela jsem preventivně, protože mi bylo jasné, k čemu se to stvoření chystá.

Potom jsem ji v rámci tréninku přiměla kráčet vedle mě, zatímco jsem labužnicky ukusovala z čokoládové špičky plněné vaječným krémem. Sledovala mě s vášnivou pozorností. Nakonec si na pokyn sedla přede mne, a já jí obřadně předala její díl.

Ovšem v okamžiku, kdy ho polkla, přehlušilo její nadšení moje výchovné snahy a psice doslova explodovala ze sedu přímo vzhůru, aby se mi v rámci mohutného výskoku pokusila olíznout nos.

A právě v té chvíli polekala onu paní, kráčející vedle nás. Ono se fakt nic nestalo, Ari byla nakonec i na vodítku, ale ten nečekaný pohyb prostě udělal své. Nu a pak jsem tomu svojí omluvou dodala korunu: „Promiňte, prosím, ale víte, já jí právě dala bombičku…“

 

0106dar1

Aktualizováno: 6.1.2014 — 20:54

5 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak hlásím, že jsem se byla přesvědčit v cukrárně, jak je to s tím názvem. A opravdu je to bombička! Špička jen od cizáků (chuckle) A paní prodavačka mi dokonce vyprávěla historku, jak její kolegyně obsluhovala u stolků a nějaká cituji „nóbl paní odněkud z Prahy“ po ní chtěla špičku. A servírka nevěděla, co chce a po rychlé mentální inventuře zákusků popřela, že by nějakou špičku měli. Paní trvala na svém, že je u pultu viděla. No, než se dámy domluvily, tak to chvilku trvalo a ta paní z Prahy byla prý dokonce rozčilená! (wait) 😀

 2. Milá Dede, na „bombičku“ jsem reagovala na Psu.

  Áááálééé 🙂
  (vezmu to z jedné vody načisto)

  Když v pátek (3.) odlétala naše návštěva, ve čtvrtek večer jsem rychle zaskočila na NZ, abych pro ně vytiskla svoje články o bavlně a burákách (Díky Dede, že tu je archiv, já je nemám vytištěné). Měli jsme totiž štěstí, sledovat ještě jednu opožděnou sklizeň bavlny a narazili jsme na nezaorané buráky, tak se ptali na detaily sklizní. Otevřu Zvířetník a první co mi padlo do oka byla krásná kočka, podpis Dede a název „Haló, tady Flek“.Koukala jsem jako blázen, co se to tady děje !!! První reakce – Dede má kočku !!!!, druhá – Zvířetník znovu žije !!! Pak jsem zjistila, že „Flek“ není první článek, že pod ním jsou další. „Fleka“ jsem samozřejmě musela přečíst (takže Dede kočku nevlastníš !!!) Na další už čas nebyl, to jsem konečně udělala až teď.

  Milá Dede, oživení NZ jsem moc ráda. Je to teď tvůj osobní „Deník“, přeji mu dlouhá léta a budu sem ráda nakukovat. Zvířetník na NP je samozřejmě moc fajn, ale byla by velká škoda, kdyby tyhle krásně barevné, přehledné a detailně propracované stránky ležely ladem nebo zcela přestaly fungovat.

  Napsala jsi další nádhernou povídku o narození, máš úžasný talent vcítit se do lidských pocitů a myšlení v daných situacích (ta porodní bába v Nedopovídkách je prostě jednička) !!! A jsem přesvědčená, že i tomuhle „obyčejnému“ miminku se pak chodily klanět obdivující zástupy, nesoucí všemožné dary, některé jistě i královské.

  Vánoční výzdobu bude sundavat dneska (dělám to na Tři krále vždycky) a dům mi pak prvních pár dnů připadá jaksi prázdný. Letos jsem navíc kvůli návštěvě parádila více, než jiné roky a 2x se mi do té zdlouhavé práce „odklízení“ nechce.

  Krtky tady nemáme, ale takovéhle hromádky ano, jen jsou od ohnivých mravenců !!!

 3. Milá Dede.
  Z článku som pochopila, že teraz máš dve pesiny.Čo sa psej mlsnosti týka, videla som jeden zaujímavý prípad v Lučenci. Dve slečny, približne vo veku okolo 13 rokov prišli na “ juhoslovanskú“ zmrzlinu. Lenže si neuvážene doviedli so sebou čiernobielu nemeckú dogu. Podľa mojho skromného odhadu to psisko vážilo viac, ako tie dve panenky spolu. Dievčatá kúpili trojitú zmrzlinu pre všetkých. Maxipes urobil chňap, a jeho zmrzlina bola skonzumovaná. Lenže než sa dievčence stihli ohliadnuť, maxipes urobil ešte chňap a chňap a dievčatká zostali bez zmrzliny :((. A tak od stánku so zmrzlinou odchádzali dve sklamané dievčatá a jeden ohromne spokojný maxipes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN