AUKCE: Tři poutka v barvách duhy…

logo rádio DedeTři poutka v barvách duhy pěkně vypnutá na podkladu ve vkusném rámečku, něco jako základ sbírky motýlů… nadhodila Zana v červnové diskuzi k Půlkulaté aukci.

 

 

 

Ano, milí přátelé, podzim ťuká na dveře a s ním se nezadržitelně blíží jubilejní pátá zvířetnická aukce. Dede má poutka do dražby bezpochyby již uháčkovaná a co vy ostatní?

Patrně jste zaznamenali, že osvědčená velitelka předchozích aukcí RenataE se z časových důvodů musela organizování vzdát, a proto se ujímám převoznického vesla, neboť by byla veliká škoda, aby tradice zanikla. Opět budeme mít možnost udělat sobě či blízkým radost originálním dárkem a zároveň koupí předmětu přispět zvířatům v nouzi. Rovněž se budou, stejně jako v předchozích letech, vykupovat předměty zvláštního určení. Příjemci vám budou představeni v samostatném článku.

Pravidla zůstávají zachována a jistě jsou vám známa. Pro osvěžení paměti, nebo případným aukčním nováčkům jsou k dispozici starší Renatiny články, případně aukční sekce na Hadopasi. Jen připomenu, že do aukce je možné nabídnout výrobky vlastní, členů rodiny či přátel a stále platí, že jeden autor může přihlásit tři položky nebo sady. Velmi vítány jsou také předměty s nízkými vyvolávacími cenami!

Spoléhám na vás, autory osvědčené i ty, kteří se teprve osmělují, že se nám i letos podaří soustředit pestrou nabídku výrobků a společně se pobavíme a možná i svedeme líté boje při aukci samotné, a zároveň nastřádáme potřebné finance, aby bylo z čeho pomáhat i příští rok.

Nabídky mi, prosím, zašlete nejpozději do konce října na zvir.aukce@seznam.cz nebo na můj soukromý email. Pokud jste předjednávali s Renatou, buďte tak laskaví a návrhy zopakujte směrem ke mně.

Aukce se uskuteční zhruba v půlce listopadu a o zahájení budete v pravý čas informováni článkem.

Není snadné naskočit do plující loďky. Ale sázím na vaši hravost i solidaritu a věřím, že společnými silami udržíme plavidlo nad hladinou.

 

 

Aktualizováno: 11.9.2013 — 20:30

91 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Aspoň dodatečně:
  Díky Louk za ochotu „dělat Renatu“
  a Mařenkám všechno nejlepší
  (h)

 2. Také bych ráda připojila poděkování za přání ke jmeninám (h) Opravdu mě potěšilo.

  Doplním malou informaci: opravená noha sice pořád ještě protestuje proti rozhýbávání, koordinace pohybu občas selhává, ale má smůlu, hýbat a hlavně ohýbat se musí. Snad opravdu nastane doba, kdy budu moci odložit ty „přídavné nohy“, jak je nazývám.

  1. MaRi, pěkně nohu proháněj, ono to půjde a přídavný nohy půjdou taky, a sice do sklepa (inlove) (y) !

  2. MaRi, drzim palce, at se opravena noha rozchodi. Vim, jak je to obcas deprimujici. Ale musime se drzet. (h)

 3. Tatkéž se přidávám s přáním k svátku všema našim Marjánkám!!! a posílám (f) a ještě hodně (sun)

  a Louk moc Ti držím (y) ať se Ti daří v nové funkci!!! 🙂

  1. Karolínko, poskytni, prosím. Jak jde o háček, Dede nám nějak ohluchla (chuckle) , tak ať máme zastoupenu i tuhle rukodělnou techniku 🙂 . A hezkou fotku do virtuální síně dáš, třeba s pomocí sharky nebo Bedy, taky určitě dohromady (wave) .

    1. Cooooo? Nebudou poutka? No to teda nenene! (shake) Poutka musí být, za sklem, tři – já si na ně brousím zuby! (wait)
     Dede, musíš se pochlapit a vzít háček do ruky. JE TO NAPROSTO NUTNÉ!

      1. To jako že nevidim, neslyšim? (chuckle) Tak to ne, milá Dede! (wait) Potřebujeme mocmoc peněz na žvížátka, poutka se budou určitě dražit dobře. (nod) (h)

 4. Ta ženská nemá rozum 😀 – ještě že jí máme (inlove)

  Louk, jsem to samozřejmě k dispozici a dále nabízím pexeso, bude-li zájem.

  1. Ééé, s rozumem jsi mi něco připomněla.
   Jak jsme na Cvrliky nezvaným návštěvníkům na ráně, dospěla jsem k závěru, že bude zapotřebí být raději na ledajakou variantu připraven a nespoléhat jen na psovstvo. I pořízena byla sebeobranná zbraňka v podobě paralyzéru. A protože sem tak trochu megaloman, je to skoro půlmetrová kovová baterka s umně skrytou elektřinou, jednou z nejvýkonnějších na trhu.

   Mňo, a teď dějový střih. Byl tu truhlář a naléhavě si kvůlivá měření vyžadoval baterku. Ano, jistě už tušíte co následovalo. Byť se tu obvykle vyskytuje baterek několik, kvůli stavebním manévrům zrovna žádná nebyla při ruce, takže jsem tomu dobrému muži s třesoucí se rukou (mojí) podala k posvícení paralyzér. Nikdy bych nevěřila, že minuta může bejt tak dlouhá (whew) . Inu, pán žije a šťastně, protože blažená je nevědomost 😀 .

   Ale to sem dóst odbočila. Zano, jasan, že je o pexeso zájem, díky! 🙂

   1. prosím tě, dávej na sebe pozor !! (rofl) Plést si baterku se zbraní hromadného ničení není nejlepší nápad… (tmi)

   2. Tedy Louk (whew) , ty opravdu umíš zamíchat osudu kartama… díkybohu, že tentokrát se nerozhodl táhnout eso (chuckle)
    ostatně, víš, že se ani nedivím, že normální baterka nebyla po ruce? To by přece zákon schválnosti nedopustil, aby mu taková příležitost proklouzla pod rukama (angel)

 5. Moji milí virtuální přátelé, moc vám všem děkuji za milá přání, jsem ráda, že vás mám. (h)

 6. Milé Marie, Marušky, Mařenky, Maričky, MaRi, Marsky i věchny ostatní nositelky tohoto krásného jména, přeju Vám všechno nejlepší k svátku. (h) (f) (h)
  Bohužel jsem si to ráno neuvědomila a pak jsem byla celý den mimo počítač. Mařenka byla i moje babička přeslicová a po ní se jmenuje i můj vánoční kaktua. A jako každý rok na oslavu svého jména začal vytvářet poupátka, dokonce i přes to, že ho košky nedávno shodily na zem. Jsem moc ráda, že mu oád neublížil.

 7. Dneska by slavila svátek i moje maminka Marie.
  Tak všem Maruškám vše nejlepší (rose1) (d) (h)

  1. A moje babička (inlove)

   Děvčata všecka – Maričko, Marsko, MaRi a všechny tajné – krásný svátek, hodně radosti, zdraví a štěstí (rose 1) !

  1. Díky, Hani! Škoda, že tentokrát budou chybět bola nebo podobné krásné Chetovy výrobky.

 8. Můžu věnovat do aukce něco k žrádlu tj. lidskému, nikoli zvířecímu? Já jsem prostě přes to jídlo 😀

  Dělala jsem marmeládu ze zahradních ostružin s mangem a tónem chilli, jen z 1 kg, tak jsou to asi 4 skleničky a ráda se se třemi rozloučím ve prospěch aukce, jestli by byla chuť. Ostružiny jsou biokvalita z máminý zahrady. Pochopitelně je tohle náročné na dopravu, české poště nedůvěřuju. Ale ráda vítězným dražitelům rozešlu třeba DHL…

  1. Kaštan, jsi ochotná dát v plen tři ze čtyř kousků? Tak to smekám! 🙂
   Jasněže bereme, s radostí. Domácí ostružiny s mangem zní vélmi lákavě! A snad bude možnost osobní předávky, abychom neriskovali s poštou.

   1. Ivo, neváhej! Zdaleka ne každý má možnost si ovoce nasušit z domácího zdroje.
    Juj, hezky se nám to začíná rýsovat. Díky!

    1. Dokonce bych řekla, že tohle budou hvězdy aukce, aspoň já teda miluju věci praktické 😉

       1. Jistěže! Domácí sušené ovoce je opravdu bezvadný nápad. Je na tobě, jestli pojmeš jako trojovocné sady sáčků, směsi anebo nabídneš každé ovoce samostatně…
        Jen, prosím pěkně, jak vykoukne podzimní slunko, vyfoť pytlíčky v nějakém hezkém zátiší 🙂 .

        1. Přeceda má pravdu 🙂 Je to bezvadnej nápad, stejně jako domácí džem. Navíc se to bude snáz posílat! (inlove)

 9. Tak letos rovnou vím, že nebudu ani dražit. Můj počítač prostě nesnáší Rajče 🙁 . Občas něco mi ukáže, ale většinou mám smůlu. Proto jsem se ani nehlásila za renatu, protože bez komunikace s rajčetem to prostě nejde. Doufám, že mi aspoň jednou ukáže dražené předměty, bylo by mi líto, kdybych si je ani neprohlédla. Tak jen popřeji hodně prodávajících i kupujících, hodně zábavy při výrobě i dražbě a hlavně Louk pevné nervy.
  (y)

 10. Byl by zájem o zvířata podivná bambuloidní? Nebo o jiný šitý hračky podobnýho druhu?

  1. Io, proč by ne. Sem s bambuloidy! Jen bude potřeba mi dodat foto s humělecky naaranžovanými výtvorky.

  1. A taky MaRi. A určitě se ještě nějaká další Maruška najde 🙂 .

   Všechno nejlepší, milé oslavenkyně! (f) (sun) (f)

   Ehm, mmch., milí Jovovi, můžeme se opět těšit na nějakou paličkovanou krásu?

  2. Všechno nejlepší našim Mariím, Marjánkám, Maruškám, jakož i Maričce a Marsce (inlove)
   Užijte si krásný den a ať máte pořád někoho, kdo vaše krásné jméno vyslovuje s láskou (h) (f) (sun)

   1. Všem Mariím, Maruškám a Maričkám hodně zdraví, lásky, spokojenosti a vůbec všeho, co si samy přejí (rose1)

  3. Maruškám, Mařenkách, Maričkám, Mariím – všem tohoto krásného jména přeji zdraví a spokojenost (rose1)

  4. Přidávám se k přáníčkům všem Mariím. Tak krásná přáníčka jako Jovovi neumím, tak jen místní obrázkovou (rose1)

  5. Milé Marsky, Maričky, MaRi a další Marušky: Všechno nejlepčejší. Zdraví, pohodu, lásku a splnění tří nejtajnějších přání. (rose1) (^] (d) (sun) (hug)

  6. Mockrát vám všem děkuji za milá přáníčka k svátku !!! Protože Američani svátky neslaví, budu se vašimi gratulacemi a krásnou Jováskovic kytičkou hřát a mazlit cestou k moři, kam s náší anglickou návštěvou po snídani vyjíždíme.

   Milá Louk, nemám pochybu, že aukční loďka s kormidlem v tvých rukách popluje stejně úspěšně jako dříve v rukách Renatiných.

  7. Takových krásných přání jste dostaly Marie, Mařenky, Marušky Maričky a Máni. Já jenom jednoduše : všechno nejlepší vám přeji! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   I moje milá tchyně byla Marie. Posílám vzpomínku za Duhový most.

 11. Díky, milá Louk (inlove)
  Marek má nádherné fotky letadel z letošního CIAFu z Hradce, mohl by vzniknout kalendář. Máte někdo tip na tiskárnu? Když jsem nechala dělat tady u nás psí kalendář, tak se moc nepovedl… (tmi)

  1. S tiskárnou na druhém konci kotlinky neporadím (mně se vcelku osvědčilo nechat si vytisknout online na happyfotu, ale určitě dá někdo lepší tip).
   Na Markův letecký kalendář se těším moc! Myslím, že by mohl náramně potěšit, především pány. Děkuju, Dede!

   1. Bude zájem i o kalendář s podmořským životem? Renatě jsem ho slíbila, ale zatím jsem moc nepokročila…
    Tentokrát by to bylo Středozemní moře u severního pobřeží Španělska…

    1. Jajko, vnučka do té míry komunikuje s mořskými tvory na Tvém letošním kalendáři, že příští rok prostě v předsíni zase viset musí. Zářijové stvoření – kdopak to asi je?- se jí v tmavě modré hlubině líbí tak, že je prvního října musím prý hned odstřihnout a ona si je pověsí nad postýlku, bez rámečku, aby nebylo uvězněný.

     1. Stvoření v kalendáři na měsíc září se jmenuje bílá lilijice

      A já jsem děsně „chytrá“, protože mi hodná a šikovná jajka poslala popisky. 😀

      Jinak, já chci na příští rok taky kalendář a zcela sobecky kvůli sobě, protože mně by v bytě taky chyběl. 🙂

    2. Jajko, odpověď je jasná 🙂 . Spíš jsem zvědavá, kolik nakonec budeš dělat kousků…

  2. Dede, mně naděluje hradecký Ježíšek každoročně kalendář s vnučkami a právě ten poslední je viditelně kvalitnější než předchozí, tak zkusím zjistit tiskárnu a napíšu do mailu.

   1. Díky, milá Hančo. Ten kalendář, co mi dělali tady vyšel silně do červena, byť fotky vážně červené nebyly. Měla jsem vztek, ale žádnej čas, tak jsem to vzala. Ale opakovat pokus u nich nehodlám (shake)

    1. Neudělala bys těch kalendářů víc? Myslím, že i tak se o ně v aukci pořádně poperem 😉

        1. Já bysem si prosím taky vzala kousek 🙂
         A možná by bylo od tebe hezký dát to vědět jinému Honzovi. Nebo jestli někdo máte mail na jeho LP, tak jí to říct? Já nemám …

         1. Šmankote, a kdo bude dražit??? Aspoň JH jsem chtěla ponechat v záloze. Běda tomu, kdo ho o érech předčasně informuje! (wait) (rofl)

          1. Nojó, ale kromě dražby by nemohly být taky zvlášť?? Když už se budou dělat…

          2. Připojuji se, také bych měl o jeden exemplář zájem, myslím, že by to byl pro kluky ušlechtilý dárek k Ježíšku.

  3. Mám docela dobré zkušenosti s Oritou (Foto Orita v HK na ulici mezi vlakovým nádražím a Tescem) kalendář jsem tam nedělala, ale dost různých jiných „foto“ věcí – včetně velkého posteru na konferenci…

   jinak zdravím a mizím (wave)

  4. zkus Foto Petr v Chelčického ul. v HK, asi tři obchůdky za Praskateckou pekárnou ( od malého Tesca k terminálu).pán je sám fotograf – mm od něj vytisknutou jednu momentku z Itálie a kamarádce jsem u něj nechávala tisknout fotku do rámu jako dárek k narozeninám – překrásnou majestátní Cerastes cerastes 🙂

  5. já používám firmu
   http://www.fotoknihyakalendare.cz
   dříve můjkalendář
   Nejsou nejlevnější, ale jsem spokojen a v objemech okolo cca 20 kusů je už i ta cena přijatelná a dělají i na lepší papíry, mají spostu vzorů, kam lze zadat jen fotky nebo si můžu udělat celou kompozici sám a poslat a oni jen vytisknou a sešijí spirálou

  1. Výborně, díky, Vave! Však pišktým je hlavním opěrným sloupem celé aukce, spolehám na vás všechny!

  1. Bezva, pohledej, prosím. Třeba aspoň na chvilku odpoutáš myšlenky od bince před vrátky… (wave)

 12. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jsi šikovná a obětavá osůbka, když jdeš dělat Renátu. Tak ať se aukce povede.
  Že bych zkusila najít originály některých malůvek ?? Na zápisech z porady mám Karolínu s kocoury, na starém seznamu zkoušek Zanu, Pedroň by se našel… (chuckle)

  1. Héle, panprésorko, a nedaly by se z tebe Péďovy obrázky vymámit nějak bokem? Prosimpěkně. Že bys je třebas jen tak mimochodem přibalila s sebou cestou na Pražení kupříkladu 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN