PSI: Beník – norník křížený s vydrou

Benik1_1Chtěla bych najít domov pro psíka Beníka z místního městského útulku. V útulku je už asi rok a je mu smutno. Po té, co opustila útulek fenka ze sousedního kotce, to na něm bylo hodně znát.

 

 

 

Můj pobyt doma se omezuje skoro jen na přespání. Abych na mě pejsek čekal každý den minimálně 11 hodin, není zrovna nejlepší řešení. Ono 5 kočičích nalezenců v 2+1 také docela stačí. I když mám hodně ráda i psy, nemám pro něj podmínky.

Poslední dobou ho chodívám alespoň v sobotu venčit. Většinou s kamarádkou, od které jsem se o Beníkovi dozvěděla. Jindy se tam nedostanu, protože v provozních hodinách jsem v práci. Je to kříženec, asi – v rasách se moc nevyznám, ale je milý, mladý, menší pejsek, čistotný, bílo béžový, odhadem váží tak 10 kg.

 

Benik1

 

Beník je velmi aktivní pejsek a vycházky si užívá. Skočí do každého potoka nebo louže, kterou uvidí. A jakmile se octne na poli, tak hrabe jednu díru za druhou a vůbec si nevšímá myšek, zdrhajících od jejich zničeného domova. Když ho hladím, tak drží a užívá si. Můžu si s ním dělat, co chci, ale jak se mu někdo nelíbí, dá to najevo. Tak ho na venčení radši hlídám.

Teď se v útulku objevila fenka bígla, přikládám foto, kdyby ji někdo hledal. Pravděpodobně se jen zaběhla. Ale již je tam několik dní a zatím se nikdo neozval. Měla jsem ji také na vycházce a je v pohodě.

 

Benik2

 

Útulek je ve Sběrném dvoře v Rosicích u Brna http://www1.rosice.cz/

(telefon na odpovědnou osobu na Městském úřadě 603 432 395)

Pokud by chtěl, někdo více informací může i u mě lenkaprokesova@volny.cz

 

Biglice

Aktualizováno: 5.9.2013 — 21:27

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Mila Luci, doufam, ze ti smecka pripravila k narozeninam nejakou zabavu, coz ve spolecnosti sluvotneho prof. Piskotka a ruznych teckovanych Missy jiste slo lehce zaridit. Vsechno nejlepsi. (f) (^)

  2. Milá Luci všechno nejlepší k narozeninám. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 1. Moc přeju oběma pejskům štěstí. Náš přírůstek Goliáš už je tu pět dní a bude to dobré. Je vstřícný, nekonfliktní. Zpočátku trochu smutnil, ale dnes si na zahradě poprvé s Korou hrál. Ukořistil míček a nadšeně se nechal pronásledovat. Korinka mě dnes rozesmála. Ona je mizerný aportér. Na cvičáku mi aport přinese jednou, když má den, když hodím podruhé, jen se po něm ohlídne, jako co si myslím, zahazovat něco, když už mi to přinesla. Doma je to lepší, když si chce hrát, tak mi pořád něco strká – balonek nebo peška vyrobeného ze starých ponožek. Na povel a za pamlsek nosí vylízané kelímky od jogurtů a pribiňáků, podá mi spadlý kolíček při věšení prádla, podá mi při oblékání spadlou ponožku. Dnes jsem dala prádlo ven na sušák a zjistila, že mi chybí jedna ponožka – buď mi vypadla při transportu nebo zůstala zamotaná v halence, co budu věšet na ramínko. Vracím se tedy do domu, otevřu dveře do předsíně a tam Korinka v naprosto vzorném předpisovém sedu a v hubě drží postrádanou ponožku. Abych zas moc nenarostla pýchou, tak odpoledne přeskočila plůtek a zdrhla se poprat s bývalou kamarádkou maďarskou ohařkou Larou. Naštěstí na přímý kontakt nedošlo, jen ji zdálky seřvala a vrátila se.

 2. OT pro HanuW.
  Za chvíli odjíždím do Olomouce. Na Horním náměstí je dnes v rámci Dnů evropské kultury, uváděna opera Nabucco,venku budou židle a tribuny,operní pěvci se budou pohybovat i mezi diváky. Budu od Tebe pozdravovat Tvou Olomouc. Vše končí ohňostrojem. V loňském roce byla Carmen. Moc se těším.
  (wave)

     1. Ono totiz, Io, kdyc ctes ten text, a ta hudba k tomu, tak je v tom nadeje. Aspon mne to tak prijde.

   1. Sbor z Nabucca mám navždy spojený s režisérem Alfrédem Radokem. Použil té hudby s velkým efektem v představení Tennessee Williamse Sestup Orfeův v Komorním divadle v roce 1964. Byla jsem obsazena do role Karoly Cutrerové ale otěhotněla jsem a tak Karolu hrála nakonec paní Adamová. Když slyším ten sbor vždycky před sebou vidím to představení.

    1. Velka Kocko, ty bys to fakt mela psat nejak systematicky.V dobe, kdy jsi hrala bylo divadlo fantasticky. Symbolicky (clap) .

 3. Držím moc palce Beníkovi, aby měl co nejdřív svoje lidi! (h)
  Škoda, že nejsou aktualizované stránky rosického útulku – vypadá to, že už pár let, Beník na nich není. Kdyby se toho někdo šikovný chopil, zase by se jeho šance zvýšila. Mám zkušenosti z „našeho“ útulku, že si pro psa kolikrát přijeli lidé i poměrně zdaleka, když si ho vyhlídli na internetu. A nebyly to žádné vzácné rasy, ale obyčejní voříšci, jen ta jejich fotka nebo příběh zrovna někoho oslovila natolik, že si pro psíka dojel i přes půl republiky.
  A Beník je mladý, vypadá hezky, nebude mít žádné zvláštní nároky – moc bych mu přála hodné lidi! (h)

 4. Beník je krásnej, má i správnou velikost, ale… je pes, a my jsme smečka fenek. 🙁 Navíc, i když časem budem shánět další členku, teďka by to moc dobrý nebylo, hlavně kvůli Penušce. Kdyby tu s ní byli dva zdraví hraví psi, už by se cítila odstrčená.
  Ale držím mu palečky moc, protože by si někoho fakt zasloužil.

 5. Ach jo! Proč já, když vidím nějakého psa z útulku, mám pocit, že bych si ho měla vzít domů. A je mi strašně líto, že to nemůžu udělat. (doh) Tak aspoň držím Beníkovi palce, ať má brzy nový domov a milující páníčky. Každý pejsek si to zaslouží!

 6. OT – vosí rojení? Vypadá to, že se mi na růžové zahrádce pod okny rojí vosy. Je jich moc, bez síťky nemohu mít otevřená okna (jižní strana Domu), nebo nastává invaze.
  Obvykle vycházíme s vosami i sršni vcelku dobře, my necháváme na pokoji je (když nějaká vletí dovnitř, vypouštím je ven) a oni nás. Jenže teď jako by se zbláznily. Hledají přístřeší na zimu? To mi každoročně k mému znechucení dělají berušky (loni to bylo zvlášť vypečené, byly jich stovky), ale vosy se o to zatím nesnažily.
  Nevíte, jestli samy přestanou nebo musím vyhlásit chemickou válku (biolit)? To bych opravdu nerada dělala… Jo, ovoce je letos málo a to, co je, je od nich více méně zničené. Mohou mít hlad?

  1. Touhle dobou můžou někam houfně chodit chcípat. Mně to dělaly na Voroněžské. Pokud jsou takové spíš jako zmatené a pomalé, je to ono. Chemická válka jim to urychlí.
   (Ona u vos přes zimu zůstává jenom královna. A i na ty včely, který se opravdu rojí, je teď už pozdě.)

   1. Já nevím. Někdo to vysvětluje tím, že u nás lilo do květů tak, že je včely nestačily oplodnit. Nebyly ani třešně – ty postihla jakási choroba, nevím jaká. Doopravdy jsou jen švestky 🙂

     1. Jenny, jestli chceš jabka, tak dojeď, za chvíli budeme trhat Primu, vydrží tak do konce listopadu.

      1. Ivo, díky! případně se ozvu. Babí léto v Č. musí být parádní. (sun) Pohlaď za mně smečku. (wave)

  2. Dede postav poblíž otevřenou láhev s trochou piva. Není to moc estetické, ale účinné.

  3. Bych je kliďo brďo ubezdušila v noci chemií. Nemají narušovat Tvůj prostor, ty jim do hnízda taky nelezeš.

   V zimě stejně zmrznou. Jak by tady bylo krásně, kdyby tady nebyly ty vosy. (rofl)
   V neděli mi jedna mrcha píchla alergickou vnučku do tváře, všechno dobře dopadlo ale to byl cvrkot.Tak tedy dost. (bug)

 7. Chudák Beník, rok čekat v útulku je na tak aktivního pejska hodně. Ovšem u nás je už obsazeno, dva psi a jedna kočka jsou na jednu domácnost tak akorát… Proto mu přeju, aby si našel své doma.

  1. Vašík čekal dva a půl…
   Tou aktivitou na procházkách se nenechte zmást – jasně že když je pes venku jednou za týden, tak bude táhnout, lítat jako pako, … Až bude mít DOMA a venčení několikrát denně, bude z něj nejspíš úplně normální hafík. Takže pokud by někdo váhal z tohoto důvodu, nebojte se.
   Stejně tak věta „u mně by byl chudák pes, když jsem celý den v práci“ – no, to jsme skoro všichni, ne? Pořád lepší válet se celý den na gauči a večer vyvenčit páníka než trávit 24/7 v kotci útulku. (Nemyslím to na Lenku, skloubit čas na psa i kočky je dost těžké a 11 a víc hodin už je opravdu moc)

   1. To s tím lítáním na procházce potvrzuju – proto byla Melly vedená jako nezvladatelná a hysterická. Jakmile zjistila, že opravdu chodí ven třikrát denně a jinak má vedle sebe pořád Penny a většinou i mě, uklidnila se a je *míň* akční než staruška Penny. Samozřejmě je mladá, venku se vylítat potřebuje, nemůže být jenom na zahradě nebo na řemenu, ale když má možnost půl hodiny denně lítat, stačí jí to a je schopná ťapat třeba půl hodiny vedle nohy, když jdeme po silnici. A je schopná se i z největšího lítání a hrabání nechat hned odvolat.
    Takže to je u Bena jenom takovej ten syndrom „musím si honem užít, protože pak jdu zase do kotce a kdoví kdy se z něj dostanu“.

 8. Beník je krásnej a ty Lenko zasloužíš díky za pomoc aspoň při jeho venčení. (inlove) Moc doufám, že se najde nějaká volná domácnost – rok v útulku je už moc. A taky doufám, že malou bíglici už páník našel – přece jen článek tu chvilku čekal.
  Petro K – nedáš Beníka třeba to na CZ-psa? Aby se mu trošku zvýšily šance? 🙂 (h)

 9. Nu, dobrá. Tak když nám chybí mantra,hodím se tu pravou:
  Přeji Beníkovi brzkou milující rodinu a bíglíčce tulačce, aby ji našli páníci. (inlove) Zdravíme Rosice a díky za pejsky.
  Zazpívejme si,neboť prý ,žádný jiný prostředek duchovní realizace není v tomto věku hádek a pokrytectví tak účinný, jako zpívání mahá-mantry:

  Hare Krišna Hare Krišna
  Krišna Krišna Hare Hare
  Hare Ráma Hare Ráma
  Ráma Ráma Hare Hare

  a vzpomeňme na Xerxovou se smečkou, ať si užijí dovolené. (chuckle) (wave)

  1. A po zvířetnicku:

   Hárá Krišna, hárá Krišna,
   Krišna, Krišna, hárá hárá.
   Hárá z rána, hárá z rána,
   Z rána, z rána, hárá, hárá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN