KOČKY: Jak jsme byli zokupováni

0905ink3_1Nerada píšu o ztrátách – snad jen stručně – den před plánovanou kastrací se ztratil Tuesday a protože už pomalu měsíc ho babka Princezna vystrkovala a nechtěla ho pouštět domů, zřejmě uznal, že už je dostatečně dospělej. Díky rozsáhlé pátrací akci víme, že nezesnul.

 

 

Poté ovšem sama babka protivná nesnášenlivá Princezna podlehla stáří a zůstal nám na krku trochu vykolejený Brášulka, který prakticky celý život byl řízen svou sestrou, a nějak mu jakási stálá buzerace chyběla. Venkovní Piškůtek, byť kocour plnoprávný, uznává Brášulkovu nadřazenost, takže naše kočičstvo vykazovalo značné rozpaky.

Za celá dlouhá léta co s námi Princezna žila, k nám žádná cizí kočka nepřišla, vyjma Valinky, která si z jejího velení houby dělala. Nikdy nám nepřišlo divné, že sousedi se občas potýkají s invazí odrostlých koťat na konci léta, která hledají své doma, a u nás se nezastavilo nic. Dneska už je mi jasné, že bdělá strážkyně krbu prostě cizí tlapu na dvorek nevpustila.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Bimbo byl s touto situací srozuměn a nadmíru spokojen. Když Princezna odešla, dohodli jsme se, že vzhledem ke vztahu Majdy k běhajícím kočkám a stáří Brášulky nic domů tahat nebudeme, ale pokud se něco teda přes Majdu dostane, neodmítneme tomu péči. Jasně že Bimbo si prostě myslel, že přes Majdu nemůže přejít ani chlup…

Takhle jednou v horkou srpnovou neděli se na dvorku objevili dva „chlupy“ a když zjistili, že se u nás dá nažrat, setrvali na oběd. Druhý den se vrátili na snídani, oběd a večeři, zkusili, co s Majdou udělá, když ji budou trochu provokovat a rozhodli se, že tady je to to pravé ořechové.

Vzhledem k tomu, že jeden byl zrzavý a druhý černobílý, dostali pracovní jména Garfield a Felix. Už jsme se pomalu poptávali po novém domově, když okupanti v úterý vyzkoušeli vstup na cizí území zadním vchodem přes dílnu. Tam teda hlídkovala Majda, takže tamtudy to opravdu nešlo. Ve středu po otevření předního vchodu se dovnitř vřítili jak ragbyoví hráči, bohužel Majdě před čumák.

 

0905ink2

 

Felix sice část únikové trasy přeběhl po zdi, ale oba zjistili, že ten pes vlastně není zlej, jenom se mu líbí jak utíkaj. Celý den jim trvalo, než si všimli, kudy vlastně chodí domů ten starý kocour a jakmile zjistili, že ten správný vchod je střešní okno, získala naše rodina dva nové členy.

Nevíme, odkud přišli, ale používání záchůdku pochopil Garfield okamžitě a bratra instruoval následovně. Kam se u nás doma dává jídlo kočkám, to pro ně nebyl žádný problém zjistit, a kde se dá nádherně spát, to už přišlo samo sebou. Týden po tom, co se stavili na první oběd bydleli u nás, jako když se tam narodili.

Jména se jim prakticky nezměnila – podle povahy a chování jsou jako princové Jasoň a Drsoň, jen u nás jsou Všivoň (Garfield) a Blboň (Felínek). Všivoň je takovej žižkovskej Pepík, sežere, na co přijde, z nikoho a ničeho si nic nedělá, ale když přijde na lámání chleba, je s prominutím pěknej posera.

 

0905ink3

 

Blboň je takovej mimísek a ač jsou to zjevně bratři, je o polovinu menší. Okupant je jednoznačně Garfield, ale objevitel jasně Felix. V noci se několikrát budí a chce se pomazlit, prakticky co tři hodiny to máme jako s kojencem. Na Majdu syčí oba a drží se jí z cesty, ale už na té posteli taky byli společně.

Zatím zůstávají na dvorku a v podkroví, kde prakticky válcují plechy nebo něco takového podle ran, které se odtud ozývají. Do přízemí pořádají objevitelské výpravy a plíží se jako Indiáni.

Nepochybuji, že když jsme v práci a Majda na dvorku je celý dům bedlivě prozkoumáván. To že u nás zůstanou je ovšem jednou jisté. Bimbo se sice tváří jako Herodes, ale kdo by se netvářil, když po něm denně od půl páté dusá Rychlá Rota.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pokud máte zájem, tak zde jsou fota z prvních dnů, kdy chlapci okupovali dvorek

http://mermaid19.rajce.idnes.cz/Kocici_prirustky_2013/

a zde po návštěvě asi týden po dobytí nepřátelského území

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Navsteva_v_Plananech_-_Garfield_a_Felix_fotky_z_mobilu/

bílozrzavý kocour je Piškůtek a za ním Brášulka

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

PS: citát z mailu, který mi od Inky došel do redakce o dva dny později než článek:

 

 

Ještě mě tak dneska ráno napadlo, když mi Garfield ležel na hrudníku a Felínka jsem držela za tlapku, že tentokrát se ta situace ani popsat nedá, to se musí vidět. Jsou naprosto neuvěřitelní, když jsem Garfielda dala poprvé na záchůdek, tak si tam lehl. Zahrabala jsem v kamínkách, on se ke mně otočil zády, vyčůral se a přes rameno po mě hodil pohled za tři stovky. Felínkovi to vysvětlil sám, protože jsme nikde načůráno, ani nakakáno neměli.

Celou neděli pracoval s Kačkou na počítači, protože finišovala ke státnicím. Bylo tak nádherně, že ho odpoledne popadla a vystrčila z okna. Nasraně skočil na postel a naaranžoval se tam se slovy, že on teda patří na ten gaučíček.

Věděli jsme, že žádnou kočku si přinést nemůžeme a jedině k nám může přijít. Docela mi to bylo líto, že si nemůžu pořídit, co bych chtěla, ale tihle dva naprosto překonali naše požadavky na kočku u nás. Pevně doufám, že to zvládnou s Mařkou, ona jim neublíží, ale stejně máme trochu strach.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aktualizováno: 4.9.2013 — 22:17

60 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nádhera. My také máme takovou kočičí dvojku, nejsou to sice sourozenci, Jinx (rezavobílá kočička s medovými očky) je o 2 měsíce mladší, ale už Bonda (šedomourovatý s bílými packami a náprsenkou) hravě dohnala a možná i předehnala 🙂

 2. Inko, krásné povídání (a fotky)o dvou šťastných kocourcích, kteří dokázali, že se nezaleknou ani Majdy, kdy jde o to najít nové doma. Jsou to fešáci, Garfield má krásný „límeček“ a Felix ve fráčku, bílé košili a rukavicích je též úžasný.

  Zavidím všem vám, co se u vás sžívají kočky se psy (i u Bubu), my takové štěstí mít nikdy nebudeme. Ale dá se s tím žít. Jen včera u nás bylo skoro na mále. Od úterý tu máme londýnské přátele. Petr je už starý pán a včera odpoledne si popletl dveře. Místo do koupelny na chodbě, otevřel naše do ložnice, kde byly zavřené kočky, protože v domě byla fenka Trixie.Ta jako na pech byla též na chodbě a Petr, jak byl už popletený, tak jí ještě navíc pobídl „aha, ty chceš jít se mnou“ a dveře ještě více otevřel. Já ho sice z kuchyně slyšela, ale vůbec mě nenapadlo, co se stalo. Z ložnice se ozval děsný ryk, tak jsem tam celá zděšená vlítla. Smoky naštěstí okamžitě zapadla za pelest postele, ale nebojácná Rusty seděla uprostřed posele, na kterou se Trixie s bojovým štěkotem a vyceněnými zuby pokoušela vyskočit. Jak jsem na Trixie zařvala a vrhla se na ni, Rusty se přeci jen lekala a přeskočila na kredenc, která tam je. Trixie se mi vysmekla, oběhla postel ke kredence, takže Rusty se akorát stačila zapasovat do rohu a dál už nemohla prchnout. Pro Trixie stačilo jen vyskočit. To už jsem jí ale plnou silou držela kůži na krku, strhla dolu a Rusty se podařilo proklouznout z ložnice. Volala jsem na Petra (který stále jen zmateně stál a nevěděl ani pořádně, co provedl), ať jde ven pro manžela (ten seděl s Chris venku a vůbec neměli ponětí, co se děje). Tomu jsem pak „předala Trixie“, aby jí držel, než zavřu Rusty do jiné mistnosti. Pak jsme z domu vyvedli Trixie a já Rusty přenesla zpět do ložnice. Trixie byla z toho svého zuřivého štěkotu sama vyčerpaná, ležela téměř bezvládne v chládku a mohutně dýchala. Rusty se rychle otřepala, ale Smoky z poza postele nevylezla pro zbytek dne. Když Petrovi došlo, co provedl, byl z toho chudák také dost rozhozený. Ale on za to nemohl, jeho paměť bohužel začíná mít mezery a tak jsme se pak k situaci už ani nevraceli. Ale já před dveře ložnice pro jistotu postavila ještě vysokou židli.

  Zano, krásné včerejší povídání a jako vždy fotky na výbornou.

 3. Hehe, princové Drsoň a Blboň, to fakt nemá chybu 😀
  Jinak doufám, že z toho vznikne senza smečka 🙂

 4. Jémine, to jsi mne potěšila, Inko, takovým krásným článkem… no, toto znám až moc dobře, vloni se nám do dílny nastěhovala banda squatterů (kočka plus tři koťata), letos se rozhodl u nás bydlet další kocourek, už jsme překocouřovaní a já už si pomalu zoufám… z našich tří původních je jich najednou tucet a já se modlím k CD, aby už nás přestala oblažovat. Tu moji vysněnou mainku asi už nikdy v životě mít nebudu…Ale ti vaši dva se tedy exteriérově výjimečně povedli. Tak ať se dobře sžijí a dělají vám jen radost… Na zrzounky mám odjakživa slabost (však náš první je taky zrzavý) a ten černý je úžasný, ten jeho kukuč je prostě k nezaplacení.

 5. Inko ti bratři v triku jsou úžasná dvojka a děkujte CD, že vám domů nadělila taková nadělení.
  Oživí prostor a bude s nimi ještě kopa srandy.
  Majda jim určitě neublíží a hlavně – po zdi se jí bude šplhat opravdu dost špatně. Oni si poradí a vypadají dost poťouchle na to, aby jí pošťuchovali, ale sami se nedali. Takže maximálně z toho bude nějaký sražený kus nábytku nebo váziček….., až je bude honit po bytě.
  Tak ať se klukům chlupatým daří v té vaší spokojené domácnosti dobře, Bimbovi pevné nervy, totéž i tobě a podávej často hlásání, jak se všihni živočenichové spolu sžívají. Myslím tím dvou- i čtyřnohé.

 6. Zrzek je nádhernej, ale kocour s bleskem přes čenich vysloveně nemá chybu! Dobře ti CD nadělila.

  Jó a OT: budou Kunštátský slavnosti. Nechcete si někdo přijet vybrat hrnek? Jedinci, co s sebou dovezou dřevěný brikety do krbu nebo židle, jsou vítáni dvojnásob a bude jim zatopeno / budou usazeni! 🙂 Přihlášky a komentáře tu: http://papaverea.livejournal.com/23787.html
  (To s těma briketama myslím vážně, tahám to sem po jednom, dvou balících na hřbetě autobusem a mít možnost někomu naložit do auta tak deset, dvacet balíků, jásala bych a tři dny se radovala, protože jeden ten krám je deset kilo těžkej.)

  1. Jj, sem se připojím, souhlasím. A ten kočičák s bílým bleskem ,dělá ze sebe dva kocoury, alespoň mně, jaksi se mi zdvojuje.
   (chuckle) (ave) (h)

 7. Hezoučcí kocourci, takoví úpravní, a senzační fotky – Garfield v korýtku a nad zdí vykukující Felix a oba svorně na jedné židli a další a další! (inlove)

  No a co na to nadělení Brášulka, je spokojen se zvýšením stavu kocourů v domácnosti?

  1. Brášulka měl dost možností je shodit ze střechy takže doufám, že je s nima smířen, ne-li srozuměn. Začal lépe jíst, přece jenom má svůj věk, ani jeden zub, zmlsaný jazýček. Drží se víc doma, ale to on touto dobou každý rok, když byl mladší tak touhle dobou mi hrál na nervy a mizel na týden až dva zakončit léto. Po návratu potom hibernoval a začala pro něj zima. Zdá se mi, že trochu obživl, Felínek se ho dost drží venku, uvidíme. No Garfield ho občas zlobí a okno je strategické odjakživa

 8. Inko, to se tentokrat CD vyznamenala – poslala vam dvojkocoury. (chuckle) A jsou kluci kocici pekni. A ze si kluci umeli to svoje doma vybrat.

 9. „Nasraně skočil na postel a naaranžoval se tam“ – inkoooooooooooooo (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  pěkný kočičí článeček a krásní kočičí bratři… no jo, oni asi věděli, že u vás najdou dobré bydlo, anebo se CD opravdu postarala po odchodu Princezny (inlove) …. je mi líto pruchatého Batmana, snad máte pravdu a někde si běhá

  přijde mi zvláštní, že tyhle kočochy Majda honí – a Batmana olizovala, moc dobře si pamatuju na ty fotky mokrého koťátka

  fotky jsou taky perfektní, nejvíc se mi líbí Garfield rozvalený v truhlíku coby „leží tam v oboře, nožky má nahoře“ 😀 … a potom taky Piškůtek – mám slabost pro starší, až staré kočky (h) (h) (h)

 10. Jojo, CD se oblbnout nedá.
  Nedávno k nám přišel kocourek. Černobílej. Nejdřív dostal jenom najíst. Pak jsme trošku pátrali, a předtím než došel k nám, tak vyzkoušel asi 4 dvorky u nás ve vsi. Ale všude se jenom párkrát nakrmil. U nás vyskočil pánu tvorstva na klín, trochu ho pošlapal, trochu si popředl a dělal hooodného milého kocourka, co má drápy jenom na lezení po stromech. Kočičí záchod má zmáknutej, Bára na něj kašle, Róza by si chtěla hrát, tak jí kocour sem tam jednu flákne. Prašivka na něj syčí jako papiňák a sem tam jednu flákne (to aby si nefoukal). Nicméně nepřítele je třeba mít v merku, takže ráno si Prašivka přijde na snídani, cvičně profackuje mladýho, odsune se na parapet a hnípe. Odpoledne si dojde na cour, na večeři se dostaví na čas, lehce si zdřímne a večer zase odchází. Kocour se šmrdolí okolo baráku a v noci hnípe na gauči.
  Takže máme zase kocourka http://bubusa.rajce.idnes.cz/co_je_u_nas_noveho/#k04.jpg

  Jo a Blboň a Všivoň mě dostali.

  1. Chlapínek je trochu starší než klučíčkové a jméno nemá? My jsme teda i vyhlásili konkurz na jména, ale nějak to utichlo a tak má každý dvě. Já jsem chtěla vždycky Felixe a Bimbo trvá na Garfieldovi a netřeba jitřit situaci odmítáním. Oni mají silně válcující manýry a být zachráněn od spaní s kocourama spaním s Majdou jako dneska zase není až tak ideální řešení

   1. Bubák mu říká Kubo a já mu říkám Kocure.
    Museli jsme ho drobátko odblešit, teď jsme ho odčervili, na kočkování ho vezmu příští týden. Jak jsem měla ten gyps, tak jsem neřídila a některé věci prostě musely počkat.

    1. No my máme za sebou odblešení a odčervení a kočkování musí ještě chvilku počkat -tím že jsou dva a naším přístupem ke svobodě zvířat jsou uchopitelní v řádu vteřin. Máme hodného pana doktora a snad stačilo, že ho Mařka nacpala pod umyvadlo, ještě honit po ordinaci RR

    2. Jo a od spaní s kocourem nás zachraňují jedině zavřené dveře do ložnice. Je to děsnej vtěrka.
     Majdu v posteli si dovedu představit. Jednu dobu to zkoušely obě čuby (35 a 30 kg).

  2. no Bubu!!! na té fotce mi kocourek trochu připomíná Macešku, ale ta má ofinku, zatímco kocour pěšinku – takže si na něj mimochodem dejte bacha 😀 😀 😀

   „trochu ho pošlapal, trochu si popředl“ – to je úúúúúúplně přesné (h) (h)

   1. jen jsem ho viděla, tak jsem si řekla: kocour s pěšinkou… ten bude pěkně vypečenej.
    No je to vidět, je to fakt sebevědomej pacholek, co si z ničeho nedělá hlavu. Půlroční nohatej prcek (sotva dvoukilovej) a spere Rózu, co má 30 kg a kebuli tak velkou jako celej Kocur.
    Daleko větší vítr má z Prašivky. Ale hrozně rád by se jí vlichotil do přízně. A ona mu na potkání jednu flákne, nebo mu aspoň nadává „ty sssyčáku, sssspratku, ssssereš mě“.

    1. No, když mu do života kecala Borůvka, tak se teda naježil pěkně 🙂 Ta naše koza si myslí, že ve svém okolí nebude trpět žádné kočky kromě té, kterou adoptovala. Ale je fakt, že i když jsme na vsi, žádná koťata k nám nechodí- že by jim Maceška jasně vysvětlila, že tady už je obsazeno?

 11. Hezký okupanty máte. Zřejmě se o vás v místním kočičstvu říká, že catering dobrej a zbytek se dá přesvědčit, aby fungoval podle kočičích představ 🙂

 12. OT – taky vám tu chybí Xerxové mantra? (whew) Moc jim přeju, ať si to užijou, ať Betě vydržej nohy… ale už by měla být aspoň na netu! (wasntme)

  1. Jistěže 🙂 . Když panprésorka neotvírá den, připadá mi, že je něco v nepořádku.
   Fšak se jim to krátí (chuckle) .

  2. No jo, začátek dne je fakt divnej. Doufám, že si to dobře a ve zdraví užívají (inlove) .

 13. Milá Inko, ale že se vám to vokupovala povedená dvojka! (h)
  Jsou nádherní a připomínají mi malého Bertíka a Mikeška. 🙂
  Myslím, že Majda díky nim změní vztah ke kočičkám, samosebou těm domácím. 🙂
  Děkuju za milý článek a krásné fotky a přeju všem krásný den. (h)

  1. No, zatím při potkání kocourci syčí a vrčí a pokud zrychlí, Majda je stíhá. Vzhledem k tomu, že přízemí začínají okupovat i když jsme doma a Majda leží u dveří nebo v obýváku usuzuji, že se jí až tak nebojí

 14. Inko, bezvadnej článek a opravdu nádherní okupanti (inlove) Neboj, mladí kocourci se s Majdou srovnají a budou z toho mít bžundu všichni zúčastnění 🙂
  Ovšem Všivoň a Blboň mě dostali (chuckle)

  1. Ona nejen ta jména, ale celé podání je nepřekonatelné:

   Vzhledem k tomu, že jeden byl zrzavý a druhý černobílý, dostali pracovní jména Garfield a Felix.

   Jména se jim prakticky nezměnila – podle povahy a chování jsou jako princové Jasoň a Drsoň, jen u nás jsou Všivoň (Garfield) a Blboň (Felínek).

   (y) (rofl)

   1. Vave, to se musí vidět, Felínek svým vybarvením evokuje ublížené koťátko a taky se tak chová. Zatímco Felínek jí maso tak, že si tlapkou vezme jeden kousek, sní ho a dlouze čučí do misky, Garfield se přižene k misce jako velká voda, vycucne obsah jak sací bagr, odstrčí Brášulku nebo Felixe a zaboří se do jejich misky. No a zatímco Garfield pronikne do obýváku aby tam lezl po zácloně a posléze dvě hodiny v pohodlíčku spal, Felix prozkoumává kuchyň a dlouze zkoumá jak se dostane ze skříně, ledničky, mikrovlnky a podobně.

     1. Nepatřilo, snad spíš Z kredence neb štráduje nahoře a obhlíží situaci z bezpečí dvou metrů nad zemí.

 15. Taky znám jednu kočičku, co se dostávala do domu poněkud netypickým způsobem.
  Nalezenec, zvaný Číča, se jednoho dne vbydlel do domu mojí přítelkyně a nehodlal ho opustit. Jednou však nedopatřením dveře i okna zavřeny, takže Číča nemohla domů, ale nenechala se zviklat. Obíhala dům a hledala tak dlouho, až přece jednoho otevřené okénko našla.

  Jako stvoření trénované a pružné odrazila se a jedním skokem proletěla dovnitř. Problém však vězel v tom, že za tím oknem nalézal se záchod, na kterém právě spočinul tatínek. Ovšem, než si stačil ulevit, přistál mu na zádi šrapnel v podobě Číči.

  Číča se nejen strašně lekla, ale po té zádi sklouzla do záchodové mísy, namočila si nožky a došla k názoru, že se určitě utopí. Takže se pevně chytla toho, co bylo nejblíž, tedy tatínkovy zadnice.

  Tatínek zařval a snažil se kočku sundat. Číča se nedala, drápy zaťala ještě hlouběji a pro jistotu se přichytila i zadníma nožkama.

  Po lítém boji a potocích krve vyběhl nešťastný tatínek, s kalhotama na půl žerdi, ze záchodu a zoufale volal: „Sundejte ze mně tu kočku, než mi tu pr..l utrhne!“

  1. Jednu dobu u nás kočky chodily okénkem přes koupelnu a tak se též jednou podařilo Princezně prosvištět až do mísy. Normálně záchod zavíráme, ale to tam zrovna byla nejstarší dcera, zaplaťbůh to odnesla jen leknutím

  2. Šmarjá, tohle napsat do románu, tak mi to neprojde jako absurdní (rofl) Rputi, máš mě právě na svědomí (rofl)

   1. přesně tak!! Rpuť prostě rputí (h) (h)

    a mě takňák napadlo, jestli vlastně neměl být tatínek, rád, že kočka mu přistála na zádi – a nikoli na přídi… (blush) (chuckle) (rofl)

    1. no protože chlapi čuraj ve stoje,tak by ji oknem viděl nebo mu skočila na hlavu… a jestli v sedě, tak by to dopadlo,jak Rpuť popsala….

     1. sharko, kdyby ji spatřil ve chvíli, kdy prolétávala okýnkem, nezachránilo by ho už stejně nic, protože tak rychlou reakci prostě mít nemůže (shake) … a kdepaaaak na hlavu – když dopadla na záda, jen si tu trajektorii vypočti (nebo nakresli) – pro mě je to úplně jasný!!! 😛 (rofl)

      1. Bedo, nikdo nemá hajzlový okýnko ve výšce kterou myslíš, kočka proskočila oknem nahoře a padala dolů,tudíž na záda sedícího.. kdyby stál a močil,kočku by prostě viděl..sice by možná běhemvteřiny močil mimo mísu,protože by se lekl,ale kočku by měl na prsou…. logika postačuje…dráhu letu počítat nemusím 😀

  3. (rofl) (rofl) (rofl)
   A teďka jenom přemýšlím, jak mohla kočka sklouznout ze zádi a namočit si packy v míse, když byla mísa zasednutá? (think)

    1. Aha. 🙂
     V tom případě z toho plyne poučení: pěstujte si své dědičné slovanské p…ozadí, nebudou vám padat kočky do záchodu! 😉

     1. A má to i jiné výhody: zabraňuje to difúzi zvířat z mísy do místnosti. O jednu kamarádku mé babičky se při ranní toaletě pokoušel velmi úspěšně infarkt, když se dobýval záchodovou stupačkou do bytu parádně vypasený potkan…

      3x hurá Rputi, ať nám dále rputí!!!

      A článek je strašně krásný! (clap)

  4. JEŽKOVOVOKO!!!
   Při mé představivosti mám tu činoherní scénu přímo před očima. Sice se oba aktéři notně vyděsili, ale číst to…prostě NÁDHERA!

 16. Povedení okupanti! 🙂
  Líbí se mi, jak se ve smečce všechno pěkně samo seskládá, pokud člověk netlačí na pilu a nechá věcem volný průběh. Na CD je spolehnutí (nod) .
  Díky, Inko, hezký článek i fotky!

 17. rodina se rozrostla, to je fajn…u Vás je tak příjemné doma, až to nadzvedává střechu… prostě nejlepší bydlo…. očekávám, že se vrátí i Batman, jen co zjistí,že Princezna za Duhou okupuje vrátnici… klučíčkové jsou komedianti, ale nádherní… prostě CD nadělovala (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN