PSI: Ešus – sněhu nejni nikdá dost

0819kol1_1No a proto za nim já musim jezdit. Do Bedřicha. Tam je dycky lábuš. Už to tam znám tak dobře, že nejen že hopikám, když dorazíme na místo a já se katapultuju z kufra, ale dycky běžim přesně do našeho pokoje. Pán a pani Rohlikovi nám dycky daj ten stejnej pokoj. A dycky mě vítaj a dycky pro mě mají ty rohliky. Jako letos. Ešče sme se ani neubytovali a já už vítal pani Rohlikovou před hospůdkou. Mám ji rád, i bez rohliků náhodou, vona je moc milá.

 

Hodili jsme věci do pokoje, pánčička nás ubytovala a šli jsme procházkovat. A pak šup do hospůdky za Rohlikovejma. A zase tam byli i Kuba i Honza. Jako dycky. Jen letos k nim přibyl takovej nevítanej přívěsek. Bernskej přívěsek. Lépe řečeno, tak trochu spíš bernská stodola. Si pořídili. Asi maj nedostatek psůch, když vodjedu, či co. Pánčička řikala, že je roztomilej. Já tvrdim, že ne. Stodola s názvem bernský salašnický pes nemůže bejt roztomilá nikdá. Ale rohlíky sem dostával já. A tak pánčička dycky šla na chvilku za Bernskou stodolou, aby mu to nebylo líto. A von jí dal hudlana. Dobytek jeden.

Ráno pánčička popadla prkna a šla jezdit na tyči nahoru, po prknech dolu. Doprovodili sme ji s pánikem. Koukli, jak vodjela a šli si po svejch procházkovat. Jen tak zlehka řikal pánik. Nevěděl sem proč. A vodpoledne sem to zjistil. Páč sme šli ven znovu. A zvostali na parkovišti. Nuda jako celkem. I když teda pánčička to pak rozpohybovala, páč mi čutala Slípku. Tu sem dostal nedávno darem. Vod Macešky Frydrychy Falcké, kterážto je jakoby mou macechou, když moje maminka umřela a její panička si pořídila novou pejsku, ne?

Slípka je fajn, úplně šíleně ječí, když jí zmáčknete a ještě víc, ječí, když s ní třepete, že jí zabíjíte. Uprostřed zábavičky zavelela pánčička HALT! a sem poď!“ a pak začala hopikat a vykřikovat:“Uuuuž jedooou!“ Kdo jede sem já nevěděl, ale zjistil sem to poměrně rychle. Přijeli Fajfkovi!! Aji s Fajfkoooou! Vylezla a udělala hůůůůůf. To jako u ní je, že nás fšecky ráda vidí. Pánčička z toho byla rázem hrdobec a jala se vítati. Fajfku, její paničku i pánika.

Jako dycky, velkej povyk. Pak sme konečně fšicí vyrazili. Já popad Slípku a rval sem to kupředu jako první. Fajfka se nenechala zahanbit a byla mi f patách. Tak natěsnačku f patách, že sem jí i na hlavu načůral. Vzali jsme to zkratkou lesem a já lítal za Slípkou do závějí jako divej. Fajfka taky pádila a páč neměla Slípku žádnou, popadla aspoň svoje vodítko a mocně ho zabíjela.

Došli jsme na Králofku a já se řítil dovnitř, že jako stejně jako loni… co… na tatranku??? Ne?? A proč ne??? Tak prej deme dál, inu proč ne. Neva, vo to dýl budu lítat do závějí. Pak sem najednou dolítal. Teda takhle, já bych lítal dál, ale voni se kolem mě srotili. Kapek zaražený jak vidle do země. Že sem čůral krev. No to je toho, fšak za chvílu už sem jí vůbec nečůral. Ani kapku. Pánčička z toho byla hyn. Víc jak kapku. Páč věděla, že když jsem čůral Fajfce na hlavu- a na to mám svědky – hned dva, Fajfku a taky její paničku – tak to sem čůral zcela normálně.

Pak nejednou tuto a za deset metrůch už zase nic. Asi jako když se říznete. Teče – a pak už neteče. Pánčičku uklidnilo to, že to tak najednou přestalo a tak naštěstí celej zbytek dne nepanikařila a fšicí sme si to mohli užít při večeři na Prezidentský chatě. Tam vám je personál. Milej, vlídnej a hlavně!! PŘE-JÍ-CÍ!! Páč když pan číšník zjistil, že jsme hodný psi, a že bysem si rád objednal rohlíka, nelenil …a!! Přines mi těch rohliků hned celej košíček! A ty mi fšecky dal!! No!! Jen a jen mě. Musel nutně vidět, jak vysílením z hopikání v závějích hubnu.

 

0819kol1

 

Víte, vono to není jen tak, lítat celou cestu pro Slípku do závějí – tu doprava, tu hned doleva….. to jednoho vysílí dříf, než řeknete švec. Dopřáli jsme si moc pěkného večera, byla spousta legrace. Jako třebaaa, když pánčička pomudlala Fajfku mou pruhatou, která se vedle ní vyvalovala a řekla jí mazlivě: „Ty seš moje kočičkáá, viď?“ A ono slůvko kočičkááá katapultovalo milou Fajfku do víc než pohotovostního režimu i jala se vyhlížeti, kdeže ta kočičkáááá, kterou by mohla zpracovati, asi tak je. Pánčička zapomněla, že Fajfka má ráda kočičky asi jako měl rád můj předchůdce Murphy děti. Na smetaně. Dobře nám bylo i při návratu nočním lesem. Nikde nikdo, enem my jsme si pochodovali krajinou. Když Fajfkovi odjížděli, slibili jsme si, že se zasejc brzo uvidíme.

Po návratu na pokoj, začala pánčička žhavit dráty a konzultovat mou krvavou příhodu s psím přátelstvem a též veterinářstvem. Dohodnuto bylo, že když se to už neopakovalo, nemusí plašit. Má mě pozorovat (a to dělá stejnak furt, nepustí mě z vočí, ani když bych občas potřeboval) a v případě nutnosti jednat. Fajfkatá panička poslala kontakty na místní dochtory a tak bylo vše pojištěný.

V pondělí byla pánčička nějaká zmožená a protože počasí bylo fujaviční, bylo na pořadu dne lehké procházkování a válení se v duchnách. Úterý a středa patřily zase prknům, ale vyrazili jsme ve středu i na prochajdu. Cestou do Hrabětic jsme našli takový mooooc sympatický místo. Jeden by řekl, že v kapličce nic nebude. Ale!! Skovávalo se tam překvápko. Pidi obžerstvení!! A v něm moooc přející pán. Moc. Měl slabost pro pséky. A když jsem rozbalil svůj repertoár, měl sem ho na lopatě.

I ty spoluobžerstvovníky, co tam byli, sem měl na lopatě. Byl jsem nadšen, měl jsme své publikum. Vytáhnul jsme z pána několikero mnoho tatranek, chlebůch a rohlikůch. Od spoluobžerstvovníků potom mnoho drbání. Cesta domů byla převelice radostná. Potkali jsme i pséky nějaký, tak jsem měl možnost se družit. Nejlepší byla Božka Božena, s tou jsme se pěkně zmasili.

 

0819kol2

 

Ve čtvrtek po lyžovačce nás pánčička zasejc vytáhla ešče na procházku do těch Hrabětic do kapličky, páč prej tam maj dobrý piviště. Obžerstvení jsme měli vzhledem k odpoledním hodinám enem pro sebe a tak jsme se tam s pánem zakecali. Vytáhnul nás až tydlifoun, kde volali Fajfkovi, ešivá nepůjdem na společnou večeři. I vyrazili jsme do tmy a utikali honem na Králofku, kde ofšem nás zklamali a měli pro ten večír zavříno. A tak jsme se operativně přesunuli zase na oblíbenou Prezidentskou, kde to stejně máme nejraději. A zas nám bylo dobře a tak jsme hnedle domluvili na pátek společné dobytí oblíbeného vrcholu zvaného Černá Studnice.

Ráno pánčička skočila zase na prkna, my jsme se šli s páníkem cournout a na odpoledne byl dohodnutý sraz. A pánčička to zas celý pokazila, a stejně jako minule, když jsme zamířili na Černou studnici, si pořídila potíž. Tentokrát si jí teda nepořídila sama od sebe, ale pořídil jí tu potíž nějakej pán. Taky na prknech, ale asi mu to nešlo moc řídit, takže najednou zvonila pánikovi krabička a prej, ešivá si pro pro pánčičku nemůže přijít.

Že se nemá lekat, že mrtvá není, ale je kapek v potíži. Pánik se vylekal, že se pánčička poprala či co (Jako kdyby se furt prala! Dělá z ní nějaký bojový plemeno či co? 😀 ). Pod sjezdovkou zjistil, že má jen utrženou nohu, takže to je dobrý :-D. Pánčičce při tom střetu totiž zase nevyplo jedno prkno a tentokrát to odskákala ta druhá noha. Asi aby si to taky užila.

Takže pánčička sice před tou poslední jízdou na prknech volala Fajfkovejm, že za čtvrt hoďky vyrážíme, ale nakonec nebylo jasný, jestli vyrazíme vůbec, natož za čtvrt hodiny. Když vyndala nohu z boty, nevypadalo to vůbec růžově. Spíš tak jako modře. Na noze slušný podlitiny, jak se prej v botě točila.

 

0819kol3

 

Pánčička byla hrozně smutná a taky vzteklá, moc se na výlet těšila. Nechtěla si ho nechat ujít. A tak se načtvala a nohu přemluvila, že jít prostě musí, že chořet může až potom (což si noha zapamatovala a posléze i vykonala a nakonec i pánčičku k dochtorům donutila). Namatlala nohu heřmánkovým mazáním, zjistila, že ulomenýho tam nic nebude, utrženýho taky snad ne a s tím ostatním se chodit snad dá. Zavelela k odjezdu.

Fajfkovi již byli venku v pohotovosti a Fajfka pruhatá nás úplně moc a nejvíc vítala a aji za pánčičkou do auta se pasírovala, z čehož byli fšichni paf. Krom mě, mně to bylo fučik, hlavně, když kufr mám pro sebe. Po uvítacích tanečcích jsme vyrazili. Mno, vyrazili je trochu nadnesené slovo, pravda. Takže, budeme-li nazývati věci pravými jmény – vybelhali jsme se vpřed.

Cestou jsme museli minout zahradu, kde řádili dva čuvači a o kus dál zahradu, kde řádila fena pyrenejka. Všichni tihle tři psi mají na triku Fajfky napadení, takže se jí tamtudyma nešlo moc lehce, ale!! Je čikovná, zvládla to dobře. Pak už jsme se pohybovali hlavně v lese a mohli jsme si to užívat. A taky jsme si to užívali, to si pište. Já jsem měl svou Slípku pochopitelně s sebou a s páníkem jsme řádili. Von mě vždycky před vykopnutím Slípky natahuje jak gumu od trenclí a se mu snažím Slípku ukradnout. Fajfku pánčička rozdováděla se svou rukavicí. Pruhatá byla celá úplně hyn a taky jí krásně zabíjela. Rukavici, ne pánčičku. Tu vona má ráda. Voni se holky vůbec oblibujou.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B-KttyO03Uc&list=UUMe0p0EnTsgc_NNCu2fCE-w&index=1

Takhle vesele jsme urazili celou cestu až k Černé Studnici. Kde jsme bohužel ale zjistili, že jest plně obsazená skůtristy, kteří měli zaparkovaný svoje stroje venku a nevende se tam ani myš, natož naše slavná polární výprava. Chvíli jsme dumali co dál a pak padl návrh, že tedy půjdeme ještě kousek dál a pak, až uslyšíme, že skůtřisti odjíždějí, se vrátime a Studnici obsadime my. Jejich odjezd nemůžeme přece přeslechnout a oni tam určitě dlouho nebudou, když mají stroje nezajištěné.

Tož jsme si tak vesele belhali prostorem, honili rukavice a Slípku, která nakonec padla do oka i Fajfce, kterážto jí přišla na chuť a posléze jí asi tisíckrát zabila a honila, z čehož měly její panička a moje pánčička děsnou radost, protože prý není moc hraček, který by Fajfku takhle dokázaly rozvášnit. Já jsem si popadnul sosnu a vesele s ní všechny mlátil. Až jsme se dokohátali k další hospůdce. A rozhodli se, že vracet už se nebudem a půjdem dovnitř. Jestli nás tam budou chtít. Chtěli a tak jsme se tam zapíchli a dobře udělali.

Moc dobře tam vařili, snášeli nám modrý z nebe a nám se odtama vůbec, ale vůbec nechtělo. A tak jsme tam zvostali až do pozdních večerních hodin. Pak nastal kapek problém, páč noha vod pánčičky si evidentně myslela, že už může chořet, když se dost nachodila. Což teda ale nebyl ten nejvhodnější okažik, to zas jako ne. Pánčička se bála, že dopadne jako ten Meresjef a bude se za náma plazit závějema. Tak nakonec nohu ešče přemluvila, že aby šla. A noha radši poslechla – jako já dycky :-D.

Bylo krásně, věřte mi. Stříbrnej měsíc, tmavej tichej les a jen naše výprava. Fšicí jsme si to moc užívali. Nejvíc asi Fajfka pruhatá, která z toho byla nakonec tak nadšená, že po cestě ukusovala mojí pánčičce ruku. Ta se smála, že jí ta krvežížnivá bestije sežéře za živa. Já jsem se zase ustanovil vedoucím výpravy a šlapal jsem to vpředu a zajišťoval plynulej posun vpřed. Na můj vkus se teda fšichni dost vlekli, tvrdili, jak se jim ta noční procházka líbí a že si to musí pořádně užít, ale já vim svý.

Tížilo je to jídlo v pupku, kterým se naprali. To se to pak blbě stoupá do kopce. Mě naopak hnal kupředu hlad. To víte, závěje zase jednoho vyčerpaly, v hospodě sem tam nějakej rohlik byl, to je pravda. Jinak bych umřel na hlad, to je jistý. Ale víte – není nad pořádnou flákotu, která na mě čekala v pokoji. Vdechnul jsem svou skoropůlku kuřete se zeleninkou a upadnul do kómatu.

Ráno nás už čekalo jen balení. Pánčička se probudila jako věrná kopie Žofrého Pejráka a tiše se litovala a nadávala. Nesměla moc nahlas, páč pánik by jí vynadal, že je husa hloupá, když se zpřeráží a pak si dá pochodový cvičení. Došel jsem se, jako slušně vychovanej pes, rozloučit s Rohlikovejma, hópnul do auta a v kufru se hybernoval.

A těšil se, jak se probudím doma, kde na mě bude čekat pytel dobrůtek do Babiny, který tam prej pro mě připravila. Páč prej, jak pánčičku zná, určitě mě tejrala hladem. Má recht Babina, hladem mě tejraj furt. Tak jsem si to tak krásně snil, buřty mi lítali snem zleva doprava, do toho občas proběhla Fajfka, občas jsem honil Slípku… a najednou jsem se probudil a … to nám to uteklo, už jsme tu. Přepsal jsem všechny vzkazy kolem vchodu a pak šup domů, k tý plný misce a do pelíšku, abych si zaslouženě odpočinul.

 

 

Aktualizováno: 18.8.2013 — 14:56

141 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj Petro!

  tak jsem se konečně dočkala dalšího článku. Víš, já občas z nudy hltám znovy ty Tvoje starší.

  Cecilka zdraví Ešuse a přeje hodně zdraví.

  Lada

 2. Představte si, že na brněnsku PRŠÍÍÍÍ! (rain) (rain) (rain) !
  Sice i bouří, blejská a hřmí, ale hlavně pršííí!

 3. Petro, bezva povídání. Jsem od ucha k uchu. Plachý rytíř Ešus a hradní paní Blanimíra, parádní dvojka. Už se jim to pěkně sehrává.
  Fajka Ešusem milovaná,prostě výlet na jednóšku. Až na tu nožku,dej sákryš na sebe pozor.
  Dnes mně Ája II. obrátila loket na opačnou stranu, vyla jsem jak šakal, chladím, stahuji,chjo.
  U nás šéfuje staříček Daníček,Ája mu poctivě odevzdává klacíčky,plyšáky, a tak.Provádí mu dentální hygienu a přenechává lepší místa, ne že by chtěla ale nechá se vyhodit, Daníkem. Daník už nevidí, jen cítí, slyší jen co chce a žere všechno, jakoby v životě jen hladoval. Často Daníka chováme a ponášíme,někdy má ještě hrací tendence, Ája ho udržuje v kondici. Ája na něm strašně visí, nedá bez něj krok,pořád se po něm ohlíží a hledá ho. Tak se navzájem pěkně užíváme. (wave)
  Holky košiší jsou v pořádku a vhodně zdobí domácnost.
  Andulák Pepin je ve formě, dělá bordel a od rána řve ale někdy docela pěkně cvrliká,reaguje na pokřik, zavři zobák,vždycky asi tak na třicet vteřin stichne. (chuckle)

  HanoW, držíme všechny tlapky.

 4. Milý Ešusku, přestože ti už „čas na hřívu sněží“, jsem moc ráda, že ti to stále běhá, poslakuje a hlavně píše velice mladistvě. Ať ti to tak ještě hodně dlouho vydrží. A příští pokračování doufám bude o tom, jak sis vyrazil někam i se svojí vižlí spolubydlící kamarádkou Blankou a společně vám to běhalo a skákalo stejně jako s Fajfkou.(h)

  Hanko, už jste sice na cestě, ale drží palce, aby v MC našli, co tě trápí a jak tomu ulehčit. (y)

  1. Maričko – jo, jo naštěstí mu to pořád běhá i přes to pokulhávání, který musíme teď pořešit.

 5. Petro, dneska jsem si tě přečetla až večer, páč se psima výletujeme v Orlických horách, ale po sněhu teda zatím nijak zvlášť netoužím, na rozdíl od některých. Mně stačí ke štěstí, že tu není 40 stupňů a tráva není spálená, nýbrž zelená. Kavalíři jsou užitečné terénkozy, dokážou šplhat po šutrácích a skákat ve vysoké trávě jako delfíni.

 6. Petro a Ešusku, vaše zápisky z dovolených nemají chybu! No dobře, nejsou to žhavé aktuality, ale bavím se u nich pokaždé skvěle. (y) Těším se na další – jojo, zaregistrovala jsem v diskusi ohlášené další díly.
  Černá Studnice – právě tam, resp. kousek vedle, do Nové Vsi, v neděli vyrážíme, se psem, vnučkami a asi tunou bagáže. Máme to sice jen o malinko dál než za humny, ale to vůbec nevadí, protože tam bude hezky a nebudeme muset nic – jen se dovolovat! Notýsek na razítka z rozhleden už je připravený. 🙂
  Ještě jsem chtěla napsat, že Blanka je úžasný stvoření a že jí a vlastně zrovna tak Ešusovi přeju, aby si nakonec sedli. Je ohromně zajímavé to sledovat, díky za reportage!

  1. Jé Hančo-pozdravuj na Černý Studnici. Jdete jen tam, nebo vyrážíte i jinam?? Mám teď díky Xerxový žhavý tipy, všechno paráda.

   1. Budeme v Nové Vsi celý týden, takže plánujeme prošmejdit okolí – ovšem trasy potřebujeme volit krátké, tak 5 – 7 km, poněvadž vnučce budou teprve 3 roky, tak abychom ji neuštvali. 🙂

    1. Hančo pokud lákají rozhledny pak 16 km na východ od Nové vsi je na Příchovicích možno navštívit nejen Štěpánku, ale i cimrmanovskou rozhlednu ještě svítící novotou – já tam ještě nebyla ale kamarádka moc chválila.

     1. Díky za tip, Radko, dopsala jsem si Příchovice do seznamu.
      Pro rozhledny se MLP nadchnul někdy předloni a letos nemá ještě žádný výstup, tak se bude snažit to dohnat.

 7. U nás teda nehrozí, že bychom si pořizovali druhého psa, to teda ne. Horší je to s kočkama, ale to jsem řekla že pokud nějaká projde přes Majdu, tak ať je jí přáno. Ne že by je žrala, prostě je prohání a to myslím spíše ze srandy, protože jinak by k nám nechodily ani na to jídlo, kdyby je tak strašně honila. Nechci příliš předbíhat událostem, ale jak to tak vypadá, přejdou přes ni dva kocourci

 8. Pokud jde o sžívání smeček – Penny je dost vybíravá na společnost, a tak jsem ji vždycky brala na poradu, když jsem vybírala do smečky nový zvíře. Výsledek byl, že zvěř vycházela vzájemně od prvního okamžiku tak dobře, že se hned a okamžitě začala paktovat proti mně a mým nárokům na nezničený bydlík. 😀
  Dokonce i Melina, která se musí vyrovnat s rychle stárnoucí Penny, která si už se psy nehraje, nebo skoro nehraje, protože je skoro nevidí, takže dokonce i Melina to zvládá s bravurou a nějakej ten štěněčí truc mi provede jenom čas od času (a jenom když má fakt důvod). A přestože je Melina vtěrka obecná a Penuška žárlivec užárlený, ale nepříliš taktilní (na psa), umí se holky naskládat tak, aby každá dostala tolik pohlazení, o kolik stojí. A nežárlí. Ani u toho žrádla, kde je to zas naopak – Penny je somrák usomrovaný, ale vybíravá a musí si žrádýlko v klidu požvýkat, a Melly spase všechno, vidí a hltá rychlostí neskutečnou – se neodstrkujou.
  Příště to udělám zase tak, vezmu alfu ze smečky, aby mi pomohla vybírat. Je to prima metoda. Pak nemůže služebně starší pes tvrdit, že tohle tady teda rozhodně nechtěl – když si mohl vybrat. 🙂 (A že mi Penny pár vytipovaných psů zamítla, to teda jo!)

  1. jojo to jsem přesně viděla minulé pondělí v parku na lavičce…tři osoby, dvě pesy, jedna pizza 😀 to se nedá popsat, to se musí zažít 🙂 a co teprve ta chudinka hladová pejska, co musela hlídat bochník chleba v koupací tašce ( co kdyby ho někdo snědl!),zatímco panička s tetou a tou druhou, flákačkou bezstarostnou o jídlo, se ráchaly!!!píííísni, jak úřad, dovolala ses tam?

   1. Proč si to dovedu představit v barvách? (rolf)

    A ta chudinka pejska hlídací přitom ten chleba tak miluje … a ani drobeček, ani kousíček pro stařenku určitě nekápl… 😀

    1. no jistěžeee!!! protože macecha zláááá macecha zlááá ( když zanevře na sirotka)…. 😀 a to potom se musí chudinka pejsinka připomínat i cestou ve vlaku kolejáku a i doma u tety musí létat mezi kuchyní a pokojem a hlídat nejvíc, aby ten chleba nikam nikdo neunesl!!! nutno parafrázovat slova K. Čapka ( ten toto napsal o kočičce): “ co žereš? dej mi!“ já teda nevím, jak špatně Penuška vidí, ale v našem bytě se zorientovala tak bleskově, jako kdyby tam žila 10 let 😀

     1. Vidí periferně a pak už asi jenom světlo a stín, ale ty máš byt označkovanej od koček, takže nejspíš spolehlivě chodila po kočičích chodníčkách.
      (Jak málo vidí, je poznat, když se večer zhasne a je skoro úplná tma. Penny strne tam, kde je. Buď ji s Melinou dostanem do pelechu, nebo do postele, ale sama si nikam lézt netroufne, jenom stojí nebo ťape dokolečka, úplně ztracená.)

      1. já vím,jak špatně už vidí, to byl žertík… Kimísek měl ke stáru též zákal a „viděl“ spíš po paměti a po čichu, po vyťapkaných cestičkách. ale měl tu výhodu, že do tohoto bytu se s námi přestěhoval ještě jako pejsek v plné síle, takže měl precizně zmapováno. Penuška se ale zorientovala tak jako tak úplně bleskově :-)na to, jak je stará, má tak neskutečnou chuť do života, že by jí i mladší pesové mohli závidět 🙂

      2. Io, to ťapání do kolečka není příznak slepoty-tmy, ale spíš jde už o určitou formu demence. Ťapání do kolečka se nazývá manéžové chování.

       1. Aha, no to by taky bohužel už odpovídalo, ale ona má pak ještě jeden druh ťapání, kterej znamená „kde jste, kde jsem já, kde všichni jste, co mám dělat?“ a používá ho přesně v těchhle situacích. A pak má ťapání po velkých okruzích, kterým chce říct, abychom všichni laskavě okamžitě přestali blbnout a šli spát, nevidíme snad, kolik je hodin?! 🙂
        Pak začíná mít to, co dělala i Rikina: když je strašně unavená a ztracená, ťape dokolečka na metru čtverečním. To bude to, co píšeš.

   2. Poslušně hlásím, že mi o fousek zdrhla, ale vím, kde jsou (mluvila jsem s nějakým chlapem), přestěhovali se a vím, kdy tam bude zejtra, takže na ni nakráčím z obličeje do obličeje, stejně se mi tak jedná líp. 🙂

    Jó, Penny zvaná Nedožraná byla s tím chlebem neskutečná! 😀

    1. byla naprosto kouzelná a ještě kouzelnější byly obě, jak s naprostou samozřejmostí nakráčely do postele. nejprve se vzorně zachruly k paničce pod deku, nicméně nad ránem jsem měla Penušu v ohbí kolene, Melly v náručí, ruku v jejích zubech a Io Luisu ( která je zvyklá ráno chodit dospávat a budit) na kraji postele prakticky ve tváři 😀 Sníh to všechno kontroloval zpovzdálí, kdežto Mia se plížila okolo v nepravidelných intervalech, a to stylem „svištící mop“ :-)a ten chleba je nejskvělejší, co jsem kdy jedla!

     1. Chlebýk dostaneš zase, až tě zase uvidím, nezapomeň se připomenout!
      Postavení zvěře nad ránem: (rofl) Já vnímala hlavně Luisu, o holkách jsem věděla jenom, že tam někde jsou. Melítčino něžný žužlání je taky klasika. 😀

      1. protože nejsi zvyklá na to, že nad ránem ti přistane u tváře černý čeníšek s dlouhými šimracími fousky 🙂 po letmém zašimráníčku začne drcat do nosu paničky “ vstáááávej pět minut a bude řvát budíííík“ no, někdy se trefí a někdy taky ne grrrrr :-)ve 4,20 mám fakt ještě noc. no ale aspoň člověk spolehlivě vstane do práce. zajímavější je, když se jednou za čas, ale pak pořádně, Snížek rozhodne, že by si mohl pořídit koťata s béžovou dekou, co panička pod ní spí. a vytasí drápy, to aby koťata byla pěkně bojovná 😀 ufff to potom jeden vstává, jako když spal v ostružinovém houští.

  2. Tož to víš, že Ešátor byl u výběru. Nelajsnu si přitáhnout domů další zvířenu bez toho, že se nepřesvědčím, že si nepůjdou po krku. I když je to fena-pes, jeden nikdy neví, nemuselo si to sednout z její strany, že jo. ale je něco jiného u hošíčka, mít někoho na dočasnou a něco jinýho, když mu docvakne, že je to kuva NAFURT. 😀 . ale nejde o nic děsivýho, vůbec ne, on je prostě hlavně teď za toho chudáčka, co ho nikdo nemá rád. Už se tedy odrazil na nás lidije a Blanka hlavně překáží, to je tak asi nejvýstižnější, on jí tam trpí – protože kvůli mě, nešikanuje jí. Jen prostě radostí neskáče do stropu 😀

 9. JEDEN VELKÝ VZKAZ PRO ZVÍŘETNÍKY OD AP:

  Moc děkuje za přání k narozeninám, je bohužel odstřižená od netu 🙁

 10. A jak jezdí vižláci autem ?? Zůstal Ešíkovi kufr a nebo se musí dělit o prostor s Blanicí blanokřídlou ??

  1. V kuférku v podstatě od začátku cajk. Jen jednou z nejistoty, páč ona se tam tak podivně snažila dostat, bylo hůů a vyskočil ven. Mají tam každý svůj pelíšek (smrdutej teď, páč se tam nasáčkovali mokří 😀 ) Jezdí tam v pohodě bok po boku. Stejně, jako, mrchy jedny, spát na gauči taky spolu můžou. V podstatě jde jde jen o některý majetek a některou mou pozornost. Je mi ho líto ale. Zbytečně si to komplikuje, trumpetista můj. No nechám to vyhnít.

 11. Milá Petro, mám takovej dojem, že příští zimu by ses měla držet Brtníka a psů, abys měla naději, že tu dovolenou přežiješ v celku (inlove)
  Líbí se mi Ešusovo povídání, ale přiznám se, že mě mnohem víc fascinujou tvoje hlášení o sžívání Blanimíry se smečkou. Louk má pravdu, oni budou jedna smečka, i kdyby se doma jen tolerovali. To bys snadno poznala, kdyby byli nuceni se bránit. Protože ve smečce se všichni nemusí milovat (je prima, když se to povede 🙂 ), ale vždycky za sebou stojí ve chvíli, kdy je to nutné.
  No a to vůbec nemluvím o tom, že ta opuštěná psí babča místo trpkého konce v útulku dostala pozvánku do bezvadného psího života, který si naplno užívá – třeba i tím, že je žárlivka a kradač kradačskej (chuckle)

  1. Jo jo, i pro mě je to hrozně zajímavý, jak ten proces běží. Jak říkám, počítám s tím, že to nebude třebas ten ideál – i když – kvůli nim samotným bych ráda. Ona to sice neřeší – neřeší vůbec, vůbec nic, má neuvěřitelnou povahu -ale určitě by jí bylo příjemnější, kdyby nemusela furt něco „hlídat“ a dávat na něco pozor, aby náááhodou milostpán se necítil dotčen 😀 a Ešátorovi bych to přála taky moc, myslím, že by mu bylo fajn, kdyby zjistil, že může mít spřízněnou psí duši. Zatím byl hajzlík včera velmi radostný, když jsem bouřila nad tou cuketou , že se taky někdy něco netýká jeho 😀 šmrdlal tím vocasem tak, že si ho málem vykloubil 😀

   1. Já jsem měla se smečkou vždycky kliku, ale popravdě já vlastně čelila opravdovému problému jen jednou, a to když měl tehdy jedenáctiletý Max přijmout tříměsíční Nazgúly. Řekla bych, že tam to vyřešila jeho fanatická láska ke mně – když já teda ty malé otrapy chci, tak je tedy přijme i on… Bylo zajímavé sledovat, jak se jeho prvotní absolutní superiorita s jeho stárnutím vytrácela, ale jak se Nazgúlové, a to hlavně Kazan snažili, aby si toho stařeček Max pokud možno nevšiml (inlove) Myslím, že Kazan ho miloval moc, Daník byl zdrženlivější.

    1. Krásně napsaný Dede 🙂 , vždycky jsem si ráda o Tvojí smečce četla a čtu dodneška. Ono je to myslím často tak, že ten první ty další příchozí vezme hlavně proto, že má tak rád páníka. Přeci jen být jedináček má své výhody, to bez debaty.Ešus to taky zvládá jen proto, že to já chci, jinak by si o ní neopřel ani kolo. Ale!!! Chrápat vobá na gauči to jo, to můžou 😀 holota jedna mrzácká 😀

     1. U nás už byl zvěřinec tak vycvičenej neustálými průvody nalezených-ztracených, že to celkem probíhalo bez problémů. Hlavním vítačem byl doyen zvěřince Žofík. Přišel, oňuchal nováčka a ducnul do něj hlavičkou: „Čau kámo!“
      Čímž bylo vítání vyřízené a žádné další prskání či vrčení se nekonalo.
      Všichni tolerovali, když jsem se zabývala někým jiným – s jedinou výjimkou – Poopíšem. Ten si mne tak uzurpoval pro sebe, že ho všichni měli plné zuby. Dokud byl maličký, tak to šlo, ale jak rostl a jeho drzost se stupňovala, bylo jasné, že je jen otázka času, kdy nějaká ta facka přiletí. A těžkej závislák Blesan byl ovšem toho názoru, že panička se nepučuje, takže z Daníka byl původně nadšen, ale brzy to skončilo příšernou rvačkou. Zajímavé na tom bylo jen to, že si nic neudělali. Ale to vymezování hierarchie stálo za to.
      O seznámení Evelína s Žolíčkem, jsem tu psala. Naprostý ideál! 🙂

      1. Zvláštní, přesně stejné je to s Punťou. Všecky kočky se srovnají, jen ona pořád válčí. Asi to mají v rodě 😀

 12. OT: Jedeme dopoledne na Floridu do mesta Jacksonville u Atlantickeho pobrezi. Je tam pobocka zname Mayo Clinic a prijali mne na neurologii, aby prostudovali poskozeni michy u krcni patere a zjistili, proc mam zavrate, chodim obcas jako opilej namornik a tu a tam mam tendenci padat. A proc se mi krouti prsty a vlecu za sebou jednu nohu. Jeste chvili tak a muzu strasit male deti. Tady v Columbii neurologove uprimne receno nevi, co se mnou, zejmena kdyz po nejakych praskach, co jsou na poskozeni michy a podobne radosti, jsem jeste navrch blbla. Ano, zmatenej kriplik – to to stari pekne zacina. 😀 Ale cas na plaz si sichr udelame. Uz se tesim,jak si budu splyvat a zaplnim si zaludek morskym potvorstvem cerstve ten den vylovenym. Krabi jsou v sezone. 🙂 A vylet do mesta St. Augustine, asi tak 35 km odtamtud, spanelsky pristav zalozeny 1550 nebo tak nejak. Jo, neni nad lekarskou turistiku. Ted jeste aby ti dochtori na neco prisli. No, maji na Mayo neurologu asi 20 a budou na mne spolupracovat s ortopedama.

  1. Hanko (inlove) , moc a moc držím palce, aby přišli na to, v čem je problém a uměli ti účinně pomoct. (h) A líbí se mi tvoje plány – plavání i mořské potvorstvo na talíři nemá chybu. Jen aby tam zase nebyl nějakej žralok! 😛

  2. Hanko – držím palce, ať tě na Floridě doktoři zrichtují! A taky si užij moře a žraloky ber jenom ty velrybí! Šťastnou cestu, dobré pořízení a radostný návrat (h) (h) (y) (y)

  3. Hanko – moc a nejvíc a hrozně nejvíc držím palce (y)
   a taky přeju, ať krom toho, ať se všechno pořeší, vyjde čas a počasí na to, užít si to i jako výlet. Zaplavej si, prosím, jednou i za mne, já se letos k vodě nedostala a nedostanu 😥
   HOODNĚ, HODNĚ ŠTĚSTÍ POSÍLÁM.

  4. Auvejjauvej, to musí být nepříjemné. Když ony si ty choroby žijí dost samostatným životem a kolikrát popírají lékařské příručky, takže doktoři marně tápou. Na takovou patálii je už asi akupresura krátká, což?
   Každopádně držím moc a moc pěsti, ať se podaří najít nějaké úlevné řešení (y) (y) . No a ano, bacha na žraloky! (wave)

  5. Hani, držím Ti palce moc a moc! (h) (y) (h) Přeju pláž bez žraloků a hlavně aby doktoři dali hlavy dohromady a pomohli Ti. (h) (hug)

  6. Hanííí, držím palce Tobě i dochtorům z Mayo Clinik. To je ta Mayo Clinik co má pracoviště i u nás v Brně v nemocnici sv. Anna?

   1. Ano Alex, to je tataz klinika. Puvodni pracoviste je v Minnesote, ale uz dlouhou dobu maji odbocku prave v tom Jacksonvillu, pod stejnym vedenim, tudiz se stejnou filosofii komplexni pece.

    1. Hani taky se připojím s palcem, tátu taky tejrá páteř, tak sleduju přímej přenos. Ať se zadaří a imoře užiješ.

  7. Milá Hano,
   držím palce, ať Tě tam dají dohromady. A žraloka si dej na talíři, ne na pláži.

  8. Hani, moc moc ti držím (y) , ať výlet dopadne dobře, ať doktoři zjistí, co můžou, a ať hltáš ty mořský potvory a ne ony tebe, a navíc ať je hltáš až po vylezení z vody. 🙂

  9. Hanko, moře si každopádně užij po všech stránkách – je fajn, že v itineráři cesty máš i takové body, na které se můžeš jednoznačně těšit. A pak samozřejmě držím palce, ať páni doktoři odhalí příčinu potíží a mohou zahájit léčbu! (y) (h)

  10. (inlove) Milá Hano, ať ti ta návštěva u lékařů přinese vyřešení problémů a ať pro tebe neurologové najdou úlevu. A dobře děláš že spojíš potřebnou cestu s potěšením a trochou turistiky. Splývej si splývej ale najez se mořských potvor až po koupání. (chuckle)
   Myslím na tebe a držím palce spolu s packami a drápky naší smečky. (y) (y) (dog) (car) (cat)
   Šťastné cestování!!! (wave)

  11. Hani , držím palce ať je to jen maly nepodstatny zdravotni neduh, který se rychle ztratí. A uzij si všech mořských potvurek, my jsme cely týden plenili rybi restaurace a bylo to super.

 13. ešus jsi na mě děsně rychlej. Voči mi po řádkách běželi že se na poslední tečce úpně rozkodrcali. Akční dovča dobrý, chodit na studnici s výronem je tedy unikozní vyřiď pančičce že je praštěná,ale píše pěkně.

 14. Tak Blanicééé Vopicééé se umí samoobsluhovat??? Ta je ále šikouná! (clap) 😀 Krásně se to poslouchá. Teda čte.

  Simtě, Petro, úžasný je, že se nechtěj zabít. Nebo teda možná by se i vražedná myšlenečka vloudila, ale netroufnou si. Všechno ostatní když se povede, toť příjemný bonus. Jasně, bylo by pěkný, kdyby si za nějaký ten čas padli zérzavci do náruče, ale může se stát, že zůstanou dost samostatné jednotky, s vypilovanou (ehm, nebo vnucenou) tolerancí.

  Dobytci na sebe doteď žárlej ukrutně a umí se pěkně napučet a trucovat. Ví, že nesmí překročit agresivní hranici, tak se v kritickejch chvílích pošťuchujou jakože rozverně, ale stejně je to spas se kdo můžeš.
  Ano, blbnou spolu, tvoří sehranou smečku, ale jak jde o moji pozornost, chovají se jak největší idioti.
  Myslím, že kdyby jeden z nich odešel, pro druhého by to byla velmi rozporuplná situace. Asi jako tchýně vybouraná v novém autě (chuckle) .
  Ale tím v žádným případku nechci odrazovat. Každá smečka je jedinečná. A má své zamilováníhodné vlastnosti (chuckle) (wave) .

  1. jo umí, kravajzna jedna :D. Jsem zvědavo, zda se mi tohle podaří pořešit 😀 :D. se bavím tím, že to bylo něco jako pomsta za Sudety :D, …“si tam jako kutíte něco a já jsem tady za plotem?? no tak počkejte“…. :D, páč dokud jsem byla na pozemku, tak si toho ani nevšimla – a to taky v tý kůchni byla sama a bez dozoru 😀

   …. že zůstanou dost samostatné jednotky, s vypilovanou (ehm, nebo vnucenou) tolerancí …..

   díky, žes to napsala. Já s touhle variantou počítám, protože přeci jen Ešusa znám a myslím, že dobře. A vím, že to není nereálné, či spíš si říkám, že nejpravděpodobnější. Ale každý říká, nebooj, von bude nakonec rád… sedne si to… , takže jsem pak ráda, když čtu i to, že se nic nestane, když to tak nebude. ale škoda by to byla, měl by vlídnou kámošku (která je jak tank, odbržděnej, to je pravda 😀 ). Netlačím na něj nijak, snažím se mu dávat určitý věci, který jsou jen jeho, ale tady překročil svý kompetence. neměla jsem z toho úplně dobrej pocit,to ne, páč mi to nechal pěkně sežra, ale ono všechno odcama-pocama.

  2. Louk, Petro, fakt vas obdivuju, ze mate stodoly dve. Jste holky odvazne. A privist si starsiho psa, ne zcela sebejisteho do uz zabydlene situace. Jste holky (*) (*)

   1. tak to zasejc vona Blanidůra sebejistá je, toho netřeba se bát 😀 nesebejistej je Hošikus.

   2. Hani, tenká je hranice mezi odvahou a šílenstvím… 😀
    Ale néé. Byť se to možná na první pohled nezdá, obě jsme s Petrou volily dost pečlivě a uvážlivě, víceméně (chuckle) . A je to velká zábava a taky škola, krom pocuchaných účesů, nervů,zahrady a táák…

    A s tou sebejistotou u nás nemlich to samý. Benýš je balíkoidní flegmatik, kterého máloco rozhodí (zaplaťpámbu). To už tak labilní Poděsa, sesazená z jedináčkovského trůnu, byla hodně otřesená a i teď jí občas chytí rapl a má tendence dělat důležitou. Ale naprosto ji chápu, protože vono vopravdu máloco nadzvihne cholerika tolik jako flegmatik 😀 .

    1. „máloco nadzvedne cholerika tolik jako flegmatik“… šiš Louk, tys byla u nás? (chuckle)

     Zdravím všechny veselé stodoly (wave)

 15. Hele Ešusáci (wiat) – šli jsme v sobotu kus z výletu, který byl pro Vás naplánován
  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0813/jizerka/page00013.htm Vlevo Jizera, vpravo Jizerka – uprostřed praštěná lítací rozmazaná Betuše. Voda čistá, ledová – ale i tůně na plavání se daly najít. Chvíli jsem váhala, ale lenost zvítězila (a nějak mě ta ledovka neláká tak, jako za mlada)

  Je ale fajn, že jste kus dovolené vyměnili za Blanimíru (inlove) a do Jizerek se určitě vydáte i s ní… tohle byl výlet přesně pro psí důchodce

  1. šíšmarjá, to je krása!!!!!!!!!! Kurnik! To jsme teda prokoučovali jako hodně tohleto. hmmm, okamžitě dneska ukazuju Brtnikoj o co jsme přišli a co musím dostudovat.
   Víš co? Zrovna včera jsem si dala ten úsek kolem přehrady a zase se smála, když jsem si vzpomněla, jak jsme se tam brodili a já usilovně, usilovně bojovala za to, že noha zůstane suchá!! A dokázala jsem to! 😀 , ale je mi jasný, že být po deštích, tak to nedám, i takhle to bylo nahraně, velmi na hraně 😀

   1. tys měla rybářské botky ?? Žes prošla suchá… Nebo tě chudák Brtník musel přenášet (rofl) ??
    Ale já varovala, že pes bude jak prase a vy budete mít vlhko… a to je to značená cesta (nod)

    1. neměla jsem rybářské, jen lehké trekovky, ale hopkala jsem nožkou lehkou, jako víla Amálka, z drnu na drn. A občas se na drnu komíhala jak sakura ve vichřici, až se mi Brtnik smál 😀 :D, Ešus lítal naprosto ščastnej jako prasopes, až bahno lítalo vzduchem. Nicméně jo, nenebrala jsem si ani jednou, hrdost nedovolila, celou dobu jsi musela škytat 😀

       1. jen si tě představuju v bílých šatečkách a s věnečkem kvítí ve vláskách (chuckle)

        1. Amálka si na ty šatičky ukořistila poslední bílý obláček, už zbyly jen růžové červánky … neměla bys, milá Xerxová, ty představy trochu přehodnotit? (wasntme)

        2. 😀 😀 jo, pravda, bílý šatečky to úplně nebyly – černý šorty a černý tílko. A místo kvítkůch v lokýnkách jsem tam měla větvičky a jehličí, jak jsem se pližmonila terénem pod stromama, abych nožky nesmočila 😀 😀

 16. Helemese, Ešus!
  K Ešusovi nikdy nejsem schopná napsat nic koherentního, neb se tlemím kolem celý hlavy. 🙂
  Akorát koukám, že nám náš trhlý elegán interesantně šediví. 🙂
  A je fajn, že ani krív, ani modřiny neměly nějaký extra blbý pokračování. (h)

  1. Se sem přilípnu – líp bych to nenapsala, jen eště poznamenám, že se mi móóóc líbí Fajfka – vypadá, jako dyby na sobě měla maskáčovej vobleček
   (ňák mi sem nejdou lepit smajlíky :o(()

   1. faktor šedivění u psů má na starosti gen G … asi ho má Ešík (a taky naše Beta) hodně „dominantní“

    1. ahááá, jsem nevědíla. Jen jsem si všimla, že jak jsou nešedivějící vižlouni, tak jsou šedý mory jako Ešus, nebo Ajšadlo, ta je na tom stejně. Tak jsem si říkala, linie dvě asi. No a Blandíra je taky z té nešedivějšící. Nikdo nechce věřit, že je o tolik starší, než on. A jaký má pěkný žuby žahnutý naholu – v pátek spucnula krásnou velkou masovou kost. Byla u vytržení.

     1. Gen G má i Daneček, je na svý roky dost do běla, tlamka i nohy. Zase se mu rozkrvácelo ucho, včera jsme šli všichni z vycházky jak z upírskejch hodů. Bylo už dost šero. Šmudla s Argem na volno v polích a Dan na dlouhým vodítku.Já si ucha nevšimla, zavolala ty dva běžce a připnula je. Dan plácal ušima tak jsem mu u auta s baterkou chtěla kouknout na osiny a bylo červeno. Říkala vetka, že se to bude furt vracet. No jo no. Ani prďola nebyl vynervenej když jsem mu ušiska spoutala páskou. Tak zas budem vylepovat.

     2. Interesantně prošedivělý nebo bílý – stejně to bude Pan Pes. A pánčička sice hezky píše, ale taky by ve svém věku mohla mít rozum. (rolf) (h)

 17. Oujéjéjé, Ešus !!!! Paráda!!! To bude krásný den,nechám si ale na později. Teď nemůžu. (wave)

 18. Tohle zní neuvěřitelně- my se celý víkend pekli na zkouškách a tady prý, že sněhu není nikdy dost. Vedra celkem dost je, aspoň teď. Možná si přečtem o vedrech v zimě…
  Krev moči může být v Ešusově věku i močový písek (u Nicka to začalo podobně). Záleží na tom, kolik jí bylo a jestli se to opakovalo. Ale zřejmě ne, to bychom se dozvěděli. Tak snad to nebude nic vážného. Ani Petra se zřejmě nezranila s trvalými následky. Takže vše dobře dopadlo (vyprávění je barvité jako vždy).
  Jinak Derča se snad už pracovně chytla. Už došla i vyšší zkoušy a to tam byla bez maminky a bez babičky. Počkat a vypustit minulou sezónu se vyplatilo. I když i teď byly momenty, kdy bych ji roztrhla, ještě nás čeká spousta práce, ale možná z ní nakonec bude dobrý pes.

  1. Evo, to je skvělé, že se Derča takhle krásně chytá a ukazuje, co v ní je. (party) Holt je poslední mazánek v rodině, tak jí to trvalo chvilku déle. 🙂
   Zkoušky v tom horku nezávidím – my jsme byli s Martinem v Hradeckých lesích – já na kole, on nejdřív na bruslích a pak na koloběžce – a po nějakých 30 km, byť s jednou pauzou, jsem toho měla až kam (blush) (Martin ne – pořád mám dojem, že si na člověk jen hraje a je to ve skutečnosti android (chuckle) )

   Kdy máš to mistrovství?

 19. No ne, bezva Ešusí vyprávění – a ještě k tomu zimní. 😀
  To už se určitě brzo dočkáme i letní pohromy 🙂
  Petro, báječně se to čte!

 20. Ona to Dede dobře rozděluje. V parnech dá zasněžené povídání, ovšem v hřejivém Ešíkově podání.
  No a v zimě se zahřejeme článečkem o létě.
  Dobře vymyšleno.

 21. Dobrého zasněženého dne vinšuju 😀 😀

  Blanimírské hlásání zní:

  Od neděle ráno jsem málem měla DVĚ POHÁDKOVÝ PSÍ BABÍČKY!! Neb to vypadalo, že tu důru rozpůlim :@ . Nejdřív ukradla snídani. Stačila sešrotovat jeden celej obloženej chleba a ten druhej svlíknout. Podotýkám, že už byli čokle po snídani a madam měla plnou misku hovězího masa se zeleninou. Asi málo (devil) 😀 a asi to byla pomsta, za to, že jsme si s Ešátorem vyrazili udělat stopu, kterou jsem si připravila na louce. Hulákala na nás zpoza plotu a pak zmizla. Jak se ovšem dostala až na konec linky, kde ten talíř byl, to nechápu, bábrdle jedna, prej slabý nožičky!! Já jí dám slabý nožičky, ta uvidí 😀 .

  Odpoledne mi zase zdvihla mandli, páč rozradostněná z toho, že jí drahá půle když jela s kolečkem malty a ona ho doprovázela vyzpěvovala „Blanicééé, Vopicééé, Blanicééé, vopicééé „, což jí, bábrdli rozpumprdlikovalo natolik, že kolem něj hopsala jak koza, která cvičí IPO, neb z něj nespustila voko a, jak byla v ráži, vlítla do záhonu a šla zabít krtka, přičemž mi vyhrabala mou jedinou trošku plodící cuketu.

  U Ešátora taky nastal posun- zase o krok zpět 🙁 . V sobotu to vypadalo, že to zase naopak budu mít dva hošíčky. Páč Blanimíra si hrála s plyšákem, byla jsem ráda,ona si moc nehraje, musím jí rozjet. On pokukoval, že by se přidal, tak jsem mu nabídla kus toho plyšáka, drželi jsme všichni tři. Chvililinku dobrý, vypadalo to nadějně, ale pak se vzteknul a houknul na ní. Tak mu přistála jedna rychlá a Hošíček se urazil. 😀 – no ještě to nějakou dobu evidentně potrvá.

  Blanimíra se vztekla zasejc naopak dneska ráno, páč je šprtka a taky chce cvičit, když cvičí ten druhej, tak sedí na řiti a řve 😀 .

  1. Jak ti Blanička vykrtkovala tu cuketu – tak za A) mělas nadat panu choti, neb on ji vybláznil (to máme doma taky – nejprve Jan dodivočí Brooke a pak na nás řve, ať mu ji sundáme z hlavy (fubar) ), a za B) víš jak je cuketa nebezpečná rostlina?! – viz Wéwéwéčkovi a TJF polemiky ohledně tohoto zeleného neřádu (wasntme) . Děkovat jsi jí měla! A vůbec, se mi zdá, že na ty psí chudinky nasazuješ psí hlavy (chuckle) (chuckle) (chuckle)

   1. a to je pravda, měla jsem vynadat mé Horší půli! Stejně říká, že v týhle rodině může za fšécko, tak by se to svezlo 😀

    Já cukety miluju, ať už jako syrový, když jsou mladý, nebo do slanýho nákypu, nebo jen rychle opečené s česnekem, masem a olivami a těstovinami. a já letos nemáááááááááááááááááááááááám ;(

   2. Ahojky IGO, tuhle jsem se nemohla zůčastnit konference ohledně krajového nářečí. Se musím podělit. Takovej brňák hovořící hantecem, ajťákštinou a absolutně neartikulující,to je na spolupráci úplně to nejlepší. I s Vietnamcem se domluvím líp. (mm) Akorát „tož děcka“ jsme mu rozuměli.

    1. Chacháá – dobrý! Jenom poznámečka na okraj pro cizince (tj. pro ty, co neznají poměry v Brně) – Brno stejně jako třebas Kanada je dvojjazyčné (nod) – mluví se zde buď brněnštinou nebo hantecem (nebo kombinace obého + ostatní nářečí, co se tam dostanou). Mí Brňáci si však rozumějí (clap) .

     1. Tuším ze tomuhle borečkovi, bys nerozuměla ani Ty. Ten fakt nepohnul pusou a všechno drtil přes zuby. Ale bedna to byl, to zas jó. A prča byla s nima hrát volejbal, teda moc to neuměli, ale jak začali „děcka pote“my leželi na zemi a oni si s náma dělali co chtěli. (rolf)

      1. No a tos ještě nezažila babče důchodky, skupinku tak 70+, jak se šinou na šalinu a ta nejrychlejší byla vyslaná se podívat, za jak dlouho jim to jede. Jásavě sdělovala: „Děcka, je to dobrý, jede nám to za dvě minuty.“ Mí tehdy ještě neaklimatizovaní kolegové odjinud z toho měli vánoce ještě půl roku.
       Šťastní lidi, kteří smějí být děckama až do smrti, říkám já!

 22. Jak ráno koukám na jedno voko, tak jsem se vyděsila a honem se šla nejdřív kouknout z okna (dobrý, žádný sníh, jen zataženo 🙂 ) a pak znovu na článek – nojo, Ešusková a její dodací lhůty mi zblbly hlavu. (chuckle)

  Chichi, říkám si, jestli ten Ešusek s páníkem nemají něký rozumnější náhled na svět, když se pravidelně nemrzačí na prkýnkách. (wasntme) Estli ty nejsi, milá Ešusková, takový to maso ze saDU. (chuckle)

  Ešusek už je šedivej … ale hopíká furt stejně, láska moje zrzavá. (h)

  Přeju všem krásný den (h) a těším se na Vánoce, to určitě vyjde článek o Blanimůře … eh, Blanimíře. 🙂

  1. Sádlo máslo Vave nejsem 😀 , spíš jsem teď měla smůlu, minule jsem si za to mohla sama. Nícméně, přesto, že pád neměl následky na návštěvu nemocnice, nic moc to taky úplně nebylo, nakonec jsem s tou haxnou k těm doktorům raději šla, protože se chovala divně a pořád se mi dělaly nový a nový výrony. Ale, a to je horší – začala jsem se trochu bát 🙁 . Čím dál tím víc, jezdí lidi jako pitomí, tak nevím, nevímm.

   1. No, příště musíš koukat jako vostříž, Ešusková. (h)) Bylo by to velká škoda, kdyby ses nějak významně přerazila. (tmi) … ačkoli, zas by byla výhoda, že bys seděla na zadeli a pilně sepisovala a významně zkrátila dodací lhůty, žejo? (chuckle)

    1. což to já jsem i koukala a marně se snažila tomu člověku vyhnout. To co on tam převáděl, nemohlo skončit jinak. Měla jsem na výběr – sestřelit někoho na vleku, nebo se potkat s ním. Fuj, ble nedobře se mi na to vzpomíná, musím se přiznat, že jakou dobu, když jsem se v noci vzbudila, páč haxna bolela, se mi ten střed přehrával a nebyla jsem to schopná vymazat z hadrdisku.

     1. JJ, tady jde všechna sranda stranou. Stejně jako včera psala Alex o tom šíleném picyklistovi, jak se na ně řítil. Jsem něco podobného taky zažila a vorosila jsem se až … všude. Proč jen musí bejt na světě tolik testosteronovejch magorů, hmmm? (fubar)

      1. Protože nebyli vykastrováni včas, třeba by se zklidnili (devil) .
       Když se z býčka stane volek, obvykle to takhle zapůsobí. Otázka je, jestli lze vykastrovat toho, kdo se již jako vůl narodil 🙁 .

       Ono to začíná být o hubu. Když si někdo potřebuje nechat stříkat adrenalin ven i ušima, má si na to vybrat místo, kde je sám samotinký, a ne takové, kde může přizabít někoho jiného než sebe. Byli jsme včera s LJ na prýglu, šli kliďánko po pláži, proplítali se mezi dekami, dítky, psisky, kteří tam v pohodě koexistovali a najednou slyším za sebou takové to typické svištění kola. No, letěl tam debilek jako raketa přes kořeny přes louku, i když deset metrů výš vedla souběžná cyklostezka. Ale já vím, co příště udělám. Dá se spočítat, že když přiberu ještě 500kg, budu neprůstřelná, takže bude stačit, když přiberu 200kg a neuhnu mu… (envy)

       Omlouvám se za trochu horkokrevnější výlev, ale tyhle týpky mě vážně štvou.

       1. není důvod se omlouvat, taky je nesnáším. je jen otázka času, kdy to vypukne do konfliktu. Letos v Jizerkách už bylo 2x namále. Jednou maník a jednou madam. boože huž mám zase vzteka :@ jen si na to vzpomenu 😀

 23. Ešušáčku milej, ty jsi tak krásnej psék.
  I Fajfka je krásná pséková.
  Tož jste si to užili.

  Sice máme ještě srpen, ale za chvíli je to září a to je jenom skok do Vánoc a sněhu.

  Míša z Plzně

  1. Milá Míšo z Plzně – NENASÍREJ! Léto v rozpuku, já si hřeju svoje staré kosti a střádám teplo na horší časy a ty že … skok do Vánoc a sněhu! (chuckle)

      1. Jo – my rozumní a teplo a Léto milující, my jsme MOŽNÁ sádlisti, ale vy – ehm – nerozumní a zimu a Zimu milující, vy jste hnusní máslisti! A máslisti se musí stloukat, nelépe lyžama! TAK, A MÁTE TO! (nod) (nod)

   1. Tý, Petro, radš važ slova! Víš že mají velkou váhu, posledně sis vypřála zimu pomalu až do léta. (wait) A i když jsou zvířetníci lid mírumilovný, taky by se mohli nas ..štvat a uvrhnout Tě do závěje nejhlubší! (chuckle)

    1. Dík za potvoru…teda za podporu lidičkové (nod) sníh prej (whew) (fubar) Akorát Loučka a Xerxová a ostatní zimomilci, budou možná trošku proti.

     1. No, pravda, co si myslím o létu obecně a letošním obzvlášť je nepublikovatelné, ale přece jenom bych teda radši nejprv skočila do krásného babího podzimu a až pak do sníhu 🙂 .

      1. Jojojo, babí jaro a babí podzim by se mohlo střídat celej rok. To jsi vymyšlila moc pěkně, milá Louk. 🙂

       1. Jojo, celoročně krásných konstantních patnáct plus (no dobrá, sem tam do dvaadvaceti), slunečno, barevno, lehce větrno… to bych byla v sedmým nebi (happy) . A těší mě, že bych nebyla jediná (wave)

 24. Posílám všem přání krásného dne.
  Po několika promeškaných dnech se vracím domů, tedy i k noťásku. Pozdě, ale přece děkuji všem za milá svátečková přání k Haně. Je to, od Vás, moc milé.

 25. Bezva, veselé ešusí povídání. A také chladnéééé. Uf v noci teplota klesla na 19°, tak se člověk ochladí alespoň při Petřině povídání. A že je zajímavé. Ešusek je skutečně živej nebo na elektrickej pohon?

   1. kurnik, jsem to odbouchla moc brzo. Chtěla jsem se zeptat, co nového u vás doma, co popepřený, posolený psí kožuch?

  1. nevím – ale Xerda si o ostrý přemrzlý sníh taky někdy odřel ono psí zařízení… Myslím, že to bylo stejné – takže jen povrchové poranění, které se rychle zatáhne

   1. Já si myslím, že mu mohla prasknout cévka nebo tak něco, bylo to opravdu jen chvíli, a tím, že jsem ho na začátku procházky viděla čůrat a čůral normálně a pak už se to nikdy neopakovalo a navíc, při tom, když čůral tu krev, tak nevyváděl, nebolelo ho to, tak to prostě beru tak, že to bylo něco nedůležitýho. Konzultovala jsem asi na šestset stran, vč. veterináře z Jaggyny, ten mě taky uklidnil, tak snad dobrý.

    1. Nechci strašit, ale nech ho vyšetřit na veterině. Já si takhle onehdá všimla, že Pikanovi teče krev na posteli..prostě kapka krve a pak nic. Psa zjevně nic nebolelo, byl veselý, zlobil… Přesto jsem ho vzala na veterinu a výsledek mě zaskočil – cysty a nutnost kastrace. U psů se tohle projevuje mezi pátým a sedmým rokem nejčastěji, samozřejmě i v pozdějším věku.

     1. Krev z cyst se neprojeví při močení, ale právě samovolně kape, takže Ešusův případ na to moc nevypadá.
      Při potvrzení cyst bych nasadila Renol (nebo Renovet) a dál volila alternativní léčbu (akupunktura, cokoliv) a pokud by to opravdu nešlo, tak asi raději Ypozane – i když i to není nic moc.

      1. taky to tak nějak vidím – i po konzultaci s vetem – že to tak nějak bude. On i tím jak lítal fakt šíleně v těch závějích si mohl něco způsobit. Hlídám ale. Jenže to jsem tak nějak průběžně hlídala vždycky. tak teď jen o trochu víc.

       1. A tak to má být. Já si Pikana taky víc všímám – je to holt už starší pán. Ale teda séře mě jak zamlada!

 26. No co“ Aspoň se trochu ochladíme a Ešus při pondělku je ten správnej start. 🙂

  Trochu tady sprchlo a snad ještě sprchne, takže se nebude tolik prášit a dokonce se i trochu opravdu ochladí!

 27. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej f) (A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  No paráda – klasika. Je vedro a tak vyjde zimní Ešus (chuckle) Tak už jen povídání o letních Jizerkách (těším se) a o rozšíření smečky o Blanimíru snaživou šikovnou (těším se ještě víc)

  Doufám, že další víkend přinesl pokrok ve sžívání maďarské dvojice (nod) a že babča stále srší energií a radostí z nového života mimo kotec útulku.

  1. Hmm – to letní povídání čekám tak nejspíš na Vánoce – asi jako dárek věrným obdivovatelkám Ašíka hošíka (nod) .

   1. jo, taky to tak nějak vidím. Ale!! nebojte, přijde ještě jedno zimní vyprávění, to abyste se pomalu připravovali a zvykali si na tu zimu, co už je za dveřima 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN