POHÁDKOVÉ LÉTO S WWW: Pohádka cuketová

Logo_pohádkyKrál Tojefuk Přívětivý (dále jen KTP, Jeho Veličenstvo si může dovolit tuto zkratku, neb má po ruce dostatek cirkumanálních akrobatů, kteří jsou povinni v oslavných traktátech používat veškeré tituly KTP! Když to zvrznou, jdou do basy!) vládne území, kde se při plácání zeměkoule připlácla Pánova dlaň.

 

 

Vyskytují se zde pouze tři kopce. Jeden musel být nasypán při stavbě zámku, aby věž nemusela být vystavěna do výše Chvaletického komínu. Další dva, Oškobrh a Oreb, vznikly činností krtků, kteří v pominutí smyslů založili kolchoz. Protože jich bylo moc, flákali se všichni a tvrdili, že tu práci má dělat někdo úplně jiný. I sešlo se představenstvo, vybralo další lokalitu, rozehnalo remcající krtky a pak už se práce jakžtakž hýbala.

Lid obecný se živí stejně jako v jiných zemích, kde mají to štěstí, že jim vládne osvícený panovník. Pěstuje brav, skot, ovce, koně, drůbež hrabavou i vodní, na polích obilí i okopaniny, na lukách trávu na pastvu i seno, když se lidem zachce zvěřiny, loví ji na okrajích západních hvozdů na návnadu, kterou vymysleli a nazývají ji „mysli“. Divá zvěř na tuto speciální návnadu jde jako divá, lidé to jedí, pouze když nešťastnou náhodou při lovu dojdou zásoby normálních potravin. Ale i v tomto případě vysílají rychlé posly pro zásoby lidských potravin.

Jenom dvě záhady se vyskytují v této, díky moudré vládě KTP, spokojené zemi! Každé jaro za měsíčních nocí létá nad královstvím KTP velký černý pták, vydávající brblavé volání. Krátce nato se na smetištích v celé zemi objevuje šlahounovitá bylina s plody různých tvarů. Lid obecný při spatření této byliny sebou vždycky leknutím cukne, i nazval ji cuketou.

V jižní části království, kde se hovoří odlišným nářečím, se reakce na leknutí nazývá zucchnutí a bylinu nazývají zucchina. Protože si cuketa nárokuje mnohokrát větší prostor než rostliny užitečné, lid ji vykopává i s kořeny a její plody dodává do basy. Protože plody cukety se k ničemu jinému nehodí, jsou jimi krmeni neúspěšní cirkumanální akrobaté. Již po čtyřech týdnech tohoto stravování jsou z královské basy propouštěni napravení vězňové ve formě třesoucích se lidských trosek, kteří se zaručeně nikdy více nedopustí zpotvoření titulů KTP!

Protože v království KTP mají daňové zákony, ve kterých se nevyzná ani berňák, natož potom KTP, chodí KTP do práce, aby měl aspoň svoje jisté a nemusel somrovat u poddaných. Jednu sobotu odpoledne si KTP při návratu z práce všiml několika vzdušných vírů, motajících se nad hřbitovem.

Došel na zámek a nebylo uvařeno ani odpolední kafe! Dvořané místo své práce zírali na vzdušné víry, v království KTP nikdy nevídané! KTP rozehnal dvořany k jejich práci, kafe si uvařil sám, vyhnal pátrače z jejich pelechů, přidal k nim i specialisty pro styk s metafyzičnem a poslal je pátrat. Pátrači vypátrali, že se v hrobech obracejí zesnulí pohádkáři takovým fofrem, že vytvářejí ony vzdušné víry. Metafyzici přilákali duše pohádkářů a dozvěděli se od nich, že po ránu procházel zemí cizinec a každému vyprávěl, že cuketa je bylina nevšedních kvalit a že je bezpodmínečně nutné jí posázet celé království.

Lid obecný z něj měl legraci a cizinec zmizel neznámo kam. Pohádkáři zdůvodnili svou posmrtnou rotaci tím, že v dávných letech cuketa rostla v kdejaké díře, způsobovala hrůzu mezi lidem svými šlahouny, pletoucími se kolem údů i krků lidu a zabranou plochou. Jeden z předků KTP vyslal do boje s cuketou svá vojska, která zvítězila až po dlouhém náročném boji, a od těch dob je výskyt cukety jen občasný.

Duchové pohádkářů prozradili, že si vymysleli draky a saně, aby se nepovídalo, že královská vojska vedená Bajajou, bojovala s kytkama, že. Šípková Růženka byla ve skutečnosti Cuketová Růženka, při spatření zelenou hrůzou obrostlého zámku ji trefil šlak, a aby pohádka dobře dopadla, vymysleli si pohádkáři i prince! Duchové metafyzikům prozradili i to, že v jediném průsmyku v západních horách porostlém hložím a trním, se skrývá záhadná hrozba pro království KTP, o které více nevědí!

Vyslal tedy KTP pátrače pátrat do trní a hloží v západních hvozdech. Po čase předvedla královská stráž před KTP tlupu otrhanců, tvrdících, že oni jsou těmi pátrači se zprávou o odhalené hrozbě! I vyslechl je KTP a z jejich zprávy vypleštil oči, že by se daly ušvácnout bičem! V nejvyšším místě průsmyku, uprostřed trní a hloží, je jeskyně, obsazená cuketou převelikou. Na podzim k ní přilétá velký, černý pták, místním poustevníkem nazývaný gróssán, oklove plody, přes zimu je stráví a odlétá na východ.

Od poustevníka se také dověděli, že na západ od průsmyku je země Savióská, kterou již od nepaměti ovládá zavilý zahradník. Jeho jméno nikdo nezná, nazývají jej Jedenáctkrát Zalomená Tyčka (dále jen JZT) podle znaku v jeho vývěsním štítu. Znak prý vznikl podle zahradnické tyčky, vykreslené naležato nekvalitní barvou. Ta při prvním dešti někde stekla, někde ne a tak vytvořila graficky přijatelný znak.

JZT ukecal obyvatele země Savióské k pracem na svých cuketových plantážích a proto obyvatelstvo již dlouhá léta hlasitě kvílí, jiné potravy než cuketové plody nemaje! Poustevníkovi se podařilo uprchnout a v trní a hloží se skrývá. Trní a hloží že nasázel JZT, aby zabránil dalším útěkům.

Usoudil moudrý KTP, že hrozbu z temné jeskyně je záhodno zlikvidovat a také úpící lid Savióský by si zasloužil import demokracie feudálního typu. Povolal k sobě jedince, kteří se bůhvíproč nazývali zastupiteli lidu obecného, práci se vyhýbali a do světa vykřikovali zvěsti o své nenahraditelnosti, a poručil jim: půjdete do západních hvozdů, trní a hloží vyklučíte a spálíte v jeskyni zaráz s tou zlořečenou rostlinou! Pátrači dohlédnou, abyste svou práci řádně vykonali! Také KTP znal své pappenheimské!

I vyrazili zastupitelé pod dohledem pátračů, trní a hloží vyklučili, v jeskyni i se zlořečenou bylinou spálili, a přestože byli podupáni davem vyzáblých Savióňanů, uchýlili se pro ochranu před prací pod štít JZT! Svého panovníka  pomlouvali, nazývajíce jej králem Tojefukem Hrozným! Bláhová představa JZT, že snad budou pracovat, se zhroutila v okamžiku, kdy zastupitelé začali pořádat volby svých zastupitelů, a protože se nedohodli, kdo bude pracovat a kdo se smí flákat, volí asi ještě teď.

Znechucený JZT uchopil ŠLAHOUNOVITOU sazenici cukety, sazenici patizónu (pro neznalé: bylina, jejíž plody žerou s nechutí slepice, z velkého hladu se dají upravit jako řízek blátivé konzistence a jejich tvar létajícího talíře je předurčuje k házení přes sousedův plot) a odešel do království KTP, kde byl vlídně přijat, byla mu zdarma a bez povinnosti platit daně přidělena chýše na pozemku obehnaném vysokou zdí a na zeď umístěna strážní jednotka, která nehlídá JZT, ale jeho byliny, aby nepřelezly zeď. JZT s nimi handluje svoje výpěstky za guláš.

Dále KTP povolal do zbraně korunního prince, všeobecně známého jako „Náš Mladej“, pověřil potomka vybudováním protivzdušné obrany státu a likvidací gróssána. Náš Mladej sebral komando největších sígrů z mateřské školky, obešel s nimi rybáře u královských rybníků a těm, kdo neměli potvrzení, že každého desáteho kapra odvedli do kuchyně KTP, zabavili prak na metání návnad. Takto vyzbrojeni se vydali na gróssána.

Nalezli tu bestii na okraji západního hvozdu, skučící bolestí způsobenou pozřenými cuketami, a zamordovali ji kudlou, kterou Našemu Mladýmu vyrobil osobně KTP. KTP obludu předal svému oblíbenému písmákovi Achyleusovi  Gregoriusovi. Ten bohužel nepochopil, že ji má upravit jako trofej a pokusil se ji sníst! Gróssán i po smrti zvítězil, Achyleus se KTP za údajnou urážku pomstil sepsáním knihy receptů, do které vepsal i jídla z bylin pěstovaných JZT, emigroval do Austrálie a živí se klokany, pečenými v mikrovlnce!

KTP sezval 11 historiků na popsání této události. Vyhodnotil jejich tvorbu a jako jedinou verzi uznal svoji. Deset historiků je za zdí k ruce JZT, který je sekýruje a užívá si důchodu!

Aktualizováno: 21.7.2013 — 08:08

201 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jak vypadá déšť? Co to je bouřka ? Včera jsme měli v Pavlovicích teplotní rekord: 39 stupňů, dnes se ochladilo na 37. Odpoledne se dá vegetovat jen někde ve vodě, my musíme se psama k 7 km vzdálenému šutráku, jinak bychom to vedro nezvládli. (envy)

  1. tady taky temno, déšť, hromy, blýskání… ale stále ještě 23 stupňů. Chci zimu!!

   1. Tady to spadlo na 17. Čina náramná, bála jsem se, že to vyvrátí kaštan před oknem.
    Počítám, že to chladno vydrží tak do osmi do rána…

    1. Teploměr nemám, ale byl jsem se projít potom co se to uklidnilo. Po ulicích větve, na kraji hřitova to vyvrátilo … ehm … nějakej jehličan, leží tam opřenej o ohradu. O kolem postupně projeli nejmíň troje hasiči a další jedou teď.

   1. Tady to taky parádně bouří a dokonce i prší. Vypadl proud. Jsem zvědavá, kdy to opraví 🙂 . No, baterky mi ještě chvilku vydrží….

    1. u nás když vypadne proud tak baterky nebaterky, nejde WiFi. Ten vysílač na faře se shodí.

     1. Někteří šťastlivci mají net na straaašlivě pooomalý flešce, jejíž téměř jediná výhoda je, že je nezávislá na dodávce proudu – dokud drží noťáskovi baterka, funguje i fleška. 🙂
      Už se to přehnalo a je to pryč, i elektřinu znova nahodili.

 2. http://drporkert.com/dogy/images/beta/0813/index.html

  vyšel Betí týdeníček… Jo a kecá, že jí to nechodí – chodí jí to slušně, jen holt vedrem funí… a to funí každý. Hlavně když neustále ječí u plotu a lítá. Jen včera večer měla fakt dost – ale to nebyl standardní den a ona u všeho podstatného musela být.
  Jo a děti zákaz stříkání vody na babičky (načesané a nastrojené) nedodržovaly, ale na Betku byly vzorné – nestříkaly, hladily, krmily (chuckle)

   1. Skvělé fotky, Xerková, dík za pokoukání. Páááni, vy jste ale měli veledort! A posezení pod stromy bylo moc prima. Ehm, nebude další :X ?

    1. neee- jen macatější mlaďaska v tom vedru vytáhla slabé letní šatky. Loňské. Těhotenské… (rofl)
     Prostě počasí jiným oděvům než slaboučkým nepřálo

     Byl děsivý vedřinec – a to věk účastníků byl od 1 roku (Šárka v tomhle počasí pochopitelně nepřijela) po skorodevadesát (chybí pár týdnů) . Těch 80+ bylo sedm…

     Naštěstí vše klaplo a všichni se tvářili spokojeně. A ani staříci domů rozhodně nespěchali (nod)

     1. Určitě jste všechny moc potěšili – a prckové v bazénku vypadali taky moc spokojeně. Fotky jsou povedené, některé Fanynčiny jsou přímo výstavní.

     2. Ta oslava vypadá náramně. Ono sesypat takové příbuzensto, to nebývá lehké. A ještě za nádherného počasí. Krásné fotky. A vodní hrátky nemají chybu. Děťátka tu sešlost prozářila 🙂

      1. Vilík sestřenky miluje. A musí si jich užít – za pár dnů mu odlítají zpátky domů za Velikou Louži. A až do Vánoc bude mít smůlu…

     3. Krasna pohodova zahradni slavnost. Az se mi zastesklo po me velke rodine v CR. Take se poradaly velike seslosti. A moje sestrenice obcas tuhle tradici udrzuje – na zahrade ve stinu u velkeho stolu. A jeste jedna osobni poznamka. Deda, co bydli vedle od vas – hergot to musel byt nadhernej muzskej. Nejen vzhledem, ale i silou, ktera z nej dodnes vyzaruje.

      1. bohužel si ale už nepamatuje, že včera nějaká „akcička“ proběhla. Ale jinak to stále jde – sebeobsluhu zvládá. Vilíka miluje – a ten ho dokáže vybudit k aktivitě – což nám se často nedaří

   2. Trochu mi to připomíná Georgeovy reportáže z rodinných slavností – prostě pohoda.
    Jestli mě kvíkly pustí, tak všechny zdravím, držím palce potřebným lidem i zvířatům a Bedě doporučuji, aby trošku přibrala – hnedle jí bude tepleji 🙂

    1. Teda Liko, tys mě rozesmála. Beda? Přibrat??? To bych jí nějaký to kilo musela dát a ještě bych samou radostí připlatila 😀 Moje babička mečová by řekla, že má Beda kozí náturu. Já osobně ji viděla sezobat na posezení 20 deka čokošky. Bedulí, do hlavy néééé (dance) to ze mne tryská slepá závist. (inlove)

      1. sakra, jak tohle víš??? tys na tom Dubení přece nebyla! (headbang) (blush)

       (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    2. A mně se to chce řííííct a já to prááásknu: Beda má naopak komplexy, že je tlustá! Takže spíš občas hubne! Teda vyhrožuje tím!

   3. Stejně nejvíc se mi líbila ta fotka děcek s Betou hned na začátku, ta, co vypadá jako Romulus a Remus s vlčicí 😀

    1. Fáňa se teď naučila vstávat před šestou, Vilík chvilku po ní… Takže to je foceno při brzkém slůňu v lese – něco po sedmé ráno. Pche – nějaký mejdan nás přece nepřipraví o procházku psí lesní – stihlo se všechno (chuckle)

 3. Cuketový souboj pamatuju, byl i je zdrojem veselí už navždycky. Ale tohle dílko nevzpomínám. Ani jsem z diskuze nepochopila kdo že je tím autorem. Každopádně pobavil.
  Byla jsem v tom vedru na vejletě s Argem vlakem. Výbornej nápad. No nějak jsme to zvládli. V noci tu dlouze lilo a byla bouřka, ráno bylo chvilku příjemně.

  Bedě přeji pevný nervy a Nyny pohodovější hojení. Mamce Terrovic výhru a návrat k dobrému zdraví. Io zkroceného souseda. Zimomilcům ochlazení. Ahoj a mějte se tu fajn.

 4. Hele, hele, nesyslete si ten déšť a bouřky jenom u sebe, pošlete to i sem… (rain)

 5. no… byly jsme ve čtvrtek u Beránka, ani jsem nic nenapsala, protože tak nějak nevím

  teda znovu jí to vyčistil a ještě zas(!!!) vytáhl asi dva nevstřebané stehy… říkala jsem mu, že jí to v pondělí dr.Najman vyčistil vatovou tyčinkou a zase se to po tom hezky zatáhlo a já nevěděla jestli stroupek odstranit – no, ve středu si ho „odstranila“ sama, a udělala dobře, ještě se vyvalil sekret

  no a k tomu druhému oku mi řekl, že Nyny má v sobě herpes virus (to nějak poznal z toho hojení starého asi vředu tou šedomodrou jizvou nebo co to je a z dalších příznaků na tom oku) a že se jí to bude vracet a prostě jí to BUDE slzet či hnisat (občas?), a že by na to antibiotika nedával

  tak… a bylo… vymalováno…

  po návratu jsem zbytek dne tak nějak čuměla do prázdna, nemohla jsem si to v hlavě srovnat, co jako s tím, co s takovou informací mám dál dělat… aspoň teda myslím že si to pamatuju správně, i když já u doktora nevím ani jak se jmenuju, nějaké chvilkové zatmění mám v makovici, měla jsem si vzít někoho s sebou… no ale v pátek jsem došla k tomu, že s tím vcelku nemám jak naložit, takže udělám totéž jako s informací o FeLV pozitivitě – budu se k Nynyšce chovat jako ke zdravé kočičce, jenom aktuálně budu řešit případné ZÁVAŽNÉ problémy… jinak budu oko sušit a otírat borovou vodou a prdím na to

  1. Správné rozhodnutí, Bedulko. (h)
   My jsme léčili herpes s Bertíkem v zimě. Tři cykly ATB s přestávkami, víc jak čtyři měsíce vykapávání očí a následné přeočkování s tím, že když to nezabere, pokusí se mi paní doktorka sehnat léky z Anglie, které u nás zatím nejsou schválené, nedovážejí se. Naštěstí to zabralo a Bertík – ťukťukťuk – je v pořádku jako nikdy. (h)

   1. Vaví, řekla bych, že jste se – naštěstí – zalekli dalšího léčení a ono to přestalo zlobit… já se bohužel nezalekla dostatečně včas, takže Nyny přišla o očičko ;(

    1. To přece nemůžeš vědět, kdo ví, co vlastně bylo příčinou, Bedulko. (h) Nynyška to zvládne, neboj. (y)

  2. Když se léčila Penny po tom pokousání, vysvětlil mi vet, že u lidí se rány mají co nejdřív uzavřít, ale u zvířat se musí nechávat co nejdýl otevřený, aby zarostly zevnitř, jinak se tam právě udělá ložisko hnisu z toho, jak se tam nahromadí pod tou jejich volnou kůží krev. Takže já jsem skoro 2 měsíce strhávala strupy a leptala okraje rány a vyplachovala díry silným hypermanganem, dokud nezarostly uvnitř.
   Jsem si tak vzpomněla, jak píšeš, že tam je pořád ložisko…
   No a stehy, který se nevstřebávají, znám docela dobře ze svojí vlastní kůže. Tahaly se z toho zbytky ještě rok. Vždycky to zhnisalo, stará jizva se otevřela, vyvalily se vlny a kus stehu. Ony nejdou vytáhnout tak jako ty nevstřebávací, ony jsou jemňounký, takže když se vytahujou, prasknou a dostaneš vždycky jenom kousínek.
   Herpes virus je mrcha odolná, odporná – chudák Nyny taky má, co jenom může… (h)
   Ale herpes je v podstatě i opar – takže by mohlo pomoct, kdyby Nyny někdy později, až tohle akutní trápení zvládnete, jela na režim „podporujeme imunitu, co jenom můžem“ – herpes tam sice zůstane, ale tělo ho udrží tak, aby neškodil.

   1. Io, vlastně to dělám už teď – ve čtvrtek dostala čtvrtou injekci Zylexisu, což je docela hodně účinný přípravek na posílení imunity (y) … ještě dostane dvě, ty už mám doma v ledničce, prostě dvě série po třech… a potom budu možná ještě dál něco jemnějšího podávat

    a hlavně ji hýčkat jako v bavlnce (h) (h) (h)

  3. Bedo, v připadě herpes viru člověk nemůže udělat víc, než se starat, aby koč netrpěla – Ebony s ním válčil v útulku (léčili ho v Brně na fakultě), z útulku ho předali jako doléčeného, načež se virus vrátil za dva roky naprostého klidu. Po dalším intenzivním léčení vidí Ebíš na postižené oko jen světlo a tmu, druhé mu ovšem dr. Santar uhájil. Když začne slzet, vymýváme, kapeme, ale vyléčit úplně už to nepůjde… Nyny držím všechny drápky…

   Dešťové hlásání: jižní okraj Prahy zasažen prudkou bouřkou, teploza kolem 20 stupňů, ale příšerná prádelna – jak nejsem úplně v kondici, potím se jako dveře od stodoly.

  4. Bedo, myslim na tebe a Nynysku. Tezko k tomu neco dodat. Snad jen, ze delas dobre, ze se ji snazis nechat zit co nejvic normalni zivot a nestresovat ji. Napr. herpes velmi casto propukne, kdyz je organismus fyzicky nebo mentalne ve stresu. (hug)

 6. Zdravím od pečených žabek- tentokrát doslova, myslím, že naše vesnice byla vidět i ze satelitu, protože tu hořel stoh slámy. Hromada těch velikých slisovaných balíků, co prý mají cca 300 kg jeden. Záře a kouř byly vidět několik kilometrů daleko, volali nám známí, co bydlí ob dvě vesnice, jestli ještě máme kde bydlet. Hořelo to celou noc, uhasit se to nedalo, ještě teď to čoudí a občas plamen proskočí. Takže šílené vedro ještě umocňoval kouř a smrad. Když jsme v jednu hodinu v noci vylezla na balkón, byla dlažba ještě horká. Začínám to být nesnesitelné.
  Psice můžou ven leda před sedmou ráno, jinak je moc horko.
  Přišlo mi, že Borůvka blbě slyší, ale asi má v uších svinčík- nakapal jsem Otifree a vytřela dost bince. Dost dlouho jsme jí uši nečistila, mívala po Otifree v zimě zánět. Máte s tím někdo zkušenost, že by pes hluchnul kvůli svinčíku v uších?

  1. ano – Beta na záněty netrpí, jen boltce čistím občas starým měkkým kapesníkem. A už dvakrát za život se jí povedlo ucpat si uši, že neslyšela (když nereaguje na šustění piškotů, je hluchá) . Stačilo asi třikrát (vždy obden) nakapat čistící roztok a pořádně vyčistit uši a sluch se zase na tak tři roky vrátil… Vždy řešeno v klidu doma – protože žádné příznaky zánětu nebyly.

  2. O psovi nevím, ale stalo se to mojí dceři, když byla malá. Špunt mazu hluboko ve zvukovodu. Není to nečištěním, prostě se udělá mazu najednou moc a nemůže se hnout.

  3. To vás lituji, to je úděsný smrad. V tom vedru když nemůžeš větrat a to bude smrdět pěkně dlouho. Nám to minulý víkend zasmraďoval náš problematický soused po tři dny. Pálil trávu a nějaký odpad a vždycky po večerech abychom nemohli větrat.

  4. Ano, Penyně prokazatelně pomůže, když jí ušiska vyčistím, ale pozor, psí uši jsou do L a když se binec narve za ohyb toho elka, už se odtud nedostane a pak z toho může vzniknout zánět, který způsobí hluchotu.

 7. Pohádka o nemravném strašidlu.

  Dávám takhle v předklonu nádobí do myčky, když v tom zcela neomylně cítím, jak ručka šátralka po zadku mi rejdí.
  Vyskočila jsem jak jelen, koukám kolem sebe – nikde nikdo. Usoudila jsem, že se mi to zdálo a opět se sklonila k myčce. Ledva jsem stačila talíř do držáku umístit a zas mi pařát nemrava osahává pozadí.
  Ohnala jsem se za sebe, ale ruka mi proletěla prostorem …. a zase nic! Ani Evelín, že natáhl by se z linky a upozorňoval na svou přítomnost. V dosahu žádné šuple ani jiný předmět, o který bych se mohla nechtíc opřít!
  A zkuste vařit, když po celé kuchyni vás evidentně pronásleduje zpustlé strašidlo a chce si dopřát pozemských radovánek. To jedna zneklidní….
  Připouštím, že v průběhu času začala jsem se chovat jako blbec. Rychle a neočekávaně jsem se otáčela kolem své osy, mávala kolem sebe rukama a huhlala temná zaklínadla jako: „Di do Prčic, loudile!“ a tak podobně.
  Pařát nemrava byl však vytrvalý a já se nakonec opřela zády o dveře. „A máš po hehe šmatáku nemravná!“ Pro jistotu jsem si položila ruku na ošmatávané místo, když v tom….

  Tedy, jestli tam nějaké strašidlo čirou náhodou bylo, muselo se mlátit smíchy. Je neuvěřitelné, jak rychle člověk dokáže zblbnout. Prostě mi jen mírně cukalo v hýžďovém svalu …. ale ten pocit byl naprosto realistický … 😀

  1. Rputinko, tak to jsme dve. Vzhledem k narusene krcni míše a tem dvema hlavnim nervum, co se z tama rozvetvuji, mam casto pocit, ze se mi neco/nekdo otira o rameno nebo zadni cast horni paze. A taky se po tom ohanim. A jeste je zajimavy, ze obcas mam pocit, ze mi po prstech nebo noze leze mravenec, blecha nebo pavouk a uplne citim, jak ty male nozicky pochodujou. Koukam, a nic tam neni. Ale ozkouseno, ze kdyz toho imaginarniho tvora prasknu nebo podrbu, tak odejde.

  2. auuuuuuuuuuuuuuuuu, Rputinka rputí (clap) (rofl) (y)

   taky jsem trochu myslela na kocoura (chuckle)

 8. Teda www myšlénky jsou asi nakažlivý. Zdál se mi na dnešek sen (ještě před tím, než se v noci ochladilo), že sedí zpocenej vodník na vrbě a žerou ho komáři. Od rána řeším zapeklitý problém, jestli to je možný, jestli na vodníky komáři jdou nebo ne (já bejt vodník, tak nesedím na vrbě, ale zalezu si do najakýho studenějšího koutu rybníka, ale třeba má chudák skluz v šití botiček, a tak se potí na vrbě…)
  No, je dobře, že už je dneska přijemněji.
  Pěknou neděli (wave)

  1. Helčo! (inlove) (chuckle) (rofl) Tak, a teď jsi mi nasadila pěkného brouka do hlavy, vlastně komára na hastrmana. chichi
   Noční bouřka byla prima, zalilo se, ale už zase slůní a slůní a já sedím v pokoji zabedněná jak za války a jelikož je vyšší vlhkost vzduchu, koupu se ve vlastním potu už od rána. 🙁
   Přeju všem krásný den. (h)

  2. A vubec, proc si hastrmani musi sit boticky, kdyz je skoro nepotrujou a nejakej den par by jim mel vydrzet na velmi dlouho?????

   1. Nojo, jenže voni běhají po souši za Haničkami, tak to nějakou tu botku při tom asi prošoupají, zvláště když odfláknou podrážku. (nod)

  3. Hm, a proč myslíte, že ti vodníci, když sedí na vrbě kouří fajfku?
   Nekuřáci netuší, že kouř zahání nejen hosty ze zahrádek, ale i zlořečené podvečerní komáry?

   Jenže my tu bohužel žádného kouřícího vodníka nemáme. Minulý týden se v zaplavených oblastech proti komárům stříkalo z letadla, ale pořád jich zbývá dost, dost a dost na to, aby otrávili večer, když už se konečně ochladí a dalo by se sedět venku a pozorovat provoz hvězd a letadel. ;(

 9. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Chudák Betka – včera náročný den (ráno s dítky v lese a pak mejdan jak hrom) a v noci 4 bouřky a lijavce a ona prochodila celou noc (sice nevyšiluje moc, neklepe se, nefuní, ale nevydrží spát – přišlo až s pokročilým věkem, v mládí nic neřešila)
  Opět bouří… a (rain)

 10. Tak ještě o půlnoci bylo 31°!
  Hnus. Trpím neskutečně.
  Od cca 22.00 se okolo Prahy honily bouřky, blýskalo se a hřmělo, ale nic se nedělo ani větříček si nefoukl. Bylo jen šílené dusno a takové mrtvo.
  Přijela jsem domů asi ve 3.00, blýskalo se a hřmělo stále víc, ale nepohnul se ani lísteček.
  A TEĎ KONEČNĚ PRŠÍÍÍÍÍÍÍÍ.
  Zvenku jde čerstvější vzduch, fofrník mu statečně pomáhá, tak snad už konečně dojde k tomu, na co čekám toužebně – že se ochladí a osvěží vzduch deštěm a že se konečně vyspím a nadechnu.
  Svojí pochroumanou nohu mám dvojnásobně velkou, oteklý kotník se snaží vypudit ten šroub, zatím se mu to nepovedlo, zaplať pánbu, i když mám občas pocit, že ten šroub vykoukne jak to bolí. Kůže na noze je napjatá a tak si dávám zábaly s mastí a olejem, aby od otoku nateklá kůže nepopraskala.
  Právě děsně prásklo, takže mám zpocený obličej plný chlupů Zrzínkových, protože si vyděšeně vyskočil pro útěchu na stůl k počítači a neváhal se notně přitulit.
  No, tak jdu spát a kluci si zalezou do postele, aby se tolik nebáli.

  1. Karolino mila, to s tim neposednym sroubem v kotniku ti nezavidim. Nemuze to byt zpusobene nejakym primarnim zanetem (treba zuby), ktery ti u toho kotniku zpusobi sekundarni zanet? Vzhledem k mnozstvi kovovych soucastek, ktere mam do sebe zabudovane, tuhle eventualitu se mnou doktori diskutovali. Opatruj se.

   1. Hani není to žádný zánět, je to prostě tím vedrem. Mám nohu nateklou jak štoudev, ale tím jsem trpěla už před operací. Já ta vedra prostě všeobecně těžko snáším, takže se tomu ani nedivím. Halt někdo si to užívá, jiný trpí.

  2. Karolínko, lity, lity, znám, byla jsem hrdou majitelkou šesti šroubů a destičky… Vyndají ti někdy toho mrchu, nebo bude muset vylézt ven sám?

  3. karolíno, kdesi jsem četla že lidi v horkých oblastech se v noci přikrývají mokrým prostěradlem, tak to taky dělám když už v noci nemůžu horkem vydržet a opravdu to pomáhá se ochladit

 11. Ahoj všichni. První den dovolenéjsem strávil úžasně – do oběda jsem drtil větve, pak koupačka, zdřímnutí na sluníčku, úklid zahrady a nakonec jsem ugriloval nějaké kuřátko a brambůrky. A teď sedím u telky, čtu si a myslím na vás všechny. Přeji vše nej Františce i ostatním oslavencům, držím palce všem, kdo to potřebují a omlouvám se zimomilcům, že si tohle děsně užívám!

  1. Ahoooj Hanýsku, tak tebe jsem už dlouho nečetla ; Heyk7 program jsi dnes m2l, heyk7. Jen ten chrupec na slun94ku u6 rad3i neopakuj. (inlove]

    1. :O cheche, nejen potmě, aby mě nesežrali komáři, ale ještě omdlelá vedrem a skorospící (rofl)

  2. Neomlouvej se a užívej si! My zimomilci to totiž budeme mít stejně delší, heč!

 12. vedróóóó – na zahradě do stínu borovic jsme usadili hosty (sice stísněně – bylo nás 25), ale ve stínu. A přírodním – lepší než všechny slunečníky. Dítka řádila v bazénku, běžel postřikovač (a skoro všichni nenápadně i nápadně se chodili cachtat k dítkům).
  Všichni spokojení – nejvíc Beta – všichni jí něco dali k snědku a tak se teď divila, že jsem jí nedala večeři. Sotva leze, ale nic jí nemohlo utéct…

 13. Zkoušel jsem naschvál, jestli by se dala v tomhle vedru napsat pohádka. Nejde mi to!
  Melu pořád dokola, že král si dává sdudenou sprchu. Komorník si taky dává studenou sprchu. První rádce , který se o sprchu dělí s komorníkem, stojí v lavoru se studenou vodou a ječí na komorníka, že už je řada na něm.Komorník se škodolibě chechtá.
  Švec s kovářem si přistavili k plotu sudy , stojí po krk ve vodě , popíjí pivo a pokuřují.
  Jenom já, jak idiot se potím u klávesnice!

  1. Chichi, www, ale to je přece pro dnešek ta nejlepší pohádka. (y) A veeeelmi inspirativní, asi si půjdu udělat do koupelny malý soukromý (rain).
   Děkuju a za pohádku Ti posílám malé točené (beer) – je krásně chlazené, ze sedmého schodu. 🙂

  2. WWW, pohádku v tomhle vedru nepiš, snad to někdy přejde. To raději zkus ten sud.
   Od zítřka máme v baráku týdenní odstávku teplé vody….

   1. Alespoň můžete sami sobě sloužit jako ponorný ohřívač… nebít, prosím. Ověřeno, že asi tak čtvrt hodiny po důkladné sprše už ani nevím, že nějaká sprcha byla.

    Www, fakt teď nic nepiš, každá námaha je nebezpečná 🙂

   2. Hlásím, že psi mi právě vlezli dobrovolně do sprchy. 🙂

    Vsaď se, že uprostřed odstávky teploty spadnou!

   3. Chacha, héč, my měli dopoledne havárku pod silnicí a od půl osmé do oběda netekla voda vůbec. Uvažovala jsem o emigraci k dětem, ale naštěstí jsem sehnala pár flašek obyčejné vody (unesu jen dvě, takže zrovna ranní procházky) a dětských vlhkých kapesníčků na umývání rukou bylo doma taky dost. Celé odpoledne blahořečím civilizaci.

   4. Zani, pokud bude fungovat teorie, kterou tu nastínila Io, tak tě beru na byt a ještě ti budu podstrojovat. Ať vám ta odstávka dlouho vydržííí (eee… do hlavy nééé) (dance)

  3. Lidi, tak to je u vas horsi, nez nase soucasne leto v Jizni Karoline. Treba ted pred druhou odpoledni je v naprostem stinu jenom tak +/- 28 stupnu a klimatizace nastavena na snesitelnych 25, i kdyz Chet smlouva na nizsi teplotu. Slunko moc nepere, v ledovem caji s matou chrasti kosticky a snazim se sepsat drobne dilko pro Zviretnik.

   Ja rikam nasi mame, at v tech vedrech nevari – ma hodne slunnou kuchyn – tak akorat kafe po ranu, v mrazaku ma dost veci, ktere chce hodit jen do vody, jako ovocne knedliky, nejake vajicko na tvrdo prihodit do salatu, atd. Ale ona je tvrdohlavy Hanak, a ze musi mit kazdy den neco uvareneho, vcetne polivky, pro nejmladsiho synovce, ktery s ni ted zaplat buh bydli, dohlizi na ni, dela ji sofera, a tak. A doporucovat nasi mame zvyseny pitny rezim – chaaaaa. Vodu z kohoutku nepije, mineralky si da malou sklenicku, coz ji vydrzi na cely den… Ale aspon do sebe vpravi jednu flasku piva denne. 🙂

   1. Vařím jedině čaj 😛 a oblečený mám „technologický minimum“. V noci bylo vážně hnusně, nedalo se spát, i když brzo začaly bouřky a lilo, ale ráno už zase pralo slunce a spokojeně v tom pokračuje…

  4. Tak to já jsem měl minulou neděli po obědě za úkol vyprávět klukům pohádku, takže jsem si jako vždy improvizovaně vymýšlel a inspirován aktuálním vedrem jsem vyprávěl pohádku o králi, který ve velkém vedru vyhlásil ve svém království povinný nudismus pro všechny.

   1. Nová Simeonova kočka, hurá, tu neznáme! Malá vnučka je přesvědčená, že kočka byla dědova a jmenuje se po něm, o důvod víc, aby ji milovala, když už děda není.

 14. Ahoj, na Hadech je vyúčtování.
  Kopíruju sem zprávu od Renaty, abyste měli nějaké informace o akci POVODNĚ – nedaří se mi ji sehnat, asi je na chalupě:

  Pro občany Klášterní Skalice bylo zakoupeno:
  lednička 3 ks
  pračka 1 ks
  vysavač 5 ks
  el. přímotop 1 ks

  5,5 m3 štípané dřevo

  37 000
  – 24 676
  – 5 020
  _________
  7 034

  Ještě jednám se starostou, zda využijeme zbytek peněz.

   1. No, upřímně řečeno, tolik se ještě nevybralo (blush) – zatím je rubrika Povodně ještě v mínusu…
    Byla bych ráda, kdyby Renáta k tomu napsala článek. Snad ji doženu. Dohodly jsme si limit, o kterém jsme doufaly, že se vybere, ale vzhledem k tomu, jak málo je informací, je to zatím trochu na vodě.

 15. Terro-san, přidávám se k držičům palcům a budu příští týden moc a moc vzpomínat. TAKŽE – nejsi v tom sama!!!!
  JarkoF. díky za odkaz na fotky. Vzpomínám na holky, kdykoliv popíjím červené od pana Sýkory, neb v jeho vinotéce nakupujeme!!! Tím pádem vzpomenu na Li a i k Tobě popoletí má tichá vzpomínka (wave) . A že popíjím v podobě střiků v tomhle vedru každý den!!!

  1. To mi něco připomnělo. Na návštěvě u sousedů, kam jsem si chodila hrát s jejich kočkou jsem u věku čtyř let v roce 1943 dostala do ruky tlustý plátek nějakého takového válečného náhražkového gothaje, abych dala kočičce. Dodnes si pamatuju, jak to se mnou cloumalo a nakonec jsem plátek roztrhla, větší půlku spolkla a menší dala kočce. Víte, co to bylo, kus salámu zničehož nic, když bylo na příděl „na lístky“ nějakých deset deka na osobu na týden?

   1. Baty, díky za připomínku, Maminka s babičkou mi také vyprávěly o hrůzách za války, přídělovém systému atd. Žily v Brně, tak jako Ty, se Zbrojovkou těsně za zády, v Židenicích. Na venkově naše rodina nikoho neměla.
    Byla jsi hodné dítě, že jsi se s kočkou rozdělila!
    Také sedíš doma zavřená jako v kriminále??? My ano. Ve stínu 36° a to jsme venku v přírodě.Kolik musí být v rozpáleném městě, to si netroufám ani odhadovat. Vydrrrrž, myslím na Tebe a držím nám všem palce, abychom to ten týden vydrželi. Omluv chyby nemůžu najít brejle 🙁 .

    1. To si vážně ani nepředstavuj! I v tom našem, jindy chladném dvoře, je vedro k zalknutí. Rozpálené ulice, nekvalitní asfalt se rozpouští a vytvářejí se v něm koleje od nákladních aut – to zase bude výluk, než to opraví, ze zdí domů sálá horko a vzduch se ani nehne. Doma mám otevřenou horní vyhlídku a světlík, takže tím větráme, k tomu přispívá fofrník, který tu jede naplno 24 hodin už přes týden. Jinak bych tu nepřežila. Nevýhodou je, že cítím kdejakou opečenou sekanou, co si nahoře nade mnou někdo připravuje. Občas tu je „vůně“ jak v laciném bufáči na nádraží v 70tých letech, když to vezme „zpětný tah“. Hnus! Nenávidím tohle počasí a oddaluju nástup do ulic jak nejdéle můžu. Ani klimatizace v tom autě není vhodné řešení.
     A nejhorší na tom všem je, že výhledově to nevypadá lépe.

     1. Já vím, že je to v Praze hrozné, ale moc lepší to není ani na venku, momentálně 33 ve stínu. S větráním přes den je to blbost, napouštíš si jen horký vzduch – i my v baráku větráme jen přes noc, až se ochladí na teplotu nižší než máme doma, přes den máme zabedněno. Dokud jsme bydleli v paneláku, tak jsme i zatahovali žaluzie, aby nám nesvítilo slunko do místnosti.

      1. Před okny náměstí s parkem, severní strana, momentálně v 18,56 39,8 venku. Uvnitř 27,4.
       Od pěti od rána, kdy na východní stranu strčí prstíky sluníčko, zavřená kastlová okna, stažené meziokenní rolety, stažené vnitřní žaluzie, severní pokoj otevřené jedno okno ze tří do 15 hod. Většinu léta letos žiju potmě a když potřebuju něco udělat, svítím. V koupelně pouštím mlhovou studenou sprchu v držáku a polejvám kachličky, hodně pomůže. Na který venkovní parapet svítí, na tom mokré hadry. Takhle se dá i s nesnášenlivostí tepla v Brně na dost stará kolena přežít.

 16. Fujavý dětičky!

  …Kurážnější holčička mě požádala, že by chtěla taky krmit. Všem jsem tedy rozdal trochu toho salámu a sledoval, jak si kočky pomalu, opatrně zvykají na nové krmiče.
  Šlo to dobře a tak jsem tam ještě kus toho gothaje nechal a šel svou cestou. Když jsem se po chvíli vrátil pro čepici – viděl jsem scénku za všechny prachy. Kočky s patřičným odstupem napjatě sledovaly, jak se dětičky cpou tím zbytkem mizernýho salámu…
  osefhavranek.blog.idnes.cz/c/354525/Krmte-kocky.html#t2

   1. Obávám se, že máš Bedo zkreslený představy o tom na čem venkovní bezprizorní kočky žijou. Takovej nezkaženej gothaj je pro ně zdroj bílkovin k nezaplacení, ta trocha soli jim těžko uškodí. MMCh gothaj je většinou kvalitní salám.

    1. Radko, já k němu mám bytostný odpor – i proto jsem tak zareagovala 😀 … vadí mi v něm ty „špeky“, to už raději pozřu Junior nebo točeňák (chuckle)
     no jo, já vím – venkovní kočičky, i ve městě ty pouliční, to je veliká bída 🙁

 17. K textu se přihlásila milá Xerxová. Je to pro mne velké překvapení. Krásně napsáno!

  Ale co je to platné milá Xerxová, smetanu slizuji ( jak se koukám na komentáře) pořád já. A jsem takovej prevít, že se mi to ještě líbí !

  1. Chichi, tak to se Ti opravdu povedlo, milý www. (chuckle)
   Jak je u vás na horách? Taky takové vedro?

   1. Vedro je hrozné, stejně jako na jihu Francie, jen ten vzduch je takový suchý a v noci se k půlnoci přeci jen dost ochladí.
    Lituji každého, kdo v tom musí dělat, ale také jsem si to, měrou vrchovatou, v minulosti „vychutnal“ !

 18. Mílé WWW, díky, tvoje pohádky jsou krásné, laskavé a úsměvuplné, ať je člověk čte poprvé nebo podesáté.
  Myslela jsem si, že budu mít čas si v létě aspoň trochu odpočinout a počíst si pravidelně a dočíst, co jsem nestihla, ale jeden míní… Každopádně novým miminkům přeji hodně zdraví a síly, babičkám a tetičkám radosti s babičkováním a tetičkováním spojené a nemocným, ať už lidským nebo zvířecím, hodně síly k uzdravení! Milá IO, obdivovala jsem tvoje domečkové fotky, je úžasné, co všechno zvládneš a mrzí mě, že máš takové potíže. Bohužel nejsem silný muž ani právník, tak aspoň pevně držím palce, aby se tvoje situace vyřešila dřív, než někdo dojde k úhoně!
  Přeji všem zvířetníkům krásnou druhou polovinu léta 🙂 … i když přiznávám, že já bych brala přece jen o pár stupňů méně letní počasí.

 19. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Františka dneska slaví první narozky -a proto odpoledne u nás na zahrádce bude mít 4 prababičky a 4 pradědečky a spoustu jiných příbuzných… holt velikej mejdan (chuckle) Nejvíc se těší Vilík – bude akcička!
  Oslavenkyně už vstala,čekáme,až se probudí i brácha a vyrazíme alespoň na chvilku do lesa.

   1. Šiš, ještě že ses přihlásila k autorství, milá Xerxová (inlove) , jinak bych až do večera tápala v temnotách. (chuckle)
    To je až neuvěřitelné, že Františka má tolik prarodičů, jste obdivuhodná rodina, že se navíc dokážete takhle úžasně shromáždit na jednom místě. (y) (h)
    Přeju vám krásnou oslavu a malé oslavenkyni všechno nejlepší. (f) (music) (h)
    Přeju všem krásný den (h) – horkomilům, aby si ho užili, nám ostatním, abychom ho přežili. (whew)

  1. Tak to bych Tě fakticky nepoznala :O !
   To už je rok, co se narodila slečna F.???? Neskutečně letí čas. Hodně zdraví oslavenkyni a bráškovi ať si její oslavu užívá. Mávám z rozpálené jihomoravské země (sun) (sun) (sun) !

  2. Všechno nejlepší k 1. narozeninám ! (rose1) Jestlipak si Fanynka hrábla ručmo do dortíku? Snad nám Betka poreferuje.

 20. Cuketkové diskuse mě minuly, tyto hry jsem nezažila. Objevila jsem Zvířetník později a ani nevím jak, jen jsem tak brouzdala po internetu a něco mne přivedlo až k vám. Jsem moc ráda že se tak stalo. (inlove) (wave)

 21. Zvířetníci, moc děkuju za podporu (h)
  Zdeno b.p., to těžítko mě dostalo 🙂
  Slibuju, že se nedám, a určitě se zase ozvu.

 22. A děkuju za pohádky, je to balzám na duši (h) (ale to je vlastně celej zvířetník)
  (wave)

 23. Copak cukety, ale když se dal Tojefuk dohromady s CD a já tu měla nepřetržitý proud koťat a lidi už přecházeli na druhý chodník, jen mě z dálky zahlédli – protože, co kdybych měla zas nějaký koťata k umístění … 😀

  1. JJ, to byla doba, kdy jsi měla na baráku transparent NEJLEPŠÍ KŮTĚ JE OD RPUTĚ. (h) (chucklr)

   1. No skoro! 8 koček doma, dvě venku a jedno kočičí strašidýlko, který ráno co ráno v půl pátý běhalo po baráku, ale protože 6 z těch koček bylo černejch a strašidýlko taky, tak mi to došlo, až když jsem zjistila, že prochází zavřenými dveřmi …. (whew) (rofl)

  1. Je videt, ze je holkam dobre. Krasna Zviretnicka akce, ze se podarilo obe holky dobre umistit do jedne rodiny. To musel Li spadnout velkej kamen ze srdce.

  2. Jarko, děkuji, že stále holky sleduješ, že jsi stále s novými majiteli v kontaktu, a že informuješ i nás, jak se holky mají.
   Často na ně myslím. Vlastně stejně často, jako si vzpomenu na Li.

   1. To, že šly holky spolu a maji se dobře, považuju za jeden zvířetnický zázrak. (h) (h) Jarko, moc děkuju za zprávy.

  3. Díky Jarko za zprávy – a popisek nad fotkama je nádherně letní a optimistický „Holky jedou na výlet“ – krása.

 24. Mily WWW, tahle semi take libi, ale asi nejvic mne dostala tato veta: „Bláhová představa JZT, že snad budou pracovat, se zhroutila v okamžiku, kdy zastupitelé začali pořádat volby svých zastupitelů, a protože se nedohodli, kdo bude pracovat a kdo se smí flákat, volí asi ještě teď. “ Takove nadcasove.

 25. Jj, když se Tojefuk a WWW dohadovali o cukety, to byla moc hezká doba (inlove) .
  Vždycky jsem se řadila spíš do anticuketího tábora, až před časem jsem uznala, že dobře ogrilované plátky cukety jsou poživatelné 😉 .
  A na Kardiaka vzpomínám taky.

 26. Je tady příšerné vedro. Když se přijíždí od Sokolova, tak stojí takový pěkný domeček, kde bydlí hodná paní co ji znám od mala.
  Na zahrádce má neuvěřitelné množství sádrových( nebo z umělé hmoty) zvířátek a trpaslíků.Na podzim je uklízí postupně,podle druhů a počasí. Stejně tak je vytahuje na jaře. Nejdříve pejsánci atd.
  Letos vytáhla pejsky, ale pak přišly ty mrazy tak jim dala dečky.
  No a dneska? Jedu k polednímu ze Sokolova, pralo už to pořádně, ale trpaslíčci s libovali! Paní je odnosila všechny pod slunečník !

  1. Jééé, milý WWW, to se mi tak hrozně líbí. Skoro jak pro facebook, že jo? Líbí – nelíbí.
   Člověk zkrátka potřebuje být potřebný a když už pro nikoho (ani pro nějaké zvířátko) není, tak se musí udělat potřebný pro něco. Pro nějakou svou sbírku, pro zahrádku a kytičky a nebo pro trpajzlíky. No přece aby jim nebylo horko a aby nevybledli. (happy) (inlove)

  2. Jé, to je krása. Paní, která se dojemně stará o všechny své sádrové přátele. Připomnělo mi to jinou zahradu u vesničky Košín u Tábora. Jezdívali jsme okolo zahrady v zatáčce a tam vám měli trpaslíky, mochomůrky i sádrové hrady. A my se každý rok těšili na novinky. Každý rok něco přibylo až jich byla skoro plná zahrada. A pak najednou všichni trpaslíci, mochomůrky i hrady zmizeli a nám bylo tak nějak smutno. Bylo to tak trochu jako kdybychom ztratili přítele. Něco známého a svým způsobem krásného navěky zmizelo z našich životů. A určitě znizel ten, kdo ty sádrové věci všechny vyráběl. Ani to raději nedomýšlím.

  3. Uf, to je hezká představa.
   Taky bych potřebovala někam do stínu, počítám, že dobrej stín by byl někde na severu Skotska…

  4. U nas na vesnici v jedne bocni ulici, kudy5 jsem si zkracovala cestu do skoly, taky bydlela takova jedna moc hodna stara pani. Meli velikou krasnou starou zahradu, tim myslim zahradu prevazne uzitkovou; nicmene tam byl I velky sadrovy hrad a trpajzilci. nekdy, kdyz mne pani zahledla cestou domu, tak mi vetsinou dala nejake ovoce a zeleninu pro mamu. A jak jsem cekala, nez mi to zabali, tak jsem tu krasu obdivovala. Pani uz je za duhou a trpajzilci jsou taky nekde. Ale posledne, kdyz jsem sla kolem, hrad, ackoliv uz vybledly, jeste stal. On tam bydli jeji syn. Chicht, Chet mel jednu dobu tendenci nam strkat na predni travnik plechove plamenaky, ale jednou nam je nekdo ukrad. Az uz jsme nejak to hejno neobnovili.

  5. To je pěkné, ta paní takhle žije a je to její způsob. Každý máme nějakou „úchylku“nebo koníčka více méně viditelnou. A taková nikomu neškodí, ta je roztomilá. jsou mnohem horší. Povídat si s trpaslíčky je možná i příjemné.

   1. Trpajzlíčci totiž neodporují a vůbec se nehádají. Jaké blaho.

    Ale švédští trpajzlíci jsou zlomyslní a zlí co jsem se o nich dočetla. Moje sestra je přesvědčená že jsem je tam přivezla schované v kufru a že oni se u ní usídlili. Ovšem oni jsou teď „ďábelští cizinci“ v Čechách jako já jsem tady. Moji sestru otravují tím že zlomyslně schovávají věci, které pak nejsou k nalezení. Alespoň mně to tady dělají. Ani švédští trpajlzlíci nemají přistěhovalce rádi stejně jako ostatní obyvatelstvo Švédska. To jen když za ně cizinci vyhrávají v nějakém sportu tak honem dostanou švédské občanství aby se ti rodilí mohli jejich výsledky pyšnit. 😉

    Tady v blízkosti je několik jezer uprostřed lesů, rekreační místo pro obyvatele Götebořic. To nejbližší jezero se jmenuje Härlanda tjärn. Od nás asi přes kilometr cesty a chodívala jsem tam s mými psy dokud jsem mohla chodit. Garyk o to přichází. A tam uprostřed lesa kdosi vytvořil zátiší se spoustou skřítků (tomtar) a představte si že to nikdo nezničil a že to tam netknutě stálo k radosti dětí. Ti bachratí skřítečkové vypadali že jsou moc hodní a vlídní. Byli zřejmě z jiného rodu.

    Ale našli se ničitelé lesa kteří odkrajovali pás kůry kolem dokola stromu a ten pochopitelně odumřel. A to nebylo jen pár zničených stromů ale stovky. Město tam muselo vykácet velké díly lesa. Ani nevím jestli tenkrát našli pachatele. Jak se asi tací lidé chovají k ostatním lidem když se takhle chovali k přírodě. (envy)

  6. (chuckle) Jé, já chci bejt trpajzlík pod slunečníkem,ale ne v nějaké tržnici. (chuckle)

  7. Tak mám teď před očima zahrádku v jedné vsi, kolem které jsme jezdívali na chalupu, když byli naši kluci malí. V té zahrádce hned u plotu, takže na ně i z auta bylo dobře vidět, stávali Karkulka s vlkem. Vlk byl tedy malinko nepovedenej, připomínal spíš lišku, barevně byl do hněda a hlavně ocas měl tlustý, typicky liščí. Vždycky jsme je vyhlíželi, jestli tam stojí, protože oni zimu trávili pod střechou, takže když jsme jezdili chalupu zazimovat, bývala už Karkulka s liškovlkem schovaná. A další rok, když se zase objevili na zahradě, znamenalo to, že definitivně přišlo jaro. 🙂

 27. OT pro Io – u Mountfielda mají posezónní slevy, mají tam elektrickou sekačku za 990 Kč, k dispozici celkem 530 kusů.

 28. Ahoj, Zvířetníci. Jsem z hlediska www a Tojefuka „nový Zvířetník“, hlavně s TJF jsem se zcela minula. Ale jako chudák si nepřipadám, spíš se cítím obohacena o další zvířetnickou krajinu. Je vlídná a laskavá… Pohádkové léto mě baví, a to i přesto, že jsem musela nabrousit šavle, meče a sekery a vyrazit do boje s vlastní tělesnou schránkou. Nebojte, nedám se!
  Jo – a cukety ráda nemám. Zdravím za celou smečku, a kdyby vám příští týden vybyl nějaký ten paleček… díky všem.

  1. Palce a tlapy jsou k dispozici. Drž se holka, máš naši podporu. S TJF jsem se taky na ZV nesetkala, ale jeho písání jsem si už v minulosti našla. Občas nemám co číst, televize nemusím a jen ti psi nás baví. /teď i 3 koťata/

   1. Milá Terro-san, myslím na tě několikrát během dne. Bojuj, děvče, bojuj! Nedej se. Moc se těším na příležitost, kdy se potkáme na nějakém Pražení. Těžítko tu na mne kouká z poličky. A je na něm cedulka, kde jsi uvedena jako majitelka. To kdybych to zabalila, tak aby dědicové věděli 😉
    Marsko, u vás musí být správná zábava (party)

    1. Zatím jsme ve fázi zvykání. První kotě bylo odchyceno jako toulavé v neděli a včera přišla další dvě od známých, nemohli jsme je vyhodit. Máme 2 mouratá a 1 černobílé. To první je moc plaché a jsou spíš venkovní.

  2. Milá terro-san, jasně, že Ti budu držet palce – držím je vlastně stále, často na Tebe myslím. (h) (y) (h)

  3. Moc na Tebe myslím a držíme palce a tlapičky všichni!!! Snad to není nic vážného a brzy budeš zase fit. (rose1)

  4. Milá Terro-san, palce, packy i drápky jsou v pohotovosti. Myslím na tebe!
   (y) (y) (h) (h) (h)

  5. MIlá Terro-san , drž se a bojuj. Držím všechny palečky a kdyby se dalo dělat i něco jiného, napiš.
   (h)

 29. Fakt je, ze kdykoliv mam v ruce cuketu, tak si vzdycky vzpomenu na cuketove hovory Tojefuka a WWW. To byla parade. Chybi mi Tojefuk.

 30. JJ – jsi tu někde? určitě bude potřebné, aby Io přijela na konzultaci s doktorem sem do města paní králové…prosím tě, pohlídáš jí případně obě holčičky? jen tak preventivně sonduju – ale kdyby to nešlo, můžou přijet s ní. jestli nejsou kočkožravé, není v Tříkočičíně problém 🙂

 31. pro jistotu ještě sem: Io + all: právník pro Io pro trestní řízení vyřešen, po desáté hodině zavolám, teď nebudu Io, zjevně koncesovanou sovičku, budit 😀

   1. my neeee, my jsme jen malé hebké kočičky…s ostrými drápky 😀 tobě díky, jenny, za perfektní exkurs do problematiky obce ( komunikace, vyhlášky)!!!

  1. Koncesovaná sova vzbuzena, domluvena a teď už jenom nestíhá mžourat. (inlove)
   Holky můžou jet s sebou, nebo pokud se vrátím ještě ten den, vydrží i doma.

   1. to je, drahá sovičko, zcela na tvém uvážení 🙂 předpokládám, že věc předložíš poradnímu černému sboru P+M 😀

   2. kdyby bylo potřeba nějaké pohlídání ve věnném městě paní králové, tak se kdyžtak ozvěte (nic neslibuju, záviselo by to dost na termínu). Doufám, že by mne černý psí holky nezbaštily.
    Jinak moc držím palce.

 32. OT – tosco, Bedulko, nemůžu na Hadech najít sekci Úsměvy pro Dede s odkazy. To je obrovská škoda!
  Právě v Mlsotníku jsou obě pohádky uvedeny správně za sebou, i s autorstvím a s datem pohádkového cuketového souboje. Probíhal ve dnech 21.-24.4.2006 a je k nalezení na starém Zvířetníku.

  1. Já to taky hledala na starém Zvířetníku a nemohla najít – za to jsem si opět početla TJF bonsajistou (clap)

 33. Je mi to tak líto,(protože povídání je to náramné)ale autorem nejsem já.Činím toto prohlášení dříve, než budu obviněn z opisování a budu se muset stydět. Vymlouvání už nepomůže, protože, znáte to! Na každým šprochu…….

  1. Ale zásluhu na té pohádce máš velikou, převelikou, a do Pohádkového léta s WWW určitě patří 🙂
   A kdyby tu byla i ta původní verze, ta na které byla tato pohádka postavena, bylo by jasné, jak to s autorstvím je 😉

   1. Vlastně, aby to bylo úúúúpně přesné, ta tojefukova pohádka je odpovědí na pohádku wéwéwéčkovu – nebo ne? (bluch)

     1. Tak jsem si to nalistovala a myslela jsem, jak si posměju … a ne! Protože hned po pohádkách o TJF a od TJF jsou dvě pohádky pro dalšího zvířetníka, který se do diskuse už nezapojí – Pro Kardiaka a O Kardiakovi. Byl to svým způsobem nenápadný diskutér – kdepak by mohl sekundovat TJF – ale chybí mi stejně. (u)

      1. Ono je to nostalgicke. TJF, Evam, Kardiak, Li… a Veram zjevne nemohouci. Ach jo. Takovi fajn lidi. To se to krasne kecalo do noci.

 34. Pohádka pro pamětníky je kouzelná. (h) Vzpomínám a culím a tetelím se blahem celá. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

 35. Tož totok néni ani tak pohádka jako spíš alegorie. Tady musím zvolat s biřicem z Pyšné princezny „Poznávám tě, óóó Jasná!“ – teda „Poznávám vás, óóó drazí!“

  Vždycky, když vezmu do ruky cuketu, tak s sebou taky cuknu a vzpomenu si na vás dva. Škoda, že KTP se k nám nevrátí, aspoň že JZT se začíná vynořovat z hlubin věků – ale chce to častěji, a taky by bylo dobré, kdyby s sebou vyzvedl nad hladinu i jistou A.Š. – se mi stýská.

 36. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tady ale nejde napsat, že podobnost určitých postav s reálnými vzory je zcela náhodná (chuckle) . Chudáci noví Zvířetníci – pro ty to je dost zapeklité čtení. Prostě pohádkový příběh pro pamětníky (wave)

  1. Cuketové narážky se nedaly minout, i když člověk tehdy jenom tu a tam nakukoval. Testováno na lidech, konkrétně na mně. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN