POHÁDKOVÉ LÉTO S WWW: Jestlipak ho poznáte?

Logo_pohádkyKluci, povídal o svačině anděl H. ze strážní eskorty u Božího soudu. Včera jsem se byl podívat za bratrancem, co slouží v Rajskej zahradě. Dostali nedávno novýho správce. To byl ten průšvih, jestli si vzpomínáte anděla strážnýho Pekrlíka. Byl tenkráte z toho velkej pofýrunk, protože měl vyloženě nařízeno hlídat a zpackal to. Teď dělá někde ve skladu v očistci.

 

Jo, tak nejdříve vám skoro všichni andělé chtěli odtamtud zdrhnout. Takovej šrumec prej tam ještě nezažili. Říkal mi bratranec, že tuhle osobně stál ten novej správce pod tou historickou jabloní a střídali se tam kluci jeden po druhým, jak potřebovala prořezat. Ale řeknu vám, běžte se tam teď podívat, to je vám nádhera. Ten novej správce tomu fakt rozumí!

Vypleto, přesazeno, zvířata vykartáčovaná. Ta jsou za tím novým správcem jak blázni. Nejvíc taková ta malinkatá, ani nevím, jak se to jmenujou. Je to něco mezi myší a veverkou. No, a jak vám říkám, kluci chodili se žádostma, aby je přeložili, protože prej to není žádnej Ráj, ale přímo vočistec, jak je tam ten novej správce prohání.

Tak se tam šel Kristus Pán podívat. Zůstal prej stát a nechtěl věřit vlastním vočím, jak ta zahrada teď krásně vypadá. To si musíte myslet, jak ho to asi vzalo, když zázraky má pod palcem on. Pak vzal toho novýho správce kolem ramen, procházel se tam s ním a povídali si.

Už si tam na něj kluci zvykli, v zahradě musí bejt pořádek, zalito, vypleto, zvířata nakrmená, a když to je, tak mají klid. Tuhle, povídal bratranec, se zastavil úplně na konci a šel za tu boudu, co mají kluci vercajk. Oni si tam pěstujou kulatý cuketky a to je přísně v Rajskej zahradě zakázáno!

My to hned vytrháme, blekotal prej anděl Boránek, co má tu boudu na starost. My si je někdy uděláme plněný, protože v kantýně to nestojí za nic. Voni nám tam, pane, dělají často kaši z prošlých hostii, protože lidí nevěří a nechodí k svatému přijímání. A už to chtěl vytrhat.

A ten správce se prej na něj hezky usmál. „Přitáhni mrak a zalej to, to potřebuje hodně vody!!!“

 

Aktualizováno: 21.7.2013 — 08:02

110 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Io + all: právník pro Io pro trestní řízení vyřešen, po desáté hodině zavolám, teď nebudu Io, zjevně koncesovanou sovičku, budit 😀

 2. Milý WWW, tys mi udělal radost. Děkujuuu! Taky na Tojefuka vzpomínám. Vlastně kdykoli se podepisuji. To on mi upravil nick. Nevyměnila bych ho ani za nic.
  Když jsi byl někde za bukem, tak jsem vzpomínala na vás oba stejně často.

 3. Milý wéwéčko. Díky za krásnou vzpomínku na laskavého a dobrého člověka. Také děkuji za „uvolnění“ pohádek k použití na předčítání bábrlinkám a dědulům v domově, kde mám maminku.
  Jeny a Xerxová – když jsem v krásné bučině, také mi hned naskočí asociace na Tojefuka. Tak nádherně dovedl psát o přírodě, že se to člověku vrylo do duše. Ach jo.

 4. WWW, díky za krásnou pohádku.

  Milí Zvířetníci, díky za všechno, co pro Io děláte, jste prostě báječní.

 5. Tak dneska mám krizi!
  Vedro z uplynulých dnů mě vysiluje čím dál víc, pak jen to kratičké ochlazení, čili kolísavý tlak, k tomu stres a různé další problémy….. jsem naprosto vyřízená, nemůžu nic, jen se ploužit, spát a funět. Nejsem schopná logicky uvažovat, nejsem schopná nic dělat. NENÁVIDÍM TOHLE VEDRO!
  Jsem jak paralyzovaná, CHCI NORMÁLNÍ LÉTO KOLEM 25° A ASPOŇ TO NOČNÍ CHLADNO. Jenže z rozpálených ulic akorát sálá dovnitř vedro z asfaltu, i ten dvůr už je vypálený a horký a to tu normálně míváme chladno a vlhko po celý rok.
  Je to nenormální, šílené a už aby to skončilo, jinak asi skončím já.

  1. Karolínko, jsem na tom stejně. Nechápu, jak někdo může ve vedru vesele fungovat, já jsem schopná jet sotva na půl plynu. 🙁

   1. Já už ani to ne!
    Mám od zítřka na víkend spoustu práce, vůbec nevím, jak to zvládnu, vůbec nevím, jak budu fungovat. Mám z toho hrůzu a to mi moc nepřidává. „Léto jak má být“?
    Možná pro někoho, kdo má dovolenou a užívá si to počasí někde venku na zahradě nebo kdo ta vedra snáší lépe. Ale normální tohle není a nikdy nebude v našich podmínkách, na které jsme nějak přizpůsobeni. Umím si to představit v domečku, ale město a rozpálené ulice……
    No, nebudu tu otravovat svými strastmi. Je mi zas blbě, jdu si lehnout a snad ten fofrník aspoň trochu přes noc zabere. Běží tu už 2 týdny nepřetržitě, doufám, že vydrží ten nápor.

    1. Taky si myslím, že nejsme na tuto teplotu stavěni, mám na mysli středoevropany. Vydrž,jednoho dne se ochladit musí. Se tak utěšuju – v pokoji mám 27,7, to zas bude spaní. 🙁

   2. Ten ňouma jsem já, synáček mi čistil počítač a noumálka mě vymazal z paměti. (tmi)

   3. Hlásím se do party těch, kterým toto vedro příšerně vadí.Nejhorší je, že začínám nenávidět lidi, kteří jsou z tohoto počasí nadšení a vztekám se na ně.Jinak jsem mírumilovný člověk!!!

    1. Přesně vyjádřeno!
     Jsem schopná se pohádat s kamarádkou, která si v tom libuje!
     Tak raději držím h.b. a krok a bavím se o jiných věcech, protože bych o ní nerada přišla (chuckle)

    2. Já takový způsob léta tak nenávidím (headbang) jsem na všechny a na všechno vzteklá a práce neudělám ani polovinu. A to nebydlím ve městě, to bych už ani nežila. Dneska mi pí Dr předepsala prášky na nerv. Já prášky nerada.
     Io, holka Ty tedy nemáš nic zadarmo ! Proti blbci se špatně brání protože on má určitě víc času na vymýšlení zhovadilostí než Ty. Moc na Tebe myslím.

 6. WWW, tojefučí pohádkou jsi mi udělal velikou radost, tehdy i teď.
  Vzpomínám na něj často, většinou když vidím nějakej zajímavej strom.

 7. Io, napadlo mě, pro případ nouze použít pepřový sprej – je maličký, vejde se do každé kapsy, a nemá trvalé následky. Zato věřím, že agrese by toho D. přešla okamžitě :-). A možná bys měla pokoj, ono to prý opravdu hodně pálí… ;-). PS: Dívala jsem se, že máš založený odkaz na Hadech…

  1. Přesně tohle mě napadlo při čtení diskuse a vidím, že Jitča měla stejný nápad. Možná, že bys byla i jistější s pepřovým sprejem v kapse.
   Buď opatrná a dávej pozor i na pejsinky, držím palce fest, aby se patálie s tím blbem co nejdříve vyřídila! (y)

   1. Mě to napadlo včera, když jsem mu svítila do očí tou baterkou, abych ho oslnila a zastavila. Ale nevím, nevím – baterkou nebo klíčema je to takový… známější předmět… pepřák jsem v životě nedržela v ruce a nerada bych ho otočila nějakým špatným směrem.

    1. Otočit nádobku špatně ani nejde – víčko je vytvarované a sprej si lze připravit už v kapse.
     Zasloužil by si to!!! (devil)

 8. jedu teď ničit autíčko / a nervy mého učitele autoškoly, přečtu si zbytek večer…papa mějte se tu a Io, ty se drž!!! držíme tlapky i drápky!!!

 9. Tak znovu, poprvé se mi to vložilo dolů, pod příspěvek io, tam jsem to nechtěla, je to k pohádce.

  WWW, hezké 🙂 🙂 🙂
  „něco mezi myší a veverkou…“ … přesná definice 😀
  Jo, jo, správný správce, když jde o přírodu (jedno jestli fauna nebo flóra), s personálem se nemazlí 🙂 …. myslím, že ho poznali všichni, kdo ho znali 🙂

  WWW, díky za krásnou pohádku 🙂

 10. Milý http://www.tohle je fakt geniální. Přesně je to tojefuk. A nemysli si, že ten chytrej chlap chybí jen tobě. Maa si spolu nejen mailovali, ale i dopisovali obyčejnou poštou. Byla jsem patrně ze zvířetníků, velice dlouho a zcela jediná, kdo znal nejen tojefukovu skutečnou identu, skutečné občasnské jméno a přesnou adresu jeho bydliště. Velmi jsem si vážila jeho všestranných znaliostí a nejen znmpřírody. Malý Element Matrtínek tehdy dával( a nejen ) dědečkovi hodně zabrat svou hyperaktivitou a nezkrotnouý divokostí. V archivu sic maily vyměněné s tojefukem nemám, ale byla jsem opravu úplně úposlední člověk, co s tojefukem telefonicky mluvil tesně před jeho skonem. Volal mi, že se blíží děsná buřina a jemu je velice zle. Byl na své milované chatce uprostřed lesů v pohoří Jeseník. Bohužel mi utajil přesné místo, kde se ta chatka nacházela.kdybych věděla, letěl by vrtulník najisto. tehdy se sešlo moc hnusnch náhod: Tojefukovi nešel pořádně mobil, přístroj musel být trvale n připojen na nabíječce, aby se s ním vůbec šlo někam dovolat . martínek tedy nemohl ani dávat venku signál, aby je záchranáři našli včas. už tehdy, když swe tojefuk ozval, jsem mu bez zaváhání poručila volat letackou záchranku. neposlechl, protože on nechtěl umřít jako nějaký anonymní pacient někde ve ě špitálu. On chtěl zůstat a f dožít v milovaných jesenických lesích. z Bohužel však tojefuk zapomně a nedomyslil, co se bude v těch lesích dál dít právě s Elemntem Martínkem. Jsem moc ráda, že se ti . www, povedlo tak pěkné povídáníčko. nějak jsem na to tvoje povídání na počest tojefuka časem pozapomněla.

  1. Lenko, já Ti nevím, jak já ho znala, tak pokud by ho byť jen v koutku duše napadlo, že je to tak zlé, tak ten vrtulník určitě volá nebo volá alespoň dceři, ať si pro kluka přijede. Elementa měl nadevše rád, a nevěřím, že by ho úmyslně vystavil takovému traumatu nebo jen riziku, že mu bude tak zle, že bude potřebovat pomoc, a bude tam s ním jen malý klučina, který bude tím pádem vyděšený. On ho na životní eventuality připravil dobře, byl to malý Elelment (tehdy mu bylo 6 let), který sám zavolal mámě, že je dědovi zle a pak se řídil pokyny v telefonu. Nevěřím, že by Tojefuk vystavil malého Elementa takové situaci jen proto, že on sám by raději zemřel ve svém, než v nemocnici. Na to ho měl opravdu moc rád, aby upřednostnil své přání před svým vnukem. Spíš si myslím, že se vše pak seběhlo moc rychle a on už nebyl schopen nic dělat. A jestli si v posledních chvílích uvědomoval, že tam je ten klučina s ním sám, bylo mu asi hodně ouvej. Naštěstí dal svému vnukovi úžasný vklad do života a on to zvládl. Lépe něž by to zvládla spousta dospělých.

   1. Přesně tak, jak říká tosca. Mluvila jsem s ním doslova pár dnů před smrtí, měl tolik plánů a byl plný života. (u)

     1. Tenkrát jsem poslouchala regionální radio z Olomouce a Jeseníky do toho regionu patří. Říkali, že zachraňovali dítě , jemuž na chatě v lesích zemřel dědeček.První moje myšlenka byla, že je to TJF ale protože jsem nevěděla kde bydlí, kam jezdí atd. vypustila jsem to z hlavy a vzápětí bác,byl to náš Tojefuk.
      Vzpomínám na něj a když hladím kůru buků na Hostýně, je mi tak jaksi tklivo.
      Jj, měli bychom naslouchat intuici. (h)

  1. Přáníčko pro Ap (rose1)
   Chodí sem vůbec? Dlouho jsem ji neviděla, ale já jsem tu taky málo 🙁

   1. Hlavně, že jsi. (h) (wave) U nás už jsi hodila srp do žita.
    (f)

    AP, všechno nejlepší!!!!! (inlove) (wave)

  2. Milá Ap, všechno nejlepší k narozeninám! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  3. Milá Ap, všechno nej, nej, ať ti slunko svítí do zavařovaček do zásoby, abys ho mohla vytáhnout v zimě. (f)

  4. Milá Ap, přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám. (f) (h) (sun) (music) (d) (dance) Trochu na poslední chvíli, ale byla jsem skoro celý den mimo PC.

  5. Mila Ap, hodne radosti s koniky, hodně zdraví, štěstí, pohody a klidu nejen Tobě, ale i mamince a celé smecce.

  6. Milá Ap – krásnou narozeninovou noc ti přeji, hodně zdraví a štěstí a spokojenosti a dobrých lidí kolem sebe. A ještě hodně krásných roků s koníkama a vůbec – prima další rok. A splň si aspoň jedno tajné přáníčko!
   (f) (f) (f) (f) (f) (f)

  1. Já bych ho nejradši zarazila za katr, ostatně to už má ta rodina vyzkoušený. Jen bych to zarážení ráda přežila ve zdraví.
   Dík. (h)

   1. Io – teď jsem zhruba zjistila, co se Ti děje. Bohužel nemám jak, bych přiložila ruku k dílu, tak aspoň přeju hodně zdaru, ať se podaří toho šmejda zlikvidovat a držím palce.

    1. Připojím se k Petře, držím palce. (y) (h)
     Bohužel právě sousedské vztahy bývají nejkomplikovanější a nejhůř se řeší. S mrazením v zádech vzpomínám na všechny reportáže o dlouhá léta vlekoucích se sporech, trestních oznámeních a soudech. (whew) Kéž se to u Tebe vyřeší brzo a hladce.

     1. Díky. Inu, ta rodina má se soudy a věznicemi nějaké ty osobní zkušenosti, já doufám, že se to vyřeší takhle.

 11. Io, rada asi blbá a nevím jestli by byla účinná. Taky nevím, jestli se do tvé blízkosti může dostat fyzicky, ale nešlo by, když se začne verbálně vyprazdnovat, otočit se a pomalu odcházet nebo si začít okopávat kytičky. Prostě nezájem. Ono jen tak nadávat do prostoru bez ozvěny není to pravé ořechové.

  Bože můj, doufám, že ti někdo bude moci pomoct, že někdo bude vědět, jak blbce, mimo zabití, zneškodnit. Držím, nenech si otrávit život!!

  1. Jo, to jsem dělala. To nepomohlo. Momentálně se začal vyprazdňovat fyzicky, poštval na mě a na holky svého psa a pak se pokusil nastoupit sám, couvl před baterkou do ksichtu. Zavolala jsem na něj policajty a řeším to přes přestupky. (Ještě jsem popsala blbce Rputi u včerejšího článku…)

   1. Io, a není toto náhodou jeden z důvodů, proč původní majitelé domek prodali? a jestli toto realitka věděla, mělo se to odrazit v ceně!!!

    1. Předminulá majitelka (poslední člověk, co tu reálně bydlel) tu vychovala 6 dětí a pak si, podle místních, už připadala moc stará, než aby tu bydlela sama, a tak domek prodala a šla k dceři. To tu debil ještě nebyl, to je tak tři a víc let zpátky. (Debil je tu tak 3/4 roku, přilezl k mámě, když měl v Brně nějaký průšvih, zvenku to vypadá, že má buď práci z domu, nebo je nezaměstnaný – jen občas se hodí do kvádra a odjede směr Brno.)
     Minulý majitel tu ani nikdy bydlet nechtěl, prostě jenom koupil levně hodně starý domek bez vody a kanalizace, většinu ho strhl, připospravil a prodal v nejbližším zákonem umožněném termínu (3 roky) bez daně z příjmu a s pořádným vývarem. Realitka v tom jede s ním, ale zastřešuje to on jako fyzická osoba.

      1. Jo. Matka postává za dveřma a synka ještě navádí. Před lidma hraje věci jako „Adámku, to nesmíš tak říkat,“ ale ve skutečnosti hraje s ním, nemá zájem ho srovnat.
       Působí jako slušná ženská, není vyloučený, že se ho bojí.

     1. Nejezdí on tam v tom kvádru k soudu? Že by se to vyřešilo samo …
      Sorry, nejsem ani právník, ani vazba, můžu tak maximálně držet palec.

      1. To je zajímavej nápad – a dá se to nějak zjistit? Nějakej přístupnej registr nebo tak něco?
       Osobně jsem myslela, že by mohl jezdit na pracák, ale to by to kvádro nedávalo smysl…

       1. Jakmile se podá to trestní oznámení, policie tohle všechno přešetří. Třeba jezdí k soudu, třeba je hledaný. Ať tak nebo tak, musí ho Io dostat do hledáčku Policie ČR, a to co nejdříve. Oni většinou opravdu pomohou a efektivně, ale musí je člověk „zapnout“, z vlastní iniciativy jednat nejenom že nemohou, ale NESMÍ!

        1. Ještě pod včerejším článkem vidím, že je vás postižených více. Ať podají trestní oznámení všíchni – ideálně ne najednou, ale každý „své“. Jednak tím celkem zaniká problém „slovo proti slovu“, jednak to ve spisech vypadá „lépe“ a i kdyby jedno oznámení odložili, musí řešit ta zbylá…
         drž se Io (h)

         1. Navrhnu jim to, jak je potkám. Nevím jak ti staří, ale těm mladým by se to mohlo zamlouvat.

          1. Nejvíc se jim bude zamlouvat, když jim to předepíšeš (dáš jen podepsat). Lidi mívají problémy s tím, že nevědí, jak to napsat, komu to napsat…

      2. že by byl panáček v podmínce, spořádaný život prokazoval bydlením s matkou a povinně jezdil k probačnímu úředníkovi? jestli jsem se trefila, tak to v hlavě opravdu něco chybí…

       1. To by znamenalo, že by byl už teď v pytli?
        To by nebylo marné…
        (Jasně, člověk, co je v podmínce a *má* zbytky rozumu, se bude chovat co nejslušněji, a ne napadat nový sousedy…)
        Možná i proto to starosta nechce řešit sám a pořád mě odkazuje na policajty… protože ten problém s tou zbořeninou těsně vedle domku, odkud zatýká, vyřešil prakticky na první dobrou (a teď to čeká jenom na příjezd kontejneru a chlápků s kladivem).

 12. Jsem bohužel daleko, ale po rychlé konzultaci s bývalým příslušníkem kriminálky ( a u malé znalosti situace):
  Podat okamžitě trestní oznámení z důvodu napadání a omezování osobní svobody. Dojít na policii, že mne soused napadá, že se důvodně bojím, že mi/psům ublíží. (Třeba i nahrát na diktafon – neposlouží jako důkazní materiál, ale dokáže při podání, že nejsem hysterka). Místní policie by si s pánem měla fofrem poradit – pokud ne, pak jít na nadřízený orgán se stížností.
  Bouchač by možná řešení byl, ale nebude přítomen vždy a poslední co IO potřebuje je žít ve strachu.

  1. Policajty jsem sem zavolala včera v noci a to oznámení píšou. Měli tady na místě i svědky, sousedy šikmo, ovšem co jim řekli, to nevím, jelikož blb je zpracovává stylem, že si za všechno můžu sama.

   1. Nenenene,oni ti žádné trestní oznámení nenapíšou, udělají záznam o přestupku, že zatím debil nedopustil trestného činu,pak to odloží a přešupajdí nejbližšímu vyššímu úřadu , kde dělají přestupky. Tam než si dotyčného zavolají tak všichni zemřeme.
    Ty !!!!! Poslechni radu toho kriminalisty a moji !!!!
    Podej trestní oznámení pro stalking a to hned !!!!!
    Nečekej na nic !!!!! Pokud to neuděláš , policajti s tím
    nic neudělají.To by museli být hodně schopní policajti aby šli do důsledků. Nechci předjímat ale vím své.
    Níže máš mého správného emilka , tak už piš, já vůbec nevím kde bydlíš a ani jak se jmenuješ, znám jen podobu a nick.
    Vesnici a starostu si najdu ne netu.

   2. správný krok jednoznačně. jak asi tak TY můžeš za to, že na TEBE někdo v noci číhá a ohrožuje tě? to jsou kecy, které si opravdu vymyslí jen vypatlanec nebo zkušený prudič. na takové výmysly snad ani PČR nemůže slyšet…právničinu sice dělám, ale zrovna toto není moje parketa…v rámci sousedských vztahů ve vztahu k obecní správě tu spíš poradí jenny,a pokud budeš potřebovat právníka pro trestní řízení, ozvi se tady a zařídíme…aspoň pro konzultaci a rady. moje area je ale Pardubice a Hradec….

    1. Ozvu. Určitě vás budu potřebovat, tyhlety tahanice nejsou zrovna žůžo. Stalking mě nenapadl, to je dobrej nápad. (inlove)

     1. OK počítám s tím a když už ti nepomůžu vlastní invencí, aspoň se můžu podílet na účtu za konzultaci nebo zastupování, pokud budeš souhlasit. ale ani jeden z kolegů, které jsem měla na mysli, nejsou cenově nedostupní, neboj…k Debi..lovi se radši nevyjadřuji, protože tolik 4letter words ani neznám ;-@

       1. písni mi na maila evateckaberan na centrumu ceském, jinak asi na tebe nemám kontakt – můžu kolegovi zavolat hnedka a popovídáte zatím aspoň po telefonu, pochopila jsem to dobře?

        1. Nejspíš jo, jenom si budu muset zajít zítra do místní civilizace a pořídit další kredit, prokecala jsem ho za včerejšek a dnešek s JJ, Jiřinou a tak.

          1. Já se musím kouknout do měšce, spočítat, kolik mám v hotovosti, a pak si skočit pro dobíjecí kupon, jinak to tady a teď udělat nemůžu, páč jsem to prokecala až na nulu. 🙁

 13. Io,nechám na Hadopasech tlf.,můžeme tvůj problém se sousedem probrat.Bez znalosti věci je každá rada na nic.J.

 14. Tohle povídání bylo napsané po té hrozné zprávě, že nás navždy opustil „Tojefuk“.
  Tojefuk, co se tak krásně pokoušel znechutit mě plněné cuketky, Tojefuk, který mě naučil rozenat vránu od havrana, Tojefuk, který musí „starším“ Zvířetníkům moc scházet.

  Alex, to povolení samosebou máš. A vůbec, není třeba o něco takového žádat, je to pro mne jen vzynamenání, že se mé pohádky čto!!

   1. Milý WWW, dovoluji si požádat o totéž. Chtěla bych si pohádku vytisknout, můj tatínek by udělal ilustrace. Ráda bych to pro svoje dva kloučky. Ještě bych pak napsala Dede a požádala o totéž. Bylo by to čistě pro domácí použití….

    1. Už jsem své stanovisko napsal, mám radost, když se mé pohádky čtou milá Kaštan a tak se ptát nemusíš !

  1. Vaše „hádky“ o cuketkách byly úžasné. Tojefuk odešel, ty ses odmlčel a bylo smutno.
   Já si jdu vytisknout pohádky – budu je číst holčičkám na dovolené. A můžu je tedy číst i dětem v nemocnici? Zapojila jsem se k „Česko čte dětem“. Myslím, že si to přijdou poslechnout i puberťáci (chichi)

   1. Taktéž milá Dalmatin, co jsenm napsal pro Kaštan.
    Jen v nemocnici opatrně, při některých diagnozách by pohádky mohly způsobit šok a zhoršit stav nemocného !

  2. Ano, my služebně starší víme a stále stále vzpomínáme Vaše hádky o cuketu (do nichž se semtam zamíchal JoVo s mikrovlnkou) se tady už bohužel v žádné podobě neopakovaly a neopakují.

   Jo a opravovat jsi se nemusel, protože já vím, že teď nás čeká jiné nářečí – opravdu je na čase oprášit kerkonoštinu, chodštinu, ostravačtinu a jiné bohulibé nářečnosti, kterými v naší kotlince a úvalech (a na jejich úbočích) trkotalo. Vkládám do tebe svou důvěru 😉

   P.s. Počítám, že TJF v nebi dost změkl – nejenomže ty kulaté zrůdičky neposlal přesným čutem do pr…achu za rajským plotem, ale dokonce povolil i zalívat! (happy)

   1. I tehdejší zabukisti vědí a pamatují… a moc, moc litovali, když zpoza buku vylezli, že Tojefuka nikde nevidět. ;(

  3. (h) Tojefuk tady jasně schází!!! (h)
   (chuckle) Nejenom pro ty oblíbené cukety. (chuckle)

   Mám v archivu několik „emajlů“, které jsme si poslali.
   Na př.:
   18.8.2006 – 16:50
   Kdyby jenom s cedulema, u nás je to tak, že dělám co můžu a odměnou je pro mně to její obskakování. Myslím, že je málo ženskejch, který si užily s marodem jako jsem já. Návštěvy v nemocnicích za mnou jí určitě nepřidaly radosti. Jako důkaz – letos, v den 49.výročí naší svatby jsem si „raději“ lehnul do nemocnice, abych to nemusel doma zapíjet nějakým tím vínkem. Místo vínka a nějakých dobrůtek ,jsem vychutnával život pomocí týdenní dávky kapaček. 🙂 Zatím koukáme oba na kytky shora, takže je nám celkem houby zle. Vždycky si říkáme, že jsme vlastně úplně zdraví, až na ty hlavy. Co mají dělat třeba nemocní na vozících a pod. Člověk musí brát život tak jak to jde, i když to někdy nejde.V příloze Ti posílám můj zdravotní životopis.Je uložený v PC . Když jdu k nějakému novému vyšetření k dochtorovi, který mně nezná, tak mu to předložím a je jasno. Copak si to může někdo pamatovat? Zdraví Tě JoVovi.

   19.8.2006 – 8:07
   Pepo a paní V. ( nechcete prozradit křestní jméno?),
   kde jsou sakra na Hadopasech vzkazy? Dneska ještě funguju, pak až 28.8., do té doby si poštu pro mne radši schovávejte u sebe. Pepo, přečetl jsem si chorobopis! Jseš si jistý, že nepíšeš ze záhrobí? Myslel jsem si, že jsem v tomto ohledu špička, ale vedeš! 🙂
   S pozdravem
   Ing. Ivan Křivánek

   19.8.2006 – 10:25
   Ivane je to jednoduché, moje paní je Jana a já jsem Josef. Nepíšu ze záhrobí, ale z rakve s otevřeným víkem!Jó a každej nemůže bejt ve všem první. 🙂 Vypadá to, že budeš týden lenošit.Tak si to užij! Ozveme se až toho 28.8.2006. Zdraví Tě Jovové. Teď jdeme pracovat! Nemůžeme pořád ležet u PC.

  4. WWWéčko – pohádky se nečtó, pohádky se hltajooooooo!! Aspoň já tedy je hltám 🙂 znovu se budu opakovat – DÍKY MOC.

   1. to jsem jáááá, zas kurnik! 😀

    a ještě jsem nestačila dopsat, jak často si na Tojefuka vzpomenu. Moc často.
    V pátek jsem měla štěstí a mohla pozorovat mladou lišku, jak si pochutnává na třešních, stála jsem tam asi půl hodiny. Tojefuk musel škytat. V sobotu jsem měla další štěstí, tak tři metry ode mne vylétla z větví káně – nádherně jsem si jí mohla prohlédnout no. Tojefuk musel zasejc škytat. No a naposled v úterý ráno, mažu do práce, řítím se jak zběsilá a pak jsem kousek před prací zapíchla nohy do betonu a usmívala se jako blbeček a koukala na krásnou červinku, jak si hopsá po podezdívce, producírovala se tam přede mnou taky pěkně dlouho. Tojefuk už má asi permanentní škytavku 🙂

    1. u zvířat si nevzpomenu (snad proto, že jsem se nad nimi přiblble usmívala a zastavovala i v období předtojefučím). Ale bučiny… ty sice taky znám a miluju od dětství, ale vždycky si teď v krásné bučině na Tojefuka vzpomenu.
     Takové bučiny, jako jste procházely kolem Oldřichovského sedla, si o vzpomínku přímo říkají

     1. Joooo, Oldřichovský bučiny! Ty jsou. A nebo ty pod Tolštejnem.
      Já si na Tojefuka úplně nejvíc vzpomenu, když se zaposlouchám do nějakýho ptačího zpívání. Vzpomenu si vždycky, jak jsem psala, že jsem na jarní procházce – teď už nevím kde, slyšela vyzpěvovat nějakou ptícu a že si tak radostně vyzpěvovala nad životem…. a Tojefuk mi napsal – cituji (a doufám, že dost přesně 😀 ) „To byla nejspíš linduška a nevyzpěvovala si radostně nad životem, ale vyřvávala do světa, že kdokoliv jí vleze do rajónu, roztrhne ho jako daňový přiznání!“ 😀 😀 😀 😀 i teď když to píšu mám hubu kolem celý hlavy.

      Je to moc hezký vzpomínání na Tojefuka. Dneska ho budou mít za kořalu, jak furt bude škytat.

  5. Půvabné vzpomínání na báječného člověka, www. (h) A přináší další a další vzpomínky … krásné.

 15. Miá Io, doufám, že sem dnes nakoukneš. Jedině jak můžu pomoct je, zaslat ti zbraň na sebeobranu. Mám doma takovej sympatickej vobuch. Jeho velikost je asi 20 cm ve složeném stavu. Když s ním razantně mávneš, vyjede ven teleskopická tyč s výkyvnou hlavou. Je to jedna z nejůčinnějších zbraní pro boj z blízka (mám ho už asi 20 let, můj ex byl policista). Když jsem viděla, jak sis dala dohromady dům řekla bych, že pára Ti nechybí. Pochopitelně mu tím můžeš urazit hlavu, když si budeš přát…

  1. Vypadá to nějak takhle: http://www.branse.cz/teleskopicke-obusky-a5082

   Na internetu je dokonce spousty videí, jak se s tím obuchem zachází když je člověk napaden. Tak dej vědět, v cukuletu sypu kdyžtak na poštu a posílám (napiš mi mejlem svojí adresu do makového domku). Moje adresa mejlová je: pavla.capkovazavináčgmail.com

   1. Z toho by myslím mohl být spíš průšvih – ne že bych to nepoužila, právě naopak a hodně efektivně, ale kdo mi pak dosvědčí, že to byla nutná obrana? Bohužel před soudem máš větší šanci, když jseš viditelně slabší a když tě málem přizabil.

    1. 🙂 🙂 🙂
     „něco mezi myší a veverkou…“ … přesná definice 😀
     Jo, jo, správný správce, když jde o přírodu (jedno jestli fauna nebo flóra), s personálem se nemazlí 🙂 …. myslím, že ho poznali všichni, kdo ho znali 🙂

     WWW, díky za krásnou pohádku 🙂

     1. Io, promiň, tady to být nemělo, začala jsem Ti psát, že máš tu tyč brát, že ji použít nemusíš, ale budeš mít CO použít, když bude potřeba. Pak jsem to přerušila, napsala WWW, a nějak se mi ty komentáře pomotaly….

      1. To je v poho. 🙂
       Včera docela slušně zafungovala baterka. Když ti svítí ledky do očí, není to příjemný. Takže couv a nebouch. (Rukou.)

    2. Doufám, že se nebudete zlobit, když zkusím přidat i svou radu. Na školení bezpečnosti v práci nám školitel říkal, že by nikdo nevěřil, jaká zbraň je obyčejný hřeben – takový ten s rukojetí, normální, plochý… pokud je žena napadena a má v ruce jen tento obyčejný hřeben, stačí tím hřebenem – tedy zuby hřebenu – přejet přes obličej násilníka, nejchoulostivější místo je chřípí nosu. Nevím, zda by se toto dalo brát jako nepřiměřená obrana, ale snad ne….

     1. Klíče jsem věděla (a i zkoušela natočit správně do dlaně), ale hřeben by mě nenapadl, dík!
      Paragraf tvrdí, zformulováno po lidsku, že při sebeobraně musí útok bezprostředně hrozit nebo trvat, pak máš právo použít i prostředky (přiměřeně) silnější, než použil útočník. Při obraně druhého člověka nemáš používat prostředky silnější než útočník.

      1. Io, klíč – jeden!!! jinak si zlomíš prsty – mezi ukazováček a prostředníček a ruku sevřít. kam se pěstí s klíčem trefíš, je vcelku jedno, razanci to má nesmírnou. a než na druhé straně odezní překvapení, stihneš utéct. tolik mě učil můj někdejší přítel ( polda ze zásahové jednotky) a taky kamarád ( taxikář ). pro pepřový spray taky hlasuju, to se snad ani při nejlepší vůli nedá vyložit jako nepřiměřená sebeobrana:-)ty musíš být v tomhle bodě obzlášť obezřetná, protože se věnuješ bojovému umění – a paradoxně jsi v nevýhodě, když se bráníš netrénovanému útočníkovi 🙁 bohužel nežertuju,rozsudky na toto téma už tu byly 🙁

 16. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vzpomínkové povídání (inlove)

 17. Dnes opět mizím skoro na celý den. Všechny pohádky jsou tak krásné, že bych je moc ráda přečetla dál, pro ty, kteří neumějí internet (bábrlinkám v Domově pro seniory), ale to bych musela mít wwwéčkův souhlas. Tu dnešní si nechám na večer. Pohádky znám z dřívějška, ale už si je tak dopodrobna nepamatuji. Takže, www, díky za ně a za zpříjemnění horkého léta na JM!

 18. Milí Zvířetníci,
  prosím, nahlédněte do včerejší diskuze. Prosím naléhavě o pomoc pro Ioanninu.
  Je potřeba, aby ten člověk pochopil, že není osamělá ubohá ženská, po které se může beztrestně vozit. Já s ní už byla za starostou, aby to sousedsky narovnal, ale asi to stačit nebude.
  Je potřeba:
  1. Domluvit se s Io a přijet třeba na krátkou návštěvu, aby bylo jasné, že není na světě sama.
  2. Poslat jí tam nějakého mužského, co by tam chvíli pobyl a byl ho schopen odkázat do mezí slušnosti.
  3. Prosím Jenny a místní právníky, aby Io kontaktovali a navrhli další právní postup proti chlapovi – domluva od starosty asi pozbyla účinnosti.

  Předem děkuji za pomoc, začíná to být vážné.

  Zdravím všechny a přeji hezký den.

  1. IO !!!!!!!!!!!!!
   Potřebuji upřesnit různé věci. Hned mi prosím pošli emilka na svetlickoáčkovsáčkutečkaseznam.cz Potřebuji přesný název vesničky,jméno agresora,Tvůj mobil, já ti v emilkovi pošlu svůj,tady ho nechci zveřejňovat.
   Budeme jednat.
   Tady bude asi starosta k nepotřebě,neváhat a pokud nepomáhá domluva, což je jasný, ihned shromažďovat důkazy a podat trestní oznámení,právníky tu máme, snad se Ti ozvou. Já budu pokračovat po linii starosty a ev. policie.

    1. Píšu mejlík. Chlapcův strejda už seděl a komentuje to slovy „když se mi stalo to s tou Kuřimí“ (Kuřim je věznice). Nejspíš to ani chlapcovi nedojde ani pak, ta rodina to prostě v sobě nemá, pro ně jiní lidi nejsou lidi, ale aspoň bude nějakou dobu za katrem a bude mít záznam.

    2. Píšu mejlík na adresu bez tečky před seznamem, nebo s tečkou před seznamem?
     Když tu budete, aspoň tu budou svědci, ale ještě to tu není moc zařízený, je v zásadě hotová asi půlka domečku a skoro tu není nábytek…
     (Budu moc ráda, když tu budete, jen se bojím vás táhnout do nepříjemností A nepohodlí…)

     1. Io, tys dělala něco jako kendo, ne? Nemohla bys na dvorku uspořádat neformální seminář? Tihle debilové obvykle mají z bojových umění celkem hrůzu.

      1. Zajímavej nápad do budoucna. V tuhle chvíli ho hodlám umlátit státem.
       On není normální. Člověk, co napadne holku před její kamarádkou… člověk, co napadne holku před sousedy a pak je jde přesvědčovat, že si za to holka mohla sama, protože tady „vadí celý vesnici“, přece oni jsou na jeho straně, ne?… není normální.
       (Asi mu budu říkat Ten Debil Celá Vesnice. Protože mu vadí, že je obsazenej dům přímo naproti jim, že jim někdo po letech zas vidí do talíře. Z druhé strany mají silnici, z další stodolu a lidi, co tu přes zimu nejsou, z další autobusouvou zastávku.)

  2. Chlapa po ruce mám, ale máme z ruky Makový domek. V zimě ho tam pošlu, ale v sezoně to nejde. Ještě můžu zkusit kamaráda z Brna. Je to velkej kluk. A hodnej, ale to není na první pohled vidět. A navíc bachař, takže na jednání s různými hovady zvyklý. Jak daleko je domek od Brna?

 19. Fajn, tak toho správce Rajské zahrady beru i s jeho pomocníky. Třeba by zvládli tu moji zanedbanou zahradu. Ovšem jestli by přísnému správci při pohledu na tu zahradu andělé v hrůze neprchli. :O
  Andělíčku, můj strážníčku opatruj mi mou dušičku….. a taky zahradu, jo?! 😉 Proti zlým sousedkám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN