KOČKY: Jak to vidím já aneb Samir po sedmé

0711sup2_2Moji milí přátelé, dnes vám budu vyprávět o dalších podivnostech, které ti moji lidé dělají a které mě neustále zarážejí. Pravda, už jsem si na spoustu věcí zvykl a mnohé se naučil, ale přesto – čeho je moc, toho je příliš!

 

 

 

Třeba tuhle seděli společně před krabicí, co jí říkají televize, a koukali na ni. Tedy nic nového pod sluncem, jenže oni u toho povykovali a zejména panička občas zničehonic zakřičela, což mě znervózňovalo. Naštěstí jsem toho nebyl příčinou, jak jsem se přesvědčil, ani to nebylo na páníčka. Také naše holky v klidu ležely. Pátral jsem a zjistil, že huláká na jakési neposedné panáčky v televizi.

Napadlo mě lehnout si paničce na klín, aby se uklidnila, vždyť to připomínalo její hlasité názory na politiky. Vážně se divím, proč panička na ty ztracené existence kouká, a vůbec že je poslouchá. Není to tak dlouho, co se natolik naštvala, že jsem chtěl tomu Kalouskovi nafackovat sám, ale byl zbaběle schovaný za sklem. Navíc mi panička řekla, abych to nedělal, že ten blbec prý dal facku nějakému člověku a s kocourkem by se asi moc nemazlil. Jenže já bych se ho nebál, já bych po něm skočil a udatně ho poškrábal. Klidně bych po něm hodil i ten největší bonbon, který mám od páníčka.

 

0711sup1

 

Tohle ale žádní politici nebyli! V televizi se proháněli panáčci v divných botách, klouzali se sem a tam a v rukách svírali opravdu zvláštní klacky. Těmi klacky postrkovali černou kuličku. To mě zaujalo, neboť jsem zvídavý kocourek. Sledoval jsem, jak si vedou a jestli to náhodou neumějí lépe než já, což bych se fakt divil. Pak jeden červený panáček do kuličky praštil klackem a trefil se do něčeho, co vypadalo jako houpací síť. Panička i páníček zařvali GÓÓÓL a já se lekl. Utekl jsem do druhého pokoje a vyčkával, co bude dál. Nic se však nedělo, a tak jsem se potichu vrátil a pro jistotu skočil páníčkovi na klín. Stalo se, jak jsem předpokládal. Páníček mě pěkně hladil a vysvětlil mi, že to hemžení v televizi je hokej, ta černá kulička je puk, ta síť je branka a ti panáčkové v červeném jsou naši hokejisté. Těm prý musím držet drápky, aby vyhráli.

Tak jsem drápky zatáhl do tlapiček a sledoval další dění na obrazovce. Během několika chvil jsem se dozvěděl, co je faul, krosček, zakázané uvolnění, držení, buly, střídání, vyloučení na dvě minuty, na pět minut, dále že rozhodčí je úplně slepej, Rusáci že hrajou jako čuňata a spoustu jiných zajímavých informací. Vlastně mi první třetina stačila, abych se stal expertem na hokej, a klidně bych ho mohl komentovat já, jak prohlásil páníček. To jsem mu věřil, protože talentovaných kocourů, jako jsem já, zase tolik není, a moji lidé to dobře vědí!

 

0711sup2

 

Na druhou třetinu jsem si lehl na gauč, abych všechno dobře viděl a mohl se ke hře odborně vyjadřovat. Je fakt, že s lidmi jsem nemusel moc polemizovat, na většinu akcí našich hokejistů i jejich soupeřů jsme měli stejný názor. Sice je pravda, že náš hokejista nemusel toho druhého narazit na mantinel a nechat se vyloučit, když jsme prohrávali, ale ti soupeři taky nehráli zrovna v rukavičkách. Teda ne, že by neměli rukavice, měli dokonce hodně velké.

Inu, řeknu vám, že jsem se do hry natolik vžil, že jsem se v jedné vypjaté chvíli, když naši hráli přesilovku, neudržel, skočil jsem na televizi a chystal se našim tlapkou pomoci dostrkat puk do branky. V té chvíli se mi povedlo zachytit se drápkem za dečku na televizi a v zápalu boje upadnout na koberec i s dečkou. Moji lidi se začali smát, já se vymotal z dečky a raději utekl do předsíně. Panička sebrala zákeřnou dečku, položila ji zpět na televizi a pořád se chechtala jako racek. Samozřejmě jsem dělal, jakoby nic, dokonce jsem šel zbaštit nějakou granuli a pak se vrátil páníčkovi na klín.

 

0711sup3

 

Ano, hokej mě stále baví, ale teď vím, že hokejistům v televizi nemůžu nijak přijít na pomoc. To je škoda, protože kdybych tam vlítnul, tak bych jim předvedl, jak se hraje hokej! Ti by panečku koukali, jak se hází puk do branky! Naši hokejisté by vyhráli všechny zápasy. A mě by ani jednou nevyloučili, já bych všem utekl! Jenže panička říkala, že hokej se hraje na ledě, a to by mě zábly pacičky. Proto raději zůstanu doma a budu jen fandit. Teď mě napadlo, že by ze mne mohl být i skvělý trenér, když hokeji tak dobře rozumím. Možná, až se zase potkáme příště, budu slavný. Tak mňau!

 

 

Aktualizováno: 10.7.2013 — 10:19

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Samire, kocourku pekny, tvoje hokejove povidani je moc pekne. Pripomnelo mi to trochu nasi tetu/chuvu Marinku, ktera pomalu ale jiste odchazela do te propasti jmenem Alzheimer. A moc rada se divala na televizi – kdyz ji nasi konecne koupili v lednu 1968, protoze si mysleli, ze by to konecne mohlo byt zajimave. Bylo, ale nevydrzelo to. 🙁 Marinka se k televizi vzdycky prevlekla do paradni zastery, uvazala si na hlavu satek, hlasatelum mavala a zdravila je dobry vecer. Ale hlavne se vztekala u hokeje na brankare. Takovy asi jako „no podivej, tak ten chlap to tam privezl a ta ludra v te brane mu to vyhodila.“ Ale ona byla hodna i v tom Alzheimeru, akorat zmatena.

 2. Samire, ty jsi velmi bystrý a chápavý kocourek a já obdivuji, jak se orientuješ v odborných hokejistických termínech. Moji muži se opakovaně snažili mě proškolit, ale marná sláva, do příštího zápasu zase všechno úspěšně zapomenu. Ještě tak střídání a vhazování poznám, ale krosček nebo zakázané uvolnění – v tom prostě pokaždé znova tápu!

  1. Jo, mila spoluzacko, to bys mela videt, jaka je to zabava, kdyz se mi Americane uz 30 let snazi vysvetlit pravidla baseballu. (rofl) Chet mi maloval obrazky hriste – ale nezabrala jsem. Pro mne naprosto nepochopitelne. Teda ne, ze bych stravila spoustu casu to sledovat, ale Chet obcas chce zajit na zapas mistniho muzstva, koupit si hot dog a sedet s kamaradama a kecat. Tak to uz si s sebou beru knizku. A obcas se slabomyslne zeptam,kdo vyhrava…. (rofl)

   1. To mi připomíná časy, kdy jsem chodila s MLP, za chvíli MBP, tehdy nadějným fotbalistou. Zatímco ostatní partnerky fandily a nadšeně zápas sledovaly, já pletla nebo háčkovala a občas vyrazila hurónský pokřik – to když se něco významného událo, obvykle jsem se ovšem trefila do momentu, kdy např. branku dávala protistrana, případně protistrana spáchala nějaký „zločin“ proti pravidlům. Nechápavě na mě zíraly a moc oblíbená jsem tedy nebyla. Dodnes netuším, jaká jsou vlastně pravidla fotbalu, o dalších sportech nemluvě.

    1. Tak fotbal mě minul. Připadal mi pomalý 😉 ale hokej jsem poznala dost důvěrně. Byla jsem jediná holka ve třídě a tak jsem měla tělocvik s kluky. Když se hrál basket, nebo házená na půlce fotbalového hřiště (škvárového), nebo hokej, tak jsem se musela zúčastnit. Moje místo bylo v obraně, u hokeje v bráně. Dost náročný, protože spolužáci byli popuzení, když jsem nějaký ten „flastr“ pustila :* . Pak jsem se vypracovala i na sudího. Bráchovy kanady a příšerný nervy, abych to neprošvihla na modrý. Ale to je dávno. V minulém tisíciletí. 🙂

  1. Jovasci, to je krasna fotka. Jedna z mych nejoblibenejsich zahradnich kytek. Ale tady se mi moc nechytnou nebo v srpnovem zaru uhynou. Jirinky ja rada. (h)

  2. Všechno nejlepší Olinkám k dnešnímu svátku! (rose1)

   Palce všem marodům, ať uzdravování a hojení probíhá zdárně a bez komplikací! (y)

  3. Jováskové, to je nádhera, děkuju, jen škoda, že se taky nějaká kytička nejmenuje Olinka (chuckle)

 3. Samíre, jsi krásný, chytrý a navíc ještě sportovně založený kocourek.

  Gratuluji Bedě, Olčavičce a všem Olinkám, krásně si prožijte zbytek vašeho slavnostního dne. (party)

  Bedo, určitě sis lepší dárek nemohla přát, než ten, že Nyny se úspěšně zotavuje. A ona si tak sama dala dárek ke svým 11. přineseninám. Tak jen tak úšpěšně dále. (love)

  Přeji pálamaným brzké uzdravení, když je pech, tak je pech, tak ať bolístky brzy přebolí.

  1. Všem moc děkuji za přáníčka 🙂 a Maričko tobě taky přeju k svátku, moc dobře si pamatuju, jak jsme na jednom Pražení seděly ještě s Bedou tři Olinky u jednoho stolu (chuckle)

   1. Olčavo, jistěže se pamatuji na „Olga trio“, jenže já mám Olga jako druhé jméno. Dala mi ho maminka, které se líbilo, mám ho i na křestním listě. Mě se také líbí, ale nikdy jsem ho „běžně“ nepoužívala. Až tady, kde je „middle name“ zcela zaběhnuté a všechny formuláře na to mají okýnko k vyplnění (někdy jen malé na první písmeno). Takže teď se na všechny dokumenty musím podepisovat Marie O.

 4. Milé Oľgy-Olinky všetkým blahoželám a prajem len to najlepšie.Bedulka,som rada,že Nynyška je už skoro v poriadku!!A prosím pekne cudzincovi nedovzdelanému dáte informáciu:zajtrajší Bořek u Vás to je aj náš mlsotníkový Borek?Ak ano,ten si zajtra navarí niečo úžasného,počítam

  1. Borek je, myslím, Borek a ne Bořek 🙂 Však on to zítra nejspíš prozradí – tedy pokud je na netu.
   Ještě máte takové horko, Verenko?

   1. ANO!! je to hnus, velebnosti.Udajne zajtra sa ma ochladiť na 27.st. A pritom na strednom Slovensku dažde,krúpy,búrky-tu,kde by sme to potrebovali,teda najmä moja zahradka.ničového nič.Začínam chápať informácie z čiernej kroniky,ke´d na juhu USA nejaký šialenec začne bezdôvodne v horúčavách strieľať.

    1. tady slabý déšť a jedenáct stupňů… Betka naštvaně stojí ve dveřích do zahrady a nadává mi, že se nemůže válet na trávníčku…

 5. Mila Bedo a Olcavo, vsechno nejlrpsi k svatku. (^) (rose1) (d) (sun)
  S radosti slysim, ze Nynysce uz je lip. (h)

 6. jejky jeky, tady kousek pode mnou už se nedá odpovědět každému zvlášť – všem moc děkuji za přání k svátku (h) , užívám si ho poměrně radostně, protože s Nynyškou se to konečně obrací k lepšímu, už nestříká kolem sebe krůpěje krve když se otřepe, a ráno když jsem se probudila, tak ležela na parapetu a dívala se ven!!!!!!! (h) :* (inlove) (hug)

   1. to zbylý oko veterinář vyšetřil a řekl ,že na něj vidí dobře, že jen přes tu zhojenou skvrnku kouká jako kdybychom my koukali do trubky..takže zornej úhel menší,ale že si poradí a Nyný po operaci naklání hlavu nalevo aby viděla větší záběr…

 7. Náš Čertík hokej hraje a sice tak, že všemi čtyřmi tlapkami prohání po bytě ne puk, ale kuličku, uhnětenou za staniolu od čokolády. Stačí jedno zahajovací buly, a hned hop, skok, plesk a po bytě lítá černá čmouha a chudák kulička neví kudy kam, protože ať letí kamkoli, podle našeho Jágra je to vždy špatně a je potřeba provést korekci dráhy letu. Pravidla jsou jasná; pánečku vhoď a v případě potřeby vyšťourej zpod nábytku, ledničky, vany a t. d. A až mne to přestane bavit, doplň misky a podrbej kdekoli.

 8. Chichi Samire – vidět kocoura kibicujícího hokej v telce, tak mě ani nenapadne koukat na ty hokejisty (chuckle)

  1. Však ono taky nebylo na co moc koukat!
   U nás hraje něco mezi házenou, košíkovou a fotbálkem Ríša. S pěnovým míčkem si pohazuje, kutálí ho, vyhazuje do vzduchu a zase chytá, někdy ho tlapkou zažene pod postel, jo, zase budeme šťourat, docházejí míčky.

 9. Milá Bedulko a Olčavičko, přeju vám všechno nejlepší k svátku. (h) (f) (sun) (music) (d) (f) (h)

  Xerxová, držím neteřce palce, aby se to zápěstí dobře a rychle napravilo. (y) (h)

  1. Milé Olgy, Olinky, Bedo a Olčavičko – krásný sváteční den vám přeji, splňte si jedno tajné přáníčko a užívejte si dnešek ke své spokojenosti. (h) (h) (h)

   1. Všechno nejlepší, milé Olinky! (inlove) (f) (party)
    A Bedo, ať je Nyny co nejdřív v pořádku… (h)

   2. Připojuji se s přáním všeho nejlepšího pro naše Olgy. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 10. Milý Samirku, tak to je ta pravá příčina, proč naši dopadli, jak dopadli – nekoučoval jsi je. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

 11. Bedulko, k svátku tvému všeho nejlepšího vinšuju a ať ti Nynyška jen radost dělá! (f)

  1. Rputinko, děkuju moc (h) … s Nynyškou jsme právě dorazily domů a mně se to konečně začíná zdát lepší (clap) (y)

 12. ty jsi Samirku šikovný a moc inteligentní kocourek.
  A já mám pro zrzavé kočičáky velikou slabost.

  Míša

 13. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Samire, Jsi velmi šikovný a učenlivý (nod) Jak je vidět, tak do hokeje nebude kecat jen každej Čech, teď už i každej kocour (rofl)

  O.T. – moje neteřky mi dělají starost. Ta pražská je stále dva v jednom, ta liberecká potvůrka včera padala z kola (vjelo jí do cesty malé cyklodítko) a dneska jí čeká operace zápěstí…

  1. Včera byly asi skvrny na slunku – Jendovi taky vjelo v zatáčce dítko do protisměru (zatímco jeho rodiče se vesele bavili, jedouc vedle sebe a na děcko nedávali pozor).

   Dojel domů jako z bitvy u Slavkova – sedraný krupón na ksichtě, krvavý koleno, naražený rameno a zlomený loket.

   Sranda – u nás je pohotovost značky DoDo – sice ho zrentgenovali a nakonec loket dali do dlahy (neb po jistých neblahých zkušenostech, kdy po špatně zasádrovaném kotníku se rok léčil se zánětem žil, odmítá Jenda sádru), ale vyčistit ostatní rány jsem musela až doma – a že by se zeptali, jak je na tom s tetanovkou, tak teda u nás nehrozí. No a kolo na ohrabky a brýle na cimprcampr.

   Neteřkám držím palce – té první, ať už mají co nejspíš každý svou vlastní postýlku, a té druhé, ať operace dobře dopadne a zápěstí je co nejdřív v pořádku.

   1. No to jsou mi radostě, zápěstí na operaci a rozsakrovanej loket…. Chjo, držte se a hojte se.
    A neteřce dva v jednom přeju, ať to dobře dopadne a moc ji u toho to mrně netejrá.
    Držím palce!!!

    1. A sakra, to je nadílka na jeden den! Moc držím palce neteřce zlámané i Jendovi zlámanému a odřenému (h) a ať se neteřka dva v jednom bez problémů rozdělí (inlove)

   2. A jejda, YGO! (whew) (y) (h) Kamarádka si takhle podobně přivodila zlomenou ruku. 🙁 Doufám, že už je Jenda oprotitetanový a vydesinfikovaný. (chuckle) Zdravím a přeju mu rychlé hojení.

   3. no to je polízanice – hned dva polámaní 🙁 … držím palce k rychlému zahojení (a povedené operaci) (y) (h) a taky neteřce k ke zdárnému rozdělení (h)

    Ygo – krutón????????????? já z tebe nemůžu (rofl)

    1. Bedi – ne krutón, ale krupón!

     Poznámka: Krupón je kůže z prasečích zad, která se kdysi musela po zabití prasátka odevzdat na eMeNVé (asi aby bylo na komisňáky pro pracující lid) (chuckle) . Jo – a ta záda má odřená taky – teda Jenda.

     1. jé, Ygo, to byl jen překlep – ano, já četla dobře krupón a dokonce právě mám nějaké povědomí o dobytčí kůži nebo tak něco, a proto jsem se tu válela smíchy (rofl) (rofl) (rofl)

      1. No vidíš Bedi, a já myslela, že ty myslíš krutón = nos (ten má taky sedřený a naražený – od brýlí). (chuckle) (chuckle)

   4. Jejky, YGO a Xerxova, to je tak akorat na nervy. Volne lozena ditka na silnici mne opravdu znervoznuji. To jsem takhle jednou, asi pred deseti leta jela z prace rezidencni silnickou, kolem kostela, ktery ma svoji skolku, na chodniku nekolik stebetajicich matek, a van s otevrenyma posuvnyma dverma – na me strane silnice. A kdyz uz jsem skoro to auto mijela, tak se z nej vyhrnul takovy neco jako trilety prcek primo do silnice. Nastesti mi nikdo nejel v protismeru, tak jsem to tam strhla. Jo, takove ve zlomku vteriny rozhodovani, jestli prejedu prcka, nebo narazim do protismerneho auta a zabiju sebe ci nekoho v tom aute, to je parada. (emo) Tak jsem zas slusne zaparkovala u silnice a sla na ty matky jecet, protoze prcek v zadnym pripade nemohl byt ukurtovan do sedacky. A i kdyz by to nebyla moje chyba, tak zit zbytek zivota s tim, ze jsem prejela decko???

  2. operace zatím zrušena, prý by to mělo srůst bez následků smao… Takže zatím jen masivní sádra a až za 14 dní konečný verdikt.
   Tak snad to dobře sroste…

   1. Držím oběma neteřkám (za tu 2 v 1 cítím málem osobní zodpovědnost 😀 ) i Jednovi (y) (y) (y) !

    1. chicht – a to jsi jen hlídala odkud fotografovi půjde (sun) . Nakonec málem sněžilo… ale stejně bylo u Vás v botance hezky. Stále je 2 v 1 – a to mohla dneska dcerku vykulit mamince a babičce k svátku. Asi holky čekaj na Jindřicha (chuckle)

 14. Milá Bedulko, (hug)
  přejeme Ti k Tvému svátku, my všichni z Pardubic (já a 8 (cat) hodně zdraví,optimismu,energie a pohody. (dance) (d) A ať slyšíš od Beránka jen samá pozitiva na Nynýžku!!!!
  (rose1) (h) (sun)

  1. sharko, moc děkuju (h) a hlásím, že pan doktor Beránek nás pochválil, takže dobrýýýýýý – už se konečně hojíme (clap (y)

   1. to je dobře, že je kočičandě líp. Jedno oko (byť ne úplně zdravé) pro ni bude lepší, než trvalá bolest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN