KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (47) Arachnofobie

0708bur1_112. 3. 2009 Jsem odmrštěnej kocour. Jsem taky mrštnej kocour. Kdybych nebyl, těžko bych přežil své odmrštění. Přeplachtil jsem půlku obýváku. Dost mne to roztrpčilo. Mě nikdo v dál odhazovat nebude. Říkat mi „čuně“ taky nikdo nebude. A už vůbec ne prostřední holka!! A vůbec ani trochu jen proto, že jsem jí šel uvítat, když přišla domů.

 

 

Důstojně jsem jí vstoupil do náruče. Řekl jsem, že jsem rád, že je doma. Holka řekla, že se jí po mně stýskalo. Že jsem její klučíček. Dala mi pusu na hlavu. Já jí dal pusu čumákovku na nos. Pak jsem jí dal čumákovku na pusu. Pak jsem jí dal čumákovku na tvář. Pak ještě jednu. Pak přišla velká holka. Zeptala se prostřední holky, jestli jí nevadí, že jsem před chvílí svačil. Prostřední holce to nevadilo. Zeptala se, co jsem měl dobrého. Velká holka jí to řekla. Byl jsem ohlušen strašným jekotem. Byl jsem odmrštěn. Letěl jsem.

Ještě jsem ani na gauči nepřistál a už jsem slyšel, jak si holka v koupelně leje na obličej vodu. I když prskala vodu, slyšel jsem ji dobře. Nevim, proč se najednou klučíček změnil v čuně. Jsem teď ve spisovně. Přemýšlím, jestli mám být uraženej. Asi budu. A dlouho. A na obě holky. Na prostřední za to, že si neumí vážit mé přízně. Na velkou za to, že zbytečně zveličuje. Prý svačinka! Tss. Jednohubka. Skromné sousto. Přece musela velká holka poznat podle těch nožiček, co mi chvilinku koukaly z tlamky, že ten pavouk je docela malej.

 

0708bur1

17. 3. 2009
Mám rád nové podněty. Jsem tvůrčí a hravý. Rád překvapuji velkou holku. Rád sleduji, jak je překvapená, že jsem objevil a zpracoval věci, kterých jsem si předtím nikdy nevšiml. Nemůžu dopustit, aby holka ustrnula. Proč ale pokaždé nad mými objevy strne a trne, to budu muset ještě vyzkoumat. Holka mne už ničím překvapit nemůže. Mám ji prokouknutou. Vždycky ztuhne. Vytřeští baterky. Vydává různě kvílivé zvuky. Pak se rozdvojí a vrhá se. Částečně za původcem objevu, částečně do záchranných akcí. No.

Dnes se věnovala sběru. Nenudila se. Bylo jich hodně. Byly všude. Některé byly na dva až dvacet kousků. Dost jsem se naběhal, než jsem je naporcoval a roznosil po bytě. Nevěděl jsem, že s balíkem ubrousků je tolik práce. Bylo. Holka je sesbírala všechny. Nejmenší částice vysála. Nebylo to snadné. Holce jsem to nepřál, ale té řvací obludě jo. Přál jsem jí, že se ucpala. Holka z ní chuchvalec ubrousků dolovala dlouho. Vzdálil jsem se. Nemám rád, když holka nadává. Sice to obludě neuškodí, když jí trochu seřve, ale nevim, proč jí spílá do mourovatých kazisvětů, blbounů a ničitelů. Asi holka začíná špatně vidět. Obluda je přece oranžová.

Když jsem se zase přiblížil, zjistil jsem, že holka vytírá. Vím, co je má povinnost. Okamžitě jsem začal kontrolovat, jestli je viditelný rozdíl mezi vytřeným a nevytřeným. Důkladně jsem procházel obě možnosti. Holka nezklamala. Zeptala se, kolikrát už mi řekla, abych nelezl sem a tam a na vytřeném nedělal ťapky. Jsem rád, když se na to ptá. Mohu předvést, že mám přehled. Řekl jsem, že už to řekla přesně pětsetdvacetosmkrát za dobu, kdy tady bydlíme. Holka řekla, že nemám odmlouvat. Řekla, že mám okamžitě vypadnout z mokré podlahy. Dotklo se mne to. Rozhořčeně jsem zamířil do spisovny. Chtěl jsem vypracovat plán na srovnání holky…

Název mne napadl okamžitě. Zkrocení zlé ženy. Nadšen svou originalitou jsem prošel předsíní. Jsem bystrý. Všiml jsem si, že jsou otevřené dveře do koupelny. Tam už holka vytřela. Pružně jsem změnil cíl cesty. Obešel jsem vanu. Cvičně jsem zkusil, jak dlouho trvá let holky naušnic z poličky. Netrvá dlouho. Letí krátce a končí pod košem. Už se těším, jak si holka užije hledáníčko. Při sledování dráhy letu jsem si všiml láhve s růžovou tekutinou. Vypadala nevyužitelně. Po krátkém zkoumání jsem zjistil, že láhev má zajímavý uzávěr. Dal se zuby snadno odstranit. Odstranil jsem ho. Na další možné využití jsem nepřišel. Chtěl jsem odejít. Pak jsem zaslechl holku. Už se jí po mně stýskalo.

Povídala, že jestli ten pišišvor zas někde něco vyvádí, tak už ho fakt přeškubne. Škublo to se mnou. Letěl jsem za holkou. Doběhl jsem, když říkala, jak se těší, že dovytře a konečně si sedne a nebude nic dělat. Dovytřela. Vzala kbelík. Šla do koupelny. Šel jsem s ní. Neměl jsem to dělat. Bylo to o fous. Mám citlivé uši. Kdyby holka zavřeštěla jen trochu víc, mohl jsem být hluchý. To bych nerad. Ale zase bych pak nemusel poslouchat něco o nějakém mamelukovi střeleném, kvůli kterému jsou na bílé dlažbě vylité dva litry aviváže.

Řekl jsem holce, že za to může ta láhev. Koledovala si. Kdyby mi nelezla do cesty, když jsem letěl za holkou, nemusel bych ji skolit. Holka na mne pohlédla s podivným výrazem. Vypadala, že je zmatená jak lesní včela. Bylo mi jasné, že neví, jestli má stírat podlahu, nebo slzy vzteku. Byl jsem moc šťastnej. Poznal jsem, že i v kritických chvílích myslí holka hlavně na mě a mé dobro. Nechtěla, abych viděl, jak trpí. Proč by na mne jinak křikla: „Přestaň na mně vejrat a zmiz!!“

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 7.7.2013 — 21:10

40 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Piskotku, miluju te! (h) A cumakovku od tebe bych brala kdykoli – i po pavoukovi. (bug) :*

 2. Ach jo, Piškotku! Ta Tvoje holka, ta jen šmejdí a čenichá a na zvířetníkovou správu donáší. Tys ubohý , hodný kosourek,co vypadá jako kočičí anděl s jiskrou v oku.
  Tak jó, oba nám prosvětlujete naše trpké životy, které jsou hnedle snesitelnější !!! (inlove)
  Díííky !!!! (h)

 3. Milý pane profesůre,

  příště, až se zase potkáte s otevřenou flaškou aviváže, můžete tvrdit, že jste se hodlal zapojit do uklízecího procesu a vaším původním záměrem bylo přejet trochou naředěné aviváže koberec, aby se pěkně provoněl, že vám v tom holka zabránila, to už není vaše věc 😀

 4. Jo! drahý Piškotku, já bych od tebe čumákovku brala kdykoli. (h)

  Jako by moje košky věděly, o čem je dnes řeč. Na podlaze v kuchyni jsem našla mrtvou můru. Vypadá to, že konzilium došlo k závěru, že to není jedlé. Ještě že já jsem tak zdatný lovec a denně jim dokážu plnit misky jídlem jedlým. 🙂 Kdyby byly odkázány samy na sebe, tak asi záhy zemrou hlady. (tmi)

 5. Piškotku děkuji ti za krásný večer 🙂

  o bezva den se mi postaraly děti na táboře, první den jsme přežili bez nehody a v pohodě, Terrynek je nejhodnější, spinká, unavinkaný….

  a Nynyšce přeju brzké zahojení!!! drž se kočičko!!! (y)

 6. Piškótik, ja Ťa proste milujem (h) 🙂 (h) Mimochodom rovnako úpešné ako servíkty sú aj papierové kapesníky, ak máš problém, tak Ti Filip rád poradí, má v tom prax, ako ráno vytešiť paničku. 😀 😀

 7. Ach profesore, moje lásko! Je to potíž s personálem (inlove) Taky mě Mína kontroluje při vytírání. Aspoň 3x přejde po mokrém a její udivený ksichtík, když láteřím, bych vám přála vidět 😀

  1. Bodejť ne! Víte, co to dá práce si celý svůj majetek tlapičkami a tvářičkami orazítkovat a podepsat. A když se chudák udřená kočička začne těšit, že si pomazlí a orazítkuje i paničku, tak najednou hadr, voda, cosi nechutně voňavého a může se začít znovu! To nenaštve, to přijde líto. A pavouky kočičky taky rády,stejně, jako mouchy a luční koníky. My mlsáme pralinky, ony zase hmyz. a vymetat pavučiny z různých koutů dokáže kočka mnohem líp, než jakýkoli uklízecí nástroj.

 8. OT – Nynyška má dnes 11. přineseniny (h) (h) (h) (h)

  máme jediné přání – aby se hezky zahojila!!!!!!!!!!!

  1. Blahopřeju a držím palce! (h) (h) (h)

   Bedulko, jaká operace? Asi mi o dovolené něco uteklo.

 9. Milý p.p.P.P. – nevděk světem vládne. Zatímco by prostřední holka měla být ráda, že odhmyzujete domov a ekologicky likvidujete mnohonožce, tak se ještě ošklíbá a dokonce vám klne! Srstku na ni!!! A s tou aviváží – konečně máte v koupelně hebkou, nepomačkanou a barevně ustálenou podlahu a ani to s nejstarší holkou nepohlo? Ajajaj – svět se v kozí roh obrací (wasntme) !

  P.s.: jelikož je zde jen jedna fotka páně profesorova (i když dokonalá), dodávám fotky psí (ač méně dokonalé)
  http://yga.rajce.net/2013_konec_cervna

 10. Jo, Piškůtku, tohle byla lekce o lidské nevděčnosti a zároveň potvrzení pravidla, že co oči nevidí, srdce nebolí! 😀
  Když mě začne štěně láskyplně olizovat (naštěstí se většinou spokojí s končetinami 😛 ), taky se radši nesnažím si představit, co asi všechno měla předtím v hubě (blush)

 11. Milovaný Piškůtku (h) , Tvé načasování je skvělé! Protože bez Tvého povídání by se mi po kratičké dovolené šlo do práce hodně smutně.
  U nás se chytají mouchy a když moucha spadne na zem, sedí nad ní kočičí konzilium a dlouze hloubají, co teď s ní udělat. (chuckle)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Moucha spadne na zem? Tak to u nás absolutně nehrozí. Moucha je polapena v letu do tlapek a vzápětí, po jemném dopadu do polohy ,,tučňák“ noblesně vložena do tlamičky a hbitě zbaštěna. (Tohle jsem si ulovil sám a s nikým se dělit nebudu!)

   1. Nojono, když ta moje smečka je taková … váhavá na hlavu. 🙂 Dokáží ulovit mouchy i pavouky, ale většinou to hned nesnědí, vždycky se sesednou a vědecky rokují. Nakonec některý z nich úlovek zbaští, ale není to nikdy hned.
    Máš moc krásné fotky, Krakonoši. Jen jsem zatím nakoukla, ale určitě se ještě podívám. (y)

    1. A zkuste si jen představit, jak vypadají na lesklé Á trojce, čili 42 x 29 cm. Sice jich většinu většinu udělal kolega, ale fotíme oba plusminus totéž, takže jako by se stalo. A dnes jsem měl opět svátek. Na Václaváku v Academii jsem za pouhých 150 Kč koupil dost tlustou a perfektně (vysoce kvalitní papír i barevné fotky) udělanou bichli s názvem PRŮVODCE Minerální prameny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. A cestou z busu MHD jsem na své žampionové plantáži našel letos první půlkilo nádherných voňavých houbiček.

 12. pane profesóre Piškotku,
  takhle při pondělku vaše povídání je vzpruha.
  Hned se lépe a s úsměvem pracuje.

  A jen tak mezi námi dvěma, tvůj soukmenovec Honásek shodil krabičku s omáčkou za sporák. A ta se tam vylila.
  Také jsem klela, jako Tvoje holka.
  Míša

 13. Teda profesore Piškote, pavouka k svačině.. no toto! (puke) U nás jsou teď v kursu můry ;( ….také odmítám čumákovky a podobné intimnosti… (chuckle)

  1. Není důvod. Můra není bacilonosič, ač vypadá leckdy podivně, je to éterická bytost, nektarem z květů se živící a všeho nečistého a páchnoucího se štítící. I když některé můry, např. zubokřídlec paví oko, se neživí ničím, poněvadž nemají sosák. Tento motýl se vylíhne, spáří, naklade vajíčka a zahyne, na což mu stačí tukové zásoby, nashromážděné ve stadiu housenky.

   1. spousta hmyzáků má zajímavý život. Protože teď je doba světlušek, tak jsem hledala, proč některé lítají a jiné nee – jen si tak sedí u nás v bylinkách… A ona samička je jen na zemi sedící a hodně svítící a to co lítá je sameček.
    Mimochodem – taky se světlušky živí tu krátkou chvilku života dospělců jen ze zásob. Ale umí kousat, když se jim něco nelíbí

    1. No, však to pan Karafiát ve svých Broučcích krásně popsal, že berušky nelétají, jenom broučci.
     Ale neveděla jsem, že že se ničím neživí – ve svítivém stadiu.

     1. Omyl, dámy, živí. A víte, co žerou? nebudete tomu věřit, ale slimáky! A žerou je tak, že do nich dutými kusadly vpustí jed s trávicími šťávami a vzniklou břečku vysají.

   2. to já vím, ale když ji rozkouše,tak půvab ta můra teda nemá a já pak nechci pusu 😀

    1. No vida, můra ani pavouk by mi nějak nevadily… já myslela, že svačinka byla teplokrevná 😉

     1. Náhodou kočičí svačinky jsou ještě celkem v pořádku – zato pejsci si rádi pochutnávají na věcech, které jsou teprve eklhaftné (kdo má psa prasáka, ví, co dokáže zblajznout – většinou to, co už jednou prošlo trávicím ústrojím – ech, dobrou chuť (chuckle) ).

    2. Náš Čertík je svědomitý; vše, co uloví, beze zbytku spapá. Nechává jen to, co je v mističkách, to totiž lovit nemusí, takže to pro něj nemá takovou cenu.

 14. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jéééé, pan profesor taky určitě nemá prázdniny a spisuje a spisuje. Díky tomu je jeho archív rozsáhlý a mouderplný (chuckle)

  Dede, užívej si tu velkou radost. Za pár dnů budeš mrňouse držet v náručí a užívat si ho naživo. No a za pár měsíců budeš občas ráda, až si ho zase odvezou (rofl) … , neb správné babkování a dědkování je věc poměrně náročná (chuckle) Ještě že máš dvě chůvy chlupatice (nod)
  pssssstttt – nahoře mi ještě spinkají – Fáňa a Vilík. Beta spinká dole – dospává každou minutu, kdy nemusí být v akci

 15. Piškotku, můj milovanej (h) Diky tvé velké holce, která nám tajně, zato pravidelně, dodává tvé úžasné spisy a postřehy, půjdu spát s širokým úsměvem na tváři a tiše se pochechtávat do peřin. (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN