SOS: Nepotřebujete hlídače a kamaráda?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMáme tady v kotci MP Přelouč již více jak 14 dní krásného 4letého čistokrevného NO Tima, pro kterého hledám urychleně nový domov.

 

 

 

Hafan pochází z rodiny, která ho měla celé 4 roky v bytě, ven s ním skoro vůbec nechodili, je zvyklý na lidi, je hodný, ale velký závislák na lidské společnosti. Paní, které zůstal po manželovi a synovi, chodí do práce a hafan zavřený sám v bytě celou dobu příšerně naříkal, ničil dveře a ona ho nezvládala.

Z toho důvodu byl umístěn v kotci MP Přelouč resp. ve výběhu s boudou, kde to zvládá celkem dobře, chodím za ním na cca  2x 2,5 hod. denně, krmím ho, chodíme na procházky, ale to je pro takovéhoto mladého hafana plného energie málo. Odchody člověka z výběhu snáší špatně, snaží se dostat z výběhu, proto chudák musí být na řetězu. Nejsem zastáncem uvázaného psa celý den na řetězu neb pak platí pravidlo „urvaný jak ze řetězu“.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jakmile ho člověk vypustí z výběhu na dvorek, tak je v naprosté pohodě, utíkací manýry v případě, že je v prostoru, kde jsou lidé (myslím dvorek, zahradu), nemá. Reakci na jiná zvířata moc nevím, ale na hafany procházející kolem plotu občas 1x štěkne, ale žádná agresivita ve štěkotu to není, někdy si jich ani nevšimne, jsou mu jedno. Jeho reakci na ostatní domácí zvířata však neznám.

Hledám proto pro Tima někoho, kdo má trochu zkušenosti s NO, kdo má domek se zahrádkou či zahradou, kdo by měl čas případně se Timovi trochu věnovat tj. ať procházkami či tím, že mu Tim může dělat společníka na zahradě a kdo by měl v počátcích trochu trpělivosti.

Chce to čas a určitě si Tim zvykne na to, že člověk přichází a odchází. Je mladý, učenlivý, chytrý, hravý, lidi má rád, vyhledává jejich společnost, i když mazlit se z počátku moc nechce – popoběhne. Bohužel zatím ovládá jen některé povely jako je „sedni, podej pac“ někdy i „stůj“, „čekej“.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Bohužel je to případ, kdy lidé nepřemýšleli při pořizování si psa, co takovýto velký pes potřebuje, a nepřemýšleli, jaké podmínky mu mohou poskytnout. Toto jsou pak výsledky!

Moc a moc prosím za Tima, nevíte někdo o někom, kdo by mu toto mohl poskytnout? Pokud bychom ho dali do útulku, tak by to byla pro Tima další psychická „pecka“, která by určitě pak ještě snížila jeho „udatelnost“ přes útulek dalším majitelům. Ztratil by totiž důvěru. Jsem zastáncem toho, aby pesan šel do nové rodiny přímo tj. s co nejmenším střídáním pobytů. Pobyt v útulku by ho dorazil! Dle info výcvikáře by byl Tim ještě cvičitelný, je na něm vidět, že by ho to bavilo – formou hraní.

 

Moc, moc prosím za Tima, protože jinak to je super pes!

 

A ještě odkaz na více fotek s Timem:

 

http://broca.rajce.idnes.cz/Tim_-_4lety_NO_-_hleda_novy_domov/

 

Díky Vám všem za pomoc. Tim přece za své páníky nemůže.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aktualizováno: 30.6.2013 — 20:17

8 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede – ještě k Timovi- nemůže se vyhodit coby externí pes na stránky nejbližších útulků? Je škoda, aby nebyl moc inzerovaný.

 2. Není zač Dede, Tim vypadá, jako moc dobrej parťák a tím, že se bude dobře učit jsem si jistá. jednak není pravda, že starýho psa novým kouskům nenaučíš a druhak on ani není starý 🙂

 3. Tak jsem Timíka vyhodila ještě kousek dál do světa. Hodně štěstí při hledání novýho páníčka přeju.

 4. To je tak krasny pes. Preju mu at se mu najde domov. Ale prani je tak asi vsechno, co pro nej muzu udelat.

 5. Uvažuju o ještě jednom rozšíření smečky, ano, uvažuju, aby si Melinka měla s kým lítat a blbnout, když je Penuška ve svých letech už jenom na ty aporty a přetahování, uvažuju, ale…
  – Penny nerada vlčáky,
  – Tim je kluk,
  – a asi je ještě hodně brzo.
  Tak mě neprovokuj, milá CD!
  🙂
  Time, moc ti přeju, aby si tě rychle vzal někdo hodný, dobrý a rozumný. (h)

 6. Jsi moc pěkný Time a pozorný. Jistě se dokážeš mnoho naučit a přizpůsobit se. Kéž máš brzy komu, kéž tě nějaký správný páníček či panička potřebuje tak jako ty je. Držím ti palce! (y) (y) (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN