Všichni, co se narodili v létě, se maj‘! Tohle říká Můj nejdražší vždycky, když chystáme oslavu jeho narozenin v lednu. A má pravdu, pro letní oslavy je více možností. Dají se udělat venku, na zahradě. A co nachystat k jídlu pro letní oslavu? U nás to bývá tradičně šašlik. Ale co kdyby se nikomu nechtělo stát u grilu? Nachystáme tedy něco jiného.
Salát se zázvorovou zálivkou
Ledový salát, rukolu a okurku opereme, očistíme, pokrájíme, natrháme… V misce metličkou promícháme zálivku – asi 1 dcl olivového oleje, 2 lžíce sójové omáčky, 1 lžíce citronové šťávy, lžíce strouhaného zázvoru. Můžeme přidat trochu nasekaného listí koriandru. Nalejeme na salát a prohrábneme.
Teď by to chtělo nějaké studené maso na zobnutí před hlavním chodem.
Marinovaná kuřecí prsa
Kuřecí prsa lehce naklepeme, osolíme a opepříme. Na pánvi opečeme a uložíme do marinády. V marinádě necháme odležet do druhého dne. Pak vylovíme, necháme okapat, nakrájíme na dlouhé proužky, uložíme na mísu a podáváme s měsíčky citronu.
Marináda – olivový olej, mateřídouška, brandy
A už se nese hlavní chod.
Pstruží filátka à la Punkva
Pstruhy rozkrojíme po páteři na filátka, osolíme a posypeme grilovacím kořením (praví originál recept, já dávám jen drcený kmín, pepř a sladkou papriku, nějak mi třeba ostrá paprika s pstruhem neladí). Poukládáme na plech kůží nahoru na vrstvu cibule nakrájené na kolečka (cibule je osolená). Na každé filátko položíme lupínek másla. Vložíme do horké trouby a zprudka pečeme cca 20 minut.
Výborné s čerstvým chlebem.
A když už oslňujeme masem a masíčkem, upečme taky domácí chleba. Osvědčil se mi recept od Matyldy. Kdykoli ho upeču, sní se do poslední patky. Na šašlikovém mejdanu (25 lidí) jsem měla upečené 2 bochníky a jako zálohu jsem měla bochník místního výborného borovského chleba, což je veliká konkurence. Ale Matyldí chleba se snědl, ani drobeček nezbyl a borovského zůstala půlka.
Domácí chleba od Matyldy
Do mísy nasypeme 2 velké hrnky žitné chlebové mouky (ne celozrnné), 1 hrnek hladké mouky, 1,5 lžičky soli, 1,5 lžičky kmínu, 1,5 lžičky sušeného droždí, 1,5 – 2 hrnky vody. Umícháme těsto – dělám těsto spíš polotuhé (bochník by z něho rozhodně nedržel). Záleží na mouce, naposledy si řekla o 2 hrnky vody.
Přikryjeme utěrkou a necháme kynout. Dlouho. 8-12 hodin.
Pak rozpálíme troubu i se skleněnou mísou na pečení (používám šišatou simax mísu na kuře) na 220°C, dno mísy poprášíme trochou mouky (já ráda moučnou kůrku), vykydneme těsto z mísy, přiklopíme a pečeme. Mám asi pomalou troubu, nebo veliké hrnky, takže peču 30 minut pod pokličkou a pak ještě 40 minut odklopené. Pak z mísy vykutálíme bochník a necháme na mřížce vystydnout.
A co podat na stůl k průběžnému ujídání k pivu a vínu?
Kuličky z hovězího masa
Mleté hovězí maso zvlhčíme smetanou, přidáme jednu nadrobno nasekanou feferonku, lžičku sladké papriky, trochu rozmarýnu a samozřejmě sůl a pepř. Prohněteme a tvarujeme kuličky. Rovnáme na plech na pečící papír a dáme do horké trouby upéct.
Servírujeme teplé i studené s omáčkou ze zakysané smetany a bylinek, nebo zakysané smetany, tvarohu a česneku, nebo zakysané smetany, rajského protlaku a hromady petrželky… a nebo…
A ještě nějakou tu sladkou tečku ke kávě by to chtělo….
Mřížkový koláč z tvarohového těsta
Klasické křehké tvarohové těsto – 250 g hladké mouky, 250g másla (hery…), 250 g tvarohu (ne z vaničky), 1 vanilkový cukr – uhněteme těsto a necháme v lednici uležet.
Ze 2/3 těsta uděláme placku, uložíme na pečící papír na plech. Natřeme umíchaným tvarohem – 2 tvarohy (můžou být vaničkové), 1 žloutek, 1 lžíce cukru. Navrch narovnáme kousky pikantního ovoce (dobré jsou višně nebo meruňky).
Ze zbytku těsta vytvoříme mřížky a pečeme ve vyhřáté troubě.
Koláč není moc sladký, před podáváním pocukrujeme.
Stejné těsto používám na tvarohové chrupinky – šátečky plněné povidly, které už jsem zmiňovala v jiném mlsotníku.
Tak dobrou chuť!
Kdyby ta komunita… Se hlásím jako kuchařka v oboru BARF!
A všem co budou pod vedením Bubu vařit lidi – ééé pro lidi – bych zatím mohla venčit psy 🙂
Skvělé, Jarko, i o různé stodůlky a stodoly je třeba se řádně starat. (y)
Se hlásím taky, budu krájet cibuli, potřebuji se řádně vyplakat, stařecké slzy už došly. (whew)
Jinak milá Bubu, všechno dobré, mňam. (clap)
Bereme vás všechny….. chichichi
Myslím, že psíkové i čubiny by tě milovaly naprosto bezkonkurenčně!
Na letní oslavu s takovýmhle chutným menu bych se nechala kdykoliv pozvat. Ano, tvoje recepty Bubu chutnají už je při čtení.
Nevím v jakých velikostech se u vás ledový salát (zde iceberg) prodává. Tedy jestli jsou to také takové pevné hlavy jako menší zelí. K jejich delšímu uchování se doporučuje toto. Hlávkou salátu silně praštíte o stůj středovým.. „bubákem“, „ohryzkem“ či jak je to safra správně česky -.. no tím dolu. Jak se hlávka narazí, tak se z ní pak dá ten kuželovitý střed vykroutit a zůstane po něm jen díra. A samozřejmě se pak hlávka zabalí a dá do lednice. Od toho tvrdého středu prý listy nejdříve začnou žloutnout. My tenhle salát jíme celoročně a mlátím s ním už léta. Sotva ho poprvé rozbalím z igelitového obalu, tak vlastně nevím, jestli by se s nevyndaným středem kazil rychleji, nebo ne. A já ho ještě před uložením do sáčku obalím papírovým ubrouskem, do kterého se vcucne případná vlhkost).
Bedo, palečky samo držím dál Nyny za mne pohlaď a přeji vám oběma hodně sily do dalších dnů. (y)
Maričko – košťál.
Jéé, samozřejmě – košťál – dyk já to přece vím, jak mi to mohlo vypadnout z hlavy. Stává se i v lepších rodinách. Díky moc Ivo !!!!
🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂
Manželka se vrací s nosem vzhůru domů, kde manžel zasmušile večeří uzeninu s chlebem.
„Pepo, byla jsem na hypnóze a prý jsem v jednom z předešlých životů byla dcerou faraóna v Egyptě.“
„Tak až tam příště půjdeš, tak se zeptej, jestli
neznají ženskou, která byla v předešlém životě
kuchařkou v Evropě. Taková by mi úplně stačila!“
(coffee) Přeji všem přítomným klidný večer a hezké sny. (coffee)
Poněkud líný manžel pecivál pořídil své polovičce Kámasútru a robertka.
Drahá polovička reagovala tím, že nadále vařila jen pro sebe, zatímco na manželově polovině stolu se pravidelně objevoval perfektně prostřený příbor a kartička s názvem jídla a náležitou stranou v kuchařské knize.
😉
OT – Nynyščí očičko
děkujeme všem za palečky, pan doktor konstatoval proti pondělku přece jen zlepšení (Vaví to Nynynčí oko jsi neviděla, to bylo ještě MNOHEM horší než ta fotka ohavné rohovky z netu co jsem sem dala – to její vyfotit ani nešlo, byvše celé překryto krvavou, zduřelou spojivkou)
hojení bude ještě velice dlouhé (v řádu týdnů – několika, mnoha…) a nelze zatím říci, zda se to podaří vyléčit k nějakému zprůhlednění rohovky, aby na oko viděla (aspoň částečně třeba) ;( … takže budeme škemrat ještě dlouho, dlouho….
do komunity se též hlásím, připojila bych se k oné silové (flex) skupině, případně bych možná vzhledem ke svým bohatým zkušenostem z různých ordinací mohla dělat (alespoň pomocného?) zdravotníka (blush)
Jsem ráda, Bedulko (inlove) , že to je lepší a budu držet dál. Špatně jsem to z formulovala, vím, že jsi dávala jen ilustrační foto a popis, ale právě vůči tomu se mi ta dnešní fotka zdála o dost lepší. (clap) (y)
Vidíte – já celej život považuju letní svátek za křivdu. Teda teď už to tak neprožívám, ale jako dítě jsem trpěla jak zvíře. Vyvláčená na chatu (na chalupu), kamarádi daleko a žádnej – slovy žádnej! dort.
Chata v křivoklátských lesích – nejbližší venkovskej konzum půl hodiny, ale tam měli tak mouku a dvakrát týdně chleba. Dorty… asi na Kladně. A kamna nebyly na takový extrabuřty, jako je pečení dortů, zařízený. Pamatuju, když mi bylo asi deset, tak babiččin brácha zmáknul svojí ženu, aby mi dort upekla a vezli mi ho z Prahy. To byly dvě hodiny vlakem a pak hoďka pěšky, heroickej výkon. Dort byl se šlehačkou, ta se samozřejmě cestou zdrcla a dort vůbec byl takovej, no, ta cesta mu moc dobře neudělala.
Ani zmrzlinu jsme tam nesehnali…
Takovýho vztahu k slavení v létě se člověk těžko zbaví 😛
Jo, taky bych chtěla do společenstva. Ale nevím, co bych teda nabídla… nejsem špatnej podržtaška 😉
Vidíš, mně taky nikdy nechtěli udělat dort, a to jsme nebývali zas tak daleko od civilizace.
Ale mám letní narozky ráda, protože mi kvetou kopretiny a orlíčky – i kdybych nedostala od nikoho nic, příroda mi dá rozkvetlý louky. 🙂
No a slavit… se většinou slavily Máťyny narozky o nějakých 13 dní dřív, mohutně a na chatě a s celou širokou rodinou. (Hádejte, kdo byl vrchní poskoč, podej, přidrž.) Moje se tak neslavily nikdy. Takže jsem odvykla a skoro to ani neumím. 🙂
Synáček, narozený 8.7., taky svoje narozeniny považuje za křivdu. Jednak jsem ho mohla porodit o den dřív a měl by magické datum narození 7.7.1991 (to si ale dělá legraci), jednak si vůbec neužil všelijaké ty oslavy se spolužáky, všichni měli narozeniny před prázdninami. Doteď je z toho smutný, budu mu muset tu letošní oslavu nějak dobře vymyslet, aby si to konečně užil.
Hezký, máš synka o dvacet dní staršího než já 😉
Moje starší dcerka si nikdy na letní narozeniny (také 8.7., ale o 7 let dřív a nedělňátko) nestěžovala, naopak, s oblibou pořádala u nás na zahradě zahradní párty a pokračuje v tom, i když už s námi nebydlí :-)))
Ja mam taky prazdninove narozeniny a i svatek a v podstate se stejnymi pocity. Akorat kdyz jsme jeli na dovolenou do nektere spratelene zeme v dobe narozek/svatku, tak jsem si z minimalistickeho rozpoctu, za ktery jsme jezdili, mohla vybrat jeste neco trochu extra.
k vyvážení postoje: mně letní narozeniny docela vyhovovaly, jen jednu nevýhodu měly – předznamenávaly konec prázdnin. A letos je – jak to tak vypadá – „oslavím“ odběrem pro autotransfúzi (nod)
recepty nemají chybu. v klubu mlsných hub je Bubu přinejmenším jednou z místopředsedkyň
(y) !
Ne, předsedkyně, a ta nejhlavnější.
Taky mám svátek o prázdninách. Mně to nevadilo, já u babičky dostala melouna. Dort bych stejně nejedla, to by pro mě bylo za trest a melouna jsem sežrala sama, nikdo nechtěl. Že prý je ovoce všude dost. Můj děda byl pěstitel a šlechtitel ovoce a melouny opovrhoval. Jooo, to byly časy 🙂
Taky se mi nezamlouvá datum mého narození. Jsem se narodila POSLEDNÍ letní den. Děs. Podzim na krku a škola už 3 neděle v běhu. A na dovršení ústrků, v novém tisíciletí mě sebrali i titul posledního letního dne. Prostě to datum šoupli už do podzimu. Jeden astronom to zdůvodňoval, ale já s tím nesouhlasím. Hmm, to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat. :@ Taky se hlásím do klubu. Když tak přemýšlím, čím bych přispěla, tak se hlásím jako helfr na ten úklid. Přece to ta princezna nebude dělat sama. A JJ bych pomohla s tou elektroinstalací. A pokud by bylo hospodářství, tak bych i husy pásla. Půjčí mi někdo na pasení pesa? 😉
Půjčím ti stereo. Melly Penyně ukáže, kde jsou ty husy, a Penny ti je přižene. 🙂
Joooooo, duo P + M je výborný. S těmi si dobře pokecám (inlove)
Týrání. Tohle je týrání. Měla jsem dnes kus vysušeného kuřete a rajčata – víc jsem v práci nesehnala. A já husa hloupá jsem Bubu na lopatu sedla a dala se do čtení (rofl)
Hm, mně Rysinčiny lení narozeniny spíš vadí. Nemáme zahradu. U našich se mi to pořádat nechce (maminka si to hrozně bere, že je hostitelka a nějak jí to nesvědčí) a na chatě u tchýně je pro případ deště příliš málo místa. No ona i ta zahrada je dost malá. A u nás doma je v létě přílišné vedro. Kdyby bylo jako teď, tak to tu uspořádat jde, ale jak se to zvedá venku nad 25 °C, tak už to nejde. Následkem toho stále ještě nevím, kdy a kde budou Rysinčí druhé narozeniny.
No ale ty mňamky od Bubu rozhodně vyzkoušíme. Pstroužky my rádi (teda já a děti), masové kuličky se mi taky líbí a ten mřížkový koláč asi vyzkouším někdy brzo, neni v něm totiž vejce (jen v tvarohu navrh a tam být nemusí). Ale teda do chleba se mi moc nechce. Hlavně proto, že ho nemám v čem péct …
Když už mluvíme o vejcích. Rysíkovy potravinové alergie ustupují, ale místo nich nastupují pylové :/ . Tak nějak přesně podle prognózy. Aspoň že Rysinka je v pohodě.
To se dalo čekat, že si Rysík bude alergie s věkem obměňovat. A k tomu tvarohu, když se do něj zamíchá trocha obyčejného vanilkového pudinku, tak bude mňam. 🙂 Já ho pro jistotu dávala do tvarohu na kulaté svatební, aby držely tvar. On je poslední roky tvaroh trochu nevyzpytatelný.
Ja jsem vzdycky rikala, ze s Bubu by se dobre varilo. (inlove)
Já věděla, proč to čtu až poo. 😉 Tak na takové narozky ještě fakt nesmím. Jsem v tréningu 🙂 Ale toho pstruha bych si dala. To musí být dobrota. Ale on ten koláč … MLASK. Tak dost. Dojím babysalát a radši jdu od pecka, nebo si naslintám do klábosnice (chuckle) A komentáře? tak ty si nechám až po večeři. Já vás znám. Ty budou zase výživný. (dance)
Tak já vám udělám taky chutě: na zahradě se kromě rajčat a okurek (papriky nepočítám, ty se nedaří nikdy) vše zbláznilo a čeká na postupné zpracování, tudíž se musí připravit mrazák. No a v něm překážela kachnička ;). Včera jsem ji hodila do pomalého hrnce, přidala něco vína, strouhaný čerstvý zázvor, med, sójovou omáčku a dala pomalit. Z té potvory se vydusila spousta sádla (už je ve sklínkách a v mražáku bude čekat na vánoční paštiku),dneska jsem ji dala dopéct do trouby a za chvíli se na ni vrhnu :P. Při této úpravě je to skoro dietní, všechno sádlo se vypeče a maso je sušší než z kuřete, s rýží je to docela hladové jídlo.
Ouuu, tak takovou kachýnku bych si teda dala. Med, zázvor a sojovka si s kachnou rozumí a víno tomu jenom dodá. Nech si chutnat!
I bych se rozdělila, jen je to trochu z ruky. 😉
Bubu, krásné, krásné, moc – holt kdo umí, ten umí.
Děkuju, všechno jsou to jednoduché rychlovky – jojo, mlsná, ale líná – to jsem já.
Nápodobně.;-)
narozeniny v létě jsou opravdu dobrá věc. U nás praktikujeme též. Jen se nám trochu vymknul chlapeček, ten se vyskytnul koncem března a táta Ferda na začátku května. Červen ( Svatulka ) se už za léto považovat docela může, náročný týden v červenci od 18. – narozeniny já, můj táta, já svátek, Anuška narozeniny, Anuška svátek, máma svátek, Viktor svátek.
A do komunity se hlásím – žehlím ráda, žehlím dobře, žehlím s chutí (chuckle)
Bubu, ňááám! Týno, budu předskokan, peru (v pračce) a věším a sbírám ráda, dobře a s chutí! A taky obstarám přiměřené glosování právě probíhajících pracovních procesů vsedě v křesle (s tvarohovou chrupinkou od Bubu v ruce).
No prosím, jak pěkně se nám milé dámy do komunity scházejí a potřebné činnosti si rozdělují. (y) Batýsku, to je moc dobře, že jsi neopomněla glosování, to je základní nutnost. 🙂
To bude bydleníčko! (h)
Chm, tak nevím, s čím bych přispěla. Zvládám celkem vše, ale nic nijak excelentně. Ale Vave ty bys nám samozřejmně šila své úžasné výtvory, aby nám tam bylo pěkně útulně. A já ještě popřemýšlím, co bych mohla nabídnout. Vařit mě moc nebaví, Týnu v žehlení asi netrumfnu, možná bych mohla pomáhat Louk v silových pracech, tyhle věci se ve dvou lépe táhnou. A já přece jen dosáhnu krapínek výš, to se občas hodí.
Hlásím se s dovolením do klubu. Budu štípat dřevo, topit na všech ohništích veškerých tvarů, péct chlebýk (nehrncový), týden před výplatou vařit ňamky z ničeho a hromadit černá zvířata a házet jim plyšáky, berete?
Jo a vymýšlet kraviny, z nichž tu a tam povstane nějaký lyterárňý ďýlo.
Vezmete mě taky? Umím zacházet s motorovou pilou a sekyrou, udělat elektroinstalaci zásuvky či světla, případně jiné chlapské práce.
Taky slušně vařím italskou kuchyni podle Borkova receptu (vraž to do trouby a nestarej se o to, dokud u ní nestojí hladová zvířena s provazy slin až na podlahu).
Případně hezky předčítám, zvláště pohádky, a co zasadím, to mi i vyroste.
VAROVÁNÍ: u práce si zpívám, ale dle jiných dobře.
Berete?
No hlavně, milá JJ, jsi unikátní pyroman, co hranici i vlastními vlasy zapálí (jak jsi nám to tady onehdy meldovala (chuckle) ) – to taky každý neumí.
Milá Bubu, jsem ctitel tvého kuchařského stylu 🙂 Obvykle to je skoro dietní, relativně snadné na přípravu a šíleně dobré! 😛 (ten je olizovací!)
Víš, Dede, kdybych někdy psala kuchařku, bude to kuchařka pro línou kuchařku. 😉
Napiš, to bych si moc ráda přečetla a hlavně koupila.;-)
Abych nezapomněla – ty recepty vypadají děsně jedle a rychle, dokonalá kombinace (y) !
Prosím o palečky pro Nynýšku
http://www.zkracovatko.cz/f3t368
vyrážíme na kontrolu (h) (h) (h) (h) (h)
držím, Bedulko (h) (y) (h) Očičko se mi oproti minule zdá přece jen o dost lepší.
Bedulko, zrovinka jsem ti chtěla psát, jak na tom jste (h) . Palce i drápky držíme pořád, ať je Nynýška zase krásná okatá kočička!!! Je mi jí moc líto… Holky, držte se!!! (y) (y) (y) (h)
(y) (y) (y) (h) (h) (h)
spolehni se! (y) (y) (y) (h)
Samozřejmě! (h)
Držíme! Nedejte se a držte se!
Z kontroly jste už asi zpět, ale palečky držím stále, ony se neztratí. Tak snad to proběhlo dobře.
Já taky!
(y) (y)
Bedo s Nynyskou, moc vam drzim palce. (h) (y) (y)
už mi skoro tečnou sliny. Jak já se těším na grilování.
Já mám narozky v březnu.
Letní narozeniny v srpnu má můj první syn Petr.
A většinou je slavíme stejně doma.
Ale se svátkem jsem to vychytala. Starší syn je Petr, mladší Pavel a manžel je též Petr. Spláchneme to v jednom dni 29.6. s jedním dortem.
Míša
Teda Bubu (inlove), k Tobě bych chtěla chodit na mejdan! (y)
Bystrý čtenář jistě hbitě dovodil, že nějaké velké vaření z mé strany nehrozí. Ale občas se tak s kamarádkou zasníváme, jak by bylo pěkné žít v nějaké spřízněné ženské komunitě, kde bychom si rozdělily práci v domku i na pozemku. Tak v takové komunitě by Bubu jistě musela být královnou kuchyně.
Celý projekt má ještě dva háčky. Jednak jsme v širém okolí nenašly nadšenou „uklízenku“, druhak nevím, čím bych mohla prospět já. (blush)
Bubu, hluboce se před Tebou skláním, Tvé psaní i vaření má úžasný šmrnc, jako ostatně všechno, co děláš. (nod) Bubák má doma poklad, který mu upřímně závidím. 🙂
Přeju všem krásný den. (h)
Vave – nadšenou uklízečku promptně dodám. Teda sebe NEE (shake) – chraňpanbu, ale dcera mé sestry (dodala bych i sestru, ale ta bydlí od vás daleko), bydlící v Prahe, by se vám šikla (nod) . Třebas ta by se NIKDY nesnížila k tomu, aby podlahu vytřela hadrem na smetáku (což je moje běžná norma) – vždy hezky v pokleku, hadérku do ručky a smýčí a smýčí – radost pohledět … s kafem v ruce, s buchtou v druhé (chuckle) .
Kafe zvládnu, Bubu dodá buchtu, takový poklad je třeba si rozmazlovat. 🙂 Víš kolik tam u nás bude nití a zvířecích chlupů? (chuckle) Jo, zapomněla jsem napsat Zn. Praha není podmínkou. Neb naše komunita může sídlit kdekoli. (chuckle)
Jo, tak v takové komunitě by se mi líbilo. Klidně budu vařit.
Vida, tak uklízenka je na světě (happy) .
Báječnej žvanec od Bubu? Hmm, bych si dovolila ctěné komunitě externě nabídnout své služby dřevorubecké, rycí, sníhoodklízecí a tak vůbec na intelekt a zručnost činnosti nenáročné, říkejmež jim třeba silové (flex) .
A ještě bych vobčas mohla zastoupit meluzínu, pže dělat průvan, to mi jde výtečně. Ani byste si nemusely pořizovat medvídka mývala 😀 .
A Vave, nebuď zbytečně skromná! Talentů, kterými bys mohla komunitě přispět máš mnoho. Namátkou, kdo umí tak dokonale splétat biče, ha? 😀
Chichi, nojo, děkuju, taková (flex) osoba nemůže chybět, to je pravda. A té bych mohla aj vypomáhat a ve volných chvílích třeba psát ty 105, díky Sharko. 🙂
ale Vaví, budeš o tom přece psát 105 na Zvířetník (chuckle)
hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
Teda Bubu – to je zase žranice 😛
Mňam, krrrrrrrrrchrrrr – to mi tu kručí v žaludku!
Masové kuličky dělám také, jsou vynikající jako hlavní chod i jako ďobání. Zapíchnutá oliva, nakládaná houbička, kousek kyselé okurky, papričky, česnek nebo cokoli jiného to ozvláštní jako výbornou jednohubku na párátku, možno pak smočit ještě v nějakém dobrém sosu nebo dipu.
Ta pstruhová filátka vypadají veeeelmi jedle, dělám ty své osvědčené plněné pstruhy na grilu, zabalené do alobalu, nesmí chybět zálivka z koňaku a citronové šťávy, taky je to moc dobré.
Ach jo, jdu si zobnout suchar, nic jiného tu nemám a ohřívat mražené se mi teda fakt nechce, padají mi víka a jdu spát.
Naše mejdany bývají poněkud… lidnaté, takže se s nějakým sofistikovaným servírováním (napichovátka s masovou kuličkou a houbičkou, olivou, chery rajčátkem,…) nezdržuju a nosím to v mísách a miskách a mističkách a…. samoobsluha. 😉
Ale máš pravdu, že to jsou skvělé jednotlamky.