AUKCE: Půlkulatá aukce

logo_pozorLetos otevřeme naši aukční síň už popáté! Naleštěte si háčky, jehly a jehlice, roztřiďte korálky, ostrouhejte barvičky! Oprašte pájky a hrnčířské kruhy! Uspořádejte si fotoarchivy! Překvapte mě!

 

 

 

Dřevěná aukce se uskuteční začátkem listopadu. Proč dřevěná? Hádejte! Rozhodně to neznamená, že bychom letos dražili jen dřevěné výrobky, to bych v perexu psala spíš o dlátech a pilkách.

Dražit budeme širokou škálu krásných zvířetnických výrobků, zhotovených nejrůznějšími technikami. Spoléhám jak na tradiční autory (zdravím Blážu, piškdámy, fotografy, korálkový dorost, vždypřekvapující epulku a mnohé další), tak na nováčky (viděla jsem na rajčeti úžasné háčkované poutko). V roli tvůrců jako obvykle ráda přivítám i zvířetnickou přízeň babičkami počínaje a sousedem odnaproti konče.

Ráda bych trochu rozšířila sortiment věcí s nízkými vyvolávacími cenami, aby si o ně kromě kocourů, psů a podobných existencí zahráli i lidi. V minulých ročnících takových věcí byla asi čtvrtina (asi 10 ze 40 položek). Budu moc ráda, když mi takových drobností nabídnete více, v tom případě by se počet položek mohl zvýšit na 45.

Své nabídky mi, prosím, posílejte mailem na adresu renata.eremiasova&volny.cz do 30. 6. 2013. Nemusíte mít koncem června hotovo, jen si rozmyslete, co budete mít hotové do 15. 10., a popište mi to. Např.: „Dede – krajkový límec“.

Budete-li mít zájem, vaše návrhy včetně jejich prezentace s vámi budu obšírně konzultovat, koncem října pak začnu „dělat Renatu“.

A jestlipak letos opět můžete přispět na předměty Zvláštního Určení, tzv. ZU? Holky piškvorky nezklamaly, ZU bude i letos!

 

RenataE

 

 

PS:

 

Zvířetník a pomoc po povodních

 

Využívám tohoto tématu a hlásím, že stejně jako jsme díky naší sbírce před třemi lety pomohli v Hejnici, máme v úmyslu pomáhat zase. Styčným důstojníkem a hlavním organizátorem pomoci byla jmenována RenataE a já osobně jsem moc ráda, že to jmenování a práci s tím spojenou vzala.

Zásady jsme stejné, jako minule: chceme pomáhat v malé obci, která není ve světle reflektorů, a má sama nevelké prostředky k obnově. S pomocí starosty vytipujeme konkrétní lidi, kteří potřebují naléhavou pomoc. Z našich prostředků pomoc proplatíme – v Hejnicích se osvědčily nákupy v e-shopech se slevami pro vyplavené. Vše bude dokumentováno, takže můžeme ručit za to, že se peníze dostanou právě tam, kde je chceme mít.

Renata zatím jedná se starosty dvou postižených obcí, reakce jsou vstřícné a rozumné – pokud vím.  Veškeré potřebné informace najdete na Hadopasech http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?f=17&t=2562

 

Předem děkuju za zájem a účast a předávám opět slovo Renatě 🙂

 

Dede (Dagmar Ruščáková)

 

Století jednou za tři roky?

Nějak se ty statistiky začínají měnit. Sotva v Hejnicích uklidili po povodni 2010, už plavou jiní jinde. A protože jinde nebyl žádný udatný televizní redaktor v rybářských holínkách, jako by tam povodeň nebyla. Jenže byla.

Na silnice a cesty a mostky naše síly nestačí. Ale můžeme pomoci Frantovi, který musel vyhodit ledničku. Nebo Marušce, která přišla o pračku a sporák. Taky by mohly pomoci dvě matrace a pár kubíků dřeva na topení. Tuhle konkrétní pomoc organizujeme ve spolupráci s obecním úřadem, který vytipuje příjemce z těch nejpotřebnějších.

Prosím, přispějete? Další informace najdete na fóru Hadopasi tady a číslo účtu zde, zpráva pro příjemce POVODEŇ 2013.

RenataE

 

 

 

Aktualizováno: 9.6.2013 — 22:17

65 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý den,
  Požádat o půjčku Já jsem pan Emmanuel Richarda soukromé úvěru věřitelem a
  spolupracují finanční pro nemovitosti a všechny druhy podnikání
  financování. Nabízím také úvěrů fyzickým osobám, podniků a podnikových
  subjekty na 3% úrokové sazby nabízíme jakýkoliv druh úvěrů. napište nám

  cooperativeloan01@gmail.com

  ÚVĚR PŘIHLÁŠKA
  Jméno:…………………….
  Prostřední jméno:…………………….
  Příjmení:………………………………….
  Datum narození (rrrr-mm-dd): …………………..
  Pohlaví: …………………………………….
  Stav:……………………………..
  Celkový Částka potřebná ………………………….
  Doba trvání úvěru ………………………………
  Adresa:……………………………………
  Město:………………………………………
  Stát / Provincie: ……………………………..
  Zip / Postal Code: …………………………….
  Země:……………………………………
  Telefon:……………………………………..
  Fax:……………………………………….
  Mobile / mobilní: …………………………….
  Měsíční příjem………………………………
  Povolání:…………………………………
  E-mail:…………………………………….
  Už jste použili předtím? ……………………..
  kde jste našli svůj inzerát ………………….
  S pozdravem,
  pan Gary

 2. Všem moc děkuji za blahopřání. (hug) :* (inlove) (h)

  Tyhle mé narozeniny mají takové zvláštní číslo a to 77. Říkala jsem si že by to mohlo přinést štěstí a koupila jsem los „Triss“. Ale ne ten za 30 SEK ale jakýsi zvláštní za 40 korun. Byl větší a měl třpytivý okraj a byl posetý třpytivými hvězdami. Prý se může vyhrát až 5 miliónů, říkala mi prodavačka. No dobře, tak tedy seškrabuji povrch losu a odhaluji čísla. Pět miliónů dvakrát óóóóó, to jsou nervy.
  A … už jsou hned na dranc, tedy ty nervy. Třetí pětimiliónová cifra se neobjevila. Ani třetí desetitisícová, dokonce ani ta třetí pitomá šedesátikorunnová.
  Takže šmytec a nedostaneme nic. A já už to měla všechno tak krásně rozpočítané. Pro oběti povodní, pak zaplatit sourozencům dluhy, zaplatit synovu půjčku a taky dát do kupy ten můj domek než se mi zřítí na hlavu. Možná že bych i do té zahrady něco vrazila. Ne nevrazím. Ani kousek toho pokakanýho štěstíčka nečekalo za rohem. Jakoby na mne v životě někdy někde čekalo. Všechno jsem to zvládala i tak, jenom teď na stará kolena (už je jim sedmdesát sedm let (chuckle) ) sil nějak ubývá. A co by, já to zase zvládnu!!! Fakt. 😉

  A mám to za sedm….. 🙂

 3. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂
  Na sjezdu feministek v San Franciscu vystoupila jedna Američanka s tímto:
  „Na muže se musí tvrdě, já jsem třeba přestala uklízet.
  Týden nevidím nic a po týdnu, ejhle,muž začal uklízet“.
  Přidala se Němka:
  „To já jsem přestala uklízet a prát prádlo.
  Týden nevidím nic a po týdnu,ejhle, muž začal uklízet a dokonce i prát“
  Nakonec vystoupila Češka:
  „Já jsem přestala uklízet, prát a dokonce i vařit.
  První týden nevidím nic, druhý týden nevidím nic, třetí týden trochu na levé oko ……“

  (coffee) Přeji všem přítomným klidný večer, hezké sny a další dny bez (rain). (coffee)

   1. „Ale když nezvládá ani základní povely, drž ho na šňůře s náhubkem, a když ti začne běhat za fenama nebo být agresivní, nech ho vyřezat.“ 😉

  1. Přečteno na netu.
   Potká se takhle Berounka s Vltavou a jedna povídá:
   „Červen a taková hnusná zima.“
   „Tak víš co? Zatopíme….“

   1. Hlášení meteorologů: Léto roku 2013 se konalo dne 9. června, v Čechách v dopoledních a na Moravě v odpoledních hodinách. Doufáme, že jste si ho užili co nejvíc, protože nastupující podzim bude dlouhý, chladný a s nadprůměrnými srážkami.
    Doporučení pranostika: Nezapomeňte si zavčasu zapsat, co jste v letošních letních hodinách dělali, abyste mohli zimě podat detailní výčet, až se vás zeptá!
    😉

     1. Psssssst !!! Ať to nezakřikneš…. Nekamenujte mne, nebijte mne…ale já jako alergik, po mnoha a mnoha letech, nemám ucpanej nos, nesmrkám a nevytahuju žlutej hnus z očí…můžu bez kašle dýchat, v noci spím a nebudím se, no je mi zkrátka fajn (dance)

 4. Renato, díky v obou případech (y) .
  Do aukce se s dovolením hlásím (to pexeso, co jsem loni nezvládla 😛 ) a doufám, že se mi i podaří něco uaukcovat (to je ale hezký slovo 😀 ).
  Co se povodňové pomoci týče, určitě přispěju. Vůbec nepochybuju o tom, že se sejde slušná suma – máme tu velikou výhodu, že je nás hodně. Takže coby strážkyně pokladu slavnostně prohlašuju – každá padesátka je dobrá, korunka ke korunce – a vytopenej má na košilku (handshake) !

 5. 1.Povodně : určitě přispěji.
  2.Všem organizátorům pomoci i aukce velmi děkuji.Omlouvám
  se, že do ničeho nezasahuji organizačně a nehlásím se.
  Opravdu už sama nemůžu, někdy bývám docela na dně.
  Díky !!!! (clap) (inlove)

 6. Panejo, už popátý?!? Pěkně se tradice rozvinula (nod) .
  Renato, dík a všem šikulům zdar dílu!

 7. Každý rok si říkám: letos už fakt něco udělám a zatím se mi to nikdy nepovedlo. A protože se znám, tak se nezavazuji udělat něco, dokud to nemám hotové v ruce. Ach jo. Ale jednou, jednou nejen, že udělám něco do aukce, ale vyšiju obrázek pro deky z lásky. Strašně mě baví vyšívat. No ale ten obrázek letos asi nebude. Výrobek by se objevit mohl, třeba něco udělá Rysík ;).
  Všem výrobcům a hlavně organizátorce a jejím pomocníkům a taky Zaně, která to musí vyúčtovat, předem (a za staré ročníky i zadem) díky. Třeba se mi letos konečně povede něco koupit. I když mě teď fakt strašně zlobí rajče. Na fotky z Loučně (díky za tip Vave) jsem se musela koukat u manžela.

 8. Všechno nej nej nej, Velká kočko, hodně zdraví, radosti s kočenkami, málo poděšeného Garyka a vůbec to, co si přeješ (h) (f) (h)

  1. Milá Velká kočko, přeju ti hodně zdraví a kus radosti, ať máš příjemné léto a bolesti ustoupí (inlove) (rose1) (inlove) !

 9. Milá Velká kočko, přeji Ti ke Tvým dnešním narozeninám hodně sluníčkových dnů a radosti s kočičkami a Garykem. Ať Tě klouby ani jiné nemoci netrápí. (h) (rose1) (d)

 10. OT (vlastně ne tak docela) – pomoc zvířátkům po povodních

  V Modřanském Kauflandu a Bille právě probíhá akce
  „přidejte si k nákupu i jednu konzervu a pomozte“

  Zvířátka zůstala v zatopených oblastech sama a bez jídla.

  Přispějte prosím i jednou jedinou konzervou, moc pomůžete.

  V Kauflandu se příspěvky odevzdávají na informacích
  a v Bille do sběrného košíku za pokladnou.

  Děkujeme

  http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/992842_10201164792827687_830638743_n.jpg

  tak třeba kdo bydlíte poblíž a/nebo tam chodíte občas nakoupit… (h) (h) (h)

 11. Pokud jde o pomoc vyplaveným – musím poděkovat Renatě, že se práce ujala. Je rozený organizátor, umí „dělat renatu“ a já věřím, že pod jejím velením se nám zase podaří maličko udusat zoufalství a povzbudit naději u těch, kdo to potřebují (inlove)

  Jedu do Liberce, budu až večer – jsem zvědavá na vaše nápady 🙂

 12. (call) POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!! (call)

  😡 Dnes má narozeniny Velká kočka, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku. 😡

  (f) jovo.rajce.idnes.cz/Pranicka_18_2013#Velkakockanar_2013.jpg (f)

  1. Jéjda, já v poslední době všechny narozeniny četla nejméně den po. Tak dneska to nepropásnu a zrovna pro Velkou kočku.
   Milá Velká kočko, posílám na sever přání, aby sluníčko svítilo, vítr moc nefoukal, aby se Garyk neplašil a kočenky se chodily mazlit. Aby kosti nebolely a rehabilitace pomáhaly a tak vůbec. A taky aby sousedi dali pokoj. Nějak sem od pátku zjistila, jak moc je to důležité. Smajlíci nejdou a vypsat je nestihnu, Rysinka se mnou zápasí o klávesnici.

   1. milá Velká kočko – připojuji se k přání tady pod karakal, protože „snesla na kupičku“ asi vše to nejdůležitější co potřebuješ

    (h) (h) (h) (h) (h) (h)

    1. Též se připojím s přáním
     (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Velká Kočko – všechno nejlepší ti přeju! (inlove) Hlavně míň bolestí a příjemnější svět kolem tebe. (h) Nelekavého Garyka, mazlivé kočenky, dostatek sluníčka a milé sousedy!

   (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

   1. Milá Velká Kočko, všechno nejlepší (f) , nebolavé klouby (h) , dobrou rehabilitační sestru (y) , pohodová zvířátka (cat) (dog) (cat) , tobě samé sluníčko (sun) a do blbé sousedky ať praští hrom (rain) (punch) .
    A navrch dort! (^)

    1. To je přesné shrnutí! Připojuji si a toho zdravíčka přeji tuplovaně, toho není nikdy dost (h) .

    2. Taky se sem přicucnu, io to krásně sepsula 🙂

     A taky nacházívám oslavence o den dva později, to mám dnes kliku.
     Milá Kočí, posíláme přání co nejméně chmur a co nejvíce pohody s chlupáčky a Pusinka speciálně posílá obrovkou kočičí mlaskavou a slintavou!! :*

  3. Milá Velká kočko, všechno nejlepší!!! Ať tělesná schránka příliš netrápí a každý den přinese přinejmenším malé radosti (rose1) (rose1) rose1) .

  4. Pro Velkou kočku (f) (rose) (f) (rose) (f) (rose) (f) (rose) (f) a k tomu co nejpevnější zdraví a pohodu (sun)

     1. Len som nakukla a mám šťastie,môžem priať Veľkej kočke.Všetko šťastie sveta a pozitívnu energiu až z južného Slovenska Ti posielam.som rada,že Ťa poznám.si neobyčajná žena,vtipná múdra,citlivá,buď ešte dlhé roky medzi nami a svojimi zvieratami.Ten Garyk by sa mal osmeliť a bafnúť na tú švedsku ježibabu .

  5. Milá Velká kočko, přeji hlavně zdraví, za celou naši smečku.
   Měj se krásně, sluníčkově a klouby ať nezlobí. (inlove)

 13. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Chválím organizátorky obou akcí – tedy hlavně RenatuE (wave) , co chudák zase bude muset „dělat renatu“ (chuckle)

  U nás v podvečer jedna bouřka, ale spíš někde o kousek dál. Pršelo, ale žádný lijavec. Máme sice vody dost, ale hory plní svoji „nasávací“ funkci výborně (nod)

 14. Dede, budeš se účastnit? Očko k očku a bude síťovka…o tu bych bojovala jako lev, pokud teda nebude růžová 😀

  1. Milá Sharko! (Teď se tvářím véélmi důstojně) Kdybych čirou náhodou stvořila cosi, jako síťovku, byť by byla růžová, pak takové dílo bude viset mezi jinými uměleckými zázraky tohoto světa… třeba v Louvru, víš? (chuckle)

   Milá Renato… eh, s tím krajkovým límcem to byl moc hezký příklad! Leč mírně vzdálený skutečnosti 😛
   Ale umím poutko! Nepotřebuješ třeba růžové poutko? (blush)

   1. Dede, nedělej mi to!!!!!

    já si u článku po přečtení „viděla jsem na rajčeti úžasné háčkované poutko“ málem ucvrkla – a teď abych se šla převlíknout

    (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

   2. …kdyby byly takový tři poutka v barvách duhy pěkně vypnutý na podkladu ve vkusným rámečku (něco jako základ sbírky motýlů), myslím, že by vzplál slušnej dražební boj (clap) .

 15. Ale jo, něco asi spáchám, ale nevím co. 🙂
  Co takhleee… nějakou hračku? Bambulovitou nebo paňácovitou?
  Do křoví je pro účely focení klidně hodím, mám totiž konečně vlastní křoví. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN