ČLOVĚČINY: Dialog u linky

člověkŽila byla jednou jedna černá smečka, skládající se z Ioanniny, Penny a Melly. Hosté milí a vítaní. O to milejší, že jim k naprosté spokojenosti stačí posedět v kuchyni a dozorovat bedlivě u linky.

 

 

 

I stalo se jednou, že na mě Penny pohleděla zkaleným okem a pravila: „Pěkně hosty vítáš, JJ, po zádech na známku přátelství drbeš, ale víš-li pak, že jest třeba uctít návštěvu i dobrým soustem? A nekoukej tak, že mluvím, vždyť na tebe mluvím vždycky.“

„Vodu? Milá JJ, vy lidé si dáváte před jídlem aperitiv, ale psům voda svědčí spíše jako digestiv. Nemáš něco podstatnějšího?“

„Cože? Ty samé granule, co máme doma? To snad nemyslíš vážně, za starých dobrých časů se návštěvě podstrojovalo.“

„Necháš to tam? Vždyť je na tom pytlíku nakreslené obilí! Copak jsme slepice? Tedy, nechci pomlouvat člověku, ale ona neví, co je pro stárnoucí tělo potřebné. 70% psů je špatně živeno, jejich zažívací trakty úpí pod náporem stravy, na kterou nejsou vývojově přizpůsobeni. A neslyšela jsi nikdy o potravinových náhražkách?“

„Tak jinak. Ty bys žrala sóju? Ty jo, promiň, já tě špatně odhadla. Tak jinak. Dětem bys ty granule nedala, že ne?“

„Zákazy od člověky? Ty jsou od toho, aby se překračovaly. Já u pramene jsem a žízní hynu…“

„Smetana! No konečně. Plný kelímek by nebyl? No nic, mlask mlask mlask, já si nestěžuju, mlask mlask mlask, jen víš, mám trochu krátký jazyk, mlask mlask mlask.“

„Pokud dovolíš, vážená a milá Penny, já mám čenich delší, mlask mlask mlask, jak správně tvrdíš, mlask mlask mlask, vyhazovat v kelímku smetanu mlask mlask mlask mlask je plýtvání mlask mlask mlask mlask prosímtě, Penny, jak se to z toho čenichu buch buch buch buch sundává? „

„Melítko je jelítko! Mladá, od čeho máš tlapy?“

„A jo, díky. Vanička od tvarohu je lepší, ta na čenichu neuvízne. Ale je mi teskno na duši. Člověka se odebrala bůhví kam a zanechala nás v nemilosti ve vyhnanství. Ach, ký žal, ký žal. Půjdu truchlit ke dveřím, tam ji dříve uslyším.“

„Netruchli, netruchli, JJ vytáhla křupky z křídel. Bude maso hop maso hop maso hop maso hop maso…“

„Ano, malé sousto možná rozptýlí mou trudnomyslnost.“

„Dej dej dej, viděla jsem do lednice, dej dej dej, máš tam ještě krůtí krky. Že na polívku? Copak lidé potřebují napřed sežrat polívku? Jim nestačí brambory? A jo, že je dostanu vařené? Tak to jo, ale ne abys je obrala. Že je chceš obrat?

Tak co se dá dělat, ale moc se s tím nepipli, víš, šetři si práci. Že až zejtra? Hele, neřehtej se tak blbě a vypni troubu. Skoro nevidím, skoro neslyším, ale povídám, že ještě chvilku a ty řízky spálíš.“

 

Je radost, přijímat milé návštěvy.

 

 

Aktualizováno: 5.6.2013 — 15:53

79 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. JJ, to je moc milé povídání, přímo obrazové a nebo mám děsně živou představivost (happy)
  Milá týno, na tohle nemám, já mít doma tak živo, jako ty, tak jsem ráda, že přežiju, natož abych vystudovala, máš můj hluboký obdiv! (whew) K včerejšímu dotazu, je to PrF MU.

 2. Alex, já ti moc gratuluju, jsi opravdu sqělá! (clap)
  A děkuju ještě jednou za palce, já je fakt využila 😀

  1. Alex, obrovská gratulace!
   JJ, to překladatelsví z pesštiny na živnosťák by se vyplatilo, to by byl fantastický vedlejšák, třeba by si tě najímali někteří bohatí psi takhle v Masarykově čtvrti, Pisárkách,na Útěchově, co se nemohou domluvit s natvrdlými páníčky.

 3. Dobrý večer,
  tak se povedlo a starý kabel zase jednou slouží pro spojení se světem. Děkuji všem za chválu a milé komentáře, gratuluji ke složení státnic i k promocím (i ty, Alex? Napiš o tom víc, prosím.) a držím palce všem, aby je to nevyplavilo. Pokud jsem aspoň někoho na chvilku pobavila, psaní splnilo účel. Zdravím a doufám v konečně lepší počasí.

 4. Pozdni hlasani z Pudlikova: v domecku je voda po strop sklepa a na zahrade byl metr vody (uz klesa). Do domu vys uz pak nic nevystoupalo. . Takze hura hura hura hura hura hura!!!!!
  Drzime palce vsem ostatnim!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Hedus !!!!!! Sláva !!!!! Myslím na Vás i na ostatní postižené. (inlove)

   Karolínko, tak jak je ???
   A co vy ostatní ?! (h)

   1. No, při té hrůze docela o fous. Tak teď budou SUŠIT A SUŠIT A …. Nebude to jednoduchý, ale mohlo být hůř.Tak jim přeju (sun) a (flex)

 5. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Zákon důchodového zabezpečení:
  Kočka, která si vás vybrala za majitele, tak neučinila proto, že byste jí byl nějak mimořádně sympatický. Prostě už jí nebaví starat se o svou obživu svépomocí.

  (coffee) Přeji všem přítomným klidný večer a hezké sny. (coffee)

  1. Taková kočka je šikulka a naprosto má na háku nějakou spotřební daň, nebo SIPO (rofl) (dance)

 6. Někde níže se ptá Petra na povodňový lid. Mně to nedá,asi před rokem jsme se zúčatnili jednoho dotačního titulu, kterého se mohli zúčastnit svým způsobem všechny obce a města v ČR, pokud měli zájem. My tady kolem Hranic jsme se tedy zúčastnili a následně mimo jiné můžeme sledovat průběh povodně na limigrafech přímo ze svých domácností a případně se dle povodňových plánů zúčastnit možných opatření.
  Tak např.
  http://www.dvt-info.cz/web_hranice/dvt_main/

  kliknu na požadovaný tok. Zatím to jede zkušebně, budou i další špécie.
  Kouknu a vidím zda voda jde a jakou rychlostí a činím opatření v předstihu. A to je jen jedna část tohoto programu. (sun) (wave)

  1. Něco, ne tak podrobného se dozvíš taky na: Hlásná a předpovědní povodňová služba. /nejde mi odkaz/ Tam jsou grafy jednotlivých toků. Na tom sledujeme my.

 7. Milá JJ, jak již Dede napsala, velmi půvabné vyprávění.
  A tu návštěvu bych taky brala i je všechny uhostila abychom se dobře měli a dobrou vůli sobě vyjevili. (h) (wave)

  Psí řeč je čitelná, zejména pokud jde o gáblík a prochajdu.
  Před chvíli Ája po mně těžce loudila můj gáblík,přednosta na ní zařval jak tur, já měla po chuti a Ája mi skočila do klína,zalehla mně a málem udusila , taky se celá třásla, jakože je těsně před popravou, ubohý chovný pejska, co je málem větší než já. Ach jo. (chuckle) (wave)

 8. Když „čtu“ pohledy a řeč těla svých psů, tak uvažuju, jak přesná vlastně jsem? Když někdy vidím ty netrpělivé pohledy, ve kterých je jasně psáno: Šiš, a TOHLE má být jako člověk moudrý, pán tvorstva??? Když nechápe ani tak jednoduché věci??? (blush)
  Ari teď řeší problém, jak aportovat a neaportovat zároveň, takže výsledkem zajím je, že leží, hlídá si aportek a velmi nahlas mi něco vysvětluje. A já nevím, nechápu… neumím si domyslet, jaký s tím má problém. (Zavření konkurence domů nepomáhá 😉 )

  Děkuju, milá JJ za půvabné povídání! A těší mě, že si vaše rodina – hlavně kluci – může takhle hezky na psí přítomnost zvykat 🙂

 9. O.T. – les je hodně moc mokrý – i ten první letošní hřib (kovář) je nacucaný… Voda bublá v každé strouze – ale jen tam, kde má.
  Beta v lese včera i dnes dobrá – dělá mi radost – jen ji musíme hlídat, aby to moc nepřepískla…

  1. I u nás je les mokrý, ale živý a svěží. Houby jsem nepotkala, ale je fakt, že po nich nekoukám (wasntme)
   Popravdě tohle chladnější a velmi mokré počasí dělá moc dobře všemu zde původnímu rostlinstvu – tráva na loukách je vysoká po pás, i obilí na poli vypadá (zatím) zdravě a bohatě (aspoň tady u nás). (sun)
   Hůř vypadají moje polární rajčata, venku pěstovaná – nějak jim žloutnou vršky. Že by plíseň? Nevím, nepoznám to – ještě jsem ji na rajčatech neměla. Ale rajčata u nás nejsou původní rostlinou, takže za studeného máje prostě tak dobře neprosperují, jako lesy a louky…

        1. uáááááá!!!! Děvčata, málem jste mě zahubila. (rofl)

         Se směju, ale moje muškáty jsou letos taky nějaké zakřiknuté, listy mají divnou barvu a tak nějak se nejeví ku květu. 🙁

        2. A jakou? Tentokrát asi ne růžovou ale sytě červenou aby si vzpomněla jak mají vypadat.

        3. Jojo, to jsem mohla vědět, že mě nenecháte jen tak (whew) (rofl)
         Šáličku pro rajče… když já umím jenom poutko! (blush)

 10. Jo naši pejsánci jsou povídálci. Buď povídají tichounce ale celým psem a nebo pěkně nahlas jako to naše poděšení Garyk.
  Míváme s Garykem často „dispyter“ to jest výměnu názorů. A víte že on musí mít vždycky poslední slovo??? :O

  OT Tak Švédsko má dnes státní svátek nebo národní svátek – já vlastně nevím jak se Nationaldagen řekne česky. Není to dávno co začali slavit tento den a rozhodně oslavy nedosahují rozměrů oslav jaké jsou v Norsku. Ale Norové hlavně slaví (myslím že 17.května) že se zbavili Švédů a stali se samostatnou zemí. 😉
  Proč Švédi zvolili 6.června fakticky nevím. Nějak se mne to netýká. Ale budu to muset zjistit abych nebyla za blba. :S

   1. Děkuji milý Jendo, psali jsme to současně.

    S tebou bych si byla v mládí zatančila. (dance) Ale to jsi ještě nebyl. No a třeba bys mě ani za partnerku nechtěl. 🙁
    Právě dnes jsem vzpomínala na to jak jsem mamince dělala partnerku při vyučování v tanečních. Bylo mi jen 15 let a neměla jsem za sebou vlastní taneční. (Tatínka zavřeli u PTP.) A já musela v koutku trénovat ta největší nemehla a prsty na nohou jsem měla do krve rozšlapané. Nebylo rozumné si vzít páskové střevíčky ale asi jsem měla jenom ty. Na body se nekupovalo nic pro nás ale kupovalo se teplé oblečení pro zavřeného tatínka.

   2. V roce 1916 se začal den 6.června slavit jako Den švédské vlajky. Teprve v roce 1983 se stal oficielně svátkem a národním dnem. Takže jako státní svátek se slaví pouhých 30 let.
    Ke zvolení Gustava Vasy králem v roce 1523 se přidává ještě 6.červen 1809 kdy Švédsko dostalo svou ústavu. Jsou to tedy tyto dvě události na které se 6.června vzpomíná.

  1. Jo tak jsem zjistila že 6.juni 1523 byl zvolen Gustav Vasa za krále Švédska a země se stala samostatnou.

   Takže tento den slaví hodně demonstrující rasistické skupiny holohlavců a dochází ke srážkám se skupinami opačných názorů. Nevím co by na to řekl Gustav Vasa.
   Ostatní občané baští speciální „bakelse“ – Gustav Vasa zákusek. Myslím že jsem nikdy neochutnala, peče se tu všechno s přemírou cukru. (doh)

  1. Přidávám se ke gratulacím úspěšným absolventkám (inlove) – Týně, Yezi i Alex! (f) (f) (f) (party)

   1. Také se přidávám a gratuluji vám převelice milé dámy. (y) (*) (rose)

    Vlastně bych chtěla být mladší a studovat to co si zvolím. Žádné náhody a bez gymnasiálního vzdělání. Jednou vám to třeba popíši jaké to bylo. A tak pořádně studovat budu až v dalším životě. 😉 (think)

   2. já též gratuluji absolventkám!!!! (inlove) (h)

    ovšem – o týně vím, Yezi se přihlásila, ale Alex mi zůstala zcela utajena!! :O :O :O prosím prosím nějaké informace (ale gratuluji v každém případku 🙂 )

    P.S.
    myš asi vstala z mrtvých, aspoň prozatím

 11. JJ Teba je fakt na tú násobilku a čertov,čo vyliezajú z elektriky škoda.Je to squelé!!!!!Ozaj, ešte stále je dva krát dva štyri?
  To vieš ,veda pádi jak utrhnutá z reťazí,len chviľu zaváhaš a si vedla jak tá jedla.
  Stále držím palce potrebným,prosím vyberte niekoho zpostihnutých,veľmi rada sa pridám-už ten IBAN ovládam.Blahoželám maminám k státniciam a v ucte skláňam klobúk.Ste jedničky!!!
  Dnes sa u nas zase zamračilo,večer má Dunaj kulminovať,zajtra ´v Komárne Štúrove,uvidíme,čo to urobí s Hronom,Váhom,Ipľom a Nitrou./Garaž mám na brehu Nitry-neparkujem tam-zichr is zichr.

 12. pomoc!!!!!! přestalo mi fungovat levé tlačítko u myši :O :O :O … sofistikovaně jsem se sem dostala různě za pomoci pravého tlačítka a klávesnice – ale co mám dělat?? neporadí někdo??????

  myš roluje a pravé tlačítko funguje, tak si myslím že neodešla, hm… zatím jsem zkusila myš odebrat a znovu přidat (vytažením z usb-čka) a posléze i restartovat počítat, ale bez efektu, tlačítko prostě netlačítkuje a bez něj jsem prakticky úplně v háji 🙁 (ani nevím jestli se modaří – přes antispamovou kontrolu – tohle nějak odesla

  1. Ano, levé myšítko odchází na myši jako první, neboť je nejvíce zatěžované. Odejde mechanicky, restartování a jiná kouzla nepomůžou….

   1. hm, tak to mám „radost“ ;( … fakt mám teď málo výdajů, abych kupovala ještě blbou myš :O , dopihele grrrrrr…

    ale já jsem sem šla kvůli referátu o Nyny – ráno měla oko pořád zavřené i když o hodně lepší po tom Septonexu, tak jsem ji strčila do přepravky, doktor mi včera řekl, že nás kdyžtak před 10. vezme (jinak má dnes pouze operační den)… samozřejmě že v přepravce okamžitě obě oči hrůzou doširoka otevřela (a tu žlutou louži co měla u druhýho oka si nepozorovaně umyla)

    nicméně potvrdil, že to má hodně zanícené a vyslovil podezření že nejde o zánět spojivek, ale chlamydiozu… tak ještě oko nabarvil a prohlédl, jestli není nějaká léze na rohovce a pak nám dal jiná atb… takže Nyny má teď jedno oko modré a druhé hrůzostrašně žlutozelené, vypadá jako sám vládce pekel… takže dál léčíme (a zítra tam jedu se Zuzankou na odběr krve)

    ale fikaně jsem se naučila sem dostat do pole pro psaní komentářů, heč a jupí 😀

    1. Bedi, nejlevnější myši v Bohemce stojí kolem stovky, možná máš možnost si tam zajet (pokud není pod vodou). Adresa pražské pobočky: Opatovská 874/25, 149 00 Praha-Háje . Dá se i objednat přes e-shop a osobně vyzvednout

     1. ahaaaaa, TSBohemia, tak ti jsou přímo tady, asi pět minut pěšky – tak díky za tip (clap)

      ale ona teď začla občas fungovat, tak jí dám ještě šanci (ale díky za tip, já už u nich cosu kupovala, nějaké baterky myslím nebo co)

      1. Tak může tam být nějaký bordýlek, když mi Honza spravoval myš (levé tlačítko nahradil z jiné rozbité), tak nadával, že v ní mám půl rohlíku a polovinu kocoura. Ale ze zkušenosti vím, že jak to začne blbnout, tak odejde…

  2. milá Bedo, zkus tento postup (jde i pomocí klávesice):
   klávesa Windows (mezi CTRL a ALT, je na ní logo), poté šipkama na „Ovládací panely“ (pokud máš Win XP, jsou schované pod Nastavení), potvrdit Entrem. Objeví se okno, šipkama najeď na ikonu „Myš“, zase Enter (pokud máš Win7 a ikona Myš není, pohybuj se tabulátorem a otevři nabídku „Hardware a zvuk“, tam už Myš je).
   Otevře se okno pro nastavení myši. Zde se pohybuješ opět tabulátorem a je tam zaškrtávací políčko „Zaměnit první a druhé políčko“. Zaškrtneš pomocí mezerníku a pak potvrdíš Entrem. Tím se prohodí funkce levého a pravého tl. myši a můžeš tedy používat funkční pravé místo levého 🙂

   1. děkuji milá neznámá, zaměnit tlačítka mi už poradili jinde, ale už ne jak se do těch ovládacích panelů dostat 😀

    ale ono se to opravdu nějak zhruba rozchodilo (aspoň zatím)… jinak je to myška optická, to nevím jak bych ji rozebírala a čistila (whew)

    1. P.S.
     že se zaškrtává pomocí mezerníků je pro mě novum – veliké díky!!! ráno jsem to potřebovala při jednom přihlášení a pohořela jsem (chuckle)

 13. ……Je radost, přijímat milé návštěvy…….

  mooc hezký Hovory Há 😀 Tedy spíš Hovory Pé. Zkrátka moc milý čtení a věřím, že je člověku u té linky dost milo, když má takovouhle společnost.

  My teď nemáme doma v kuchyni pejska, my tam máme kozenku. Opravdu. Není možno vzíti do ruky zelí (ať naše nebo pekingské), a nenechat kozence zrzavé, aby si kus lupení uškubla a sešrotovala. Kdyby fungoval foťák, natočím to, protože on to fakt žere jako ta koza. Vždycky ho dostával normálně ve žrádle a nebralo ho to nijak zvlášť, navíc zeleninu žere normálně, ale teď je na něm snad závislej či co :D.

  1. Petro, mě tohle dělala jedna kočka. Já zelí ráda, takže (obzvlášť v zimě) jsem měla na lince malou hlávku na talíři. Taky si vždycky přišla uškubnout list a blaženě chroustala. Asi potřeba C-vitaminu.

  2. Hi hi, my jsme včera dostali přes plot nááádherný zelený salát, retrívří babucha proloupla oko a zhmotnila se u dcery, držící mísu se salátem, a prej „dej mi, a pokud možno všechno“. No dcéra ječela, že snad jí to všechno sežere, tím křikem přilákala druhou retrívru a „jaktože Elisa měla a já ne, dej mi taky“. A obě se pásly jako kozy, jen ten jezevčík má rozum a ví, že je pes…

 14. Evelín ukradne. Prchá a vrčí jak prasklý potrubí. Jollie pochopí, že Evelín ukradl a honí ho. Dohoní, ukradne Evelínovi. Evelín nechce pustit.
  Když se jedná o řízek, honíme Evelína dva. Evelín zajede pod kostn. Chytnu smeták, vymetu Evelína i s řízkem. Než smeták odložím, vyrve Jollie řízek Evelínovi. Honím Jollieho. Jollie prchá a žvýká. Evelín kvílí, že mu ukrad řízek.
  Já kvílím, že mi ukradli řízek a jdu si udělat míchaná vajíčka … 🙂

  1. Šla jsem včera na autobus do práce, však nedošla. Potkala jsem velkou černou fenu (snad kříženka rotvika s labradorem, jaK zmateně pobíhá po silnice mezi auty. Abych ji dostala k sobě domů, nabídla jsem jí upečenou sekanou z 1 a 1/2 kila masa. Dala si říct, hodné to bylo děvče. Díky masíčka jsme spolu doťapaly mezi auty až na náš dvůr, kde posléze pojedla asi litr polévky a mísu granulí (ty levné pro ježky však odmítla). Ještě že se majitelé našli brzy, jinak nevím, jak bych to přes víkend živila (volala jsem na ni „Almaro“, hluchá maminka slyšela Tamaro, takže měla fena málem nové jméno)

 15. No ano, to znám- jé žrádlo, hele, babi má maso, má mísu masa- netřeba truchlit, od paničky tolik masa nedostanem a rozhodně ne v poledne, no jasně že v poledne taky, to i lidi jedí a babi to ví, děda bude mít zas polívku bez masa, stejně ho asi nerad… 🙂
  A Borůvka žvaní a žvaní, zatímco Světluška jí sedí krok za zadkem šikmo za ní, aby byla dostatečně blízko a přitom jí nelezla na somrovací místo, a čumí tak nahlas, že ty vykulený oči nejdou přehlídnout. Zatímco plebejec Borůvka to maso málem urve člověku i s rukou, Světluch ho decentně uchopí s výrazem hraběnky- no když jinak nedáte, milostivá paní, tak si vezmu- a zhltne ho naprosto bleskově, protože v téhle smečce co kdo rychle nesežere, to nemá…

   1. He? nejdřív nic a pak se to uložilo dvakrát? a jednou z toho sem? co jsem to zas provedla? 😀

 16. Zdravím všechny,
  držím palečky všem pacientům a gratuluji Yezi k úspěchu. No a taky myslím na všechny, koho trápí voda.

  Jinak nevím, zda ještě nakouknu do diskuze, v práci mám jinou práci a doma válčíme s připojením. Tak kdyby se nepodařilo, děkuji předem za všechny příspěvky a mávám všem (wave) .

 17. Ano, ukecaná zvířata. Teď máme jedno ukecané kotě a to toho namluví víc než MLP 😉 .
  Jsem ráda, že všechna zvířátka, která musela na chirurgický zákrok jsou v pořádku (clap) , Yezi gratuluji moc a moc a také Ti přeji úspěch, který dosáhla (f) . Děvče šikovné (flex) .

 18. Já si myslím, že JJ může být šťastná jako blecha, že má v kuchyni takové poradkyně; je zřejmé, že bez nich by nevěděla, jak správně naložit s jídlem. (nod) A ty řízky, ty by spálila dozajista. (chuckle)
  Skvělé psaní, milá JJ (inlove) , odcházím do práce s úsměvem. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Víš, Vave,
   takový pes v kuchyni je lepší než minutka. Ona jak je Penuša na žrádlo, tak po vložení řízků do trouby o ně ztratila zájem, a teprve v době, kdy jsem si myslela, že by to mohlo být hotové, napochodovala k troubě, postavila se z boku, odkud jde nejvíc vůně a signalizovala, že teď to tedy patří do psí misky. A že už to parádně vonělo nejmíň deset minut. Tak jsem se spolehla na čoklčichometr a ten to odhadl naprosto perfektně – ani polosyrové, ani vysušené.

 19. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A prosím, neuplavte (u)

  Hezky se to čte. Je fajn, když mají černý holky hlídací tetku (chuckle) . Však oni si ji postupně vycvičí a zacvičí a ona si na přítomnost chlupáčů zvykna a časem…. bude smečka u linky asi větší. Když se to podpoří „mamííí, tatíííí – my chceme pejskáááá“ (rofl)

  1. Asi zklamu, milá Xerxová, kluci jsou monogamní, milují Inspektora Penny (to bys ji musela vidět, jak ona je dozoruje, aby se jim nic nestalo) a Melítko Drbítko. Když s nimi někam jdem, odmítají hladit cizí psy, protože mají svoje. A žárlí: jak se Penynka tuhle zapletla mezi jinou sešlost s malými dětmi, hned bylo „To jen náš pejsek!“

   Což o to, já bych proti psovi nebyla (a Io to tuší, protože mi dělá preventivní kynologickou poradnu), MLP byl ochočen Penynkou a kluci viz výše, ale nemůžu chtít po našich, aby k dětem hlídali ještě štěně. Tak snad až bude možno hodit část odpovědnosti na kluky.

    1. (think) Mám věřit doporučení od člověka, který ať vykročí na kterou chce stranu, zakopne o štěně? (rolf)

     1. Ano, právě proto! Kdo jiný by mohl mít ty správné zkušenosti? 😛

      (Dneska to mám furt na 10.)

 20. Jé JJ – tebe je na té matyce a fyzice škoda! Ty jsi měla být překladatelka ze psí řeči … krásné podané.

  P.s. – na čtyři dny papapá. Nezlobte tu, hlídejte vodu a rozhodujte se, komu pomůžeme. Já po neděli pošlu.

  1. To by byla profese (chuckle) ! Ovšem na Zvířetníku bych měla silnou konkurenci. Užij si výlet.

 21. Penny prý má, byvši odloučena od člověky, dva programy: 1. Kde je člověka? Tam šla! Těmi dveřmi! a 2. Žrádlo! Máš! Dej! Tam v té ruce! Žrádlo!
  Melítko je ještě jelítko, takže se neví.
  Ale holky strávily příjemné odpoledne i u veta (zpívala jsem ve škole hned vedle a on mi je velice laskavě pohlídal, protože jsem pak pokračovala v programu s holkama a nemohla je přivézt na očkování, odvézt domů, odzpívat a pak se pro ně vracet domů) a říkal, že Penuška je jeho zlatíčko.
  Předpokládám, že mu vyžraly tlamou společnou celičkou jeho zásobu mňamek. (A dostaly jsme domů kabelu plnou vzorků granulí, asi tak tři kila. Oni tam na nás fakt trpí.) Taky předpokládám, že je obě, ale hlavně Penny, používal k uklidňování šílenějších pacientů. (Hele, tahleta skoroslepá k němu jde sama a nechává se prohmatat. A tahleta trhlá se o to dere taky a ještě si to užívá. Tak už chápeš, jak se to dělá, ty troubo chlupatá rozklepaná? – Tak nějak.)
  Ovšem náš vet na Penny trpí od té doby, co mu držela bez umrtvení na ten dren, poté co byla pokousaná a co se jedna z těch ran hodně blbě tvářila, že se tako ne a nevyčistí. Jenom jí tak pokusně strkal tu hnusnou kovovou šťouravou věc pod kůži a ona ani nepípla, a on povídá, ty máš slabší srdíčko, nebudem riskovat, a najednou kuk, kovová věc koukala na svět jinou dírou po zubu. (My máme takovou dohodu, že si schováváme jednu – první – potenciální narkózu na něco, co bez ní fakt nepůjde. Těch tikajících věcí už sledujeme pár, ale zatím všechno dobrý.) Vet pravil Hodná holka a šup a místo kovové věci měla Penny v krku dren. Říká jí od té doby Pejsek s mašličkou.

  Ale dialog s JJ u linky je… nepřekonatelnej. Teda zatím. Až se nám rozkecá i Jelítko… 😀
  Však jsem tolik chtěla vědět, co se to tam u té linky dělo, zatímco já zkoumala Minority za Noci kostelů! A že mi to holky nechtěly prozradit!

  1. Ty máš fakt zlatý holky, to bez diskuze. A já jim neslíbila, že nic nevykecám 🙂 .
   No, taky jsme trochu aportovali a drbali a … zkrátka doufám, že se chlupatkám dámská jízda líbila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN