KOČKY: Kočka, která nekončí

0605api2_1„Ta kočka nekončí!“ prohlásil veterinář, když jsme někdy před rokem uspanou Amálku vytahovali z přepravky. Tahali jsme a tahali, ale kus povolené Amálky pořád zbýval v přepravce. Od té doby už uplynul více než rok. A Amálka 31. května oslavila své druhé narozeniny.

 

 

Tak jak se nám vlastně spolu žije? Jen doufám, že Amálce je s námi dobře. Za poslední rok ještě výrazně vyrostla a tím pádem je i podstatně delší. Copak by řekl veterinář teď? Koneckonců jedním z výrazných rysů mainských koček je právě délka jejich těla. Je dokonce tak dlouhá, že se až bojíme, když skáče z větší výšky, aby si nehnula s páteří.

Dokonce mi máma po jednom jejím skoku z mého ramene řekla, že jsem se měla sklonit, aby se jí něco nestalo. Prý přece vím, že u jezevčíků je třeba dávat na páteř pozor. Takže máme doma takového kočičího jezevčíka s trochu vyššíma nohama. Ale snad je ještě dost mladá, aby to ustála. Vymluvit totiž této kočičce, aby setrvala v náručí, když nechce, je nad lidské síly. Vtipné je, že já se mám ohnout, když se kočka vehementně dere z náručí. Ne že by kočka počkala, až ji sama pustím.

 

0605api1

 

Mimochodem právě v chování v náručí máme značné rezervy. Amálce se prostě nechce. Hladit ano, drbat ano, ale jen když madam sama chce a nejraději ji při tom nesmí nikdo držet. Osobní svoboda je nade vše. Když má dobrou náladu, promění se v amébu a nenápadně amébovatí z náruče pryč. Když náladu nemá, raději se pere, jen, aby byla pryč. Když nechce, prosím nesahat, nehladit a vůbec se nedotýkat. „Nebo budu kousat!“ upozorní Amálka a pak to jde provádět v praxi. Koneckonců dodnes sebou cukne, když ji někdo pohladí ve chvíli, kdy to nečeká. Je opatrná kočička.

Vůbec její způsoby dorozumívání jsou většinou naprosto srozumitelné. Je to zatím nejupovídanější kočka, jakou jsme měli. Okomentuje všechno. Ráno reaguje na budík radostným „Vrrraaaauuuuuu“, vyskočí a běží do kuchyně. Když hned nejdu, „Vrauu“ se stává vyzývavějším a začne drásat kus stěny pokrytý tkaninou. Problém nastane, když nejdříve musím navštívit tu malou místnůstku a nevydržím, dokud jí nepředložím snídani. To je slyšet malé nebohé ztracené více než pětikilové koťátko, které volá „Kde jsi? Jsem tu sama, malinká, opuštěná, hladová kočička.“ No, hladová není a zrovna začínám uvažovat, že už by jí trochu dietky možná neuškodilo.

Obecně u jídla Její nejjasnější výsosti musí někdo asistovat. Ne, že by v nouzi nejvyšší neuměla jíst sama, ale proč, když někdo může hlídat, zda v okolí nejsou jiné dravé šelmy, které by ji mohly o jídlo připravit. Takže, když od připravené porce odejdu, jde se hned podívat, kam jsem to odešla a proč. Večer pak má ve zvyku si nás zavolat, odvede nás k misce a musíme tam vydržet, dokud se nenají. Úplně nejlepší je, když ji při jídle ještě drbu na zadečku, těsně u ocasu. To je pak ta správná chvíle k jídlu.

Výzva ke hře je jednoznačná. Ozve se rezolutní „Vrau!!! Pojď si hrát! Dělej něco!“ Tak si jdeme hrát. Oblíbenou hrou je házení víček od PET lahví. Kde jsou ty časy, kdy je aportovala. Není přece blbá. Však hodím jiné. Má pravdu. Naučila se po nich skákat jako fotbalový brankář. Kam se hrabe Plánička nebo Petr Čech. Robinsonády, které předvádí Amálka, jsou lepší.

 

0605api2

 

Když to nejde oběma tlapkami, hmátne po víčku alespoň jednou a vyrazí ho do dáli. Ještě se přitom otočí o 360 stupňů. Další varianta je honit se za víčkem. To vyběhne a vzápětí se vrátí s hlasitým „Vvvuurrrrrraaaaaauuuuuuuu,“ přeskočí dvě křesla, zapadne do prostoru za lavicí, kde křikne „ Vrau!!!!! Házej!!!“ A já hodím, načež následuje trysk přes celý pokoj až do předsíně. Když má v cestě nějakou překážku, plavně ji přeskočí. Je dokonalá steeplerka.

Mimochodem její práce tlapkami je jedinečná. Bere předměty do obou předních tlapek a snaží se je držet, jak to jen jde. Dokonce je chvíli dovede udržet a někdy i poponést. Myslím, že by ocenila naše ruce schopné pořádného úchopu. Je vidět, že by si často ráda něco pořádně podržela.

Další hrou je honba za nejrůznějšími mávátky. V poslední době se jí velmi zalíbila udice s pavím peřím. Už ji samozřejmě stihla rozebrat tak, že peří již tvoří samostatnou jednotku. Udice asi za chvíli bude ozdobou nějakého květináče. Už je ale objednaná nová. Koulodráha a tunel už patří ke známým atrakcím, i když správný rachot koulodráhy ve dvě ráno je velmi uklidňující.

Naše vzájemné vyjasňování pozic je snad víceméně u konce. Potvrzovat pozici ale musím stále. Na hlavu mi Amálka neskočila už opravdu dlouho. Občas se naštve a chce se mi pomstít za příkoří, když ji přidržím a chci třeba pořádně učesat nebo, když se z jejího hlediska chovám jinak nepřístojně. Už ale opravdu stačí k ní jen přikročit a plánovanou akci si rozmyslí.

Nemá ale ráda, když sedím u počítače a nevěnuji se zrovna jí, královně našeho malého vesmíru. Posedává u mě a vysvětluje mi, že tam nemám co sedět, dokud se nezvednu a nejdu s ní do pokoje, její hlavní hračkárny. Kočka samozřejmě kráčí přede mnou se zvednutým ocasem. To kdybych nevěděla, kudy mám jít.

 

0605api3

 

Tuhle se tak naštvala, že mi po kratším urgování skočila na ruku, abych se konečně probrala a šla dělat něco pořádného, třeba jí házet víčka. No, pochopila jsem a vyhověla jí. Koneckonců, je to lepší zábava než se o něco snažit na počítači. Na druhou stranu, nějak na granule vydělat musím, ale to Amálku netrápí.

Návštěvy nemá ráda. Zvláště, když se sejdou „hujerovi“, nevidíme ji po celou dobu návštěvy. Mé neteře o ní začaly říkat, že je to virtuální neviditelná kočka. Ale Amálka je přece jen zvědavá, takže když lidí není moc a vyhodnotí si, že pro ni nepředstavují nebezpečí, přijde se časem opatrně podívat. Zajímají ji malé děti mých neteří. To jsou takové zvláštní dvouhohé kočky v malé velikosti, která Amálku zčásti mate, zčásti ji přitahuje. Čím starší člověk, tím spíše se Amálka ukáže, zvlášť když dotyčného už někdy viděla.

Konečně jsem zasíťovala alespoň spodní část balkonu. Celý bohužel nemohu, protože nad námi už není nic, za co bych síť upevnila a protože je to do ulice, konstrukce stavět nemohu. Naštěstí je Amálka hodně opatrná a stačí jí sledovat dění na ulici. Je ale zajímavé, že dokud na balkóně síť nebyla, odvážila se jen si lehnout do dveří balkónu, ze kterých jsem ji mimochodem vyhazovala a hned ho zavírala.

Drátěná siť jí dodala jistotu, takže se připlíží k zábradlí a sleduje dění pohodlněji. Ohromě se jí to líbí. Samotnou ji samozřejmě nenechávám a zavírám, pokud u toho nejsem, ale uklidňuje mě, že si je evidentně vědoma, že za zábradlím číhá nějaké nebezpečí.

Tak ještě něco vymyslet do oken. Není to totiž jen tak. Kolikrát vyběhne na parapet a práskne do okna celou svou silou. To by nějaká jednoduchá síť nebo slabší uchycení nemusely vydržet. Není to zrovna křehulka, ale koneckonců proto jsem takovou kočičku chtěla.

V zeleném bejváku jsme letos ještě nebyly. Plánovala jsem to už několikrát, ale nějak se vždy něco spiklo proti. Tak snad už brzy. Tam je totiž Amálce nejlépe.

 

Pár fotek najdete zde: http://apina.rajce.idnes.cz/Amalka9/

 

0605api4

Aktualizováno: 4.6.2013 — 21:20

124 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Amálka je naprosto nádherná kočka – a fakt nekonečná. 🙂

  Průběžně držíme palce všem pižlaným zvířatům a plovoucím lidem.

 2. Děuji všem za přidržení tlapek, nechci to zakřiknout,zdá se že voda mírňoučce klesá, po desetinkách ale přece. Bohužel však stále rainí a rainí, (rain) , do …. , je tu jak v prádelně.
  Vrátili jsme se od rybníka, mám opět mrtvičný stav. Ája zmerčila něco mezi zajícem a srnčím, nedovedla jsem to v tom přítmí odhadnout.A vijó, byla v čudu. Vrátila se z řepky polepená od hlavy až k patám žlutými okvětními lístky, hotová prasoprincezna. Ach jo. (inlove) (wave)

 3. Protože mi moje známá která se dívá i na německé a anglické zprávy vyprávěla jak staří lidé v Čechách nechtěli opustit své domovy protože tam měli psa nebo kočku tak se chci zeptat jak to vlastně je. Nemohou si sebou vzít své zvíře do bezpečí když se musí oblast vyklidit? :O

  1. Pokud ti lidé musejí jít do dočasného azylu zřízeného obcemi nebo státem, pak zvíře skutečně musí nechat doma. Stejně tak, pokud už je zachraňují hasiči nebo policie. Je to na jednu stranu kruté, na druhou pochopitelné. Zachraňují se hlavně lidské životy a potom, když třeba v nějaké tělocvičně musí být pohromadě i několik desítek lidí, asi by bylo obtížné tam mít smečku psů, kteří se vzájemně neznají, do toho kočky, králíky, ptáky a podobně. Ale pak se nedivím, když ti lidé nechtějí svá zvířata opustit. Nemusí mít možnost se vrátit i hodně dlouho, a to zvířata nemusí vydržt sama doma. Když dotyčný jde k příbuzným, je to určitě jinak – tam se muí navzájem domluvit ti příbuzní.

 4. Krásná kočka a já doufám, že aspoň některé články se mi podaří zpětně dočíst…. Tímto mnohokrát děkuju za palce, potřebovala jsem každý jako sůl a hlásím, že i přes překážky, které se se mi podařilo si sama před sebe položit, se zadařilo a je hotovo…. měla jsem kliku na komisi :oD dodala bych ufufufuf (whew)

 5. Amálka je nádherná kočička 🙂 I to chování má typicky mainské… Já to teda nemám s čím srovnat, protože jinou kočku než mainku jsme doma neměli. Ale jsou to kočičí osobnosti 🙂

  Původně jsem chtěla překvapit, ale když už je dnes kočičí téma, tak nevydržím a musím vám to vykecat. Přišel k nám zhruba před týdnem toulavý kocour, zabydlel se poblíž kurníku a když zjistil, že mu dopřejeme krmení i mazlení, rozhodl se, že u nás – aspoň prozatím – zůstane… Takže, dá se říct, máme čtvrtou kočku (blush) , venkovní. Aby toho jako nebylo málo. 😀

 6. OT- Světluška se zotavuje, už má snahu venku začít běhat, což se dost obtížně brzdí, když Borůvka střehne každý její krok a při každém pokroku je ochotna jí skákat na hlavu. Trochu si to prohodily- doteď skákala Borůvce na hlavu Světluška 🙂

 7. Jé krasavice Amálka. Holčičko kočičí, já jsem si vždycky přála tříbarevnou a nebo zrzavou kočičku. A jak jsem dopadla? Měla jsem jenom mourovaté, černé a černo bílé kočičky či kocourky. Ale jedna byla krásně modře šedivá dcera naší první Moourečky a já ji musela nechat navždy uspat, Přestěhovali jsme se ke Stockholmu z venkova a Šedinka lezla do sousedního řadového domku a oni byli alergičtí. Doma jsem ji držet nemohla, nebyla zvyklá. Dodnes na ni myslím.

  Jsi krásná Amálko a svá, děsně svá a to se mi moc líbí. Je to sice kočičí vlastnost ale u tebe se ta vlastnost velice rozvinula. 😉

  Lidičky, sleduji české zprávy a přes všechny přípravy je zase hodně míst a rodin v katastrofální situaci. Až mne mrazí. Ale moc mne potěšilo že si lidé pomáhají, že soucítí s druhými. Tak snad není ten svět úplně ztracený. Držím palce pro všechny potřebné a ať se jim podaří se zase vzchopit. (y) (y) (h)

  1. Teď ti dělají radost dvě krásné kočičky, tak si je užívej. V9m, že ti radost dělají a jsi s nimi šťastná. Já vím, že narazit na další Amálku bude strašně složité a od Micinky jsem holt na ty strakaté kožíšky nějak zaměřená. Amálka má téměř barvu Micinky a dokonce i její chlupy – jen ještě jemnější a méně se cuchající. Ale hlavičky jsou odlišné, Micinka měla perského tatínka, tak měla kulatou hlavičku s naštěstí pěkným nosánkem, Amálka má hlavu hranatou a je mnohem delší a celkově větší a povahy pak jsou naprosto odlišné.

  1. No, Amálka se teď asi „dodělává“ do konečné podoby. Mainky definitivně dospívají mezi 2 a 3 rokem, takže ano – je čím daál fotogeničtější, to je pravda.

 8. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Sedí rabín u večeře a najednou se ozve bouchání na dveře. Kohn, celý rozčílený si přišel stěžovat na svého souseda Blumenthala.
  „Maj úplnou pravdu Kohn, úplnou pravdu,“ povídá mu rabín.
  Sotva se za Kohnem zavřou dveře, přiběhne Blumenthal
  a nadává na Kohna.
  „Maj úplnou pravdu, úplnou pravdu.“
  Potom rabín znovu zasedne ke stolu a naleje si sklenici vína.
  Rabínova žena, která byla přítomna u obou rozhovorů, volá: „Jsi snad mešuge ? Vždyť nemůžou mít přece pravdu oba dva!“
  Rabín si povzdechne: „A ty máš taky pravdu.“

  (coffee) Přeji všem přítomným klidný večer a hezké sny. (coffee)

 9. Nádherná kočička. S tou nechutí k chování mi připomněla Montýska. Hrozně rád se mazlil, ale musel u toho stát všema čtyřma na zemi. Omezování svobody nesnášel. To hned použil zuby i drápy 🙂 . Hrozně mi chybí, kočkoun milovanej, zrzavej. (h)
  Víle Amálce posílám podrbání nad ocáskem 🙂

   1. No, já už tak nesměle naznačuji CD, že už víceméně nastává ten správný čas… Jen jsem se ještě neodhodlala říct to doma nahlas :-). MLP se ještě na nové kotě necítí

    1. Nic neříkej, milá Miki, dones kotě a to už TLP vysvětlí, jak to s tím cítěním se vlastně je. 🙂 (h)

  1. Nám také dodnes chybí Micánek, moc tě chápu. Vlastně chybí i Micinka, jenže u ní se to svezlo dohromady s tátou, takže pro tu jsme nakonec nedokázali tolik smutnit, protože jsme byly v totálním šoku. Navíc to byla madam vznešená. Zato Micánek, to byl vyloženě mámin kocourek. Ten nám chybí dodnes. Ale s Amálkou je to mnohem veselejší.

  2. Miki, psala jsem emílek došel?? ohledně cedulky na pohár!! ať už ho máš se jménem!!!

   Pohlaď Yumminku!!!

   1. Pájo, zatím nic nepřišlo. Budu hlídat mail. 🙂
    Podrbání všem třem psiskům (dog)

    1. no mě nepřišlo, že by nebyl doručen 🙂 tak se asi někdo toulá lump jeden

     podrbkání předáno 🙂

 10. Číča je nááádherná a je dobre, že je ukecaná. A ešte viac sa mi páči, že maminka je na jej strane :).
  Dunaj už dosiahol takmer 10 m a bude hůř. Rozlievajú sa Váh a Hron na dolných tokoch, pretože voda z Dunaja tečie proti prúdu týchto riek.
  Všetkých zatopených mi je ľúto a držím im palčeky, labky a všetko možné, aby povodne prežili v zdraví. Pred 30 rokmi som strávila mesiac v Ústí – na tzv.letnej aktivite.Pre mladšie ročníky, bola to povinná prax v nejakom závode. V mojom prípade hutnícky závod v Povrlech. Takže Ústí mi je dodnes blízké a je mi ľúto, čo sa tam deje.

  1. Že jo? Však já to vím a moc si vážím toho, že mi chovatelka dala takto luxusní kočičku, i když věděla, že chovat nechci, „jenů jsem chtěla báječnou kočičí kamarádku.

 11. Ri, koukám na ty Tvé odkazy a tak mě napadá, že bychom mohli tentokrát pomoct nějaké malé obci v této oblasti. Prosím Tě, mohla bys nám poradit, kde by to bylo nejlepší? A co vy na to, Zvířetníci?

  Mmch., „naše“ Hejnice jsou mezi prvními, které pomáhají postiženým letošní povodní: http://www.mestohejnice.cz/

  1. Já jsem rozhodně pro. Výborný nápad. Hejnický způsob pomoci se mi zdá správný. Ri, prosím, poraď kam to tentokrát směrovat.

  2. Já bych nápad měla, pojďme pomoci Plaňanům u Kolína, obci o které se nemluví…je z ní naše Zvířetnická kamarádka Inka…Plaňany záplavy zasáhly citelně, jen o tom prakticky nikdo neví, prostě je to jedna z mnoha obcí…ale ty lidi,co jim stála voda v domech až k oknům Inka a Bimbo znají, Kačka tam od začátku pomáhá jako dobrovolník… Voda strhla most,podemlela trať,takže vlaky k nim stále nejezdí… nadělala velké škody… myslím, že pomoc konkrétním lidem jako v Hejnici,by tady možná byla a navíc, mít garanta jako je Inka… byla bych v klidu. (h)

   1. Pokud bychom pomáhali Plaňanům, nepovažuji za dobrý nápad, aby byla garantem Inka. Je v tom příliš zainteresovaná. Nejde o otázku důvěry ve vztahu ke Zvířetníkům, ale tohle je dvojsečné ve vztahu k lidem, kterým by se pomáhalo. Lidi jsou lidi, navíc o povodních jsou ve stresu a o posledních povodních si záviděli i platový kýbl nebo balík vody. Inka by na to mohla doplatit, tohle není vděčná funkce. Tohle je třeba velice pečlivě zvážit.

    1. ale Vaví,ti lidi by ani nemuseli vědět, že nám je poradila Inka…pokud by to tak bylo lepší….

     1. Přesně to mám na mysli, Sharko, protože nechci, aby Inka a Bimbo nakonec splakali nad výdělkem. Je to moc smutné, ale pomáhat je někdy hodně nevděčná činnost.

     2. Myslím, že to Vave myslí dobře. Jde o to, aby Inku někdo nepodezíral z případného nadržování někomu (Jejich kamarád dostal a my ne!), nebo že si něco ulila pro sebe. Podle mě je hejnický model docela dobrý – pomoc adresovat na obec a vyžádat si náležité vyúčtování. Takže jde o garanta toho vyúčtování jako byla posledně Baty, která koneckonců byla hodně daleko od Hejnic. Ale o té obci bychom měli mluvit už jen na Hadech, co vy všichni na to?

    2. Určitě by Inka mohla doporučit, kdo nejvíc potřebuje pomoc, ale asi by tu pomoc neměla rozdělovat ona – mám na mysli z pohledu těch lidí, samozřejmě ne z pohledu Zvířetníků.

    3. Šárka je moc hodná, ale myslím, že jsou na tom jinde i hůř. U nás opravdu bylo 27 domů zatopených, bohužel ve dvou případech jsou to osamocené vdovy, jinak u nás velmi fungují rodinné klany. Momentálně tu pomáhá 10 vojáků, dobrovolníků se sešlo hodně, chlapi nastoupili i po práci, Kačka přišla domů sice dost vyděšená, ale i potěšená. Obdivuji důchodce, kteří prostě dali na ten valník to, co bylo namočené, já bych byla z těch co smlouvají o každou knížku. Tím pochopitelně nechci říct, že ti postižení jsou na tom nějak fantasticky,ale žádný dům nespadl a snad ani nespadne.Voda opadla. Pro ilustraci – řeka, která má normálně na vodočtu 20, po dešti 40,po bouři 60 měla 464! I ten pohled byl dost fuj. Utrhla se silnice od mostu, ale místo vlaku již jezdí autobus, trať dostala dost zabrat, je to jen čugála a nikdo se moc o ni nestaral. No uvidíte sami, jak bude vypadat po záplavách situace

     1. Inko, my nebudeme nikdy konkurovat Adře a jiným charitám…ale pomoci třeba právě těm vdovám, které zmiňuješ by se třeba dalo…nech si to projít hlavou…budou víc postižení,v tom s tebou souhlasím, ale budou i tací,co ze studu nebo pro podobnou skromnost jakou jsi tu projevila ty,o nic nepožádají…. a ani nebudou nic čekat…

  3. Hejnická pomoc Svobodě n. Úpou mi přijde skoro jako by se inspirovali tou Zvířetnickou před třemi lety 🙂 😉

   1. Protože viděli, že tak to funguje nejlépe. Zastupitelé obce by měli nejlépe vědět, kdo je na tom nejhůře a co přesně potřebuje. Když si vyžádají ještě vyúčtování, budou mít záruku, že se to neztratí v nějaké černé díře.

  4. Vave, dobře, že to připomínáš, dole už to zapadlo. Asi by bylo dobré to dát na Hady, aby se tam začaly domlouvat konkrétní věci – výběr obce, styčný důstojník a podobně. Mimochodem, Inka je v pohodě? Není také mezi postiženými, když bydlí v Plaňanech. Jen co to půjde, pošlu něco na účet Hadů.

   1. Na Hadech je forum Záplavy 2013…
    Inka a Bimbo bydlej v kopečku,tak u nich voda není, ale Plaňany to odskákaly šeredně…. ;(

 12. 3barevná krásná a ještě i nadaná fotbálistka!!! Co víc si přát??? Je z ní moc krásná víla Amálka!!! a dovolila jsem si ukázat fotečky kolegovi v práci, mají zrovinka novou Jůlinku, kříženou čistou mainku s čistým želechovickým mackem :P, kočička se zaběhla ve správnkou chvilku a paní kočenky nechala. Jůlinka je mouratobílo a chundelatá a krásná a prý se ničeho nebojí a na všechno je zvědavá 🙂

  já chci koťátkoooooooo!!!!! mě stačí úplně obyčejné….je jedno jakééééé…..nic, sifon, dva….máme krasomilu….ach jo…

  1. Ony i kříženky jsou nádherné, možná bude náročnější péče o srst, nečistokrevným se více cuchá. Mimochodem, Amálčina sestřička je přesně takto mourovatobíle zbarvená a má zrovna koťátka – jedno krásnější než druhé a už jsou pěkní uličníci, ale strakatá holčička tam není, to až snad bude mít koťátka její sestřička Blanička.

   1. a tak to já mu řeknu,aby začli čindu zvykat na česání…co se v mládí naučí….

    peršanka mojí mamky se česat nechce…není zvyklá

   1. což o to Pája by si sehnala sama ale nechci rozšiřovat kočičí hřbitov za stodolou….

    Nastěnka je ruská drsoňka a nemá kočky ráda ;(

    ta naše CD není hloupá, Lindu přihrála když byli jen kluci a ti milují všechno živé 🙂

 13. Apino, Amálka je opravdu krasavice a ty o ní moc hezky píšeš… fotky jsem zobala hned jak jsi je vyrajčila, ale pochválím je ráda znovu – popisek „Jsem kus kočky“ je velmi příhodný, ale nejvíc mě asi dostala fotka „Tak jak mě pobavíš?“ s Amálkou navalenou na područku křesla – ano, já její veličenstvo jsem teda opravdu zvědavá, co vymyslíš a hezky si na to počkám… myslím že jste všichni rádi, že se (navzájem) máte (h) (h) (h) (h)

  já jsem dnes dorazila domů (od veta, neb jsem včera zapomněla vyzvednout inzulin, no nekleplo by mě? no nejni v hlavě, holt musí být v nohách) a vítala mě Nyny se zavřeným okem – po rozevření víček měla oko přetažené třetím víčkem a i celý zbytek pokryt krvavou jakoby blankou, nejspíš překrvené oteklé spojivky, pokud vím jinak tam nic jiného v tom oku není… hrozný pohled – prostě celé rudé oko bez viditelné zornice… hned jsem volala, vet mi řekl že mám zkusit vymývat, prý „do zítřka o oko nepřijde“ a podle toho jak o bude vypadat ráno…

  chjo, zas každý den na tu veterinu fakt nemusím (pojedu ještě v pátek se Zuzankou na odběr krve)… ale pokud to nebude dobré tak s ní pojedu, náš vet má sice zítra jen operační den, ale slíbil že by nás před tou 10.hodinou ještě vzal – tak nevím k čemu, ale držte nám prosím ještě palce, ju?!!

  1. Bedo držím !!!!!! (y) Nějak se těch kočičích starostí na tebe valí moc najednou. (y) (y)

  2. Bedo, držím palce, ať se vše v dobré obrátí. Máš těch starostí s kočičkami příliš v poslední době.
   Mimochodem, na rajčeti jsi se ptala, jak často Amálku češu. No jak kdy, ona to považuje za zásah do osobní integrity, takže to jde jen po částech. Když se mi povede učesat půl kočky, aniž by se mi pak chtěla pomstít, je to úspěch. Na to musí být úplně relaxovaná a důkladně utahaná. Takže podruhé se snažím česat tu druhou půlku a tak. (chuckle) Dobrovolně jí smím hřebenem jen učesat pod bradičkou. Naštěstí je to plemeno, které se příliš necuchá, i když jí zrovna teď budu muset vystříhnout chuchvalec ze zadní nohy. Je toale nesrovnatelné s naší předchozí kočičkou Micinkou.

  1. jé, to je dobře že Niky se už z narkózy vyspala!!! ono to prostě musí z toho těla vyprchat a někomu to trvá déle… tak ať se jí to bez problémů zahojí (h) (h) (h)

 14. Myslím na všechny vodou postižené !!!!! Tak jako při ničivých tornádech, tak i teď si snažím představit, jak by mi bylo, kdyby mi voda nebo tornádo zničili domov. Ne, neumím se do té situace vžít, je to děsná představa.
  (h) (y) (h) (y)

  O.T. – když už je tu kočičí povídání. Mám záhadu. Asi před 14 dny jsem ráno našla v obýváku na velkém Trixině polštáři dvě menší hromádky. Byly měkkčí, měly zvláštní barvu a byly potažené slizem. Obě kočky jsou nesmírně čistotné ani jedna z nich nikdy nepoužila žádné jiné místo, než to správné. Ale Rusty je venku lovec, téměř ob den chytne jednu z našich maličkých ještěrek. Nezabije je, přinese si kořist na trávník a tam si s ní hraje. A já běhám ještěrky osvobozovat. Rusty neprotestuje, jde si chytit jinou. Je ale možné, že přeci jednu snědla a podráždilo jí to zažívání. Jenže proč chodila kakat na Trixin polštář do obýváku? Polštář jsem vyprala, ale druhý ráno na něm byly další dvě – přesně stejné hromádky. Znovu vypraný polštář jsem zpět už nedala, na jeho místo jsem položila druhou bedýnku pro kočky. Než jsem se ten den vrátili z procházky s Trixie, bedýnka byla použita, stejně jako i další den. Vždy byl obsah jasně měkčí. Sice jsem tam Rusty neviděla, ale už jsem si byla jistá, že je to její problém, protože Smoky jsem pří jejím výkonu sledovala a vše bylo v pořádku. To už mi dělalo starost a tak jsem z dalšího použití kousek odebrala do kelímku. U veta udělali na počkání rozbor, ale žádnou infekci, ani jiný problém nenašli a ať prý kočce do žrádla zamíchám lžičku hustého sirupu co používají lidi proti průjmu. To Rusty moc nechutnalo, tak jsem jí do dětské masové kašičky zamíchala prášek z živoč.uhlí. Kašička tím sice zčernala, ale kočce to nevadilo, vylízala vše. Dělala jsem to pak každý den ještě asi tři dny. A Rusty dál chodila na bedýnku v obýváku. Pak najednou zůstala bedýnka netknutá a další den jsem Rusty viděla použít zase jejich normální společnou a hovínko bylo, jak má být. Bedýnku jsem v obýváku pro jistotu ještě dva dny nechala, pak jsem jí zrušila. Už na jejím místě zase leží Trixin polštář a kočka na něj nekálí. Proč to ale vůbec dělala? Myslíte, že je možné, že jak je tak velmi čistotná, tak si nějak říkala, že ten průjem je tak fuj, že ani do „jejich“ bedýnky nepatří a šla si ulevit jinam? A když jí zase bylo dobře, sama se vrátila k jejich společnému záchůdku? Ale proč kakala právě na polštář (tedy, ještě štěstí, že tam )? Polštář tam leží denně už od prvního dne, co je Rusty u nás, ona na něm dokonce i někdy večer i leží – takže to určitě nebylo nějakou averzí, že by jí vadil Trixin pach. Prostě záhada. Stalo se vám někdy něco podobného?

   1. dalmatin, přesně to si říkám celou dobu čtení hned od toho začátku o divné barvě a hlenu… no ale snad by na veterině poznali výkaly od zvratků!!! (když už připustím, že Marička ne 😉 )

    jinak nevím, ale pokud ten nezvyklý „odpad“ byl provázen i nějakými nepříjemnými tělesnými pocity, třeba bolením bříška nebo něčím podobným, tak klidně věřím tomu, že po tu dobu chodila jinam – je to docela dobře možné

    1. Ano, bylo to hovínko, velice zvláštní, ale bylo (dokonce jsem to první rozšťourala párátkem). Rusty se celou dobu „nemoci“ chovala úplně normálně – lítala, mazlila se, baštila jak zjednaná – tak mi to celé ze začátku prostě nešlo do hlavy. Přiznávám, že při prvním nálezu mě napadlo i to, že máme v domě hada a ten se vykakal. Jenže (ó hrůza) – to by musel být dost velký had na takovéhle výkaly. A já mám (od té doby co tu žiji mezi jedovatými) z hadů panickou hrůzu. Jak vypadá hadí odpad jsem neměla tušení a dost jsem panikařila (byla jsem to ráno doma sama). Když se choť vrátil (také se hadů bojí), zpřevraceli jsme nejen celý obývák ale vlastně celý dům – no had nikde (snad by ho kočky citily – už ze zkušenosti víme, že v lese psi hada bez povšimnutí minou, asi ho necítí). Jenže had by asi nepoužil kočkolit a potřebu po sobě nezahrabal. Takže to opravdu byla Rusty.

 15. Amálka mě potěšila. Což jsem potřebovala.
  Ústí je zaplavené, to víte. Ale dnes svítí sluníčko a vypadá to hodně divně. Dokud prší, všichni s vodou nějak počítají. Ale když stoupá ta veliká řeka a přitom svítí slunce a je krásný den, je to snad ještě děsivější. Ta nemohoucnost s tím něco udělat!

  1. Mila Dalmatin a vsichni „severane“, moc na vas myslim. Zrovna jak na lidi v Bratislave a vubec kolem Dunaje. A Jenny. Jak tak koukam na to zpravodajstvi, tak klobouk dolu pred hasicema, mistni policii a vubec vsema dobrovolnikama a lidma, co i v mnoha malych obcich se snazi sec muzou. Ovsem obavam se, ze ty lidi uplne nahore se zas budou akorat hadat, kdo co udelal dobre nebo spatne.

   1. Neobávej se :), milá HanoW, je to přesně tak. Situaci většinou zvládají jen profihasiči a místí „domobrana“.
    Dobrovolníky, kteří se hlásí na ofiko místech, z těchto většinou ani netuší, kam poslat, situaci drží v rukou takové, jako naše Jenny a jim podobné.
    „Nahoře“ se jen i teď hádaj o koryta, zleva zprava, všechno stejný sakumprásk. 🙁

  2. Jo jo. Když jsem v r. 2002 říkal, že ty povodně nebyly poslední, ale první a že přijdou další a možná i horší, nikdo mi to nechtěl věřit. A co se nestalo? No, to, co jsem říkal. Kamarád má chatu v Zahořanech u Jílového a u ní potok. Letos, po částečném dokončení jižní části obchvatu Prahy, mu potok poprvé chatu vyplavil. A počítejte s tím, že bude hůř.

   1. Se divím, že se věštěním už dávno neživíte.
    Estli ste si, vážený, nevšiml, současné povodně jsou i ve vašem tolik považovaném Německu. Jak k tomu přijdou Záhořany? A jižní obchvat????

    1. Nejde o věštění, stačí umět logicky myslet, tedy disciplina ženám občas vzdálená. Staré dobré pravidlo říká, že ze spadlé vody se třetina hned vypaří, třetina vsákne a třetina odteče. Jenže z betonové silnice toho odteče podstatně víc. A když si vezmete plochu, která byla pro vsak zničena vybudováním onoho obchvatu a přidáte k tomu fakt, že tuto vodu se všichni snaží za každou cenu z krajiny co nejrychleji odvést, je výsledek takový, jaký je. A protože betonovat a asfaltovat se bude dál, viz komunikace v satelitech, které kolem Prahy a dalších měst vyrostly místo polí, Není problém předpovědět, jak to bude vypadat v budoucnu. Jak prosté, milý Watsone, když se místo jalového prskání přemýšlí. A že na dolních tocích to bývá horší, je také logické; zvýšené průtoky malých vodotečí se kumulují. Jinak: Němci nám dojatě děkují za humanitární pomoc, kterou jim právě po Labi teď posíláme; zejména oceňují chaty, auta a vybavení domácností.

 16. Ta číča je nádherná, ale je to – jak se říkalo u nás naší domácí kočce, kapku přerostlé na 12 kilo – nukleární hovado (bez urážky).
  To je dobře, že se rozpovídala takhle mladá – kočky se obvykle rozmluvěj‘ až v pozdějších letech. Já myslím, jak tak vzpomínám na své dva kočičáry, že se i ta mazlivost časem zvýší a s přibývajícím věkem bude přítulnější a přítulnější.
  To je hezké, že u krmení vyžaduje drbat na kořeni ocásku – náš kocour by se vůbec nezačal krmit, kdybychom ho takhle nedrbali. Když jsme ho „zapomněli“ podrbat, seděl celý nesvůj u misky a někdy se jí ani nedotkl, dokud jsme prohřešek nenapravili.
  Přeju Amálce, ať své smečcě vládne pevnou sametovou tlapkou!

 17. Amálka je prostě osobnost, a navíc je velice krásná. (h)
  Apinko, měla jsi šťastnou ruku při výběru. Největší radost mám z toho, že pro maminku je obřík Amálka sladkým mazlíčkem. 🙂

  1. Já když viděla tuhle kočičku, věděla jsem, že jinou ne. Barevně a skoro i chlupy velmi připomíná Micinku, ale povahově je úplně jiná. Micinka „von kůlna“ byla vznešená madam, ředitelka vesmíru, zatímco šlechtična Amálka s rodokmenem delším než mám já, je taková trhovkyně a domovnice k tomu. Ale to k tomu patří.

    1. No, trhovkyně- mám dvě psice s nekonečným rodokmenem a přitom hraběcí chování dovádí k dokonalosti madam Maceška von útulek. Světluška se aspoň občas chová jako dáma a Borůvka umí vrhat hraběcí pohledy, ale chováním je to prostě plebejec…

 18. Apino, Amálka je moc krásná kočka, pořádný obr. A jaký má nádherný huňatý ocas. Navíc má to štěstí, že domácí sloužící jí vyplní každé přání 🙂

  Niky je dneska už v pořádku. Včera jen spala, dávala jsem jí několikrát napít čaje s medem. V 11 večer se konečně probrala a poprvé se najedla. Chůzi měla sice trochu nejistou, ale po jídle si dokonce začala hrát s myškou. Horší je, že ona je na rozdíl od Viky hrozně netrpělivý pacient. To bylo vidět včera, když jsem ji odvážela od veta, jak lomcovala dvířky od přepravky. A to jí dobře nebylo, protože hned zase usnula. Límec už dvakrát zuřivě servala, nic na sobě nesnese. Viky vůbec nenapadlo, že by ho sundávala. Zkusím jí navlíknout punčochu, uvidím, jak se na to bude tvářit.
  Niky je nemazlivec, přesně jak píše Karolína o Melíškovi, když nechce, tak se snaží okamžitě vyklouznout s pohledem „nechcíííí, dej mě na zem“. Viky se chová a mazlí ráda kdykoli a hned začíná vrnět. I Ríša je velký mazel.

  Jenny a všem ohroženým vodou držím palce, ať je brzo líp.

  1. Pro příště prober s vetem tu anestezii (hlavně zjisti, co Niky dostala, abys pro příště věděla) a kdyby se ti to nelíbilo, běž jinam. My jsme udělali zkušenost s Micánkem. Narkózy snášel strašně špatně, až jsme se s mámou bály dalšího potřebného ošetření pod narkózou. A bylo to s ním opravdu zlé. Jednou v narkóze přestal dýchat a vet ho rozdýchával půl hodiny, podruhé se probouzel v hrozných křečích. Pak nutně potřeboval ošetřit zuby opět v anestezii, my s mámou byly úplně hysterické, ale jiný vet mu dal něco jiného (vím, že na bázi opiátů) a hlavně mu nakonec píchnul něco pro probuzení. Kocour neměl žádný problém. Prostě jestli Niky nesnese něco, co 90% jiných koček ano, pak musí příště (a příště asi bude – třeba kvůli zubům) dostat něco jiného šetrného. Jsou inhalační anestezie, kde to lze kontrolovat naprosto dokonale, jen to stojí více.

   1. A u toho samého veterináře, který dal Micánkovi tu pohodovou anestezii, jsem nechala kastrovat Amálku. Předal mi ji probuzenou. Skoro se ani nemotala, nepočurala se, došla si na záchodek a večer prohlásila, že má hlad a že jí mám dát najíst. To jsem ji chtěla nechat o hladu do druhého dne, ale pak jsem si řekla, že ta kočka to ví lépe než já, tak dostala kuře. Druhý den ráno mi lítala po skříni. Přitom ji operovali ve 13 hodin, takže to bylo fakt brzy. Vím, že to není úplná samozřejmost, Micinka se kdysi trápila týden, než se sebrala.

   2. Apino, chodíme s Blankou do stejné vetí ordinace, stačí tam říct, že ta narkoza nebyla přijata dobře a oni se podle toho zařídí, jsou pečliví a starostliví….byla to Nikyna první a doufejme,že poslední..ale i tak bych to být Blankou řekla…pro sichr…. ordinaci bych neměnila…prošla jsem jich několik a neměnila bych.

    1. Kvůli tomu že kočce nesedla narkóza bych určitě veterináře neměnila. Všechny naše kočky bez problémů zvládaly tu nejobyčejnější (po kastraci je i lepší když se zvíře víc prospí než probouzečka). Tlapís se z ní probouzel 24 hodin. Jako na potvoru bylo časem potřeba uspat ještě jednou, tak že zkusíme probouzečku. Hrůza největší – probudil se, ale jakoby nevnímal. Motal se, padal, narážel, ale zároveň odmítal ležet. Trvalo to stejných nekonečných 24 hodin.

     Barda má narkózy taky bez problémů, po probouzečce klidně dojde domů po svých. Vašek byl u nás poprvé uspaný když spolknul míček-hopíka. Měla jsem ho doma na kapačkách a to že psovi bylo pár dní blbě jsem přičítala právě těžké operaci žaludku. Jenže na jaře musel znovu do narkózy kvůli zubu. Žádný velký zásah, počítala jsem s tím, že se v tramvaji doprobere a domů už po svých. Nic takového – nesla jsem ho do tramvaje, z tramvaje domů, na každé vyvenčení… trvalo zase dva dny než byl trochu v pořádku.

     Nejšetrnější by opravdu měla být inhalační anestezie – ne všude ji mají, nedá se použít vždy (třeba u toho zubu by to nešlo). Chce to se špatnou reakcí zvířete počítat, veterináře informovat, zvíře hlídat.

     PS: já jsem se z narkózy při banálním zásahu taky dávala dohromady dva dny

    2. Já to nemyslela tak, aby hned měnili veta, ale aby si o tom problému nejdříve promluvili. Teprve, kdyby domluva nebyla, je záhodno měnit. My jsme měnit museli, protože ten náš venkovský veterinář holt má svůj systém a používá to, na co je léta zvyklý a jinak to u něho nejde. Většinou je to v pohodě, ale někdy prostě ne. Nepředěláme ho, proto jsem se zmínila i o změně, ale ne za každou cenu.
     Mimochodem budu teď muset velmi uvažovat o vhodném očkování pro Amálku. Už dvakrát se po očkování udělal takový strup (nikdy ovšem v místě očkování), vždy tak týden po a vydrží to až 3 měsíce. Myslím, že je to nějaká imunitní reakce, která se holt vyráží na neobvyklém místě. Tak to budu muset probrat s někým, kdo tomu rozumí lépe než já.

 19. Zvířátko nádherné (nod) Náš psék taky musí mít asistenci u jídla,jak nejsme doma ani kostičku nepozře (tmi)

  Už od neděle myslím na všechny případně ohrožené Zvířetníky a držím (y) (y)
  A samozřejmě i všechny lidičky, co je to postihlo a svírá se mi srdce nad Ústím, neb je mi blízké (h)

  Pokud se zase něco vymyslí na pomoc, ráda se zůčastním. Případně už teď pošlu na náš účet ??

 20. Apino – Amálka Pláničková – Čechová je teda velká krasavice, to se musí nechat. 🙂

  Myslím na všechny, kteří jsou teď v potížích a moc držím palce, všechny co mám. DRŽTE SE.

  1. Amálka Pláničková – Čechová, to je nádhera!!!!!!! Zatím se mi ty skoky nepodařilo nafilmovat, ono jednou rukou házet, druhou s tím mým pidifoťáčkem filmovat, je docela složité. Ale snad někdy.

  1. Tak nevím jestli se smát nebo brečet. To může napadnout jen policajta. Sice chápu, že slon je tak trochu divný pes, ale i tak……… (rofl) ;( A já proč je na ně tolik fórů.

 21. Apino Maršov na to je dost zle, jak to vypadá nahoře v horách, tedy na chalupě, to netuším. Jedu tam zítra.
  Byt v Maršově je sice těsně u řeky Úpy – máme to pár kroků k vodě, ale je ve 2. patře! Tak tolik vody snad nebylo ani v Karlíně v roce 2002, aby se tam dostala. Ale nahoře to bude horší, netuším, co mě čeká.

 22. do kolonky meno som napísala Amalka-tak ma to dostalo.A Karolíniny kocúrici: tak to fakt nemá chybu.
  Držím stále všetkým postihnutým ale i tým,čo organizujú pomoc palce.Je to des.Včera som bola s pacientom v BA-nábrežia prázdne,protipovodňové steny a čakajú na prívalovú vlnu z Rakús a Germánie.Tu dole ešte kľud-som zvedavá,čo bude,ke´d znovu začnú prítoky Dunaja tiecť späť.

 23. Milá Apino, Amálka je krasavice s nepřehlédnutelným charakterem 😉
  Kočky jsou obecně krásní tvorové, ale ta tvoje tříbarevná obryně Stáňa fakt jednoho nutí se zastavit a kochat (inlove) A moc pěkně o ní píšeš!

  1. Ano nepřehlédntelný charakter. Prostě je to povaha, kerou si zamilujete. (rofl) (rofl) (rofl)
   Ale vážně, je moc milá a máma neustále tvrdí, jak je hodná. A Amálka v podstatě je. Nemají spolu ty diskuze jako já s Amálkou. Já holt vychovávám a máma si ji mazlí. Ale to koneckonců babičky dělají, tak proč by to nešlo u kočky. Amálka vlastně nechce zlobit a skutečně se domlouvá, jen holt někdy má na věc svůj názor.

 24. Amálko, všechno nejlepší k narozeninám (h) …..Apino,pošli mi na mail fotku toho balkonu z bytu i z ulice……dík..

  1. Sharko, fotky musím vyhrabat a případně vyfotit znovu. Ale je to městská ulice (veřejně nechci říkat která) a není to panelák. Sice nejsme zrovna starožitný dům, ale i tak se ke všemu vyjadřují památkáři – mimo jiné k jakýmkoli pohledovým změnám, což by byla jakákoli vnější konstrukce. Třeba nám na úplně hladké fasádě zatrhli zateplení. Já ten balkón ale neplánuju jako celodenně otevřenou vyhlídku pro Amálku. Tu síť jsem tam dala hlavně proto, kdyby se zapomněla třeba při přeletu holubů, tak aby náhodou neproskočila mezi špruslemi. Ač veliká, naštěstí je posera, takže je hodně opatrná, tak nemyslím, že by měla touhu se šplhat někam do výšek. Ona ještě nevylezla ani na strom a doma po výškách také celkem neleze. Micánkovi jsme tu síť nikdy nedali, jenže na něho jsme se v jeho starším věku mohli absolutně spolehnout. Měl naskákáno z okna v domečku a přesně věděl, co je na něho moc. Amálka tuhle zkušenost zatím musí pořádně utvrdit v domečku, kde jí při skoku z okna nebezpečí nehrozí.

   1. ahoj Apino,neboj,jen mě něco napadlo a potřebuju si to ověřit…i kdyby, tak to z ulice vidět nebude….

 25. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A prosím, neuplavte (u)

  Krásný kočičí mamutek (nod) Nenudíte se (chuckle)

  Louk ondá psala, že její mamutci nejvíc hlídají, když jede parník. A že se asi bojí, aby nepřiplaval k nim. Myslím, že byli psíci předvídaví – ví co je opravdu nebezpečné – přece loď ve dveřích…

  1. Jj, obrana před krvelačnými turistickými parníky se ještě před pár dny zdála býti komickou, přitom teď bychom si pomalu mohli začít na prahu zřizovat nástupiště na palubu, chjo.
   Ne, k nám ani tisíciletá voda nedosáhne, nejsme bezprostředně ohrožení, ale přesto jsou vjemy silné. Jak píše Dede, na rozdíl od vražedně rychlých horních toků, tady je situace odlišná. Nejhorší je čekání a velmi nezvyklé tíživé… ticho. Dost šílený je čas, kdy doprava ve velkém městě je postupně ochromována. Vše co mohlo být vykonáno, je hotovo a ovzduší houstne nervozitou a strachem. Možná se to dá v malé míře přirovnat k válečné frontě, která se nezadržitelně blíží k prakticky bezmocným civilistům…
   Tisícero střípků, osobních příběhů, postřehů o lidské obětavosti i šmejdství. Nezapomenutelná zkušenost.

   Apino, omlouvám se (jakož i ostatním autorům v uplynulých dnech), ke čtení článků jsem se zatím nedostala, myšlenky
   jsou příliš jinde.

   Jenny i všichni ostatní ohrožení či postižení, držte se! (h)

   1. Milá Louk, přesně takhle tu atmosféru charakterizoval včera Martin – i on od neděle hlídal, kdy jim tam v Řeži voda nateče a dělali všechno, co mohli, aby se tak nestalo. Myslím, že je to velmi správné přirovnání…
    Uf, už aby by to bylo pryč a dalo se konkrétně pomoct. Koukat na bahnitá jezera, představovat si, jaký průser se skrývá pod hladinou a čekat… a čekat… Hodně lidí z toho zase bude mít noční můry (h)

    1. V Řeži to musí být docela síla. Jednou jsem v tom ústavu byla a je to kousek od vody. Snad je to dost vysoko. Doufám, že je to nevyplavilo, i tak to musí být o kousek.

   2. Milá Louk, musí to být síla. A jsem moc ráda, že jsou tam s Tebou dobytkové, i když sežerou víc než Churchill, jak onehdy někdo trefně podotkl. (chuckle)
    Tak ať ve zdraví zažene všechny parníky, vlny i nezvané návštěvníky. (y) (h)

  2. Na kočičí holku je docela mamut, ale mainí kluci jsou ještě dvojnásobní a naprosto nádherní. Zvláště u tohoto plemene je vidět výrazný rozdíl ve velikosti mezi pohlavími. Ani naše předchozí kočky nebyly zrovna drobečci – dobře živené obě narostly, zvláště Micánek, ač obyčejný kocourek, míval okolo 6 kileček. Takže nějaké dvoukilové zvířátko není zrovna má velikost, i když by se mi usnadnilo cestování do domečku.
   Já holt také nejsem na ty malé rozměry, což je jeden z několika důvodů, proč nemám psa. Sice bych zrovna do dogy asi nešla, ale čivava nebo york pro mě nejsou psi, ale sendviče. A psa velikosti, kdy to je pro mě pes, bych musela přes den nechávat doma, a to by bylo trápení pro všechny.
   Doufám, že Betě tlapátka budou dlouho alespoň přiměřeně sloužit.

 26. Apino, Amálka je filmová hvězda, je nááádhernáá. (inlove)

  U nás celý den a celou noc prší, voda v nádržích stoupá, přes noc o metr, do bezpečnostního přelivu chybí 20 cm,za chvíli se jedu podívat na suchý poldr,jestli se už plní,držte mi ….. všechno co jde, díííky !!!
  Půda vůbec vodu nebere, to je děs. (rain) (rain)

  1. Jenny, myslím na vás. Držím palce aby to u vás dopadlo dobře jako u nás. Neboť starosta těžký úkol má…. A pokud máte poldr tak se má voda kde zadržet a neškodit tolik. Nezávidím starostům.

  2. Jenny, držím palce (y), ať to tam u vás zvládnete. I u nás už je půda tak nacucaná, že voda stojí na polích a to je co říct. (envy)

  3. Držím palce, ať voda neškodně odplyne.

   Tady na jihu Jižní Moravy momentálně neprší (ale do rána jo) a jak říká Emteska, na poli stojí voda – u nás opravdu věc poměrně nevídaná, neb zde je lehká hlinitopísčtitá půda s velmi dobrou propustností.

   1. I u nás stojí všude možně voda a to máme jen půl metru hlíny a pod tím štěrkopísek. Teď zrovna neprší, ale v noci zas pršelo.
    Světluška noc strávila mlaskáním, ťapáním, zamotáváním se do oblečku a občas i spaním. My jsme taky občas spali. Ráno dostala půl porce krmení a už tady zase spí. A snaží se zamotat…

  4. Milá Jenny, myslím na vás i na ostatní ohrožené a zasažené velkou vodou. Je to děsné, hlavně na těch dolních tocích, kde voda stojí. U nás nahoře (hory a horní toky řek) jsou povodně obvykle vražedně rychlé, ale většinou se prostě jen přeženou, protože kopcovitá krajina se přece jen odvodňuje snáz než rovinatá.

   Když už jsem u toho – přemýšlím, že bychom měli uspořádat podobnou pomoc jako před časem v Hejnicích. Podívejte se kolem sebe – zkusili bychom najít nějakou menší obec, na kterou média neposvítí a lidem je těžko (Ri, co tam u vás? Vestec nebo ta obec, cos na ni dávala odkaz?).
   Potom bychom vyhlásili sbírku, můžeme přidat z našeho účtu a pomohli bychom – zase adresně a přímo. Co vy na to? (h)

   1. Existuje obec jménem Vrbno, součást Hořína u Mělníka, přesně na druhé straně Vltavy od Zálezlic a Kozárovic. V roce 2002 tam bylo plošně šest metrů vody, protože je to prakticky ostrov, Vltava, slepé lužní rameno Vltavy a vraňansko-hořínský kanál, to celé u soutoku s Labem. Obec to v podstatě spláchlo celou, na rozdíl od mediálně známých Zálezlic to nikdo ani moc nezaznamenal. Letos je to to samé, navíc se protrhl plavební kanál.
    Tak tam by určitě potřební byli.

   2. Dede – Inčiny Plaňany..taky mají 27 domů vyplavenejch a škod fůru…a nikdo o nich v TV ani jinde nemluví…..

  5. Bodejť by brala. Když se podíváte na jakékoli pole po hluboké orbě, tak pár decimetrů jsou pevné bloky toho, co by měla být kyprá a humózní ornice a pod tím dobře utažený a mnohaletou chemizací impregnovaný beton. Něco takového prostě vodu pít nebude. A poněkud ironicky působí prohlubeň v poli u silnice č. 2 mezi Uhříněvsí a Říčanami. Po každém dešti se tam vytvoří jezero a vydrží ještě dlouho po tom, co okolí puká suchem.

 27. Dala jsem na dobití telefon do prodlužovačky s pěti zásuvkami. Nic. Ani nepípl, jak to obvykle dělá. Tak jsem se domnívala, že je prodlužovačka špatná nebo že je něco se zásuvkou, ve které byla zapojená. Omyl. Chlapečkové vyšťourali ven ze zásuvky tu zástrčku, takže kabel se válel na podlaze bez připojení. Je to dost těžké i pro mě ten kablík vytáhnout. Jak se jim to povedlo, to mi teda hlava nebere. A nikdo jiný tu zcela evidentně nebyl. Jo, šikovní hošíčkové. Že by po mamaince?

  1. Karolíno, proč nespíš? To je hodina! Jak jste dopadli v Horním Maršově? Doufám, že voda zůstala mimo tvé zdi. Apozdravuj tříkocourstvo a podrbej je za mě.

 28. Amálka je překrásná kočka. K tomu šťastná, spokojená kočka. Co víc jí i tobě s maminkou přát!
  Nemazlivce mám z Melíška a ani nevím proč se tak stalo. Jako koťátko byl mazel nad mazly, teď ovšem jen když Veličenstvo chce. Vzít ho do náručí znamená ztuhlého kocourka s vytřeštěnýma očima a čumáčkem jasně naznačujícím, co si o tom myslí. „Néééééch měěěěě, néééécíííí“. Ale když potřebuje podrbat kocoura, tak se rozvalí na podlahu a upřeně na mě hledí, tlapičky nahoru, pupík vystrčený a „drbéééééééééj“. Ríša je mazel stále a Zrzínek? To je kapitola sama pro sebe. Ten se tak změnil, že tomu snad ani sama nevěřím. A k té „malé místnůstce“ – když usednu, Zrzínek vyhodnotí situaci, vyskočí mi na klín, uvelebí se, hlavičku si nacpe do podpaží a vrní a vrní. Marné je mé upozorňování, že já mu do záchůdku taky nelezu, když tam vykonává, kdepak, musí asistovat. Když ho opatrně nasměruju dolů neb jsem činnost ukončila a je zapotřebí dovršit, tak se tváří tak ukřivděně, že si to i lehce vyčítám.
  Jsou to naše zlatíčka!!!

  1. Čertíka jsem dnes po příjezdu z D. S., kde není po nějakých povodních ani potuchy, vyzvedl z hotýlku.Majitelka mi ho nechtěla vrátit, prý tak krásného, mazlivého a hodného kocourka v péči ještě neměla. Čertík se mnou po návatu domů skoro hodinu nemluvil, přestože dostal moc dobrou kapsičku a keksíky, ale teď už mi sedí u počítadla, vrní, ducá a nastavuje cejšku.

 29. Apino,tvoje Amálka je krásná óbr kočka s nádherně zbarveným kožichem. Fotky jsou moc hezké a na té, kde Amálka sedí tvé mamince na klíně je vidět, jaký je jí kus. A takhle impozantní kočičií stvoření už nárok na své „služebnictvo“. Zcela chápu komentář veterináře, vždyť Amálčin ocas je pomalu stejně dlouhý (a huňatý) jako ona sama.

  Provokovat lidi ke hře skvěle uměla Dixie a umí to i Smoky. Smoky sedi v chodbě před ložnicí (ale tak, abych jí z kuchyně viděla) a dělá, že se děsně nudí – tupě kouká do prázdna, občas si otře tvář o zeď.. Když jí ale oslovím, vjede do ní život a v momentě je v ložnici na posteli. V mládí při hře lítala po celém domě, teď jí hra baví hlavně na posteli, kde blaženě skáče a chytá můj prst pod dekou. Mazlí se ráda, ale nejnějžnější je právě na naší posteli, kde nemá mého drbání nikdy dost. V nářučí nikdy nebyla ráda, ale když má chuť nechá se zvednout a chvilku tam vydrží, ale málokdy při tom přede. Když jí zvednu proti její vůli, protestuje a dere se ven. Zrovna minulý týden mi došla zásilka 12. nových triček (ta nosím nejvíce), protože už jsem neměla ani jedno, v němž by nebyly díry Smokyných drápků, když se odmítá chovat. Rusty se chová moc ráda, ale ještě raději se vyvaluje na lidských chodidlech. Přiběhne z venku a žene se k mým nohám, aby si mi na ně lehla. Když jsem v pohybu, chodí mi za patami a čeká na moment, až se zastavím, aby si lehla. Často si jen kvůli ní sednu, neb zůstanu stát, abych jí vyhověla. Už několikrát se stalo, že jsem venku hadicí zalévala záhon, Rusty radostně přiběhla a lehla si mi na nohy. Protože jsem se potřebovala hejbat, tak jsem kočku zvedla a přehodila si jí přes rameno. Pak jsem pravou rukou podpírala předoucí kočce zadeček, v levé držela hadici s rozprašovačem a chodila po zahradě. Když zafoukal vítr, Rusty občas zkropilo pár kapek vody, ale s ní to vůbec nehnulo.

  Matyldo, přeji Světlušce brzké zotavení, stejně jako Niky od Blanky a jsem moc ráda, že se Beda vrátila od veta s tak dobrou „diagnozou“ pro Nyny.

  A palce též pro Yezi (y)

  1. To já mám doma „úchyla“ – to není z mé hlavy, ale Sharka to tak pojmenovala. Melíšek miluje olizování nohou, hlavně zespoda od chodidel, mezi prsty, když vysunu nohu ven zpod peřiny. Šíleně to lechtá, ale nesmím ucuknout, jinak se lehce zakousne do libovolného prstu. Zvláště ráno, když nevědomky tu nohu vystrčím, je to o život – teda můj. Uchechtala bych se. No a když tu nohu náhodou nevystrčím, tak si buď zaleze pod peřinu nebo si počká až bosky dojdu do kuchyňky a připravuju snídani a tam začne. Jódluju u misek jak pravý Rakušák.

   1. Asi by potřeboval mírně slanou dietu. Já jsem v Dunajce držel bodovou a dalo to dost práce, obejít všechny stánky a u každého ochutnat veškerý sortiment, měl jsem co dělat, abych to za ten týden stihl a ještě stíhal každý den koupání a masáže. Ale zadařilo se a zase 2 kg dole. Jo, není nad to, když jeden žere jak kyselina a hubne. To je dieta jak má být, zkuste také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN