BTW: Májová

BTW_dé_logoDnes je první máj, lásky a práce čas. Dovolte mi, milí Zvířetníci, abych vám popřála hezký sváteční den.

 

 

 

 

První máj je svátek, který za zamyšlení stojí, protože jak lásku, tak dobrou a smysluplnou práci k životu moc potřebujeme. Jistě, bez obojího se dá žít, ale je lepší, když člověk aspoň kousek od jednoho i druhého má.

A tak vám přeju lásku hřejivou a mnohou, protože láska má mnoho tváří a ta opěvovaná, milenecká, je jen jedna z nich. Jen se zkuste zamyslet a udělat si takovou malou inventuru – kam plyne láska z vás a odkud ji přijímáte?

A práci, tu vás přeju taky. Takovou, která není jen nutností, nezbytnou k přežití. Takovou, která vás naplňuje a zároveň neubíjí. I to je má práce společné s láskou – když je v ní vášeň, umí obsadit život a vytěsnit skoro vše ostatní. Krátkodobě to je opojné, dlouhodobě poněkud zničující, asi jako každý extrém.

Nesmíme zapomenout ani na to, že schopnost dobře pracovat, uživit sebe i rodinu, podporuje lidskou hrdost a sebeúctu. Dnes není snadná doba, práce se těžko shání, takže hodně lidí, kteří touží pracovat, má problém ji najít. Jiní zase musí pracovat tam, kde nechtějí, ale nic jiného jim nezbývá, protože nemají jinou možnost. I proto vám přeju dobrou práci stejně jako tu lásku, jelikož ani jedno není samozřejmostí a člověk by si měl obojího náležitě považovat.

A když jsme u té práce, tak ještě připomenu, že odpočinek a lenošení jsou sladké právě jen díky té práci, která jim předchází. A kdo by si nechtěl opravdu užít volný den – jaký je právě dnes?

 

Takže krásný den vám i vašim smečkám přeje

Dede   (inlove)

 

májová

 

 

 

 

Aktualizováno: 1.5.2013 — 08:41

62 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. pravdivá slova Dede do kamene vytesat.
  Já jsem si včerejší den užila.
  Vyspávala jsem do 9 hod, dostala jsem pusu od manžela pod rozkvetlým stromem.
  A dnes zase hurá do práce.

  Míša

 2. Nám se povedl. Rysa Davida ve Vimperku jsme sice neviděli; byla středa, ale svátek, nicméně: kvetou dřípatky horské, vstavače bledé, hořce jarní, prvosenky vyšší i jarní, sasanky hajní i pryskyřníkové, podbílky, dymnivky, koniklece. Vstavače bledé jsme navštívili ve východních i jižních Čechách. V jižních Čechách je jich sice víc, ale ta populace je dost neduživá, u lázní Bělohrad jsou větší a hezčí. A zítra jedeme do Dunajskej Stredy, dokončit rehabilitaci. V pondělí jsme byli na Kučerovcích, což byla hudební lahůdka a když jsem přišel domů a rozepnul pásek, zjistil jsem s údivem, že kalhoty, do kterých jsem se v lednu sotva vešel, ze mne, ač zapnuté, samy a velmi ochotně spadly!

 3. Tak jsem si myslela, že vás všechny potěším krásně rozkvetlou Pálavou, ale naprosto nejsem schopna nahrát fotky na rajče. Marně kleju a nadávám, internet jako takový mi strašně stávkuje, asi holt slaví 1.máj po svém. (envy)

 4. Prvomájově zdravím. Jak psala Zana. Pravdu má „přeceda“ 😉 Dnes si zpívám: „Já ryl jen celej den ryl…“ Ďoubu od dopoledne do záhonů a chystám je na rajčata a okurky. Po Žofce budu ráda, že je mám přichystané. A takhle přicházelo jaro na Placatku: (f) (f) (f)
  http://zdenabp.rajce.idnes.cz/jaro_2013/

  1. Sluší vám to všem třem holkám. Vlastně i klukovi kočičákovi (cat)
   Rozkvetlé třešně jsou kouzelné

 5. Dede, to je pěkné zamyšlení. Den lásky a práce… no jo, potřebujeme obojí.
  Buďme za obojí vděčni (inlove) .

  1. Když už tak mluvíme o lásce a práci, našlas ty cesty u mě na rajčeti? Lásky jsou tam nejmíň dvě, obě černý, a práce s učením se fotit ještě bude… 🙂

   1. dej adresu rajčátka 🙂

    Mne to vždycky žene na picassu a vůbec to ode mne chce nějaký divný věci…

   1. Já jsem poslala na Vysočinu, protože tam mám mečové kořeny a mám pro ni slabost. A kočička-chůvička mě dojala. (h)

    1. Naše smečka Ebonyho jménem oběma peršákům do útulku Tibet. Máme pro ně prostě tu slabost… 🙂 Krásný máj všem!

 6. Kdyz vidim tu moji bezzubou dasnicku pred sebou s naznakem usmevu, tak se muzu samou laskou utlouct 🙂
  A dulezita je i laska sama k sobe (neprehanena), lidi, co se sami nemaj radi, to je des bes…

   1. Diky za dotaz Vave. Praveze neni. Jdou z nej tuhe soplance-stale bile-chuchvalce (skoro basen :)) skoro uplne prisel o hlas,jen tak chrapti. Rano měl zase 38st, dala jsem mu po 2dnech zase ten detsky ibalgin. Vytiram mu nosik slanou vodou, 3xdenne detsky Nasivin,doktorka po telefonu rikala jeste Fenistil na splasknuti sliznic.Dala jsem mu ho večer.
    Na to, ze mu je 4,5mesice mi je ho fakt lito. Navic s nim chci 14.5.zacit plavat s kojenci, a ted mám fakt dilema….

    1. Do té doby bude bez rýmy, Heduš, tak to plavání zvládnete. Bude se i otužovat, to bude dobré.
     Chce to vlhčí vzduch a hodně pít, jestli to zvládne. A trpělivost – rýma je zdlouhavá a obtížná i pro dospělé, natož pro takového drobka. Držím vám palce, aby se to co nejdřív zlepšilo.

     1. Milá Heduš, chce to odsávat, odsávat, odsávat, vykapávat až odsátý nosík (nejlepší je odsávačka na vysavač)… Bude řičet, ale díky tomu to z něj půjde lépe ven. A osvědčily se Bendovy kapky, které jsou na předpis a lékarny je míchají.

      Zamilovaná jsem byla v životě mnohokrát, ale oproti lásce mateřské to byl jen slabý čajíček. Tenhle prožitek je myslím nepřenosný, takže kdo nezažil, neporozumí…

    2. Heduš, fenistil (předpokládám kapky) měla minitosca ordinované 3x denně. Jestli má mimis problém i s hlasem, nedávej jen na noc, najeď na plnou dávku (měla by Ti to říct doktorka, ale 1x denně je určitě málo, fenistil neúčinkuje tak dlouho, aby dávka pokryla 24 hodin). Je to antihistamin, celkem šetrný, a určitě je lepší udržet sliznice splasklé fenistilem, než skončit na pohotovosti s laryngitidou 🙁 Minitosca měla pravě laryngitidy s chrapotem, netrpěla dušností (naštěstí), takže ona se pohotovosti vyhnula. Minitiger je ten druhý typ, ten skončil s laryngitidou s dušností v nemocnici. 🙁
     Splasklé sliznice se snadněji vyrovnávají s infekcí a navíc, ten fenistil pomůže i proti případným alergiím – i nad tím pouvažuj, jestli není mrňous alergický, teď kvete kde co a i já jsem po několika letech musela sáhnout po antihistaminech.
     Plavání určitě nevzdávej. Jestli začnete 14. 5. to nevím, těžko říct, počkala bych minimálně týden po vyléčení (bez teploty, bez rýmy – alespoň takové té příšerné). Pčedpokládám, že nejdete ještě do bazénu, do 6-ti měsíců se většinou plave ve vaně, takže tam by měla být teplota vody OK. V bazénu bych si dala pozor, aby neměl studenou vodu, občas děti od půl roku máčí v dost studené vodě na to, aby to oslabovalo organismus 🙁 Jinak plavání je určitě skvělá věc, nejen pro otužování, ale celkově pro posílení a dobrý psychomotorický vývoj a má pozitovní vliv na cvičení dechu, což také zlepšuje imunitu. Takže plavání bych kvůli jedné nemoci (navíc nesouvisející s plaváním) určitě obecně nevzdávala :))
     A vydrž, ono ty nemoci u dětí jsou nepříjemné pro maminku i proto, že to nemůže vzít na sebe, aby tomu mrněti bylo líp. Ale ono to přejde a zas bude mimís v pořádku a veselý 🙂

     P.S. Buď ráda, že jsou soplance bílé, žluté by byly horší …. blbá útěcha, že, ale aspoň nějaká….

 7. Krásny májový deň prajem a ďakujem za slová od Dede.Vážim si lásky ktorej sa mi dostáva a ďakujem za šťastie,že mám prácu,ktorá ma neobyčajne baví/aj keď po polnoci nadávam ako pohan cestou na adresu/a hlavne,že ešte vládzem robiť.
  S Ygou sa mi nepodarilo spojiť,ale som zvedavá-dala som jej typ na návštevu Arboreta v Mlyňanoch-je to svetový unikát a v týchto dňoch je všetko rozkvitnuté-rastliny,stromy,kvety z celého sveta.Veď viete tu už týždeň teploty dosahuju denne 26-28 Celziových stupňov.
  Strigy som v noci lietať nevidela,páč som spala!!

  1. Naše místní strigy jsem sice neviděla, ale za to mě budily, když ovíněné přicházely domů. Ale byli to spíše čarodějníci, podle zpěvu.

  2. Verenko – tak to je smůla. Já ti předevčírem psala e-mail přes Hadopasi a stále kontrolovala net i mobil, jestli náhodou … (a včera jsem mobil zašantročila v autě pod sedadlo tak šikovně, že jsem byla přesvědčená, že jsem ho ztratila v termálech – tak jsem se tam vrátila, všeckých otravovala, jestli se nenašel … jsem pako (fubar) ).

   Mejlík od tebe ke mne nedoputoval – což mne obzvlášť mrzí, protože to arboretum bych ráda viděla! Co už – doufám, že se ještě někdy tam k vám podívám – to dám už avízo dopředu (tentokrát to fakt bylo „ze soboty na neděli“ ) .

 8. Ať seděl včera na drátech kdo seděl, už vstal a tak můžu zamávat k 1. máji, poslat potřebným (y) a všem ostatním trochu mázlé videjko z Brna: Kometka plave jak tuleň, zatímco bráška Nanuk se ještě vody bojí…
  http://jdem.cz/2yp67

  1. Betuláskovo!ja mám veľmi rada Tvoje/ja to volám raporty/a strašne sa na ne teším a konečne dnes Ti to i píšem.No a predsa zvíťazili mená Kometa a Nanuk-aj tí mojni synovci v Brne dali tejto kombinácii hlas.No čo už.

  1. je vidět, jak jsme „pozadu“. Ani tulipánům, ani višničce se nechce… Hezky ti to kvete – my si musíme ještě chvilku počkat

  2. je vidět, jak jsme „pozadu“ U nás ještě nic moc nekvete -ani tulipány, ani višnička, ani sakura. Jen koniklece a magnolie se snaží naplno

  3. Krásné kytí! Jste v předstihu i před Holandskem, ráno se vrátila kamarádka z výletu s tím, že země sice tone v narcisech i u pankejtů, ale tulipán za pět dní neviděla ani jeden jediný, když nepočítá těch pár rychlených v květináčích před Rijksmuseem.

 9. Tak jsme obešli kousek podtroseckých rybníků – měkko pod tlapátky, kvetoucí stromy, spousta kytiček (blatouchy miluju), labutě, kačeny, lysky, poláci… Betka neustále daleko před námi (až jsem ji musela brzdit) – ale nikde nikdo, lidičky se začali množit až u parkoviště, kdy mi už dovýletili…
  Půlka výletu po značených cestách, půlka kvůli Betce po měkkém – dobrodružně přes pastviny, podmáčené louky a jeden potůček… Ale okruh tak vyšel správně dlouhý a bez asfaltu. Moc hezky májově bylo (inlove)

  1. Jak to tak pěkně popisuješ, musela to být parádní prochajda pro všechny zůčastněné (sun) (f) !

   1. jojo, vše klaplo na jedničku – já se bála, abychom se nemuseli vracet z půlky cesty zpátky (byl tam potok bez lávky) , ale Betka ho bez potíží zdolala, neboť to byl jen příkop s bahnem a ne žádný „veletok“. To se z mapy blbě přečte… a žádné veleskoky či brodění po ní nemůžu chtít. Naštěstí jsme se bez problémů (bahno na botách a nohavicích nepočítám) dostali na značenou cestu tam, kde jsme předpokládali. Pokud Kosatice dravá kluše daleko před námi, čmuchá a čenichá, do rybníků leze, rochní se ve vysoké trávě… tak jí omezovat nebudem, i když do své staré elegance pohybu má daleko. Zajímavé je, že jí zůstal krásný klus a už ho dokáže zase docela dlouze používat a tak se pohybovat lehce a klidně. Krok je horší.

 10. Milá Dede, mluvíš mi z duše,moc si vážím práce, která je mi umožněna i když někdy padám na hubu.A láska!? Stačí i všeobjímající pohled či letmý dotek, o kterém víš , že je láskyplný. A láska psích přátel, ta je nehynoucí, nekonečná a bezvýhradná.Moc dobré pro frustrované duše. Kočičí uživatelé našich domácností, ty mají tu lásku taky pěkně na háčku, jak se říká, takovou tu svobodomyslnou.

  Krásný máj přeji všem Zvířetníkům a jejich smečkám.

 11. Milá Dede (inlove) , děkuju Ti za tradičně pěkné prvomájové zamyšlení.
  Přeju všem krásný den. (h)

 12. Taxem měla včera v horoskopu, že mne můžou překvapit milostné návrhy na nečekaných místech.
  V trafice plival trafikant pajšl a sípěl: “Kruci, mě to dneska bere!” Vypadal, že za 5 minut umře, tak jsem ho politovala. Ale možná to byl ten překvapivý milostný návrh a já to nepochopila…
  Na poště jsem začala pro změnu kašlat já, takže všichni potencionální nápadníci zaujali místa v útěkové vzdálenosti, aby stačili zdrhnout, než to se mnou sekne.
  No zkazila jsem si to, já vím …
  😀

  1. sharko, ono je to blíž k Brnu než tomu Vyškovu (jen správně je to okres Vyškov) – prý z Brna asi 10 minut (no, asi podle toho, z kterého konce Brna)

   nové informace jsou na Hadech, ale jde o to, na co jsi dala ty odkaz – koťata se zhoršila, přesně v průběhu karantény ;( ;( ;( … já to tu řeším každý den

   nevím co napsat….

 13. Když se nad tím zamýšlím, mám kolem sebe lásku. Někdy víc někdy míň, ale je tady. Vlastně si edovedu představit život bez ní.
  Jdeme s Evou a Waiki kam? No přece mezi květy, na louky a do lesa. Dyť když je ten máj ……..

 14. V tento den si vždycky vybavím jeden kreslenej vtip z Dikobrazu, kdy jeden starší pán říká směrem k zamilovanýmu páru,který se k sobě tulí na lavičce k parku – Vás zve hrdliččin hlas ku lásce a mě ta mrcha posrala kabát!!!!

  PS: jako alergik to líbání pod rozkvetlým stromem se stovkou včel na květech nějak neoblibuju..taky by to mohl být můj poslední polibek….

  1. SHARKO, TEN JE MOC PĚKNEJ, TEN FÓREK.A HRDLIČKY JSOU POTVORY SKRO JAK HOLUBI.MNĚ LETOS HDRLY CHODILY DO CHLEBOVKOVÝHO KRMÍTKA. BYLY OBĚ VELICE MAZANÝ.NEJDŘÍV PŘISTÁLY NA STŘEŠE,KTEROU JSEM ZAKRYLA STAŘIČKÝM PEČÍCÍM PLECHEM A TÍM JSEM ZMENŠILA TAKY OTVOR VSTUPU. CHLEBOVCE UŽ NEFUNGOVALO ZAVÍRÁNÍ DVÍŘEK, TAKŽE DO OTVORU VELIKÉHO SE DOSTALI I TI PTÁCI, CO TAM NEMĚLI CO DĚLAT. HRDLIČKY PŘISTÁLA NA STŘEŠE CHLEBOVKY, ROZHLÍDLA SE A PAK SE OPATRNĚ PROTÁHLA ZEPŘEDU DOVNITŘKU. CO TAM ALE ŽRALA, TZOP TEDY VÁŽNĚ NETUŠÍM, JELIKOŽ MENU SE SKLÁDALA JEN ZE SLUNEČNICOVÝCH SEMEN. MYSLÍM, ŽE TO BYLA JEN POUHÁ ZVĚDAVOST. KOSI A DALŠÍ NESEMÍNKOŽRAVCI MĚLI DENNĚ NA KOMPOSTU A VE VELKÉ PODMISCE POD KVĚTNÍKY BOHATÉ MENU ROZKROJENÝCH JABLEK A OVESNÝCH VLOČEK. ALE HRDLE SR TAČIL ASI VÍTĚZNÝ POCIT, ŽE VYHNALA Z KRMÍTKA MALÉ PTÁČKY.

 15. hezkou sváteční středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Moc si vážím toho, že kolem sebe mám spoustu lásky i spoustu práce.
  Bereme psici a vyrážíme do přírody. Na chvilku, ale „výlet“ být musí – byť počasí nicmoc (chuckle)

 16. Laf hrc. Dzec ól ei evr das.
  Oč by bylo méně bolu, kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily, pro lopaty, pro motyky nebýti té erotiky.
  A vůbec, není nad lásku k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN