PSI: Jarní zákroky

0430mat4_1Jaro jsme zahájili kulhavou zvěří. Maceška začala kulhat znovu. Přidržela jsem si kočku na klíně, prosahávala, kroutila a natahovala, ale Maceška ani nemukla. Šla jsemedál a dál, až jsem zaryla prsty do svalů mezi lopatkou a páteří. Kočka zaječela. Lehce jsem jí namasírovala záda a Maceška do druhého dne kulhat přestala.

 

 

Borůvka zřejmě vysledovala závislost míry pozornosti na kulhání dotyčné a další den začala kulhat taky. Zadní tlapka (bílá) byla prosahána, psice dostala na lžičku Aptoflex a páníka už vítala strakatice poskakující na všech čtyřech.

Druhý den si vzpomněla, že by měla kulhat, ale nějak se v tom fofru spletla a začala nosit ve vzduchu černou zadní tlapku. Byla prosahána a napomenuta, ať si nevymýšlí. Za pět minut jsem psice volala, aby si přišly pro mátovou tyčku na zuby.

 

0430mat1

 

Borůvka přisvištěla na všech čtyřech. Ach, jak zázračným lékem může být mátová tyčka… pak už jsem psicím zřejmě věnovala dostatek pozornosti a kulhání nebylo potřeba.

Na jaře se venku probudila i klíšťata a musela jsem na smečku naplácat spoty. Kočka se uraženě zvedla a odešla, protože nalít jí ten smrad za krk – to jsem si dovolila dost. Borůvka projevila nesouhlas tím, že se začala válet v pelechu. Byla jsem toho názoru, že pelech klíště nechytí, a vyhodila jsem ji ven. Zmizela na zahradě a ani ne za pět minut se vrátila.

 

0430mat2

 

Jistě, zapomněla jsem, že jsem den předtím do nedokončeného výkopu na závlahu lila vodu z jezírka plnou řas. Borůvka tam vletěla, profičela báječně mazlavým bahnem, zřejmě v něm ryla i nosem, protože bláto jí schnulo na bílém čenichu, a v odstranění smradlavé chemie jí zřejmě zabránilo jen to, že výkop je hodně úzký a nemohla se v něm otočit na záda. Ale jinak měla blátíčko až po břicho.

Světluška se tvářila, že jí je jedno, co na ni leju. Ten dojem vydržel přesně do chvíle, kdy se mi ve vinohradu ztratila z očí a o kus dál jsme zahlédla jen mávající bílé tlapky. Jistě. Pokusila se tu chemii vylepšit chcíplým zajícem. Ještě že už dlouho nepršelo a mršina byla staršího data, tedy suchá, a tak jsme se obešli bez koupele.

 

0430mat3

 

Jinak je jaro v plném proudu. Tudíž je potřeba běhat, hlídat, citýrovat ptáky, co se nám drze koupou v jezírku, ořvávat sousedovic kocoura, co se šklebí na zídce, a užít si všechno, co letošní splašené jaro nabízí. Užijte si to taky!

Pár jarních fotek najdete tady: http://malcka.rajce.idnes.cz/2013_04_08_prvni_slunicko/

 

 

Aktualizováno: 30.4.2013 — 07:55

52 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Matyldo, moc krásně si to tam u Vás žijete. Bezvadná fotogenická smečka. Strakatice jsou půvabné a Maceška pěkně kvete, nu což, však je jaro. Přeji hodně krásných májových láskyplných procházek.A těch dalších samozřejmě taky.

  1. To jsou nádherné fotky! (h) Mojka je úžasná máma, a ten její výraz! Ona o tom prostě ví, že je úžasná. 🙂 (h)

  2. Nemysli si, že jsi měla problém sama. Taky jsem stěží přečetla, ale číst vaše příspěvky, nebo něco napsat, to už mi nebylo dopřáno. Už jdu na tvoje odkazy. (sun)

   1. Já taky, když jsem chtěla pochválit kouzelnou malou /bílou ?/ princezničku Špindíru První, tak mně to vyhodilo párkrát. A včera taky, potom jsem už musela startovat koště- pršelo a už jsem nevzlítla- usnula jsem.

  1. hihi, já se ti vůůůůůbec nesměju – fotí se ty potfory blbě, viď? 😀

   a vítej mezi „zelináře“ 🙂

 2. Matyldo, čím víc Tě čtu tím víc jsem utvrzená v tom ,že tohle plemeno bude sdílet jednou s námi naší domácnost (nod)
  Já ty Tvoje holky „žeru“ (wave)

  A buďte tady hodní,mizím na pár dní někam k JH a nebudu mí spojení. Tzn. buďte zdraví a hraví, bez ohledu na počet končetin. Já si vás pak zkontroluju (wait)

 3. Já vám to vaše jaro prachsprostě závidím, všichni přidáváte alba plná zeleně a květů. Tady se zase ochladilo a z toho všudypřítomného šeda vylezly sasanky ale ty se jen choulí a sklánějí hlavičky, nikde žádná hvězdička rozevřeného květu nesvítí. Letos po holomrazech dostala tráva na frak a trávníky nejsou zelené jako tady jinak bývají po celou zimu. A ještě se nevzpamatovaly, momentálně to vypadá že se snad už nikdy nezazelenají. Stromy jsou zimně holé a člověk ztrácí naději že uvidí mladě zelené listí. Včera pršelo a ledově foukalo a tím zřejmě přivítáme měsíc květen.
  Nemůžete sem poslat trochu tepla a zeleně??? Pěkně prosím smutně koukám….. 🙁 :S

  1. Kvůli té zimě ani nikam na koštěti dnes v noci nepoletím. To by moje klouby nevydržely. Ostatně ve Švédsku se lítá už na velikonoce, čarodějnice se setkávají na kopci Blåkulla. Tady je už odlítáno. 😉 Ani nevím kde se potkáváte vy z Čech a Moravy. Takže i kdybych letěla znala bych jen přibližný směr ale skutečný cíl ne.
   Přeji vám příjemný let a radostné setkání!!! 🙂 😀

   1. Velká kočko, tady je spousta Zvířetníků po vlastech českých i moravských – jistě by ses k někomu trefila (h)

   2. Velká kočko, my létáme do Jeseníků na Petrovy kameny, zvané Petráky. 🙂
    (Držíme tradici na památku nevinně odsouzených žen v době šumperských procesů s čarodějnicemi, nechvalně řízeným jistým Bobligem, za vším tenkrát byla touha po získání majetků občanů.Sepsal románově Václav Kaplický, určitě ten film pamatuješ.)
    Moc Tě zdravím a přeji hodně zdravíčka a posílám pomyslný vánek jara.

    1. Milá Jenny děkuji za informaci, jestli se dám do kupy budu moci při příští příležitosti přiletět na Petráky. 😉 🙂
     Kvůli získání majetku občanů se podniká na celé zeměkouli všelicos do dnes. :S Před padesáti a několika lety si to odskákala naše rodina. Ale to dávné pálení čarodějnic bylo obzvlášť velká podlost, ženy nebyly rovnoprávné mužům. A ono to stále s tou rovnoprávností na světě hapruje i když se na některých místech docílilo všelisčeho dobrého. (think)

 4. Chudinečky, co kulhaj na špatnou tlapku, to tady zkoušely taky a taky neuspěly. 😀
  Ale Melina stoupla na kus kachle nebo čeho, zarazila si ho do tlapky a pěkně dlouho trvalo, než jsem ho vydolovala. Nejdřív jsem nevěděla, kde mám pinzetu, pak to nešlo chytit, furt to klouzalo, a nakonec jsem to vyhrabala špendlíkem. (whew)

 5. Chudinenky týrané…. (chuckle)
  Taky jsem smečku ztýrala – protičerví tabletky do krku a protiklíští spot do kožichu již obdrželi všichni. By mi nejdradši vyškrábala oči a teprve půlka tvarohu mi vylepšila pověst. Bára s Rózou jsou naštěstí dobračky. Sice se tvářily jako že jsem teda pěkně votravná můra, ale když teda na tom trvám… Na zakousnutí onoho příkoří dostaly suchej rohlík a kus sejra. A mě se dostalo kosého pohledu zpod zdviženého obočí „mno… aspoň že tak…“
  Matyldo, moc dobře se čteš.

 6. nebohá zvířeno!! tohle jim udělat. 😀
  my máme doma litujícího se psa. Včera – před odjezdem na psí tábor – proběhlo očkování a tak, jako každý rok, se následně Hošíček lituje.

   1. I politovala Hošíčka pánčička, politovala. Dokonce za ním i mazala do ordinace, páč tam šli s pánikem dřív, než přišla z práce. A byla tudíž za zachránkyni největší, protože přišla akurát po akci a vyvedla ho z tý hrozivý ordinace ven :D. Takže pánik je za tyrana a já slízla smetanu :D. Doma jsme si dali pohodový odpolko a večer dlouhou procourku, kdy potkal sličnou fenku a na utrpení zapomněl. Na chvíli :D. Ale je přejetej i dneska. Což ale není co divu, ony ty kombinace nejsou asi nej pro tělo.

 7. To je hezké! Pohodové! Jarní!
  Od Matyldy články moc ráda čtu. Miluju tuhle smečku.
  Ať vám, děvčata, ta pohoda vydrží, aspoň do vánoc.

  Proč mi, sakra, nejde nacpat žádný obrázek do textu?!?!

  1. Omlouvám se, ale potřebovali jsme udělat aktualizaci redakčního systému a do té doby zlobící smajlíci chcípli úplně (aktualizace se jich teoreticky neměla dotknout – no teoreticky…). Zkoušíme přijít na to, proč tomu tak je, ale Andy má teď hodně práce v práci, tak na to má málo času.

   (teď mizím, ještě se později ozvu – jinak když najedete myší nad smajlu, tak se vám ukáže jeho „psaná“ podoba a lze ho tak do komentáře vypsat 🙂 )

 8. Matyldo, fotky jsou krásné.
  Je vidět, že psí holky si jaro užívají.
  A ta kočičí si umí užít všechno, jak jen to kočky umějí.

  Míša

 9. Milá Matyldo (inlove) , je radost vstávat s Tvou zvěří – zase mám hubu od ucha k uchu. 🙂 (Ehm, vstávat s mou zvěří je o hodně horší, neboť vyžadují podávat snídání před východem slunce. (tmi)

  U nás naštěstí nikdo nepajdá, u nás se pouští chlupy. Je to neuvěřitelné, podle zákona zachování hmoty bych doma měla mít čtyři naháče, ale kdepak! Jsou stále chlupatí a pouštějí; stačí zabořit mazlivě obličej do kočičího kožíšku a od minuty bych mohla hrát vlkodlaka při ouplňku. (chuckle)

  Přeju všem krásný den. (h)

  1. ano Vave u nás také chlupy lítají vzduchem a válejí se všade.
   Však také žehlím zásadně s odchlupovacím válečkem od nejmenované firmy.

   Míša

  2. Vave to máš dobrý ,že vlkodlaka.Já tuhle zjistila, že bych mohla dělat gorilu. Jsem zjistila ,že mám v černé prsence asi tak půlku psa 🙂
   Fakt neví jak ten zákon o zachování hmoty funkuje

   1. Já zase vypadám jak orangutan – s těma zrzavejma chlupama 😀 😀

    Chlupů u nás závěje (shake)

    1. Holky, akden a petro k, jste děsný a životu nebezpěčný. Mám čaj i v klábosnici a málem jsem se jím udusila, ale směju se vesele,i když už Hokinek není.m Moc se těším na nadcházející setkání se všemi, kdo mohou dorazit.

   2. (rolf) Akden, někdo chodí na drahé plastiky, ale jak je vidět stačí i chlupy ze psa na tom správném místě (rolf) .

     1. zdravíme z Tříkočičína – Matyldo, myslíš, že by ti mohla moje kolegyně napsat mailíka, abys jí vyzradila vaše zkušenosti se stavbou zahradního koupacího jezírka? chtějí ho mít s přítelem a dětmi také u domečku a asi nezná nikoho, kdo by ho měl. díky předem 🙂

      1. A nebylo by lepší, kdyby Matylda napsala rozhledník na téma Kterak vyhotovit zahradní jezírko ?¨
       Ať se poučíme i my další 🙂

    1. No Alex, že by si někdo nechal plastikovat chlupatý prsa ? (wasntme)

     To je další záhada, druhá půlka psa je po všech koutech.
     Kdyby mi takhle rostla srst na hlavě (nod)

  3. Co mi to jenom připomíná? Mám chlupy v lepidle, chlupy pod šroubkama, chlupy mezi prknama a roštem… bez chlupů mi nechutná, žlutá deka je černě žíhaná, ty věci se lepí na ještě neobroušenou podlahu…

   Ale spot proti blechám a klíšťatům je paráda! Místní neošetřený kočky mají klíšťat tak asi 4 na cm2, na holkách jsem zatím odlovila tři zmateně se tvářící kusy, který zapomněly, kde mají kusadla, a v podstatě odcházely tiše chcípnout do… závějí chlupů.

 10. U nás zaplaťbůh taky neléčíme, ale řešíme jiný problém – protože musíme do všeho strčit frňák, strčíme zajisté i uši, které si ve všem ucouráme a zalepíme. Než si na to panička nasadí ty správné brejle, je to už zaschlé a musí se slepený cancour ustřihnout.
  Takže vážně uvažuju, jestli bych neměla uši držet nahoře třeba kolíčkem na prádlo. Zatím jsem si netroufla … 😀

  1. Kolíček na prádlo nepoužívám, ale při rozčesávání slepenců na uších se od nás linou zvuky, jako bych tu zvěř týrala. (chuckle)

 11. Tak ať si holky pajdavé potíže už vybraly a čeká vás všechny zdravé klidné léto (nod) Fotodokumentace skvělá (nod)
  Betka se dočkala teplých bezsněžných dnů v docela solidní kondici – ale nějak nám nedošlo, že pro změnu na ni bude zátěž její bláznění a blbnutí a mnohem větší pohybová aktivita. Prostě dokud to jen trochu jde, musí se řádit… Takže sice ztěžka chodící, ale stále s rozchechtanou tlamou a veselýma očima (wave)

  Málem bych zapomněla (tmi) :
  hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  1. Veselý pes, co sice hůř chodí, je pořád ta lepší varianta, než otrávený pes, co se jen vleče- zažila jsem to u Borůvky a byl to fakt děs, a přitom to kulhání tehdy nebylo až tak zlé, jen dlouhodobé. Abych dodala detaily, tak tehdy kulhala na přední. Zadní byly úplně v pořádku 🙂

 12. U nás se neléčí(ani jim to nepřečtu,aby se nezačlo)…u nás se hraje, se vším, co do tlapek přijde..dovolila jsme si posbírat, vyprat a zredukovat hračky-hnusná jsem macecha a tak jsme musela zabavit Miňákovi a jeho schovance majolence živou berušku,se kterou si čutali, posléze plácnout Majolenu přes kejtu,protože si lovila kousky z Animonda kapsičky,které pečlivě olízala a pinkala si s nimi o zeď a zoufalej kocour se stavěl před ni, abych teda plácla jeho a ne tu krásnou Skorošarapovovou a finále??? Hopika si zahrabala Bezule, míček s myškou a rolničkou zalehla Pidikočka, Káča tahala strunku,Blondýna kopala do červené chrastící myše, Pitina kontrolovala bažantí péří, Noriska měla bambulku s šantou,Miňák postrkoval myš v myšodráze a Majolena? majolena si z hajzlíku vyndala bobek a čutala do něj a proháněla ho po celým bytě, než jsem jí ho sebrala…a nepřejte si vidět ten její ksichtík,když mě viděla,jak se za mojí asistence,bobek odchází projet po vodní skluzavce… (whew)

   1. Inko,maj hraček, že nevěděj co s nima, jednou za čas jim půlku seberu a vyperu… to mi pak předváděj,jací jsou chudáci…to jsou schopný sedět na okně a čumět na šňůru,kde se v záclonovým pytlíku sušej myšky,míčky a jiné hračky…. ráno jsem se málem zabila o ten drátěněj míček, co je uvnitř rolnička (ten maj od Vás)…v noci běhaj za kuličkou s ocáskem-Jitčo, už jsi ji dala Mikulenkám????
    Jenže puberťačka Majolena, to je prostě dílo….její nebožka matka se za Duhou válí smíchy, co mi to nasadila do bytu. (sweat)

  1. Děvčata (rolf) , ještě, že jsem měla tu vidličku se soustem nad talířem a ne u pusy (rolf) (rolf) (rolf)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN