ZPRÁVA: Pojďte s námi napsat knížku, která pohladí duši…

Vážení příznivci Kočičí naděje a opuštěných kočiček a pejsků. Jak již někteří z vás víte, v minulém roce jsme vydali knížku „To je kočka, napsala“ od naší „sepisovatelky“ Markéty Matějkové. Je to soubor povídek o kočičkách, které prošly našimi depozity. Knížka je úspěšná (za necelý rok po vydání máme prodanou více než polovinu nákladu), náklady na výrobu se zaplatily během dvou měsíců po vydání a od té doby jde celý příjem z prodeje na péči o naše svěřence.

 

Přemýšleli jsme, co dál – nápady se rodily i zavrhovaly… A nakonec zvítězil následující nápad – knížka povídek (mnoha autorů nebo autorek) s humorným nádechem (nikdo nebude plakat – pouze smíchem 🙂 ).

Takže chceme oslovit naše příznivce i příznivce kočiček a pejsků, kteří mají nějakou humornou příhodu se svým zvířátkem, aby nám ji poslali.

Jsou dvě možnosti – poslat buď ve formě obsáhlejšího popisu, podle kterého Markéta napíše povídku, anebo poslat hotovou povídku, povídání, článek (jehož text bude dle potřeby jazykově a redakčně upraven).

Uzávěrka posílání námětů a povídek bude 31. 8. 2013. Výběr prací proběhne v měsíci září a říjnu. Pak bude pracovat s texty Markéta Matějková a plánované vydání knížky je do poloviny roku 2014.

Podmínkou uveřejnění textu v knize bude podepsání souhlasu autora s vydáním a vzdáním se honoráře ve prospěch opuštěných zvířat v péči našeho občanského sdružení, copyright bude též ve vlastnictví OS Kočičí naděje.

Na internetu je spousta různých čtivých blogů, stránek, které píší majitelé s láskou o svých zvířecích miláčcích – pokud k nim patříte, nebo je znáte – pošlete nám něco ze svého díla anebo autora upozorněte na vydání naší a vaší nové knížky…

Náměty a texty nám můžete posílat na emailovou adresu – novakniha@centrum.cz

http://www.kocicinadeje.cz/

 

 

Aktualizováno: 21.4.2013 — 19:56

22 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Io, určitě ano – já to tedy prohrabu sama, vím že máš starostí jiných dost… děkujeme!!

   ale ještě se na tebe potom obrátíme, kvůli podepsání toho souhlasu

    1. ne a nechce to otevřít ;(

     bylo by to fajn, že by to bylo pohromadě, ale vytahat to podle autora můžu i tady (sakra, nevím co chce, přihlášená jsem)

      1. jo ahaaaa, no jasně, on si to „inteligent“ prohlížeč umáznul… hm, já si to už včera stejně „vytahala“ odsud

       tam je ale odkaz i na fotky – můžu si je odtamtud stáhnout?? resp. – neposlala bys nějaké originály? (hm, já to písnu jetš přímo tobě, nevím jestli sem ještě dnes nakoukneš)

  1. Maričko!!!! tys také jeden z těch excelentních autorů – budu MOC ráda, když ze svého archivu vybereš něco ku pomoci opuštěným kočičkám (clap) (inlove)

 1. no hurá, sláva nazdar výletu – leze to z vás… eh, lezete do toho jak chlupatý do deky… to je blbost, to leze až moc dobře… takže asi – lezete do toho jako hlemejždi 😉 , ale každý bod se počítá, takže prozatím se zúčastnivším děkuji (a neprozradím, kteří to jsou, nechte se překvapit)

  hm, a některé další asi budu muset obeslat nějakou poníženou suplikou… myslím že ta nejprofláknutější jména tu už padla, ještě bych k nim i něco dalšího přiřadila… třeba zrovinka naše kapitánka nějak podezřele mlčí…. 😛

 2. Jasně, my tři kluci kocouří jdeme do toho!
  Piškotku, Ešusi…… nepřidáte se k našim tlapkám???
  O ostatních nemluvě!

 3. o téhle akci už jsme avízo dostala…tak si nechám od té mojí tlupy něco namňoukat…. (h)

 4. Nojo, Bedo, když tady se po nás chtějí přímo povídky! A udělej povídku z toho, že když si Toya na zahrádce ulevovala, šel ji Zikmund lovit. Skočil jí na záda a ani jeden nevěděl, co dělat – naráz oba zkameněli. Teda pohled na ně veselý byl, ale na povídku třeskutě málo … (shake)

  1. Ygoooooooooo, nečetla jsi pořádně 😉

   … poslat buď ve formě obsáhlejšího popisu, podle kterého Markéta napíše povídku, anebo…

   takže jen vzhůru do toho!!!! (inlove) (prozradím, že jeden, teda jedna autorka už se osmělila (clap)

  2. Nóó a já bych mohla napsat, jak jsem halekačky tančila odzemek na „dabljúsí“ v prostoru asi tak 1,5 x 1 metr a pod nohama mi běhala potkan zvící ondatry (puke)

   1. Akden – nepodceňuj se!!! potkan asi nebude početně příliš zastoupen, takže bys mohla vyniknout (clap) (inlove)

 5. no tak, autoři, kde jste??? vyždyť vás tu na Zvířetníku je tolik!!! přece nás v tom nenecháte – a čtenáři si zaslouží nebýti ochuzeni o vaše krásné příběhy (h) (y) (inlove)

  myslím, že by se dala „složit knížka“, i kdyby se jen sáhlo do archivu Zvířetníku 😉 (chuckle) … schválně nechci jmenovat, ale vyznamenali se tu krásnými příběhy i lidé, kteří se skromně prezentovali jako nepsavci

  je to zas něco trochu jiného, být otištěn v „opravdické“ papírové knize (clap)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN