KOČKY: Samir – Jak to vidím já (8)

Tedy, vážení a milí, naše panička se zřejmě dočista zbláznila! Vymyslela takovou nehoráznou šílenost, až se mi z toho hrůzou zježil každý chloupek na těle.

 

 

 

Začalo to nenápadně ztrácením věcí z bytu. Většinou šlo o nějaké zbytečnosti, které mě vcelku nezajímaly. Nádobí nepoužívám, koření moc nemusím, takže nám to s holkama nevadilo. Horší bylo, když začaly mizet věci, které jsem nutně potřeboval, jako třeba moje míčky, hračky, bonbonky a další důležité předměty.

To se mi začalo nelíbit, protože nikdo mě předem neinformoval, a nikdo, dokonce ani páníček, nechtěl znát můj názor a nekonzultoval se mnou nastalou situaci. Přitom se se mnou obvykle radí o důležitých věcech, třeba jaké má kupovat kapsičky nebo jaké granulky nám nejvíce chutnají.

Další „bytotřesení“ nastalo poté, co přijel mladý páníček. Ne, že by k bláznění nedocházelo, když zavítá domů, ale tohle bylo úplně jiné. Začátek probíhal vcelku normálně, opět přišli s Elí až ráno. Bůhví, co celé noci dělají? Nepřinesou ani kapsičku, ani žádnou jinou kořist, takže na lovu asi nebývají a ještě z nich navíc cítím etanolové aroma. To sem však nepatří, to je jiný příběh.

 

 

Páníček se probudil neobvykle brzy a začaly se dít podivné věci. Ze všeho nejdříve mě i moje holky zavřel do ložnice, což se mi líbilo, neboť tam většinou nesmíme. Po delším čase jsme si zase prolezli skříně a všechny kouty. Co mě ale zarazilo, byla absence veškerých kůží a kožíšků, které si lidi vyměňují podle počasí a nálady, takže skříně zely prázdnotou.

Jistěže jsem toho řádně využil a Iris se ke mně připojila. Zato Kotáky se natáhla na postel a usnula. Byl jsem sice zaměstnán prolézáním skříní, ale slyšel jsem, že za páníčkem přišel jeho kamarád Milan. Představte si, že se za mnou ani nezastavil! Hned začali dělat kravál a tahali nábytek tam a sem. Nijak mi to nevadilo, znám ty jejich zábavičky.

Tohle se dělo dlouho, na můj vkus až moc. Tak jsem jim vynadal alespoň přes dveře. Zaslechl jsem, že se vrátila panička, ale tomu jsem pozornost nevěnoval. Bříško jsem měl plné a chtělo se mi spát. Jaké bylo moje zděšení, když jsem po probuzení zjistil, že chybí Iris! Moc času na její hledání mi však lidi nedopřáli. Páníček se přede mě postavil s přepravkou, kterou vůbec nemám rád. Když se objeví přepravka, znamená to jen nepříjemnosti jako veterinář nebo tak.

 

 

Chtěl jsem se schovat, ale páníček mě překvapil neobvyklým skokem. Lapil mě, nacpal do bedny a zavřel. Dával jsem hlasitě najevo své rozhořčení, ale nebylo to nic platné. Vzali mě s sebou do auta a odvezli pryč. Nadával jsem, co to šlo, a zřejmě to i zabralo, protože za chvíli auto zastavilo a mě odnesli ke dveřím. Za nimi stála panička a pustila mě z mého vězení. Samozřejmě jsem jí řekl své, ba co víc, zařval jsem jako tygr, ač mi to tu nebylo nijak povědomé. Vlastně jsem tak učinil hlavně proto, aby všichni věděli, že jsem tady šéfem já.

Teď bylo důležité prozkoumat nové prostředí. Trochu jsem se přikrčil, co kdyby tam byl jiný kocour, ale přišla mi naproti Iris a byla úplně v klidu. To už jsem ovšem zahlédl postel, kterou dobře znám. Hned jsem do ní skočil a pro jistotu se schoval do peřin, aby lidi nenapadlo zase mě někam odvážet. Přiznám se, trochu strach jsem měl, i když Iris i panička mi dodávaly odvahu. Jelikož opět klaply dveře, zůstal jsem v peřinách, ale i přes deku jsem slyšel Kotynu, která nadávala skoro stejně jako já.

Vylezl jsem až po delší době a našel Kotynu ve skříni, Iris na okně a paničku u stolu. Ta, jen mě uviděla, šla nám naplnit mističky a hladila mi kožíšek. Uklidňovala mě i holky a vysvětlila nám, že teď tu budeme všichni bydlet, že tohle bylo stěhování a že se nemusíme ničeho bát.

 

 

Ještě jsem se sice párkrát schoval do peřin, když mě vylekaly neznámé zvuky, ale pak jsem se vydal na obhlídku a zjistil, že se mi tu bude líbit. Našel jsem v novén bytě všechno, co jsem potřeboval, dokonce i mé hračky a bonbonky. Pravda, skříně i lednice byla jinde než ve starém bytě, ale fungovala stejně spolehlivě.

Dobrůtky vydávala jako jindy, možná ještě lépe, protože panička nám docela podstrojovala. Inu, netrvalo to dlouho a už jsem tady opět velký šéf a velitel. Nejspíš tomu nejvíc napomohlo to tygří zařvání, kdy se případní nepřátelé strašlivě polekali a zbaběle utekli. Takže, moji milí, příští zprávičky už budou z mého nového domova.

Váš udatný Samir

 

 

 

Aktualizováno: 16.4.2013 — 21:04

67 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Samira chápu. Hospodář taky znervózní, když začne mizet nábytek, hlavně ten starý. Kočky (kocouři) mají rádi své jisté. Ale konec dobrý…

 2. Samírku,hlavně, že to dobře dopadlo a košišky na tom vydělali úplatečné dobrůtky. Jsi borec. (y) (h) (wave)

 3. No, Samira naprosto chápu, jeden ani nemusí být kočka, aby se mu stěhování ošklivilo…

  1. Na Moravě zatím nic ale mé rosničkové klouby začínají věštit něco ve vzduchu. (wave)

  2. Včera večer jsme zaregistrovali celkem tři blesky, hrom nebyl, bylo to zřejmě moc daleko, ale první letošní bouřka už se uvedla.

 4. Samírku, budiž ti útěchou, že zdaleka nejsi jediný z kočičího rodu, kdo přesuny snáží těžce a s nevolí. Hlavně, že skříně a lednice v novém doma fungují po staru. Tak ať jste tam všichni co nejšťastnější.

  Krásnému, lesklému a milému Kulíškovi držím fest palce, hodina H se blíží. (y) (y) (y)

  Já už pár dnů zahradničím, jsme celá polámaná, ale číst průběžně stíhám. Fazolky už konečně rozevírají první listky a kopr už je na stříhání.

  A předevčírem jsem dělala kuře podle Bolka – moc dobré, choť si též pochvaloval chuť pokrmu.

  1. Mila Maricko; nemyslela jste mne? 🙂 Ale pokud existuje nejakej recepis na kure podle Bolka, sem s nim prosim. Preju vsem zviretnikum hezkou dobrou noc a gratuluju k jaru. (wave)

   1. Chicht, ja jsem taky delala kure podle Borka, akorat ze to kure bylo veprovy. A moje prezdivka neni Babica, holt ale jsem mela prebytek krasneho krehkeho plecka a muselo se to zpracovat. A bylo to moc dobre a stavnate a masicko opravdu chtelo max. 3 minuty.

   2. Ale jistě že jsem Borku myslela váš resept 🙂 Až když už jsem byla od počítače, vybavil se mi překlep, ale už jsem se nedostala k tomu ho opravit. Ano, bylo to vaše kuře (tedy u nás kuřecí prsíčka), bylo to dobré a určitě udělám znovu. Díky.

  1. Uáááá! To je krása, Lásková. (inlove)
   Dede (inlove) , viděla jsi to? Myslím, že Malá Bílá má co dohánět! (chuckle)

   1. A teď si vem´, že se blíží křtiny a že před gratulanty napochodují tři šedivé ježury se šlincem bahna přes celej ksicht. 😀

   2. Je fakt, že TAKHLE ještě nevypadala, ale co není… (chuckle) Jinak dnes se mi na zahradě urval kohout na studni a voda tak začala tryskat na trávu. Ari objevila jednu z tváří ráje – máchala si hlavu, pila z proudu a vyváděla jak praštěná. Když je mokrá – zežloutne. Když se vytře o trávu, tak zhnědne a zezelená, takže mi tam za chvíli poskakovalo nadšené mokré strašidlo (wasntme)

    1. Totiž: v Brně, Dede, vypucovali medvídkům výběh. Natřely se zdi, vypucoval bazének… a co asi provedly potvory? Potvory vlítly do vody, mokré do čerstvého písku a hlíny a vizme výsledek.
     Tak jo, uklizeno by bylo. Kdo vypucuje ty puclíky, ví čert.

    2. říkej si: je samočistící, je samočistící, je samočistící (rofl) (rofl) (rofl)
     Tady je teď jeden „urvanej kohout“ za druhým. Ale z nebe… Betka je uražená. Prší a navíc bouří…

     1. No, ona je samočistící 😛 – poté, co uschne a všechno z ní opadá někam na moji podlahu (tmi)

      Já NECHCI bouřku! Nemůžete si ji nechat tam u vás? (wasntme)

    1. Mojátko má kohouta, kterej se točí nikoli nad čelem, ale nad levým uchem. :*
     Je to prostě hároš. Asi po tátovi.

 5. Samirku, jak tě chápu. Když jsme se stěhovali, MIcinka s Micánkem to opravdu nenesli dobře. Nejdříve přijeli do prázdného bytu. Ten si prohlédli a pak si sedli k venkovním dveřím, že už to viděli a teď, že jdou domů. Během stěhování nábytku naštěstí zalezli. Ale večer jsem je pak nosila po bytě a ukazovala jim ho a oběma přitom tekly z tlamiček dlouhé provazce slin. Micánek pak strávil dva dny u mámy pod peřinou. Micinka naštěstí byla více do světa a adaptovala se rychleji. Tak hlacně, že už to máš za sebou a našel jsi všechny své hračky i dobrůtky.

 6. Stěhování dokáže překvapit- Borůvka ležela uraženě tři dny pod kuchyňským stolem, protože si myslela, že po dovolené u babičky pojede domů a my jsme ji zatím odtáhli do nějakýho blbýho baráku. Ale rychle si zvykla a stala se vládkyní všech přilehlých prostor- posléze vyfasovala i kamarádky. Myslím, že by už neměnila 🙂

  1. V principu je lepší měit byt za dům a ne naopak, Borůvka to velmi brzy pochopila, protože je to prostě a jednoduše velmi inteligentní kavalírka. 🙂

   1. Jak kdy a jak pro koho. Já jsem měnil dům za byt po povodních v r. 2002 a dnes jsem rád, že jsem se domu zbavil. Bydlení pohodlné, starosti žádné. Jednou za měsíc mi odejde z účtu celkem 5.000 Kč za veškeré poplatky a služby, spojené s bydlením a pohoda lábus. Do samky, i když tam prakticky nechodím, 5 minut, do lesa také 5 minut a za cca 25 minut jsem na Václaváku. Prostě bydlení pro důchodce, který chce mít klid a pohodu a na práci jen drbání kocourka, nebo výlety za kytkami. (rofl)

 7. OT – promin Samirku, clanek o Tobe budu klasicky dohanet o vikendu..

  Zviretnici jestli vam vybyde palec, Kulisek jde dnes v 6 vecer na kastraci kvuli svym problemum s curanim, jsem nejaka cim dal nervoznejsi, pridrzte prosim (y)
  Diky (inlove) I.

  1. držíme všichni Kulíškovi palce i drápky. Samir vzkazuje, že to nic není a on už to má za sebou, trochu se vyspí a bude to v pohodě

  2. Dekujeme moc! Uz jsme doma, Kulda se tam nejak porad nemohl probrat… ted uz vyspava narkozu na pelisku v epesnim trychtyri (chuckle) a kockouri kolem nej krouzi a opatruji ho… (h)
   Jeste jednou diky za palecky (inlove)

 8. Samirku to je teda týrámí kocourků.
  Je dobře, že jsi se ozval.
  Aby věděli, kdo je tady pánem.
  Ale věřím, že se vám bude v novém domově líbit.

  Míša

  1. Jestli teplo vydrží, čeká podobné ,,týrání“, totiž výjezdy na chatu i našeho Čertíka a stal se zázrak; dnes se nechal od naší sousedky poprvé pohladit,aniž měl snahu vzít kramle! 😀

 9. Samir je proste neodolatelný fešák (cat) .
  Včera o 23:00 som docestovala z Deutschlandu domov a dnes mi p.hoteliér priniesol domov Lvici.
  Milí Zvířetníci, ani neviete, ako sa teším, že som znovu medzi Vami.
  Keď sa trochu aklimatizujem, napíšem článoček o Germánii a tamojšom zvieratstve 🙂 .

  1. Tak jsem ráda, že jsi se s Lvicí ve zdraví a radosti zase setkala. A taky se těším na článek.
   Tak vítej doma (inlove)

  2. Yetti, vitej doma. Verim, ze jak ty, tak i Lvice jste byly velmi stastne ze setkani. (h) (cat)

 10. Samire, ty se nezastavíš 😀 Ale zase máš co zkoumat a čemu testovat výdrž – zařízení i svým lidem (chuckle) Tak zase napiš (cat) 🙂

 11. Samirku, chlapečku, to teda bylo nadělění pro jednoho kocourka – ale tys to zvládnul bravurně a zařvat si člověk… teda kocour musí, aby všichni věděli, kdo tu velí (h) (h) (h) (h) … moje holky taky stěhování zvládly, to že sis strategicky zalezl do peřin, když tam teda byly takový přímo jako nachystaný, to byl skvělý nápad, hodný kocoura tvé důležitosti (h) (inlove) (y) :*

  a mooooooc jsem se zasmála tomuto: „kůží a kožíšků, které si lidi vyměňují podle počasí a nálady“ (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

 12. OT – důležité, palcodržna

  Boxíková psala v úterý, ale ke staršímu článku, že ve čtvrtek jde Kulíšek na kastraci – tak jim oběma moc držím palce (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  1. Držím Kulíškovi palce, ať kastrace dopadne dobře (y) (y) . Úterní anonci od Boxíkové jsem nečetla, psala, proč bude Kulda kastrovaný? Ježíši, teď už mu asi Kulda říkat nebudeme moci (shake) .

   1. Už si vzpomínám – je to kvůli těm dlouhodobým problémům s čůráním. Tak držím palce moc – copak kastrace by neměla být problém, ale hlavně, aby to pomohlo… (h)

 13. Milý Samire – náhodou to stěhování jste zvládli dobře (všichni tři). To náš Zikmund tři dny žil v mojí posteli pod dekou a jídlo a ostatní záležitosti vyřizoval jenom v noci. Do týdne zjistil, že máme další patro, do měsíce, že máme sklep a do tří měsíců vypátral i zahradu (Ó jaká změna oproti třípokojáči v paneláku). A to všecko je teď jeho! (nod) (nod)

 14. Samirku (h) , Ty jsi ale hrdina, že jsi tak skvěle zvládl to strašné stěhování. (y) (clap) Doufám, že péříště napíšeš, jak se Ti v novém domově líbí.
  Přeju všem krásný den. (h)

 15. Jj – stěhování je vždycky otřes – nezapomenu na Arinku, jak ležela v prázdném bytě na mém pracovním svetru a vyděšeně se tetelila, že snad přijde o svoje doma.
  (sun)

 16. Samire,
  to by si zasloužili přinejmenším potrestat tím, že by Vám pořídili škrabadlový strom od podlahy ke stropu (chuckle)
  a vždycky nám to řekni, my držíme s Váma zviřátkama (h)
  a pozdravuj Iris a KOtynu (wave)

 17. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Teda Samire, máš ty to smečku :O Oni plánují takévé podstatné záležitosti a nekonzultují to s tebou ?? (chuckle) (chuckle)

  Tak ať se vám všem dobře bydlí (nod)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN