BTW: Pořád za dveřmi

Uvědomila jsem si to, když jsem kupovala už potřetí za sebou zaručeně poslední zimní dávku slunečnice do ptačích krmítek. Zase jsem skončila v květinářství, přitom tady ve Dvoře Králové ji můžu na jednom rohu koupit hned ve třech různých obchodech – v květinářství, v zelenině a v prodejně chovatelských potřeb.

 

Přestože moje běžné nákupy míří častěji spíš k zelenině a psím mlskám, než ke květinám, tak pro tu slunečnici chodím skoro vždy právě tam. A přistihnu se, jak se zasněným výrazem zírám na desítky barevných sáčků, potištěných lákavými obrázky zeleniny a květin. Okouzlují mě, v duchu cítím na tváři vlahý vánek a pod rukama prohřátou zem.

Návrat do reality je drsný. Ač je duben, venku stále mrzne a já jdu zase koupit slunečnici pro hladové ptáky. Meteorologové nás ujišťují, že zima není v průměru chladnější než obvykle, že je srážkově v normálu a sadisticky zdůrazňují, že i naši předkové říkali: duben– ještě tam budem.

No jo, ale já už tam být nechci! Aspoň ne pořád. Jaro je za dveřmi už měsíc a ne a ne jimi projít. Uznávám, že zima byla jako celek průměrná, ale proč si to museli Leden a Březen vyměnit? Leden se hodil v lednu marod, Březen za něj zastoupil a teď se Lednu nechce odejít na odpočinek, takže Duben si pozpěvuje „ještě tam budem“ a zlomyslně sněží.

Jak mám v zimě sníh a mráz ráda, tak si koncem března zoufám, když u nás nenajdu ani kousek zelené travičky, zato stále zakopávám o hromadu starého zmrzlého sněhu, a sluníčko se nejspíš odstěhovalo na sever – však syn říkal, že v Norsku teď svítí každodenně. A jaro je pořád za dveřmi.

Lidé jsou unavení a mrzutí, chybí jim teplo a barvy. Všichni se do toho květinářství prostě nevejdeme. Takže volám na jaro: rozkopni konečně ty dveře, nezůstávej za bukem! Prosím, zahřej nás teď, a ten průměr můžeš strčit meteorologům za klobouk!:))

 

Psáno pro ČRo Hradec Králové

Aktualizováno: 8.4.2013 — 07:25

117 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dnes v olešníku jaro bylo. V Harrachově stále krásný lyžovací únor. Pejsové jsou radši, když je po vycházce neomejvaj, tak prej jaro sem jaro tam. Pro teplomily a teplomilky, osoby s rukama zelenýma, zvířata na volný noze a ptáctvo nebeský si to jaro přejeme spolu s Dede.

  Ešusi jsi zaječí zlatíčko já někde slyšela,že zajícové se rodí v únoru a i za největších mrazů je mamka nechá čekat jen tak na sněhu a jde shánět baštu. U nás jsou teď narozená králíčata.

  Týnině švagrové (y) , mladému pánu s plícemi zatím trochu na draka (y) a mimískovi se zlobícíma ledvinama (y) .

  IMHO:Baron se asi nenastudil a bandáž z nohy sejmuta. Zřejmě to dobře dopadlo. Máme tady teorii, že jak je to velkej kůň tak není zvyklý si lehat ( naši koníci se válej furt a i vleže spí, Megy elekántně s nohama pod tělem, Dan lehává na boku jak chcíplotinka) a asi se i břinkl do hlavy tak proto se ani nepokoušel po pádu zvednut.

  Tak tedy, procpu-li se, dobrou noc Zvířetníci a hezkej den zítra

  1. V Praze a okolí už snad také. Na Medníku kvetou kandíky jak o závod a v Českém krasu už krokusy zlaté dokonce odkvetly. Ještě v 18 hodin ukazoval venkovní teploměr 10°C. Já jsem si dnes dal zátěžový test, neb zítra jdu na ortopedii na kontrolu odoperovaných zad, (jizva 10 cm dlouhá). Takže jsem si znovu prošel naučnou stezku Medník a jako bonus se vyškrábal na Paní horu a Boubovou. Sice jsem funěl, jak sentinel, protože s pumpou, jedoucí na max. 35% a desetikilovým fotobáglem se světové rekordy dělat nedají, ale těch 10 km pěšky s převýšením jednou 200, jednou 85 a jednou 250 m jsem zvládl bez nutnosti lékařské asistence a podpůrných léčiv. A kandíky jsem se pokusil i vyfotit, zítra to přetáhnu do počítadla a uvidím. Jo a pokud se na ně chcete podívat, tak počítejte s tím, že tento víkend je nejspíš nejzazší termín, kdy budou ještě fotogenické. Takže vzkaz pro počasí: vydržať! 🙂

   1. Krakonoši – doufám, že se s kandíky tady pochlubíš. A držím palce, ať ti dneska ta kontrola dopadne dobře (y) (y)

    1. Jsou na http://www.burle.blog.cz. A z Bulovky mne vyhodili, prý proč tam lezu, když mi vůbec, ale vůbec nic není!!! Ale když mne pozvali na kontrolu, tak jsem přišel, vyslechl, že je to divné, že se ty pomačkané nervy dokonale zmátořily a už za 4 týdny po operaci, zaplatil tři pětky a šel domů. Takže ortéza už se válí ve skříni. Lázně jsem odmítl, 2. 5. už mám vyjednaný týden v D. S. ať je dají někomu, kdo je opravdu potřebuje. (rofl)

     1. Vzhledem k tomu, že jsem byl ouředně uznán za vyléčeného, může jaro začít. A vypadá to, že konečně opravdu začne. V pátek si nechám nasadit letní kola.

 2. Blážo, Týno, držím palce. (h) (y) (h)

  Toho pána s chřipkou jsem viděla v Tvém odkazu, Blážo, byl hrozně hubený. Je asi dost zázrak, že to takhle zvládl. (y)

 3. JoVo, já tomu vtipu nerozumím. Ty píšeš tak záhadně. Napiš na rovinu, vo co jako kráčí, ať se můžu zasmát.
  Trochu mě to připomíná ten můj blbej vtip o o malém indiánovi jménem“Prasklá guma“, ale zase vím, že indiání nepopužívají dudlík, tak já ti nevím:

   1. Milý JoVo – jasně že tomu nerozumíš, vždyť indiáni používají ovčí střívka (a někteří bizoní) … takže ten indiánek se může jmenovat maximálně Prasklé střívko … (whew) Že si ta Anežka z nás dělá srandu!

 4. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Zahraniční podnikatel je na exkurzi v továrně na gumové výrobky a zastaví se u automatu na výrobu dudlíků. “Tss-pop! Tss-pop! Tss-pop!“ dělá stroj. “Ten syčivý zvuk „Tss“ vzniká, když dávkovač napouští formu latexovou hmotou,“ vysvětluje ředitel závodu a to „pop!“ to je od speciální jehly, která vždy ve špičce dudlíku prorazí dírku.“ Muž chápavě kýve hlavou. Později exkurze dorazí ke stroji na výrobu kondomů. Automat vydává přerývavý zvuk:“Tss! Tss! Tss! Tss-pop!
  Tss! Tss! Tss! Tss-pop!“ Muž se nechápavě podívá na ředitele závodu: „Tak moment! Je mi jasné co znamená to syčení Tss!, ale co má znamenat to občasné pop!?“ „To je podobné jako u automatu na dudlíky,“ odpoví ředitel, „v každém čtvrtém kondomu prorazí speciální jehla otvor.“ „Tím ale přece svou výrobu kondomů znehodnocujete!“
  „Jistě, ale nevěřil byste, jak to pomáhá odbytu našich dudlíků!“

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer a věřte, že jaro letos bude. 😡 (whew) (coffee)

 5. Dnes na obed som išla okolo kvetinárstva, ktoré malo pred dverami na poličkách vyložené kvety. Vyzeralo to krásne a okolo niektorých sa rojilo množstvo včielok. Nechápala som, kde sa v tom síce slnečnom ale predsa len chladnom dni vzali. Ale dýchlo na mňa jaro, len dúfam, že včielky ten výlet prežili.

  1. Milá Edito, už jako dítko jsem byla poučena jedním včelařem. Sáňkovali jsme kolem jejich včelínů a když jsem klusala do kopce, tak jsem si všimla včel, které létaly kolem. Bylo mi vysvětleno, že za krásného zimního počasí se včelky proletí, protože „musíííí“ a nebudou si dělat svinčík doma 😉

  2. V Pikovicích jsme šli kolem rozkvetlé jívy. Hučela jak fabrika na umělý med. A potkali jsme dvě paví oka a jednu babočku kopřivovou.

 6. OT – hlášení z liščí nory 🙂
  Ari roste, už má přes 11 kg, je živá, veselá, nebojácná a pořád strašně brzy vstává (blush) – se (sun) S Berry postupně vytvářejí stále pevnější dvojku – hrajou si, Berry toho teď naspí podstatně míň a jde jí to k duhu 😛 Malá objevila na zahradě nádržku s dešťovou vodou, tak chodí domů mokrá a špinavá. Ovšem chovatelka měla pravdu – stačí, aby uschla a všechno z ní sjede – mám zase bílého psa a špinavou podlahu (wasntme) Pokud jde o čistotnost, tak na svých skoro třech měsících je čunče – loužičky už pár dní doma nemáme ani v noci, ale ty bobky… Nejspíš to je tím, že venku se umí (skoro) na povel vyčůrat, ovšem na tuhé metabolické produkty si nejčastěji vzpomene na chodbě (tmi) No, ještě má nárok, ale pracujeme na zlepšení 🙂
  Tady je pár čerstvých fotek – musím říct, že Matylda má fotky podstatně jarněji vypadající a fotit Ari na sněhu znamená vyrábět fotky s kvízovou otázkou: kdo najde pejska? (chuckle)
  http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_doma_-_Dubnove_vychazky_se_psy/

 7. Zlatá slova, Dede, zlatá slova. Dneska to trochu VYPADALO jako jaro, ale žádný horko. Uvidíme, prý se má oteplovat (lidi toho nakecaj). Ale pravda je, že jsem dneska na Kulaťáku viděla keř a ten RAŠIL.
  Tak třeba (sun) .

  1. Zano, včera jsem objevila i v té zimě hodně narašenou jostu a klematis, docela mě to překvapilo. Je pravda, že to mám u baráku u stěny, asi máme špatně izolovaný barák 😉

 8. Zdá se, milá Dede, že tvoje vyvolávání má docela úspěch – odhlédnu-li velkoryse od ranní jinovatky, vypadá to dnes venku na rašení jara! Hlavně od rána svítí sluníčko silně a teple a to je táááák příjemné! (sun) Nicméně slunečnici jsem přisypala, ať si opeřenci ještě užijou, než vylezou hmyzáci. 🙂

   1. To seveleni jara je paradni kousek, dekuju, povzneslo me to tak mocne, ze otviram pribornik, vytahuju korkovej spunt z ty proslaveny krivy lahvicky J.P. Chenet cognac XO a pripijim na jaro!

    1. Docela bych se připojil, ale mám tady jen 12 let starou Metaxu. Ale neva uděláme si kávu a budeme jemně přesrkávat teplou kávu přes doušek Metaxy. Taky dobrý !!!

 9. O.T. zbývá-li někomu volný palec, prosím o přidržení – moje drahá zlatá kouzelná švagrová dnes zahajuje chemoterapii, aby byl zmetek v hlavě zlikvidován do úplného zničení. Dnes ještě frčím vyzvednout synovce, přijede na předčasné delší prázdniny

  1. Držím a, jak může říct Bláža, tak to funguje! Fakt držím palce, aby synoveček měl brzo zdravou maminku. (y)

  2. Držím! (h) A mám radost i ze zotavujícího se mládence a miminka (inlove) Držím pořád dál!

  3. Držím všechny oleptaný i neoleptaný palce – a jsem ráda za oba kluky, kterým palce pomohly, malýho i velkýho.

  4. Připojuji se k davu palcodržících a spolu s vámi pevně doufám v uzdravení švagrové. Děkuji za držení palců pro miminko s nemocnými ledvinami – zjevně to pomohlo, i když ještě není úplně dobojováno. Děkuji.

 10. Není to jen otázka letošního opožděného jara. Panuje neuvěřitelný nepořádek, léto se koná v květnu, v červenci se hlásí přiblble podzim atd.
  Bude to tak pořád,dokud si lidé neuvědomí,že je nutno konat.
  Naše zkorumpované politické strany, se starají pouze o to, aby naplnily své pokladny.Včasný příchod jara, pro blaho lidu je prostě nezajímá.
  Navrhuji proto založit stranu „ZAŘADOROB“ …za řádné dodržování ročních období.
  Navrhují, aby ve znaku byl rozkvetlý krokus.Ale ,protože to bude strana demokratická, můžeme k tomu uspořádat referendum.
  Hlavním naším posláním ovšem bude, kontrola práce jednotlivých měsíců. Prosadit odejmutí mandátu například dubnu, který se svévolně chová jako únor.Neměl by mít právo jmenovat se duben,a to nejměně po dobu dvou let.

  Námitky, že to už tu jednou bylo: „Poručíme větru dešti“ a nevyšlo to, lze snadno vyvrátit.
  Vítr a déšť , jsou pouze služebníky nezodpovědných měsíců.Dobrá myšlenka, byla špatně realizována .Nešlo se ke kořenům problému.

  Ať žije ZAŘADOROB, strana poctivých lidí,kteří za řádné placení daní chtějí také řádná roční období!!

  1. Milé dvojité trojité, teď jste to rozštíp! Ale obávám se, že ani tohle nepomůže, pokud nějakým způsobem neukecáme kosmické zákony, na které je i dvanáct měsíčků krátkých… Mno, uznávám, že je to věc světonázoru 🙂 Ale když on ten šlendrián panuje v celé galaxii – a ještě má drzost tvrdit, že to takhle dělá nějakých 4,5 miliardy let a tudíž je to v pořádku…

   1. Někde se začít musí.

    Případné přihlášky do strany, posílejte JoVovi, kterého tímto bez ptaní jmenuji čestným, prozatímním předsedou !!!

    1. Ti, co pošlou přihlášku budou muset, mimo jiných povinností oslavovat třináctý měsíc v roce. Mnoho z lidí na něj zapomíná. Je to Měsíc československo-sovětského přátelství!!!

       1. (whew) Do teď jsem nevěděl co jsou drablle. Po nahlédnutí na výše uvedený web to sice vím, ale já bych s tím měl trable. (whew)

       2. Podle statistik z nejmenovaného internetového knihkupectví to nejni tak horký. Prodeje utěšeně stoupají rok od roku a to ať už elektronické knížky započítám nebo ne.

  2. Do strany se mi moc nechce 8-| , i když tahle vypadá moc dobře – mohla bych být sympatizant? Třeba pošlu i nějaký ten sponzorský příspěvek, ale hanonýmně, prosím! (chuckle)

    1. Jelikož jsem za celý svůj dosavadní život nebyla v žádné straně, zdá se mi, že nazrál čas – chci do ZAŘADOROB!!! Očekávám desetistránkový formulář s velikostí písmen Ariel číslo osm …

     1. (whew) Je mi líto, ale skolaboval registr tiskáren, které se starají o tisk přihlášek. Jednám s Ministerstvem pro zbytečné záležitosti a s Výzkumným ústavem pro výzkum výzkumných ústavů, aby registr opravili v pokud možno dohledné době. (tmi)

      1. Sekretariát Ministerstva pro zbytečné záležitosti napsal:

       Vážený pane předsedo,
       dovoluji si připomenout, že tisk Vašich přihlášek byl pozastaven, protože byly nalezeny formální chyby v podobě přihlášky.

       Veškerá dokumentace týkající se Vaší strany musí být opatřena emblémem Vaší strany, státním znakem a vlajkou Evropské unie, a to pro černobílou dokumentaci v černobílé mutaci, pro barevnou dokumentaci v plnobarevné HQ verzi, přičemž uvedené grafické prvky musí být umístěny v horním záhlaví listiny, a to tak, aby velikost vlajky Evropské unie byla na formátě A4 minimálně 15x15mm.

       Dále shledáváme Vaši symboliku 13 měsíců za urážlivou ve smyslu znevažování národnosti, vyznání a rasy a upozorňujeme, že zobrazování dubna se střechýlem místo se zelenou ratolestí bylo zakázáno na posledním brainstormingu našeho ministerstva.

       Poté, co v pěti exemplářích doložíte opravení výše uvedených nedostatků, zváží naše ministerstvo možnost schválení vašeho přihlašovacího formuláře k tisku fontem Ariel 8pt, jak bylo požadováno výše.

       S pozdravem

       April Spring, poradkyně ministra

        1. Jejdanečky, to vypadá, že proti straně povstala silná úřednická lobby … a to jsem měla dojem, že je proti nikomu a ničemu …. :O

         1. Eslivá vono by se nezjistilo, že jaro nezačalo, protože nemá v pořádku všechna povolení a nestihlo si zajistit všechna razítka, prohlášení o bezinfekčnosti a odbornou studii o vlivu na životní prostředí! A bez té jak známo ani přiložení žebříku k vytažení osoby do žumpy spadlé není přípustné!

 11. Zdravím všechny (wave) a konstatuji, že dneska se vstávalo podstatně lépe – za oknem se tvořilo jasně modro, sluníčko vykukovalo zpoza kopce (máme ložnici s okny na jih…), jen ten pohled na teploměr nebyl ještě úplně ono (-7 celsiusů…). No, alespoň nás varoval a nedopadla jsem jako Ioannina – troufám si tvrdit, že to s tím pončem poněkud přehnala 🙂 Takže zimní svršky ještě neuklízíme, ale tušení jara je tu!
  Jinak hlásím, že palce držíme (ten mladík s chřipkou mě vysloveně těší), všechno dobré přejeme, jen psát teď moc nestíháme… Já už mám jedno rybniční povídání rozepsané… ehm… od Hromnic? :O

 12. Tak jo. Dneska se vzbudím, vrhnu pohled na střešní okna a on na nich novej sníh. Zamžourám skrz ten novej sníh a ono za ním modro!
  Takže jsem nechala doma kabát a statečně mrznu jenom v halence a ponču. 😀
  Jinak se omlouvám za áčka, ale totálně nestíhám. Stavba, škola, psaní drabblat, nařvávání Meliny domů a zároveň konejšení Penyny, která mi, poctivka, sedí za zádama a vysloveně do mě šťouchá, že ona je přece tady, tak co že ječím prej nějaký domů… (fubar)
  (sun)
  Dneska budu schválně na domečku řešit první kytičky. A bude se debordelizovat vstup. A naskládám si truhlíky s kytkama na ten schůdek tam a přidělám jim první mříž, aby měly po čem lézt, až se probudí. Tak.
  Prostě to jaro bude a hotovo. (nod)

 13. Jaro je tu! Nejen, že je hezky, ale naši Kosovi vyvedli dneska mladé. Možná už včera, to si nejsem jistá, ale v sobotu je ještě nevodili. Náš pan Kos má bílý límeček, tak se dobře pozná, že to je on (nejspíš si někdy sedřel krk nebo co). Oni teda městští kosi se na roční období moc neohlížejí, zasedají do hnízda ještě za sněhu. Prostě spoléhají na to, že se vždy něco k jídlu najde a stihnou vyvést mladé i třikrát za rok. Přesto mi to přijde jako známka jara (f)

  1. Jo a zapomněla jsem na motýla, Rysík si všimnul osamnělého žluťáska. Ale bylo mi ho líto, kromě pár sedmikrásek nikde nic nekvete.

   1. Nekvete? Omyl! Rekultivační zásyp Čeřinky je žlutý od podbělů! Napočítali jsem přes 500 květů a vzdali jsme to, protože bychom tam strašili ještě teď. A jívy v údolí Sázavy už mají kočičky, na zahrádkách jsme viděli čemeřice obou barev, sasanky, krokusy a na Medníku kvetou kandíky v desítkách a začínají, i když zatím nesměle, i podléšťky.

  2. my jsme zase s Ešátorem v pátek našli pidimidi zajíčka. Byl tááákle . malinkatej. Našel ho teda Ešus. Sbírala jsem si ulity a najednou tak zádama vnímám, že něco je jinak. Otočím se a psák pěkně cosi vystavuje, tak jsem se zvedla a jdu se číhnout. Jak tak přicházím a blbě vidím, říkám si, proboha co to našel,to je ……. no jo, byl. Fakt čerstvoučkej zajíček. Tak jsem Ešusa moc vychválila a a mastili jsme honem pryč

 14. Krásný den!
  Jedno radostné OT:
  Nové zprávy o stavu pacienta…

  Ten mladý muž, co jste mu drželi palce ohledně boje s chřipkovým bacilem…je to případ, jaký ta nemocnice ještě neměla, takže nemůžou s ničím porovnávat… ale, dnes ho převážejí do Liberce – mají s touto nemocnicí nejlepší zkušenosti, už byl poprvé ve sprše – nezapomenutelný zážitek -, už dokáže sám něco málo sníst, museli mu do jedné části plic udělat dren, utvářely se mu tam kyslíkové bubliny a mohly by mu roztrhnout plíce, teď to budou dělat ještě na druhé straně, a docent nečekal takové zlepšení a řekl na rovinu, že u té transplantace, vzhledem ke stavu, v jakém se pacient nacházel, by šance na přežití byly 2 %, hrozná představa… už má kyslík jen do nosu a zkouší i bez pomoci… no prostě…lépe to dopadnout snad ani nemohlo!!!
  Tak prosím ještě o přidržení palců, moc to pomáhá!!! (inlove)

 15. Dobrý den,

  zdravím Vás, ve Dvoře Králové se nejlépe (dle doporučení přátel) nakupuje slunečnice v obchodě na Rašínově náměstí, zajíždí se vraty do dvora…
  Dnes je v Praze překrásně, doufám, že nám počasí již vydrží 🙂 O víkendu jsme také zasypali ptačí krmítka v Řečici, pokochali se statečně květenou a jako vždy tam bylo moc hezky. Krásný den (sun)

 16. Se slunečnicí je to u nás podobně, už jí ti ftáci za zimu spořádali 70kg.Prožerou mi, prevíti, půl důchodu!Ale dneska u nás na Slapech svítí od rána (sun).Takže hurá ven!!
  Teď jsem dlouho byla za bukem, ale čtu pilně všechno. Všem potřebným vytrvale držím palečky a oslavencům přeji všechno nej.. Zjistila jsem, že Zvířetník je návykový jako nejsilnější droga. Musím ho mít denně ráno ke kafi!A snad se i dokopu k nějakému delšímu příspěvku, než je komentář.

  1. Jo, slunečnice… taky letos došly, a do palivového dříví se udělala díra nezvykle velká… Totiž – míváme v zadní části zahrady u plotu několik hrdinných slunečnic, které přes vytrvalé zanedbávání kvetou, plodí a zrají… Sklidíme a schováme na zimu, pro ptactvo uvolňujeme postupně. Obvykle jich tak 8 – 10 stačí. Jak říkám, letos došly… A hlohy jsou dohola.

 17. (f) Ale NÉ, NÉ-Ne.
  Ještě ne, ještě je času dost.
  To zas pak bude bláto, bude pršet, na travách budou klíšťata… A začnou komáři…

  A na co se pak chcete těšit?!?! Na vánoce?! (rofl)

  Mně se teď líbí. Nevadí mi nosit zimní kabát a bundu.
  Takhle je poránu všude pěkně umrzlo, pejskům to pod tlapkami křupe, mají rychlý rozlet a nepřijdeme domů jako koule bahnitá!

  (devil)

  1. KONEČNĚ :^) konečně víme, kde je ta klika od počasí. (emo) Jmenovkyně, prosím, prosím, zatoč klikou na jarooooo, nebo tady humřeme ze samé touhy po kytičkách. (f) (f) (f) (sun) Já bych i postavila stan někde u vás a myla bych hafovi po každé procházce podvozek 😉

  2. Tedy Zdeno, ty seš ale provokatér, v únoru se mi tohle počasí taky líbilo, teď už bych snad radši to bahno….. 😀 Arinka zdraví tetu Bony!

   1. Zdravíme Arinku! (h)
    Teta Bony si zvolna stárne a před prázdninami jí bude 9, zvolna pohodlní a ty klouby zadních nohou, ty si o trochu klídku přímo říkají… Takže tety Bony je nejraději pěkně doma na gauči a počasí neřeší, chichi!
    I když už si, trubka, o víkendu zaplavala v rybníku…
    Co je u vás nového? Jak se Arince vede?

    1. Arinka si zaplavala před 14 dny v Berounce na strakaté vycházce. Jen nevím, jestli úmyslně nebo tam spadla, u břehů byl místy led. Najednou koukám, že je celá mokrá, naštěstí mohla běhat na volno, takže to neodstonala 🙂 . Jinak stále stejné třeštidlo, je jí čtyři a půl, někdy se přihodí, že i poslechne (chuckle) .

     1. Tak to je teď SLADKÁ HOLKA!! nejlepší věk – už umí poslouchat a ještě se jí to neomrzelo.
      :*
      Naše čubizna, na povel K NOZE, tak zvedne hlavu a tázavě se zadívá: KDO? To jako JÁ? Vždyť jsem tady kousek, ne? To stačí, ne?“

 18. Sluníčko dnes citelně hřeje, ještě kdyby chtělo u nás v podhůří rozpustit ten blbej sníh… Teď jsem dole v Olomócu a tady už to vypadá tak nějak… jarněji 🙂 (sun)

  Ještě jsem si vzpomněla na jednoho kluka ze střední školy… Byl ve vyšším ročníku a mně i kamarádce se líbil. A jednou takhle na konci zimy přišel do školy, všichni ostatní byli zabalení v zimních bundách… Jen on měl na sobě tričko a kraťasy a přes rameno opřený obří transparent s nápisem „Já chci JARO!“ (f)

   1. No, skoro bych si tipla, že to budou spíš narozeniny než svátek, dneska je Emy. I tak – vše nejlepší!

  1. no JoVo – nějaká chybka v matrixu :O :O :O :O

   já teda mám v kalendáři Emu!!!!!!! (shake)

   ne že bych sharce nepřála ty gratulace (chuckle) , klidně jí zavinšuju taky (rofl) (y) (rose1) (y) (sun)

   1. (headbang) No, asi to budou ty narozeniny. (headbang)

    (whew) Námv tom asi nějaký chaos, nebo co. (whew)

   2. :* Bedo, máš pravdu, ty narozeniny budou až ve středu.
    Je to se mnou móóóóóc špatný, ale opravdu špatný. Záznam dobrý na papíře, ale ve hlavě nedobrý. A ještě jsem si myslel, že je dneska desátého. (headbang) (headbang) (headbang) Mám v hlavě asi nějaký brouky. (bug) (bug) (bug)

    1. Náhodou JoVásku, lepší gratulovat dva dny dopředu než negratulovat vůbec. (nod)
     A vůbec – co jsou to dva dny v historii lidstva? Nepatrná tečička na historické ose (chuckle)

 19. já myslím, že už, už se to pomalu klube. Alespoň to v sobotu tak vypadala na chalupě. Závěje sněženek, jim po boku úpolíni a vedle nich krokusáci. A jedna bledulka. Ale je fakt, že by to chtělo, aby už jaro ty dveře rozkoplo a vstoupilo do salůnu (f)

  1. úpolíni dost těžko. Možná talovíni, nebo orseje, ty jsou také žluté akvetou i ve sněhu, když to na ně přijde. Ale to nic, chybička se vloudí.

 20. Musím říct, že jsem to psala v pátek, kdy na mě deprese z šedivé oblohy a neustálé zimy doléhala opravdu těžce (whew) Dnes zasvitlo sluníčko, a ač i teď je pořád umrzlo a jinovatka mizí jen váhavě, je to mnohem lepší! 🙂 Doufejme, že dneškem to jaro už doopravdy začne (sun)

 21. Já potřebuju hlavně aby nebyla ta lezavá vlhká zima. Potřebuju vyhodit štěňata ven. Potřebuju je unavit. Zítra jim bude 6 týdnů a když se neunaví, zlobí, Občas i v noci (vstávat ve 4 není mé hobby).
  Dnes u nás sice mrzlo, ale svítí! Vyhodím ven prádlo a štěňata! Už je tento týden čeká očkování a čipování (koupili jsme čtečku a přestáváme tetovat). Letí to, ale za 2 týdny půjdou první do světa. Ostatně snad se s lepším počasím objeví i zájemci. Teď to celé zamrzlo.
  Počasí bych jinak skoro nevnímala. Teď je největší honička kolem štěňat.

 22. Ach jaro …
  Přišlo jaro do vsi, kde jsi zimo, kde jsi?
  Byla zima mezi náma a teď už je za horama.

  Dnes ráno byl růžový východ slunka a modrá obloha. Auto sice bylo namrzlé, ale než jsme vyjeli, sluníčko led rozmrazilo.

  Tak já si myslím, že dneska to jaro – aspoň u nás – nakouklo klíčovou dírkou. A tento týden půjdu koupit ty růže … a ostříhám vrbu a staré traviny a levanduli … a nechám ostříhat Toyu (hned ti písám Pitrýsku) … a mám zářivě červené vlasy. (chuckle) (chuckle) (chuckle)

 23. Už aby naklusalo! Dneska tady svítí sluníčko na krajinu plnou jinovatky, ale svítí!

 24. Rozhodla jsem se bojovat proti zimě. Minulý týden jsme přestěhovali nábytek do letní polohy (blokuje topení v obýváku, ale v těhle teplotách to zbytek těles zvládá, byť cca o půl stupně až stupeň to tu kleslo). A včera jsem vyprala Rysíkovi zimní bundu a Rysince kombinézu a oteplovačky. Jen nevím, v čem půjdou dneska na procházku (think) Ale venku je (sun) , tak snad to půjde rychle nahoru. Krom toho jsem nějaké zimní oblečení ještě neuložila, to jsem si přece jen netroufla, uložit všechno. Švagrová dětem zrušila zimní oblečení už v půli března a pak to musela tahat zase ven.
  Ano, extrémní teploty nebyly, což mě mrzí, protože se nedalo bruslit v zátoce. Předchozí dvě zimy to šlo. Ale třeba loni se nedalo v Podolí sáňkovat a letos to bylo sněhově mnohem lepší. Prostě každá zima je jiná, jen tal letošní je prostě taková nevlídná. Jak už toho mám dost, tak se na ven oblékám víc, než uprostřed zimy.

  1. Karakálku, kdybych tohle udělala já, tak zítra je nejméně -10 a fujavice. Já! když uklidím zimní věcí tak se okamžitě ozimí a ne oteplí.

 25. Dede, jestli je za dveřmi,tak na něj nevolej..otevři ty dveře, chytni ho za flígr a dotáhni ho dovnitř a cestou mu napohlavkuj,kde se toulalo!!!! (chuckle) (f)

  PS: dneska jsem zas musela škrabat sklo na autě… ;(

 26. Teda Dede hovoříte mi z duše.
  Volám jaro, jaro kde jsi.
  Ale dnes u nás tady v Plzni, ikdyž ráno mrzlo, vykukuje na nás sluníčko a nebe je protrhané. Že by bylo jaro za bukem ? (f) (sun)
  A s tím Norskem máte pravdu. Mám tam provdanou kamarádku.
  Tuhle tam měli tepleji než bylo tady u nás a slunce jim tam svítí.

  Míša

 27. Na teploměru mínus šest, ale obloha je jasná a za školou zlátne obzor – že by skutečně dnes vyšlo slunce? (h)
  Zima byla letos tmavá a je dlouhá hlavně tím, že je ošklivo a zima vlastně pořád. Možná loni v dubnu jela Terka závod ve vrstveném oblečení, ale předtím bylo teplo, kdežto letos sice v podstatě nebyly dlouhodobé extrémní mrazy, leč průměr se dohání právě tou na nervy lezoucí vleklou menší zimou.
  Záhony jsou jako udusané a včera jsem si všimla, co se za zimu vyronilo drobných kamínků a štěrku zrovna na záhoně, který je dlouhodobě opečováván a do kterého jsem za ty roky přidala mnoho pytlů dobré hlíny a kompostu. Ty kamínky musí být z velké hloubky. Je to jako před lety, než začnu kypřit půdu, budu muset vzít smetáček a lopatku a záhony zamést. (nod)
  Už se na to těším, konečně má být lépe … že bych to udělala dneska odpoledne? 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Včera jsem byla obhlídnout záhonky a skoro jsem brečela. Pod utuhlým sněhem mi asi uhnily nějaké tulipány. Už toho mám dost a zahrádku omezím na minimum. Jen trvalky a trávu. Ani krokusy mi nekvetou. Zkrátka tady je hodně studené údolí a málo sluníčka.

 28. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Nebe bez mráčku, bude krásně (sun) . Na teploměru mínus 6 a půlka zahrady pod sněhem…

 29. Já bych ráda hlavně ten sluneční svit a světlo! To mi chybí.
  Horko nenávidím víc než mráz a už vidím, jak zase všichni svorně hudrujeme na příšerná vedra (pokud teda nějaká budou) a stěžujeme si opačně, nežli teď.
  Člověk je tvor věčně nespokojený.
  Taková Madeira – ideální celoroční teplota v rozmezí +18-24°, to bych brala okamžitě.
  Škoda, bohatý rentiér s vlastním zázemím na Madeiře už asi nikdy nebudu!

  1. Karolíno úplně to vidím.
   Rozkvetlé keře na Madeiře, zapadající slunce nad mořem.
   Na terase vily sedí Michalka a popíjí portské.
   No možná v příštím životě.

   Míša

 30. Pěkné. Duben, ještě tam budem vcelku zvládám, ale že mi říkají, že se globálně oteplilo, mě rozčiluje. U nás teda ne.u nás zaseli elektrárny a zrušili sluníčko :'( Někdy si říkám, jestli bychom raději neměli nějaký ten panelák zase odteplit :-/

  1. To by nebylo moudré. Zateplení totiž v létě funguje obráceně a pokud přes noc, kdy je (občas) chládek pořádně vyvětráte a ráno stahnete žaluzie a zavřete okna, udrží se v bytě snesitelná teplota přes celý den, zejména když jsou okna na sever.

 31. Amen, Dede.
  K petici se připojuji. Taky chci už konečně (f) (f) (f) (f) (f) a (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) a hlavně (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN