ROZCESTNÍK: Beta a ledové víly

Začalo jaro. Jak kde – v kalendáři ano, v Liberci rozhodně nee. A ani okolí neumožňovalo žádné bezsněžné procházky. Ale sníh nesníh, led neled, Betku začala tlapátka  po čase zase trochu víc poslouchat a tak jsme riskli vyrazit na první letošní opravdový výlet.

 

 

Na konci zimy se vyplatí navštívit zajímavé údolí říčky Křinice na pomezí dvou chráněných území – Lužické hory a Labské pískovce. Pod převisy pískovcových skal se vytváří ledové krápníky a turistické značky vedou z Kyjova kolem Vinného sklípku (led zde vytváří na bezchybně hladké podlaze vinárny lahve z čirého ledu – víno zde uložené by rozhodně nemělo teplotu vhodnou k podávání), dál k Jeskyni víl (největší atrakce), a také k Betlému, Varhanům a dalším a dalším ledovým hříčkám přírody.

Výlet nás lákal, ale přeci jen nás netěšila zalidněnost těchto míst. Čas vhodný k návštěvě je poměrně krátký a tak se zájemci o ledovou krásu kumulují do pár vhodných víkendů. Ale tušili jsme, že davům dokážeme uniknout. Rada je jednoduchá – dát si budík na ráno a vyrazit dřív než bývá zvykem.

Slůňo vstává brzy, rovnodennost je již za námi. Pravda – mínus patnáct stupňů a zahrada stále pod sněhem je realita spíše zimní. Yaríse čeká asi hodinová cesta. Vyjíždíme v šest, s sebou kávu v termosce, tatranky, stativ, svíčky. Betka kvílí. Já kvílím za chvíli taky, neboť kolem Jiřetína pod Jedlovou zcela mizí silnice pod sněhovými jazyky. Yarís drhne podvozkem, na silnici je místy navátých poctivě 30 centimetrů sněhu. Páníkovi to neva…

 

 

 

Na parkovišti první nejsme. I jiní mají stativ a velkou fotovýbavu. V davech se fotí špatně a tak ranní ptáče nejen že dál doskáče, ale má i hezčí fotky. Betka dostala kabát, přeci jen mrzne až praští. Cesta podle Křinice je široká, pohodlná, ale pod tlapátky až tak dobře nebylo. Ušlapaný sníh byl místy hodně hrbolatý a místy hodně klouzal. Ale čubina si to užívala a pohybovala se docela dobře.

Bez zastavení dojdeme až k odbočce do Jeskyně víl. Z cesty se odbočí na vyšlapanou lesní pěšinu, poslední strmé stoupání je vybaveno řetězy. V létě je to normálně schůdný svah, ale sníh ušlapaný stovkami turistů se promění v led a v kombinaci se zmrzlým pískovcem je  to velmi zrádný podklad pro chůzi…

Musíme se vystřídat – Betu nechci do ledové stráně pustit, do jeskyně ani náhodou. A tak musela na vodítko. Vyběhla jsem svižně do jeskyně a opravdu stál ten pohled za tu námahu. Pobavilo mě, že většina víl byly pěkné Otylky  🙂  Sestup od jeskyně byl podstatně zábavnější, než cesta vzhůru. Ruce se držely řetězu a nohy a tělo jely napřed…

 

 

Střídání. Bylo mi jasné, že s Betkou budeme čekat na páníka poměrně dlouho. Než se vyškrábe nahoru, než smontuje stativ, než si rozsvítí svíčky, než tu krásu vyfotí, než to všechno zase zabalí… A to jsme netušily, že si to ještě v jeskyni vylepší jedním velepádem a natlučenými koleny. Inu ledová jeskyně je ledová jeskyně…

Betku jsem z vodítka pustit nemohla. Hned by zdrhla do té kamenné ledové strže ve snaze sehnat smečku dohromady. A já se zatím o její záda a nohy hodně bojím. A tak tiše kníkala a trpěla na špagátě.

Jen tak postávat jsme nemohly. Mráz byl veliký. A tak jsme prochodily okolní část údolíčka. Křinice místy tekla, místy byla ukryta pod ledem. Stopy ve sněhu u vody byly zvláštní. Asi vydry. Podle internetu by to mohla být pravda. Bydlí tu.

Když se konečně Betka dočkala návratu páníka, tak jsme se začali vracet. Věděli jsme, že se připravíme o další ledové atrakce, ale Betky zdraví je přednější. A tak žádný Betlém, žádné Varhany, ani ten největší ledový velerampouch, ale návrat zpátky do Kyjova.

 

 

Cestou zpátky jsme se nezapomněli zastavit v jeskyni nazvané Vinný sklep. Zase krásné výtvory z čirého ledu. Zase úžasně kluzká podlaha. Tentokrát to bylo jen pár schodů od hlavní cesty, takže se žádné velké čekání nekonalo.

K autu jsme se vrátili za hodinu a půl. Zmrzlí, ale spokojení. Ledové víly jsme našli, sluníčko svítilo naplno, Betky tlapátka vydržela. Co víc si přát.

 

 

 

Aktualizováno: 1.4.2013 — 20:24

91 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Místo večerního venčení jsem usnula v křesle u pc, naštěstí Danýsek si to nenechal líbit a venčilo se ve 2 v noci.Tak využiji příležitosti, že jsem sem vpuštěna a můžu i psát.Nevím zda Dede tak rychle našla řešení, večer jsem prosila o kontrolu nepřístupnosti, nebo je to náhoda.

  Ledové víly mě nadchly,taktéž Beta na výletě. Tak už jen líp Beto.

  Zdarvím zvířetníčci a oslavencůmminulých dní přeju všechno nejlepší a brzké jarování.

 2. O.T. Hadopasi – fórum
  na známé adrese jede nová (nejnovější dostupná) verze fóra. Měla by mít lepší ochranu před útoky spamu, tak uvidíme.
  VYPADÁ JINAK, NEŽ JSTE ZVYKLÍ, byť filozofie je hodně podobná. Snažila jsem se importovat všechna původní data i uživatele. Pokud někde něco chybí, pokusím se doplnit ručně.
  Pokud někomu nebude fungovat při přihlášení heslo, zkuste si ho nechat nově zaslat (Zapomněl(a) jsem heslo), pokud nebude přihlášení fungovat, ozvěte se na e-mail tosca74(zavinac)tiscali.cz zkusíme s tím něco vymyslet.

  Mějte prosím trpělivost s nastavením fóra podle zvyklostí a požadavků. Pokusíme se s Bedou udělat maximum za co nejkratší dobu. Dnes jsem fórum oživila jak to jen šlo kvůli diskuzi o Setkání, ať jsou data dostupná. Vše ostatní (včetně pročištění od starých témat) bude na pořadu dalších dní. Dnes už víc nezvládnu, už několik dní nespím víc než 6 hodin (a já jsem z těch, co potřebují 8 hodin :S ) a zítra mě čeká náročný den. Takže pro dnešek končím, postřehy a připomínky psát můžete, já budu pokračovat v následujících dnech.

  1. Achjo, tolik práce a starostí kvůli nějakému škodiči (headbang) Veliké díky Tosco a Bedo.

  2. tosco a bedo hady vypadají dobře, stejný a přeci jiný,jako po plastice, díky za péči,práci,a udržení při životě

  3. Milá tosco (inlove) a Bedo (inlove) , děkuju vám moc za bleskovou akci. Obnovené fórum vypadá dobře. (y) (f) (clap)
   Hadi – naše stará zlatá Haraburďárna – by nám moc chyběly (nebo snad chyběli? oboje vypadá divně, chichi).

  4. Jste šikulky!
   Funguje to! Klobouk dolů a tisíceré díky! (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 3. Jeste kdyby se tady mihnul WWW, tak jsem na neho cely den myslela, protoze ta zatracena pisnicka Jake je to hezke, dva kovari v meste…. mi uz od vcera od vecera znela v hlave, jeste jsem si u toho obcas klepla do taktu prstem, az se Chet divil, od kdy jsem na polky. Ted ke konci pracovni doby jsem ji uz skoro vydychala.

 4. Ledová krása, fotky z jeskyně jsou jako z nějakého fantasy světa. Pustila jsem si ke čtení Mapy a prošla si údolí aspoň virtuálně. Musí tam být krásně i v létě, řeka, kolem skály … takovou krajinu mám ráda.
  Betce to v modré na sněhu náramně sluší (sun). Ať jí tlapky slouží a může si užít další výlety.

 5. To muselo byt moc pekny. Vzpomnela jsem si, ze jsem o tom jednou cetla v nejakych ceskejch novinach, jen jsem zapomnela, kde ze to je. Na nekterych fotkach mi ty krapniky nebo co to je, pripominaji veliky lidsky prst i s nehtem. A je fajn, ze Betka chodi na vylety.

  1. krásné je, že se tvary a velikost mění podle vlhkosti, podle počasí, podle času… Nikdy nejsou víly (ani lahve ve Sklípku) stejné.

   Ta horní fotka je z Jeskyně víl, ta níž je z Vinného sklípku. Dokonale kluzké podlahy byly v obou prostorách (chuckle)

 6. Xerxová, velmi zajímavé – samozřejmě jsem neznala – a fotky parádní. Ty s „bludičkami“ mezi ledem – to jsou zřejmě ty při svíčkách,ne? To byl od páníka originální nápad je vzít, nebo se tahle finta fotografům doporučuje? Betce držím palce pro mnoho dalších „opravdových výletů:

  Včera jsem se dost vylekala. Vedle k sousedů (co bydlela Kris se Sadie) se na čas nastěhovali jejich kamarádi, než uzavřou koupi nového domu (jejich už je prodaný). A mají tam s sebou 4 velké hafany – 3 vypadají na směs s převahou vlčáků, ten 4. je snad pouze vlčák (+ sousedovic vlastní 2 menší psi, takže je tam živo). Včera lítala Rusty venku (Smoky ne). Pak jsem jí odnesla domů, zavřela do ložnice k Smoky a chystala se jít pro Trixie. My pak odjížděli na pár hodin pryč. Jenže vyjdu na zahradu a tam lítá právě ten velký vlčák. Nechápala jsem, jak se tam dostal. Štěkal na mě dost hlasitě, kroužil kolem ale asi si byl vědom toho, že není na své půdě. Moment jsem uvažovala, že ho chňapsnu za stahovák na krku a odvedu sama vedle, ale pak jsem si to rozmyslela a šla to tam nahlásit. Majitelka se omlouvala a vrátila se se mnou psa odchytit. Jenže, než jsem přišly, pes už byl zase na své zahradě!? Jak se ukázalo, podhrabal se pod drátěným plotem a zároveň prorazil jedno z prken naší dřevěné ohrady (mezi oběma je sotva 30cm prostor). Nezlobila jsem se ani na psa, ani na majitelku, tohle se může stát každému. Ale vylekalo mě to dost. Stát se to o deset min. dříve, nebo později – kdo ví, jak to mohlo dopadnout. Možná by pes Rusty nic neudělal, stejně jako by se možná neserval s Trixie (to už by se tam rvali sami, my by byli pryč). Ale co kdyby ne !!! Každopádně vděčím psu alespoň za moment, který si vybral na podhrabání a „nepovolený vstup na naší zahradu“. A sousedi díru hned zahrabali a zatížili – doufám, že se to už nebude opakovat. (whew)

  1. svíčky jsou doporučenou výbavou. Protože pak jsou víly nejkrásnější (nod)

   Ufff – cizí pes na výsostném území domácího psiska může být pěkný průšvih. Je fajn, že to dobře dopadlo.

   1. Xerxová nááádhera !!! To byl výlet!! Hlavně, že to Bětušce pěkně šlape, z toho mám radost ! (y) (h)
    Ty víly, co jsou buclaté a mění se, to je hezkéé !!!
    Víly krásně věnce vily, když v dáli vlci vyli.
    A kdo pojedete kolem mně , zastavte se, provedu Vás tajemnými Zbrašovskými jeskyněmi. (h) (wave)

  2. Maričko, myslím, že ses vyděsila právem a já doufám, že ta díra je pořádně zadělaná a novou psi nevyhrabou. Předpokládám, že jsi sousedům o kočkách řekla? Na jak dlouho by tam měli být? Každopádně držím palce a buď jak Indián na válečné stezce – opatrnosti není nikdy dost 🙂 (h)

   1. Samozořejmě jsem sousedce (i majitelce vlčáka) zdůraznila svůj strach. No omlouvaly se sice obě, ale přiznávám, že udělat tohle můj pes, tak bych se omlouvala trochu pokorněji a rozhodně by mi ta omluva byla vidět i ve tváři. U nich mi to přišlo trochu moc ležérní. Možná proto, že ony věděly, že „jejich“ pes by se nepral, ani by nezabil kočku (takže se nic tak moc nestalo), ale jak jsem to měla vědět já, že áno. (shake) Jak dlouho tam psiska ještě budou nevím, už jsou tady nejméně dva týdny, ale pes se podhrabal poprvé (a doufám, že naposledy). Jasně, že teď budu více ostražitá.

 7. Moc moc pěkný rozcestníček, Betynce přeji aby ji to s jarem běhalo lépe a lépe. Já jezdím do Krásné Lípy do servisu a o vílích jeskyních nevím. Jestli to není tím, že si vybírám teplejší počasí. Jste dobří všichni tři.

  1. no to nemáš servis zrovna za rohem (wasntme)
   Tam je všude moc hezky – a procházky podle Křinice můžou být krásné za každého počasí

   1. Za rohem není ale o to je lepší a mou plechovku dobře opečovávají. Za ta léta už jsme i dobří přátelé. A navíc tam je pěkně i v létě. Je to o hodně jiné než Podj.

 8. Tak jsem objevila včerejší pozdněvečerní diskusní příspěvek našeho WWW a jsem ráda, že až dnes, neb bych nespala, jak bych se smála a já potřebovala dnes brzy vstávat….
  Prosím, WWW, pro příště piš za včasu a ne na noc. Horory (tmi) a tvá povídání (rofl) se pro dobré spaní nehodí!

  1. Alex souhlasím (já dočítám starší diskuze) . Nová sloka od WWW písničky je trefná a chudák učitelka F. Však ona spousta lidových písniček je pěkně hanbatých, nevinná dítka je s vervou zpívají a pravý obsah jim dojde až později. (blush)

   JoVo moc hezké Rozverníčky 😀

 9. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Jdou dva lední medvědi,táta se synem, přes Severní pól a synek se ptá: „Tatí, nejsem já náhodou medvěd
  grizzly?“
  „Ne,nejsi medvěd grizzly,“ říká táta medvěd.
  „Tatí,nejsem já teda náhodou medvěd koala?“
  „Ne, nejsi medvěd koala,“ říká starej medvěd.
  „A tatí….nejsem já teda náhodou medvěd panda?“
  Táta medvěd už trochu naštvanej říká:“Ne, nejsi medvěd panda. Jsi lední medvěd, jako já, máma a všichni medvědi tady kolem.“
  „A proč se takhle hloupě ptáš???“
  „Když mě je tak hrozná zima .“

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. (coffee)

  1. Jovásku (y) (clap) (chuckle)
   Já jsem taky asi koala, nebo tak něco, taky je mi furt zima. (nod)

  2. Když jsme u těch medvědů…
   Zasněženou Arktidou putují dva polární cestovatelé. Najednou v dálce uvidí rozzuřeného ledního medvěda. Medvěd je také hned uvidí a rozběhne se k nim.
   Jeden z cestovatelů rychle ze sebe shodí batoh, kožich, vytáhne tenisky a začne si je zuřivě obouvat.
   Ten druhý mu říká: „Na co ti jsou tenisky? Vždyť i tak v nich nemůžeš utíkat rychleji jak on.“
   Ten první mu odpoví: „Netřeba. Mně stačí, když budu utíkat rychleji než ty.“

  3. Jéééé JoVo, to je jako ten vtip, co už tady byl mockrát, ale mě to prostě nedá.
   Jak se ten malej indián ptá maminky, proč se jeho sestřička jmenuje „Letní bouře“.
   To proto, povídala maminka, protože když byla jednou letní bouře, tak jsme se měli s tatínkem rádi a narodila se pak „Letní bouře“.
   A proč maminko, se můj bratříček jmenuje „Ranní úsvit“.
   No to je podobné, měli jsme se s tatínkem rádi za ranního úsvitu a narodil se pak tvůj bratřícek

   A vůbec neotravuj už, mám plno práce , nevyptávej se tak hloupě a běž si hrát s ostatníma dětma „Prasklá gumo“!!

    1. To je zajímavý, že jsi se nerděl, když jsi tady psal, že mám WWW hlídat tlapky!! Takovýmu magorovi, co przní inzernacionálu a lidové písně!!

     1. Anežko, to že WWW przní infernacionálu to mně ani moc nevadí. Trochu se rdím nad těmi lidovkami. Ale stejně ho mám rád. Mysli si o mně co chceš. Jó, a Tebe mám taky rád. (chuckle)

   1. Anežko, naše dcéra si to se svými kamarádkami povídá obdobně, jen nejde o čas, „kdy se měli rodiče rádi“, ale až o chvíle po narození dcerky – co jim to spadlo do kolíbky, po čem se to jmenují. První byla Fialka (spadl na ni lístek z květu fialky), druhá byla Růženka (spadl na ni lístek z květu růže), třetí byla Cihlenka. Všechny ty kamarádky mé dcéry si říkají po té třetí, jsou dobrá parta.

   2. A vůbec, jám jsem, to popletla, to bylo úplně jinak, tak se JoVo nečervenej, červenat se mám já. Příště už si dám pozor !!

    1. A jak je to správně, milá Anežko, abychom se nečervenali? (blush)
     A hele, nejsi na toho www moc vostrá? Vždyť jde jenom o hlídání tlapek! To bys mohla nad internacionálou přimhouřit voko. 😉 (chuckle)

    1. Koukám že je nás tu neledních medvědů povícero.

     Milý JoVo vřele doporučuji spát na kožešině. A nemusí být z ledního medvěda, stačí z beránka. To je pane teplíčko!
     Na kožešině leží i nedonošená miminka.

 10. To je dobře, že jsi to sepsala. Fotky jsou parádní (však je páník vlastní kůží zaplatil 😛 ).
  Ať toho s Betou ještě hodně naběháte.

 11. Ad Bachovky: Xerxová, zkus napsat na u.marketyutopenecemail.cz, je to certifikovaná bachařka 🙂 Bachovky by měly zabrat i na fyzično, já mám odzkoušeny krizovky a fungují… Držím palce a jsem zvědavá na výsledek.

  1. Xerxová, zkus to, já jsem měla psů s homeopatiky všeobecně, výborné výsledky. To díky našemu panu doktorovi, který hom. léčí. Za pokus nic nedáš, ublížit nemůžeš.

 12. Ach jo, Xerxová, tak jsem si zase krásně početla, zacestovala, zavzpomínala (Jiřetín po Jedlovou, Chřibská), otevřela jsem si mapy a mrkla jsem se, kde jste přesně byli. Díky moc! A Betce přeji, aby ji to dál ještě šlapalo, abychom mohli cestovat Vašim krásným okolím s Vámi.

 13. O.T. Hadopasi – fórum … MIMO PROVOZ
  Fórum Hadopasi bylo provozovatelem serveru odstaveno pro velké množství spamu a zahlcování mailserveru. Musíme najít řešení, jak se spamem bojovat. Ve verzi phpBB, na které je provozováno už moc možností není, takže asi budem muset upgradnout na novou verzi nebo uchodit fórum na jiném systému. Obojí bude chtít čas. Takže, momentálně je Hadopasí fórum mimo provoz a minimálně pár dní tak zůstane. Ač je mi to moc líto, v tuto chvíli s tím nic neudělám, takže vás prosím o trpělivost.

  1. Díky za vysvětlení, právě jsem si říkala, co se děje.
   Je to mrzuté kvůli tomu, že právě probíhá přihlašování na Setkání 2013, ale domluvím se s Dede na náhradním řešení, dokud se situace nezlepší.
   Držím palce, ať se podaří dát vše do pořádku a děkuji za Tvoji svědomitou a nekončící práci, které s Hadama každý den máš!
   Předpokládám, že kdyby bylo třeba finanční injekce, nebude problém.

    1. Tady se přilípnu. Držím palce, milá tosco (inlove) , a samosebou na novou verzi ráda přispěju. (nod)

 14. Ta první fotka u článku je jako z jinýho světa. Díky za povídání a pocestování, mám teď v databázi další místo, kam bych se někdy chtěla kouknout, „až jednou“.
  Jsem moc ráda, že Betce fungujou tlapátka o dost líp!
  (Furt mě žere Kvíkly…)

  1. ta místa měla zvláštní atmosféru. Trošku mi to připadalo staré svatyně ve vápencových jeskyních na Gargánu.
   Lesk čirého ledu v paprscích pronikajícího světla… fakt podivná místa. Krásná.

 15. Pekné čítanie a super fotky 🙂 Len ten sneh už by mohol zminúť. ;-(

  Ale snáď sa Xerxová nenahnevá, keď sa pochválim aj s našim rekordmanom. Na Veľkú noc oslávil Benji 21. narodeniny. Na perzského kocúra neuveriteľný vek. A podstatné je, že zdravie mu celkom dobre slúži, aj keď už veľa nebehá, skôr sa len dôstojne presúva.

  1. nenahnevá se určitě (shake)
   Gratulace veliká pro kočičího stařešinu (nod) Ať mu zdraví ještě dlouho vydrží (inlove)

  2. Poklona před seniorem. S čičinkami se teprve učím, ale je mi jasné, že… páni, to je něco.

   Xerxová dík za další bezvadný článeček. Kouzelné jeskyňky. Škoda, že tak daleko od nás. Slečně Betunce poškrabkání po zádíčkách.
   Jen tak.. Neulevily by jí nějaké rehabilitační masáže a Bachovy kapičky? Já nevím, to je jen takový nápad.

   1. Záda masírujeme. Každý den. Nohy taky – ale stejně jí vymakaný „zadek“ trochu odešel.
    Věk, mohutná těžká stavba těla, od malinkata hodně křivé a špatně úhlené pánevní končetiny… Nasvalení a kondice udržely Betu v kondici déle, než veterináři očekávali.
    Ale od toho ledna se hodně vylepšila – a to sníh a led nás ani na chvíli neopustily. Jasně – zatím je na práškách. Vysadíme až s jarem (tj. za týden (tmi) ). Uvidíme, jestli se zhoupne a nebo vydrží „dobrá“.
    Gratuluji k přírůstku. Je moc hezký (tedy bude až zaroste (chuckle) ). Čipsi jsou zase komplet. A co že chlap??

    Bachovky jsou spíš na psychiku. Nebo se mýlím ?? Tu má Betka stále dobrou. Falešku má standardní – tu neřešíme nikdy nijak.

    1. Já o bachových kapičkách moc nevím.
     Ale na táboře jsme měli jednu nemocnou knírku a ta si něco udělala se zádíčky. Plakala a my nad ní. Pánčička s ní kalupem jela do Uh.Hr. na kliniku. Tam jí řekli, že se má sbalit a mazat domů, že to bude dlouhé léčení. Byla s námi jiná kamarádka, která je právě v těchto kapičkách honěná. Ta nakapala patřičný počet do vodičky a čubinečka za tři dny lítala jak raketa. Fakt, kdybych u toho nebyla vlastním člověkem, nevěřím. Možná to přímo neléčí, ale uzdravuje. Bohužel, kontakt na paní MUDru nemám. Byla s námi jen jednou. Škoda, správná roba to je.

     A proč ne hošíčka? Chipsinky nehárají (Gara po pyometře, Shelminka se št. žlázou), takže tudy je to průchodné. A na štěnísky už nemám nervy. Nejhorší je ta druhá půle březosti a porod. Je mi mamičky vždy moc líto. Navíc klučík má dva roky. Garušku by malé mimí rozčilovalo. A mezi Sh. a Ottíkem jsou jen čtyři roky. Tak že pohoda. Byla to mimořádná nabídka, která se neodmítá.

     1. Pitrýsku, posílám pogratulování (h) Pejskovský přírůstek působí pohodu 🙂 (inlove) (sun)

     2. Hurá, Pitrýsku, gratuluji, předpokládám, že má kníry, jak se na mužského sluší 8) . Tak piš a přeháněj, nebo nepřeháněj a foť (wave) .

     3. klidně to mohlo být kapičkama… Ale třeba Xerda když si bloknul opravdu fest záda, plakal bolestí, nemohl chodit… tak se zázračně uzdravil sám (léky se nenasazovali, prý až po vyšetření na Jaggy – aby nebylo zkreslené). Na Jaggy po třech dnech dorazil jak rybička… Tak nás „vyhnali“ s tím, že máme přijet při dalším záchvatu. Další, výrazně slabší“ záchvat se dostavil až skoro po dvou letech a taky odezněl rychle sám, jen klidem.
      Věřím, že podpůrné postředky můžou hodně pomoci. Beta je na relativně slabém „tišení“, jinak nic nedostává (tedy kloubní výživu pochopitelně ano). Uvidíme – teď bych jí nejraději přerazila, neb kníká a kníká

   2. Pitrýsku, jaký chundelatý chlap?? sem s ním!! já nic nevím…. :O :O

    a prosím nelekat s březostí a porodem, toto všechno nás čeká s Nastěnkou, já vím, že je to záhul na všechny zúčastněné, však máme dva vrhy za sebou ale to už je dááávno….ale Yorinka byla skvělá matka!!! jsem velice zvědavá jaká bude tato naše ruská rozmazlená fiflena matka, aby je vůbec chtěla opatrovat….

 16. (sun) slůní a snaží se odstranit kus sněhu ze zahrádky, než zítra připadne další…
  Betka dělá venku další jámy – v tom tajícím sněhu vytvářejícím v kombinaci s vyhrabanou hlínou pěkné bahýnko se jí moc líbí. Asi ji nepustím přes práh (chuckle)

 17. zajímavé povídání a krásné fotky.
  Betce ten modrý kabátek moc sluší.
  Já ale v zimě nejraději sedím u svařáku v kavárně.
  Jsem kavárnoidní typ.

  Míša

 18. Jé Xerxová – to je hezký čtení a tentokrát nejen kvůli výletu, vílám, ledu a procházkování, ale hlavně proto, že Betka zase už může jít na opravdivej výlet (dance) . To je moooooc dobře.
  A Lužky, Lužky teda závidím,moc a nejvíc.

  1. no – tohle už nejsou Lužky – ty jsou od parkoviště na druhou stranu (chuckle)
   Je to kousek od Brtníků – vzpomněla jsme na tebe (wave) V létě tam může být taky krásně – krásná říčka, stín, skály… jen ty ledové víly se někam vytratí

 19. Snímky z jeskyně jsou nádherné.
  Jak by to bylo krásné, kdyby šel se mnou někdo na procházku a hlídal moje tlapky!

  1. začni vyrážet s vnučkou – ta má ten správný věk na kratičké výlety a s dědou to bude vždycky švanda. A brzy ti i tlapátka ohlídá: „děda tam nechoď“ 😉

 20. Vílí Otylky! (rofl) Ty jsi ale číslo, Xerxová. Díky za další bezvadný tip na výlet 🙂 Jen si říkám, jak je pohodlné, že jste to prochodili a vyfotili za mě (chuckle) Já se ledu od dob Norských dob ledových radši vyhnu, tam jsem se naklouzala na roky do zásoby. A s davy lidí kolem… to si odpustím.
  Ale díky za skvělé fotky a mám radost, že to Betce běhá 😛

  1. no Dede skoro za 2 měsíce 5.6. letíme na pár dnů do Osla.
   A já se v té letošní zimě zimovité fakt začínám bát, že si budu muset vzít sebou zimní bundu a boty. (bat) (bat)

   Míša

  2. Fakt to byly pořádné Otýlie. Alespoň jsou bytelné a i když někdo v jeskyni uklouzne, tak jim neublíží – spíš víly ublíží jemu. Viz Pepova kolena (chuckle)

 21. Jé, tam jsme byli teď v sobotu (clap) Máme chalupu ve Chřibské – to je kousek. Ale nejezdíme na ni v zimě, takže jsem tyto ledové kreace ještě nikdy neviděla. Letošní zimní velikonoce, kdy se nedalo na chalupě ani na zahradě kvůli chladu (v chalupě) a sněhu (na zahradě) nic dělat, jsem tedy využila k návštěvě Jeskyně víl a Vinného sklepa. Na ostatní ledopády jsme nešli, protože manžel upadl už na cestě křinickým údolím a do sklípku odmítl slézat a do jeskyně škrábat. Takže jsem tam šla sama. A bylo mi jasné, že k ostatním rampouchům to bude stejné… Ale stejně to stálo za to! Taky mám modřinu na koleni, ani nevím od čeho, a namožené krční svaly, jak jsem u vstupu do sklípku uklouzla a cukla s hlavou (whew)

  1. (f) Jéje – my taky!!
   A kde? V Horní? v Dolní? Na Krásném poli?
   Taky tam v zimě moc nejezdíme – i když teď tam páníček byl a pustil vodu a nezmrzl… My bychom tam s čubínou asi nechtěly – na nás je tam zatím zima.
   A ledové jeskyně? bezpochyby krása, ale já si jí odpustím.

  2. no vida – najdou se i jiní Zvířetníci, kteří letos víly poctili svojí návštěvou

 22. Říká se „to je počasí, že by psa nevyhnal“. Co ale dělat, když pes do nečasu vyhání člověka? Inu, když se jedná o Xerxovi a Betynku, jede se na výlet do ledu. (tmi) Vy jste se teda hledali, až jste se našli! (h)
  Děkuju Ti za reportáž, tohle určitě nikdy na vlastní oči neuvidím, je to moc ledové. (chuckle) Ani Ance by se to nelíbilo, hajá pěkně na posteli, zavrtaná pod dekou, v teplíčku. Aneb další potvrzení úsloví „jaký pán, taký kmán“. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. nějak tě kočičáci učí svým manýrům (chuckle) Dřív na vodu jezdila, po výletech běhala a najednou pod duchýnku zalejzá… (wave)
   Víly vydrží i na začátku jara – nemusí se tam, když je mínus dvanáct… Ale je to z ruky. Blízko od tvého Zakletého města (inlove)

   1. JJ, je to blízko. A je tam moc krásně všude v okolí. (h) Kdoví, třeba tam i zajedeme.

 23. Jé, to musel být parádní výlet 🙂 Ledové víly bych viděla moc ráda!
  Ovšem musím poctivě přiznat, že včera ráno jsme si fotila nádherné rampouchy, které hodlám následně použít na PFko pro příští rok- co jiného fotit na Velikonoční pondělí, že? Tak jen aby se mi to nestalo tradicí a nemusela jsem fotit na Štědrý den kraslice!

  1. a zítra má u Vás zase připadnout… Takže zimních gratulací můžeš nadělat do zásoby…

 24. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak jsem si myslela, že jsme výlet k vílám stihli na poslední chvíli. Počasí je ale letos takové, že víly budou vidět asi ještě dost dlouho (nod)

    1. žádné světlo – jen pár svíček a blesk. Málo času – sice nikde nikdo (konkurence zastavila ve Vinném sklípku), ale čekající kvílící doga (a já) moc času neposkytovala (mohly bychom umrznout). Velká zima – na ruce i foťák. A ještě se foťák potkal s ledovou podlahou, neb padající páník se chytil stativu a zřítili se všichni…
     Takže s ohledem na podmínky docela spokojenost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN