BTW: Apríl!

Taky vás někdo, když jste byli malí, poslal pro semtele nebo pro bublinku do vodováhy? Nebo vám přetočil budíka, přeparkoval auto či poslal falešnou esemesku? Ano, tohle jsou relativně běžné podoby oslav zlomyslného svátku, kterým začíná pestře proměnlivý měsíc duben.

 

 

„Apríl!“ zvolá vtipálek poté, co někoho nějakým způsobem zesměšní nebo vyděsí. Většinou se nejvíc baví právě on, nejméně potom ten, kdo se stal nic netušícím terčem vtipálkovy invence. Právě v tom se skrývá klíč k tomu, proč je popularita 1. Apríla coby svátku menší, než by jeden čekal.

Lidé totiž málokdy umějí vymyslet dobrý vtip. Nastražit pastičku, která je víc vtipná než trapná, která neubližuje. Dala jsem si práci a zeptala se lidí ve svém okolí, jestli si pamatují nějaký opravdu vyvedený apríl, kterému se museli smát, i když ti postižení byli právě oni. No, moc úspěšná jsem nebyla.

Letos nám připadl Apríl na Velikonoční pondělí, což mi připadá samo o sobě, vzhledem k přetrvávajícím hromadám starého zmrzlého sněhu stále cukrovaného tím novým, jako dost nejapný vtip. Ovšem skýtá to nebývalé možnosti, pokud jde o žerty. Tak například pasti na koledníky – jak milá představa!

Nesnáším pocit, že mám být jen trpnou obětí pomlázkového násilí a představa drsnějšího apríla mě v tomto případě vysloveně inspiruje. Co všechno by třeba mohla obsahovat velikonoční vajíčka! A nejen ta… Ne, už končím.

A přeju vám krásné usměvavé Velikonoční pondělí. Čeká nás výrazné oteplení, takže se můžeme těšit na nástup tak dlouho odpíraného jara. …Eh, opravdu nerada to říkám, ale tohle byl apríl!  (party)

Aktualizováno: 31.3.2013 — 19:08

95 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. O vnímání některých slov.

  Ne,rozhodně nehodlám tady poučovat.Zvířetníci jsou spolek vzdělaný, co mi léta promíjel pravopisné chyby, které jsem cudně vydával a vydávám za překlepy.Je to prosím jen můj osobní náhled na věc o který se chci s vámi podělit.

  Že jsou slova vnímána různě, není můj objev. Znáte to také. Nejlépe jsou na tom podstatná jména. Napíši třeba“nádraží“ a je to jasné.Představa je shodná. Budova, menší či větší koleje k ní a od ni.

  Přídavná jména , to už je horší. Když napíši , že v O. je krásné nadraží a napíši to na internet, tak se můžu v zápětí dočkat reakce. “ ty vole, tomu říkáš krásné nádraží? Ty si snad upad “

  Nejsložitější je však situace se slovesy. Tam už je to někdy opravdu zmatení jak u věže v Babylonu.
  Třeba „pracovat“. Každý si pod tím představuje něco jiného. Dřevorubec, co všechno počítá na kubíky, vám řekne, že sedět u počítače není žadná práce. No, vždyť do znáte.

  Já jsem vám měl v dětství velkou potíž se slovem „milovat“. Nevím už v které to bylo třídě,snad v první, či druhé jsme se učili zpívat písničku.“Jaké je to hezké dva kováři v městě…..“

  Učila nás to zpívat soudružka učitelka F. která ale jen zaskakovala, jinak učila na druhém stupni matematiku.Zpívala pěkně.Mě se ta písnička moc líbíla. Na konci hodiny, soudružka učitelka řekla, jak byla zvyklá z té matiky, aby, jestli někomu není něco jasné, tak ať se zeptá hned, jinak, že zbytek látky nepochopí.Ale ono zazvonilo a už jsem se přihlásit nestačil, stejně jsem se styděl.
  Měl jsem totiž probléb s tím , že jeden kovář kuje podkovy a ten druhý miluje šafářovic Andulku. Nešlo mi to do hlavy, co se v té kovárně děje. Jeden kuje a ten druhý kouká zasněně z okna? Nebo té Andulce píše snad psaníčka ?

  Vyběhl jsem za soudružkou učitelkou F. na chodbu. Už pádila ke sborovně. Zatahal jsem ji za rukáv a zeptal jsem se na to. Soudružka učitelka F. na mě vyjeveně zírala. „No měl ji prostě rád, tu Andulku WWW“. Ale soudružko, tam se zpívá, že ji miloval. Já tomu pořád nerozumím. Miloval ji, jako my milujeme Sovětský svaz soudružko!!?

  Odpovědi jsem se nedočkal, soudružka učitelka F. divně vyprskla a utekla do sborovny.

  Až po dlouhých ,dlouhých letech jsem si o tom s paní učitelkou F. na setkání naší třídy popovídal. Dali jsme si u baru skleničku.
  WWW, povídala, tys mi tenkrát dal. Já nemohla ten den učit. V noci jsem nemohla spát, jak jsem se pořád chechtala. Nejhorší na tom bylo WWW, že jsem se vžila do těch tvých představ a viděla jsem toho jednoho kováře jak mlátí do kovadliny a druhej lítá po kovárně s transparentem “ Milujeme Sovětský svaz“
  Nemohla jsem spát. Tak jsem to vzala racionálně a přešla jsem na matematiku. Nebudu už myslet na takový blbosti, nebo z toho zcvoknu, řekla jsem si.

  Jenže WWW já jsem si začala vymýšlet matematický úlohy.“ Kovář „A“ vyková za půl hodiny, co se kovář „B“ miluje s Andulou 7 podkov. Kolik podkov by vykoval kovář „A“, kdyby se kovář „B“ miloval s Andulou 57 minut „?

  Nebo: Kovář „B“, je o dvacet % míň výkonnější, než kovář „A“. V případě, že by se s Andulou miloval kovář „A“, kolik za stejný čas vyková podkov kovář „B“.
  No prostě WWW, co budu živa, tak na to nezapomenu!!

  No a já, jak jsem postupoval ve škole a v životě, jsem brzy zjistil, co se v té kovárně dělo.
  Pak jsem si pro sebe předělal poslední sloku.Vy tu píseň znáte: V druhé sloce ňákej trouba šafářovic Andule skoro naletí, ale v třetí je rázně varován. Tady je prosím moje úprava:

  „Neber si synečku ze dvora dcérečku
  ze a ze dvorečka ze dvora.
  Zeptej se kovářů, zeptej se kovářů
  ja a jaká je to potvora „!!!

  Dopbrou noc!

  1. Hezký večer WWW. Jsem na tom jako ta soužka učitelka. Také na Tebe hned tak nezapomenu. Opět parádní počteníčko!!!

  2. Kdo si počká, ten se dočká! (y)
   Www, Tys nedal zabrat jen soudružce učitelce F., ale i mně, nemůžu tu popadnout dech nad těmi matematickými úlohami, i nad nadražím v O. Určitě je krásné.
   Děkuju Ti, dneska jsem se potřebovala nutně zasmát, posílám Ti za vyprávění malé točené (beer) a přeju dobrou noc Tobě i všem Zvířetníkům. (h)

  3. Dobry, WWW, moc dobry. Taktez jsem v prvni tride milovala Sovetsky svaz – do dne, nez jsem se s touto laskou sverila doma babicce.

   1. Checheche WWW, tys mi dal. Nevím, nevím, jestli usnu pro samé chechtání. 😀 A Hano, díky tomu, že jsme byli třígenerační rodina a děda – sprosťák a bývalý hoteliér, vzal můj světonázor pevně za své, mě láska k Sovětskému svazu ani nepotkala 😀

  4. (chuckle) (clap) (y)
   Dobrýýý ! Dosud jsem měla jen starost zda kovář A) miluje Andulku stále nebo jen když ten druhý B) koně kuje.

  5. jasný důkaz (wait) , jak těžká je práce učitele (nod)

   (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  6. WWW, ty jsi ale zvíře! (rofl) Díky, další bezvadná wéwéčkovina. Chudák paní učitelka (chuckle)

  7. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
   Teda WWW, tohle mi z hlavy taky hned tak nepůjde. Chudák soudružka učitelka, když si představím, jak má udržet ve třídě při matematice vážnou tvář, zatím co se jí hlavou honí, že „Kovář A podkovy kuje, kovář B Anču miluje a … Kovář “B”, je o dvacet % míň výkonnější, než kovář “A” “ 😉 😀 😀 😀 😀

 2. No, tak vám musím přiznat veliké aprílové fiasko, Borku, telefonistické. Před chvilkou jsem jsem naivně konverzovala jakože se sedmiletou praneteří z druhého konce republiky, až se na druhé straně drátů zřítila smíchy čtyřletá zdejší vnučka, která svou sestřenku dokáže napodobit jako rozhlasový imitátor. Od školních let jsem takhle nenaletěla. (wasntme)

 3. Nejlepší apríl se mi povedl na mého šéfa před 15 lety. Vyprávěl kolegyni, že díky nějaké administrativní chybě byl na vojně jen půl roku a ne povinné dva, jak to v té době ještě bylo.
  Kolegyně si na to na apríla vzpomněla, já dodala kamarádku, která se nezačne řehtat a nadiktovala jí šéfovy nacionále. Pak už jen stačilo šéfa spojit s tím, že ho shání nějaká paní z oblastní vojenské správy. Kamarádka pravila, že administrativní chyba byla objevena a on si zbytek vojny bude muset odkroutit… V té době mu bylo 33 let. Hovor ukončen a já se za 10 minut šla zvědavě k šéfovi ptát, co ta paní po něm chtěla. Seděl tam chudák zhroucený na židli, střídal barvy a na hlavě mu stály vlasy kolmo vzhůru, což vždycky byla známka nejvyššího rozrušení. Z kanceláře mě vyhodil, že nemá chuť s nikým mluvit a půjde skončit svůj bídný život skokem z okna z kanceláře.
  S kolegyní, jsme pak uvažovaly, jak dlouho ho necháme chudáka dusit ve vlastní šťávě. Obě jsme ho měly moc rády, tak jsme usoudily, že mu to radši půjdu říct, že se jednalo o aprílový žert… Když jsem pak na něj zpoza jeho dveří volala apríl, apríl, řval, ať se klidím, že jemu je to jedno, život pro něj již skončil. Sebrala jsem veškerou odvahu, vlezla k němu do kanclu a vysvětlila mu, že to CELÉ bylo apríl a pak už jsem se mazala zamknout do své kanceláře. Bušil pak a pořvával na mě jméno jakéhosi dojného zvířete. Jelikož ke mě ale také choval vřelé city, zůstala jsem živá 😀

 4. Na 1.dubna jsem poprvé zvěděla o existenci LJ :* . Byl to apríl od CD nebo ne? (think) 😉

 5. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Lord přijímá nového sluhu a vysvětluje mu jeho povinnosti: „Jamesi, ráno vstanete za rozbřesku, zatopíte v jídelně, nachystáte mi vanu, vykartáčujete oblek, donesete ranní tisk, připravíte a naservírujete mi snídani. Pak vyvenčíte mé psy, připravíte mi jezdeckou uniformu a začnete připravovat oběd. Na stole bude přesně ve dvanáct hodin. Pak poklidíte v pokojích, obstaráte nákupy, přichystáte svačinu, nalijete mi sklenku brandy, zatopíte v krbu a připravíte čaj a doutníky. Večeře bude o půl sedmé, pak přiložíte do krbu, přichystáte občerstvení hostům, odeberete jejich pláště a postaráte se o jejich pohodlí. Nakonec znovu vyvenčíte psy, vyvětráte, odestelete mi lože a připravíte krb na ráno. Potom si můžete jít lehnout. Chcete se ještě na něco zeptat?“ „Jistě sire, nachází se v okolí nějaká kvalitní hlína?““Proč Jamesi?““No, že bych ještě ve volném čase mohl pro radost pálit cihly.“

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer. (coffee)

  1. No, a až jich vypálí hromadu, může ve volném čase něco postavit, třeba cihlovou pyramidu, nebo tak něco. (chuckle)
   Skvělé, Jovásku! (inlove)

  2. Takhle nějak vypadá v představách českého podnikatele ideální zaměstnanec. 😀

 6. Tak jsem zpátky, odpoledne jsme stěhovali mámu. Honem koukám, o jaké www vyprávění přišla, ale zatím tu žádné není. ;(
  Z fotek jsem zatím zvládla jen Malou Černou a Malou Bílou. (h) Děkuju za připomenutí Berulína, ona byla naprosto kouzelný vodníček. A malý bílý čertík je taky k sežrání. 🙂 :*

  1. parádní obrázky. Jen na té první si nemyslím, že by to byly jen chlupy… Berrýška je trošíčku macatá (chuckle)

   1. Už ani ne – nevyspí se a hodně toho naběhá, takže už má zase hezky vyrýsovaný pas (chuckle) Marek seděl na svahu pod ní, takže to, co ji rámuje, je její velebné pozadí 😛 To jaksi mé snaze o její hubnutí odolává. Nemůžu nic říkat, podívám-li se na sebe 😡

 7. Milí Zvířetníčci, jihočičská smečka v čele s panem Profesorem Piškotem Pišutkou Pušinkou vám přeje krásné Velikonoce. (f)

  1. chicht – vypadá to, že jste se přestěhovali z teplé Jižní Moravy někam do hor (chuckle)

   Betka mě štve – v rámci falešky zalejzá pod stolek, cpe se pod křeslo… čekám, kdy se zablokuje (tmi) neb její pohybové kreace jsou neuvěřitelné. Venku má taky novinku – letos buduje nový štěníkatý pelech pod tisem. Rve mu větve a nechce pochopit, že tis je dřevinou silně jedovatou… Blbne holt naše psí babka důchodka (chuckle)

   1. Promiň Xerxová, ale ke Kosatce mi takové výrazy jako babka důchodka opravdu nesedí! 😛 Prostě jsi nezařídila jaro a kde má chudák holka pořád hloubit ty pelíšky, že? Hlavně, aby nohy držely… (h)

   2. Xerxová, nevím nevím, ale kočkouři lezou neustále po našem óbr tisu před vchodem a dostávají se k nám na terasu, která je furt obložená cizíma kočkama. Větvě jsou od drápků rozdrásané až na pletiva, kočky si potom pilně drápky a prsty olizují a ještě se žádný (ťuky, ťuk na dřevo) neotrávil. Nebo si už vypěstovali odolnost 😉 . A tisů je okolo habakuk, a pod nimi suché jehličí, kam chodí hrabat, tak nevím.

    1. však já to taky nějak neřeším. Jen vždy dostane přednášku (chuckle) o nevhodnosti svého chování… Na zahradu už celý měsíc chodí „bez dozoru“ – tam už omezení nemá žádné.
     Venku jen hlídám, aby se nedostala do honičky s jinými psy – to se bojím, a také celé příbuzenstvo je proškoleno, že při „rvačce s ní“ nesmí používat sílu a nesmí s ní blbě pohnout. Venku lítá na volno normálně – jen holt už ten pohyb není co býval…

     1. Stále věřím, že se všechno spraví „do čista-dočista“, jak se udělá opravdové jaro a sluníčko ji prohřeje obratle a dodá přirozený vit.D a vůbec bude nám všem lépe.

      1. Už aby to jaro bylo! Myslím, že nejenom Betynka (h) potřebuje prohřát. (sun)
       Alex (inlove) , máš krásné fotky, ale jsou děsivě děsivě zimní, brrrrr! A ani vidina hub mě s tímto stavem nedokáže smířit. 🙁

   3. No, o zalejzání bych mohla povídat- Světluška hárá a už zase většinu hárání tráví pod gaučem. Dost mi vadí, že mám 4 týdny (ano, tak dlouho hárá) psa neustále zalezlého pod gaučem, odkud se dá vydolovat jen na žrádlo, procházku nebo hodinu angličtiny, které je třeba se zúčastnit. Nějak ty hormonální bouře špatně snáší. Pomíjím občasné vzdorné vyčurání doma v nejlepších dnech. S chutí bych ji zapleštila. A to ji prosím nikdo nelituje, chováme se k ní pořád stejně. Aby mohla na gauč za námi, tak tam máme deku. Jen večer do ložnice dostane kalhotky, když se nám drápe do postele.

    1. tak to si taky užíváš… Betka naštěstí hárá málo, perfektně se čistí, chová se normálně a za 15 dní bývá povšem. Faleška bývá horší – do teď jen občas někde hrábla, ale nyní zalejzá do smotaných dek a kníká… Za týden bude líp a za 14 dnů budeme mít zase normální psinu. (doufám)
     Včera jsme z dětské deky zvedli Fanynku a Betka se ihned nacpala na její místo a adoptovala plastové LEGO pro nejmenší… Moc hezky ho omyla… Deku vyperu, hračky přemyju – naštěstí to nikdo neřeší

     1. Dneska u nás jedni koledníci byli s malými dětmi. Dost jsem dohlížela, protože holčička byla opravdu malá a Borůvka je sice odolná, ale nechtěla jsem, aby dítko nešikovnýma ručkama hráblo a Borůvka štěkla nebo něco, protože by to holčička asi těžko vydýchávala. No, když jí rozjeté dítko zkoušelo dupnout na packu, zasáhla jsem a nahlas pronesla „nešlapej na toho psa“, dítě se rozeřvalo, rodiče se ohradili, že nechtěla a asi budu zase zlá teta. Ale radši ať se bojí mě, než aby ji vyděsila razantnější psí reakce (Borůvka umí ublíženě zaječet tak, že nadskočí i dospělí).

      1. Já bych byla určitě za velmi zlou tetu – protože byť psa beru „jen“ jako psa, tak v případě takového chování dětí (které může vyústit v průšvih – nemusí vystartovat tvoje psice, ale dítko to může použít na jiného psa a neštěstí je hotové) většinou nekárám slovně, ale ručně… Ne že bych je tloukla, ale takové důrazné smýknutí dítkem vzad…
       Nekonám tak jen u „psích potíží“, ale u nebezpečí obecně. A kupodivu všechny neteře i všichni synovci se mnou stále dobře vychází (chuckle)

       1. No, rodina mě zná, takže vědí, že nezasahuju zbytečně. Ovšem tohle bylo cizí dítko od známých. A šlo mi především o to dítě, ale taky o psa- nepotřebuju špatné zkušenosti ani na jedné straně. U dítěte by mi to vyčítali rodiče, u psa by to vadilo mě- strakatice zatím mají k dětem velmi dobrý vztah. Borůvka se jen vyhýbá dětem na odrážedle, i když u toho nepředvádí žádné projevy a jde jen stranou, byla bych ráda, kdyby to tak i dál zůstalo.

  2. Alex, parádní fotky! (inlove) Jo, tak to vypadá, že by si jižní Morava, či spíš Morava obecně, mohla letos doplnit zásoby spodní vody po suchých letech… s tímhle pohledem ten sníh hned vypadá líp, ne? 🙂

   1. Psssst, to víš že jo. Já to tak cítím,bude voda, porostou houby. Jenom mě nesmí slyšet ostatní. Všichni nadávají (chuckle) .

    1. Všichni ne 🙂 , prostě je zimní oblečení pořád v pohotovosti. Psiska není nutný odbahňovat. Dny jsou delší tak jako tak. Jen je divný pocit vylézt z tý velikonoční výzdoby do hustý chumelenice.
     Ovšem zvěř, ptactvo a rostlinstvo to má letos těžký.

     1. Radko, včera jsem opět zakoupila a doplnila zásoby slunečnice a zobu, protože tak rychle tenhle sníh nesleze. V noci přimrzá a navíc ve středu bude zase padat. Aspoň nejsou povodňové stavy.
      O krmítko je obrovský zájem, už se rozkřiklo, že u nás se přikrmuje. Objevují se dokonce i veverky, kterých je u nás málo (heidy) 🙂 . Drží se více v lesích, než u domů.

    2. Alex – i já poctivě odhazuji sníh na trávník, aby měl vody do foroty. Vlastně – i když bílou nadílku neoblibuji – po minulých suchých letech jsem za ni letos ještě pořád vděčná.

 8. Tak nějak chaoticky dočítám a pročítám, času moc nemaje. Safra to je tedy věta.
  Xerxová, Betí týdeníček jsem přečetla a shlédla, díky za přání k velikonocům. Ty ledové jeskyňky jsou moc zajímavé a páník si pohrál se světlem a ledem.
  Dede, ty budeš mít skutečně black and white, jak vyšité (chuckle) , až se holky srovnají tvarem a velikostí.
  Borku, lituji, že nemohu prožít tvé vtípky na apríla. Ani já ani mé okolí si na něj nijak nepotrpělo. Za to Baty, ta si užívala od maminky :O 🙂 . Sharko, u nás koledníci také nechodili. Jenom malí kloučci a ktěm se přidal náš Dareček a chodil s nimi. V bezpečném odstupu, ale moc se mu to líbilo. Ale nic nepřinesl (wasntme) .

 9. Pro mne je 1. duben svym zpusobem vyznamny den. 1. dubna davno tomu v Praze na skole jsem se velmi zamilovala – a dodnes jsme dobri kamaradi. 1. dubna 1981 v lagru ve Vidni jsem dostala uprchlicke vizum do USA, i kdyz mi „odbornici“ radili, at si pozadam o Jizni Afriku nebo Australii, protoze Amerika je zavalena polskymi zadostmi, a americka polska lobby na vladu tlaci, takze jine narodnosti maji jen malou sanci se dostat do rocni kvoty. A 1. dubna 1986 jsem prijela z Michiganu do Jizni Karoliny nastoupit do prace na univerzite. Mela jsem praci garantovanou na rok a pul, protoze to byla placeno z grantu, a koukejte, jak dlouho uz tady jsem doma. Na druhou stranu – zertuje si zivot se mnou?

  1. Potom ti blahopřeju k 1. dubnu – je to zjevně datum, které má tvůj osud rád (inlove) (f)

 10. tydlencty nečekaný návštěvy, to jsou vám věci. A ještě člověk musí dělat, že má vohromnou radost!!

  1. Beruška vypadá mnohem víc štěněčí než Arinka. Ale ňuninky jsou obě. (inlove)
   (Poslední dobou mě furt žere Kvíkly a připojení mám přitom pomalý, tak doufám, že něco proleze.)

 11. Na aprílové vtipy mám jediný nárok – aby byly dobré a opravdu vtipné. Pak mi nevadi, že jsem oběť. Sám aprílem nevyvádím, když si nejsem jistý, že vtípek „sedne“ a neublíží.
  Koledníky máme za sebou – pozvané kamarády dcerenek a jejich rodiče. Zdrželi se na koledu, kávu a kousek kuliče, všechno se tím pádem obešlo bez excesů. Pro divoké koledníky nebýváme doma, ale musím říct, že jich tu valem ubývá. Důvod netuším, třeba místní populace stárne a dospěláci jdou radši „na panáčka“ spolu, než aby obcházeli koledou… Vyhovuje mi to.

 12. Hezké velikonoční odpoledne. Vrátila jsem se z dlouhé procházky ze zasněženého lesa. Sněhu u nás bylo takové množství, když byla Ladovská zima, nyní je Velikonoční zima. Bořily jsme se ve sněhu do půlky lýtek a Waiki měla na nohách sněhové koule. Ale moc krásně je venku v lesích (h) .

  1. Krásně ano, ale tak nějak nebotanicky… Loni touhle dobou už jsem se chystal do terénu. Teď jsem se tak jedním okem koukal na Panorámu a tam mi sdělili, že na Klínovci (momentálně jedna z mých pracovních lokalit) je 120 cm sněhu a skvělé lyžařské podmínky. No, tak dík…

   1. TERRO, NECHÁPU, CO BYS OD KLÍNOVCE ČEKAL JINÉHO. POCHÁZÍM Z MOSTU A NA KLÍNOVEC JSME JAKO MLADÍ A SBVOBODNÍ BLÁZNI JEZDILI NORMÁLNĚ LYŽOVAT JEŠTĚ 9. KVĚTNA!! A PRO VŠECHNY NEZNALÉ PODOTÝKÁM, ŽE NĚKDY KOLEM ROKU 1968,69 SE KLÍNIOVICI O NĚJAKÉM UMĚLÉM ZASNĚŽOVÁNÍ NEBO ÚPRAVÁCH SJEZDOVEK ROLBAMI ANI NESNILO. SNÍH BYL ZCELA PŘIROZENÝ .NĚKTERÁ MÍSTA NA SJEZDOVCE BYLATAK VYDŘENÁ, ŽE I ŠUTR SEMTAM ČOUHAL A SNÍH BYL ZEJMÉNA KOLEM POLEDNE VELICE POMALÝ. ALE JEZDILO SE FURT DOKOLEČKA, BO 1 JÍZDA NA VLEKU STÁLA 1-3 KČ (PODLE POUŽITÉ SJEZDOVKY.

 13. Hezké velikonoční dopoledne všem! U nás sem tam probleskne sluníčko, jinak je ale bílo a stále drobně sněží. A já bych nutně potřebovala, aby přestalo – mám povolenou rekonvalescenční vycházku, když bude hezky. Musím to sledovat a jakmile sněžit přestane, prohlásím ten okamžik za pěkné počasí a vyrazím.
  Jinak jsem si ověřila, že ta zatra zima je letos doopravdy nebývale dlouhá. Koukla jsem do svého záznamníku (ten jsem založila v očekávání stavu, kdy už si nebudu pamatovat vůbec nic a zaznamenávám do něj významné události jako kdy rozkvetla která kytka, kdo přijel na návštěvu a jakého psa jsme s Denisem potkali) a dočetla jsem se, že 21.9. byla ráno zahrada šedivá od mrazu a 27.10. napadl první sníh a sněžilo celý den. Ta zima se tady klidně roztahuje už pomalu půl roku!

   1. Sněží, sněží – ale na střešních voknech mi to už taje. To je pokrok, ráno tam byly parádní asi 10 cm vysoký ledový vobrazce.
    Nejspíš dobře topím. 😀

 14. I když ještě mrzne, tak svítí sluníčko a je přeci jen trochu veseleji.Aprílové vtipy také moc rád nemám.
  Já jsem chtěl ještě večer napsat něco lehčího k tomu významu slov. Pak mi to nevyšlo. Tak odpoledne k velikonočnímu mazanci.Ať máte všichni hezký den dneska!!

  1. WWW, těším se, že napíšeš – doufám, že tě neterorizuje antispam, někdy se to bohužel stává.

 15. Je mi to jasné. Počasí začalo blbnout den po tom, co jsem nastoupil do nemocnice s rozsypanou plotýnkou, takže přestane blbnout, až mi dovolí sundat ortézu, což by mělo být snad 9. 4. A jestli to je apríl? S tou plotýnkou rozhodně ne, to bylo koncem února. 🙂

   1. Zahojené, tedy díra v kůži, už to dávno je, problémy při pohybu, ani při sezení a hlavně ležení veškeré žádné, pokud pominu totální dechovou nedostatečnost, zapříčiněnou nefunkční polovinou srdce, takže doufám, že se té protivné ortézy, která mi dýchání dodatečně omezuje, konečně zbavím. A současné počasí má, podle odborníků, příčinu v tom, že v arktidě ubyl led, takže se tam oteplilo a tím se nevytvořila tlaková níže, která by zimu od nás ,,vycucla“. Jak dlouho to bude trvat ví jen bůh a svatý Václav, meteorologové stále říkají: Příští týden se oteplí a v podstatě to už měsíc opakují. No, co naděláme, Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem.

  1. (wave) Fouky, fouk na bolavou plotýnku, ať vše dobře dopadne a lékaři mají jistou ruku (whew) a ty hóóódně trpělivosti (y) .

  2. Přeji zdárné hojení a dobrou rehabilitaci – nejlépe zahřívacím pásem v podobě černého kocourka, hudbou v podobě vrnění černého kocourka a pohybem při procházkách, jak jinak, nežli s černým kocourkem.

   1. Díky všem, daří se, v podstatě už marodím pouze administrativně. Před 14 dny jsem byl na nákupu abez problémů jsem prochodil s plným vozíkem celý Elbe park.

 16. Hezké velikonoční ráno plné sněhu, námrazy, rampouchů a sluníčka.
  Apríla jsem nikdy nemusela, vtipy mi onbykle připadaly trapné a někdy kruté.
  Přeji vám všem už poněkud jarnější jaro (sun)

 17. Nemám ráda ani Apríl, ani Velikonoční pondělí z pohledu náplně a významu pojmů.
  Ale dnešní den bude určitě velmi povedený – svítí sluníčko, což mi momentálně stačí ke štěstí… (sun)

  1. Milá Alčo (inlove) , sem se připojím, mám to hodně podobně. S Aprílem je ta potíž, že jen málokterý vtip je opravdu dobrý, leč lidé mají pocit, že musí být povinně vtipní – je to něco jako se nutně veselit na Silvestra, brrrr.
   Ráno tu probleskovalo mezi mraky (sun) , ale je stále zima a zima, takže velikonoční pocit se letos bohužel nedostavil. (tmi)
   Přeju všem krásný den. (h)

 18. Nemám ráda 1.duben, právě kvůli Aprílu a slabomyslným vtipům, kterým se směje jen ten , co je vymyslel… dobrý vtip, který neurazí, aby jeden lupou pohledal…. a možná ani nenajde… a šlehání pomlázkou? Ve městech se většinou změnilo v důvod k napití a šlehání taky není zrovna s citem, spíše s vervou..a někteří nevědí,kde je hranice, kdy dodržují tradici a kdy už působí bolest..městské děti neumí koledu ani odříkat, ale ofrňovat se nad vajíčkem nebo zdobeným perníčkem, to jim jde…mnohé zkusí – a co takhle panáčka, nenalila byste? A když vidím poházená vajíčka po chodnících,jak s nimi koledníci po sobě házejí,sebral abych jim ty pomlázky a zapomněla na tradice, seřezala bych jim nejen ty ruce, ale i zadele.
  Dneska jsem ráda, že je tu sníh…nikdo nechodí,nezvoní , nevříská po chodbě…koledníci se na koledu vykašlali…..
  Jinak přeji všem , pěkné velikonoční pondělí (h) (f)

  1. Lásková (h) , děkuju Ti za kouzelný odkaz. 🙂 Všechny děti jsou holt stejné, medvědí i lidské, jak si dobře pamatuju. (chuckle)

 19. Énu – vtip je v tom, že ten vtip nebejvá moc vtipnej, leč je společensky takříkajíc legalizován. Taky tomu zrovna nefandím.

 20. Já už apríl mám – na kamarádku. Pekla jsem jí maznec a poněkud se rozplácnul, takže dostane aprílový placetec 🙂

  1. Jak už jednou psala Xerxová, tak se mazanec rozjel samou tou dobrotou. Naše letošní mazance udělaly totéž, máme je hranaté podle rohu plechu a jak jsou na chuť skvělé 😉

 21. hezké sváteční pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Apríl si užívat neumím. Neumím být tou potrefenou, ani aprílové žertíky vymýšlet. Pamatuju si, že na apríla jsem kdysi dávno dělala přijímačky na střední školu.

  Padá a padá a padá… Sice žádné hrůzy, jen asi 5 cm, ale i to stačí…

  1. Dobre pondelni aprilove-velikonocni rano vsem a mile pani Xerxove zvlast!
   Skoda ze vas aprilovy zertiky mijeji, ja se vzdycky snazim vymyslet neco nebolestiveho a zabavneho a v posledni dobe se mi dari s fingovanyma telefonatama…je to fakt sranda, kdyz si zavolate z jednoho telefonu na svuj vlastni, nechate chvilku zvonit, a pak pred uzaslym kamaradem, kamaradkou, ditetem nebo prarodicem sehrajete scenku o rozhovoru s nekym absolutne necekanym, nebo zapomenutym a pote tomu nacapavanemu ten telefon podate, rkouc: Chce s tebou mluvit..efekt to ma oboustranny a pro vetsinu zucastnenych nezapomenutelny.
   Tak nebolestive velikonocni rano!
   Srdecne vsem preje B.

   1. Někdy ve starší době kamenné, když jsme byly se sestrou dítka školou povinná, objevily jsme prvního dubna o velké přestávce ve svačinkové housce místo másla pečlivě obstřižený kousek kartonu, jindy obsahovala aktovka menší kladívko nebo hračku, které se vynořily v nejnevhodnější okamžik – musím říct, že tyhle maminčiny fórky jsme milovaly.

    1. Naše mamka nás taky často vyváděla aprílem – ovšem u ní to bylo daleko prefíkanější, neb tyto žertíky NIKDY nebyly na apríla (inlove)

     Vzpomínky na ně milujeme dodnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN