ČLOVĚČINY: Jen tak – Našim politikům

Není v současné době bezproblémovějšího námětu pro společenskou konverzaci, než nadávání na politiky. Od poslední putyky po literární kavárny, od Chebu po Ostravu, tem všude je možno začít na politiky nadávat bez sebemenší obavy že narazíte a někdo s vámi nebude souhlasit.

 

 

 

Dokonce mám podezření, že na politiky se nadává i v parlamentní kantýně (rozhodně alespoň na ty nepřítomné). Ale celé je to téměř k ničemu. Reálný efekt nulový (ostatně ten nemá žádné nadávání), minimální efekt psychohygienický a jen znečištění karmy (duchovní pohled) či chronické ohrožování oběhové soustavy (medicínský pohled). Možnosti změny politiků ponechám povolanějším a budu se věnovat našemu subjektivnímu pohledu na ně. Ten je možné změnit s blahodárnými účinky jak na naši duchovní, tak na tělesnou stránku. Nabízím dva možné pohledy na politiky.

 

Pohled první – osoby závislé

„Moc je droga“ je rčení tak otřepané, že už se v novinách ani nevyskytuje. Původně bylo asi myšleno obrazně, ale myslím, že věc je hlubší. Ostatně se dnes už všeobecně uznává, že kromě závislosti na různých chemických látkách, může být také závislost na nějaké činnosti jako je třeba gamblerství či workholismus. Protože každé smečkové zvíře, člověka nevyjímaje, má v sobě snahu dostat se výše ve společenské hierarchii a ovládat ostatní členy smečky, je moc docela reálný kandidát na vznik závislosti. Je s podivem, že dosud nevznikly kliniky, výzkumné granty a programy pro léčbu této závislosti, asi to nemá dostatečnou politickou podporu.

Řekneme-li po „A“ i ono proslulé „B“, jsme doma. Politici jsou jednoduše nešťastné závislé bytosti, na které se sluší dívat se s pochopením a soucitem. Oni za to, chudáci, nemohou, prostě do toho spadli a teď v tom jedou. Tenhle pohled má i nespornou přednost v tom, že s léčbou nejrůznějších závislostí jsou už určité zkušenosti, které je možné s výhodou využít. Třeba velmi praktické rady, které psychologové dávají nešťastným rodičům, jejichž děti nějaké závislosti propadly: Mějte je rádi! Nic jim nevěřte! A hlavně jim nedávejte žádné peníze!

 

Pohled druhý – jiný živočišný druh

Základní myšlenka tohoto pohledu je pregnantně formulována ve Forsythových Žoldácích: „politika je klec plná pózujících opic“. Zní to trochu drsně, kdo ale sledoval někdy nějaký přímý přenos ze sněmovny, dá tomu asi za pravdu. Pokud je jiný živočišný druh pro vás příliš, můžete si představovat, že jste antropolog, zkoumající jakousi neznámou kulturu. Je to zajímavé, zdaleka ne všemu rozumíte, rozhodně ne se vším souhlasíte, ale vědecká etika vám velí nezasahovat, neovlivňovat, jen tiše pozorovat. Svět je přece tak velký a je na něm tolik pozoruhodných věcí. Jak chápavě říkala moje babička: „On pánbůh má na světě někdy podivnou čeládku“.

 

Dva výše zmíněné pohledy se rozhodně nevylučují, naopak se doplňují a v praxi je možno je s výhodou kombinovat. Můžete se tak dívat na politickou scénu klidně a vyrovnaně se soucitným pochopením. Přesto ale určitě choďte k volbám!

Aktualizováno: 26.3.2013 — 19:17

84 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Uf….
  Už asi nic nepřidám. Nicméně díky za pokus nějak to zlidštit.
  Vave, doufám, že to klaplo (inlove) .

 2. Děkuju vám moc za palce, milí Zvířetníci. (h) Bohužel to tak úplně bez prů … švihu není (tmi) , tak ještě na mě pár dnů sem tam vzpomeňte, prosím. Hlavně zejtra až do večera, bude se to řešit. Děkuju moc. (h)

  1. Ach jo, audity… 🙁 Taky jsme jeden meli minuly tyden. Ale prej jsme dobri. (y) (y) (y) (y)

  2. Neboj, teď už víš, jak na tom jsi a prostě uklidíte, co je potřeba. Už se to blíží ke konci (inlove)

 3. 🙂 R O Z V E R N Í Č E K . 🙂

  Rozdíl mezi politikem a zlodějem.Humorista, dramaturg a spisovatel Millor Fernandes (Brazílie) vyzval v jedné relaci publikum k diskusi následující otázkou:„Jaký je rozdíl mezi politikem a zlodějem?“ Nejvíc ho upoutala odpověď jednoho učitele:„Vážený pane Millore, na základě dlouhého rozmýšlení jsem došel k následujícímu závěru. Jediný rozdíl mezi politikem a zlodějem je v tom, že toho prvního jsem si vybral já a ten druhý si vybral mě.Je to správná odpověď?“
  Odpověď Millora byla následující: „Vážený pane, vy jste genius!! Jako jediný jste dokázal mezi nimi najít alespoň jeden rozdíl!!!“

  (coffee) Přeji všem přítomným hezký večer a já jdu s Jováskovou na Othela. (coffee)

 4. Jen prolétám, hezký článek,stoický postoj nám mnohé lépe ukáže. (clap) (y) (chuckle)
  Já jsem se dala do spolupráce s neziskovkou Kvelurant, která vykazuje jisté výsledky v boji na tomto poli parlamentním, které je třeba stále orat lépe a lépe.
  Jde to sice pomalou ale zákonnou cestou. Musíte si ovšem zvyknout na nenávistné výroky třeba ředitele zeměkoule o neziskovkách.
  Pokud jde o ty bývalé vládce, nikdo z nás neměl lepší informace jako oni,nikdo se si nemohl od bývalých ředitelek bank,jako nomenklaturních kádrů KVKSČ, tedy celkem dvou těchto penežních ústavů,půjčit velké peníze, jako oni a jsou to opět oni,bývalí soudruzi z vyšších míst, kteří dále ovládají peníze a pak také ti, kteří ty peníze měli už tenkrát,veksláci,vedoucí pinglové,jejich děti a navazující kádři s informacemi a penězi. Jediná křivda, která se jim děje nyní, je ta, že oficiálně nevládnou. To nám ale nikdy nezapomenou, nikdy !!
  Ano, souhlasím s pisatelem, je dobré to hemžení pozorovat.
  (chuckle) (wave)

  1. Sharko, ať mi Lika napíše mail – pokusíme se s tím něco udělat. Podobné problémy už měla Luci od Piškota a nakonec se nám to povedlo nějak prokopnout 🙂

 5. Přečetla jsem a smutně pokývala hlavou.
  Víte, co je, podle Pitrýska, nejsmutnější?
  Že jsme si zvolili samé neumětely. Lidi s ostrými lokty a chabou morálkou (omlouvám se těm pár bílým vranám, které mezi nimi sedí a nemají síly to přeškobrtnout). Protože si nedokáží nebo nechtějí přiznat chyby, které dělají. Problémům této země nerozumí a nebo jsou tak omámeni svou slávou, že je jim to putna.
  Ne o politika, ale o zákon se má jedinec i společnost opírat. A ten škvár, horkou jehlou ušitý, upravovaný dřív, než začne platit, jen povoluje grázlům jejich rozpínavost. A slušnému nechává jen hořkost na jazyku, jako po špatném víně.

  V poslední době často vzpomínám na jednu knihu. V tomto případě upozorňuji na odst.c:

  http://leccos.com/index.php/clanky/parkinsonovy-zakony

  Ten nápad, který dole uvedl Krakonoš, vrátit se k refundacím mezd místo platů politiků, se mi moc líbí. Myslím, že by to jejich řady dost pročistilo.

  1. Pitrýsku, moc hezky… ééééé, pravdivě jsi to napsala (clap) 🙁 (whew) (devil) (n) :@

   mě zaujalo toto: „minimální efekt psychohygienický a jen znečištění karmy (duchovní pohled) či chronické ohrožování oběhové soustavy (medicínský pohled)“

   bohužel, ke své hanbě se zde přiznám, že jsem to už prostě přestala sledovat – takže cokoli někdo zmíní (aféru, „kauzu“ apod.), jen koukám jako blbec (kterým asi teda jsem)… ale líp se mi spí – teda z valné části… jakýs osten toho, že to není správně tam je, ale duševní zdraví mám rozhodně lepší…

  2. Já si myslím, že nepročistilo, naopak. On ten poslanecký, i třeba ministerský plat (i s náhradami a vším) není – ve srovnání s některými obory v soukromé sféře – tak astronomický. Navíc ti, kteří jdou do politiky jen kvůli moci a pěnezům, je nezískávají z platu – právě těm nepoctivým může být výše „oficiálního“ příjmu ukradená, oni si své obstarají jinde.

   1. Erendis, no já teda nevím… myslím že těch oborů (přesněji možná konkrétním míst, postů), oproti kterým ten příjem není astronomický, až tolik není

    1. Nepotřebuješ post – když zvedneš ruku pro to a tohle, tak ti dáme dovolenou v Thajsku, prohlasuj tamto a firma ti opraví barák… Není to o penězích, ale buduješ si konexe. A i když skončíš, pořád víš, na koho se obrátit, kdo je vlivný, kdo na co skočí… Je jedno jesli kraj, Praha nebo Brusel. Vždyť co jiného je lobbysmus než úplatkaření vznešeným slovem?

    2. Není, ale jsou to obory, se kterými se takový politik nejčastěji dostává do styku – vrcholoví manažeři, velcí podnikatelé, nadnárodní společnosti. Ti, kteří mají moc prostě proto, že mají peníze. Ti, kteří si chtějí politika koupit. Ti, pro které je jeho stotisícový příjem zlomkem jejich vlastního.

     Dejme politikům průměrnou mzdu (nebo modusovou či mediánovou, to by se asi krakonošovi a jemu podobným líbilo ještě více), nebo mu jen refundujme jeho původní – a docílíme toho, že do politiky půjdou převážně lidé, kterým to nebude vadit, protože tam půjdou s úmyslem nechat se koupit. Ano, opravdu slušný člověk se koupit nenechá, ale kolik takových idealistů, kteří budou ochotni odolávat lobby výše zmíněných skupin (a že může být docela drsná), nechat na sebe házet špínu (od tamtěch skupin i od obyčejných lidí, protože idea „politici jsou špatní“ je příliš zakořeněná), a pravděpodobně i poslouchat od vlastní rodiny „že se tam cpeš, kdybys zůstal u svýho, měl bys peníze stejný a ušetřil by sis ty nervy“, je?

     1. Nehledě na to, že když jdete do ového zaměstnání, tak by vám taky přišlo divné mít plat podle to toho jaký jste měl(a) v předchozím zaměstnání.

      1. Takže podle vás je správné, aby blb, který se stane politikem bral tolik, aby nebylo možno si ho koupit? A kde potom na ty jejich platy chcete brát?!? Ono by to mělo být spíš tak, že politik, který se nechá koupit by měl změnit okamžitě a doživotně působiště, (z úřadu na Mírov) a ten, co se ho koupit pokusí by měl dostat jako odměnu kulku do týla.

 6. To je fantastický článok,moc mi pomohol.Vlastne s nimi začínam súcitiť,prestanem sa jedovať.Sú to závisláci:Budem sa snažiť dodržovať tú triádu o láske,neverení a nedávaní peňazí./pôjde to ťažko/
  Napadol ma vtip zo socíku.Prednášateľ dve hodiny rozpráva babkám o výhodách socializmu,krásnom živote,istotách.Na záver osloví auditorium,ktorá vymoženosť zriadenia sa im najviac páči.A babička z prednej rady odpovie:že to majú aj Česi.No a trvá to furt-v oboch krajinách sú to rovnakí darebáci.

 7. Zvláštní, co mají oba pohledy společného: vylučují diváka. Politici jsou jakousi odlišnou skupinou, buď omámení drogou (kterou „my ostatní“ zřejmě neužíváme), nebo jde dokonce o jiný druh.

  Jestlipak neexistuje také „droga bezmoci“ – taková, která dá závislému pocit, že veřejný život je zcela mimo něj, že na něj nemá žádný vliv, a tudíž nenese žádnou odpovědnost. A teď mi poraďte: která droga je nebezpečnější?

  Ludvík XIV. nejspíš nikdy neprohlásil to slavné „stát jsem já“. Já prohlašuji: „Když nadáváš na stát (protože stát a politici k sobě neoodělitelně patří a nadávat na jedno je nadávat na druhé) občane, zapřemýšlej o tom, komu vlastně nadáváš – stát jsi ty.“

 8. K volbám chodíme a půjdeme opět. A koho budeme volit? na výběr jsou jen dvě strany: KSČM a libovolná povolební koalice těch ostatních. Co tyto koalice dokázaly, vidíme kolem sebe každou chvíli, takže naše volba je jasná. Tato země potřebuje pracovní příležitosti ne pro další kravaťáky, advokáty a exekutory, ale pro lidi se základním a středním vzděláním a vyučené. Jenže obnovit zrušené továrny a tím i nezávislost na dovozu šmejdů Made in China, (Poland a spol) nikdo jiný nedokáže.

   1. Ano, KSČM to není. Zato u nás teď vládne překabátěný lidský odpad z bývalé KSČ a toho je potřeba se zbavit.

  1. Krakonoši, Vaše vyprávění o kocourkovi mám moc ráda, je krásné a milé, i některé Vaše postřehy, byť někdy trochu ironické, mi mohou rozšířit obzor, ale komunisty bych zrovna na Vašich volebních lístcích nečekala (think) : Kam že a čí zboží to jezdíte za hranice s oblibou nakupovat, že je tam levněji a kvalitněji než u nás? Odkud máte svůj perfektní a cenově přijatelný (vzhledem k popisovanému výkonu) notebook? Uvědomujete si, že pokud by de KSČ vrátila do vedení, tohle by rychle přestalo – jednak by to netrpěla, protože aby zaměstnala všechny, musela by zajistit stoprocentní odbyt vyrobeného – bez ohledu na kvalitu a cenu – tudíž žádné volné nákupy, a druhak by jste jaksi neměl za co – už si nepamatujete na devizové přísliby, tuzexové bony a šmelinu v Praze? To jen tak na okraj k zamyšlení, jinak bylo by to na dlouhou a smutnou diskuzi…

   1. Krakonoš si to uměl zařídit i za komančů. Ono to šlo, když na to měl člověk žaludek.

    1. Žaludek nebyl potřeba. Stačilo nebát se, nekrást a umět, takže pro firmu jste byl nepostradatelný.

   2. Madam, píše se rok 2011!!! A stále platí, že nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Jak byste chtěla ty vaše strašáky, (který debil vám je nabulíkoval?) Technicky uskutečnit? Ono něco jiného je chtít a něco jiného dokázat to. A buďte si naprosto jistá, že soudruzi z NATO a EU by opakování února 1948, i kdyby KSČM získala ve volbách ústavní většinu, nedopustili, ono takové humanitární bombardování je velmi mocný strašák. Jenže jakákoli změna k lepšímu je, pokud tady bude vládnout pravicový xindl, naprosto vyloučená.

    1. Krakonoši, celý svůj dosavadní život se snažím spoléhat hlavně sama na sebe (možná v nouzi jen na své nejbližší) a tak i v tomto případě bych na tom nechtěla nic měnit – důležité jsou pro mne cíle, a proto se nechci spoléhat na to, že Brusel cosi nepřipustí, ale pokouším se zajistit, aby prostě toto nebezpečí ani nenastalo, třebas i jen svou účastí ve volbách. A po pár předvolebních debatách, kde soudruzi a hlavně soudružky diskutovali, si opravdu nedělám iluze o nějaké změně metod KSČ. A protože polovinu svého života jsem prožila za „socializmu“, tu druhou (zatím 😉 ) po roce 89, dokážu si vytvořit vlastní názor sama. A věřte, že něco mi „nabulíkovat“ je mnohem těžší, než se vám tady možná zdá. Tož asi tak…

     1. I já jsem prožila 30 let za totáče a skoro stejně za demokratůry a srovnání vychází jednoznačně. Raději stát frontu na banány než na pracáku. Pro ty obyčejné už líp bylo.

      1. Při vhodném výběru „normálnosti“ určitě. Je tu jistý rozdíl v tom, že na ty banány stáli skoro všichni.

    2. Vzhledem k naprosto správnému označení soudruzi z EU není třeba se bát. Ti z brusele by měli víc nahnáno, kdyby vyhrál volby někdo, kdo by se pokusil zmenšit množství peněz protékajících přes jejich ruce. S komunisty by si perfektně rozuměli. Stačí se podívat kdo to tam vede.

 9. Ten článek je pravdivý, nicméně, on to asi někdo dělat musí… A myslím, že (hlavně na lokální úrovni), to spousta lidí dělá z přesvědčení s láskou a dobře. A těm patří můj dík. (rose1)

  1. Souhlas. Z čehož plyne, že je naléhavě nutno zrušit koryta pro ty nahoře. Za socíku měl poslanec refundovanou mzdu a tím končil. Mělo by se to zavést opět. A v parlamentu by 21 poslanců bohatě stačilo, stejně jako členů senátu.

   1. Jejda to by nebylo špatný, ale kam by ti chudáčci nalezli? I když tihle vyžírkové si vždy a všude najdou nějaké teplémístečko.

    1. Dokud budou koryta, budou i svině, které u nich budou mlaskat. Když jednu odeženete, přilezou místo ní dvě jiné. Takže jediné, co pomůže, je likvidace koryt.

 10. Moc hezké, veselé už tak ne, to je fakt. Mě osobně snad nejvíc vadí to, že se všichni (čest výjimkám), často i na komunální úrovni, pokládají za jakousi naši vrchnost. Přitom jsou služebníci, námi placení. Řekla jsem to už kdysi našemu milému panu starostovi, negramotnému, nevychovanému idiotovi. Tedy řekla.., přiznám se, že jsem dost zvýšila hlas, obávám se, že to bylo slyšet až na náves. Do vyšších pater nedosáhnu, tam se mi ani nechce.
  Vydávám se zasněženým krajem navštívit zdravotníky.

 11. Milý Pavle, žádná legrace to dnes není (jak by mohla u tohoto tématu být, že?), ale napsané to je pěkně 🙂
  Já se přikládám k první variantě – opilí mocí, závislí na moci, s přesvědčením o své nezranitelnosti a právem dělat cokoliv, co uznají za vhodné, bez ohledu nejen na morálku, ale ve vyšších stupních i na jakýkoliv zákon. Cítí se beztrestní a neštěstí naší země je, že takoví i často skutečně jsou. Zatím (to pořád ještě doufám!).
  V tom je rozdíl mezi námi a „civilizovanějším“ zahraničím – lumpové jsou všude, jen jinde přece jen funguje nějaká vymahatelnost práva. Ta je u nás – minimálně pro mocné osoby – skoro na nule.
  (Zato tykadlového řidiče si podali s patřičnou tvrdostí – tady se plakáty ničit nebudou! Hospodářství klidně, že )

  1. No, on ten příspěvek neměl řešit, jací politici JSOU, ale jak se na ně dívat, abychom z toho nezblbli. Ale je to natolik výbušné téma, že diskuse bude pravděpodobně plnit i psychohygienickou úlohu.
   BTW: jsou i slušní politici, kterých si nesmírně vážím, protože to mají opravdu těžké. Třeba dneska mě příjemně překvapila nová městská vyhláška o pohybu psů v Č. Budějovicích, která je docela rozumná, ba dokonce ruší poplatky u čipovaných či tetovaných psů. Je vidět, že v ZOO jsou i docela přijatelná zvířátka.

  2. Obávám se, že s tou vymahatelností práva je to jinde lautr to samý, jen je odsud na Prahu vidět víc než na brusel. Nejlepší by bylo zařídit se podle té rady „A hlavně jim nedávejte žádné peníze!“, ale to by voliči nesměli požadovat (a hlavně „elity“ vnucovat), aby stát za ně zařizoval tohle a támhleto, zajišťoval, kontroloval, reguloval, dotoval, …
   V suveréním státě by byla alespoň teoreticky možnost změnit volbami parlament natolik, aby si alespoň trochu vypustil rybník, tady, po přesunu skutečného rozhodování kamsi do Moskvy, chci říct do brusele, můžete volit koho chcete a proud nařízení poteče dál a vy budete politikům sypat peněz víc a víc. Aby je mohli rozdělit na ty správné projekty.

   1. Stát máme od toho, aby zajišťoval kvalitní pravidla hry pro všechny, od toho si ho také, formou daní platíme. Jenom hloupý anarchista může toužit po zrušení regulace, V Černobylu regulační systémy vypli a jak to dopadlo, je notoricky známo. Takže regulovat a dohlížet na plnění pravidel se musí. Jenže se to musí dělat kvalitně, rozumně a s citem na jedné a nekompromisně a tvrdě na druhé straně.

    1. Zase přeháníte. Když něco dovedete ad absurdum, tak vám samozřejmě vyjde pitomost. Obhajovat desetitisíce regulací na ty nejnesmyslnější ptákoviny následkem hraní si s jadernou elektrárnou je … velmi vynalézavé.
     Pokud chcete mít možnost vynucovat pravidla, musí jich být rozumné množství.

  3. Koho jsme si zvolili, toho tam máme! Nadávat můžeme jen sami na sebe. (my nemusíme, protože jsme tuto sebranku nevolili a volit nikdy nebudeme).

   1. Máte snad dojem, že vámi volená sebranka by se chovala líp? Chovala by se úplně stejně, protože by stejně skákala podle toho, kolik peněz bokem by jim nabídli. Je to úplně jedno.

    1. Jedno to není. Jenže ta současná sebranka ví, že blbců, od kterých dostane hlasy je tolik, že může být v klidu, protože nějakou tu koalici se jim spatlat vždycky povede. Je sice pravda, že kdyby volbymohly něco změnit, byly by dávno zakázány, ale nejít k volbám je totéž, jako volit škůdce. A ten pocit, když potom můžu říci: máte, co jste chtěli, my jsme tuhle svoloč nevolili, také není k zahození.

   2. Krakonoši,ale vždyť vy jste tu současnou „sebranku“ přeci také zvolil (šlo přeci o přímé hlasování). 🙂 Pamatuji se, že v době voleb jste napsal (a já si to schválně našla) : “

    11.1.2013 v 21:51
    My jsme volit byli. Nechceme, aby na Pražském, tedy našem hradě, chrápal nějaký ,,von”. A volili jsme Dienstbiera. Pokud se dostane do druhého kola, půjdeme znovu. Pokud se do druhého kola nějakým omylem protlačí Šláfenberk, budeme volit jeho protikandidáta,ať je to kdokoli.“

    Já vím, asi to pro vás bylo volit „menší zlo ze dvou“, ale jestli jste v druhém kole opravdu šel volit, tak spadáte (dokonce se dvěma hlasy, šla-li i vaše paní) do vaší právě (o kus níže) napsané věty… „současná sebranka ví, že blbců, od kterých dostane hlasy je tolik..:)

    Proč nepíšete jen o vašem kocourkovi, to umíte opravdu hezky.

   1. Míra vymahatelnosti čehokoli, bez ohledu na zákony, je přímo úměrná ochotě investovat do dostatečně kvalitních právníků. Bohužel.

 12. Rozebráno hezky, povzbuzení nenacházím. Kdysi jsme pracovala s manželkou význammného politika a přišla mi jako poměrně nešťastná paní, která se v tom obtížně orientuje. Její manžel nakonec zmizel ze scény, víc o něm nevím.
  OT- na JJM celou noc drobně sněžilo a sněží dál. Jdeme házet sníh.

  1. Matyldo, co chceš, vždyť je Škaredá středa! (wait) K zamyšlení to bude, pokud budeš na jižní Moravě házet ještě i na Zelený čtvrtek (angel)

 13. Uff, sice jsem přečetla a styl si vychutnala (y) , ale přemýšlet o tom budu až večer.
  Teď mě holt čeká ten obávaný audit, prosím, jestli máte nějaký volný palec, podržte mi ho. Děkuju moc. (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

   1. Se s dovolením připojím, držím a neboj! Jak tě znám víš víc jak auditoři. (y) (h)
    Jo a prosím tě, nevíš kdo dělá audit auditorům? (chuckle)

 14. Hezký článek, lze s ním souhlasit. Pro mě však ta druhá varianta není přijatelná, protože když sledujete přerod normálního člověka v politicky významnou osobnost (naše sousedka, nyní ministryně), tak věříte ve všechno, jen ne v nový druh, protože za těmi změnami je ledascos, jen ne evoluce.
  Ta první varianta je lepší – znám několik gamblerů, kteří jsou vzorní tátové, šikovní kutilové a báječní manželé, dokud neuslyší rachocení vyhraných mincí v automatu. Pak se z nich stává monstrum, které je neschopné jakékoliv souvislé myšlenky, v herně by nejradši nocovali a když se někdo zeptá, proč to dělají, jsou schopni ohánět se klidně i veřejným zájmem! (talk)

 15. Báječný článek! Jednomu se hned uleví, když se na politiky podívá jako na zvěř v ZOO. Jen je škoda, že mají takový vliv na život ostatních. |-(

  1. Ale u nich bych nápis NEKRMIT!!! dodržovala doslova a do písmene. Co s člověkem udělá moc a peníze, znám moc dobře a ten přerod pro okolí bývá, pokud si zachová svůj žebříček hodnot, dost bolestný. A pokud se nepřizpůsobí,stane se nepohodlným a nepotřebným.
   Otázkou je, kdo je na tom ve finále lépe …. 😉

   1. A ještě ,,zajímavější“ je, když ty peníze dojdou a moc se vytratí. Ten přerod zpět, z boha v prostého občana!

    1. Když stoupáš vzhůru, zdrav všechny, které míjíš. Budeš je potkávat, až zas půjdeš zpět.

     1. Tak tak. A taky platí, že čím výš vylezeš, tím víc si natlučeš, až tě někdo shodí. A na každého jednou dojde. Teď na Prima Zoom běží film o životě lví smečky. Lvi jsou společenské kočky: Lvice loví a samec, (samci) smečku chrání, ale jen tak dlouho, než je mladší a silnější samci vyženou. Doplatí na to lvíčata, které nový vládci okamžitě pozabíjí, aby lvice přišly znovu do říje. U politiků je to podobné, bohužel tyto jejich hrátky bolestně pociťuje naše kapsa.

 16. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Hezké počteníčko. Jen nevím, jestli je k smíchu, nebo k pláči…

  Venku stále mráz a sníh…

  1. V rámci rehabilitace po operaci páteře jsem si dnes prošel naučnou stezku Medník. (převýšení přes 250 m, délka trasy 4 km) Kandíky mají venku listy i květy, ale leží polehlé. Na přilehlých zahrádkách vypadají mnohem lépe, ale je vidět, že tento způsob jara jim dost nesvědčí. Pokud začne být příští týden teplo, doporučuji o víkendu na Medník vyrazit, pokvete jich několik stovek. A příští týden už budou zaručeně odkvetlé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN