ČLOVĚČINY: Konečně!

V sobotu 16. 3. 2013, po 22 letech společného života, se Kirsty s Petrem obrabčili. Jejich synek Tomáš má už rok a tak aby bylo všecko legální a v cajku. Zde se takovému dítku s „tongue in cheek“ říká „premature baby“. Tedy žertovně, že ano, předčasně narozené. Řádně donošen však byl.

Veškeré přípravy probíhaly průběžně prakticky už od Vánoc. Nějaký ten týden před dnem D začala Míla péct sladké dobroty a Kirsty dávala dohromady „booklet“. Tedy pár stránek k obřadu, jak bude co probíhat. Vše bylo postupně připraveno a domluveno v místě jejich bydliště a Petrova narození, tedy ve čtvrti Glebe, co je od „city of Sydney” co by kamenem dohodil.

Protože my i rodiče Kirsty bydlíme asi 80km na západ od mladých a dějiště svatby, tak vyjíždíme o půl deváté ranní do horkého a hlavně jako sauna vlhkého dne Ne, neprší, počasí nám bylo po celý den přívětivé, ale tu saunu si udrželo a nás tak trochu potrápilo, zvláště pány v oblecích. Měl jsem tak možnost náležitě propotit nově pořízený oblek. No co, aspoň čistírna vydělá, že ano.

V 9:45 dopoledne jsme se jako na koni objevili v domečku nastávajících manželů. Kirstiny rodiče už byli také v pohotovosti a tak jsme klábosili a sledovali, jak se chystají mladí. Mezi tím se dostavil i oficiální fotograf, příjemný Asiat, asi čínského původu. Mně nezbylo než si z auta donést můj foťák a začít mu konkurovat a fotit přípravy, lidi a různé předsvatební peripetie.

Pak jsme do našeho auta naložili květiny na výzdobu oltáře a odjeli k nedalekému kostelu. Tento má zrovna přední fasádu v opravě a tak je obehnán lešením. My jsme se však přiblížili rafinovaně zezadu, kde byl pro nás otevřen školní dvůr jako parkoviště a přes zahradu jsme vešli bočním vchodem. Obřad v katolickém kostele Sv. Jamese, tedy po našem Sv. Jakuba, kde byl před necelým rokem křtěn Tomášek, proběhl jak už to je v římsko katolickém rituálu zvykem. Ostatně i my jsme měli svatbu u Sv. Jakuba ale ve štatlu v Brně. Ovšem to bylo v minulém století v roce šedesátém šestém.

Potom jsme se přesunuli k intimnímu posezení do nedaleké restaurace jen s rodinou a několika blízkými přáteli naší omladiny, kde jsme si zapráskali žaludky samými dobrotami.

Nevěstka, pardon, nevěsta, byla ve slušivém bílém a do kostela ji dovezl klasický, tradiční londýnský taxík. Černá, nablýskaná nádhera, vlastním jménem – jak tu je zvykem, „Gypsy Rose“ tedy „Cikánská Růže“ a s přátelským řidičem, Angličanem, co táral londýnským dialektem cockney. Tomášek byl také vyparáděný v černých kalhotách, bílé košili a černým motýlkem. Po obřadu následovalo velké focení na zahradě kostela a potom přesun do nedaleké hospody.

Zde nás konečně osvěžily převážně alkoholické nápoje. Po třech hodinách v tom dusnu a horku přišly náramně vhod. V hospodě vrněla klimatizace a příjemně snižovala jak teplotu tak hlavně vlhkost vzduchu. „Limuzína“ Gypsy Rose, pak dovezla i novomanžele s potomkem. Ještě než opustili útulnou kabinu vozidla, tak dopili šampáňo, co jim řidič naservíroval, vyprostili potomka z dětské sedačky a za klapotu závěrek fotoaparátů zapadli do hospody k ostatním.

Jak se sluší a patří, tak za čilého štěbetání byly servírovány samé dobroty. Na závěr tříhodinového hodování nastalo slavnostní nakrojení svatebního dortu, přípitky a jak je zde zvykem – proslovy. Ned, tatínek Kirsty, to moc pěkně obstaral za rodičovstvo a pak se dali slyšet Petr i Kirsty. Pokud jim to půjde ve společném životě dál, jak mluvili, tak bude mít Tomášek fajn rodinu. Ostatně mají už dvaadvacetiletou praxi a tak by to mělo vyjít.

Na celé té akci jsem stačil „vypráskat“ bezmála 600 fotek, které teď na počítadle zpracovávám a vybírám. Jak na album na DVDéčko ve vysokém rozlyšení na vypálení, tak na album na Rajče. Spěchat nemusím, Novomanželská rodinka odlétla hned v pondělí na 10 dnů na Hawaii, kde se bude uprostřed Pacifiku rekreovat a mít „Havaj“. Takže když to zvládnu do čtrnácti dnů tak to bude v pohodě.

Fotky najdete zde: http://hillbilly.rajce.idnes.cz/2013_03_16_Kirsty_Petr_svatba/

Aktualizováno: 25.3.2013 — 20:53

32 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dvacet let se znali, konečně se vzali.
  Moje kamarádka se vdávala před několika lety s tím, že měli tříletou Barunku a ročního Jindříška.
  Skutečně se v té době znali dvacet let, leč nestrávili celý ten čas spolu.
  Prostě na prahu dospělosti se seznámili v partě, co obrážela diskotéky. Pak každý vyrazil do života po svém. Asi před sedmi lety se náhodně potkali – oba v té době nezadaní. Zjistili, že letité sympatie doutnají. Opatrně pofoukali. Oheň chytil tah až to zahučelo. A od té doby přikládají společně.

 2. Vážení, jako celá rodinka děkujeme za chválu a vinšování. Novomanželům pošlu odkaz na tyto komentáře. Petr to Kirsty přečte a přeloží, ovšem až se vrátí z líbánek. Potom se také zeptáme jaké má teď Kirsty příjmení. Tomášek Švehla je. A teď mizím zhruba na týden na potlach do buše, takže nebudu na internetu.

 3. Moc pekna svatba, fakt z tech fotek byla citit pohoda. A musim rict, ze jsem velmi obdivovala svatebni saty a i to jak, je Kirsty „unesla“. Ovsem maly svatebcan Tomasek s motylkem a stramackou cepici…. krasa. Mate s Milou moc hezkou rodinu.

 4. Paráda, milý Georgi – musíš být na svoji rodinu moc hrdý (inlove) Je pravda, že s tou svatbou byli dost opatrní, aby to neuspěchali (chuckle), ale nakonec se krásně povedla a malý Tomášek byl korunou celého obřadu (h)
  Tak hodně štěstí vám všem!
  PS: Oblek ti sekne, tak ho používej – takového je do rakve škoda 😛 🙂

  1. Já se sem Dede s dovolením přilípnu. Krásný klučík, krásná nevěsta a vůbec bezva celá rodinka.

   1. P.S. Zapomněla jsem napsat, že nové kvádro je štramácké.
    Taky se mi líbilo pozorovat, kdo je komu podobný, jak u synů, tak u vnoučat. Jste pěkná (a spokojená) rodina.

 5. Krásná svatba, moc vám to všem slušelo, ovšem nevěsta byla tak nádherná, že se musel ženichovi zatajit dech. A tak to má být.
  Jen kdyby se vzali před těmi 22 lety, mohli mít za 3 roky už svatbu stříbrnou. (chuckle)

 6. Krásní lidé, krásná rodina a půvabná svatba, pane Jiří (h) A samozřejmě elegantní tatínek/tchán v novém obleku… Tak hodně štěstí, klidu, pohody a vůbec co nejvíc splněných představ na téma „a žili šťastně až do smrti…“ (rose1)
  Mimochodem, ten rozvážný časový odstup mi připomněl jednu moji kolegyni. Měla se svým (nyní už) mužem krásné svatební oznámení: Martin a Zuzanka oznamují, že táta s mámou se konečně vzali… Martinovi bylo tou dobou 13 a Zuzce 9…

 7. Jirko, máš nádhernou snachu a suprové fotky – spící svatebčánek je super. Úžasná je i ta momentka, jak obě tchýňky drbou zbytek svatebčanů (Mílo, promiň (chuckle) ). A ten jídelníček je taky zajímavý – asi jste si pošmákli.

 8. Hodně štěstí na společné cestě životem, milí mladí novomanželé (rose1) .

  Jiří – fotky jsou krásné. A musím uznat, že Švehlovic vnoučátka jsou výrazným přínosem do australského genofondu! A Kirsty to moc slušelo.

  P.s. investice do obleku se vyplatila, sluší ti – jsi švihák lázeňský. Doufám, že ho na sebe hodíš častěji (nod)

 9. Moc gratuluji novomanželům, báječně jim to sluší. Jen se chci zeptat, nebyly problémy při Tomáškově křtu? Někteří faráři se snaží tlačit na rodiče, aby se vzali v kostele. Vím, že si tady jeden tatínek musel vyběhat povolení, že smí nechat pokřtít své dítě, protože měl pouze civilní svatbu a součástí povolení bylo, že ten církevní obřad pak museli dohnat. Tak nevím, co by pan farář říkal, kdyby se nevzali vůbec.

  1. Myslím, že pokřtění dítěte není podmíněno církevním sňatkem rodičů (a vůbec sňatkem). Pan farář byl přehnaně horlivý.

   1. YGo, to nebyl jeden farář, tady je to taky zvykem – buď svatba v kostele nebo křest pouze jako nemanželské dítě („menší hodnota“). Tohle nám vysvětloval farář. Já jako husita to mám na háku, ale MLP to chvíli rozdýchávala. Nakonec máme děti nepokřtěné.

    1. No počkej jHonzo, chceš říct, že katolická církev dělí děti na plnohodnotné (vzešlé z posvěceného svazku) a méněhodnotné? A kde je potom to proklamované „Před bohem jsme si všichni rovni“?

     Když jsme křtili Terku, tak se farář sice zeptal, zda byla svatba v kostele, ale to bylo tak vše (no, jemu bylo jasné, že my dva zřejmě nejsme ty pravé ovečky, neb házel udičky z bible a katechismu a většinou, na co zeptal, na to si i sám odpověděl za našeho hlasitého ticha).

     1. No, Ygo, je to tak – neteř nechtěli pustit k přijímání, nebo jak se to jmenuje, dokud rodiče nebudou mít svatbu v kostele (fubar) . Samozřejmě za patřičný poplatek, tak je to asi s tou rovností 😉 . Já jsem černá ovce rodiny (ne rodné, ale vyvdané), neboť jsem nenechala své jediné dítě pokřtít, nechodím na mše za zemřelé příbuzné….

    2. Katolický kněz pokřtí každé dítě. Ale nejsou-li rodiče sezdáni v kostele, t.j. před Bohem, není to dost logicky z hlediska víry dítě manželské.
     O menší hodnotě dítěte to opravdu není.
     A doteď jsem nepochopila, proč lidé, kteří nevěří, chtějí tedy své děti křtít.

     1. Na vesnici si na to potrpí, já jsem to neřešil. Jinak jsme s MLP pokřtění oba (ona katolička, já český husita).

      1. To jo, to jistě, ale každá organizace má své regule a pravidla. A když od ní něco chci, musím je tedy přijmout. (wave)

       1. Je to možná i o vstřícnosti a neuzavírání se budoucím.
        No, v rámci svého příjmení a tedy asi i původu bych klidně mohl ještě zkusit rabína… (chuckle)

     2. Když se teda debata tak rozjela, tak jen dodám, že to nebylo tak jednoduché. On horlivý katolík (chodí každou neděli do kostela) a ona nepokřtěná bezvěrkyně. Proto původně jen civilní svatba. Nakonec svatba v kostele, ale ženich si musel sehnat povolení, že si smí vzít nepokřtěnou (ona se odmítla nechat pokřtít). Mají dvě děti, obě pokřtěné a obě chodí na náboženství, nebo jak se tomu vlastně dneska říká.
      A s tím, že pokřtí všechny děti. Mám kamarádku, kterou farář pokřtít odmítnul. Zdůvodnil to tím, že její dva starší sourozenci (cca 13 a 14) nedostali žádnou křesťanskou výchovu. Tedy proč křtít dítě jen tak, když rodiče nezajistí, aby pak opravdu věřilo a hlavně přijalo církev za svou.
      Doufám, že se Jiří nezlobí, jakou jsem tu započala diskusi mimo téma.
      Jejda, já mám už hodinu spát. Dobrou.

 10. Hodně štěstí novomanželům! (h) Moc to všem slušelo, ovšem Tomášek byl hvězda největší. 🙂

 11. Gratuluji a hodně štěstí i do dalších let 🙂
  Pěkné fotky, moc Vám to všem sluší 🙂

 12. Moc gratuluji ke sňatku (je teď Kirsty Svehla?) a z té záplavy krásných fotek jde hlava kolem. Zdá se, že to bylo takové neformální a příjemné, takže lidi budou mít na co dlouho vzpomínat.
  A jestli můžu napsat, co se mi líbilo nejvíc – tak fotka smějícího se malého Tomáše, kde jsou mu vidět ty dva krásné zoubky dole. A ještě se mi líbil ten zelený koberec v kostele…

 13. Georgi, moc gratuluju mladým a přeju, aby jim to vyšlo.
  Ale v jejich věku už člověk ví,co dělá. Mám s tím také zkušenost, podruhé jsem se vdávala také po 40-cítce.
  Kirsty měla krásné šaty a moc jí to slušelo. Petrovi také.
  A Tomášek byl roztomilý v tom svém svatebním oblečku.
  Prostě krásná svatba.

  Míša

 14. Georgi, tak přeji „novomanželům“ do jejich staronovo-společného života hodně štěstí a zdraví! Ať jej mají alespoň tolik, co doposud. A malému družbovi to móóóóc sluší a je roztomilý!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN