PSI: Bony – anabáze s epilepsií

Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, má epilepsii. Má jí už dávno, jenže jsme to nevěděli. Už před lety jsme si všimli, že si občas zachňapala po něčem, co jí jakoby letělo kolem čumáku a přitom tam nic nebylo. V intervalu půl roku. Chňapla třikrát, čtyřikrát, a když jsme jí chytli za nos a pohladili oční víčka, přešlo to. Všichni si mysleli, že se jedná o stav, kdy vám před okem putuje jakýsi tmavý bod či pavučinka. To prý je čas od času docela normální, říká kamarádka očařka. Když u lidí, proč ne u psů…

 

No jo, jenže v únoru to začala dělat večer i ráno a trvalo to i hodinu! Přerušila chňapání, jen když jsme otevřeli ledničku a vytahli mlsíky. Když dobaštila, zase chňapala. Pak byla strašně vyčerpaná a zmatená. Tak to páníček natočil, já mejlem poslala „naší“ paní doktorce a ta to poslala na neurologii. Do druhého dne nás objednali, vyšetřili a je to epilepsie. Lidičky, to byl takový fofr, že jsme jen zírali, kmitali a děkovali, protože vše šlo jako po drátkách. Půl prášku Phenobarbitalu ráno, půl večer a čubizna nechňape.

Teď jsme byli na kontrole, na krvi a paní doktorka nám napsala „opakovací“ recept na lék, ten Phenobarbital. Zašla jsem do jedné lékárny Dr.M. v nejmenovaném nákupním centru a pán v bílém na mne vybafl: „Ten recept vám zpátky nedám!“ Já na to: „Proč ne? Je tam napsáno REPETED, to jako opakovat, tak proč…?“ Byla jsem hodně, hodně překvapená. Nebýt tam ten pultík, možná by i kousl.

„Protože tam není kolikrát. To vám tam doktor nenapsal, todlecto. Tak se to opakovat nemůže!“ „Pane, je to pro psa, pes má epilepsii. Myslíte, že když dobere jedno balení, že epilepsie přejde? Nepřejde. Bude to brát pořád dokola, dokud neumře nebo dokud to nebude potřeba změnit. Chápete? Pořád. Proto tam paní doktorka napsala OPAKOVAT.“

„No ale napsala vám, kolikrát se to má opakovat. Tak se to opakovat nedá.“ „No tak mi to dejte, já si vezmu propisku, připíšu tam číslici a vy mi to vydáte a vrátíte recept, jo?“ „To tedy ne. To by byl podvod.“ Za mnou stojící paní už nevydržela, mohutně na mne zamrkala a povídá „Zkuste to jinde, Lékárna U z. je za rohem“.

No jasně! Rozhořčení mi zatmělo mozek, a tohle by byl způsob. „Tak mi dejte ten recept, půjdu jinam“. „No to si nepomůžete, bez toho kolikrát vám to nikdo nevrátí, já vám dám jedno balení a recept si nechám.“ „Ne, od vás už to nechci,“ furiantsky jsem si poskočila, bafla papírek a vyrazila k další lékárně. Jestli jsem domalovala nějakou číslici na recept? Tak to nechám na fantazii laskavého čtenáře.

V lékárně U z. mi paní za okénkem povídá „No ale já vám dám jedno balení a recept si nechám. To se opakovat nedá“.

Jako když to mne uhodí – taková snaha a prd. „Proč né? Je to tam napsaný, to OPAKOVAT. Vidíte? Tady. To znamená, že se na ten recept dá brát lék opakovaně. Proto to paní doktorka napsala.“ „No to se tedy nedá! To si paní doktorka nějak popletla. To by nešlo.“

„Paní, je to pro psa, pes má epilepsii. Myslíte, že když dobere jedno balení, že epilepsie přejde? Nepřejde. Bude to brát pořád dokola, dokud neumře nebo dokud to nebude potřeba změnit. Chápete? Pořád. Proto tam paní doktorka napsala OPAKOVAT.“ „Phenobarbital je zařazen mezi opiáty a podle vyhlášky tum-tum zákona dup-dup se to nedá opakovat.“

„Paní, opiáty se přeci píší na recept s pruhem! Tohle je něco jiného a budu to potřebovat opakovaně. To mám každý měsíc otravovat na veterině a chtít recept?“ „To si udělejte, jak chcete. To by se mohlo zneužít!“ „Jak jako zneužít?! To myslíte – že bych si jako občas nějakej ten prášek sama zobla? Jako že bych čubě ujídala?!“

No neuspěla jsem. U zvonů se oháněli vyhláškou, u Maxů zas nedostatkem „kolikrát“ na receptu. Připadala jsem si neuvěřitelně šikanovaná a ve srovnání s veterinárním přístupem ponížená. Vzala jsem jedno balení, recept mi nevrátili a šla jsem.

Tou taškařicí jsem se zdržela aspoň o čtyřicet minut a chudák čubizna už málem měla nohy křížem. Nevíte někdo, jak to doopravdy je?

 

 

 

Aktualizováno: 14.3.2013 — 20:13

161 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mám radost, že se tak svižně podařilo odhalit příčinu chňapání a nasadit léky, které vrátily Bonynku do normálu!!! Zdravíme s Denisem velice! (h)
  S opakovacím receptem mám já opačnou zkušenost – chodím pravidelně 1x za rok k lékařce, která mi předepíše lék na dobu do příští návštěvy, což představuje 2 balení, formou opakovacího receptu. A v lékárně se mě pravidelně ptají, zda si vezmu obě balení najednou. 🙂
  U té diskuse dole o lékárnících jsem si vzpomněla na tatínka mé kamarádky z mládí – lékárníka, kterému se říkalo „pan provisor“. Tehdy mi bylo šumafuk, co přesně ten titul znamenal, a pak už jsem ho vlastně nikdy neslyšela. Třeba se to po letech dozvím, jestli děvčata lékárnická HankaW nebo Pitrýsek nakouknou!

  1. Hančo, termín provisor / provizor znám, používala ho mamina (magistra farmacie, ale ne z lékárny – nejdřív technolog ve výrobě, pak ve výzkumu), ale už si nevzpomínám, co znamenal – strašně dávno jsem ho neslyšela! Nemohl to být někdo jako vedoucí lékárník? 🙂 taky si nějak pamatuju, že léky se nevydávají u pultu, ale u táry… (blush)

  2. Ten provisor mi lezel v hlave. Napred jsem si myslela, ze jsem to nikdy neslysela, ale pak se mi neco zacalo plantat v hlave. Melo to neco do cineni s tim, ze lekarna musela mit koncesi a musel ji provozovat lekarnik. Muj dedecek mel oboji, ale proto chtel, aby mama jedinacek sla na farmacii, protoze by po nem sice lekarnu mohla podedit, ale kdyby nebyla magistra, tak by si tam musela hlavniho zodpovedneho lekarnika nasadit. A zrovna tak s farmaceutickou vyrobou, co mel. Pry ji casto rikal: „Mařo, kdyz nebudeš mít ten diplom, tak tě každŷ ožulí.“ Hbite jsem to vygooglina ceskem googlu (provisor + lekarna) a nasla jsem radu krasnych pravnich predpisu jeste z mocnarstvi, ktere s tim terminem operovaly. Ale prijde mi, ze za komunisty uz tahle instituce provisora byla zbytecna, protoze lekarny se znarodnily a pracovali tam statni zamestnanci lekarnici. Takze treba se tomu tatinkovi tve kamaradky rikalo pan provisor jeste jako ze starych dob. Ale zeptam se na to mamy, az s ni budu v sobotu mluvit. A ano, Dede, prodavalo se za tarou, kdepak nejaky pult.

   1. Jeste k tomu titulovani ze starych dob. Nevim jak v jinych mestech, sichr ne v Praze (na to byla moc velka), ale v tom tvrdohlave burzoaznim Olomouci se titulovalo po staru mezi urcityma lidma. To bylo paní řiditelová sem, paní doktorová tam… Jako pubertaka mne to dost stvalo, ale nahlizeno zpetne byl v tom jisty vzdor novym moresum.

 2. Zdeno, jsem moc ráda, že víte, jak Bony pomoct (inlove) a pokud je problém jen v oběhu receptů, tak na to se už dá vyzrát. Nikdy jsem opakovací recept neměla – léky pro Kazana jsem musela kupovat na veterině, takže nemám zkušenosti ani radu, ale je vidět, že na Zvířetníku se vykoumá snad všechno 🙂 Tak doufám, že příští Bonynčino hlášení se už nebude muset nějakou nemocí zabývat (h)

 3. Chůďa Bonynka, přeji jí ať může klidně žít bez chytání těch mžitek.
  V mém rodném městě je jeden exceletní lékarník,který je k lidem úžasný a léky má nejlevnější, taky dobře poradí. Stal se ovšem trnem v oku místním lékarníkům a spojenými silami s majiteli nemovitosti kde sídlil s lékarnou ho vyštvali na okraj města.Lidem to ale nevadí, klidně k němu jezdí až tam.
  Taky nezapomenu, když jsem šla od odborníka na tlusté střevo s receptem do jedné lékárny, fronta jako blázen a magistra nepokrytě a nahlas komentovala, co mi to ten doktor napsal, když oni o tom vůbec neslyšeli. Celá lékárna se tak dozvěděla moji diagnozu. (wave)

 4. Zdeno, přeju Bonynce, ať léky začnou působit a psina si prožije svůj strakatý život naplno!!!

 5. Hlásíme se z Makového domečku. Místní krb se povedlo zapálit na druhou sirku, pouhým pepem pod tvrdé dřevo (jsem borec!). Máme puštěnou vodu, psi jsou zalezlí v koutech a já zbožně zírám do plamenů a čekám, až vyleze teplota natolik, že najdu odvahu se převlíct z nakupovacího do pracovního. 🙂

  S lékama nebo epilepsií neporadím, nemám zkušenosti, ale jsem moc ráda, že se přišlo na to, co Bonynce je, a že už nechňapá. (y)

  1. Jaj, tak ať teplota rychle stoupá! Než se vymrzlý zdi prohřejou, není to jen tak. Nejlíp se mi na zahřátí osvědčil archaickej termofor. Horká voda při ruce bývá, vydrží plno hodin a dá se přišněrovat k různým částem zledovatělé schránky.

   1. a ikdyž není ytermofor, na chvíli pomůžou PETláhve s teplou vodou..nebo ty cvakací zahřívací gelový polštářky….

   1. Hani, fakt jo, fakt jsem. Včera a dneska jsem navážela matroš, dnešní plán byl lepení kachlí. Jsem poněkud za plánem. Za původním plánem jsem asi tak 5 dní, protože kámoška, co slíbila dodávku, nebyla schopná komunikovat jako člověk.
    Není tu ještě nic, ani postel, natož peřiny, dům je holej, je hotová jenom koupelna (a díky za ni) a ten krb s rozvodama teplýho vzduchu (díky dvojnásob). Máme tu spacák a dole hromady matrošu a nahoře hromady prachu a svinstva, co musím pozametat a povytírat, protože v tom se spát nedá.
    Melině zima nevadí, ale Penny docela remcá. 🙂

    1. Hurá …. tak tohle hlášení mimo jiné znamená i to, že internetový signál je i tam u vás. Sqěle! Tak top, ať nezmrznete. Stejně mám takový pocit, že Tě ráno skřivánek Penuška vytáhne ze spacáku nezvykle brzo a bude se dožadovat zatopení a ty ráda poslechneš. Nezmrzněte, holky, a mějte se krásně. Domeček je už celý váš … a bude čím dál tím krásnější (h).

  2. Jéé, to je fajn, blahopřeju a držím palce, ať to všechno „odsejpá“ a daří se tak, jak má. (clap)

  3. Ahoj IO, gratuluji k Makovému (zamrzlému?) domečku. Myslím, že tvou nejdůležitější víkendovou činností bude „hřej ohýnku hřej“. Jak to znám z předjarní návštěvy chaty, příjemně teplo tam bylo až v neděli před odjezdem k domovu. Nejlepší termofor do postele budou obě pejsiny. A nezapomeň jim řádně nahřát peřiny, ať nejsou reklamace!

  4. Blahopřeju Ti k prvnímu ohni v Makovém domečku, milá Io. (inlove) Doufám, že všechno potřebné půjde tak dobře jako ten oheň, nejhůř na druhé škrtnutí. 🙂

    1. Jestli mohu přidat malu radu, pet-láhev naplněná horkou vodou vydrží dlouhou dobu předávat teplo. Mám to vyzkoušené

  5. IO, jóóó to je suprácký (ninja) přeju s domečkem mnoho krásných společných chvilek. On bude poslouchat, musíš ho řádně socializovat.

  6. Milá Io, ať vás domeček Makoveček drží pevně v ochranném objetí a oheň v krbu plápolá a zahřívá vás a nikdy nikdy nevyhasne. (y) (y)
   Nezapomeň si něčím dobrým podplatit domácího skřítka. (^) nebo (d) ? Jinak bude zlobit a dělat ti zlomyslnosti. Tak tedy mír a štěstí v domečku Makovečku!!! (happy) (dog) (dog) (sun) (f) (f) (f)

   1. Jo, to je fakt, koupila jsem na oslavu miniflaštičku jednopanákovku Honzíka Poutníka, tak bych mohla skřítkovi Makovníčkovi pár kapek odlít. 🙂 (d)

    1. Nebyla jsem tady skoro týden a co je tu novinek!
     Milá IO přeji samé šťastné chvilky v Domečku. Aby Ti dobře hořel ohýnek v krbu tak mu musíš také nalít maličkého frťánka při prvním topení. Mám hodně velikou radost, že se Ti zadařilo získat Makový Domeček. Budeš tam jako Maková panenka, jen pozor na Emanuela !

  7. Io, tak ať to v krbu dobře hoří. To jsi se přestěhovala sice v krásný jarní čas, ale v strašlivé zimě. U nás v noci -6°a ledový vichr, ba co dím, přímo vichřice. V domovině Makového domečku jistě to stejné, od nás co by kamenem dohodil. Tak nám holky v noci neumrzněte!!!

   1. Jé, ty jsi tady odněkud? Musíš někdy dojít na čajík! (inlove) Víš, jak jsem se bála, že tu nikoho neznám?

    1. Io, na hod krikeťákem to přímo není, ale v naší stranu to je. Při Keramickém jarmarku v Kunštátě, se určitě v Makovém domku zastavíme (wave) !

  8. IO, to je paráda, když si splníš sen. Teď je sice zima a nefungá všechno jak by mělo ale přijdou krásné jarní, letní a vyhřáté podzimní dny, tak si je všechny krásně užijte.
   Ať žije makový domeček ! (y) (h)

  9. blahopřeju k domečku, Io!!!! (clap)

   v noci tě zahřejou holky černý chlupatý a zítra se asi budeš zahřívat prací, což? 😉

   mějte se tam krásně!! (h) (h) (h) (h) (h)

  10. GRATULUJU!!! Já tyhle začátky miluju. Jedna éra skončila, nová začala. Na zemi, ve spacáku, v zimě, ale ve svým. Tak ať se Vám tam všem krásně a spokojeně žije.

  11. Přeju hezké zabydlování Makového domečku, i když sis teda vybrala čas. No, on ideál to není nikdy, my se zas stěhovali do domečku v příšerným vedru (a zrovna na hody). Hotová kouplena je prima, to my tehdy neměli a ještě skoro měsíc ne.

   1. Jó, ten čas jsem si nevybrala já, to bylo limitovaný prodejem bytu… a já byla pátá a poslední v řadě. Teď budu mít díky neschopnosti jisté kámošky ozvat se na řadu urgentních mejlů jenom víkend a týden na dodělání domku a vystěhování bytu. Zabila bych ji, fakt. Původně jsem měla od prodeje bytu tři týdny, od předání klíčů od domku dva týdny.

  12. Milá Io, ze srdce blahopřeju k domečku a vlastní nezávislosti. (h) Ona to asi hned legrace nebude, spíš práce nad hlavu a nějaké ty nervy navíc, ale to se poddá a čekají tě krásné časy – ty nejkrásnější části roku máme všechny ještě před sebou (inlove)
   Hlavně tam, holky, nezmrzněte – vlahé jarní noci jsou zatím jen dalekým příslibem 🙂

  13. Gratuluji k domečku, máš můj obdiv,že ses do takovýho dobrodružství pustila sama. Teda jste na to tři, ale holky toho asi moc nepřestěhujou a nezařídí. Držím palce, ať všechno zvládneš a stihneš a ať se v domečku daří.

  14. Io, to je krasna zprava! (F) moc k vysnenemu Makovemu domecku gratuluji!!!
   Hlavne, at tam mas brzy teplo a krasne se ti s devcaty bydli 🙂

  15. Gratulace k domečku a ať se vám (včetně čubin, samozřejmě) první noc něco pěkného zdá!

 6. No jo. Ono to někdy už zase vypadá, že zákazník je otrava, kterej nemá nic jiný na práci než otravovat před pultem. Tu,lékárnici, tu prodavačku nebo pokladní. Jak se mu pacholkovi zamane.Přistihnul jsem se, že někdy mě to těší, vrací mě to do dob mládí, jindy mě to neskutečně vytáčí.

  V Sokolově v Kaufklandu je u lahůdek jedna taková co mám na ní už dlouho pifku.Když přijdete na řadu, tak na vás vybafne “ tak povídejte“!!!!

  Rozhodl jsem se, že ji něco vyvedu! Teď si asi pomyslíte, že se začnu vytahovat a vymejšlet si. Ale kdepak. Nebudu. Nenašel jsem totiž ještě odvahu. Ale s tím vymejšlením máte pravdu. Vymyšlený to mám parádně.

  Tak povídejte !!! Co Vám mám madam povídat, tihle Klepetkojc, co se nastěhovali po Kadlecových, to vám je teda familie ! – dejte mi kousek paštiky ve staniolu -. Zvláště starej Klepetka, to je prevít nad prevíty!! – může být trochu větší, tu patku tam nechte –
  Von vám, představte si přetáčí na kartonu tu šipku, kdo jako má mejt schody. -dvacet deka šunkovýho prosím –
  Já ho pozoroval kukátkem ve dveřích. Tuhle říkám Hózrový: „paní Hózrová, dyť mejete schody už druhej tejden za sebou“!! – a patnáct deka anglickej slaniny -.
  A vona baba jedna ještě na mě vyjela , ať se stárám vo svý a že by ji zajímalo, proč jsou moje šlápoty před kočárkárnou, když už nemám s kočárkem už dávno lautr nic společnýho.
  – ješte dvacet deka sekaný, ale v celku-
  No jo, člověk se nezavděčí, kdyby se paní rozkrájel.
  – půjdeme támhle k sýrům madam –
  Von to nemusí každej slyšet! – dvacet deka goudy nakrájet na slabý plátky –
  Co říkáte těm církevním restitucím ?! To jsou vám věci co ?! – nechte to být, nebudem se hadrkovat vo dvě deka –
  Helejte, ňákej Šnajdr vod nás, von už má 87 let, ale vy byste to do něj neřekla! -ještě kousek plesnivýho sýra, jo jo Nivu –
  Von si mě ještě pamatuje jako ministranta. Tuhle mi v parku povídá, že už si vzal advokáta. – že jsou tu taky jiní -? Já vím, dělejte že mi něco krájíte, tohle si musíte poslechnout !!
  Von ten Šnajdr po válce šetřil a zakládal si bankovky do Bible. No a po měně vo všechno přišel . Že prý když to bylo založený v Bibli, tak to spadá pod ty restituce.
  – neutíkejte, stejně tam je teď prázdno –
  No co mu máte říct? Člověk nechce vypadat závistivě, ale zasejc ne jako blbec.
  Pane Šnajdr povídám, to je složitá věc. Co bylo založeno ve Starým zákoně, s tím raději vůbec nepočítejte, V Novým zakoně by jste to mohl možná uplatnit, ale jen do ukřižování víc z nich nevyrazíte.
  -no jo, už to bude, já to jen dopovím – Já vidím, že máte křížek na krku, abyste si vo mě nemyslela nic špatnýho, že jako na Šnajdra nasazuju a nepřeju mu.
  Ale dobře si pamatuju jak se věčně hádal s kostelníkem, kvůli svěcenej vodě, že je málo slaná !!!

  1. auuuuuuuuuuuu, tak dnes je to obzvláště povedené – ťukám, ba přímo buším (rofl) (rofl) (rofl)

   WWW, určitě tu odvahu seber!!! (chuckle)

  2. Zdravím WWW, máš to krásně vymyšlený!!! Až dostaneš odvahu a tej babě to takhle pěkně řekneš, tak nám o tom napiš.

  3. No to je kráááásný! Chichichichi
   A já káča pitomá jenom blbě držkuju, že mi sahá na sýr i šunku jednou rukavicí a omatlá mi paprikou z debrecínky i oblíbenou kolibu.
   Teda tohle vysypat na tu brécu, co je schopná tou igelitovou rukavicí od debrecínky naložit do krabičky i šlehačkovej dort, tak jí šlehne na místě a bude od ní pokoj.

  4. Www, já ty Tvý historky fakt žeru! Hubu mám kolem celý hlavy a můj Jiří právě dorazil, aby zjistil, proč tu tolik řvu. Uáááááá, Ty číslo!!!Konečně ses vrátil zpátky a budou zas legrandy hory. Odpočíval jsi dlouho, je paráda, že ses zase vrátil.A hořím zvědavostí.Doufám,že Tvoje líčení vyvedého kousku prodavačce bude zas pěkně veselý a výživný.Humoru v téhle zemi je jak šafránu. Vesele a radostně mávám a zdravím někam na západní výspy.

  5. To je krásná představa, wwww. (clap) Jako bych to viděla naživo, tváříš se vážně, ale v očích tisíc světýlek. A baba je poprvé v životě beze slov. (y) (chuckle)

   1. Přidávám se k postřehu Louk. Je velmi pravděpodobné, že by Tě milé dvojité trojité dotyčná paní lahůdková už z dálky vyhlížela a čekala na další díl historek. Konečně si totiž někdo všimnul, že není jen robot na podávání sýrů a salámů, ale projasnil jí svým povídáním nudný den…

  6. Pane, vy jste vskutku Saturninovský člověk, nechtěl bych být v kavárně, když kolem Vás ponesou mísu koblih.
   Jinak na podobné a tak používám jinou fintu.
   „Tak kolik tam máme rohlíčků?“
   „Vy žádný a já rovný tucet.“
   „Eeeeeh?“
   „Tucet, to je české slovo , ekvivalent německého dutzent , což značí zwölft jinak též anglicky dozen .“
   „Heh.“
   „No nechme toho, spočítejte si je“
   „Deset???“
   „No, když myslíte…..“
   Na veletucet ani kopu jsem se zatím nedopracoval, i když vajíčka jsou na krámě i po kopách.

   1. Muj manzel se obcas bavi tim, ze v obchode u pultu objedna 3/4 libry nejake uzeniny nebo syra. To se pak pozna, kdo z tech mladsich lidi za pultem je obet verejneho vzdelani…

    1. týýý jo… (whew) … libra je tuším asi půl kila. Nějakejch dvanáct deka? To jim nezávidím!

  7. WWW, tohle bych chtěla vidět! Já vím, patří to asi spíš do okruhu věcí, o kterých člověk sní, ale… přece jenom… je tak nějak neuskuteční.
   Ale fakt je, že tebe si dovedu představit, jak to osobě říkáš.

  8. Milý WWW, slunce moje, léčiteli můj! (h) (hug) :* (inlove)
   Já vím, já vím, ti zatracepení smajlíci, nechci si tě rozhněvat ale všechna moje slova jsou nedostačující!!!
   Tvá nikoliv. (happy)

  9. WWW, príma, zítra zase povídej, náš drahý dwojitý trojitý. A moc děkuju, protože jsi mne i na večer postavil na nohy (rofl).

  10. Jsi strašné číslo, milý WWW – saturninovský člověk, to sedí! 🙂 Znám tenhle typ prodavaček a teď mám díky tobě představu, která mě potěší, až příště na nějakou podobnou narazím!

 7. (f) DĚKUJI za vysvětlení a rady, dohodnu se s paní doktorkou, jak čelil administrativě v lékárnictví.
  (rose1)
  Paní doktora ještě včera večer volala, že musíme dávky o čtvrtinku zvýšit, tak do těch lékáren budu běhat častěji.
  Co se týče kontrol, tak do měsíce máme zas přijít na krev, skrzevá hladinu léku, a pak, když to bude dobrý, tak jednou za rok.

  Píšete, že je to hořké – že to býval hořký prášek mezi oplatkami. To je divné – čuba s tím nemá problém, buď to slupne mezi rýží s masíčkem a zeleninkou k večeři nebo jí to zastrčím do krku a když u toho taky vidí sýr, tak by polkla i půl cihly. Kdyby to bylo nějak moc hořké, tak by se nad tou večeří možná vofrňovala. I když – naše čubizna by žrala mrtvýmu z ucha, tak by to asi spořádala taky, hořký-nehořký.

  Díky.

 8. tak od odborného magisterského zdroje (vlastně potvrzení toho, co už vyhledala heduš)

  opakovací recept platí 6 měsíců, ale MUSÍ tam být napsán počet opakování – ovšem jistě není problém podle počtu tablet v balení a dávkování spočítat, kolikrát se bude za toho půl roku lék vyzvedávat… při výdeji se každý výdej poznačí s razítkem lékárny na zadní stranu

  ani u phenobarbitalu není (ne jinak než u ostatních léků) omezen počet balení na jednom receptu – ale pro jistotu se doporučuje za počtem balení přičinit vykřičník, aby i magistr pochopil, že lékař to myslí opravdu vážně

 9. Mila Zdeno, to jsem fakt rada, ze jste nasli cim tu chorobu stabilizovat, a ze Bonynka je spokojena. Na ty lekarniky se zas tak moc nezlob. Oni by to teda mohli vysvetlit lip, o tom neni pochyb, ale fakt je, ze tyhle leky byly vzdycky prisne kontrolovane a kdyz to ten apatykar nevydal spravne, tak z toho mohl byt dost velky prusvih

 10. Tady je tak krásně (sun) – sníh na sluníčku taje, ve stínu mrzne…
  Zítra mám dálkaře, tak dumám dumám, že za chvilku zmizím domů…

 11. Jééé, Arinka zdraví Bony. To jsme obě rády, že Bonynce prášky zabraly a že je spokojená. Pořád jsem si říkala, že musím napsat a zeptat se, jak na tom Bony je….no a už to vím. Story s lékárnou je moc pěkně a vtipně popsaná, doufám, že se vám to po domluvě s veterinářkou nějak podaří prolomit. Nechystáte se náhodou příští neděli do Berouna na strakatou procházku?

 12. OT – můj chcíp

  v pondělí jsem byla na kontrole na očním a řekla jsem jim taky, že mě skoro pořád bolí hlava – tak mi na to řekli, že to musím pořádně doléčit, že ty neuralgie u toho přetrvávají i delší dobu… hm, a to znamená jako co?????… tak jsem se šla poradit ke své doktorce a vyškemrat nějaké prášky

  ptala jsem se jí, co to znamená „doléčit“ (což mi všichni, přátelé i doktoři říkají) – tak prý: ovoce, zelenina, klid, žádná fyzická zátěž, teplo, spánek… a v relacích půl roku až rok (i dýl) se asi tak vyjadřovala… legrační bylo, že já zrovna v ten den ráno si řekla, že už ten B-komplex asi stačí, když jsem využívala jedno to tablíčko – hehe, poslala mě pro Milgammu (koupila jsem si jednu 50tbl., je to drahý jak sviňa, ale taky řekla, že asi stokrát lepší než „obyčejný“ B-čko, jo a taky řekla, že mi to měli napíchat, a to hned (!) a přidala, že po ní ještě DALŠÍHO PŮL ROKU mám brát ten B-komplex, tak to jsem se musela smát svému rannímu rozhodnutí

  plus teda jsem si nechala napsat něco na bolesti, ty neuralgie jsou dost nepříjemný, uvidím jak se to bude dál vyvíjet a ustupovat nebo ne… otok už se vstřebal, kůže sama je pořád ještě trochu flekatá (hm, snad to zmizí) a taková jako hodně citlivá na dotek, spíš než bolestivá

  problém s bolavými vlasy (kde se vysel ten pásák) jsem vyřešila tím, že – jsem je odstranila… to se nedalo vydržet – takže jsem, skoro přesně po roce, opět VELMI na krátko

  no a ten podělanej opar jak se vysel právě ve vlasech (levá půlka hlavy od čela až k temeni) se asi stroupky – fáze byly: rudé hrboly, hnusné puchýřky, které pak popraskaly, a následně strupy, které když se oloupou nechají za sebou rudé fleky, které postupně světlají (teda doufám, že zmizej úplně, hm…) – nemůžou odloupnout jak jsou prorostlé těmi vlasy (mám jemné, zato husté), takže to svědí a nemůžu se ani podrbat, páč je to navíc ještě bolestivé

  „směšné“ je to, že totéž platí i pro obočí (prostě všude, kde mám „srst“) – takový maličký proužek, a svědí a bolí 😀

  je to hnus, velebnosti :@

  1. Pangamin do sebe cpu furt … jak to zacnu flakat tak se mi udelaji opary. Tedy nastesti jen ty male nekde na rtu.

  2. Ach jo, Bedo moc tě lituju, držím palce ať to co nejrychleji odezní. Já měla pásový opar na břiše, a nebylo to nic moc, ale proti tobě to byl slaboučký odvar, pravda odeznívalo to několik týdnů, ale bez vitamínů, to mi tenkrát nikdo neporadil…

  3. Bedulko (inlove) , to mě moc mrzí, že doléčení je tak nepříjemné a komplikované. Držím Ti palce a (hug) (y) (h) .

  4. Bedo, vydrž!!! Tohle je fakt běh na hodně dlouhou trať, ale postupně se vyhojíš a zase dobře bude.

  5. Milá Bedo, moc ale opatrně tě objímám abych se nedotkla bolavých míst. (hug) (hug) (hug) (h)
   A soucítím s tebou ale to ti nepomůže. Kočičí léčitelky by mohly pomoci. Všechno bude zase dobré, jen to bude chvíli trvat. (y) (y) (h)

  6. Bedo, to je desny. Nejen, ze v akutni fazi je to bolestivy jak p***e, ale jeste takove dolecovani…b
   Drzim MOC palce, at jsi co nejdriv ok!!!!

  7. Bedo o postherpetických bolestech ti napíšu a kam se obrátit, pokud Milgama (opravdu je lepší než jenom B-komplex) nezabere. Domnívám se, že raději zavčasu, než pozdějc. Přejdeme během víkendu na soukromo jo? Už můžeš Skypovat i audio. Video ani být nemusí 🙂 ! Když ne tak ti to naklofu.

  8. Bedulko, je mi to moc líto, že máš takové bolestivé problémy. Foukám na bolístky na dálku. Přeji Ti , ať ta potfóra pásová co nejdřív zmizí. (hug) (h) (hug)

  9. Bedulko, to je strašná patálie, s jakou se potýkáš! (h) Aspoň ti moc držím palce, když už jiného nemůžu a doufám, že ti Alex poradí, kam se obrátit pro pomoc. (inlove)

  10. Bedo, já jak moc nechodím, tak jsem ten Tvůj chcíp nějak pořádně nezaregistrovala. Teda že nějakej je vím, ale pořádně nic. Tak dodatečně lity lity a držím palce, ať ty bolesti všechny rychle odezní. Z takových věcí, co se člověka drží a nechtěj přestat, je pak jeden na palici. Tak huš huš choroby, ať už je teta Beda zase v pořádku
   (OT: Občas ještě chodím koukat, jak prostpívá Vojtíšek, když je s Rysíkem tak nastejno a podle toho co píšou mi připadá uplně v pohodě. No a to třetí mají zase skoro uplně nastejno s Rysinkou. Moc je obdivuju, jak to všechno zvládli.)

 13. Fenobarbital není opiát, ale patří mezi návykové léky (a to hodně návykové, závažností v druhé řadě za opiáty, i když ironie osudu je, že jsou návykovostí ve stejné skupině s alkoholem – na ten však legislativa nesáhla), proto ty přísné předpisy. Úplně přesně legislativu neznám, ale Heduš to vyhledala dost podrobně.
  V každém případě jsem ráda, že strakatá čubizna už nechňapá. Když se vychytala epilepsie, vychytá se i souboj s lékárnami. Jen boj s byrokracií je obtížný.

  1. Nepatří fenobarbital do skupiny dryjáků, které lze ve vyšších kruzích použít k elegantní sebevraždě, případně vraždičce? Něco jako MM. Asi se budu muset optat mámy.

   1. nepochybně lze – a ani to nemusí být ve vyšších kruzích… jen dávka by musela být možná dost velká (ale to se dá zjistit, kolik je potřeba) 😀

    1. Fenobarbital se dříve používal jako prášek na spaní (má dlouhodobý účinek.) Na sebevraždu byl vhodný (dávku psát nebudu, ostatně musela bych ji hledat), na vraždu méně, přece jen byl hořký a nenápadně zakamuflovat ho bylo těžké (leda vyměnit za něco jiného, když se dělaly prášky do oplatek – kdo to pamatuje, tak to byly takové cca 3 cm v průměru oplatku, mezi které se nasypal prášek a v secvakly se na okrajích – blbě se to polykalo). Ještě před 20 lety se blízký příbuzný pentobarbital používal k úvodu do narkózy ve veterinární a nedlouho před tím i lidské medicíně. Předávkování opět byl bezbolestný způsob utracení (zvířete, u člověka by to šlo také). Navozuje spánek a při předávkování tlumí dechové centrum, takže „pacient“ v hlubokém spánku přestane dýchat. V malých dávkách tlumí mozkovou aktivitu (dříve hysteps na zklidnění hyperaktivních dětí) a funguje i proti epilepsii. U lidí se již téměř nepoužívá.
     Tolik zbytky mých znalostí z farmakologie.

     1. EvoZ, ty oplatky si moc pamatuju z lekarny, co byla v prizemi domu, kde jsme bydleli a pracoval tam dedecek. Davali jsme si do toho s brachou trosku cukru a byli jsme pri tom zaucovani, jak vazit na jemnych lekarnickych vazkach. 🙂

 14. Myslím, že až sem nahlédne manžel JJ, tak budeme mít odpověď nejpřesnější, vždyť on je přece ten nefalšovaný magistr, pokud se nepletu. 8-| 🙂

 15. Chůdě Bonča. Hlavně, že se podařilo hned vychytat dávkování a tuhle hnusnou nemoc dát na vodítko s košíkem. Že jí moc drbu, čubiznu strakatou.

  To s tím receptem mě taky udivuje 8-| , logicky bych brala, že opakovaný recept, je k opakování. Možná ale se některý léky na opakovaný recept psát nesmějí? (think)

 16. pro recepty si prostě opakovaně chodím – ale píše mi pídr dvě balení po 100 tabletách (2krát děnně, takže je to na 100 dní)… aspoň se tam pak musím „ukázat“

  jinak myslím, že heduš to vyhledala všechno, není k tomu už co dodat… pokud jste s vetem zadobře, taky mě napadlo aby napsal „několik“ receptů a nedatoval je… jinak, léků se na jeden recept smí napsat tři balení (dokonce i víc, ale to bys třeba zas mohla narazit na neznalost vyhlášky – může to být až tolik, aby „pacient vydržel do další kontroly“)… proč ti napsali jen jedno balení??

  takže – několik balení a/nebo několik receptů a chodit si pak pro další… s jedním receptem „do smrti“ prostě fakt nevydržíš

  ať je čubince co nejlíp!!!!!!! (h) (h) (h) (h)

 17. Zkusim se poptat tchýně, jak to je, měli pejska s epilepsií, ale už je to pět let, co umřel. Taky se zeptám, jak to dělají lidi epileptici. Ale to co dole píše Heduš to je asi docela dokonalý rozbor situace. Pokud by se našla lékárna, která by dokázala půl roku opakovat recept, jako to dělají Bubu, tak bych to považovala za úspěch. Stejně na tu veterinu jednou za půl roku budete chodit, ne? Druhá možnost je, jak to popsala Matylda. Hlavně, že to zabírá, jak se k lékům dostat je vlastně vedlejší, hlavně, že jsou, ale chápu, že to otravuje.
  Heduš, mám tu vedle zrovna průkazy prťousů, tak sem se mrkla: Rysík měl ve třech měsících něco málo nad 7 kg a 65,5. Teď je hubenej jak lunt a vytáhlej jak tyčka. Jak se začal hýbat a hlavně pak po skončení kojení to prostě zmizlo. S tím nočním kojení, nemá teď zrovna nějaký spurt? Já prostě v tyhle doby měla Rysíka v posteli a ani sem nevěděla, kolikrát kojím. Jen jsem musela aspoň dvakrát i přebalit a to už si člověk všimne. Jak se učí děti na lahev jsem nikdy nepochopila, obě moje děti ji odmítaly, přestože tam bylo to samé mlíčko. A pak ani nikdy nepili sunar či nic podobného. Rysík se vyloženě pral, mléko bylo všude, jen ne v něm. Tak ať vám i nadále tak pěkně roste.

  1. Ještě chci napsat, že občas čtu a průběžně držím palce, raduji se z uzdravujících se pacientů a nových členů smečky. Jen prostě nějak nestíhám. Čtu třeba tři dny zpět, když je zajímavý článek, a pak už nepíšu, protože to není aktuální.

 18. A nešlo by to udělat tak, že bys dostala několik receptů a dopisovala si na ně datum podle potřeby? Já tak mívám tři recepty na antikoncepci- dopíšu si datumu, až si musím vyzvednout další.

 19. (h) (rose1) (beer) Dnes slaví Dan- ryba42, své 42.narozeniny….tak mu přeju všechno nejlepší,zdraví a energii a samé radosti (inlove) :* (handshake) (hug)
  moje (cat) banda vzkazuje – my ti těch 42 sesčítáme 😀

   1. Dane ! Všechno nejlepší a hlavně to zdraví. Pořádně to oslavte !! (h) (f) (rose1) (d) (d) (wave)

  1. Udatnemu bojovnikovi vsech moznych valek preju vsechno nejlepsi. (dance) (d) (^) Mily Dane, ty spolecne fotky s tebou v konfederacni uniforme jsou jeste porad hit zde v Columbii.

  2. Dane, všechno nejlepší a ještě lepší a soustu krásných mundůrů a spoustu krásných akcí! (y) (beer) (^) (cash)

 20. S receptem neporadím, Zdeni (inlove) , ale moc vám držím palce. (y) (h) (y) A jsem ráda, že léky zabraly hned. (h)

  Heduš (inlove) , vy máte velemiminko! 🙂 😡 (h) Vůbec se nedivím, že takový obřík má v noci hladínek. (chuckle) Určitě se brzo naučí pít z lahvičky, je to šikula po mamince. 🙂

  Přeju všem krásný den! (h)

 21. Nevím, jestli moje lékárna neporušuje předpisy, ale dělají to jen dvě lékárny u nás ve městě (a je jich tu 5). Funguje to u nich tak, že si můj recept ofotí, na zadní stranu originálu loupnou razítko, aby bylo vidět, kolikrát jsem na něj léky vyzvedla a originál mi vrátí. Chodím tam už mnoho let (Báře bude za 14 dní 9 let a léky bere od 1,5 roku). A vlastně mám vždycky tak jeden recept na půl roku až rok (prostě když jdeme k doktorovi, nechám si napsat nový, abych nechodila s moc starým receptem). Zkus si recept nakopírovat sama a třeba to projde. V jiné lékárně mi ale dělali obstrukce, že je recept 3 dny starý a že už je propadlý!
  Chodit k doktorovi kvůli každému balení je dost vopruz. Navíc to fakt má ten pes už nafurt.
  Ale jsem moc ráda, že to funguje a Bony nechňape. ufffff

  1. Díky, te jsme musely zvýšit dávku, po kontrole krve se zdá paní doktorce hladinka nízká, ale fakt to zabralo! (h)
   je mi fuk, že čubizna je ŽRAVĚJŠÍ – větší písmo mi to nedovoluje – hlavně že nechňape, je veselá a pitomoučká a normální.
   :*

  2. PRO : HEDUS
   (talk) Tak to je dobré, DÍKY, pravdu měli všichni!! Chichi!! Tak to si dáme, na veterinu se uběháme? Ale ne, nějak to vymyslíme, jsme holky šikovný. Aspoň víme, kudy NE.
   Ale stejně si připadám, že jsem je v těch lékárnách chtěla o něco obrat a trochu jako zločinec, neb se tam na mne tak dívali.
   (sun)
   Chlapeček nenažránek, to je pořád lepší varianta než dítko, které nejí a nepřibývá. Ale mají pravdu níže diskutující, nenech se situací pohltit (dost na to, že Tě pohltí chlapeček, chichi…). Nevyspalá matka = unavená a vycukaná matka = protivná matka = protivné nenaladění dítko.

 22. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pokud je lék na seznamu „drog“ – tak nic nezměníš. Lékárník by se zbytečně vystavoval průšvihu. Ale možná ti veterinářka může najednou předepsat víc balení (alespoň dvě), abys tam nemusela pro recept moc často.

  My Betě dáváme lék „psí“ – kupujeme přímo na veterině a taky si jezdíme každý měsíc pro další dávku. Alespoň nahlásíme, jak se Betce daří. Příští měsíc by už mělo nastat jaro a zkusíme ho vysadit. Uvidíme.

  Hlavně je dobře, že to strakatici zabralo (inlove)

  U nás mínus devět, sníh všude…

 23. No a jeste vcerejsi vahy a miry muminka, ktery zitra zavrsi. 3.mesic: 6,6 kg a 64cm (happy) trochu se nam (opet „my“ ale ted mysleno mne a Dana) ten sikulka zvetsil (inlove)
  A ted uz fakt jdu

  1. (inlove) máte pěknýho obříka (inlove) Má zhruba stejně kilo, jako naše Františka. Ale té je měsíců sedm (chuckle)

  2. Heduš, to je kus chlapáčka. Je-li pažraveček, brzo dožene toho mojeho. I když Vikulín měl na 3 měsících 7,5 kilo a 67cm – ale on je přihnojenej místním uranem a občas mu říkám hovádko nukleární (h).
   Z flašky musel hodně brzo, stejně jako holky, pravidelně je totiž opouštěn krkavčí matkou a kojit musí Ferda. Bere na milost placatou násosku, tuším nuk, a napoprvé se mu to sice moc nelíbilo, ale hlad je hlad a tak to prošlo.
   Teď už to moc neřeším, bude mu rok a bude odstaven

   1. Teda tyno to neni vahou miminko,ale pomalu predskolak 😀 😀
    Ferdy musi byt kusanec, kdyz ty jsi takova drobna:))))

 24. 8-| nicmene Zdeno, JE TO PEKNA BUZERACE!!! 8-|

  A koncim se spamovanim a jdEME spat (coz je trochu zavadejici, nebot muminek jiz spi spankem spravedlivych a vyhlasky neznajicich muminku). Uz nekolik noci vstavam priblizne takto: 22,30/ 00,30/ 3,09/4/4,58/5/ a pak v šest, a v sedm byl zase vzhuru.
  Dnes to docela jde: 00,15/1,48/4,26. Tak uvidime, jak to jeste bude?

  Nevite nekdo, jak naucit pit mumina z flasky? Potrebovala bych ho trochu večer prikrmit,ale včera večer jsem ho malem udusila:(

  1. Milá Heduš, já měla obě děti na flašce poměrně brzo. Prostě nech chlapíčka večer trochu vyhladovět a uvidíš, jak rychle se pak chytne. Pochopitelně to chce trochu pevnější nervy na to „nechání vyhladovět“. Ale očividně je v noci hladovej (a nebo má zrovna růstovou fázi), když máš hodinový intervaly… Chce to koupit dobrou flašku, která nejvíc připomíná prso. My používali NUK, malý široký flašky, nejlíp pochopitelně skleněný.

   1. Měla jsem dost velké děti a s kojením byl jaksi problém dost brzy, takže kvůli hladu se chytily na láhev celkem snadno. Někdy spát musíš, nevěřím tomu, že plně kojené dítě s naprosto vyčerpanou matkou je spokojené- to tvrdí jen miminkovské weby, že pro kojení dítěte je třeba obětovat všechno a matky se tam předhánějí v líčení toho, jak se ospalé, zničené a špinavé potácely ve dne v noci po bytě a krmily po hodině.

    1. Po hodině jsem krmila maximálně v létě ve velkých vedrech a rozhodně ve dne. V noci to i ve velkých vedrech ty tři hodiny vydržel, ale to už mu tahlo na půl roku. Jak často sem kojila na začátku nevím, protože sem pak fakt ten budík nesledovala. Každopádně Rysík lahev nevzal, ani hladovej. Snažili sme se ho naučit na lahev kvůli večernímu hlídání (dostali sme lístky do divadla i s hlídáním) a v těch třech měsících si na nás prostě počkal, až se vrátim, přestože to vycházelo přes hlavní večerní ukládací kojení. Jo, byla sem mrtvá a zničená, ale nikdy jsem nepřišla na způsob, jak zařídit, abych se mohla vyspat, dokud jsem kojila v noci (Rysinka byla zlatíčko, spinkala mnohem líp, dokud nezačalo zlobení se zubama). Takže držím Heduš palce a doufám, že mají buď šikovnější dítko, nebo je ona schopnější maminka.

  2. Pokud chceš pokračovat i v kojení, a chceš na dokrm flašku (jsou i jiné způsoby dokrmu, ale jsou časově náročnější), pak určitě cumel na flašce s co nejmenším otvorem (tím by se mělo částečně eliminovat i to dušení se, pokud vím, mimča se přidusí, když se jim do pusy dostane víc mlíčka, než stihnou spolknout, umí se parádně zakuckat i při kojení, když mám mamča mlíka nadbytek 🙂 ). Pokud mu dáš flašku, ze které mlíko poteče samo, nakrmíš ho sice rychle, ale má-li Tvé dítě aspoň průměrnou chytrost většiny dětí, začne brzo prso odmítat úplně, protože proč by se dřelo náročným sáním, když může mít flašku, ze které jen polyká. Jinak vyzkoušet různé tvary a materiály dudlíků. Některé děti se chytí jen na jeden konkrétní tvar nebo materiál. Pokud dokrmuješ umělým mlíkem, vyzkoušet různá mlíka. Chuťově se liší.
   Jinak, já měla u minitoscy několik období (růstové spurty), kdy jsem krmila přes den po hodině, v noci co dvě, nad ránem co hodinu. Já se teda vyprdla na rady, že miminko nesmí a nesmí spát u rodičů v posteli, protože by se rozmazlilo a mohla bych ho zalehnout a …. já nevím co ještě…. a nastěhovala jsem si malou do postele, takže noční kojení probíhalo v polospánku (mém i dítěte) a rozhodně mě to nijak extrémně nevyčerpávalo. Spala klidněji, intervaly kojení odpovídaly opravdu potřebě se napít, nikoliv potřebě nebýt sama, a v pohodě jsme byly obě. To jen k poznámkám o tom, že když se v prvním půl roce vyhoví potřebám mimča být kojeno častěji, neznamená to vždy oběť matky, ze které se pak stane zombie, a to ani u dítěte vyžadujícího mlíko fakt často. A tomu, co se píše na miminkovských webech bych věřila tak z 50% 😉

   Jo a jen tak pro zajímavost, asi tak v roce a půl, když už samozřejmě jedla normální jídlo a kojení byl jen vitamínový doplněk, večer normálně večeřela a asi 14 dní jsem ji mezi 2-3 h ranní krmila přesnídávkou. Pokud dostala jen mlíko, byla do 20 minut vzhůru a měla zase hlad. Když se najedla, tak spala až do rána, bez buzení.
   V té době vážila asi 7.5 kg, byla drobná, snědla víc než většina dětí jejího věku a to i na tu večeři, ale v noci měla prostě hlad a všechny dobré rady, že stačí dát napít vody nebo čaje, byly naprosto mimo mísu. Takže, i takové případy jsou.

   1. Podepisuji a raduju se, že nejsem jediná co spala s dětmi v posteli. Oba drahoušci s náma spali do půl roka v posteli a kupodivu jsem se nikdy nebála, že bych je zalehla. 🙂 V roce se ještě budili, tak dvakrát za noc, u mladýho jsme to vyřešili tím, že jsme jednou jeli na nějakou akci a hlídala babička. Mladej spal celou noc, protože věděl, že žádný mlíko nebude, tak proč by vstával. Od tý doby spal celou noc.
    Flašku ale teda odmítali oba – nakoupila jsem několik různých druhů, ale neuspěla jsem s žádnou. Oba si raději vždy počkali na originál. 🙂
    Takže přeji hodně štěstí. (f)

   2. Diky za rady! U nas je to tak, ze Rafulka spal sám v postylce,prirazene k moji posteli.Pil v cca 20hodin, pak se budil kolem 2 rano, pak v pet a v sedm. Super.
    Pak jsem byla nekolikrat rano opravdu unavena a po snidani a rannim hrani jsem si s Rafikem lehla do postele a tam ho nakojila a spala. Jenze on, jak ma k dispozici prso, tak ho nepusti a skoncilo to tim, ze jsme 2-3hodiny „spali“ a on vicemene celou dobu dumlal prso. No a pak se zacal v noci budit tim, ze se probral do takoveho polospanku a misto,aby normalne usnul,tak zacal hledat prso a zacal plakat. Tim,jak jsme byli v noci furt vzhuru byl pak unaveny přes den a byl schopen spat v kocarku klidne 4hodiny v kuse. No a zase byl vyspany na noc, nespal uplne tvrde, probouzel se, hledal prso…a uz jsem byla v zacarovanem kruhu….
    Takze jsem se včera premohla a nesla s nim rano do postele,ale dala jsem ho do satku a sla zehlit 🙂 kdyby mi nekdo v tehotenstenstvi řekl, ze budu zehlit v 8,30 tak si poklepu na celo, no ale zpet k muminkovi-takze byl v satku u mne, spal a zaroven necucal prso, ze ja mela v ocich sirky je druhotne.Také jsem ho (velmi krute) nenechala přes den spat tak dlouho. Takze včera v osm upadl do komatu, pak se vzbudil „na docuc“ v 21, a pak az v tu jednu,atd. Takze jakysi navrat k normalu…. Nicmene i tak ho chci večer prikrmovat, protoze ma zjevne „malo“.
    Mám flasky od aventu a dala jsem mu včera uplne blbe dvojkovy dudlik.Dneska zkusim „zkusit“ ten jednickovy. On Rafik neumi ani cucat dudlik, nebo nechce, to se mi nepodarilo zjistit, protoze jenom vidi dudlik, tak ma zachvat. No a podobne to včera bylo s tou lahvi. Dosiroka otevrene oci a v nich nevericny pohled-ty mi TOHLE strkas do pusy??????????? Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

    1. On ten dudlík… když vidím ty málem předškoláky s dudlíkem, tak mi to přijde… divný. To radši ať dítě dudlík vůbec nemá (synek ho měl do roka, pak jsem drsně odebrala, já vím, krkavčí matka 😉 ).

     1. Hehehe …. bych Ti přála jedno uječené mimino, co nechce dudlík. Ale fakt uječené, ne uplakané. Představ si sílu zvuku sirény a vytrvalost Duracellu … a ječí a ječí a ječí a ječí …. jé, jak já si oddechla, když se v 5 měsících konečně chytla na dudlík a bylo TICHO. Půl hodiny bylo TICHO. Neuvěřitelné TICHO. Zbavila se ho „až“ po 2. narozenínách. Minitiger má 2.5 a má ho na usínání pořád. Ven ne, tam jsem mu to zatrhla v roce, ale na usínání jo. A zatím to neřeším a řešit nehodlám. Bo dětství má jen jedno a pokud mu ke klidnému usnutí stačí ten dudlík, tak ať si ho užije 🙂

    2. A jeste k tomu spani v posteli- ja bych s nim strasne rada!!! Spala v posteli. Ale Rafik, jak jsem s nim v posteli a ma prso „nedaleko“, tak ho skutecne chce porad, kdyz ho nema, tak zacne knucet a plakat. Takze si ho prisunu, pricucne, pije, usne,dumla. „Odstrcim“ muminka a spim, on po deseti minutach knuci a place, prisunu, atd. Pak ho ani neodsouvam, ale je hned vedle prsa a pricucava se dle potreby, jenze v jeho podani to znamena, ze z hodiny 50minut dumla prso a zbytek spi bez nej. Nedovedu si predstavit celou noc. Tim jak porad pije, tak ho boli brisko, krouti se place. To „organizovane“ spani v jeho samostatne postylce (ktera je prirazena k me) a chozeni ho prebalovat a kojit do jineho pokoje, kdyz si vyslovene řekne (reaguji uz jen na zamruceni a jeho pohyby v postylce) mi prijde lepsi pro vsechny. No ja proste nevim….
     Jak jste dovedly spat s miminky v posteli vy?????

     1. Heduš, řekla bych, že každá si to prostě musíme zařídit tak, aby to fungovalo. Všechno, co ti funguje, je dobře.

      1. Jo, tohle podepíšu. Je to přesné vyjádření mého pocitu. Mohu totiž napsat, co fungovalo nám, mohu napsat, jak to vidím já, mohu popsat zkušenosti kamarádek, ale „to svoje“ si stejně musí každá mamina s mimčem najít sama. Moje zkušenosti mohou posloužit jako inspirace nikoliv jako návod. Vše, co vede ke spokojenému a prospívajícímu dítěti a ke spokojené mamince, je správné. K miminkům a životu s nimi neexistuje univerzální návod. Stejně, jako neexistuje univerzální návod ke spokojenému životu obecně. Každý si to musí vychytat sám 🙂

     2. Kolem třetího měsíce bývá krize v nabídce a poptávce, trvá to obvykle pár dnů, pak se mamce začne tvořit výživnější mlíko. Já jsem tu kritickou dobu taky měla mimoucha v posteli, ale jaksi izolovaně – spal ve svém „spacáku“, ne pod mojí peřinou. Fakt je, že máme hodně velkou postel (rofl)

      1. „trvá to obvykle pár dnů, “ 🙂 🙂 🙂
       Laktační poradkyně tvrdila cca 4 dny, u nás to bývalo 5-7 a klidně i 10-14 dní, než se ustálil režim. 🙂

       A jen u minitoscy, u minitigera jsem absolutně problémy neměla, spurty jakoby nebyly, mlíko pro něj bylo vždy jen zdrojem výživy a když nebylo hned, tak se nic nedělo (to minitosca ječela jak protržená, když nebylo hneeeeeeeed) a v noci se nikdy nebudil častěji než 2x za noc a velice brzo se přestal budit úplně, pil až ráno, a já v noci vstávala, protože s těmi mlíkárnami se fakt spát nedalo. Zlaté dítě pijící několikrát za noc 😀

       1. Mně to tenkrát připadalo jako měsíc, ale zpětně vím, že to měsíc nebyl (rofl) Dospávala jsem, kdykoliv to šlo přes den, žehličku jsem odsoudila k věčnému zapomnění a nechala se obskakovat.

  3. Sím, já sice nekojím (doh) , ale mimouši spali vždy s námi v posteli a kojení probíhalo v podstatě v polospánku kojící i kojeňátka. Polospánek způsobil, že jednou jsem málem dostal napít i já. (Prostě jsem se přitulil a ve spánku to bylo pochopeno jinak.) (chuckle)
   Jo a Vítek dostal něco jiného než mlíčko od maminky někdy kolem 3/4 roku, kdy mamince z ruky sebral grilované kuřecí a od té doby jí maso. U Jany to bylo dřív, ale už si nepamatuju, co to spustilo. Ale oba máme vyfocené, jak sedí na kuchyňské lince a krmí se točeným salámem. (rofl)

   1. „Polospánek způsobil, že jednou jsem málem dostal napít i já.“ (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    Jo, dokážu si to živě představit. Ono je to v určité fázi mateřství asi reflex či co – spím, něco se poblíž intenzivněji vrtí -> šup tam mlíko 😀

   2. 🙂 🙂 🙂 🙂 ja v tech nocnich mrakotach mivam kolikrat uplne bludy. Jakoze mám 100%jistotu, ze mammiminko v ruce v posteli, vzbudim se a nikde nikdo. Zoufale hledam pod perinou a najednou zjistim, ze je mimouch ve sve postylce…
    Obcas je to na bednu…

    1. Jo, to pamatuju, jak jsem přemýšlela, jestli už jsem ho nakrmila a nebo teprve jdu krmit…a mezi tím usínala a tak furt dokola. Ve zpětným pohledu dneska se mi zdá, že to netrvalo moc dlouho 😛 .

    2. To znáááááám a je to pěkně na palici. Bohužel se mi to jednou stalo i obráceně, že jsem nevěděla, že tam dítě mám. A přestože sem Rysinku zásadně dávala doprostřed postele, tak v tu chvíli byla na kraji. Už teda byla větší, možná ten půlroční spurtík, nebo co. No musim se přiznat, že tenkrát slítla, nic se jí nestalo, ale já fakt netušila kde se v tý posteli vzala. Pamatovala jsem si, jak jsem jí vracela do její postýlky.
     A chtěla bych podepsat, co napsala Tosca, každý si ten svůj způsob musí najít sám. Já spaní s dětma nesnáším, protože se nevyspím. Ale Rysík hodně pil a hodně řval (i v noci se prostě budil tak, že začal rovnou řvát), zatímco Rysinka pila o dost méně a v noci se skoro nebudila. Navíc jsem se na kojení budila po jejím pouhém zamlaskání. Řve až teď, jak jí rostou špičáky. No a Rysíka jsem v noci kojila v posteli, zatíco Rysinku jsem nosila do obýváku. Stejně jsem ji při tom jediném nočním kojení i přebalovala, tak už to bylo jedno. Každý dítě originál, co se naučíš s jedním, na druhého platit nemusí.
     Jo a u mně to možná bylo s dudlíkem naopak. Z lahve museli tahat víc jak z prsa. Tam to teklo samo a občas až moc. Fakt lahev nenáviděli. A ani dudlík jen tak nechtěli, ten zase Rysinka začla používat jako kousátko při růstu zubů. Když zuby nebolí, tak ho ignoruje.

 25. A abychom byli dusledni (vsimejte si pojmu „my“ – nebot mlady pan mi lezi na kline a po kojeni chrni)
  A podivali se na ty navykove latky,u jejich pouziti se nesmi opakovany vydej pouzit:
  http://www.mzcr.cz/dokumenty/zakon-c-sb_1965_1051_3.html
  Tak ta:
  13)§ 2 písm. a) zákona č. 167/1998 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
  Pricemz § 2 písm. a) odkazuje na prilohu 1-7 vyhlasky, no a tam v te nekonecne tabulce je skutecne Phenobarbital uveden….

  Takze,budou-li vsude dusledni, tak te Zdeno asi fakt ceka pokazde cesta na veterinu……..:(

 26. Tak ono je to trochu slozitejsi 🙂
  http://www.lekarnici.cz/Clanky/Zdravotnictvi_puvod/Vyhlaska-c–54-2008-Sb-.aspx

  Udaje uvedene na receptu:
  Na receptu musi byt uvedeno
  Paragraf 6
  (4) Jestliže výdej léčivého přípravku se má opakovat, na receptu, kromě údajů uvedených v předchozích odstavcích tohoto ustanovení, se uvede pokyn k opakovanému výdeji, a to zpravidla slovem „Repetatur“, a číslicí a slovy údaj o celkovém počtu výdejů. Množství předepsané pro jednotlivý výdej podléhá omezení podle § 5 odst. 2. U léčivých přípravků obsahujících návykové látky13) opakovaný výdej nelze použít.

  Nicmene platnost takoveho receptu je:
  Paragraf 14
  (2) Recept s předepsanými léčivými přípravky, jejichž výdej se má opakovat, platí 6 měsíců, nestanoví-li předepisující lékař jinak, počínaje dnem jeho vystavení, nejdéle však 1 rok.

  Takze pravdu mají vsichni:)

  1. Děkuji, ale tam jsem se o vztahu „omamné látky“ a opakovací recept výslovně nic nedočetla.
   Ale budu pátrat! (f)

 27. Je to banda vystrasenych tajtrliku…ja bych na Vasem miste pozadal o lezatou osmicku za slovem „opakovane“…ale mam obavu, ze by tomu symbolu nerozumeli.
  Uz muj ded jednou moudre pravil:“ Ucitelka a magistra?…to je dyjagnoza sama vo sobe!“
  (Jinak klobouk dolu za perfektni interpretaci mluvene reci…dnes to uz skoro nikdo neumi. :~) )

  1. Pane Borku, zajimalo by mne, jestli podle vas jsou dyjagnozou samo vo sobe i ucitele a magistři rodu muzskeho?

   1. Magistra jsem nikdy neviděl, ale učitele mám v rodině. Ano i tam je to diagnóza.
    Ale klííííd, ajťák je diagnóza taky.

    1. Síííím, já viděla magistra 2x. Jako skutečně magistra, v lékárně, ne člověka, který studiem zístkal titul Mgr. v nějakém oboru, kde se to dává. V osobním životě je neznám, možná jsou diagnóza taky, ale v těch lékárnách jsou skvělí. Poradí, pomohou, nebuzerují 🙂

      1. Nebudme stereotypni. Apatykari byli oba mi dedecci, muj otec a stryc, muj bratranec ma apatyku na severu Moravy, a tak bych mohla pokracovat, kolik muzskejch apatykaru znam. Jak v CR tak USA. Ono soucasti stereotypu taky je, ze jsou nekdy povazovani za jakesi prodavace za tarou, coz se tak muze jevit, ale ve skutecnosti je to dost slozitejsi. Zejmena i proto, ze rada doktoru, i dobrych doktoru, jaksi asi „chybela“ na prednaskach z farmakologie a obcas predpisujou bez znalosti interakce leku anebo predpisujou, v posledni letech tady urcite, co jim pharma reprezentanti nakukaj. Tak coby lekarenska dcerka si prectu vsechny informace, pak jeste poradi strejda google, a s tou informaci zajdu do me oblibene lekarny, proberu to s tamnim apatykarem a obcas si reknu svemu doktorovi o neco jineho.

  2. nemyslím si, že to je banda vystrašených trpaslíků. Třebas byste nebyl rád, kdyby někdo takto posehnané léky použil k tomu, aby někomu ublížil.

   1. Kdy budu chtít někomu ublížit, tak 1) jedno balení obvykle bohatě stačí a 2) mám tolik možností jak a čím, že se stát může klidně uregulovat a bude to houby platný.

 28. Pikan bere léky na očíčko a dostane vždy opakovací recept na tři výbery a pak musíme na veterinu pro další… Tak nevím.

  1. Mozna je to z duvodu placeni dalsich a dalsich poplatku…za co? Za recepis?
   Verim, ze veterinari nejsou v jednom kartelu spolu s farmaceuty…jsem naivni?

   1. Tak to sotva, moje doktorka je zlatej člověk a poslední na světě, koho bych podezřívala z toho, že mě chce okrádat. Pokud pes bere takhle dlouhodobě léky tak je jasné, že musí chodit na kontroly.

    1. Léky dostanu na tři měsíce. Pak na kontrolu a pokud je třeba, mění se dávkování. Nevidím na tom nic divného a u psychofarmak už vůbec ne. Pokud se má nějakým lékem kompenzovat chronický stav, jsou pravidelné kontroly většinou nutné.

   2. Placení poplatků … no já nevím, na veterinární recepty se snad regulační poplatky nevztahují. Vzhledem k tomu, že tam člověk platí plnou cenu léků a ten recept slouží pouze k tomu, aby lékárna mohla vydat recept registovaný pro použití v ČR jako lék na recept („sranda“ je, když je takhle registovaný homeopatický lék), nemá tam 30 Kč valný význam. Když jsem měla psa, co bral léky dlouhodobě, chodila jsem si teda pro recept k veterináři, ale nikdy jsem za jeho vystavení nic neplatila. Vždycky jsem mu zavolala a stavila se pro připravený recept. Na kontroly jsme chodili podle potřeby nebo domluvy, nikoliv podle toho, jak léky došly-nedošly. Recept na opakované vyzvedávání jsem nukdy neměla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN